89.- 198.- STA IN DE WEG Rijks h.b.s. en h.b.s.-a verdedigden volleybaltitels met groot succes BE UN's Bloemenmagazijn Ben Levi liet in Teisterbant Franse chansons horen HERENCOSTUUMS Italiaanse Opera met „Traviata" volgende week in Haarlem Speeltuin collecte Denk aan Uw lijn Mevrouw - ontbijt! Quiz over vis Bloemen Wie doet mee 5 Haarlemse volleybal- ploegen naar Amersfoort Klaver Vier-toernooi op het Haarlem-terrein MET DE FRANSE SLAG3 ClOS-demonstratie in Haagse Dierentuinzaal Jeugdrijvereniging FIT hield cross (7) DONDERDAG 3 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT pe woensdagavond in de Haarlemse so ciëteit „Teisterbant" aanwezigen hebben tezamen met Guy Béart en zijn vrienden het refrein „Qu'on est bien dans les bras d une personne du sexe opposé" zo aanste- meegezongen, dat men zich een in Béart's stamcafé „La Co- lelijk ogenblik jombe" op het lie de la Cité in Parijs kon wanen. En toch was dat minder de ver dienste van deze Franse ingenieur van Pu blieke Werken met zijn wat gevoileerde en gebroken stem dan van de charmante losheid waarmee de Aerdenhoutse chan- sonnierkenher Ben Levi zijn plaatjes en praatjes aan de man brengt. Erg samenhangend kon zijn betoog niet zjjn, want de machine, welke de onmisba re illustraties moest leveren, bleek niet in staat groeven-naar-keuze uit langspeel platen tot klinken te brengen. Deze handi cap vermocht de conférencier niet uit zijn balans te brengen: al kon hij dan geen ver gelijkende discografie ten beste geven, de platen welke wel gespeeld konden worden wist hij in elk geval met wat catalogusge gevens en een beknopte karakterschets te omringen. Al moesten we dan Paul Del- met, vertegenwoordiger van „la belle épo que" ontberen, een opname van de achtcn- zestigjarige Maurice Chevallier bracht ons een ander schoon tijdperk in herinne ring, evenals Georgette Hagcdoorn met haar privé-opname van het fameuze „Ma dame Arthur". Er waren trouwens onder de represan- len van de huidige, niet zo belle époque een paar aangename, echter geen over rompelende verrassingen. Pierre Perret bijvoorbeeld met het eenvoudig gezongen lieve liedje: „Je t'envoie des fraises" en de, anders nog wel eens grove, komiek Bourvil met zijn opmerkelijk subtiele „Voyage de noces". De door Levi in iioogst eigen persoon gepousseerde Frank Gérald bleek in het chanson „Un vilain monsieur" een versterking van de groep anekdotische chansonniers, Gérard Bruay met de slepende wals „1' Amour a deux sous" zat bedenkelijk dicht in het zoe te Claveau- en Guétary schuit je. Levi lijkt voorts een zwak te hebben voor de commerciële Billy Nencioli, die van een Amerikaans muzikaal idioom evenmin af kerig is als de bruisende en uitbundige Bécaud, maar die deze transatlantische invloed geënt bleek te hebben op pacifis tische teksten, welke door Yves Montand, Mouloudji en Boris Vian al lang geleden met heel wat meer overtuiging werden voorgedragen. Daarom viel zijn liedje over de telegraafpalen die al die verliefde telegrammen onaangedaan moeten ver werken bij ons heel wat voordeliger uit. Gilbert Bécaud ontbrak natuurlijk niet, maar zijn „Le jour oü la pluie viendra" bleek nogal in het pathetische vlak te lig gen, waarmee hij overigens helemaal in het straatje van Edith Piaf belandde, die met haar tragische bezwerende stem „La foule" en „Salie d'attente" zong. In feite is haar voordracht nog steeds gepa renteerd aan die van negentiende-eeuwse straatzangers, maar haar eerlijkheid en 'aar vakkennis doen alle artistieke bezwa ren tegen het door haar beoefende genre wegsmelten. Ach nee, de erepalm ging ook de?e keer onbetwist naar Charles Trenet, die zich in „Le jardin extraordinaire" eens te meer de grand-seigneur van het Franse chanson toonde, omdat hij als een der wei nigen de goddelijke vonk der inspiratie, de originaliteit van het nog-niet-gezegde en de kracht van de tot in de details ver zorgde voordracht bezit. Ben Levi houdt zo'n disco-avond met een ook in ongunstige omstandigheden onver stoorbaar goed humeur en speelt zijn me ningen en niet geringe feitenkennis inder daad met de Franse slag beminnelijk over het voetlicht. Hij doet dat in natura zelfs met heel wat minder emfase dan voor de microfoon. Daar hebben we hem And ré Claveau tenminste nooit als een „kwijlebabbel" horen aanduiden. Maar hij heeft gelijk. J. II. Bartman Zaterdag nemen de vertegenwoordigende ploegen van de afdeling Haarlem van de NeVoBo deel aan een zevenstedentoernooi in de veilinghal in Amersfoort. De ploegen zijn als volgt samengesteld: Heren: W. Clay (aanv.), J. Kooistra, H. Keur en B. Prins allen van HVS; H. Wetterhahn van Die Raeckse; G. Verheem van Velox en J. Boerop van CIOS. Dames: W. Spierings (aanv.), H. Witkamp en C. v. d. Haar van Die Raeckse; J. v. Calmthout en J. Smink van MHBS; A. Haverkamp en A. Leeu wenberg van AVC en A. Wijdenes van HVS PASEN. t Op het Haarlem-terrein begint vrijdag morgen om elf uur het traditionele Klaver- Vier-toernooi waaraan elftallen, gefor meerd uit jongens tot zeventien jaar, deel nemen. De mededingende ploegen zijn Sparta, DFC, Hermes DVS en Haarlem. ADVERTENTIE ONZE COLLECTIE 1958 in de nieuwe, donkere modetinten met blauwe, bruine en groen-gele effectdraden en natuurlijk ook in grijze zomertinten. ADVERTENTIE In een competitie van drie crossen werd woensdagmiddag op de terreinen bij de Duinmanège te Bentveld de eerste cross verreden, ditkeer om de „Jacques Köhler- beker". De cross vroeg van de jeugd een grote vaardigheid in het hanteren van de hulpen, die door velen met succes toege past werden. De uitslagen zijn als volgt: Gevorderden „Jacques Köhler-beker": 1. Rudi van Dobben op „Jachtheer" 2.25 min.; 2. Joost Schipper op „Barbaar" 2.26 min.; 3. Marianne Eichholtz op „Jachtheer" 2.37 min. Minder gevorderden: 1. Braidy Rühl op „Barbaar" 3.10 min.; 2. Yvonne van Dobben op „Jubel" 3.47 min.; 3. Els Obbes op „Aubergine" 3.52 min. ADVERTENTIE Geloof toch niet dat U slank wordt van niet eten. Ontbijt 's morgens gewoon met man en kinderen. Neem een bordje Lassie Klaar Havermout. Dat zet niet aan dat maakt niet dik. Wèl geeft het kracht voor de dag taak die U wacht. Over Uw taak als huisvrouw gesproken; Lassie Klaar Havermout maakt het U al heel gemakkelijk. U hoeft niet te koken geen aangekoekte pannen af te wassen. Lassie zit al gekookt in het pak. U strooit het zo op de borden. Melk en suiker erover klaar. Duur zeker? Niets daarvan! Zo'n groot pak kost 75, een normaal pak 40 ^5ent. Lassie Klaar Havermout Het beste ontbijt in de kortste tijd! NAGEKOMEN KERKDIENSTEN VRIJDAG 4 APRIL HAARLEM. O.R.G.-Centrum, Westerhout- park IA. 1.9.30: Ds. A. R. de Jong, H. A. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Hout- str. 43. 19.30: Ds. A. J. Snaayer, Avondmaal. Broedergemeente, Parklaan 34. 10.30: Lezing van de lijdensgeschiedenis. 14.30: Herdenking '.an het sterfuur. Zaterdagavond: geen zang- dienst. Rem.-Geref. Gemeente. 19.30: Ds. J. W. Wery, H. A. Gercf. Kerk. Wilhelmina- kerk. Ged. Oude Gracht 57-59. 20: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Rich. Holkade 125. 20: Ds. L. Hoorweg. Lyceum-Aula, ingang v. Merlenstraat. 20: Ds. C. Goeman. Baptisten- gemeente, Begijnhofkapel. 20.15: Dienst met medewerking van het kerkkoor. Leger des Neils, Schagchelstraat 26. 20: Samenkomst, medewerking van zangbrigade en muziek korps. Leider P. Vons, kapitein. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Si- "nskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West) 20' Ds. G. H. v. d. Woord, H. A. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 10: Ds. van Dijl. 19: Ds. Oskamp. H A. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels, H.A. 19: Ds. v. Nieuwenhuijzen, H.A. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. C. Sickesz, H. A. 19.30: Ds. J. E. Drost, H. A. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. Donder dag om 3 uur H. A. in de Verschuur-Brands- stichting. 20: Ds. H. S. J. Kalf, H. A. Vrijdag 10.15: Ds. H. S. J Kalf, openbare geloofsbe lijdenis. 18.30 en 20: H. A. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Dr. J. H. Stelma, H. A. 19: Dr. J. H. Stelma, N-A. Vrq-Kath. Kerk, Popellaan 1. 8.30: Gez. Prime en kruisverering. 19.30: Predikatie en gesproken Completin. Zaterdag 8.30: Gez. Prime en liturgische plechtigheden. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus, H. A. 19.15: Dr. Ch. de Beus, H. A. «cref. Kerk. 20: Ds. D. Ringnalda, H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 20: Ds. Jac. Poort, H. A. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. Ter Steege. H. A. 20: Ds. Ter Steege, H. A. Adventskerk. 10.30: Ds. Van "illenswaard. H. A. De markiezin Carmen Campori en maestro Riccardo Bottini zijn de dirigen ten in de korte serie voorstellingen van de opera „La Traviata" van Verdi, die de Compagnia d'Opera Italiana in april in ons land zal geven. Men heeft de markie zin Carmen Campori hier leren kennen, toen zij vorig jaar met dit gezelschap „Ri- goletto" dirigeerde. Nadien is zij te Rome belast met de directie van de nieuwe ka meropera. Mevrouw Campori is in vele landen als dirigente opgetteden. Dit is ook het geval met maestro Bottino, met wie men in Nederland nu echter voor het eerst kennis maakt. Beide dirigenten zullen tij dens hun Nederlandse tournee om beurten voorstellingen dirigeren. De hoofdrollen in „Traviata" welk werk volledig, in decors en kostuums en met koor en orkest ten tonele zal worden gebracht zijn eveneens dubbel bezet. De titelrol zal in de voorstellingen gezonden worden door de sopraan Maria Luisa Na- che, die men twee jaar geleden in ons land heeft leren kennen en waarderen, toen zij hier de titelrol in „Tosca" zong, of dooi de sopraan Ivana Tosini, eveneens een charmante jonge vrouw, die in de groot ste theaters van Italië voor het voetlicht is gekomen. De mannelijke hoofdrol, Alfredo Ger- Markiezin Carmen Campori. Zaterdag 29 maart 1958 is een datum, die nog lang in het geheugen van de familie Koster uit de Medanstraat in Haarlem zal blijven voort leven. Toen namelijk won mijnheer Koster in de quiz: „Weet wel wat je waagt" van de V.A.R.A. onder leiding van Theo Eerdmans, een be drag van vierhonderdnegen enzeventig gulden, omdat hij naast de algemene vragen ook op de actuele vraag het juiste antwoor 1 wist. De vra gen die hem werden gesteld, gingen over zijn hobby: Tro pische planten en vissen, een onderwerp waarmee hij al zeven jaar bezig is. Op de lagere school was hij een van de beste leerlingen in de na tuurlijke historie. Hij had later dan ook bioloog willen worden, maar daar de heer Koster deel uitmaakte van een gezin van vie kinderen, kon dat niet doorgaan. Hij werd chauffeur en later broodbezorger. Toch hield hij zich nog altijd bezig met planten en vissen en vooral het tropische aquarium van zijn schoonouders interes seerde hem. Toen hij dan ook ging verhuizen nu zeven jaar geleden naar een grotere woning in de Medan straat kreeg hij het-zo vurig verlangde aquarium cadeau. Nu staan er zelfs twee aqua ria in zijn huiskamer, vol met onder andere „neon-tetra's", „vuurneons en „koperzal men". De heer Koster heeft zich voortdurend bezig ge houden met de studie van de tropische planten en vissen en ongeveer twee jaar ge leden behaalde hij zijn diplo ma als keurmeester. En niet alleen met het keuren van allerlei tropische voorwerpen is hij op de hoogte, ook in de schaakwereld voelt hij zich volkomen thuis. Het prijzen- kastje aan de muur getuigt daarvan. Toch besteedt de heer Koster meer tijd aan zijn vissen, 's Zomers gaat de hele familie watervlooien vangen in Bloemendaal en des winters staan de kinde ren zondagsochtends een stukje ei af. Op onze vraag wat mevrouw Koster met het gewonnen geld gaan doen, hoeft ze geen antwoord te geven. Dat doen Ireentje, Mary en Gé die net uit school komen. Ireen roept dat ze nu een petticoat krijgt en een jopper en een nylon jurk; Mary, het iets oudere zusje, valt haar in de rede en brult op haar beurt welke mooie kleren ze nu wel allemaal krijgt. Gé, die al geruime tijd spaart voor een speelgoedmotor, kreeg er nu tien gulden bij, zodat zijn bedrag afgerond is. Wat er voor mevrouw Kos ter zal overblijven weet ze niet, want mijnheer Koster heeft dringend een kostuum nodig, maar zij hoopt dat zij in ieder geval nog zeil voor ie gang kan kopen. De sopraan Maria Luisa Nache. mont, zal afwisselend worden gezongen door de tenoren Ruggero Bondino en Fran co Ricupero, beiden voor het eerst in ons land. De rol van Alfredo's vader wordt afwisselend door een bariton, die merr van een vorig optreden in ons land kent: Ernesto Vezzosi of door Giovanni Fabbri vervuld. Ook onder de overige medespe lenden treft men verscheidene zangers aan. wier namen hier reeds een goede klank hebben: Bruno Cioni, Alberto Ciul- li, Gino Bclloni, Silvana Brandolini, Gino Biasini en Giuseppina Ricci. De regie is van intendant Erich Kronen, die voor een nieuwe enscenering zorgde. De begeleiding wordt verzorgd door de Nederlandse Orkestvereniging, het koor wordt geleid door Mario Benveriutti en de muzikale voorbereiding was in handen van Wilhelm Rettich. Onder auspiciën van de Theaterdirectie Internationale en onder algehele leiding van Meijer Hamel zal men van „La Tra viata" in totaal twaalf voorstellingen ge ven, in negen plaatsen, te beginnen op zon dagavond 6 en maandagavond 7 april in hét Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen in Den Haag. Op donderdagavond 10 april heeft er een opvoering in de Haar lemse Schouwburg plaats. Woensdag, op de tweede dag van de Haagse studiedagen voor de lichamelijke opvoeding, welke in de Dierentuinzaal te Den Haag worden gehouden, gaf het CIOS onder leiding van de heer Jelles enige bij zondere demonstraties. Op deze, aan de lichaamsoefeningen bui ten schoolverband, gewijde dag gaf de heer Jelles met zijn leerlingen een reeks oefeningen, die afgestemd waren op de sport in het algemeen en de voetbalsport in het bijzonder. De uiteraard bestaande, doch door de heer Jelles ontwikkelde loopbewegingen die het CIOS liet zien, vormden wel het mid delpunt van het gesprek tussen de vele honderden leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding, die ter gelegen heid van deze studiedagen naar de resi dentie waren gekomen. Bewondering wekten ook de oefeningen welke kunnen voortkomen uit bepaalde spelsituaties, zoals het snel opkomen en starten na een val en het starten, direct nadat een speler hoogopspringend een bal heeft weggekopt. De ClOS-leerlingen demonstreerden voorts oefeningen met de bal zoals dribbelen, afremmen met de bal aan de voet en balcontrole. Oefeningen ter bevordering van de ex plosieve kracht: starten, ontwijken van stilstaande en bewegende tegenstanders, besloten deze demonstraties. Dr. K. Rijs- dorp, inspecteur voor de lichamelijke op voeding te Den Haag, woonde deze de monstraties namens het gemeentebestuur van Den Haag bij. Letterkundige opdrachten. De letter kundigen Ellen Warmond en Sybren Polet zijn gereed gekomen met de bun door de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verleende opdracht tot het schrijven van een novelle respectieve lijk een gedichtenbundel. Bijna tweeduizend scholieren hebben gistermiddag en -avond in 't Krelagehuis te Haarlem door hun spel of aanmoedi gingen getracht „hun" ploeg naar 'tschool- volleybalkampioenschap te leiden. Er werd bijzonder enthousiast en in de eindstrij den vaak goed gespeeld De winaars van het vorig jaar in de A-afdeling, bij de meisjes hbs-A en bij de jongens de Rijks hbs uit Velsen, hebben met succes hun be kers verdedigd. In de finale versloegen de hbs-ers de Da Costakv et kschool en bij de meisjes bleven de leerlingen van de hbs- A de ploeg van het Chr Lyceum in de laatste strijd de baas. Ook de titels bij de reserveteams gingen beide naar de hbs-A, dat met drie bekers dan ook een bijzonder goed figuur sloeg. Bewondering hebben we voor de orga niserende commissie van de NeVoBO, die er in slaagde om honderdenzestig wed strijden zonder een seconde verlies op het tijdschema te verwerken. De meisjesploeg van de hbs-A stak ver boven haar concur renten uit. De ploeg van Hannie Witkamp had weinig moeite om Let de finale door te dringen en ook in d-e finale wonnen de hbs-leerlingen met duidelijke cijfers van mede-finaliste het Chr Lyceum. In de A- afdeling jongens speelde de Rijks hbs uit Velsen degelijk volleybal en het was te zien dat de hbs-ers zich series hadden voorbereid. De Da Costakweekschool waarvan de gehele ploeg uit clubspelers bestond, had vrijwel niets in te brengen. De resultaten van de eindstrijden luid- Jongens, afdeling A: Poulewinnaars: hbs-a. Marnix van St. AldeRonde lyceum, Da Costa kweekschool. Rijkskweekschool, Chr. Mulo Bloe mendaal. Kennemer Lyceum. Rijks hbs Velsen en Dreefschool. Eindstrijden: hbs-aMarnix van St. Aldegonde lyceum 26—11, Rijkskweekschool Da Costakweekschool 15—21, Chr. Mulo Bloe mendaalKennemer Lyceum 1427, Rijks hbs Velsen Dreefschool 319. Halve finale: hbs-a Da Costakweekschool 1115 en Kennemer Lyceum -Rijks hbs Velsen 825. Finale: Da Costakweek schoolRijks hbs Velsen 1223. Jongens, afdeling B: Poulewinnaars: hts 2, Rijkskweekschool 2, Kon. Wilhelminaschool 2, Chr. Mulo Bloemendaal 2. hbs-a 2 en Rijks hbs Velsen 2. Eindstrijden: hts 2—Rijkskweekschool 2 13—22, Kon. Wilhelminaschool 2—Chr. Mulo Bloe mendaal 2 1716 en hbs-a 2Rijks hbs Velsen 2 198. Finalewedstrijden: Rijkskweekschool 2— Kon. Wilhelminaschool 2 307, Rijkskweekschool 2—hbs-a 2 18—14 en Kon. Wilhelminaschool 2— hbs-a 2 015. Meisjes, afdeling A: Poulewinnaressen: Meisjes hbs. hbs-a, Lyceum Sancta Maria, Chr. Nijver heidsschool. Rijkskweekschool. Chr. Lyceum en J. P. Thysse-lyceum. Eindstrijden: Meisjes-hbs— hbs a 926. Lyceum Sancta MariaRijkskweek school 1828 en Chr. Lyceum—J. P. Th.vsse-ly- ceum 26—8. Halve finale: hbs-aRijkskweek school 29—20 en Chr. LyceumChr. Nijverheids school 2416. Finale: hbs-aChr. Lyceum 23—12. Meisjes, afdeling B: Poulewinnaressen: Rijks kweekschool 2, Lyceum Sancta Maria 2. hbs-a 2 en Wim Gertenbach Mulo 2. Halve finale: Rijks kweekschool 2—Lyceum Sancta Maria 2 20—18, hbs-a 2—Wim Gertenbach Mulo 2 26—10. Finale: Rijkskweekschool 2—hbs-a 2 19—24. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Gierstraat 75, Haarlem Tel. 14858 Wij verzorgen uw opdrachten voor binnen- en buitenland. Een Auping-binnenveringmatras Is het beste „slaapmiddel" dat er is! Geen wonder: elke Auping-matras heeft niet alleen de patente, steungevende Auping-vering, maar ook nog een speciale zomer- en winterkant. En om dat het oog óók wat wilAuping'i fleu rige damasten zijr» de mooiste die er Zijn! U hebt al een echte Auping vanaf f. 79.- Het is genoegzaam bekend dat in onze stad veel voor de jeugd wordt gedaan. Tal rijk zijn de verenigingen, stichtingen en organisaties, die zich ten doel hebben ge steld de kinderen op verant woorde wijze bezig te hou den. Vertrouwde verschijningen in ons stadsbeeld zijn de speeltuinen waarop de jeugd haar niet te remmen drang naar spel en beweging kan uitleven. Niet zelden worden deze „tuinen" door honderden kinderen bevolkt. En als de weersomstandigheden het spel in de openlucht onmoge lijk maken zijn daar nog de clubhuizen waar zij zich met allerlei leuke spelletjes en bezigheden kunnen ver maken. Speeltuinen en club huizen zijn dan ook niet meer uit het jeugdwerk weg te denken. Veel en belangrijke arbeid op dit terrein verricht het Haarlems Speeltuin Ver bond, dat in de Spaarnestad een vijftien afdelingen omvat. Het is duidelijk dat het on derhoud, het herstel of ver nieuwing van de speelwerk- tuigen en clubhuizen van deze afdelingen jaarlijks een grote uitgaafpost vormen. Deze kosten worden voor een groot deel bestreden uit de opbrengst van de collecte, die het Haarlems Speeltuin Verbond jaarlijks onder de Haarlemse bevolking houdt. Dit jaar wordt de collecte gehouden van maandag 7 tot en met zaterdag 12 april. Het verbondsbestuur en met hem natuurlijk allen die het speeltuinwerk een goed hart toe dragen hoopt dat de waardering van de Haar lemse burgerij voor dit werk ten bate van de jeugd in de opbrengst weerspiegeld wordt. Gaarne willen wij nog eens herinneren aan de gro te kinderoptocht, die op 5 mei in onze stad gehouden zal worden. De organisatie van dit festijn voor de jeugd is in handen van het Cen trumcomité „Koninginne dag". De optocht van vorig jaar als proefneming be doeld was zo'n succes dat men ook ditkeer een grote deelneming verwacht. Ieder meisje of iedere ion gen tussen zes en zestien jaar, kan individueel of in groepsverband, aan de op tocht meedoen. Zij kunnen hun fantasie en vindingrijk heid de vrije teugel laten over datgene wat zij willen uitbeelden of voorstellen. Voor de aantrekkelijkste en origineelste kostuums of groepen zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld. Wie verleden jaar heeft meege daan weet. dat de jury niet in de eerste plaats naar de duurste aan- of verkleding kijkt. Jeugdverenigingen, die met een groep willen deel nemen. zijn natuurlijk even eens van harte welkom. Hoe meer deelnemers hoe bonter en aantrekkelijker de op tocht. Wie aan de optocht wil meedoen kan zich opgeven bij de secretaris van het Centrumcomité „Koningin nedag", de heer P. B. van Eerdenburg. Alexanderstraat 14 te Haarlem en ook bij de heer D. van der Vlerk, Zijl straat 5 te Haarlem. Het is niet de eerste keer dat we het in deze rubriek hebben over de bushalte van lijn 1 op de Dreef bij de Hazepaterslaan en het Florapark. Een half jaar geleden uitten we op deze zelfde plaats onder het opschrift Dagelijkse ergenis" onze verontwaardiging, dat de bxispassagiers bij deze vaak drukke stopplaats moeten in. en uitstappen via het fietspad. Die bus passagiers zijn dikwijls bejaarde of niet zo goed ter been zijnde bezoekers van de naburige zieken- en rusthuizen of jonge, schoolgaande, kinderen. Daar de fietsers en brommers tot geen enkele hoffelijkheid verplicht zijn proberen ze zich als regel door de in- en uitstappende reizigers heen te wrin gen, wegens dringende bezigheden uiteraard. De oplossing ligt voor de hand: vluchtheuvels. Het raadslid Prikkel, dat al meer een waakzaam oog heeft getoond ten behoeve van de veiligheid van de voetganger, heeft er bij de laatste gemeente begroting ook naar gevraagd. Hij heeft al evenmin succes ge had. met zijn woorden als wij met ons geschrijf. Bovenstaande foto, dezer dagen genomen, zet ons betoog, dat hier zo lang zamerhand van een schandelijke nalatigheid van het ge meentebestuur gesproken moet worden, kracht bij. Wie te bevoegder plaatse informeert naar de oorzaak van deze ver waarlozing der verkeersveiligheid krijgt ten antwoord dat zr een prachtig reorganisatieplan voor de Dreef gereed ligt zn slechts door de bestedingsbeperking niet tot uitvoering komt. Afgezien van de constatering dat de in 1.94.9 nog geen Hen jaar geleden! voltooide, reorganisatie van de. Dreef dus slechts geldverspilling is geweest, moet ons de verzuchting van het hart, dat er nu al zoveel plannen in de gemeentelijke laden liggen te verstoffen, dat we voor het conserveren daar van beter een museum kunnen oprichten, het Plannenmu- seum, dat natuurlijk ook een plan blijft. Neen Openbare Werken. Neen Verkeerspolitie. Neen College van Burgemeester en Wethouders: nu eens geen plan voor Sint Juttemis, maar twee doodeenvoudige, niet kostbare vluchtheuvels, één aan de zijde van de Provinciale griffie, één aan de kant. van de Hazepaterslaan. En graag een beetje vlug. Bijvoorbeeld voor de gemeenteraadsverkiezingen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9