KERKDIENSTEN P.v.d.A.-fractie stelt vragen over werkgelegenheid in de gemeente Gemeentebestuur bezoekt voltooid fabriekscomplex in Zwanenburg SLOT DEFECT? HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Raad Haarlemmermeer LISSE Boerenleenbank had bevredigend jaar Bevolkingsonderzoek BENNEBROEK Echtpaar Tadema sprak voor „Volksonderwijs" ANTIEKE MPUBEIEN J>l SLEUTELSPECIAUSr ZANDVOORT NIUEGOM Bromfietsclub naar Gouda Opgave kerkdiensten Glazenwassers gewond toen hun ladder brak „Prix Susse" voor beeldhouwer Pieters Franse filmprijzen De medische verzorging tijdens het weekeinde ,De Cirkelis rond ZATERDAG 5 APRIL 1958 In de donderdag gehouden raadsverga dering van Haarlemmermeer heeft de voorzitter, mr. G. C. van der Willigen, na mens het college van B. en W. antwoord gegeven op een drietal schriftelijke vra gen van de raadsfractie van de Partij van de Arbeid over de werkgelegenheid in de gemeente. De eerste vraag luidde welke maatre gelen B. en W. op korte termijn denken te nemen om door aanvullende werken de werkloosheid in de gemeente te beteuge len. Voorts werd gevraagd of B. en W. be reid zijn de vestiging van industrieën in het zuidelijk deel van de Haarlemmer meer te bevorderen, opdat meer perma nente werkgelegenheid in dat gebied wordt gecreëerd. Tenslotte vroeg de raadsfractie van de P.v.d-A. of B. en W. bereid zijn kandidaatgegadigden voor de vestiging van industrieën faciliteiten te verlenen. In hun antwoord op deze vragen merken B. en W. met betrekking tot de eerste vraag op, dat de agenda van deze vei-ga- dering reeds een aantal voorstellen bevat tot uitvoering van openbare werken, welke er toe zullen bijdragen de werkloosheid te beteugelen. Ten aanzien van het aantal werklozen in de gemeente delen B. en W. mede, dat dit op 30 juli 1957 dertig be droeg en op 31 januari 1958 463, waarvan tweehonderd werklozen in de landbouw en 96 in de bouwvakken. B. en W. menen dat met uitzondering van de seizoen werkloosheid in de landbouw de thans optredende werkloosheid veroorzaakt is door de investeringsbeperking, die werken op weg- en waterbouwkundig gebied en hoogst urgente woningbouwplannen on mogelijk maakte. Voorzover de werk loosheid van structurele aard is dient zij inderdaad door het scheppen van perma nente werkgelegenheid te worden bestre den, hetgeen voor deze gemeente betekent in de centraal gelegen woonkernen in het zuiden der gemeente. Seizoenwerkloosheid in de landbouw kan bestreden worden door het uitvoeren van aanvullende arbeidsin tensieve openbare werken. Aan een twee tal van dergelijke projecten besloot de raad reeds medewerking te verlenen; voor één daarvan hopen B. en W. binnen kort toestemming te verkrijgen. Andere projecten zijn in voorbereiding. Ten aanzien van de vraag over het ver strekken van faciliteiten aan kandidaat- ADVERTENT1E HOE KORTER DE ROK. hoe sterker behaarde benen opvallen. Een goede methode om het haar op benen te verwijderen is HARSBEHANDELING. HELENA H. BEGEMANN Middenlaan 9 - Haarlem-Z. - Tel. 34857 Uit het zojuist verschenen jaarverslag van de Coöperatieve Boerenleenbank te Lisse over 1957 blijkt, dat de bank een langzame maar gestadige groei vertoont. Door tijdig maatregelen te nemen om de spaarbankrente en de debetrente te ver hogen, kon worden bereikt dat de beschik bare geldmiddelen geen nadelige invloed ondervonden van de door de maatregelen der regering in verband met de beste dingsbeperking veranderde omstandighe den. „De spaarzin van de Lissese bevolking is zeer goed", zo schr.ift de heer J. W. A. Lefeber, voorzitter van het bestuur, „zodat de spaargelden regelmatig groei en. Dat is voor de bank zeer belangrijk omdat door deze gelden het bedrijfsleven in stand wordt gehouden, waarmee de werkgelegenheid behouden blijft. Uit de gepubliceerde statistische gege vens blijkt een stijging van het aantal le den met 34 tot 734, van de spaarrekenin gen van 5257 tot 5594, met een gemiddeld tegoed van 1542,46 hetwelk in 1956 1429,73 bedroeg. Het aantal rekening- couranthouders liep op van 827 tot 851. Het aantal voorschotnemers volgde de zelfde stijgende lijn namelijk van 177 in 1956 tot 183 in 1957. Donderdagavond 10 april zal de 51ste algemene vergadering van de bank plaats vinden, waar het verslag en de jaarstuk ken ter vaststelling zullen worden aange boden. Tevens moet voorzien worden in een tweetal vacatures, te weten in de va cature G. C. Tromp Rz., die periodiek af treedt als lid van de Raad van Toezicht, en in de vacature K. Dreyer, die als lid van het bestuur aan de beurt van aftre den is. Korte berichten De speeltuin van de speeltuinvereni ging „Marijke" in Lisse gaat dinsdag na Pasen weer open. De vereniging „Het Hoogeland" zal woensdag 9 april een collecte houden voor het verzorgings-, opvoedings- en reclasse- ringswerk dezer organisatie. Op dezelfde dag zal, des avonds om kwart voor acht, in het H.B.G.-gebouw de jaarlijkse kerke- veiling worden gehouden ten bate van kerk en armen der Maria-parochie. De muziekvereniging „Canita Tuba", o.l.v. Dick Boot, geeft zaterdag 12 april (8 uur) een concert in de Hobaho-hal. Dinsdag 15 april concerteert de r.k. gemengde zangvereniging „St. Grego- rius" in het K.A.B.-gebouw. Verscheidene koorwerken van vooraanstaande compo nisten staan op het, programma. Het bevolkingsonderzoek op t.b.c., dat momenteel in gebouw Rehoböth te Lisse plaats vindt, verloopt geheel naar wens. De deelneming is evenals bij het onder zoek in 1955 zeer bevredigend. Diegenen, die om enigerlei reden verhin derd zijn geweest op do in de oproeping vermelde dag te komei, worden alsnog op een van de ondergemelde data in de ge legenheid gesteld zich aan het onderzoek te onderwerpen: dinsdag 8 april van 1416,15 uur en van 1921,15 uur Woensdag 9 april van 9— 11,45 uur en van 14 16,15 uur, donderdag 10 april van 9- 11,45 uur, van 14- 16,15 uur en van 19-21,15 uur. Vrijdag 11 april van 14 16,15 uur en van 19 21,15uur. gegadigden voor de vestiging van in dustrieën merken B. en W. op dat het de gemeenten ter voorkoming van ongewens te concurrentie verboden is vestiging van industrieën te stimuleren door het ver strekken van bijzondere financiële facili teiten. B. en W. stellen zich voor voort te gaan met de tot dusver gevolgde gedrags lijn. te weten het tegen kostprijs ver schaffen van terrein aan takken van nij verheid waaraan in deze gemeente be hoefte bestaat. De heer D u w e 1 (K.V.P.) noemde de werkloosheidscijfers weinig verontrus tend. Hij wees op het grote tekort aan landarbeiders dat nog steeds heerst. De heer Van de Heuvel (A.R.) voel de er toch veel voor de vestiging van in dustrieën te stimuleren en te steunen, in het bijzonder met het oog op de verster king van de nationale uitvoerpositie en de viezenvoorraad. De heer Avis (V.V.D.) meende dat de overheid bij het doen uitvoeren van aan vullende werken in de wintertijd, zoals het aanleggen van sportvelden, het dichten van sloten e.d. de particulieren, die zich voor dit werk machines hebben aange schaft, geen concurrentie mag aandoen. De heer Jongelie (Arb.) was van oordeel dat het er niet om gaat wie aan de huidige toestand schuldig is maar hoe de werklozen weer aan de slag geholpen kunnen worden. De voorzitter benadrukte, dat voor de seizoenwerklozen tijdens de winter maanden werkgelegenheid gevonden dient te worden. Daarnaast dient aan dacht te worden besteed aan de voort schrijdende industrialisering van de ge meente, waarmede men ook in de uit breidingsplannen reeds rekening moet houden. In ieder geval is het zaak de ont wikkeling nauwlettend te volgen. Voor het overige werd de agenda vlot afgewerkt. De raad hechtte zonder uit zondering zijn goedkeuring aan de voor stellen van B. en W. De afdeling Bennebroek van „Volkson derwijs" hield donderdagavond in „Oud Berg en Dal" onder voorzitterschap van de heer A. Olivier een ledenvergadering. On der de vele aanwezigen was ook de heer D. van der Hoop van Slochteren, burge meester van Bennebroek en zijn echtge note. De heer Auke A. Tadema en zijn echtgenote Bob Tadema-Sporry hebben in- plaats van de door ziekte verhinderde dr. A. Melchior de avond verzorgd. De voor zitter hield in zijn inleidend woord een pleidooi voor de openbare school, waarvoor in Nederland 160.000 leden van Volkson derwijs uit liefde voor het kind en het vaderland streven. De heer Tadema voerde vervolgens zijn gehoor naar Frans Equatoriaal-Afrika waar hij met zijn echtgenote verscheidene bezoeken heeft gebracht. Hij vertelde aan de hand van eëti "èfbo^aantal uitstekende plaatjes waaronder vele gekleurde, tal van bijzonderheden over de bevolking, die in vele opzichten respect afdwingt. Hij was er in geslaagd, juist door helemaal niets te vragen, tal van bijzonderheden te verne men die de Franse ambtenaren mogelijk nooit zullen vernemen. Ondanks alle zwa re straffen, die op de bewoners drukken, wanneer zij zich schuldig maken aan men senoffers, gebeurt dit ook nu nog steeds en meestal zijn het kleine kinderen die, wan neer de oogst mislukt, aan de boze goden geofferd worden. De invloed van de medi cijnman is nog steeds enorm groot, al ver richten missie en zending ook op medisch gebied uitstekend werk. De invloed van het Mohammedanisme breidt zich. naar hij vertelde, steeds verder over Afrika uit. dankzij de geweldige invloed van de pro paganda. Mevrouw Tadema zorgde voor een vlot te vertonig van de dia's en zo werd dit een avond. ..Volksonderwijs" waarig. ADVERTENTIE zoals mahonie ronde tafels, stoelen, canapé'? enz. kopen wij - Mag beschadigd ziin Brieven onder no 7830 Aan de vlaggemast op het hoofdgebouw van „De Cirkel" n.v. in Zwanenburg in de Haarlemmermeer wapperde donderdag vrolijk het rood, wit en blauw ten teken van een Dijzondere gebeurtenis. Op die dag namelijk vierde de directie van deze fabriek van stalen meubelen officieel de voltooiing van haar fabriekscomplex, een afronding van bouwplannen, welke sinds 1948 in drie étappes werd verwezenlijkt. Ter gelegenheid van dit feit had de direc tie het gemeentebestuur van Haarlemmer meer uitgenodigd voor een bezichtiging van de fabriek. Omstreeks half elf werd het gezel schap, bestaande uit burgemeester G. C. van der Willigen, enige wethouders, een aantal raadsleden en enkele ambtenaren in de cantine van het bedrijf door de direc teur van „De Cirkel", de heer J. Schröfer, welkom geheten. Deze zette in het kort de overwegingen uiteen, welke tot de overplaatsing van de fabriek van Amsterdam naar Zwanen burg hebben geleid. „Toen in 1946 het be sluit om te verhuizen eenmaal gevallen was zijn er heel wat hoofden over ge schud", zo zei hij. Er was in de nieuwe plaats van vestiging geen licht, geen ver harde weg, kortom men was allesbehalve optimistisch omtrent enze plannen ge stemd". De heer Schröter stelde echter vast dat dank zij de medewerking van het gemeentebestuur zeer veel in orde is geko men, hoewel er nog enkele wensen zijn. Aanvankelijk was de animo onder de be volking van Zwanenburg en omgeving om bij „De Cirkel" te werken niet groot. Op het ogenblik geeft de fabriek aan vierhon derdvijftig mensen werk, van wie een groot aantal uit de naaste omtrek. Het fa briekscomplex beslaat een oppervlak van vijf hectare met voldoende mogelijkheden tot uitbreiding. De omzet beweegt zich in steeds stijgende lijn. Ten opzichte van ADVERTENTIE UUttSK VEEBSTBAAT 10 TEL. 11403 Nutsspaarbank Gedurende de maand maart werd bij de Nutsspaarbank te Zandvoort ingelegd een bedrag van 74.674, en uitbetaald 1 52.560. Het spaaroverschot bedroeg der halve 22.114. Gedurende deze maand werden 61 nieuwe spaarders ingeschreven. Spreekuur burgemeester De Burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgende spreekuur houden op woensdag 16 april des morgens van 10-12 uur. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN' Alphonse George, z. van G. W. A. Keislair en A. ten Wolde; Maria Ja- coba, d. van J. C. van Leeuwen en A. M. M. Stokman; Maria Charlotte Desirée, d. van L. Molenaar en J. van der Meij; Dirk Nico. z. van H. A. Bakker en A. Koper. ONDERTROUWD: K. A. Visser en A. C. Spreeuw; H. Meeng en A. van der Geug- ten; M. Eland en I. van Hamburg; E. van der Linden en C. H. Keur; J. M. van Wes- terop en J. C. Pol. GEHUWD: H. W. P. van Weele en H. M. F. Bauer: H. H. Pielhau en H. G. Verhagen; A. Losekoot en F. W. de la Chambre; L. A. van de Ven en J. van den Nulft. OVERLEDEN: H. J. van Abbe, 50 jaar. De Bromfietsclub „De Bollenstreek" or ganiseert 2e paasdag, wind en weder die nende, de eerste toerrit van het seizoen. De tocht gaat naar de omgeving van Gou da en de Reeuwijkse plassen en zal niet langer zijn dan ongeveer 100 km. De start is des morgens half ti°n op het H.B.G. plein. Bloemenkeuringen in bloeitijd Op de beursdagen in Hillegom zullen donderdags gedurende de bloeitijd van hyacinten, narcissen en tulpen ook bloe menkeuringen worden gehouden. De in zendingen moeten 's morgens om elf uur in de keuringszaal van het beursgebouw gereed staan. r FEESTAVOND TJARDA-GROEP Op donderdagavond 17 april geeft de Tjarda-padvindersgroep in Hillegom een uitvoering in „Treslong". Er zal een revue worden opgevoerd. RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand maart werden op het postkantoor te Lisse bij de R.P.S. in gelegd 42.493,34 en uitbetaald 46.502,93. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Jannetje, Tannetje. d. van C. van Vliet en C. K. Paardenkooper; Anto- nius Wilhelmus Maria, z. van W. H. Loog- man en M. A. Nibbering; Gerardus Anto- nius Titus Maria, z. van J. A. I. Kalden- baeh en P. J. Spierenburg; Laurentius Petrus Bartholomeus, z. van B. van Elzen en M S. Crompvoets; Catherine Wilhel- mina, d. van M. Hinderks en E. Vinke; Teunis, z. van C. A. Baartman en M. Groe- neveld: Johannes, z. van E. Weststeijn en S. Marbus; Elisabeth Gerrigje, d. van I. J. van Dijk en A. van den Dolder; Paul Eduard, z. van F. W. Plantenga en C. G. Kroese; Hendrik Aart, z. van B. Hopman en H. Vrijbloed; Jacob, z. van J. P. Adriaanse en J. W. F. Smits; Josephus Maria, z. van A. M. van Boxtel en M. C. Kunis: Gijsbert, z. van C. Brunt en A. Koster; Anthonie, z. van H. Hoogeveen en M. Meganck; Gerrit. z. van A. van der Maarl en G. C. Roos. ONDERTROUWD: H. van der Horst en J. V. Verhoeven, C. M. L. A. Drieman en C. M. Brink, J. J. van den Berg en M. Vrij burg, J. van Aalst en J. Dieckman, W. F. Borst en c,. M. van Hal. GETROUWD: W. Dekker en G. Schuite maker, J. D. van Zoomeren en W. M. Ho- genes, J. Wies en S. Sauer, J. W. H. Over- water en C. P. Hermans, K. F. Klaasse Bos en A. J. Bax, N. J. Zirkzee en C. van Breen, K. van Kerkwijk en J. M. van Beek, D. Felix en J. H. Dalemans. OVERLEDEN: J. Smit, 75 j„ wedn. van I. Groot; M van der Wal, 76 j„ echtg. van C. van der Jagt. 1950 bedroeg de produktie in 1957 ruim tweeëneenhalf keer zoveel. In het laatste jaar werden 137.000 meubelen gemaakt, dat is, als men ze achtei elkaar zou zetten, tweemaal de Haarlemmermeer rond. Wat het aantal gemaakte rekken en stel lingen betreft, deze zouden achter elkaar gezet, een afstand van negentig kilome ter overbruggen. De heer Schröfer sprak tenslotte de hoop uit dat de Haarlemmer meer nog lang haar landelijk karakter zal mogen behouden en als long zal fungeren in de randstad Holland, niettegenstaande het feit dat statistische gegevens hebben aangetoond dat Haarlemmermeer de snelst industrialiserende gemeente, in de provincie Noordholland is. Hierna maakte het gezelschap, in ver scheidene groepjes verdeeld, onder des kundige leiding een rondgang door de di verse volgens de modernste opvattingen ingerichte fabrieks- en kantoorruimten, waarbij men een duidelijk beeld kreeg van de produktiefasen welke liggen tus sen stalen buis of plaat en de aflevering van het aan de eisen des tijds aangepaste meubel. Tijdens de lunch, die de directie van „De Cirkel" haar gasten als sluitstuk van het bezoek aanbood, heeft burgemeester Van der Willigen namens het gemeentebe stuur woorden van dank en waardering gesproken voor het gebodene. Hij schetste daarbij de betekenis en het be lang voor de gemeente van de vestiging van industrieën als „De Cirkel". De burge meester complimenteerde, in het bijzon der de heer Schröfer als de grondlegger van de onderneming met het bezit van een dergelijk fraai fabriekscomplex. Mr. Van der Willigen liet zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk namens het ge meentebestuur, een met siergewassen ge vulde plantenbak. ZONDAG 6 APRIL EN MAANDAG 7 APRIL 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. A. J. van Rhijn. 3.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de consistoriekamer. 7: Ds. D. ter Steege. Sant poort, Jeugddienst. Maandag 10: Ds. E. Pot. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 4-5 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 9: Ds. R. Bijl, Paasfeest voor de jeugd. 10.30: Ds. R. Bijl. Oosterkerk, Zomer- kade. 10: Ds. W. M. van Asperen, met mede werking van het „Oosterkerk-koor". Maan dag 10: Ds. A. J. van Rhijn, gezinsdienst. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinder- kerk, dhr. F. H. Geursen. 10.30: geen dienst, zie Grote Kerk, 7 uur. Kapel Sarepta, Haze- paterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. J. de Nie. 10.45: Ds. J. C. Sickesz, Bloemendaal. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. ingang v. Merlen- straat. 10.45: Ds. G. Snijders. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Hei- dinga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. F. H. Geursen. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Oost, Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. Cen trum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. J. Jong kind. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le Pasteur J. F. Baudraz. 7 h.: Interkerkelijke Avondmaalsviering o.l.v. Pfarrer D. Stein, Pasteur J. F. Baudraz, Dr. J. H. Stelma, Bloemendaal. Church of Eng land, Kinderhuissingel. Evening Service 3 p. m. Easter Communion 4 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstr. 16. 8: Avond bijeenkomst. Alle-Dag-Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broeder- kerk. Parklaan 32. Dinsdag: 15: Rondetafel- bijbelbespreking in de Broederkerk, Park laan 34. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: dienst. Woensdag 7.30: Bidstond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: Paasdienst met H. Avondmaal. Dinsdag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Hermes. Vrijdag 19.30: Bid stond ten huize Spoorwegstraat 4 rood. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 5: dhr. M. de Vos. Maan dag 10: dhr. M. de Vos. Stads-Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: Paaspreek, evange list C. v. d. Hagen, Den Helder. Medewerking gemeng koor „Eben-Haëzer". 7: Vervolg preek, C. v. d. Hagen, J. F. Snoeks. Maandag geen dienst. Woensdag 8: Bijbellezen en bid stond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. J Sevensma, evangelist, Amsterdam. 5: de zelfde, Evangelisatiesamenkomst. 8: Jeugd- samenkomst o.l.v. Herman Spoor. Maandag geen dienst. Dinsdag 8: Bijbelbespreking en bidstond. Opwekkingssamenkomsten. Zuider kapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 8: Ds. S. Zijlstra, Eindhoven. Maranatha-lezing. Ver. De Vrije Gemeente, Rest. Brinkmann. Grote Markt. 10.30: Voorganger Dr. H. Jansen. Ver. Doopsgezinde Gem., Gr. Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Maandag 10.30: Ds. C. Soutendijk. Peuzelaarsteeg 3. 10.30: Jeugd dienst o.l.v. W. Dorrepaal. Broedergemeente, Parklaan 34. 7.45: Opstandings-liturgie. 10.30: Ds. Schutz, Paaspreek. Vrije Evangelische Gemeente, Parklaan 21. 18.30: Paaszang- dienst met medewerking van het koor „Asaf". Ds. A. van Gent: „De stille getui gen". O.R.G.-Centrum, Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Evang. Luth .Gem., Witte Herenstraat. 10.30: Ds. G. Kroes (litur gie) en Ds. D. Solinger (predikatie) met medewerking van kerkkoor. Donderdag 3: Vrijz. Luth. Kring. Rustoord. Onderwerp: „Bezoek achter het ijzeren gordijn". Dr. v. d. Woude. Rem.-Geref. Gem. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk, Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 5: Ds. L. Hoorweg Lyceum-Aula, ingang v. Merlenstr. 9: Ds. D. J. Roos. 5: Ds. C. Goeman. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10 en 5: Prof. Dr. J. van Genderen. Apeldoorn. Maandag 10: Prof. Dr. J. van Genderen. Geref. Kerk, Begijnhof kapel. 8.45: leesdienst. 4.30: Ds. A. Bos. Oud- Geref. Gem. in Ned., Parklaan 21. 10 en 4.30: leesdienst. Geref. Gem., L. Margareihastraat. 10 en 4.30: leesdienst. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: dienst (doop en H. A.). Dinsdag: Zusterhulp. De Christenge meenschap, Wilhelminastraat 60. 9.30: Zon dagsdienst v. kinderen. 10: Mensenwijdings- dienst. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 6.45: Openluchtsa menkomst. 7.30: Verlossingssamenkomst. Don derdag 8: Heiligingssamenkomst. Alle samen komsten onder leiding van kapitein P, Vons. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst broodbreken)Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 8: Samenkomst ten huize van de familie Drayer, Kouden- horn 46A rd. Gemeente des Heeren. Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. Volle Evang. Gemeente (Pinkstergemeente). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Paas- wijdingsdienst. 12-13: Zondagsschool. 7: Paas- jubel. Zang en verschillende sprekers. Maan dag. 10. 15 en 19: Paasconferentie met ver schillende Nederlandse Pinkstergemeenten Donderdag 20: Gebedssamenkomst voor ge meenteleden. Immanuëlkapel, Nw. Kruis straat 14. 10: dhr. v. Ingen, Haarlem. 7.30: dezelfde. Maandag geen dienst. Woensdag 7.30: Jeugddienst. Donderdag 8: Bidstond. Vrijdag 7.30: Bijbelklas. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: dhr. J. de Geest. 5: dhr. E. Schuurman. 10.30: Zondagsschool, Colensostr. 2. Woens dag: Meisjesclub, Colensostr. 2. Woensdag- Bidstond, Schotersingel 99. Oud-Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. 17: Vesper. Maandag 10: Hoogmis. Zevende-Dags Adven tisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdagmorgen 10: Gemeenschappelijke Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdag 10 u. prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zon dagsschool. 5: Kerkdienst. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Kerkdienst. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmo- nia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen, spr. dhr. Wunderink. Soefi-Beweging, Aula van het Stedelijk Gymnasium, Prinsenhof. 11: Paasdienst. Jehovah's Getuigen. Kamerl. Onnesstraat 83. 5.30-6.30. Wolstraat 7. 7.30- 8.30. Donderdags van 7.30-9.30 uur. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Maandag 10: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. van der Loos. Maandag 10. Ds. G. Koch, gezinsdienst. Immanuëlkerk. 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. G. Ph. Scheers. Jeugdkapel (Jeugdhuis Schoterweg). 10: dhr. J. Lasthuis. Zondagsscholen. Maandag 9.45: (leeftijd 8-13 jaar), alle afdelingen, verzame len Kleuterschool Colensostr. voor de dienst van 10 uur in de Julianakerk. 9.45: (leeftijd 6-8 jaar), alle afdelingen, Kleuterschool Co- lensostraat. Sionskerk. Eksterstraat (Spaarn- dam-West). 10.30: Ds. J. Kroon. Maandag 10.30: Ds. Jac. Poort. Kapel Sionskerk (le Paasdag). 9.30: Jeugdkerk (12-16 jaarl 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar). Geen zondagsschool. Zuiderkapel afd Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. 10: dhr. G. Gree- vink, Rijsoord. Maandag geen dienst. Dins dag 8: Bijbelbespreking, Maasstr. 8. Woens dag 8: Opwekkingssamenkomst, spr. dhr. F. Niemeyer, evangelist te Alphen aan de Rijn. Ned. Prot. Bond, Berkenstr. 10. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes Zernike. Ver. Doopsgez. Gem., Indischestraat. 10.30: Ds. S. M. A. Daalder. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersin gel 55-57. 10: Ds. J. A. v. Arkel. 5: Ds. H. W. Wierda. Sionskerk, Eksterstraat. 845: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. J. A. van Arkel. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. H. W. Wierda. 5: Ds. R. Tadema. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30: Ds. D. H. Biesma. 5: Ds. D. H. Biesma. Maandag 10: Ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk, Gebouw N.P.B.. Berkenstr. 10. 8.45 en 2.45: Ds. A. Bos. Jehovah's Getuigen, Inzenders van de opgaven der weke lijkse kerkdiensten wordt gewezen op de noodzakelijkheid, dat deze opgaven uiterlijk DONDERDAGS 12 UUR V.M. in het bezit van de redactie zijn, daar zij anders niet meer in de lijst kunnen worden opgenomen. gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. 6.45-7.45 en woensdag 7.30-9.30. Leger des Heils, zaal Ce- ramstraat 4. 10: Soldateninzegening. 12: Com pagnie. 4.30: Kindersamenkomst. 7: Open- hichtmeeting. 8: Verlossingssamenkomst. Maandag geen dienst. Dinsdag 2.15: Gezins bond. Woensdag 2 en 3.30: Film. 7.30: Hu welijksinzegening. Donderdag: Toortsdragers. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Williel- minaplein. 9.15: Ds. Oskamp 10.30: Ds. Van Dijl. Maandag 10: Ds. Van Nieuwenhuijzen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Henkels. Maandag 10.30: Dr. Dondorp (gemeenschap pelijke dienst met Geref. KerkL Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Snijders. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk.Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, Voorg. van de Afd. Doopsgez. Kring ..De Olijftak". 10.30: Ds. A. J. Snaayer. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Pinksterkerk. 10: Ds. C. Goeman. 5.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Binnehweg 79c. 2-3: Gez. Bijbelstudie. Woensdag 7.30-9.30: Praktische toerusting voor de prediking van het evan gelie. Maandag. Ir. Lelylaan 63. 8-9: Huisbij belstudie. Donderdag, Crayenestersingel 7. 8-9: Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 9: Paas- iengerendienst, Ds. J. O. Norel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 12: Paasdienst voor kinderen. 5-12 jaar. Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma. Rem., 's-Gravenhage. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 7: Ds. W. v. Asperen, Haarlem. Stichtingskerk. Maandag 10: Inter kerkelijke samenkomst. Sprekers Ds. W. Bos en Ds. 'H. S. J. Kalf. Geref. Kerk. 10: Ds. W. Bos. 5: Ds. D. Ringnalda, Overveen. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr J. H. Stelma. 10.30: Dr. J. H Stelma. Jeugd kapel. 9 uur in Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4, 10.30: Prof. Dr. W. Leen- dertz. Dg., Santpoort. Geref. Kerk. 7.30: Ds. G. Toornvliet. 2: Kinderdienst voor kinderen van 6-12 jaar in de consistorie van de oude kerk. Vijverweg 14. 3.45: Ds. G. Toornvliet. 7.30: Ds. G. Toornvliet (dienst voor belang stellenden). Maandag 9.30: Ds. H. W. Wierda, Haarlem-N. Vrij-Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 8: Paas- zangdienst. Ds. G. P. Klijn. 10: Ds. Ch. de Beus. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Geref. Kerk. 10: Ds. D. Ringnalda (medewerking kinderkoor). 5: Buitengewone evangelisatie- dienst. Ds. W. Bos. Bennebroek (liturg dhr. J Goldschmeding, Aerdenhout, theologisch student). Beide diensten toegang voor ieder een. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 8.30: Zangdienst. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 7: Ds. J. H. Boerlijst, Den Haag. Jeugddienst. Maandag 10: Ds. Jac. de Vos. Katwijk aan Zee. Geref. Kerk. 10: Ds. K. Schouten, bijzondere dienst voor belangstellenden met medewerking van de kerkkoren van Lisse en Sassenheim o.l.v. Job de Vries. 5: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Maandag 10: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 4: Ds. L. Kieboom. Maandag 10: lees dienst. Donderdag 7.30: Afscheidsdienst Ds. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Oud.Geref. Gem. 9.30 en 3: leesdienst. Maandag 9.30 en 3: Leesdienst. Ned. Prot. Bond. 10: dhr. J. P. Hulsebos. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 8.30: Kin derdienst. 10: Ds. F. Brouwer. 19: Ds. W. Sirag. Vlaardingen. Maandag 10: Ds. J. Vee- nendaal. Geref. Kerk. 10: Ds. A. K. Krabbe. 17: Ds. Bouma .Maandag 10: Paaszangdienst. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. H. A. Schippers. 17: Idem. Maandag 10: dhr. H. Steenbergen. Jehovah's Getuigen. Nutsgebouw. v. d. Ende laan. 2.30-3.30: Gemeenschappelijke Bijbel studie. Dinsdag 8-10: Praktische opleiding voor de prediking. Donderdag, Oosteindelaan 42 8-9: Huisbijbelstudie. Donderdag, Gele Vinkestraat 61. Nw. Vennep. 8-9: Huisbijbel- studie. Geref. Kerk. 10 en 5: Ds. M. W. J. C. de HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 10 en 7: Ds. D. C. van Wijngaarden. Maandag 10: Ds. H. P. Swets. Rijk. Geref. Kerk. 9.30: Ds. M. Ros. 3.30: Ds. IJ. van der Zee. Chr. Geref. Gem. 10 en 7: Ds. Salomons. Maandag 10: Ds. Salomons. Geref. Gem. 10 en 3: Lees dienst. Doopsgezinde Gem. 10.30: Ds. R. C. de Lange, Noordwijk. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 8: Paaszang in de open lucht op het terrein voor de Ned. Herv. Kerk. 9: Kinderdienst. Ds J. A van Boven en dhr. C. Nieuwen- huyse. 10.30: Ds. J. A. van Boven. 5: Ds. D. C. van Wijngaarden. Hoofddorp jeugddienst. Vooraf kwartier samenzang. Maandag 9.30: Ds. H. Brons. Abbenes. 9.30: Ds. H. Brons. Maandag 9.30: Dé. J. A. van Boven. Bethel- kapel. 10: Ds. G. A. Alma. 7: Vic. Van Andel. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. van der Zee. 3: Ds. M. Ros. Maandag 9.30: Ds. IJ. van der Zee. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. Floor. Zater dag 5 april 7 uur: Interkerkelijk avondgebed. Ds IJ. van der Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 7: Idem. jeugddienst. Geref. Kerk. 10 en 3: Ds. G. Rang. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 9: Ds. Ter Steege 10.45: Ds. Ter Steege. Maandag 9: Ds. Ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 10.30: Ds. Van Willens- waard. Chr. Geref. Kerk. 9: Ds. D. H. Biesma. 3: Prof. Dr. J van Genderen, Apeldoorn Maandag 10: Dienst in Haarlem-Noord. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. G. H. v. d. Woord. Maan dag 10: Ds. J. Kroon. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. R. H. Oldeman. Medewerking van het kerkkoor, kinderkoor, sopraan, so liste en trompetten. 19: Geen dienst. 10.30: Jeugdkapel in gebouw Dorpsplein 2. Spr. Mevr, H H. Visser-Fransen. Maandag geen diensten. Geref. Kerk. Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter (van 10—10.10 zangdienst). 17: Ds. A de Ruiter. Zangdienst met medewerking van sopraansoliste en kinderkoor. Ned. Prot. Bond. Brugstraat 15. 10.30: Mej. Dra. C. Sou tendijk, Haarlem. Maandag geen dienst. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 3 uur sa menkomst in Huize „Pniël", Zuiderstraat 3 Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist. Den Haag. Jehovah's Getuigen. Zondag 2: Wachttoren studie in gebouw Dorpsplein 2. Woensdag 8: Huisbijbelstudie, Koninginneweg 44. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE- GEBOREN: Jacobus W. C., z. v. W. F. Hoogkamer en H. C. Hoogervorst; Gerar dus J„ z. v. A. M. Koomen en P. J. v. d. Berg; Maria K„ d. v. J. H. de Bruin en E. K. Ransdorp; Cornelia, d. v. G. Hollander en A. Pompert; Caroline M„ d. v. H. C. v. Ginhoven en M. Kuipers; Mattheus C. C. M„ z. v. G. J. Beelen en P. C. M. Vreeburg; Cornelia A. M„ d. v. L. C. v. d. Voort en Ch. M. Dofferhof. ONDERTROUWD: Th. L. Zoetendaal, Alkemade, en A. C. M. Romijn; J. W. C. v. Werkhoven, Voorhout, en A. P. v. Velzen. GEHUWD: J. C. v. d. Kamp en C. J. Vrij- bui'g, Th. P. Elstgeest, Sassenheim, en H. M. G. v. Ruiten; A. J. de Regt en G. H. v. d. Wetering. OVERLEDEN: Maarten J. Kaak, 53 jaar. Twee glazenwassers, die op het Louis Couperusplein te 's Gravenhage op een lange ladder driehoog aan het werk waren werden ernstig gewond, toen de ladder doormidden brak en zij naar beneden vie len. Ze zijn overgebracht naar het zieken^ huis Westeinde. De „Prix Susse" is toegekend aan de beeldhouwer I. J. Pieters voor zijn beeld „Condottiere", dat op de Keukenhof jn Lisse is te zien. Deze prijs is ingesteld door de Parijse beeldhouwer A. Susse en geeft ieder jaar een op de Keukenhof expose rende Nederlandse kunstenaar gelegenheid een beeldhouwwerk in Parijs in brons te laten gieten. De jury bestaat uit de heren T. M. H. van Waveren, voorzitter van „Keukenhof", K. E. Schuurman, hoofd conservator van het gemeentemuseum in Den Haag en drs. H. L. Swart, directeur van de Nederlandse Kunststichting jn Amsterdam. De Franse filmakademie heeft dit jaar „Gycklarns Afton" van de Zweedse regis seur Ingmar Bergman en „Twelve angry men" van de Amerikaan Sidney Lumet de grand prix toegekend. De Zweed Ake Grondberg en Marilyn Monroe kregen resp. voor hun optreden in „Gycklarns Afton" en „The prince and the showgirl" onderscheidingen voor de beste mannelij ke en vrouwelijke hoofdrol in buitenland se films. Pierre Brasseur en Mylene De- mongeot ontvingen voor hun werk in „Porte de Lilas" en „De smeltkroes" de onderscheiding van beste Franse acteur en actrice van het jaar. Ten slotte ging de prijs voor de beste Franse film naar Jules Dassin, de maker van „Celui qui doit mourir." HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma J. Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: zondag J. Beyers, Raam- singel 28, tel. 13164; maandag J. Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Tandartsen: zondag M. M. van Beek, Lorentzplein 33, tel. 21861; maandag 0. Wiersema, Lorentzkade 340, tel. 20361. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ekster straat 100, tel. 51959; Apotheek Bege- mann en Snelties, Kruisweg, tel. 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. HEEMSTEDE: Zondag Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, telefoon 39875 en L. Wijnberg, Beethovenlaan 36, telefoon 35734. Wijkverpleging: Zuster L. C. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, telefoon 34673 (bij geen gehoor 35235). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98. telefoon 38197. Maandag Artsen: A J. van Ravenswaay, Zand- voortselaan 70. telefoon 27913 en J. Laeiiendecker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleging: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389 (Verder tot en met vrijdag 11 april, des avonds van zes tot elf uur. Bij geen gehoor eventuele boodschappen in de bus). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197 (en in de week van zaterdag 5 tot en met vrijdag 11 april, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126. Bloemendaal, tel. 57753 (beide paasdagen). Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 152, Overveen, tel. 10071 (beide paasdagen). Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici. Spie- gelenburghlaan 20 Aerdenhout, telefoon 27888 (eerste paasdag) en dr. J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aerdenhout, tel. 26035 (tweede paasdag). Wijkverpleegsters: Zuster J. J. M. de Bruin, Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 50075, bgg 53202 (beide paasdagen) en zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburgh- laan 31. Aerdenhout, tel. 26994, bgg 27343 (beide paasdagen). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 12 april voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemen daalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 (beide geopend op beide paasdagen) en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 ak voor Aerden hout. beide paasdagen). 7 NDVOORT: Artsen: zondag P. Flieringa, Brederode- straat 1, telefoon 2181; maandag C. F. M. Robbers, Koninginneweg 34, tel. 2813. Wijkverpleegsters: zondag Zuster A. M. C. Hoogenbosch, Julianaweg 25, telefoon 2826; maandag Zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, telefoon 2791. Verloskundige: zondag en maandag Zus ter G. Bokma, Tolweg 6, telefoon 2816. Dierenarts: zondag J. Beyers, Raamsin- gel 28. Haarlem, telefoon 13164; maandag Jan Heek. Koninginneweg 51, Haarlem, telefoon 13174. Apotheken: Van zaterdag tot en met vrijdag 11 april na' 7 uur 's avonds: avond-, nacht- en zondagsdienst de Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven— Nieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073 HILLEGOM: Dokter L. P. Lecoq, Narcissenlaan 7, Hillegom. telefoon 5613. BENNEBROEK: Arts: zondag G. Mansholt. Rijksstraat weg 34, telefoon 02502 430; maandag dr. F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502 300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 22, tel. 02500—26994, bij geen gehoor 27343. LISSE: Artsen: zondag dokter Duymaer van Twist, Hereweg 295, telefoon 3453; maan dag: dokter J. M. van Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134. HAARLEMMERMEER: Hoofddorp: beide dagen dokter Nan- ninga. Badhoevedorp: beide dagen dokter Fa- ber, telefoon 2377. Nieuw-Vennep: beide dagen dokter Nug- teren. Zwanenburg: beide dagen dokter D. A. Rijnders, telefoon 593. Halfweg: artsen: dokter D. A. Rijnders, telefoon 593.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10