WÊBfffÊÊÊ I Verpleging invalide bejaarden in Haarlem uitgebreid Maquette complex huizen van „De kleine Middenstander" Radio Moors 13 Nieuw centrum voor validen aan Prins Bernhardlaan Minister antwoordt op vragen over „raket" Haarlemmers deden er zóveel moeite voor Lord, lady en butler In de Groene Kakatoe George wint Herr General Direktor Bonjour tristesse Let's be happy Jack McCall, desperado Jenny Journaals Adjunct-directeursfunctie bij Frans Halsmuseum? Officiële opening van Benelux Photosalon Haarlemse scholieren geven jazzconcert „Terug naar Gethsemané" opgevoerd in Sionskerk Prot. christelijke raads- kandidaten Bloemendaal Engelse scholieren bij Meisies h.b.s. te gast t*!if mm ——Nieaws in het hort UIT STAD EN STREEK Oud-onderofficieren gaan feestvieren Burgerlijke Stand van Haarlem ZATERDAG 5 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De plannen van de diakenen van de Hervormde gemeente te Haarlem om het rusthuis aan de Jansstraat te verbouwen, waardoor ruim tweehonderdvijfentwintig bedden beschikbaar komen voor minder valide bejaarden en chronische zieken, ver keren op het ogenblik in een zo ver gevorderd stadium, dat verwacht kan worden dat met de uitvoering ervan in oktober begonnen kan worden. De valide bewoners zullen dan het rusthuis moeten verlaten en zullen enige tijd gaan logeren in hotel „Duin en Daal" te Bloemendaal. Inmiddels zal gewerkt worden aan de bouw van een nieuw rusthuis met flats op een terrein aan de Prins Bernhardlaan en de Zomervaart in Haarlem-Oost, waaraan de woningbouwvereniging „Voorzorg" haar medewerking zal verlenen. Reeds enige jaren geleden zijn plannen beraamd om het aantal bedden in het rust huis aan de Jansstraat uit te breiden, maar er moesten vele moeilijkheden wor den overwonnen. Een van de problemen was waar moesten de invalide bewoners worden ondergebracht als met de verbou wing wordt begonnen. Het is namelijk de bedoeling eerst het gedeelte aan de Jans straat, waar op het ogenblik de validen ge huisvest zijn, te veranderen. Zoals be kend is zijn er stemmen opgegaan de be jaarden een tijdelijk verblijf aan te bie den in het voormalige hotel „Royal" aan het Stationsplein; dan zou een goed con tact onderhouden kunnen worden met het huidige gebouw, en het kantoor der diaco nie aan de Ridderstraat. Het goed en ge zellig in orde maken van het tijdelijk huis aan het Stationsplein zou grote bedragen vergen en daarom moest naar een ander gebouw worden gezocht. Het resultaat is, dat de diakenen een prachtig onderdak hebben gevonden en wel hotel „Duin en Daal" te Bloemendaal. Een gedeelte zal worden bestemd voor het doel en overi gens blijft het hotel zijn gewone werkzaam heden verrichten. De bewoners van het rusthuis zal in „Duin en Daal" logeren, zij het ook dat de verzorging berust bij het rusthuis. Honderd bedden zullen gereser veerd worden en het zal misschien moge lijk worden aan niet-bewoners van het rusthuis een plaats aan te bieden. Het is niet de bedoeling dat de validen in het gebouw aan de Jansstraat zullen te rugkeren, maar dat zij onderdak zullen krijgen in Haarlem-Oost, zodra „Voor zorg" daar gereed is met de bouw van een nieuw huis en een aantal flats. Ongeveer honderdvijftig dames en heren zullen zich daar kunnen vestigen. Dit werk doen de diakenen niet alleen. Zij ondervinden bij hun arbeid grote medewerking van het ge meentebestuur en in het bijzondr van de wethouders van openbare werken en fi nanciën. De geneeskundige dienst, de dienst van sociale zaken en enkele leden van de staf van openbare werken bieden alle mogelijke hulp aan. Het rijk verleent medewerking omdat de bouw volgens de regeling van woningwetbouw tot stand zal komen. Grote behoefte aan bedden voor invalide bejaarden Op het ogenblik zijn er in het Adriana Koenenhuis (aan de westzijde van het ge bouw) zesenveertig bedden voor minder valide bejaarden. Dit gedeelte voldoet ook niet meer aan de eisen en bovendien is er in de loop der jaren wijziging geko men in de manier van verplegen. In Haar lem bestaat grote behoefte aan een goede verzorging van bejaarden en het gemeen tebestuur van Haarlem besteedt grote aandacht aan het vraagstuk. De gemeen teraad heeft een verordening vastgesteld om verbetering van de toestanden in rust huizen te bevorderen, maar tevens een krediet beschikbaar gesteld om de Cla- rastichting in Zandvoort voor chronisch zieke bejaarden in orde te brengen. De aan staande verbouwing van het rusthuis aan de Jansstraat is dan ook zeer belangrijk. Het is de bedoeling „verpleegeenheden" tot stand te brengen, waarbij onder meer gedacht wordt aan verpleging van reu- Het Tweede Kamerlid, de heer Visch, heeft aan de minister van Oorlog schrifte lijk vragen gesteld over het doen van een raketproef met toestemming van de rege ring door een groep Haarlemmers op het Noordzeestrand nabij Petten, waarbij een 15-jarige jongen licht werd gewond. Ir. Staf, minister van Oorlog, heeft hierop ge antwoord, dat hij de beschikking heeft over een terrein bij Petten, waar zodanige veiligheidsmaatregelen kunnen worden genomen, dat aldaar proefnemingen met explosief materiaal kunnen plaatsvin den zonder gevaar voor betrokken perso nen en buitenstaanders. De minister heeft gemeend „een verzoek van een particu lier, ten behoeve van een door hem be weerdelijk gedane vinding, van deze faci liteit gebruik te maken, niet te moeten af wijzen, omdat een dergelijk terrein elders in ons land niet bestaat en door toelating van de proefneming ter plaatse het ver loop in de hand gehouden leek te kunnen worden", aldus het antwoord. „Voor de minister had de proef geen waarde, maar de initiatiefnemer zag er zoveel in, dat hij de kosten en moeite ervoor over had. De raket is alleen onderzocht ten aanzien van de mogelijkheid bij de beproeving optre dende gevaren. De veiligheidsmaatrege len waren dienovereenkomstig vastge steld: a. bij de schietproef mochten geen ongedekte personen zich binnen een straal van 300 meter bevinden b. het aansluiten de zeegebied was vrij tot de maximum dracht van dergelijk soort raketten. De officier, belast met de veiligheid, had volledige zeggenschap voor wat betreft de veiligheidsmaatregelen. Een adviserende taak was bem niet opgedragen, al heeft hij de constructeur enige vriendschappelijke adviezen voor technische details niet wil len onthouden. „In strijd met vertrouwen" Omstanders zijn niet aan gevaar bloot gesteld geweest. De constructeur en een medewerker hebben zich evenwel in strijd met hun gegeven aanwijzing in de on veilige sector begeven om alsnog een wij ziging in de opstelling te brengen en daar bij is het incident opgetreden. Dit optre den was onverwacht en in strijd met het geschonken vertrouwen. Tot streng toezicht, mede strekkend om een voorval als het onderhavige te voorko men, is de minister uiteraard bereid en hiertoe heeft hij instructies gegeven", zo wordt het antwoord besloten. mapatiënten, aan hen die door een beroerte getroffen zijn en aan bejaarden die aan een ouderdomskwaal lijden. Er zal voor gewaakt worden dat het rusthuis geen zie kenhuis wordt, maar wel een verblijf voor hen, die thuis niet meer verpleegd kunnen worden. Aan de zijdb van de Jans straat zullen kamers komen met honderd vijfentwintig bedden. Later wordt er het Adriana Koenehuis een verdieping ge bouwd en zal het gedeelte aan de Ridder straat ook ingericht worden voor verpleeg- ruimte, waardoor over tweehondervijfen- twintig tot tweehonderdveertig bedden kan worden beschikt. (Studio). Bij een vroegere bespre king van de Engeise komische film repten wij reeds over „The lord, the lady and the butler". Het is de geestige geschiedenis van een Engelse lord omtrent de twintiger jaren, die met zijn dochters, haar verloof den, een dienster en zijn butler strandt op een onbewoond eiland. Daar worden rang en stand een halve slag omgedraaid. De butler wordt de onbetwiste leider. Tot de schipbreukelingen uit hun isolement wor den verlost en ieder zijn oorspronkelijke plaats weer inneemt. Dan blijkt wie er karakter heeft. De Engelsen serveren zo'n gegeven alsof het hun heilige ernst is. Onder de farce strekt een heleboel waar heid, die men des te sterker proeft naar mate ze met meer ironie wordt gekruid. Daarom zal men er juist om lachen, want iedereen voelt zich er bij betrokken al doet hij net van niet. De film werkt het onalledaagse gegeven speels en vrolijk uit, een tikje langdradig in het begin, maar weldra met elegante slagvaardigheid. Ple zierig om er zich mee te vermaken en dan ook graag aanbevolen. (Rembrandt) Dat de Duitsers niet voor de Amerikanen onderdoen als het er om gaat een goede showfilm te maken, be wijst deze „Groene Kakatoe", waarin zoals gewoonlijk het scenario bijzaak, en de show hoofdzaak is. Men krijgt het volle pond aan fascinerende revuescènes, opwin dende muziek van prima orkesten en uit stekende dansnummers, onder meer van de bekoorlijke Blue Bell-girls, (die men mo- meenteel ook in Amsterdam kan aanschou wen). Alles wordt u in een vlot tempo voorgeschoteld in bizonder fraaie kleuren en de vele (jeugdige) liefhebbers van dit genre films zullen aan deze „Groene Kaka toe" de naam van een exquise nachtclub waarin zich het verhaal grotendeels af speelt hun hart kunnen ophalen. In dat verhaal is Marika Rökk de hoofdpersoon. Zij mag dan de ster zijn van een vorige ge neratie, dansen en zingen is zij allerminst verleerd en acteren kan zij ook nog! Men ziet haar als de vrouw, die een dubbel leven leidt: overdag is zij de strenge, oer degelijke eigenares van een dansschool, die aan deze degelijkheid bijna op de fles gaat, 's avonds is zij de gevierde ster in een nachtclub, waar vele fraaie benen van de vloer gaan. En dat een amoureus avontuur tje allerlei complicaties teweegbrengt, is wel duidelijk. (Minerva). Tot en met maandag komt een oude bekende opnieuw zijn op wachting maken: George Formby in ..George wint op alle fronten". Een kluch tige afwisseling op het menu van de ernst der daagse dingen. Dinsdag gaat de fraaie kleurenfilm over de reis van Pi'inses Bea- trix. naar de West. (FransHals) „Herr General Direk tor" is een film, die de toeschouwer laat vertoeven in de schone natuur van het Duitse bei-glandschap. Hij kan zich daaren boven amuseren met vele komische situa ties, waarin Theo Lingen verstrikt raakt. Lingen is de butler van de directeur van een grote uitgeverij. Op bevel van zijn patroon, die meer gecharmeerd is van een berghut, neemt de butler zijn intrek in een luxueus hotel. Hij geeft zich dan uit voor de directeur. Een zo'n vooraanstaande gast staat natuurlijk in hoog aanzien en daax-- door ontstaan vermakelijke scènes. De ont maskering kan niet uitblijven, het happy ending evenmin! L i d o Het moest er vroeger of latei- van komen dat de eerste roman van Fran- Coise Sagan „Bonjour tristesse" verfilmd zou worden. Het had de wind mee, een re cord vei-koop en een inhoud, die door de critici en reclame naar het rijk van de im- moi-aliteit werd verwezen, al laat het slot van het boek daarover nog wel twijfel be staan. Otto Preminger, onder wiens regie de verfilming werd gemaakt, heeft bewust gestreefd naar een opvatting, welke de hoofdpei-sonages, het meisje Cecile en haar vadei-, nog wel zoveel als een geweten meegaf. Hij komt soms tot indringende prestaties en hij gebruikt de kleur als con trast met het zwart-wit-procédé met die pere bedoelingen: hij beklemt er ons mee en poogt tenminste ook al daardoor de ka- ï-akters scherper te belichten. Voor de de cadente sfeer en het zuiver Franse milieu blijft het een bezwaar dat de film door niet-Franse acteurs wordt gespeeld. Er wordt daarbij nogal rijkelijk veel gepraat, waardoor de innerlijke gebeurtenissen te weinig uit het beeld tevoorschijn komen. De film is dan ook eenzijdig, al heeft Pre minger met meer succes dan bij zijn St. Joan de roman weten te benaderen. Het gegeven was precair genoeg om te ont sporen in oppervlakkigheid. En dat is Pre minger niet overkomen. (Luxor) Een vakantiereis vol ver makelijke verwikkelingen voor een Ame rikaans provinciaals meisje vormt de achtergrond voor een kleurige Amerikaan se showfilm „Let's be happy". Het meisje, dat een klein erfenisje heeft gekregen, besluit voor het geld een reis je naar Schotland te gaan maken, van waar haar familie stamt. Tijdens de over tocht maakt zij kennis met een vooruit- sti-evend Amerikaans zakenman, die haar herhaalde keren met allerlei reismoeilijk- heden helpt. Als hij haar echter in Edin burgh (tijdelijk) in de steek laat voor een opvallend blonde schone, keert zij zich te- leui-gesteld van hem af en maakt kennis met een jonge Schotse lord. Deze weet haar hart te veroveren, maar als blijkt, dat hij zijn veroveringspoèingen alleen heeft ondernomen omdat hij in de mening verkeert, dat de jonge Amerikaanse erf gename is van enige miljoenen dollars, keert zij zich ook van hem af en vertrekt gedesillusioneerd naar Amei-ika. Toch loopt alles nog goed af. Het verhaaltje dient alleen als motief voor het tonen van een aantal kleui-rijke shows. Wat dat be treft zijn de makers van deze film ge slaagd, al behooi-t hun pi-odukt niet tot de uitschieters in het genre. (R o x y) De Amerikaanse burger oorlog vormt de eerste plaats van hande ling in de film Jack McCall, desperado. Geen gelukkige plaats voor Jack, want hij wordt beschuldigd van verraad en moet op de vlucht. Zijn onschuld kost zijn ou ders het leven. Twee gewetenloze lieden hebben die moord bewerkstelligd, maar het zal hen ernaar vergaan. Lange tijd is Jack onkundig van hun ware bedoelingen en werkt hij zelfs met een hunner samen. Tot hij ontdekt hoe zij erop uit zijn hem in de val te laten lopen. Dan maakt hij kox-te metten. Zijn revolver spreekt de harde taal, die men maar een keer hoeft te verstaan om altijd te zwijgen. Jack ruimt zijn vijanden uit de weg en bindt zijn lot aan dat van het meisje dat zijn levenspad heeft gekruist. Het happy en- ding is verzekerd. Van maandag af reizen wij mee op een vliegend tovertapijt in de film „De wraak van de rode adelaar". De oostex-se sprook jessfeer herleeft in Hollywoodse versie. Moord, inti-iges het is er allemaal even waarachtig op celluloid als de harem vrouw van de kalief. (Cinema Pal ace). De tweede week is ingezet. De eerste Nederlandse film in kleuren, waarin Ellen van Hemert door haar vader wordt geregisseerd, blijft nog een week pretentieloze ontspanning bieden. Het Polygoon Nedei-lands nieuws toonde enige opnamen van de wintex-sportvakan- tie van Koningin Juliana en de prinsessen Beatrix en Irene in Zwitserland. Vei-der was er een uitgebreide reportage over de voetbalwedstrijd vooxdopig Nederlands elftal tegen Sofia, die woensdag in Am sterdam is gespeeld. In „Spiegel van Nedeiland" zijn deze week weer een groot aantal zeer ver schillende onderwerpen bijeengebi-acht. Zo ziet men de uitreiking van Perzische ondex-scheidingen aan de heren Gerbran- dy en Verolme, een reportage over het werk van de Nedexdandse helicopter Koli- bri, beelden van een schilderijenexpositie van Simon Buchbinder en van de nieuwe aanwinsten voor het zeewateraquarium. Ook de sport heeft weer een belaiigrijke plaats in dit journaal gekx-egen, want de "Camaralieden van „Spiegel van Neder land" wai-en bij de wedstrijden om het lan ge afstandskampioenschap roeien op de Amstel, bij de judo-ciubkampioenschap- pen en bij de voorj aarsdraverij en op Duin- digt. Het journaal wordt besloten met een verhaaltje over de Tilburger die niet min der dan anderhalve ton in de voetbalpool heeft gewonnen. De heren J. van Velsen en J. J. Voogd hebben namens de raadsfracties van de K.V.P. en de P.v.d.A. in Haarlem aan B. en W. van Haarlem verzocht hun mede te delen of het pre-advies dat was toegezegd omtrent de eventueel te creëren functie van adjunct-directeur van het Frans Hals museum, mede belast met de zorg voor de moderne kunst, thans spoedig tegemoet kan worden gezien. Sir Winston Churchill is donderdag avond, na een verblijf aan de Franse Rivièra, dat door een aanval van long ontsteking en pleuritis langer heeft ge duurd dan voorzien was, in Engeland teruggekeerd. Een veelkoppige menigte juichte „Good old Winnie" toe bij zijn aankomst op het vliegveld. On danks de regen wuifde Sir Winston met zijn hoed. Van zijn auto uit, waarmee hij naar zijn landhuis te Chartwell, in het graafschap Kent, vertrok, groette hij de belangstellenden. Rechts Lady Churchill. Velen waren donderdagavond in de Vis- hal te Haarlem bijeen voor de officiële opening van de Benelux Photosalon, inge richt door de Kennemer Fotokring ter ge legenheid van het vijftigjarig bestaan van deze club. Daar de voorzitter, de heer G. A. Witteman, niet in de gelegenheid was het openingswoord uit te spi'eken heette de heer C. E. Lfndenbergh de gasten welkom. Hij herinnerde aan de oprichting van de fotokring in 1908 en bracht dank aan al len die hun medewerking aan de totstand koming van de expositie hebben verleend. De wethouder voor de kunstzaken der gemeente Haarlem, de heer D. J. A. Ge luk, heeft de tentoonstelling geopend en in zijn toespraak een vergelijking getrok- ken tussen de fotografie van vijftig jaar geleden en nu. In de looo der jaren is veel op technisch gebied veranderd en de laat ste tijd houdt de fotografie ook verband met de vrijetijdbesteding Spx-eker wens te de leden van de Kennemer Fotokring niet alleen met het gouden jubileum ge luk, maar ook met het inrichting van de tentoonstelling. Hierna *eikte de heer Lindenbergh de prijzen uit en hij was van mening, dat de heer Witteman de prix düionneur ver dient voor de wijze waarop hij aan de voorbereidingen heeft deelgenomen. In een in oktober door het Haarlems Interscholair Comité belegde bijeenkomst met leerlingen en docenten is bij de ge- dachtenwisseling over het jaarlijkse pro gramma vooi-al van de zijde van de leer lingen de wens geuit om de muzikale ma nifestaties, die zich tot nu toe altijd tot het klassieke genre hebben bepaald, aan te vullen met een concert, waarin leerlingen, die meer in de jazz thuis zijn blijk van hun kunnen kunnen geven. Daar gebleken is, dat dit verlangen op brede schaal on der de leeidingen leeft, heeft het comité besloten een proef te nemen met het or ganiseren van een concert, waarin de leerlingen uitsluitend jazzmuziek ten ge- hore kunnen brengen. Op de oproep om zich voor deelneming te melden, hebben zich 9 ensembles en 2 solisten opgegeven. Hieruit heeft het co mité een programma knnen samenstel len, dat op 14 april aanstaande des avonds in het Gemeentelijk Concertgebouw zal worden uitgevoerd. Het comité ziet de uit voering, naar het ons mededeelde als een expei-iment en zal deze slechts dan in de toekomst kunnen herhalen als dit volko men slaagt. In de Sionskerk in Haarlem-noord werd donderdagavond voor de derde maal door jongeren van de V.C.J in de Hervormde gemeente Spaarndam in samenwerking met de commissie Bijzonder Kerkewerk een opvoering gegeven van het lekespel „Terug naar Gethsemané" van Gabriël Smit. In dit spel wordt via toeschouwers het verraad, de gevangenneming, de ver oordeling, de kruisiging, de dood en de opstanding van Christus weergegeven. De ze toeschouwers zijn Elias, de pachter van een deel van de olijvenhof Gethsema né, een man die eens door Christus van een verlamming is genezen, maar die nog steeds in een twijfel omtrent deze „pre diker" verkeert, welke hem zeer humeurig maakt, zijn neven Jacob en Benjamin, Si mon van Cyrene, de man, die gedui-ende een deel van de via dolorosa het kruis moest dragen, zijn twee zoons (van wie medegedeeld is, dat zij later tot de eerste christengemeente behoorden) en de schriftgeleerde Ezechiel. De bede van de Gekruisigde voor zijn beulen „Vader, ver geef het hun, want zij weten niet wat zij doen" is voor ieder, die de toeschouwers tx-acht te beschrijven, wel de allerduide lijkste aanwijzing bij alle soberheid, waar mee de evangelisten over dit gebeuren hebben bericht. Wanneer zelfs de disci pelen van de betekenis van dit alles maar een hele flauwe notie hadden totdat het hen met Pinkstex-en duidelijk werd ge maakt dan kan men dat van de andere erbij betrokkenen toch ook nauwelijks ver- wachten. Ook Gabriël Smit: heeft dit in zijn lekespel duidelijk tot uiting gebracht en zijn beschrijving van de emoties der me nigte buiten de rechtzaal is suggestief en indrukwekkend. Het geheel gaf doordat al le spelers in hedendaagse kleding gesto ken waren aan het publiek in sterke mate de indruk er zelf bij betrokken te zijn en dat was uitei-aard tevens de inhoud van de px-ediking, welke het lekespel inhield: de schuld van de mens, waarvoor Christus de vloek heeft gedragen. Driemaal is dit stuk in de Lijdensweek, in een volle kerkzaal gespeeld, zodat de jon gelui, die ook zelf het prachtige décor op bouwden, op een zeer geslaagde onderne ming kunnen terug zien. ADVERTENTIE van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Na enige bijeenkomsten is de gezamen lijke kandidatenlijst van de Christelijk Historische Unie en de Anti-Revolutio naire Kiesvereniging voor de gemeente raadsverkiezing te Bloemendaal als volgt samengesteld: 1. mr. J. W. de Jong Schou wenburg (C.H.), Aei'denhout; 2. mr. J. C. C. W. Hijszeler (A.R.), Bloemendaal; 3. jhr. J. P. A. van Lennep (C.H.), Aerdenhout; 4. A. Lagendijk (A.R.), Vogelenzang; 5. L. R. Kuiper (C.H.). Bloemendaal-Noord; 6. mr. U. Strikwerda (A.R.), Overveen: 7. mevrouw P. van der Sloot-Roepman (C.H.) Bloemendaal: 8. W. J. Scheltens (A.R.), Aerdenhout; 9. C. Hogenbirk (C.H.), Bloe mendaal; 10. mr. H. A. G. Hesseling (A.R.), Ovei'veen; 11. mr. L. V. Ledeboer (C.H.), Bloemendaal; 12. dr. L J. van Dijk (A.R.), Aerdenhout; 13. B. J. Thijssen (C.H.), Overveen; 14. K. van der Belt (A.R.), Over veen; 15. D. C. van den Heuvel (A.R.), Aer denhout en 16. A. S. van Riessen (A.R.), Bloemendaal. Zeventien leerlingen en drie leraressen van Lyngs Girls' school, een meisjesly ceum in de Engelse stad Coventry, bren gen op 't ogenblik als gasten van de Meis jes HBS aan de Tempeliersstraat in Haar lem een deel van hun paasvakantie in ons land door. Zij logeren bij de ouders van de leerlingen. Donderdagmiddag zijn de bezoeksters door wethouder D. J. A. Geluk ten stadhui- ze ontvangen. In de komende dagen zullen zij, onder leiding van een der Engelse le raren van de meisjes-HBS, de heer J. G. Wille, de „sights" van Holland gaan be wonderen. Onder meer staan bezoeken aan hét Rijksmuseum en een tocht door de grachten in Amsterdam en als het weer meewerkt, een bezichtiging van de Keu kenhof op. het programma. In de zomerva kantie zal een aantal meisjes van de Haar lemse school een tegenbe oek aan Coven- ti*y brengen. I 4 m-M 2 n Pauzetheater. Hetgeen de leiding van het Pauzetheater verwachtte is geschied. Conny Stuart kan dinsdag in Haarlem niet optreden. Johan Noordmans, leider van het Utrechtse Studentencabaret in vroegere jaren en thans px-edikant te Lunteren en anderen zullen een programma onder de titel „Veertig minuten studentencabaret" verzorgen. Gouden jubileum. De heer D. Blom, die vijftig jaar werkzaam is op de afdeling expedite van n.v. C. G. van Tubbergen's Bloembollen- en Zaalhandel aan de Ko ninginneweg te Haarlem is op waarderende wijze toegesproken, door een der directeu ren, de heer Th. Hoog, die een geschenk in enveloppe aanbood. Namens het jubileum fonds overhandigde de heer P. de Wit even eens een geschenk in enveloppe en bloe men. Van de Koninklijke Nederlandse maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde ontving de heer Blom een erediplo ma met de daaraan verbonden legpenning. Maatschappelijke werkers. De afde ling Haarlem van de Nederlandse Bond van Maatschappelijke werkers komt vrij dagmiddag 11 april in het Sterhuis aan de Nieuwe Gracht bijeen. Dr. P. H. Esser, psy chiater bij de Geneeskundige Dienst, za1 spreken over „alcoholisme". Vrijdag 18 april wordt een excursie gemaakt naar de sociale werkplaats van „Meer en Bosch" te Heemstede. Bloembollencultuur. De afdeling Heemstede van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft haar eerstvolgende ledenvergadering be legd op vrijdag 11 april, te houden in het verversingshuis van het wandelbos „Groe- nendaal". De agenda vermeldt onder meer een behandeling van de beschrijvingsbrief voor de 225ste algemene ledenvergadering en een bespreking van de deelname aan de vollegrondstentoonstelling van de Inter nationale Tuinbouwtentoonstelling in 1960 in Rotterdam. Bloemenmeisjes. In het programma „Meridiaan", dat op de avond van tweede paasdag door de A.V.R.O. wordt uitgezon den, zullen onder meer enige Haarlemse bloemenmeisjes optreden. Spreekuren wethouders. In de vol gende week zullen de Haax'lemse wet houders de heren W. C. Bakker (finan ciën) en W. F. Happé (openbare werken) geen spreekuur houden. Het eerste spreek uur van wethouder D. J. A. Geluk (onder wijs) is vastgesteld op donderdag 17 april om halftwaalf. Dinsdag beurs. Maandag komt uiter aard de wekelijkse beurs in het Krelage- huis in Haarlem te verwallen. De beurs is verzet naar dinsdag. Jaarfeest zeeverkenners. De Haar lemse zeeverkennersgroep „Prins Willem" in het district Haarlem N.P.V. houdt op zaterdag 26 april een feestelijke bijeen komst. In het gebouw der H.J.M.V. in de Lange Margarethastraat wordt dan het jaarfeest gehouden. ADVERTENTIE DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Deze foto toont de maquette van een complex van 56 woningen in Sinnevelt in Haarlem Noord, dat door de stichting „De Kleine Middenstander" zal worden ge bouwd in de Jacques Peiklaan. De wonin gen zijn ontworpen door de Haarlemse ar chitect de heer J. M. F. van Velsen. Het complex bestaat uit 36 woningen van dx-ie woonlagen, 20 van twee woonlagen, alsmede 12 garages. Het zijn huurkoop flats, die te betrekken zullen zijn met drie duizend gulden eigen geld en daarna on geveer tachtig gulden per maand zullen doen. De flats krijgen dezelfde inhoud als de woningen, die „De Kleine Middenstan der" in de Karei Doormanlaan heeft ge bouwd. Zij zullen bestaan uit vier kamers en een keuken. Men verwacht met de bouw te kunnen beginnen over ongeveer drie maanden, wanneer de bouwpremie zal zijn Op 26 maart was het zeventig jaar ge leden dat de afdeling Haarlem en omge ving van de Koninklijke Nederlandse Bond van oud-onderoftieieren werd opge richt. De vereniging stelt zich ondermeer ten doel de onderlinge vriendschap te be vorderen. Ook verleent zij in voorkomende gevallen financiële steun aan minder draagkrachtige leden en, na hun overlij den, aan hun weduwen en wezen. Aan de afdeling is onder andexe verbonden de schietvereniging „Generaal van Merlen", waarvan elk lid of donateur lid kan zijn. Ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan houdt het bestuur der afdeling op zaterdagmiddag van drie tot vijf uur in de voorzaal van café-restaurant Brink- mann aan de Grote Markt te Haarlem een receptie. Des avonds zal in de muziekzaal van dit restaurant een cabaretgezelschap optreden. Haarlem, 3 april 1958 GEHUWD: 3 april, F. A. Wagner en A. Barthel; J. Kluijt en M. W. Bouman; L. Hennekes en L. van der Monde; N. Vis en H. Meerveld; G. van den Brink en G. de Boer; N. van der Sluis en J. Geertsma; J. Lingeman en E. Hart; K. L. Bosch en M. J. Post. BEVALLEN van een zoon: 1 april, M. M. Duijkersloot-Admiraal; 2 april, M. C. C. Slendebroek-Kimman; H. Steensma-Schou- ten; M. J. DoornboschijKompier; M. W. P. L. J. Rooijmans-v. d. Eerenbeemt; 3 april, M. Doets-Wijhoff; W. E. Beute-Kok; J. M. van der Want-Harding; W. C. C. Koek- Vester. BEVALLEN van een dochter:2 april, M. C. C. Slendebroek-Kimman; M. R. Wienstra-Weber; C. M. C. de Muinck- Zuidweg; 3 april, R. M. E. van Sikkelerus- Timmer; E. J. Polak-Posthuma. OVERLEDEN: 1 april, M. Lippus-Venings 84 jaar, Hagestraat; A. Beuk- de Frank rijker, 61 jaar, M. v. Heemskerkstraat; G. Wolff, 67 jaar, v. d. Meerstraat; B. Schild- meijer, 52 jaar, Oudeweg; D. J. Linterman, 50 jaar, Weverstraat; 2 april, J. Stijnman, 88 jaar, Hagestraat; T. de Jong, 63 jaar, Kamperlaan. Haarlem, 4 april 1958 ONDERTROUWD: 4 april, H. Beishui zen en A. Harmke; H. K. J. van den Bus- sche en H. Kooij. GEHUWD: 4 april, W. Sieraad en A. Hoenderdos; C. Kuiper en E. Kroonsberg; O. G. Silvis en M. van Beem. BEVALLEN van een zoon: 3 april C. J. van Baekel-Out; J. J. Scheffers. van Meeteren; E. A. Speelman-Lubeck; C. W. de Block-van Geldorp; 4 april, H. W. C. Iieule-Engels. BEVALLEN van een dochter: 3 april, A C. Veenenbos-Teunissen; 4 april, M. Neve-van Poorten; J. Balk-Eijkelenboom. OVERLEDEN: 3 april, G. C. Zijlmans, 62 jaar, Barbarossastraat; J. H. Bulters, 79 jaar. Tettei-odestraat; J. van Oploo-van Diemen, 57 jaar. Gr. Heiligland; M. Duits, 85 jaar, Zuid Polderstraat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13