Fa. B. de Groot RADIO Vereniging van Huisvrouwen in Haarlem in vergadering bijeen In het weekeinde Taptoe Uniek op Haarlems Grote Markt Sigaret voor pappa pc QsmnjSkjajoJR uotnch voèon dicuo&t nc ei 11I/cd ut ouirvtK Samenwerking van verenigingen uit IJmuiden, Lisse, Tilburg en Oss i 7 Onder leiding van Benedict Silberman Zes padvinders uit Haarlem en omgeving onderscheiden Internationaal congres voor kleine industrie HBS-leraren voeren blijspel van Oscar Wilde op Grote feestvoorstelling voor ouden van dagen Gawalo-tentoonstelling op 6, 7, 8 en 9 mei DRA IJ E R Burgerlijke Stand van I laariem Meisje loopt ernstige brandwonden op Spreekuur voor optocht Beeldje gestolen uit foyer van Treslong in Hillegom Hollandse Prix de Rome Mej. G. J. Wellinghoff sprak voor de NCVB LOCOMOTIEF Fa. C. v.MAREN EN ZN. Om de Wilhelmina-beker VRIJDAG 2 5 APRIL 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Naar wy vernemen zal de bekende di rigent van de Nederlandse Radio Unie Benedict Silberman zaterdagmiddag per vliegtuig uit Berlijn terugkeren om des avonds en de daarop volgende zondag avond op de Haarlemse Grote Markt een uitvoering te dirigeren van de Taptoe Uniek, waarin koren, orkesten en ook to neelspelers uit Haarlem, IJmuiden, Lisse, Tilburg en Oss zullen samenwerken in een groots schouwspel van klank, kleur en licht.- De deelnemende verenigingen zijn hel. koninklijk mannenkoor „Caecilia", Har monie Crescendo, het tamboer- en hoorn blazerskorps „Bato" uit Haarlem en de rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", de IJmuider Harmonie, de harmonie „Cani- te tuba" uit Lisse, de bedrijfsmuziekver- eniging „Hartog" uit Oss en de kinder drum- en doedelzakband „De Scotjes" uit Tilburg. Vooral dit laatste ensemble be looft het schouwspel een bijzondere aan trekkelijkheid te verlenen. Veldmaar schalk Montgomery bleek verleden jaar bij zijn bezoek aan Tilburg volkomen ver rast door de originele Schotse kledij en de voortreffelijk uitgevoerde doedelzak- muziek, zodat hij aanvankelijk dacht met een werkelijk Schots orkest te doen te hebben. De „Scotjes" zullen tijdens de Taptoe Uniek onder meer het topnummer van de Londense taptoe, „The kilworth hill", spelen. De Taptoe Uniek zal bestaan uit zeven delen, namelijk Vaandelparade, massale opkomst, stemmig gedeelte, intermezzi, originele figuurvorming, massaal slot en spectaculaire afscheidsparade. In het eer ste deel zullen alle vaandels en vlaggen van de deelnemende verenigingen, vooraf gegaan door alle tamboer-maitres en een achttal tamboers van de Zijlstraat uit de Grote Markt betreden om aan het publiek hun korpsen te presenteren. De eigenlijke taptoe begint met. een massale opkomst, waarbij de IJmuider Harmonie, het be- drijfsmuziekkorps „Hartog" en „Canite tuba" de indrukwekkende mars „Du Hero" zullen uitvoeren. Nadat alle korpsen ge formeerd zijn begint het stemmig gedeelte waarin alle speciale taptoemuziek ten ge hore wordt gebracht door hoornblazers, pijpers en tamboers. Onder meer worden gespeeld Gebed uit de Russische taptoe. Nightfall in camp de tompetsolo in dat nummer wordt vertolkt door een zestien jarig meisje van °de IJmuider Harmonie Signaal in de nacht, Ierse suite en Impe rial echo's. Aan het einde van dit deel komt Harmonie Crescendo uit de Zijl straat aanmarcheren op de klanken van de Maunoeuvremars. Hierop marcheren de andere korpsen de Grote Markt af in de ADVERTENTIE Viering St. Jorisdag Be Nationale Padvinders Raad heeft ter gelegenheid van de Sint Jorisviering aan een zestal leiders en leidsters in het district Haarlem van de vereniging „De Nederlandse Padvinders" de onderschei ding van de zilveren en gouden Jacobstaf verleend. De zilveren staf wordt uitsluitend ver leend aan hen, die zich gedurende een groot aantal jaren op buitengewone wijze hebben verdienstelijk gemaakt voor de ontplooiing van het spel van verkennen; de gouden staf is voor hen, die zeer verdien stelijk werk hebben gedaan voor deze ont plooiing. De onderscheiding van de zilveren Ja cobstaf werd toegekend aan mej. A. ten Have. assistent districtscommissaresse voor welpen en oud welpenleidster, dr. J. P. Werre, groepsleider van de Santpoort- se padvindersgroep en hopman W. F. de Vries, broeder op „Meer en Bosch", die daar het padvindefswerk der minder vali de padvinders leidt van „de Bosvogels". De gouden Jacobstaf werd toegekend aan hopman H. van Looy, groepsleider van de Brederodegroep, W. Verver, groeps leider van „de Vliegende Pijl" en D. E. Reuzenbrink, assistent districtscommis saris voor algemene diensten. Hopman De Vries zal de onderscheiding zaterdagavond tijdens een kampvuur op „Meer en Bosch" in ontvangst kunnen ne men; dr. Werre krijg! de onderscheiding uitgereikt tijdens de districtswedstrijden, die op Hemelvaartsdag gehouden zullen worden. De onderscheiding van hopman Van Looy werd op de Vinkenlaan in Aerden- hout uitgereikt door schipper ir. D. A. Bon hof, die aan hopman Renzenbrink in de Hooiberg aan de Bergweg in Bloemendaal door oubaas W. Sepp uit Velsen. Op een terrein achter de Brederodestraat was dr. G. de Vos aanwezig om de onderscheiding Uit te reiken aan akela Ten Have en hop man Verver. Hij zei dat de drie onder- disUictscommissarissen met de uitrei king waren belast daar de districtscom missaris hopman ir. J. Pool, buitenlands verblijft en deze dankbare taak derhalve niet kon uitvoeren. De beide laatste onder scheiden leidster en leider zijn reeds van respectievelijk 1936 en 1931 af in de pad vindersbeweging. richting van de Koningstraat. Harmonie Crescendo wordt opgesteld om de uit bouw van het Stadhuis, er wordt schemer licht ingesteld en de ridderzaal zal met haar kaarsenverlichting het decor vormen. Een met vier paarden bespannen post koets komt uit de Zijlstraat aangereden om door Harmonie Crescendo met het werkje „De postkoets" van Jos Cleber te worden ontvangen. Leden van Alberdingk Thijm komen, in biedermeijerkledij, uit de Ridderzaal om in de postkoets plaats te nemen en daarmee te vertrekken. Daarna verschijnen de „Scotjes" op de Grote Markt, waar zij een demonstratie geven. In het vijfde deel komen alle korpsen weer terug, waarna in het massale slot de bekende nummers „Semper fideles" en „Judex" worden gespeeld alvorens met het Wilhelmus wordt besloten. Het ko ninklijk mannenkoor „Caecilia" zingt het eerste couplet van het volkslied a capella op het bordes van het stadhuis. ADVERTENTIE De staatssecretaris van Economische Za ken, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft donder dagavond ter gelegenheid van de bijeen komst in Nederland van de „Union inter nationale de l'artisanat et des petites et moyennes entreprises" een receptie ge geven in het kasteel Oud-Wassenaar. Hier waren ondermeer aanwezig de Franse voorzitter dezer organisatie H. Gingembre. de president van de Nederlandse afdeling I van Aalst, de directeur-generaal voor de Middenstand en het Toerisme van het ministerie van Economische Zaken dr. W. L. Groeneveld Meijer, de secretaris-gene raal van dit ministerie professor G. Brou wers, en vele vertegenwoordigers van de Nederlandse middenstandsorganisaties. Aan het congres, dat tot zaterdag in Zandvoort wordt gehouden neemt een vijftigtal afgevaardigden uit het ambachts wezen, de kleine industrie en de detail handel in de Beneluxlanden, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Frankrijk en Engeland deel. De congressisten be spreken vooral de problemen die verband houden met de Europese gemeenschappe lijke markt en de vrijhandelszone. Vanmiddag heeft het Zandvoortse ge meentebestuur de congressisten op het ge meentehuis ontvangen. De burgemeester mr. H. M. van Fenema heeft de congressisten in de rijkelijk met tulpen versierde raadzaal in het Frans toegesproken, waarbij hij zei verheugd te zijn over de internationale samenwerking tussen de middenstandsorganisatie. De voorzitter van het congres, de heer J. Gingembre, sprak een dankwoord. Daarna bleef men nog geruime tijd bijeen. De Oudervereniging van de gemeente lijke H.B.S.-A bestaat deze maand tien jaar. Met het oog hierop namen de leraren van deze school met hun dames een toneel stuk in studie onder leiding van de leraar drs. H. F. Boven, namelijk „Het spook van Canterville" van Oscar Wilde. Afgelopen zaterdag werd dit blijspel op de planken gezet voor de leerlingen van de lagere klassen met hun ouders en zaterdag 26 april volgt een opvoering voor de hogere klassen en voor ouders en genodigden. Het bestuur van de Oudervereniging zei- de bij monde van zijn voorzitter, de heer G. Boeschoten, het zeer te waarderen, dat van de zijde der leraren een poging wordt gedaan eens op een andere wijze dan de gebruikelijke in contact te komen met de leerlingen en de ouders. De regisseur kan tevreden zijn met het verrassend goede resultaat, dat hij met zijn amateur-acteurs heeft bereikt. De jarige Oudervereniging bood voorts de school een collectie grammofoonplaten aan als begin van een discotheek. Het Haarlems kleinkunsttheater en jeugdtheater zal dinsdag 29 april een gro te feestvoorstelling aanbieden aan de Bond van ouden van dagen in het gebouw van de H.J.M.V., Lange Margarethastraat 13. Medewerking aan dit feestprogramma verlenen onder meer The Greenhorn Cow boy's, John Elferink (magische show), Bram van der Wal (sneltekenaar), Greet Gravesteyn (chansons), De Globetrotters (twee zingende dwazen). Shirley Zwerus (zang), The White Spots (luchtacrobatiek), Little Margaret (ballerina), het jeugd theaterorkest en miss Marja (contorsio- niste). Deze voorstelling is de eerste van een reeks, die het kleinkunsttheater in samen werking met liet jeugdtheater voor ouden van dagen hoopt te geven. Aangesloten bij het Haarlems jeugd theater is de accordeonschool Haarlem noord onder leiding van Jan Doornbosch. Op zaterdagavond 17 mei zal de eerste gecombineerde voorstelling gegeven wor den in het gebouw van de St. Bavo. Op 6, 7, 8 en 9 mei zal in het Wijkge- bouw aan de Gedempte Oude Gracht 104 in Haarlem door de gemeentelijk inspecteur voor het onderwijs, de heer E. J. Lode- wijks, de Gawalo-tentoonstelling geopend worden, die georganiseerd wordt door de samenwerkende loodgieterspatroonsor ganisaties. Bij het inrichten van deze ex positie, die verleden jaar een verrassend groot succes werd, ondervond men grote medewerking van de Haarlemse energie bedrijven. de groothandel en de lagere technische school. ADVERTENTIE EEN MOOIE BOOM een sieraad in uw tuin BOOMKWEKERIJ HERENWEG 103 B Heemstede, Tel. 36301 BEVALLEN van een zoon: 23 april G Roorda-Boeijinga, H. J. Akkermans-Hol - link; 24 april G. Bangma-Heemskerk, J M. Zwart-Buijs, P. M. Kok-Heeremans. H G. Rodenboog-Vinke. BEVALLEN van een dochter: 22 aprii W. J. Brantsma-Swens; 23 april C. A. Bindels-Oudendijk; 24 april G. Bangma Heemskerk; J. de Könnigh-Ten Wolde, H J. M. van der Velde-Van Kampen; M. P Bersee-Damas; T. G. T. Duijn-Loerakker ONDERTROUWD: 24 april A. J. van de Stolpe en A. Koese. GEHUWD: 24 april H. C. M. de Jong en J. A. de Leeuw, P. J. F. de Reus en E. C M. de Graaff, M. G. de Vendt en M. M. Hameetn:an, M. Broekhof en C. Klaassen, M. van den Dool en M. H. W. Hoogkamer, J. P. van Kooij en J. A. van der Linde. OVERLEDEN: 23 april G. H. Lampe. 58 j.. Hyacintenlaan. ADVERTENTIE WM AMERICAN CIGARETTES r»! PMK91 Afgevaardigden van alle honderdvijfen dertig afdelingen van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen waren donder dag naar Haarlem gekomen, waar onder leiding van mevrouw H. G. van Anrooy- De Kempenaer uit Den Haag de tweeën veertigste jaarvergadering van deze ver eniging werd gehouden. Namens de afdeling Haarlem heeft me vrouw H. Hamaker-Willink de genodigden en afgevaardigden welkom geheten Men is naar Haarlem gekomen om zich over het wel en wee van de vereniging te be raden en het aantal vergaderdagen is dit jaar beperkt tot een. Anders zou de afde ling iets aantrekkelijks hebben geboden Mevrouw Hamaker zeide dat de concert zaal is gewijd aan de harmonie en hoopte dat de harmonie tijdens de besprekinger tot uiting zal komen. In haar antwoord zeide de presidente dat zij zich als een dirigente van een groo vrouwenorkest beschouwde en dat zij voor de laatste maal de dirigentstok zwaaide Dank bracht zij aan de afdeling Haarlem voor de voorbereiding van de vergadering en richtte zich met woorden van welkorr. tot de gasten en afgevaardigden, in het bijzonder tot de dames van de nieuwe af delingen Santpoort, Badhoevedorp, Roer' mond en Roosendaal. De vergadering besloot een telegram te zenden aan Koningin Juliana, waarin haai eerbiedige hulde wordt gebracht. Later las de presidente een telegram voor, waarin namens de Koningin dank werd gebracht. Het zangkoor van de afdeling Haarlem ADVERTENTIE INTERNATIONALE TENTOONSTELLING .Ov.'- Een boeiende tentoonstelling. R.A.I. GEBOUW VAN 22-30 APRIL Voor vele bezoekers een „zoete" verrassing. 1 Bedrijven in werking Vakdemonstraties Kunst in de suiker ''A ,-G Moderne techniek Geopend op werkdagen vanl0-l7,uur :'v,{ y' en van 19.30-22.30 uur. Toegangsprijs vóór 13 uur f 2.SO, na 13 uur 11.25. Des zondags van 12-17.30 uur. Toegangsprijs f 1.25. De 21-jarige dochter van wethouder W. van der Werff in Zandvoort heeft donder dag ernstige brandwonden opgelopen, na dat zij bij een haarwassing een wasmeng- sel had gebruikt, waarin petroleum-ether was verwerkt. Per ziekenauto moest zij worden overgebracht naar het St. Elisa- bethsgasthuis in Haarlem. Ongeveer twintig minuten nadat het meisje het haar had gewassen, spoelde zij haar handen onder de brandende gasgey- ser. Hoewel zij zich niet zeer dicht bij de geyser bevond, vloog plotseling het hoofdhaar in brand, terwijl ook de kleding vlam vatte. In haar radeloosheid rende het meisje de achter het huis gelegen bin nenplaats op, waar haar vader de vlam men met grote moeite wist te doven. Het meisje heeft ernstige brandwonden aan hoofd en lichaam opgelopen. Bij het doven van de vlammen liep de heer Van der Werff vrij ernstige wonden aan de handen op. Het is alweer enige tijd. geleden dat wij melding maakten van het voorne men van het Centrumcomité „Konin ginnedag" om. evenals verleden jaar, een kinder optocht te organiseren op de middag van de bevrijdingsdag 5 mei. Meisjes en jongens, individueel en in groepsverband, kunnen zich voor dit evenement opgeven. Hun moeite zal beloond worden door het plezier dat de voorbijgangers in een dergelijke optocht hebben en door de aantrekkelijke prij zen welke voor de aardigste vondsten en de beste uitvoering in deze maskera de werden uitgeloofd. De heren P. B. van Eerdenburg en D. J. van Ellinck- huijzen houden morgen, zaterdagmiddag 26 april, van drie tot vijf uur zitting in het gebouw Haarlemse Kegelbond, waar men zich als deelnemer of -neemster kan opgeven en alle informaties kan verkrijgen welke men wenst Een dezer dagen is van een expositie van beeldhouwwerken en schilderijen van mevrouw Janneke Duero en de heer Pot gieter, die reeds enkele weken in de foyer van het café-restaurant Treslong in Hille gom gehouden wordt, een beeldje gestolen. Het beeldje, dat een naakt jongetje voor stelt, is 25 centimeter hoog en is vervaar digd van gips. Het vertegenwoordigt een waarde van ongeveer 250,De politie van Hillegom heeft een onderzoek inge steld. Men vermoedt, dat het beeldje is meegenomen door een souvenirjager. Hoofdredacteur. Met ingang van 1 juni is de heer Aad van Leeuwen tot hoofdredacteur van „Het beste uit Rea der's Digest" benoemd. Op dezelfde datum wordt de heer Y. H. Foppema hoofd van de boekenafdeling van de uitgeversmaat schappij „The Reader's Digest n.v.". van de vereniging verleende medewerking en zong enkele liederen, onder meer het bondslied. In plaats van mevrouw Van Anroov werd tot presidente benoemd mevrouw G. H. Keijser-Hardick uit Amersfoort; de periodiek aftredende bestuursleden, de dames M. C. Boots te Bussum, B. G. Tam- mens-Boer te Den Andel en C. A. J. Zins- meister-Smeets te Hattem werden opnieuw gekozen. In de vacatures van de dame Van Anrooy en ir. T. de Boer-Van den Hoek, beiden te Den Haag, wrden gekozen de dames L. H. F. Beijer-De Roode te Bloemendaal en H. J. de Freytag-Barmen 't Loo te Breükelen. De voigende jaarvergadering (1959) zai in Rotterdam worden gehouden. Bij de rondvraag werd naar aanleiding van een vraag van de afdeling Wassenaar ovei het verkrijgen van meer hygiënische toe standen bij het bezorgen van brood mee gedeeld. dat het hoofdbestuur belangstel ling heeft voor het vraagstuk. Van des kundige is vernomen dat de korst van het brood geen bron van bacteriën is. Meent men. dat het bezorgen van brood niet aan de eisen voldoet, dan kan men een andere bakker nemen. Gelukkig is het bezorgen nog niet gesaneerd. Mocht daar toe worden overgegaan dan kan gevraagd worden dat het op hygiënische wijze ge schiedt. Voorts werd opgemerkt dat er verpakt brood in de handel is. Op een vraag van de afdeling Tiei over uitgifte van nummers van volgoide in drukbezochte winkels, zoals in Denemar ken gebruikelijk is, werd van de zijde van het hoofdbestuur meegedeeld, dat het zich hierover zal beraden. Een der leden van het hoofdbestuur wekte de afdelingen op liet houden van cursussen „kleine reparaties in huis" in samenwerking met nijverheidsscholen te bevorderen, maar zij waarschuwde tegen het zelf herstellen van elektrische appa raten, omdat daaraan gevaren verbonden zijn. Mejuffrouw M. Macintosh, redactrice van ,]Ons Gezin", hield een inleiding over „De verhouding tussen ouderen en jon geren". Na eerst herinnerd te hebben aan vroegere toestanden in gezinnen zeide zij dat er in de loop der jaren veel veran derd is. Radio, televisie, bioscoop enzo voort hebben een bijzondere invloed ge had. De technische ontwikkeling is en mag niet worden tegengehouden, maar men dient er wel bij te denken op welke wijze de radio en de televisie gebruikt worden Wat moeten ouderen doen om een goed« verhouding te verkrijgen? Ouderen dienen goed te leven, niet materialistisch te zijn en tegenover het negatieve het positieve te stellen. In haar afscheidstoespraak haalde d? nresidente. mevrouw Van Anrooy. herin neringen op uit de periode van 1926. toen zij lid werd van de afdeling Eindhoven tot heden en bracht, zij hulde aan de vele dames, die belangrijk werk voor de ver eniging hebben gedaan. In de toekomst dient de eenheid bij de huisvrouwen be vorderd te worden en spreekster vroeg de leden daaraan medewerking te verlenen Dit jaar zal het examen, voorafgaande aan de wedstrijd om de Prix de Rome op 2 juni beginnen. De wedstrijd in de schone bouwkunst begint op 16 puni. Hiertoe kunnen worden toegelaten Ne derlanders, zowel mannen als vrouwen, voor zover zij op 30 juni 1958 de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt, doch niet ouder zijn dan dertig jaar. Donderdagavond hield de afdeling^Bloe- mendaal van de Nederlandse Christen Vrouwenbond haar maandelijkse ledenver gadering in het Jeugdhuis aan de Donkere- laan te Bloemendaal. Mejuffrouw G. J. Wellinghoff uit Amsterdam hield een in leiding over „Wereldgelijkvormigheid". In vele kringen heerst nog een verkeerde op vatting wat wél en wat niet mag, maar het is toch zo, aldus spreekster, dat wij de wereld in bijbelse zin moeten zien, ook al omdat de wereld de gehele schepping om vat. Het geloof is een innerlijke houding van de mens, die niet aan concrete dingen is gebonden. Spreekster was ervan over tuigd, dat de hedendaagse jeugd, hoewel sterk critisch ingesteld, al deze problemen vaak zuiver en fris ziet. Men moet in alles christen zijn, ook waar het culturele zaken betreft. ADVERTENTIE )a - hoe bestaat het, dat de brom fiets nog zó verbeterd kon worden! Ga kijken! Let op de geruisloze loop, de volmaakte bescherming, de rots vaste wegligging, de ongelooflijke zuinigheid - dat (en nog veel meer) is het wonder van Locomotief HIFI! Vraagt de folder met alle HIFI- bijzonderheden. (Gratis bij dedealers of rechtstreeks bij Locomotief. Postbus 577. Amsterdam). bromfietsen voordeliger en veiliger (Gemonteerd met® Vredensteln-bonden) Voor LOCOMOTIEF-RIJWIELEN Bloemendaalseweg 234, Overveen, Tel. 53558 Hoofddealer voor Haarlem Santpoorterstraat 31 (Kleverpark) - Tel. 13402 Gisteravond zijn in Haarlem de biljart wedstrijden om de „Wilhelmina-beker" voortgezet. De resultaten waren: Meyer 350 350 10 121 35.00 2 Lunenburg 300 119 10 35 11.90 0 Koster 300 300 17 51 17.64 2 Reich 300 158 17 21 9.29 0 Dickman 300 300 17 102 17.64 2 Agema 350 260 17 56 15.29 0 Hoek 250 131 16 48 8.18 0 Doves 350 350 16 85 21.87 2

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9