OUDERWETSE KONINGINNEDAG IN HAARLEM Feestviering in alle Haarlemse stadswijken Waterlands fanfarekorps Kinderzang uit 3500 kelen; klanken van tiental korpsen en orkesten DONDERDAG 1 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Tiroler muziek W at er muziek Haarlem-Noord In Spaarndam Verheugende kennismaking Zuid-west Ouderwetse drukte in de bollenstreek Meester Bernard Enkel gebroken tijdens Koninginnedagviering Viering van 1 mei door Bestuurdersbond Dat de viering van Koninginnedag in Haarlem en om geving gisteren met bijzonder veel animo en geestdrift is gevierd, lag bepaald niet alleen aan het buitengewoon mooie voorjaarsweer. Ook de attracties in alle delen van de stad maakten, dat zeer veel mensen op de been waren, die voor een oudemets aandoende Koninginnedajrviering hebben gezorgd. De goede stemming begon reeds s morgens vroeg om half acht tijdens de reveille op de Grote Markt en bereikte geleidelijk aan hoogtepunten: 's middags tijdens de ballonopstijging aan de Wagenweg en het spelen van het Metropole-orkest op de Grote Markt en 's avonds met de muzikale rondwandelingen, het concert van de IJmuider Harmonie op de vlonders in de Nieuwe Gracht en de open luchtbals, waarvan sommige tot ver na middernacht duurden. Ondanks het feit. dat het prachtige weer vele stedelingen naar buiten trok en de gehele dag voortdurend een grote stroom voertuigen zich bewoog naar de bollenvelden en het strand, bleven genoeg Haarlemmers over om de grijze Bavo- stad in het stralende voorjaarszonnetje fleur en vertier te bezorgen. Het kwam ons voor, dat er meer gevlagd werd dan in voorgaande jaren en het rood-wit-en-blauw en oranje van het overal wapperende dundoek wedijverde met de veel kleurige uniformen van leden van fanfarekorpsen en andere verenigingen om gezamenlijk te zorgen voor een bijna Breugheliaans-aandoend decor voor de feestelijkheden. Dui zenden bewogen zich de gehele dag over het kermisterrein op de Nassaulaan en op de Gedempte Oude Gracht en nog eens duizenden verzamelden zich op alle uren van de dag op de brandpunten van feesteijke activiteiten: Grote Markt, Wagenweg, pleinen in de buitenwijken en langs de Nieuwe Gracht. De politie had de handen vol aan verkeersregelingen en het houden van de vereiste „waakzame oogjes', maar nergens deden zich onoverkomelijke hindernissen voor, of het moesten de altijd onvermijdelijke verkeersstremmingen zijn, die zich soms voordeden op de grote uitvalswegen van de stad, waar de stromen „stadontvluchtende" mensen en feestvierders met elkaar in contact kwamen. Behalve de opgewekte kleuren, was er ook een gezellige cacafonie van feestgedruis: kermis- en draaiorgelmuziek, dreunen van langstrekkende trommelkorpsen, harmonicamuziek van in dividuele muzikanten en het geschreeuw van de hun waren aanprijzende verkopers van programma's en oranjestrikken. En het was pas ver na middernacht, dat Haarlem de stilte terugvond, die nog slechts verstoord kon worden door de slagen van het uurwerk van de imposante Grote Kerk en door het geluid van de traditioneel langzaam stappende politie-agenten, die hun rondes maakten. De stad had zich na een bijzonder geslaagde dag ter ruste begeven om zich op te maken voor een nieuwe werkdag. Om half acht begonnen de feestelijkheden met een reveille, op de Grote Markt ge blazen door het tamboer- en hoornblazers korps van de gymnastiekvereniging Bato. Nadat de jongens en meisjes de trommen hadden laten dreunen en de hoorns hadden laten schallen, trad het muziekkorps van het Leger des Heils aan om met stemmige koraalmu?iek de dag te openen. Zowel in het centrum als in de verschillende wijken verschenen de Haarlemse muziekkorpsen daarna op het appèl om met pittige mars muziek de mensen uit hun huizen te trom melen en de feeststemming erin te blazen. De traditionele aubade op de Grote Markt te Haarlem van de lagere school jeugd, onder de pittige leiding van de heer L. J. van Mechelen, had weer de frisse bekoring van de gezonde feestjubel, die onder strakke organisatie zijn spon taan karakter niet verliest. Onze mede werker voor muziek Jos. de Klerk schrijft hierover: Klokke negen stonden drie a vier dui zend kinderen ordelijk gegroepeerd op het centrale Haarlemse stadsplein. Het wekt steeds bewondering hoe keurig dit aan treden van verschillende kanten uit ge schiedt, onder de ritmische stuwing van de medewerkende korpsen. Het is tevens een feest voor het oog, waaraan de ge- uniformeerde muzikanten van Harmonie Crescendo, Harmonie Haarlem, Leger des Heilskorps, Jonge Mannenvereniging en St. Jorisband rijkelijk bijdragen. Harmo nie Crescendo had, naar gewoonte, de taak om het zangprogramma te begeleiden. Toen de stedelijke overheid, met burge meester Cremers aan het hoofd, op het bordes van het stadhuis verscheen om de zanghulde in ontvangst te nemen, golfden het oranje en de nationale kleuren van de duizenden vlaggetjes in feestelijk gewemel boven de kinderschare. En nu werd het zingen! De heer Van Mechelen had maar even, van zijn hoge observatiepost, als een veldheer met zijn staf het zangleger te bezweren, of daar klonk het „Wilt heden nu treden" en ook dat andere mooie Va- leriuslied „O Heer die daar des hemels tente spreidt". Het orkest klonk fraai, de kinderstemmen waren echter wat mat. Maar niet zodra had het orkest in een pittig tempo zeer geritmeerd het „Wie gaat mee over zee" ingezet, of de kinde ren veerden op, het ritme nam ze mee en klaterend schalde 't over de Grote Markt: „hou je roer recht". En toen ze de cadans gevoeld hadden, zongen zij ook klankrijk en stevig het bevrijdingslied „Haarlem 1945" van Albert de Klerk, door een blij en opgewekt deels gezongen en deels gefloten „Lenteliedje" gevolgd. Een leuke reeks speelliedjes hield de spanning erin. Het wekte respect hoe de heer Van Mechelen zijn omvangrijke zangleger bij het liedje van de Mosselman tot ritmische puntigheid wist te dwingen. Doch het dient ook gezegd te worden, dat Harmonie Crescendo dit alles voortreffe lijk mee bevorderde. Het Brabantse liedje van Hertog Jan en het vertrouwde „Ik hou van Holland" van Bute kwamen mede vlot tot. hun recht. En toen kwam met het statige „Wilhel mus" het eind aan de zeer geslaagde zang prestatie. Niet het einde van de plechtig heid, want daartoe hoort ook. onverander lijk de lauwerkrans, door de burgemeester als dankbetuiging aan de heer Van Mechelen aangeboden, wat dan tot spon taan gejubel en gezwaai van vlaggen en wimpels aanleiding geeft. Tot slot: het af wikkelen van het enorme kluwen en hot défilé langs de overheid. Harmonie „Haarlem" opende kleurig geüniformeerd de stoet met de symbolische tinten van de feestdag het wit en rood van zijn „kleine staf" en het blauw van het korps. Toen de laatste schoolgroep en het laat ste korps waren verdwenen kon men van harte zeggen: een prachtig geslaagde aubade. Een compliment voor de orga nisatie. Om elf uur beklommen de Alpenjagers de muziektent op de Grote Markt om daar onder leiding van Will van Baekel een programma van gezellige liedjes af te wer ken. Ruim een uur lang lieten de kort- gebroekte heren met rode vesten en groene jagershoedjes hun „muziek uit de bergen" over het marktplein schallen ook al was die muziek in sommige gevallen dan van eigen bodem. Will van Baekel dirigeerde zijn muzikanten soms met acrobatische bewegingen, waarmee hij bij velen van de honderden belangstellenden bewees een goed dirigent van deze Tirolerkapel te zijn. Het concert van de Tirolerkapel zou zon der de medewerking van Cobi Martens niet geslaagd geweest zijn. Zij veroverde veler harten met lieve liedjes over een postkoets, die nog altijd draaft en nog steeds een ideale plaats blijkt te zijn voor een roman ce, alsmede met een liedje over twee ogen, die nog immer reebruin zijn. Nu en dan moest Cobi Martens uiteraard laten horen, dat zij uit de bergen kwam en daarom zong zij na „Bij ons in de bergen" enkele Duits- klinkende, maar ongetwijfeld Oostenrijkse en Zwitserse liedjes. Tenslotte besloot het jolige gezelschap het optreden met „Mor gen komm ich wieder" een lied. waarmee ook onze oosterburen iedere nationale feestviering besluiten. Diegenen, die 's middags niet naar de Wagenweg waren getrokken om de ballon- opstjjgingen mee te maken, konden op de Grote Markt weer een muzikaal festijn bij wonen: Dolf van der Linden's Metropole orkest trad daarop een voor het stadhuis aangebrachte verhoging aan met een om vangrijk amusementsprogramma, waaraan tevens de solisten Christine Spierenburg, Corry Brokken, Bert Kobbe en Willy Al- berti hun medewerking verleenden. De musici waren gekleed in korenbloem blauwe jasjes, op de revers waarvan de Haarlemse bloemenmeisjes een narcis hadden gespeld. De talrijke toeschouwers rekten de halzen om iets te kunnen opvan gen van de show, waarmee een dergelijke grootscheepse uitvoering onvermijdelijk gepaard gaat. Slechts de voorsten konden het gehele schouwspel overzien, omdat het podium nogal laag was aangebracht. De muziek drong echter overal gemakkelijk door en daar ging het toch eigenlijk om. Het orkest speelde op de zijn bekende voor treffelijke wijze en het Haarlemse publiek ontving de voor het merendeel lichte melodietjes blijkens het herhaaldelijk luid opklinkende applaus met veel instemming. De solisten zongen buitenlandse liederen en liedjes en Corry Brokken ook enige Neder landse. Het was pas na vijven, dat de muzikanten hun instrumenten inpakten en het podium verlieten en daarmee een einde maakten aan een voor Haarlem nieuw experiment: het optreden van een radio orkest in de openlucht, waarmee de orga nisatoren ongetwijfeld succes hebben in gelegd. Vijf muziekkorpsen stroomden om acht uur 's avonds van uit verschillende hoeken de Grote Markt op om daar tegen de ach tergrond van het verlichte en versierde stadhuis en de eveneens verlichte Bavo een schouwspel te vertonen, dat het bekijken ten volle waard was. Tevens was het een muziekfeest voor de liefhebbers van zang, harmonie en fanfaremuziek. Dit muzikale schouwspel stond onder leiding van de heer W van der Peyl. de bekende organi sator van de „Taptoe Uniek", die ook thans weer vele uren aan de voorbereiding van dit evenement heeft besteed. Na de opkomst van de kleurrijke korp sen voerden zij gezamenlijk enkele marsen uit, onder welke een jubelende feestmars. De uitvoering hiervan kreeg uiteraard een uitbundig onthaal. Het koninklijke man nenkoor „Caecilia" zong een drietal liede ren: Het stuivende zand van K. Kef, De Vlaamse kermis van J. Nieland en Het por- celeine paviljoen van Jac. Bonset. In de omgeving van de Grote Markt was het soms wat rumoerig, zodat, de honderden belangstellenden vermoedelijk dit. onder deel van het programma onvoldoende heb ben kunnen beluisteren. Leden van de gymnastiekvereniging „Bato" gestoken in hun witte uniformen vertoonden een turndemonstratie, waar na de meisjes van „Bato" op het groene middenveld aantraden om daar enkele rit mische dansen uit te voeren. De muziek korpsen de IJmuider Harmonie en de Haarlemse korpsen „Haarlem", „Arti et Religione", „Crescendo" en het tamboer en hoornblazerskorps van „Bato' werkten mee lieten een massaal slotnummer horen, waarna zij opmarcheerden naar de Nieuwe Gracht. Honderden lichtjes weerkaatsten in het water van de gracht, waar in het midden de IJmuider Harmonie op twee grote dek schuiten had plaatsgenomen. De in rode uniformen gestoken muzikanten gaven een voortreffelijke uitvoering van Water music suite van M. Boekei twee muziekwerken die werden uitgevoerd op een wijze, die de muziekliefhebbers zullen hebben bewon derd. Tenslotte werden twee coupletten van het Wilhelmus gespeeld, terwijl op het „vlot" enkele potten met Bengaals vuur werden ontstoken. De deelnemende muziekkorpsen op één na. dat er al van door bleek te zijn marcheerden na het waardige slot. van het muzikale schouwspel af om de dag met een muzikale wandeling te besluiten alsof zij er die dag nog geen enkele achter de rug hadden. Intussen lieten „The sun beams" op de Grote Markt de muziek voor de danslustigen klinken om met een bal champêtre de feestviering te besluiten. Diegenen, die toneel boven muziek ver kozen. konden terecht in de Stadsschouw burg, waar de' traditie getrouw de Letterlievende Vereniging „J. J. Cremer" een blijspel opvoerde: het leeds eerder door ons besproken „Toen wij trouwden" van J. B. Priestley, onder regie van Henk Bakker. Het comité Haarlem-Noord zette dins dagavond de feestelijkheden in met de opening van de kermisvermakelijkheden aan de Zaanenlaan en het optreden van de Triple Sec op een podium nabij de Middenweg. Dit trio trok grote belangstel ling. Woensdag was het bijzonder druk op het kermisterrein. Tot en met maandag blijven de vermakelijkheden, waaronder de achtbaan opengesteld. Een tweede „feestterrein" was inge richt op het Frans Halsplein, waar het Waterlands fanfarekorps, na een rond gang door een deel van Haarlem-Noord gemaakt te hebben, een concert gaf. El ders in dit blad schrijft onze medewerker P. Zwaanswijk over het optreden der mu sici. Op het Frans Halsplein was des avonds gelegenheid om te dansen, waar bij de boerenkapel „De tractorneuzen", onderafdeling van het Waterlandse orkest, voor muziek zorgde. Vorige jaren werd tot besluit van de feestelijkheden gedanst in het Juliana- park. Thans kwamen de danslustigen in de Marnixstraat, niet ver van het kermis terrein, bijeen, waar tot twaalf uur een prettige stemming heerste. Vanavond wordt een oranje-zoekwed- strijd gehouden op een nader aan te kon digen terrein. Deelnemers moeten labels zoeken, waarop attractieve prijzen uitge reikt kunnen worden. De viering van Koninginnedag in Spaarndam behield ook dit jaar haar eigen intieme karakter. Des morgens hielden de schoolkinderen, muzikaal begeleid door de plaatselijke Harmonie „Crescendo", een gekostumeerde optocht, die veel bekijks trok. Het was dan ook wel het aanzien waard Verscheidene kinderen hadden zeer veel werk gemaakt van hetgeen zij wilden voorstellen. Naast mooie en grap pige liepen ook enkele bijzonder originele uitbeeldingen in de stoet mee. Een mooie met narcissen versierde praalwagen met een snoezig Nederlands maagdje erop trok veler blikken tot zich. De dorpshumor kwam om de hoek kijken bij het groepje, dat de woningnood in Spaarndam uit beeldde. Op hun wagen stond te lezen: „1958. Spaarndam een bejaardentehuis 1959. Dan ook voor de jongeren een huis?" Omstreeks half elf verzamelde de school- Met als achtergrond de zeventiende- eeuwse geveltjes van de gedempte Oude Gracht tekent zich als een soort futuristische vliegende schotel deze kermisattractie af. De foto geeft een stemmingsbeeld van de kermisviering 's avonds in Haarlem. jeugd zich op de Westkolk voor de aubade, die ondermeer werd bijgewoond door bur gemeester mr. O. P. F. M. Cremers, de ge meentesecretaris mr. H. E. Pfaff, beiden vergezeld van hun echtgenoten, wethou der W. F. Happé en hoofdcommissaris J. Fontijne. Na afloop dankte de burgemees ter de kinderen voor hun zanghulde. De bijeenkomst werd besloten met het geza menlijk zingen van twee coupletten van het volkslied. De dag werd hierna gevuld met kinderspelen, wedstrijden voor de oudere jeugd, volksspelen en ringrijden dp fietsen. Een vrolijk programma voor de kinderen des middags en een non-stop avondvoorstelling voor de volwassenen vormden het besluit van het Spaarndamse Oranjefeest. Tot de muziekkorpsen, die een aandeel hebben gehad in de viering van de Ko ninginnedag te Haarlem, behoorde ook het Waterlands Fanfarekorps uit Amsterdam, uitgenodigd om een uitvoering te geven in de muziektent, welke geplaatst was op het Frans Halsplein, een der drukste ver- keerscentra van onze stad, waar men een flinke toeloop van toehoorders mocht ver wachten. Die verwachting is slechts ten dele in vervulling gegaan, misschien wel door de keuze van het tijdstip van de uit voering gedurende de uren, waarop de maaltijd de meeste aandacht pleegt te vragen. Toch is het jammer, dat het optreden van het Waterlandse korps op deze feest dag zo tot een betrekkelijk onopvallende gebeurtenis moest gaan worden. Want het ging hier om een concert, dat gegeven werd door een korps met verassend goede kwaliteiten. Er werd een programma uit gevoerd, dat met juist begrip was samen gesteld uit muziek van lichte en ongecom pliceerde aard, met het inleidende Wil helmus als uitzondering. En daardoor la gen de eisen van interpretatie op een an der niveau dan voor artistiek dieper pei lende werken het geval zou zijn geweest. Maar het programma was doeltreffend en de uitvoering daarvan heeft ons in be wondering gebracht voor de perfectie en de lenigheid van het samenspel, voor de zuiverheid der intonaties en de uitnemend uitgebalanceerde dynamiek. Van „uit- blinkertje"-spelen moeten deze muzikan ten niets hebben. Ieder van hen kende zijn plaats in het muzikale ensemble en be greep waarom het ging. Of nu een vlotte mars gespeeld werd of dat men zijn krachten schonk aan de operettemuziek uit „In het witte paard" van Benatzky, de Weense melodieën van Strauss, het Spaans getinte „La Perla de Andalusia" of aan het bekende „Colonel Bogey on Parade" met zijn aantrekkelijke verwerking der melodieën, het kwam steeds neer op een geheel verantwoord en verzorgd musiceren. Het Waterlands Fanfarekorps moet maar eens de kans krijgen zich bij een zaalconcert aan meer muziekminnende Haarlemmers voor te stellen. Deze eerste kennismaking in de openlucht doet daar van het beste verwachten. P. Zwaanswijk De feestviering in de verschillende stadswijken van Haarlem droeg overal een bijzonder opgewekt karakter. Overal begon de dag met muzikale rondwandelingen, waarna de schoolkinde ren naar de Grote Markt marcheerden voor de aubade. De ochtend werd bijna overal besteed aan kinderspelen. Des mid dags was er op verschillende punten in de stad een afwisselend programma. Zo was er in Haarlem-Oost op het Teylerplein een grote cabaret- en variété show, die de conferencier Rudy Carnell op een groot houten podium aankondigde. Gerry en Ferry, de zingende dwazen, die het programma openden, wisten meteen de stemming er in te brengen. Vooral de kinderen met feestneuzen en gekke hoed jes op waren een en al aandacht en ver gaten soms op hun lolly of zuurstok te sabbelen. Met de liedjes, die „The Larry- sons" ten gehore brachten, werd uit volle borst meegezongen. De goocheltrucs van „Truxini Company", die op een heel origi nele manier door Rudy Carnell werden aangekondigd vormden misschien wel het hoogtepunt van deze feestelijke middag. John Rico, een jongleur liet vervolgens zien hoe moeilijk het wel is om met één wiel te fietsen en hoe ingewikkeld het kan zijn om zeven ballen tegelijkertijd op te gooien en dan weer te vangen, iets wat hem overigens uitstekend gelukte. Het was bijna vijf uur toen het feest op het Teylerplein in Haarlem-Oost was af gelopen. In de verte zag men ze nog lopen, de meisjes met de eerst zo mooi gesteven nylonjurken, die nu vol kreukels zaten en de jongens met de toeters en de grote feestneuzen. In Haarlem-Zuidwest opende de heer G. J. Dahlkamp de feestelijkheden bij het vlaghijsen met een officieel toespraakje, nadat de districtsband van de padvinders een muzikale wandeling had gemaakt. In de morgenuren werden onder leiding van de heer M. J. Eerelman kinderspelen gehouden, waar jongens en meisjes van vijf tot elf jaar zich bijzonder inspanden met spelletjes als vlaggetjessteken, blok jes rapen, zaklopen, aardappel- en eier- races en een serveerwedstrijd. Ieder der deelnemertjes deed aan twee wedstrijden mee. Om half twee kwamen nerveuze dreumesen en oudere kinderen voor de microfoon voor de wedstrijd van de debu- tantjes. Na een spannende wedstrijd kreeg de achtjarige Betty Mulders de eerste prijs voor declamatie. De tweede prijs ging naar de vierjarige Eric van Vliet voor zijn allerliefst voorgedragen „Bij de tand arts" en de derde prijs kreeg de zesjarige Joke Barnhoorn voor een liedje. Hieraan moet echter worden toegevoegd, dat alle kinderen met evenveel animo hebben mee gedaan en dat de prijstoekenning de jury leden veel hoofdbrekens kostte. Veel plezier beleefden de kinderen 's middags met het optreden van de confe- Namens een groep gerepatrieerden bood mevrouw Simon de Koningin tijdens het défilé langs paleis Soestdijk bloemen aan. Meer dan 35.000 bezoekers aan de Keu kenhof te Lisse en vele bezoekers aan de gehele bollenstreek hebben woensdag genoten van het lenteweer en van de bloe menkleuren en- geuren, die zich thans achter de duinenrij manifesteren. Het was 'n echte ouderwetse, zij 't doordenweekse bollenzondag, en nog wel een Nederlandse bollenzondag. Naar schatting van ver- keersdeskundigen was het verkeer naar nationaliteit „gesorteerd": meer dan 70 percent Nederlands. Niet alleen auto's, waarvan er 6000 bij de Keukenhof par keerden en autobussen, waarvan 250 te Lis^e, maar ook talloze bromfietsen en scooters snorden langs de wegen om iets van het late bollenseizoen mede te nemen. Aan het station Lisse stopte een trein uit Neurenberg met 600 liefhebbers voor de bloemen. Hoewel het dus in de bollenstreek, me de door het feit dat een verkeersstroom zich van Noordwijk naar Zandvoort en te rug bewoog vanwege de prestatieproe- ven op het circuit van Zandvoort ter gele genheid van de tulpenrally, zeer druk was, was het verkeer zeer goed geregeld zodat zeer weinig oponthoud langs de we gen is ontstaan. rencier Frans Pennarts, de grollen van de muzikale clown Fantasio en de komische bokkesprongen van de clown Corty en zijn helpster, alsmede van Zambel en zijn muzikale fiets. Zeer veel geestdrift legden de jeugdige deelnemers aan een gecostumeerde voet balwedstrijd aan de dag. 's Avonds werd een lampionoptocht gehouden met muzi kale medewerking van „Eensgezind Ex celsior" uit Heemstede, waarna de dag werd besloten met een oranjebal in „Ons Gebouw" met medewerking van de „Drif ting Stars", waaraan door velen met veel animo tot laat in ede avond werd deelge nomen. Het feest in het Kleverparkkwartier be gon met een feestochtend voor de kinde ren in het wykgebouw Molenaerstraat. Des middags konden talrijke kijklustigen genieten van de duizelingwekkende pres taties van Meester Bernardo, die op een zeventien meter hoge paal in de bocht van de Schotersingel toeren uitvoerde, die de aanwezigen soms de adem benamen. De meester bij na-zou men mogen zeggen grootmeester balanceerde op een rek stok, terwijl uit een luidspreker auto vrolyke muziek weerklonk. Na de voorstelling, die velen te kort duurde, trok Bernardo zich terug in een grote dubbel- daks tent, die op het gras naast het water stond. Terwijl de kijkers zich aarzelend verwijderden kondigde de stem uit de radiowagen aan, dat de „stunt" 's avonds twee keer herhaald zou worden, waarvan één keer met spectaculair vuurwerk. De kinderen in VOGELENZANG konden 's morgens in het r.-k. verenigingsgebouw kijken naar goocheltoeren door mejuffrouw Van Donkelaar, onderwijzeres aan de Graaf Florisschool. De grote kinderen konden op de speelplaats van de St. Jozefschool om fraaie prijzen spelen, 's Middags waren er allerlei wedstrijden, die werden geopend met het bekende tonknuppelen, waarvoor meer dan tachtig deelnemers zich hadden laten inschrijven. De kruiwagenraces en behendigheidswedstrijden op fietsen had den eveneens een groot succes. In het r.-k. verenigingsgebouw werd de danslustigen 's avonds een oranjebal aangeboden. De feestelijkheden werden 's middags onder meer bijgewoond door de burgemeester van Bloemendaal dr. D. H. Peereboom Voller en wethouder A. van Geluk. Tijdens dc Koninginnefeesten in Voge lenzang is een negenjarige jongen uit het St. Jozefshuis in Vogelenzang door onop lettendheid onder een scooter gekomen. Met een gebroken enkel moest hij naar een ziekenhuis in Haarlem worden over gebracht. Vandaag houdt de N.V.V. Bestuurders- bond in Haarlem de traditionele 1 mei viering die begon met een reveille in Haarlem-oost. Om half acht vertrok van het Nagtzaamplein het harmonieorkest „Haarlem" naar het Van Zeggelenplein. Vervolgens voerden leden van de Arbei ders Jeugd Centrale de meiboomdans uit waarna het raadslid J. Willemse het woord voerde. In het concertgebouw had vervolgens een grote kinderbijeenkomst plaats. De kinde ren uit oost arriveerden daar vergezeld van het harmonieorkest, terwijl de kinde ren uit noord voorafgegaan werden door de Rode Bandeliers. In het concertgebouw werden enkele kinderfilms gedraaid, het harmonieorkest musiceerde en een ver snapering voor alle aanwezigen maakte het feest compleet. Des middags zou minister J. G. Suurhoff in de tuinzaal van het concertgebouw spre ken voor de ouderen. De A.J.C. zou aan deze bijeenkomst medewerking verlenen met volksdansen en Jonge Strijd voerde het lekenspel „Het hemd van een geluk kig mens" op. Vanavond spreekt in het concertgebouw ds. L. H. Ruitenberg. Aan deze bijeenkomst verlenen „De stem des volks" en het harmonieorkest „Haarlem" medewerking.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11