Coupons Ds. J. E. Drost viert zilveren van Aerdenhout ambtsjubileum Nederlands Ballet DE BEURS GRGEMJE Liederenavond van gisteren 277.- Pand te koop COURANTE WOON- en/of WINKELPANDEN ZATERDAG 3 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Verkeersregeling bij het bloemencorso De medische verzorging tijdens het weekeinde Veel en verdiend succes bij klein publiek Concert voor leerlingen Scheepvaart 'jt LEWENSTEIN Ma&ten&w/ MAANDAG DINSDAG WOENSDAG overgebleven van onze Franse en Engelse stóffen HeePfc u teveel poezen in huis» - Plaats» 'n Op woensdag 7 mei zal het vijfentwintig jaar geleden zijn, dat ds. J. E. Drost, Ne derlands Hervormd predikant in de wijk- gemeente Aerdenhout, in de gemeente Gulpen (L.) door zijn vader, ds. A. Drost Azn., die toentertijd in Arnhem stond, in het ambt werd bevestigd. Het zilveren ju bileum zal zondagmorgen 11 mei op ver zoek van de gemeenteleden, na de dienst in de Hervormde kapel aan de Leeuweri kenlaan herdacht worden, waarbij tevens gelegenheid bestaat de jubilaris de hand te drukken. Ds. Drost werd 15 juli 1906 te Loenen aan de Vecht geboren, waar ook zijn vader predikant was. Ook zijn grootvader was dominee en zijn tweede zoon studeert thans theologie. Ds. Drost heeft in Utrecht gestudeerd, waar hij ook zijn doctoraal examen deed. Zijn eerste gemeente Gulpen bestond uit een kleine kerkelijke gemeenschap, over acht dorpen verdeeld met slechts weinig protestanten in een overwegend fooms- katholieke streek. In 1937 ging ds. Drost naar 's Heer Abtskerke bij Goes (Zeeland) waar hij 'tot 1940 bleef. In tegenstelling tot Limburg was in deze Zeeuwse gemeente de gehele bevolking protestant. Ds. Drost heeft daar nog meegeholpen het vereni gingsgebouw te stichten in 1939. Het ge bouw kreeg de veelbetekenende naam van „Irene" vrede). Gedurende de oorlogsjaren stond ds. Drost in Zaamslag in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren, een gemeente van tweeduizend zie len, verdeeeld over tien buurtschappen. Hier maakte het predikantsgezin met de gemeenteleden een zware tijd door en per fiets op dubbele banden moest „dominee" in weer en wind in de open polder zijn ge hele gemeente af fietsen. Ds. Drost zat in Met het oog op het bloemencorso in de bollenstreek op 10 mei heeft de rijkspolitie een aantal maatregelen voor het verkeer getroffen. Voor het verkeer, dat de corso route van de noordzijde nadert, wordt van tien tot zes uur in Heemstede het door gaande verkeer in de richting LeidenDen HaagRotterdam via de Van Merlelaan geleid naar rijksweg 4 (Amsterdam—Den Haag). Het verkeer vóór het corso zal zo lang mogelijk worden doorgelaten langs de rijksweg no. 8 en de Glipperweg in de richting Bennebroek. Verder wordt het corsoverkeer via de Zandvoortselaan door gelaten in zuidelijke richting langs de Leidsevaart. In ieder geval wordt van 12 uur af het verkeer op de rijksweg no. 8 (Haarlem Sassenheim) gestremd in zuidelijke rich ting. Dit zal ongeveer duren tot half vier, de tijd waarop het corso op de terugweg Hillegom en Bennebroek weer heeft ver laten. Van tien uur af zal het doorgaand ver keer, dat komt uit de richting van Den Haag en zich begeeft in de richting Haar lem, worden geleid via de rijksweg 4 tot het viaduct Kruisweg, waar het langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. Het gedeelte van rijksweg no. 8. gelegen tussen de splitsing rijksweg no. 4-rijksweg no. 8-Warmonderdam is niet toegankelijk voor verkeer van half acht tot kwart voor twaalf en van vier uur tot half acht. HAARLEM Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma J. Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: Jan Heek, Koninginneweg 51, teil 13174. Tandartsen: J. H. A. van der Wal, Scho tersingel 137, tel. 16293. Apotheken: Frans Hals-apotheek. Frans Halsplein 1, tel. 11180; Apotheek Bu- zink, Lange Veerstraat 19, tel. 11000. HALFWEG Artsen: D. H. Honingh, tel. 405. HEEMSTEDE Artsen: J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445 en L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, tel. 35734. Wijkverpleegster: Zuster L. L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9, tel. 34673 bij geen gehoor nummer 35235 (en in de week van zaterdag 3 tot en met vrijdag 9 mei, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 204-208, tel. 38320 (en in de week van zaterdag 3 tot en met vrijdag 9 mei, des avonds na zes uur). ZANDVOORT Artsen: H. K. van Es, Kostverlorenstraat 4, tel. 2058. Wijkverpleegsters: Zuster A. M. C. Hoo- genbosch, Julianaweg 25, tel. 2826. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tolweg 6, tel. 2816. Dierenarts: J. Heek, Koninginneweg 51, tel. 13174. Apotheken: De Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven-Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. HILLEGOM Artsen: Dr. J. J. Versluys, Hoofdstraat 142, tel. 5121. BENNEBROEK Artsen: Dr. F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502-300. Wijkverpleging: Zuster A. G. Haagsma, Spiegelenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 02500-26994, bij geen gehoor 27343. LISSE Artsen: N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Zuider Stationweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 152, Overveen, tel. 10071. Aerdenhout: Dokter J. Reurink, Aerden- houtsduinweg 8, Aerdenhout. tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 en zuster A. G. Haagsma, Spie gelenburghlaan 31, Aerdenhout, tel. 26994, b.g.g. 27343 (voor de wijken Aer denhout en Bennebroek). Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 10 mei voor spoedeisende gevallen geopend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaal- seweg 85. Bloemendaal ,tel. 57903; Apo theek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8284 en Apo theek Schotsman, Binnenweg 206-208, Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerden hout). HAARLEMMERMEER Hoofddorp: Dokter Nanninga, tel. 6220 Nieuw-Vennep: Dokter Nugteren, tel 220. Zwanenburg: Dokter Honingh, tel. 405 die jaren ook in de verzetsbeweging. In die dagen werd in Zaamslag het bevolkings register gestolen, waarvoor het plan in de hervormde pastorie werd beraamd. In 1945 werd ds. Drost naar Kapelle, eveneens bij Goes, beroepen, waar hij tot 1947 bleef. In november 1947 nam hij het beroep naar Aerdenhout aan, waar hij dus nu al ruim tien jaar met veel vreugde en voldoening werkt en waar hij buitenge woon veel medewerking ondervindt, in het bijzonder wel van de dames, die in het kerkelijk verenigingsleven veel werk ver zetten en ook voor de nieuwe kerkbouw ten zeerste ijveren. Ds. Drost was de eerste predikant van de nieuwe in 1946 gestichte wijkgemeente van Bloemendaal, die toen Overveen, Zand- voort en later ook een deel van Heemstede omvatte. Ds. Drost begon zijn werk in Aerdenhout met een kleine kern van serieuze belang stellenden, die thans is uitgegroeid tot een gemeente van vierhonderd a vijfhonderd gezinnen. Een kaartregister van de ge meenteleden was er in die dagen nog niet; wèi was de invloed merkbaar van wijlen ds. D. Tromp, die begonnen was met bijbel kringen te houden. „In een forensenplaats als Aerdenhout is de onderlinge gemeenschapsband niet hecht", aldus ds. Drost. „De kerk probeert hieraan tegemoet te komen, ondermeer door het houden van discussie- en bijbel kringen om zodoende het contact te bevor deren". ,A1 dadelijk bij de aanvaarding van mijn ambt was er sprake van het stichten van een nieuw kerkgebouw, zulks in verband met een legaat", aldus de predikant. „In 1952 werd daarmede begonnen en nu ho pen wij tegen het einde van dit jaar de nieuwe kerk gereed te hebben, een gebouw, dat niet alleen des zondags, maar ook door de week een ontmoetingscentrum voor de gemeenteleden zal worden". Deze harte- vvens van de predikant is tevens die van zijn gemeenteleden. In de nieuwe kerk zal ook een belang rijke ruimte voor de jeugd gereserveerd worden en door de jeugd aan te trekken, verwacht ds. Drost dat het kerkelijk leven in Aerdenhout gestimuleerd zal worden. Met veel vreugde zal deze wijkgemeente van Bloemendaal dan ook de steenlegging voor het nieuwe kerkgebouw op zaterdag 14 juni tegemoet zien, welke gebeurtenis een hoogtepunt voor de gemeente belooft te worden. De predikant wees op de bij zondere steun, die hij van de gemeente Bloemendaal steeds, ondervindt, niet alleen., geldelijk, doch ook moreel en ook de on derlinge samenwerking tussen de predi kanten, kerkeraden eiv kerkvoogdij in dë diverse wijkgemeenten van Bloemendaa1 is van zeer prettige aard. Het is één van de vurigste wensen van ds. Drost in de naaste toekomst in oecumenisch verband te gaan werken en dat zou het mooiste cadeau zijn, dat men hem ter gelegen heid van zijn zilveren ambtsjubileum zou kunnen geven. „Als ik een definitie zou willen geven hoe ik mijn taak als predikant zie. dan zou ik die, gedachtig aan een woord van kar dinaal Mercier, aldus willen formuleren: „Om gemeenschap te hebben moet men elkaar liefhebben; om elkaar lief te heb ben moet men elkaar leren kennen: om elkaar te leren kennen, moet men elkaar ontmoeten". F.n ds. Drost voegde daaraan toe: „De kerk is het huis om elkaar te ont moeten". De datum van de voorstelling, die het Nederlands Ballet vrijdagavond in Haar lem heeft gegeven, was bepaald niet erg goed gekozen, zo temidden van drukke feestdagen. De poging om de aantrekke lijkheid van het programma nog te ver hogen door het aankondigen van drie pre mières in een veelzijdige staalkaart van artistieke prestaties heeft daar weinig aan kunnen verhelpen. Dat is erg jammer, want zo vaak ziet men dit overigens hard werkende gezelschap hier niet. Maar mis schien zijn de echte balletliefhebbers de meeste der nieuwe werken van het reper toire enkele weken geleden tijdens de se rie vertoningen (met orkestbegeleiding, waartoe in Haarlem geen gelegenheid be staat) in Amsterdam gaan zien? Het dus weinig talrijke publiek heeft van een paar voortreffelijke uitvoeringen kunnen genieten. Al bleef het muzikale gedeelte door de beperking tot enkel pia no bij de vertolking van het Trio in a van Tsjaikofsky wat schraal, hoofdzaak was de zeer goede kwaliteit van het dansen in de mooie „Dessins pour les six" van John Taras, waarin de jeugdige Leonie Kra mer zich door sierlijke allure en lichtheid naast Marianna Hilarides begint te onder scheiden. Bij „De verloren zoon" van Da vid Lichine, waar men de orkestpartij van Serge Prokovjev als gelijkwaardige com ponent van de choreografie en van de de cors van Georges Rouault deerlijk miste, dient het gezelschap zich te hoeden voor overdaad bij het spel, dat in het midden deel een folkloristische onpersoonlijkheid moet behouden: de groep tegen de enke ling. Gaarne herhaal ik mijn waardering voor het aandeel in het welslagen van Wil ly de la Bye als de sirene en van Jaap Flier, die de titelrol vervulde. Hoogtepunt van deze voorstelling werd „De ontmoeting van Oedipus en de Sfinx" van Lichine op muziek van Henri Sauguet dank zij de gespannen, lenige vertolking door Marianna Hilarides met Aart Verste gen als haar partner, die weliswaar geen Jean Babilée mag zijn, maar ditkeer dan toch zichzelf overtrof. Tenslotte kwam het oudste der bewaard gebleven Europese balletten voor het voetlicht: „De grillen van Cupido" van Galeotti in de versie van Harald Lander, waarbij door enkele on aangekondigde wijzigingen in de bezetting de hilariteit nog werd verhoogd. Het suc ces was groot genoeg. Daoid Koning Het was geen opwekkend programma, dat de zanger Léon Combé vrijdagavond in de tuinzaal van het gemeentelijk Con certgebouw te Haarlem tot uitvoering bracht. Donker pessimisme, zelfs culmi nerend in een beklemmende levensont kenning, klonk uit vrijwel alle liederen, die Combé zong. Er was geen bevrijdende lichtstraal, die de duisternis van deze avond doorbrak om de toehoorders te doen geloven, dat er, ondanks alle bittere er varingen, een positieve, verheffende wer kelijkheid is. Léon Combé zong van de levensontgoocheling en van de innerlijke strijd om oplossipg van het levensraadsel van de beeldhouwer, van de schilder, ar chitect en dichter Michelangelo, in woor den gebracht in drie gedichten. Met drie liederen van Ernst Krenek op teksten van Goethe bracht hij de obsessie van het waanzinnige oorlogsbarbarisme, de leeg heid van het vervlogen ideaal en de wan keling der psychische onevenwichtigheid. Daarna drie verdrietige liederen en het nachtmerrieachtige „La diable dans la Nu it" van Henriëtte Bosmans. Al evenmin opwekkend waren de vier liederen van Francis Poulenc, die Léon Combé vertolkte en waarvan „De vriend, die verdween" wel een heel merkwaardige indruk maakte. De psychische depressie bleef met drie liederen van Albert Roussel en „Invocation" van Roussel, „La bonne chanson" en „Tilimbonn" van Igor Stra- winsky, want deze liederen kregen hun de interpretatie. Neen, een verkwikkende ervaring was deze liederavond niet. Ik heb mij afgevraagd of iemand van de toe hoorders zich bij deze aaneenschakeling van negativismen gelukkig gevoeld heeft. Maar dit nam niet, weg, dat Léon Combé zich als een kunstenaar van formaat heeft doen kennen. Aanvankelijk brachten uitersten in dy namiek onrust in de toonvorming en kon er te weinig expressieve kleur en glans aan de stem gegeven worden. Doch bij de verdere voordrachten kwam er een voor treffelijk evenwicht tussen klank en uit drukkingkracht, die de inhoud van elk lied, hoe men daar ook over mocht denken, aangrijpend deed beseffen. In het bijzon der was dit het geval met de liederen op Franse tekst, waarvan de liederen van Henriëtte Bosmans met hun smartelijke sfeer van levenseenzaamheid, wel buiten gewoon veel indruk maakten. De pianist Isja Rossican was op deze avond de eminente begeleider. Er was een zeldzame eenheid tussen de zang en de begeleidingen, die met meesterlijke tech nische beheersing en met dieppeilende muzikaliteit werden gespeeld. Warme bij val aan het slot van de avond noopte bei de kunstenaars tot het geven van een toegift. P. Zwaanswijk AMSTERDAM Voordat de beurshandel een aanvang nam, werden door de voorzitter van de Vereniging voor den Effectenhandel, de heer P. F. J. de Kok, door kranslegging aan de voet van het herdenkingsmonu ment in de hal van het verenigings gebouw, de doden herdacht, die gedurende de bezettingstijd direct of indirect aan de beurs-verbonden waren,w Bij het b'eginsignaal van de beurs bleek al sjDoedig, dat donderdag de. verwach tingen op het Damrak ten 'aanzien' van de koersvorming te hoog waren geweest. Kon. Olie onderging een reactie op de forse stijging van de vorige dag en werden rond de 173,20 verhandeld, tegen de vorige dag als slotprijs 175,80. In de morgen uren werd als hoogste prijs nog 174,30 betaald, terwijl in de niet-officiële avond- handel van donderdag een prijs van 178 tot stand kwam. Het fonds lag bijna twee gulden onder pariteit New York en de handel had niet veel te betekenen. De stijging zette in New York niet door, het geen voor de Europese beursen een teleur stelling was, waardoor de zaken thans tot een minimum werden beperkt. In de overige hoeken van de internatio nale waarden, werd de Bevrijdingsdag reeds min of meer gevierd, want zaken werden er hoegenaamd niet tot stand ge bracht. Philips op 278, min 1 punt; Uni lever ruim 2 punten lager, terwijl het jaarverslag van de AKU in een markt viel met een lagere tendentie, ten gevolge waarvan de kunstzijde-aandelen een puntje lager waren. De berichten over grotere concurrentie van de KLM be tekenden voor de aandelen een verlies van ongeveer 1,40. In de scheepvaarthoek was het aan vankelijk kalm en bewogen de koersen zich iets beneden de vorige slotprijs. In het laatste beurshalfuur kwam er plotse ling wat aanbod in aandelen Van Nievelt op het gerucht over een ongunstig divi- dendvoorstel, waardoor de aandelen na een opening op 144 daalden tot 139, tegen over 1451/2 de vorige slotprijs. Scheep vaart Unie werd tevens het kind van de rekening en verloor ruim 4 punten. Het verlies voor de overige fondsen in deze sector bepaalde zich van 1 tot 2 percent. Van de cultures trok HVA de eerste tien minuten van de beurs alle aandacht tot zich, door het dividendvoorstel van 6 percent (v.j. 8 percent); de aandelen werden op 92, min 2 punten verhandeld. Aandelen Amsterdam Rubber waren ge vraagd en boekten een koerswinst van één punt. Staatsfondsen waren iets in reactie op de vaste prijzen van de laatste dagen. Voor de inschrijving op de aandelen Nationale Borg, waarop 25 percent ge stort, bestond goede belangstelling, aldus de emittenten. Verder werden nog ver nomen aandelen Ubbink en Co. op 107 (105) op het onveranderde dividend van 10 percent, Amstel Brouwerij onveranderd op 188 a 190 op het dividend van 12 per cent (11 percent). Metaalbuizen Excelsior werden vernomen op 73 (78). Prolongatie 4 percent. (ANP) NEW YORK Nieuwe hoogtepunten werden bereikt bij een matige handel. Er werden over dé ge hele lijst winsten van meer dan 2 dollai geboekt, onder andere door Bristol-Myers, Haveg, Polaroid, National Cash Register en First National Stores. De staalwaarden ondervonden steun op berichten van gro tere verkopen en verhoogde produktie. Lukens steeg meer dan een dollar. De olies waren over het algemeen stijgend. Het algemeen stijgende verloop toonde weer aan dat de beurs zich weinig bekom mert over het over het algemeen nogal ongustige bedrijfsnieuws. Het industriegemiddelde kwam van 457.01 op 459.56; dat voor Spoorwegen van 112.16 op 112.27 en dat voor Openbare Nutsbedrijven van 77.18 op 74.44. De om zet bedroeg 2.290.000 aandelen tegen 2.630.000 ae vorige dag. Van de 1186 "er- handelde fondsen sloten er 551 hoger en 360 lager. (UP). De Commissie ter bevordering van de esthetische vorming van de jeugd liet vrij dagmiddag het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, onder leiding van Marinus Adam, musiceren voor de leerlingen der zesde en hogere klassen van de Haarlemse scholen voor lager onderwijs. Het was een demonstratie van een uur, die vervolgens voor een tweede groep herhaald werd. Zo als gebruikelijk is bij de pedagogische con certen voor de middelbare schooljeugd, had de dirigent ook nu de taak het pro gramma in te leiden. Dit beperkte zich in hoofdzaak tot het verklaren en demon streren van de instrumenten van het or kest, zulks naar aanleiding van het feit dat het jeugdige publiek reeds in de di verse scholen voorbereid was door de beide muziekconsulenten der gemeente, mej. Alie Michielsen en de heer W. van de Pol. Deze wijze van voorlichting, al is zij zeer omslachtig, lijkt mij uitermate geschikt om de jeugd vertrouwd te maken met de sfeer van het concert en verwarrende in drukken weg te nemen. Uiteraard was er een beknopt programma en ik geloof dat het nog korter had kunnen zijn. Want van de drie delen uit de suite „Moeder de Gans" van Ravel was er op zijn minst één te veel om voor dit geraffineerde idioom de aandacht gespannen te houden. Boven dien leek het mij niet zeer gelukkig deze sprookjes alleen met de oorspronkelijke Franse titels in het programma aan te kondigen. Het was intussen een haast sen sationele verrassing voor het auditorium het eigenaardige instrument de contra fagot die in het sprookje de rol speelt van het „monster" van nabij te zien en te horen bespelen. Het begindeel van het trompetconcert van Haydn viel bijzonder in de smaak. En terecht, want het werd door de tweede trompettist van het orkest, de heer Van Dijk, voortreffelijk gespeeld. Met zijn ca dens wist de solist respect af te dwingen. Een effectrijk gespeelde reeks walsen van Johann Strauss besloot het jeugdconcert. Het uur muziek was met een korte toe spraak van mej. Michielsen geopend. De heer Adam beloofde er voor te zorgen, dat voor het volgend concert afbeeldingen van de orkestinstrumenten in het programma zullen worden afgedrukt. De orde in de zaal was voorbeeldig te noemen. Alles wees erop, dat de organisatie doeltreffend aangepast was. Jos. de Klerk Aalsdijk, 3 te Halifax. Abbedijk, 3 te Antwerpen. Abbekerk, 3 te Marseille. Agamemnon, 2 v. New York n. Curagao. Alcor, 4 te Antwerpen verw. v. Las Palmas. Alderamin, 2 49 m. n.w.Tunis n. Port Said. Algenib, 2 te Antwerpen. Alhena, 12 te Rio de Janeiro verw. v. Rotterdam. Aikmaar, 2 te Amsterdam. Alwaki, 2 260 m. n.w. Pt. Said n. Pt. Said. Ampenan, 2 240 m. z.w. Mogadiscio n. Aden. Amstelbrug, pass. 2 Str. Mesina n. Marseille. Amsteldiep, 2 200 m. n. Socotra n. Karachi. Amsteldijk, 2 te Galveston v. New Orleans. Amstelstad, 2 voor anker rede Bandarshapur. Andijk, 2 v. Lissabon n. Havana. Angolakust, 2 v. Dakar n. Freetown. Appingedijk. 2 500 m. z.z.o. Bermuda n. Antw. Argos, 2 v. Rotterdam n. Algiers. Arkeldijk, 2 te Djibouti v. Colombo. Ariadne, 2 90 m. w. Algiers n. Ceuta. Arnedijk, 2 230 m. w. Scillys n. Houston. Artemis, 3 te Rotterdam. Axeldijk, 2 v. Baltimore n. Charleston. Bali, 3 te Mogadiscio. Banjuwangi, 2 180 m. z.o. Davao n. Singapore. Baljan, 3 te Rastanura. Eintang, 2 v. Liverpool n. Antwerpen. Bloemfontein, 7 te Amsterdam verw. v. Durban. Boissevain, 10 te Cape Town verw. v. Rio de Jan. Boschkerk, 2 op Elbe n. Hamburg. Boskoop, 2 te Puerto Limon. Bussum, 4 te Port Said verwacht. Caltex Arnhem, 2 v. Rotterdam n. Rastanura. Caltex Delft, pass. 2 Perim n. Rastanura. Calt. Leiden, 2 50 m. z.z.w. Muria eil. n. Bahrain. Caltex Pernis, 2 50 m. o.n.o. Algiers n. Sidon. Caltex Rotterdam, 3 te Bandarmashur. Caltex Utrecht, 2 98 m. w.z.w. Ras Fartak naar Bandarmashur. Captain Cook, 9 te Aden, 13 te Suez verw. n. A'dam. Carrillo, 2 te Puerto Barrios v. New Orleans. Cartago, 3 te Puerto Cortes. Casamance, 2 40 m. z. Las Palmas n. Dakar. Charis, 2 te Baltimore verw. v. Jacksonville. Cistula. 2 te Brisbane verwacht v. Geelong. Congokust, 2 v. takoradi n. Freetown. Coolsingel, 2 400 m. z. Cape Race n. Rotterdam. Coryda, 4 te Melbourne verwacht. De Kerens, 3 te Ummsaid. Delft, 2 v. Trinidad n. Amsterdam. Dordrecht, 1 v. Goodhope n. Baytown. Dorestad, 2 te Maracaibo verwacht v. Curacao. Eemdijk, 2 te Rotterdam. Kernland, 2 v. Puerto Alegre n. Itajai. Eenhoorn, pass. 2 Finisterre n. Algiers. Elizabeth B. 2 200 m. z. Bermuda n. New Orleans. Esso Amsterdam, 2 240 m. n.w. Fa.val n. Aruba. Esso Nederland, 2 130 m. n.o. Massawah n. Suez. Etrema, pass. 2 eil. Khios n. Istanbul. Gaasterland, 3 te Amsterdam. Garoet, pass. 2 Finisterre n. Rotterdam. Giessenkerk, 2 930 m. o. Fremantle n. Fremantle. Gooiland, 3 et Amsterdam. Groote Beer, 3 te New York. Groote Kerk, 3 te Penang. Guineekust, 2 te Amsterdam. Hector, pass. 2 Gibraltar n. Alexandrië. Hera. 2 te Antwer-pen v. Hamburg. Hilversum, 1 150 m. n.w. Bahrein n. Philadelphia. Isis, 2 v. New Orleans n. La Guaira. Jagersfontein, 2 v. Amsterdam n. Southampton. Japara KRL, 2 2 m. van The Brothers n. Bahrein. Java, 2 80 m. z.w. Colombo n. Penang. Johan van Oldenbarnevelt, 4 te Melbourne verw. Kaap Hoorn, 2 v. Cux-acao n. Oran. Kalabahi, 2 180 m. z.o. Davao n.. Singapore. Knlinga, 3 te Miri. Kalydon, pass. verm. 2 Kiel n. Rotterdam. Karimata, pass. 2 Str. Florida n. Baltimore. Kellia, 2 500 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Sydney. Kelletia, 2 v. Fawley n. Glasgow. Khasiella, 2 te Thameshaven. Koningswaard, 2 330 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Korovina, 2 450 m. n.o. Fayal n. Curacao. Kosicia. pass. 2 Guadeloupe n. Curacao. Kreeft. 2 90 m. n.w. Berlenga eil. n. Monrovia. Kryptos, 2 250 m. z.o. Sinai n. Turku. Kylix, 2 50 m. n.o. Calais n. Willemstad. Laagkerk, 2 16 m. w.n.w. K. Bongarom n. P. Said. Laurenskerk. 2 te Damman. Leersum, 2 450 m. w.z.w. Landsend n. Londen. Lekhaven, pass. 2 Wight n. Las Palmas. Leopoldskerk, 2 te Rastanura. Lieve Vrouwekerk, pass. 2 Algiers n. Antwerpen. Loenerkerk, 2 135 m. z.z.o. Daedalus n. Ummsaid. L.opersum, 2 v. Antwerpen n. Hamilton. Maas, 2 v. Jacksonville n. Ciudad Trujillo. Maasdam, 2 v. Southampton n. Quebec. Maaskerk, 2 300 m. w. Walvisbaai n. Las Palmas. lVmcoma, 4 te Singapore verwacht. Maetsuycker, 2 dw. Northwest Cape n. Fremantle. Ma lea, 3 te Miri. Mapia, 2 55 m. w. Kp. Comorin n. Calcutta. Maureen, verm. 2 v. Londen n. Hamburg. Mataram, 2 v. New York n. Nemours. Meliskerk, 3 te Kobe. Mentor, 1 620 m. n.o. Barbados n. Londen. Minjak, 2 20 m. z.w. Balabac n. Sorong. Montferland, 3 te Buenos Aires. Moordrecht, 2 310 m. z.o. Cocos eil. n. Kwinana. Muiderkerk, pass. 2 The Brothers n. Aden. Nieuw Amsterdam, 3 te Rotterdam. Noordam, verm. 5 v. New York te R'dam verw. Noordwijk, 2 300 m. n. Las Palmas n. Monrovia. Notos, 1 80 m. n.o. Algiers n. Cartagena. Ommenkerk, 2 et Amsterdam. Ondina, pass. 2 Str. Ormoez n. Singapore. Oranje, 4 te P. Said, 7 te Aden verw. n. Tj. Priok. Oranjefontein, verm. 10 v. Durban n. Amsterdam. Oranje Nassau, verm. 3 v. Pto. Limon n. A'dam. Oranjestad, 8 te Madeira, 13 et A'dam verwacht. Orestes, 2 250 m. w.z.w. Ouesant n. Nantes. Orion, 2 v. Piraeus n. Alexandrië. Overijsel, 2 80 m. o. Kyushu n. Hongkong. Peperkust, 3 te Dakar. Perna, 3 te Abadan. Phrontis, 2 te Amsterdam Poseidon, 3 te Puerto Cabello. Prins Casimir, 2 v. Le Havre n. Montreal. Prins Willem George Frederik, 2 te Cleveland. Purmerend, 2 te Curasao. Riouw, 2 450 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Roepat, 2 v. Bremen n. Hamburg. Rotti, 2 v. Alexandrië n. Port Said. Rijndam, 10 te Rotterdam verw. v. New York. Sarangan, 2 480 m. o.n.o. Malaga n. Malaga. Schie, 2 v. Eleusis n. Gibraltar. Schiedijk, 2 v. Rotterdam n. Newport News. Senegaikust, 3 te Douala. Seven Seas, 3 v. Southampton te Montreal verw Siberoet, 2 v. Singapore n. Bangkok. Sirah, pass. 2 Lacadiven n. Wakayama. Slamat, 2 te Port Said v. Genua. Sliedrecht, pass. 2 Aden n. Bandarmashur. Sloterdijk, 2 100 m. w. Landsend n. Antwerpen. Stad Alkmaar, 2 50 m. z. Lissabon n. Rotterdam. Stad Arnhem. 2 200 m. o.z.o. Malta n. Melilla. Stad Gouda. pass. 2 Beachyhead n. Hampt. Roads. Stad Leiden. 2 v. Rotterdam n. St. Lawrence. Stad Rotterd., 2 60 m. n.w. K. Verde n. IJmuiden. Stad Vlaardingen, 2 600 m. w. Az. n. Baltimore. Stanv. Malacca. 2 v. Pt. Swettenh. n. S'geigerong. Statendam. 7 te Rotterdam verw. v. New York. Statensingel, 2 240 m. n. Fayal n. Antwerpen. Statue of Liberty, 3 et Rotterdam. Stentor, 2 v. New York n. Cape Haitien. Swartenhondt, 2 180 m. z.o. Davao n. Singapore. Straat Cook, 2 900 m. n.o„ Amsterdam eil. naar Mauritius. Str. Lombok, 2 300 m. o.z.o. Durban n. Fremantle. Straat Malakka. 3 te Kaapstad. Straat Mozambique, 2 te Montevideo v. Santos. Straat Torres, 5 te Brisbane verwacht. Sumatra, 2 70 m. n.w. Malta n. Alexandrië. Sunetta. 2 240 m. o. Timor n. Sydney. Tankhaven II, pass. 2 o. eil. Engano n. Padang. Tappanzee, 2 v. Suez n. Aden. Tarakna, pass. 2 Minikoi n. Belawan. Taria, 3 v. Aden n. Djibouti. Tawali, 3 te Calcutta. Tiba, 3 te Bahia Blanca. Tjibadak. 2 te Hongkong verwacht v. Misumi. Tomori, 3 v. Tandjong Mani n. Singapore. Towa, 2 te Antwerpen v. Rotterdam. Trajanus. 1 760 m. z.w. Flores Az. n. Rotterdam. Van Neck, pass. 2 Str. Torres n. Auckland. Van Waerwijck, 2 70 m. n.o. Miri n. Cebu. Vasum, pass. 2 Bizerta n. Banias. Vivipara, 2 Kp. Finisterre gepass. n, Eastham. Waal, 3 v. Rotterdam n. Cadiz. Waterman, verm. 5 v. Rotterdam n. Quebec. Westerdam, 5 v. Rotterdam te New York verw. Westland. 3 te Buenos Aires. Wieldrecht, 2 145 m. n.n.o. Massawa n. Mena. Willem Ruys, 3 v. Port Said n. Napels. Willemstad, 2 200 m. w.n.w. Madeira v. Funchal naar Guadeloupe. Wonogiri, pass. 3 Guam n. Los Angeles. Wonorato, 1 v. Manilla n. San Francisco. Zaanland, 2 200 m. n.o. Madeira n. Amsterdam. Zeeland, 2 290 m. w.n.w. Minicoy n. Penang. Zonnewijk, 2 v. Barletta n. Macapa. Zuiderkerk, 2 v. Durban n. Lorenzo Marques. Zuiderkruis, 12 te Kaapstad verw. v. Amsterdam. SLEEPVAART Barentsz Zee, 1 280 m. w.z.w. Landsend n. Gent. Blankenburg. 1 250 m. n.w. Dakar n. Gibraltar. Noordzee, 1 150 m. w.n.w. Krcta n. Aden. Oceaan, pass. 1 Mona eil. n. Maracaibo. Rode Zee. 1 80 m. o.n.o. Madeira n. Houston. Witte Zee, 1 dw. westp. Kreta n. Aden. Zwarte Zee, 29 v. Genua. KLEINE VAART Bloemgracht, 1 Sandhammcrn n. Dundee. Elsa. 30 te Londen v. Casablanca. Flevo, 1 te Leixoes n. Oporto. Ilias. 1 v. Aarhus n. Amsterdam. June, 2 in Washbay n. Boston. Kaap Falg, 30 Gotheborg gepss. n. Kristinehamn. Strabo, 1 te Valencia n. Alicante. Thaletas, 2 rede Faro. •n Naaimachine koopt U voor jaren Koop daarom kwaliteit Ons devies Uw waarborg vindt U bij Lewenstein een solide elektrische naai machine, desgewenst op oontrekkelijke betalingscondities Reeds vanaf Haarlem, Anegang 29, tel. 12472 N.V. v/h A. LEWENSTEIN en in vele andere plaatsen Notaris Th. A. J. M. van Eijck te Haarlem zal op don derdag, 22 mei 1958, n.m. 2 u. in het Notarishuis, Bilder- dijkstraat te Haarlem, pu bliek verkopen: 1. Het huis en erf te Haarlem Voorzorgstraat 49, groot 50 ca. verhuurd voor f 6.60 per week, lasten per jaar f 21.49. 2. Het huis en erf te Haar lem, Voorzorgstraat 51, groot 50 ca. verhuurd voor f 7.50 per week. Jas ten per jaar f 21.99. 3. Het huis en erf te Haarlem Oranjeboomstraat 155, -gr. 51 ca. verhuurd voor f 6.25 per week. lasten per jaar f 21.68. 4. Het huis en erf te Haar lem, Oranjeboomstraat 157 groot 56 c.a. Verhuurd voor f 6.70 per week, las ten per jaar f 22.70. 5. Het pakhuis en erf te Haarlem aan 't Krom 33, groot 51 ca. verhuurd voor f 17.50 per maand, lasten per jaar f 12.86. 6. Het huis en erf te Haar lem, Lange Poellaan 17, groot 45 ca. verhuurd voor f 6.70 per week, lasten per jaar f 23.87. 7. Hef huis en erf te Haarlem RÜpstraat 1, groot 63 ca. Vrij van huur en geheel ontruimd te aanvaarden, behoudens vestigingsver gunning. lasten per jaar f 21.55. 8. Het huis en erf te Haarlem Leidsestraat 123, groot 44 ca. Verhuurd voor f 6.70 per week, lasten per jaar f 23.24. Bez. dinsd, en dond. 2-4 uur. Inlichtingen ten kantore van genoemde notaris, Wilhelmi- nastraat 5, Haarlem, telef. r.o. 14103. Notaris B. M. Brans, te Haar lem zal op donderdag 22 mei 1958. na 2 uur in 't Notaris huis, aldaar. Bilderdijkstr. 1, publiek verkopen: Diverse percelen te Haarlem 1. Een huis en erf, Roosveld- straat 21 gr. 88 c.a. Huur p. w. f 10.50. 2. Een huis en erf, Sopliia- straat 6:5, gr. 92 c.a. Huur p. w. f 10.50. 3. Een huis en erf, Sophiastr. 67, gr. 89 c.a. Huur p. w. f 10.50. 4. Twee huizen, erf en gara ge, Spaansevaartstr. 21 en 23. Huur p. w. f 17.50. Perc. 2 en 3 afzonderlijk en in combinatie. Bezichtiging dinsd. en don derdag 24 uur. Inl. bij gen. notaris. Nieuwe Gracht 106. Notaris C. J. A. van Dijk te Haarlem zal donderdag 22 mei 1958 n.m. 2 uur in het Verkooplokaal Notarishuis. Bilderdijkstraat 1 a, te Haar lem publiek verkopen: Een huis en erf te Haar lem a. d. Zuid Brouwers straat 32, groot 60 c.A. Het perceel is ONTRUIMD en vrij van huur te aanv. behoudens vestigingsverg. bij bet. der koopp. uiterlijk 3 juli a.s. Lasten f 21.90 p. j. Bez. dinsd. en dond. 24 uur Inl. ten kantore van gen. no taris. Spaarne 14, Haarlem. VEILING (Krachtens Rechterlijk Bevel). Notarissen G. H. Smits, te Groningen, en A. W. Voors, te Heemstede, zullen op don derdag 22 mei 1958. nam. na 2 uur. i. h. Notarishuis a. d. Bilderdijkstraat te Haarlem, veilen: Het woonhuis a. d. Jan Steenstraat 13, te Zand- voort. met het Eeuwigd. Erfpachtsrecht v. d. grond gr. 51 c.a. Verhuurd voor f 30 p. m. Erfpachtscanon f 10 p. j. Verdere lasten f 59.54 p.j. Aanv. in genot van huur, na betaling, uiterlijk 3 juli 1958. Bezichtiging: dinsd en donderdag 24 uur. Nad. inl. verstrekt notaris A. W. Voors, te Heemstede, van Merlenlaan 19, tel. 38247 en 34179. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn., te Haarlem, zullen donderdag 22 mei 1958 n.m. 2 uur i. h. Notarishuis aldaar, publiek verkopen: Twee woonhuizen te Haarlem a. d. Heerensin gel 59 zw./rd. en 61 zw/rd. Eerst afzonderl. en daarna gecombineerd. Elk perc. verhuurd voor f 7.50 ben. en f 8.40 boven. Bez. dinsd. en dond. 2-4 u. Aanvaarding b. d. betaling, uiterl. 3 juli a.s. Inl. b. d. Notss. Ged. Oude Gracht 82. Tel. 13860. gi»ota houtstr. 130 haarlem Gr. Houtstr. Haarlem tuss.Verwulft en Anegang Circa 7 mtr breed - 50 mtr lang Grote kelders en achteruitgang Zeer geschikt voor warenhuis, sanitair, meubelzaak, restau rant, levensmidd.bedrijf enz. Brieven onder nummer 8102. aan het bureau van dit blad. Pensioenfonds overweegt voor beleg* ging de aankoop van een complex te Haarlem, op goede stand. Uitvoerige aanbiedingen worden gaarne ingewacht onder nummer 8111, bureau van dit blad. OPENBARE VERKOPING Notaris Mr. M. R. Krans te Haarlem is voornemens op donderdag 22 mei 1958 te 14 uur in 't Notarishuis te H'lem in veiling te brengen: Het herenhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Westerhoutstraat 16, gr. 2 A. Ben. verh. voor f 95.38 p. m, 1ste etage vry van huur en ontruimd te aanvaarden behoudens vestigingsvergunning. Lasten f 163.33 p. j. Aanv. bij bet. voor of op 3 juli 1958. Bez. dinsdag en donderdag van 1416 uur. Inl. ten kantore van gen. no taris. van Eedenstr. 20. telef. no. 15383. VEILING Notaris H. M. van Weel te Bloemendaal zal op donder dag 22 mei 1958. des namid dags na 2 uur. i. h. verkoop lokaal Notarishuis a. d. Bil derdijkstraat la te Haarlem, publiek verkopen: Het huis met schuur en erf te Haarlem aan de Rollandslaan 53, groot 1 are 65 centiaren. Niet verhuurd en be houdens vestigingsvergun ning ontruimd te aan vaarden bij betaling uiter lijk 3 juli 1958. Grondl. f 30.85; Straatl.en Pree. f 24.70; Rijnl. Bun- dergeld f 5.06. Bez. dinsd. en dond. v. 2-4 u. Inl. ten kantore van gen. No taris van Weel. Overveen. Bloemendaalseweg 198, tel. no. 53754. OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Donderdag 22 mei 1958 2 uur nam. in het Verkooplokaal Notarishuis. Bilderdijkstr. 1 te Haarlem, ten overstaan van Notaris M. W. Treurniet, te Haarlem Het winkelhuis met werk plaats en erf aan de Hal testraat 21 te Zandvoort, groot 93 centiaren. Verhuurd voor f 13 p. w. jaarlijkse lasten f 18.60. Betaling voor of op 3 juli '58 Bezichtiging dinsdag en don derdag 24 uur. Inlichtingen bij genoemde notaris. Nieuwe Gracht 84, Haarlem, tel. 17532. WEGENS STERFGEVAL LANGE ANNASTRAAT 15 OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING donderdag 22 mei 1958, 2 uur n.m. in het Verkooplokaal „Notarishuis" aan de Bilder dijkstraat te Haarlem, ten overstaan van Notaris M. W. Treurniet. De werkplaats, bovenwo ning en erf aan de Lange Annastraat 15 te Haar lem, groot 66 centiare. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling der kooppennin gen vóór of op 3 juli 1958. De in het perceel aanwezige machinerieën en gereed schappen zullen afzonderlijk bij inschrijving worden ver kocht. Lasten: f 38.02 per jaar. Bezichtiging: dinsd en don derdag 24 uur. Inlichtingen bij genoemde notaris, Nieuwe Gracht 84, Haarlem, tel. 17532.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10