„N.S. personeel voelt zich groot onrecht aangedaan" Cats van Hamburg OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Sukarno overweegt vrijwilligers uit buitenland te laten vechten HET WEER Sovjetveto tegen Amerikaans inspectieplan in noordpool KEK 'SE Pleidooi voor „geleide democratie" i.& Massaal protest in Den Haag tegen nieuwe loonregeling Veranderlijke bewolking Kwestie hulpverlening mogelijk naar UNO nbefore Benzine, petroleum en olie goedkoper Opstand tegen de junta van Colombia onderdrukt Het woord is aan Inmenging van Hammarskjoeld en amendement van Zweden wijzigen Russische houding niet Aantal werklozen in april gedaald Amerikaanse kernraketten gereed voor proefneming 72e JAARGANG No 249 ZATERDAG 3 MEI 19 58 303e JAARGANG No 97 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Meer dan vierduizend leden van het spoorwegpersoneel kwamen vrijdag middag met extra treinen naar Den spandoeken ontplooid. Haag om te protesteren tegen de be slissing inzake de spoorlonen. Op het station in Den Haag werden reeds de DJAKARTA (ANP) Op een bijeen komst van studenten te Bandung heeft president Sukarno vrijdagavond de waarschuwing geuit „dat er een derde wereldoorlog zal uitbreken, wanneer de wereld buiten Indonesië denkt in de richting, dat Indonesië zal worden ge maakt tot een tweede Korea of een twee de Vietnam". „Het zou aldus de presi dent voor ons zeer gemakkelijk zijn als wij, nu wij worden gebombardeerd door buitenlandse avonturiers, op onze beurt avonturiers uit het buitenland zou den vragen voor ons te vechten." Sukarno herhaalde de beschuldigingen die premier Djuanda heeft geuit, namelijk dat Amerikaanse en Nationalistisch-Chine- se staatsburgers de rebellen hulp bieden, en hij vervolgde: „Als vrijwilligers van een bepaalde kant ons bombarderen, kunnen zij worden bestreden door vrijwilligers van een andere zijde". Sukarno voegde hieraan toe. dat zijn gevoelens van sympathie jegens de Verenigde Staten nog dezelfde zijn als zij steeds zijn geweest. In zijn toespraak verklaarde de president nadrukkelijk, dat zijn systeem voor „ge leide democratie niets met communisme heeft uit te staan". Sukarno bracht in herinnering dat hem, na de bekendmaking van dit systeem, is aangewreven dat hij pro-communistisch gezind zou zijn. Geleide democratie echter, aldus Sukarno, is een werkzame democratie, welke dient te wor den geleid door „nationale leiders met ge voel voor verantwoordelijkheid, die worden bijgestaan door technisch deskundigen". Communistenleider Aidit dreigt Verenigde Staten DJAKARTA (UP) De leider van de Indonesische communistische partij, D. N. Aidit, heeft gedreigd dat hij steun zal geven aan „acties" tegen de Amerikaanse economische belangen in Indonesië indien de Verenigde Staten „hun steun aan de rebellen niet stopzetten". Aidit heeft een telegram gezonden aan de Amerikaanse ambassadeur te Djakarta, Howard Jones, waarin hij de Amerikanen beschuldigt van het leveren van wapens aan de rebelLn. Hij brengt deze steun en het leveren van wapens aan de rebellen in verband met de luchtaanvallen op ge bieden in Oost-Indonesië. Meer dan helft Indonesische wateren gevaarlyk gebied DJAKARTA (ANP) „Er zullen geen tankers van de Shell meer gezonden wor den ten noorden van de lijn. lopend van Bandjarmasin, in Zuid-Borneo, via Ma kassar. in Zuid-Celebes, naar Ambon, in de Zuid-Molukken, tenzij men overtuigd ADVERTENTIE Wat voor weer wordt het 't Wordt wéér Si-Si weer! .mui, de edelste vruchtenhmonade t in ril, IJl//'' uit klinkklaar fruit I Verwachting tot morgenavond: Koude nacht met plaatselijk nachtvorst, morgen ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. Veranderlijke bewolking en later op de dag mogelijk hier en daar enige regen. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG PAGINA'S WAARIN OPGENOMEN ERBIJ is dat het veilig is; De tijdelijke staking der werkzaamheden in Oost-Borneo zal niet van invloed zijn op de oliebevoor rading voor Java, Singapore of de Philip- pjjnen". Aldus de heer Astley-Bell, alge meen vertegenwoordiger van de B.P.M. De raffinaderijen in Zuid-Sumatra kunnen in de behoeften van Java voorzien, zo voegde hij hier aan toe. Ook de Stoomvaartmaatschappij Neder land en de Koninklijke Java-China Paket- vaartlijnen hebben opdracht gegeven aan hun schepen buiten de hierboven bedoelde Indonesische wateren te blijven. De Koninklijke Rotterdamsche Lloyd laat de beslissing inzake het mijden van gevaarlijke wateren over aan de algemeen vertegenwoordiger in Singapore, W. den Duik. De ondergang van de „San Flaviano" De heer H. Bridges, die als afgevaardig de van de algemeen vertegenwoordiger der Bataafsche Petroleummaatschappij in Dja karta, een bezoek aan Balikpapan heeft gebracht na de luchtaanval op deze haven door een niet-geïdentificeerd vliegtuig, noemt het een wonder dat er geen slacht offers aan boord van de getroffen Britse tanker „San Flaviano" zijn gevallen. Het aanvallende vliegtuig heeft één bom op het schip geworpen, waardoor enkele lege hutten zijn getroffen. In de tanks van het schip bevond zich toen nog 1.500 ton ruwe olie. De bemanning verliet het schip aan bakboord; aan stuurboord was brand uit gebroken. De drijvende brandspuit van de Shell heeft nog getracht het vuur te blussen, doch het nieuwe schip, dat onge veer 20 miljoen gulden heeft gekost, kon niet meer worden behouden. Het is in tweeën gebroken en gezonken; slechts de voorsteven steekt nog boven water uit. Het wrak levert door zijn ligging aan de zijkant van de vaargeul geen gevaar op voor andere schepen. Ook de Shell-tanker „Daronia" is door een bom getroffen, maar deze is daarna af geketst op een ventilater en vervolgens in zee ontploft. Geen scheepsverzekeringen SINGAPORE (UP) Verzekeringsmaat schappijen in Singapore hebben vrijdag geweigerd schepen met bestemming Oost- Indonesië te verzekeren. De schorsing van kolonel Barlian als op perbevelhebber van de troepen in Zuid- Sumatra heeft er toe geleid, dat de ver zekeringsmaatschappijen ook weigeren vrachten voor Palembang te verzekeren De strijd op Sumatra DJAKARTA (ANP) Het legerhoofd- kwartier in Djakarta heeft zaterdag mede gedeeld, dat de regeringstroepen in het gebied van Sawahlunto, in een steenkolen mijn bij het plaatsje Tebing, een radio zender en uitzendstudio van de rebellen- regering hebben gevonden. Over de vorderingen van de troepen die oprukken in de richting van Bukittinggi is niets gemeld. De Indonesische consul-generaal in Sai gon, Wilhelm J. E. Pesix, heeft zaterdag tijdens een persconferentie medegedeeld dat hij zich aan de zijde der Indonesische revolutionaire regering heeft geschaard. Hij heeft zijn post onmiddellijk verlaten. DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Suban- drio, heeft zaterdag verklaard, dat In donesië de kwestie van de „buitenlandse militaire hulp aan de Indonesische opstan delingen" aan de UNO zal voorleggen, als deze interventie blijft voortduren. Minister Subandrio, die vandaag een on derhoud van twee uren heeft gehad met de Amerikaanse ambassadeur Howard Jones, heeft verklaard dat de voortdurende buitenlandse militaire hulp aan de opstan delingen „agressie" betekent en tot een oorlogssituatie kan leiden. ADVERTENTIE Ongeveer vierduizend spoorwegmannen uit alle delen van het land waren gister middag met extra treinen naar Den Haag gekomen om te protesteren tegen de per l juli in te voeren nieuwe loonregeling voor de N.S. De bijzonder rumoerige ver gadering werd gehouden in het gebouw voor K. en W. Met perronfluitjes, rangeer hoorns, spreekkoren en schreeuwen werd zeer veel misnoegen geuit. Spandoeken met de opschriften „Waarom nu weer dit struijckelblok", „Tien percent van drie percent is algebra van Algera", „Geen Struijcken tussen de rails", „1944 wel staken om de vrjjheid, 1958 geen vrijheid om te staken", en „1945: hoop deed leven, 1958: leven zonder hoop". De eerste spreker, mr. T. J. den Hartog, voorzitter van de Protestants Christelijke Bond van Vervoerspersoneel, werd doorlopend met kreten als „actie, actie", gefluit en gejoel onderbroken. Hij poogde te betogen, dat op deze protestver gadering geen besluiten konden worden genomen, omdat deze bij de organisaties thuis horen. Het gejoel luwde pas, toen de voorzitter van de Personeelsraad der Nederlandse Spoorwegen, de heer II. J. Kanne, „de fatsoenlijke mensen in de zaal verzocht er geen wilde beestenspel van te maken". Daarna kon de heer Kanne be ginnen met een protestbetoog tegen de nieuwe loonregeling. BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL: 13439 FERD. BOLSTR. 48 A" DAM TEL..71 7162 SUèDE DAMES - HERENJASJES „Het Nederlandse volk heeft er recht op te weten hoezeer en waarom het gehele spoorwegpersoneel zich groot onrecht door de regering voelt aangedaan", zo zei hij. „Het krijgt de indruk dat de schone woor den, die meermalen aan de grote beteke nis van zijn werk en van zijn staat van dienst in oorlogstijd en bij de wederopbouw en modernisering van het bedrijf worden gewijd, weinig ernstig zijn gemeend. Het wordt uitgesloten van de toepassing der sociale rechtvaardigheid, het devies dat deze regering zo vaak als leiddraad voor haar beleid en speciaal bij haar loonpoli tiek omhoog heft, uitgesloten verder door de negering van de door daartoe aange wezen colleges, door verantwoordelijke mannen vastgestelde adviezen, die zijn uitgebracht over een salariscomplex, dat was tot stand gekomen in het ook door de regering zo vaak hooggeroemde spoor- wegoverleg. Niet alleen om de materiële gevolgen, die bovendien de gehele loon- structuur der N.S. aantasten, maar niet minder om de principiële zijde van dit beleid meent het georganiseerde spoor wegpersoneel der drie bonden gezamen lijk daartegen te moeten opkomen", aldus de heer Kanne. De verontwaardiging over de eindbeslissing wordt nog versterkt doordat deze kwam ia schier eindeloze vertragingen". De heer Kanne achtte het vanzelfspre kend dat ook het loonbeleid bij de n.v. Nederlandse Spoorwegen geschiedt over eenkomstig dat voor het particuliere be drijfsleven, binnen de richtlijnen van de gecoördineerde loonpolitiek, gebaseerd op de sociale rechtvaardigheid, dus op de grondslag van zoveel mogelijk welvaart voor de werkers van gelijke betekenis in het bedrijfsleven, ongeacht de bedrijfs tak, waarin ze werkzaam zijn. Een ver gelijking met de ambtenarensalarissen, die op geheel andere overwegingen, tot stand komen, moet dus worden afgewezen en wordt ook door directie en vakbonden afgewezen, hoewel soms aan het resul taat van overheidsmethoden in het loon beleid voor de ambtenaren aantrekkelijke kanten voor het personeel zouden zitten. Directie en personeelsraad staan niette min op het standpunt dat zij zich, ook wat het loonbeleid betreft, willen voegen naar wat door de overheid voor het be drijfsleven is bepaald. Zij willen dus ook mogelijkheden en uitkomsten daarvan voor het bedrijfsleven op de N.S. van toe passing gebracht zien. Vorig jaar kwamen directie en personeelsraad op grond van uitgebreide en deskundige onderzoekingen 'tot de slotsom, dat het inkomstenpeil van het spoorwegpersoneel belangrijk achter lag bij dat in het overige bedrijfsleven. In september 1957 werd vastgesteld dat de achterstand van het spoorwegpersoneel al dus was samen te vatten dat de verdien de lonen bij N.S. (mannen van 21 jaar en ouder) vergeleken bij die in het bedrijfs leven per 30 juni 1957, berekend op basis van de desbetreffende cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek, ach terbleven, gemiddeld 6,2 pet. op basis van uurverdiensten en 9,7 pet. op basis van weekverd iensten. Hoe nu alles bij de loonbesprekingen is verlopen, is zelfs de vakbonden niet dui delijk geworden, zei de heer Kanne, die de gang van zaken bij de procedure criti- seerde. Hij zei verder dat boven alles de regering en de minister van Binnenlandse Zaken hier geen taak en geen bevoegd heid hadden, anders dan die ontleend was aan de machtspositie tegenover het Col lege van Rijksbemiddelaars. „Repercussies hebben het personeel de das omgedaan", aldus de heer Kanne. „Men heeft blijkbaar geen rekening ge houden met repercussies naar de andere zijde, die in het spoorwegbedrijf. Die zou den zich kunnen uiten in het nadeel van de diensten, die de gemeenschap worden verleend, schade, die belangrijk meer kan zijn dan het verhoudingsgewijs luttele be drag dat met het geheel opvolgen van de uitgebrachte loonadviezen gemoeid zou zijn: tussen de 1 en U/2 miljoen op een loonsom van 200 miljoen! Ook als men de begrippen staking en lijdelijk verzet meent te kunnen wegwuiven, hangt het goed func tioneren van het spoorwegbedrijf voor een belangrijk deel af van de ononderbroken goodwill en lust om het werk zo goed mo gelijk te doen van elk personeelslid indi vidueel. Men zal er zich niet over moeten verwonderen als zal blijken dat de bereid heid om het beste te geven, door het re geringsbeleid, dat zozeer blijk geeft van gebrek aan waardering als het er op aan komt dit anders dan als lippendienst te tonen, ernstig zal zijn geschokt". Het spoorwegpersoneel staat op zijn recht, zo besloot de heer Kanne zijn her haaldelijk door bijvalsbetuigingen onder broken redevoering. Na de heer Kanne sprak de heer J. M. Blommers van de r.k. bond. Hij consta teerde dat het congres geslaagd is en dat allen achter hun bonden staan, achter de acties, welke ongetwijfeld nog gevoerd zul len moeten worden. In plaats van discus sies te houden stelde hij voor, enige con clusies te trekken en zich daar als één man achter te scharen. In deze conclusies wordt vastgesteld dat de door het College van Rijksbemidde laars getroffen maar nog niet nader ge motiveerde beslissing kwalijk in overeen stemming is te brengen met het rechtlij nig beleid inzake de loonpolitiek, waarvoor de aangetoonde achterstand in de beloning en de hantering van de richtlijnen maat staf dienen te zijn. Deze beslissing doet onrecht aan het spoorwegpersoneel, dat ondanks achterstand in de beloning, ook in moeilijke omstandigheden extra-presta ties heeft geleverd. Het personeel stemt in met het beleid van de drie hoofdbestu ren, dat een veroordeling inhoudt van de door het College van Rijksbemiddelaars gencmen beslissing. Het doet een dringend beroep op kabinet en volksvertegenwoor diging om de behandeling van de voorstel len te doen plaats hebben in overeenstem ming met de plaats en de betekenis die het personeel in het maatschappelijk ge heel inneemt. Tenslotte worden alle leden opgeroepen zich strikt te houden aan het door de hoofdbesturen uitgestippelde ver dere beleid. Demonstratie Na afloop van het congres trokken de duizenden deelnemers naar het Binnen hof, waar gedefileerd werd langs de de partementen van Binnenlandse Zaken en van Verkeer en Waterstaat en de gebou wen van de Tweede Kamer. Deze demon stratie, waarbij bij tijd en wijle een luid gejoel klonk en waarbij op fluitjes en toe ters werd geblazen, had overigens een ordelijk verloop. Met ingang van maandag 5 mei zullen de pryzen voor enkele aardolieprodukten opnieuw worden verlaagd. Autobenzine wordt 0.3 cent per liter, lichtpetroleum 0.25 cent per liter goedkoper. De pryzen voor huisbrandolie, autogasolie en andere gas- oliën worden met 50 cent per 100 liter ver laagd. Deze wijzigingen houden verband met recente dalingen van de wereldmarkt noteringen. BOGOTA (UP) De regering van de Zuidamerikaanse staat Colombia heeft een poging tot revolte onderdrukt. Opstandige politie-eenheden namen gisteren de presi dent en drie leden van de regerende mili taire junta als gijzelaars gevangen. Het vijfde lid van de junta ook de president maakt hiervan deel uit leidde de opera ties tegen de opstandelingen, 's Middags gaven de twee groepen rebellen, die het het langst hadden uitgehouden, zich in Bogota over. De leider van de opstand, kolonel Hernando Torero Gomez, heeft asiel gevraagd op de ambassade van San Salvador in Bogota. Hij wenst een vrijge leide naar het buitenland. Later op de dag werden de vier junta-leden in vrij heid gesteld. Havelock Ellis Wat wij moraal noemen is meestal niets anders dan blinde gehoorzaamheid aan de dictatuur der gewoonte. In verband met de viering van de Nationale feestdag zullen onze kan toren maandag 5 mei a.s. na 1 uur gesloten zijn. DE DIRECTIE Vrijdag is de vroegere burgemeester van Zaandam, W. Thomassen, geïn stalleerd tot burgemeester van En schedé. Loco-burgemeester, wethouder J. Horstman, hangt de nieuwe burge meester de ambtsketen om. (Men zie ook pag. 4). NEW YORK (Reuter) De Sovjet-Unie heeft in de Veiligheidsraad haar veto uit gesproken over de Amerikaanse resolutie, waarin gevraagd werd om instelling van een inspectiesysteem in het noordpoolge bied. De andere tien landen stemden voor. De Veiligheidsraad verwierp vervolgens de Russische ontwerpresolutie, waarin gevraagd wordt om stopzetting van de Amerikaanse vluchten met waterstofbom menwerpers in de richting van de Russi- In de Rotterdamse haven is vrijdag een demonstratie gegeven met de nieu we sleepboot „Independent I", welke voor de n.v. Onafhankelijke Sleep dienst te Rotterdam is gebouwd op een werf te Hendrik-Ido Ambacht. De bij na dertig meter lange boot, welke met radar is uitgerust, tijdens de demon stratie in de Rotterdamse haven. ADVERTENTIE LORENTZPlEIN 25 - SOENDAPLEIN 37, OOK VOOR SUÈDE-JASJES In de maand april is de totale geregis treerde arbeidsreserve gedaald van 116.128 tot 99.583. Hiervan waren 76.957 personen werkloze mannen en 22.626 personen op aanvullende werken werkzaam. Het aan tal werkloze vrouwen daalde van 6.109 tot 5.624. Er waren 21.310 openstaande aan vragen voor mannen en 22.483 voor vrou wen (eind maart waren deze cyfers res pectievelijk 21.903 en 21.493). In hoeverre de daling samenhangt met de voor dit seizoen gebruikelijke verrui ming van werkgelegenheid is niet in de opgave verwerkt. WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse commissie voor kernenergie heeft bekendgemaakt, dat er als onderdeel van de komende proeven met kernwapens in het gebied van de Stille Oceaan vanaf het eiland Johnston bepaalde projectielen met kernlading voor verdediging op korte af stand zullen worden afgeschoten. Het eiland Johnston ligt 865 kilometer van het dichtstbijzijnde onbewoonde eiland van de Hawai-reeks. Waarnemers zijn van oordeel dat er wellicht proeven zullen worden genomen met raketten van het type „Nike", „Hercules", „Talos" of een proefmodel van de „Nike-Zeus", die is uitgekozen als het eerste Amerikaanse anti-raket projectiel. TAIPEH (UP) De Amerikanen heb ben op Formosa een proeflancering uitge voerd met een Matador, een geleid projec tiel dat een radius van ongeveer duizend kilometer heeft en dat een kernlading kan bevatten. Met dit projectiel zou commu nistisch China bestookt kunnen worden vanaf Formosa. De proef werd genomen In tegenwoor digheid van hoge Chinese en Amerikaanse autoriteiten. Onder de toeschouwers be vonden zich president Tsjang Kai Tsjek en zijn vrouw. Het was de bedoeling dat de proef geheim zou blijven, maar het nieuws lekte uit. Een Amerikaanse mili taire woordvoerder deelde toen mede dat de proef een succes was. sche grens en waarin de hoop wordt uit gesproken dat er zo spoedig mogelijk een topconferentie gehouden zal worden. Al leen de Sovjet-Unie stemde voor. Zweden onthield zich van stemming. Nadat de Sovjet-Unie haar veto had uit gesproken keerde de Amerikaanse gedele geerde Cabot Lodge zich fel tegen dit 83ste veto. De Sovjet-Unie heeft weer eens een constructief voorstel afgewezen aldus Ca bot Lodge. Hij zei dat de wereld door deze Russi sche stap tot de slotsom zal komen dat de Russen meer geïnteresseerd zijn ir het opvoeren van de spanning en het demon streren van bezorgdheid dan in het zoeken van middelen die een verrassingsaanval kunnen voorkomen. De Russische afgevaardigde Sobolev verklaarde dat de uitslag van de stem ming, waarbij de meerderheid van de leden zich had uitgesproken tegen het Russische voorstel, betekent dat deze le den een zware verantwoordelijkheid op zich nemen. Deze verantwoordelijkheid, aldus Sobolev, betreft de wellicht cata strofale gevolgen, die kunnen voortvloeien uit de weigering van de Amerikaanse re gering de uitdagende vluchten van haar strategische luchtmacht in de richting van de Sovjet-Unie stop te zetten. Sobolev verklaarde dat het Zweedse amen dement zijn weigerende houding niet ver anderde. Hij keerde zich tegen de inmen ging van Hammarskjoeld, wiens verkla ring „het gezag van de secretaris-gene raal geenszins versterkt, eerder het tegen deel". Sobolev stelde dc vraag welke waar de men aan een voorstel moet toekennen, waarbij grote gebieden van de Sovjet-Unie zijn betrokken en geen centimeter Ameri kaanse grond of Amerikaanse bases in het buitenland. Cabot Lodge had v-rklaard dat zijn re gering het Zweedse amendement op het Amerikaanse voorstel, dat ten doel heeft de besprekingen in de UNO over het Ame rikaanse inspectieplan met die op een top conferentie te verbinden, aarvaardt. Sobolev, zinspeelde er na afloop van het oebat op dat de Sovjet-Uniet altijd terug kan komen op haar voorstel. Over de op merking van minister Dulles, dat de Ver enigde Staten hun vluchten in het noord poolgebied misschien zullen beperken als de Russen het Amerikaanse voorstel zou den aanvaarden, zei Sobolev: „Dit riekt naar chantage". DURHAM (Reuter) Voor zijn ver trek naar Kopenhagen heeft minister Dul les in een rede verklaard dat de Verenigde Staten en hun bondgenoten zullen blijven streven naar een betrouwbare overeen komst met de Russen, waardoor de be wapening verminderd en een verrassings aanval voorkomen kan worden. Wij zijn niet ontmoedigd, zo vervolgde hij, en wij zullen onze pogingen blijven voortzetten. WASHINGTON (Reuter) Men ver wacht dat president Eisenhower vandaag de vestiging van een vrepdzaam regime in het zuidpoolgebied zal voorstellen. Wash ington heeft de elf landen, die in dit ge bied belangen hebben, daarover gepolst. Als het voorstel gunstig wordt ontvangen, zal er waarschijnlijk een internationale conferentie worden bijeengeroepen. ADVERTENTIE FRANS HALSSTR. 23 - TEL. 16566 DAMESKAPSALON Pre ttige sfeer Bespreel - beschaafde bediening kt u tijdig voor de Pinksterdagen. Aparte SCHOONHEIDSSALON Huidverzorging op medische basis. Verwijdering van wratten, vlekjes, couperose miliën, voet- en beenmassage, beenontharing.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1