Sobere herdenkingen en stille tochten in en om Haarlem halfzware shag waar u dubbel van geniet! iiiiiMir'- halfzware Dr. W. Drees acht meer politieke activiteit van jongeren gewenst Modeshow Moederdag 0/3 dz <~Praatótoel van Bad- en Strandkleding in Paviljoen „Dreefzicht" Moederdag n Schaakclub Rolland bestaat twintig jaar Vakanties voor scholen in Haarlem Nieuwe complex „Eigen Haard" in Delftwijk Nehroe treedt niet af |b:ïi Jaap Hopman winnaar in Alkmaarder Sportpark Van Duin winnaar van derde voorjaarsrit Zomeravondvoetbal begint op 6 mei Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 5 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op de nationale herdenkingsavond werden ook in Haarlem en omgeving weel de erewachten betrokken bij de fusilladeplaatsen aan de Dreef, Westergracht, Jan Gijzenbrug en ,op de Erebegraafplaats in de duinen bij Overveen. In de Grote Kerk, bij de fusilladeplaatsen en in de garage van Openbare Werken van Bloemendaal aan de Brouwerskolkweg te Overveen, werden sobere herdenkings toespraken gehouden, waarna allerwegen de stille tochten naar de monumenten begonnen. Om precies acht uur werd in het gehele land de eigenlijke herdenking door de traditionele twee minuten stilte gehouden. In verscheidene toespraken werd ongerustheid uitgesproken over het feit, dat het Nederlandse volk de offers, die gebracht zijn, wel eens dreigt te vergeten en dat vooral de jongeren de belangrijkheid van een jaarlijkse herdenking vaak niet gevoelen. Daarom was het juist zo verheugend, dat op sommige plaatsen speciale jeugdherdenkingen zijn gehouden en dat zovele jongeren ook 's avonds om acht uur bij de herdenkingen Om kwart voor zeven begon onder grote belangstelling in de Grote Kerk te Haar lem de herdenkingsdienst met orgelimpro visaties door Klaas Bolt. Ds. J. Bronsgeest, die de herdenkingsrede uitsprak, noemde het een gruwelijk feit, dat velen de bevrij ding niet meer zien als een waarschuwende hand en dat steeds minder mensen behoef te gevoelen te gedenken. Hij riep op tot een grotere eensgezindheid en zei tot slot van zijn toespraak: „Als er al geen uiter lijke dingen meer staan voor recht en vrij heid, waarvoor gevochten is, dan zal ons volk bij een volgende zweepslag van God vergaan." Een koor van ongeveer 700 kinderen van de Mariascholen uit de Koningstraat, het Christelijk Lyceum aan de Leidsevaart en de St. Franciscus Xaveriusschool, zong met begeleiding van het symfonie-orkest Haar lem (dirigent Marinus Adam) onder leiding van de componist enige fragmenten uit de cantate „Herboren Holland" van Jos. de Klerk, waarna alle aanwezigen het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus staan de zongen. Daarna volgde de stille tocht naar het monument op de Dreef, voorafgegaan door een fakkeldager van de bromfietsvereni ging de Spaarnebrommers, wiens fakkel aan het eeuwige vuur bij de Waalbrug te Nijmegen was ontstoken. Honderd a leg den een stille bloemengroet neer aan de voet van het monument. Scholieren uit Haarlem-Noord waren des middags bij het monument aan de Jan Gijzenkade bijeengekomen, nadat zij te voren geluisterd hadden naar een korte toespraak v an dr. G. Ph. Scheers, hervormd predikant van Haarlem-Noord. Daar kre gen zij gelegenheid bloemen bij het monu ment te leggen. Maar ook des avonds was de jeugd goed vertegenwoordigd tijdens de plechtige herdenking en dit feit had dr. H. van der Loos diep getroffen en geroerd. Hij besprak de dertien jaren na 1945, in welke periode de tijden snel veranderd zijn en ingewikkeld zijn geworden. In de wereld heersen spanningen en de mens wordt daarbij in pijlsnelle vaart meegenomen. Het is te hopen en te bidden, aldus dr. Van der Loos, dat de donkere schaduwmacht af- of weggewenteld wordt. Tweede spreker was pater Mettrop, die herinnerde aan het optreden van hen die voor de vrijheid gevallen zijn. Zij waren gewone mensen, die een toekomst wilden opbouwen en bang waren vot de dood en ellende. Zij kwamen voor de keuze: ver raad en dan leven of vrijheid van het Ne derlandse volk en dood. Zij hebben het laatste gekozen. Hen te herdenken is een plicht, want aan de doden moet getoond worden dat hun daden niet vergeten zijn. Aan de plechtigheid werkten mee het Haarlems Christelijk Mannenkoor en de muziekvereniging „Harmonie Crescendo". De heer A. C. Wijkhuyzen heeft als voor zitter van de sectie-Noord van het comité Nationale Herdenking, een inleidend en een slotwoord gesproken. Namens het gemeen tebestuur was wethouder W. F. Happé aan wezig. Westergracht Rond het monument aan de Westergracht, op welke plaats elf mensen op 26 oktober 1944 zijn neergeschoten, stonden 's middags jongens en meisjes aangetreden. Zij hielden bosjes narcissen in hun hand. Om even over vijf trad de erewacht van militairen en oud-illegale werkers aan. Na „Wilt heden nu treden" sprak de heer J. Th. van den Boogaard, voorzitter van de afdeling Haarlem van de Bond van oud-illegale werkers, de kinderen toe. „Nu nog kunnen jullie moeilijk weten, wat het wil zeggen: voor de vrijheid het leven te moeten geven. Maar eens zul je het begrijpen." Na een minuut stilte zongen de kinderen het eerste couplet van het Wilhelmus. Namens de kinderen van west werd een krans gelegd, waarna de kinderen langs de „Wenende vrouw" defileerden en hun bosjes narcissen aan de voet van het monument legden. 's Avonds trokken vanuit enkele straten in west de bewoners in een stille tocht naar de fusilladeplaats op. Aan de groepen zwij gende mannen, vrouwen en kinderen gin gen muziekkorpsen vooraf, die met doffe trom de bewoners voor de plechtigheid op riepen. Bij het monument sprak de heer F. Vink, voorzitter van de sectie west van het comité Natiönale Herdenking, een kort openingswoord. (Twee minuten stilte wer den in acht genomen.) Pater A. Wilshaus O.F.M. zei in zijn toe spraak: „Sterven is niet zinloos. De dood breekt een nieuwe, verbijsterende existen tie open. De dood van de gevallenen is een vraag, waarop slechts in vrijheid een ant woord kan worden geleefd." Tenslotte deed pater Wilshaus een oproep tot verdraag zaamheid, waarbij hij woorden van H.M. de Koningin aanhaalde. Ds. A. J. van Rhyn noemde het zinvol de doden te gedenken. „Vooral om de jeugd er telkens aan te herinneren, hoe duur de vrijheid is gekocht." Ds. Van Rhyn belicht te de begrippen vrede, vrijheid, eenheid en gerechtigheid. „Deze begrippen zijn veelal verworden, omdat men de bron vergeten heeft, waaruit die waarden zijn geschon ken." De zangbrigade en het muziekkorps van het Leger des Heils verleenden medewer king. De brigade zong „Blijf bij mij Heer" en „Avondbede" en de kapel speelde „In Uw goed spoor" en „Al zo lief had God de wereld". Namens de bewoners van Haar lem-west werd een krans gelegd, waarna twee coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. De plechtigheid werd besloten met een défilé langs het monument, waar bij velen tuiltjes bloemen aan de voet van de „Wenende vrouw" legden. Erebegraafplaats Aan de stille tocht naar de Erebegraaf plaats in Bloemendaal namen ruim drie duizend mensen deel. De stoet werd voor afgegaan door de Sint Jorisband van de padvinders en trommelslagers met omfloer ste trom. Tevoren had een herdenkingsbijeenkomst plaats in één der gebouwen van Publieke Werken aan de Brouwerskolkweg te Over veen, die werd geopend door mejuffrouw dr. E. Nolte, voorzitster van de commissie Nationale Herdenking Bloemendaal. Na het zingen van „Wilt heden nu treden" sprak ds. D. Solinger, evangelisch Luthers predi kant uit Haarlem, de herdenkingsrede uit. Hij noemde de doden, die jong waren ge storven, omdat zij hun geloof en overtui ging stelden tegenover de onmenselijkheid, ongeloof en barbaarsheid van de bezetters, een stimulans voor ons ingeslapen volk. Na koorzang van het dubbelmannen- kwartet „Harmonie" onder leiding van Henk Arisz, sprak pastoor Ch. L. ten Velt huis, een woord van gedachtenis en troost, waarbij hij memoreerde, dat zij, die vielen, nu slapen in door hen zelf vrijgevochten aarde. Na het gezamenlijk zingen van het Een lange stoet van nabestaanden van in de oorlogsjaren omgekomen Neder landers trok zaterdagavond tijdens de stille tocht naar de erebegraafplaats in de duinen bij Overveen. zesde couplet van het Wilhelmus, begon de stille tocht naar de Erebegraafplaats. Heemstede In Heemstede heeft de jaarlijkse doden herdenking eveneens het traditionele ka rakter behouden, waardoor de gewijde sfeer der plechtigheden volkomen behou den bleef. Ook het aantal deelnemers aan de stille tocht is hier nog steeds onvermin derd groot. De deelnemers hiervoor ver zamelden zich na afloop van de verschil lende kerkdiensten op de Heemsteedse Dreef, bij de Zandvaartkade, waarna de lange stoet zich precies op de vastgestelde tijd in beweging zette. Aan het hoofd hier van liepen de rechtstreeks nabestaanden der gevallenen, gevolgd door de Heem- steedse ingezetenen, waartussen zich onop vallend vele plaatselijke autoriteiten be vonden. Onder her luiden der klokken begaf de stoet zich in volkomen stilzwijgen naar de Vrijheidsdreef, waar de deelnemei-s zich rond het monument schaarden. Aan de voet hiervan was door het gemeentebestuur reeds een bloemstuk aangebracht. Vervol gens werden twee minuten stilte In acht genomen, waarna een gemengd koor onder leiding van Evert Haak enige liederen zong. De korte plechtigheid werd daarop besloten met het gezamenlijk zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhel mus. Hierna defileerde men nog langs het monument, waarbij door velen aan de voet bloemen werden neergelegd. Op het Kerkplein, aan de voet van het op de IJdijk opgerichte gedenkteken, heeft Spaarndam de gevallenen uit de tweede wereldoorlog herdacht. Spaarndams Gemengd Koor o.l.v. de heer E. van het Kaar opende de plechtigheid met het zingen van een drietal liederen, waarna kapelaan P. van der Velde een her denkingstoespraak hield. Na de twee minu ten stilte om acht uur zongen de aanwezi gen twee coupletten van het Wilhelmus. Vervolgens werd het gas in de schaal op het monument ontstoken met het vuur dat een zestal schoolkinderen met een toorts van de Grote Markt te Haarlem naar Spaarndam hadden overgebracht. Namens de burgerij van Spaarndam legde de ge meentesecretaris, mr. H. E. Phaff, een krans bij het monument. Tot slot trok de Spaarndamse jeugd langs het gedenkteken en brachten zij een stille bloemenhulde. De Overveense schaakclub Rolland be staat twintig jaar. Dit heugelijke feit wordt opgeluisterd met een schaaktoer nooi op 19, 21 en 23 mei. Al naai- gelang het aantal inschrijvingen zullen een aan tal kwartetten worden gevormd in de hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse. Ook voor de huisschakers zal men trach ten, bij voldoende deelneming, één of meer groepen samen te stellen. Dat Rolland in schaakkringen een bekende klank heeft bewijst reeds de binnengekomen inschrij vingen. Niet alleen in Haarlem heeft men interesse voor dit toernooi maar zelfs in Amsterdam en IJmuiden koestert men het voornemen aan dit jubileum-toernooi deel te nemen. De wedstrijden zullen plaats hebben in gebouw „Irene" aan de Els- woutslaan te Overveen onder leiding van de heer G. J. Bloemen. Op 27 mei zullen eventuele afgebroken partijen worden uit gespeeld. waarna onmiddellijk de prijs uitreiking zal plaats hebben. B. en W. van Haarlem hebben de school vakanties voor het jaar 1958 voor de ge meentelijke scholen als volgt vastgesteld: Pinkstervakantie: Alle scholen van en met 24 tot en met 28 mei. Zomervakantie: Scholen voor voorberei dend en middelbaar onderwijs en de ge meentelijke handelsavondschool met 5- jarige cursus van en met 14 juli tot en met 1 september. Scholen voor u.l.o. en v.g.l.o. van en met 14 juli tot en met 23 augustus. Scholen voor gewoon lager en buitenge woon lager onderwijs en de kleuterscholen van en met 14 juli tot en met 16 augustus. Herfstvakantie: Alle scholen van en met 30 oktober tot en met 3 november. Kerstvakantie: Alle scholen van en met 24 december 1958 tot en met 6 januari 1959. De overname van het complex van 225 woningen in Delftwijk (Haarlem-Noord) van de Woningvereniging „Eigen Haard" is bepaald op zaterdagmiddag 10 mei. Dan wordt in restaurant Brinkmann een bij eenkomst gehouden. NIEUW DELHI (AFP) De minister president van India, Nehroe, heeft in een speciaal onderhoud met een correspondent van AFP verklaard dat hij n i e t zal aftre den, doch „de wens van zijn partij (de con grespartij) zal eerbiedigen en in functie zal blijven". Nehroe heeft er ook van af gezien om zich voor de tijd van drie maan den terug te trekken. ADVERTENTIE „Belangengroepen dreigen in ons maat schappelijk leven een overheersende rol te gaan spelen. Juist jonge mensen met een sterk en zuiver idealisme kunnen daarop een gunstige invloed uitoefenen. Daarom zou het toe te juichen zijn, indien jongeren niet alleen in de eigen organisa ties over verschillende problemen van ge dachten wisselen, maar dat zij zo spoedig mogelijk deel uitmaken van een politieke partij. In de politiek, die vol leven is, vindt de jonge mens contact met de wer kelijkheid. Meer dan ooit heeft de jeugd van nu een toekomst met ongekende mo gelijkheden voor zich. Er is voor de jon gere generatie de mooie taak weggelegd te tonen dat het in ons kleine land niet alleen goed wonen is, maar dat het ook als klein volk mogelijk is met alle vol keren van de wereld in goede, verstand houding te leven". Dit zei dr. W. Drees ondermeer in zijn inleiding over „Jeugd en landspolitiek", die hij zaterdagmiddag voor een groot aantal leidsters en leiders van het Haar lemse jeugdwerk in de stemmingvolle ridderzaal van het Haarlemse stadhuis heeft gehouden. Het betrof hier de zesde bijeenkbï-hsT~"in <ré"Jézin.gem-eePfs~'vair 'de Haarlemse Raad voor de Jeugd getjtold „Haarlem, onze Stad. ons werk,'ons leven" De heer Drees stelde voorop persoonlijk grote waarde eraan te hechten, dat onder de jongeren belangstelling en begrip wordt gewekt voor de politiek. Hij bestreed de opvatting als zou de hedendaagse jeugd minder belangstelling voor de politiek aan de dag leggen dan dit vroeger het geval was. De tegenwoordige samenleving is alleen heel wat gecompliceerder dan enkele tientallen jaren geleden geworden. De politiek raakt het leven van ieder mens zeer persoonlijk. Hoe ver de politiek in het leven mag en moet ingrijpen is een kwestie die elk voor zichzelf dient uit te maken. De spreker herinnerde eraan dat de partijvorming op het maatschappelijk leven van beslissende invloed is geweest. In dit verband noemde hij het algemeen kiesrecht, de achturen-werkdag en staats- ADVERTENTIE SEIZOEN 1958 op DONDERDAG 8 en VRIJDAG 9 MEI 's avonds om 8.15 uur Getoond worden de „HEINZELMANN" en „TWEKA" badcollectie en „STURKA" sportieve kleding VRIJ ENTREE op vertoon van uitnodigingskaart, welke verkrijgbaar is b(j „SPORTHÜIS HAARLEM", Grote Houtstraat 123, Tel. 12215 In afwachting van de aankomst der deelnemers aan de Ronde van Noord-west- Wederland werden op de sintelbaan van het Sportpark in Alkmaar wedstrijden voor nieuwelingen gehouden. De twee series, die aan de finale vooraf gingen, werden gewonnen door respectievelijk Jaap Hopman uit Egmond aan de Hoef en de Haarlemmer Eddy Riethoff. Hopman toonde zich ook in de finale die dooi de vervroegde aankomst van de amateurs met tien ronden ingekort moest worden de sterkste. De uitslag luidde: 1. J. Hopman. Egmond aan de Hoef, de circa 20 kilometer in 32 min. en 46 sec.; 2. R. Guariënto, Amster dam; 3. J. Pennekamp, O.Blokker; 4. E. van Doorn, Aartswoud; 5. A. Bogaard, Haarlem; 6. Franzen, Aalsmeer; 7. Zeeman, Oudkarspel; 8. P. de Heer, Castricum; 9. De Jong, Assendelft; 10. Appelman, Wer- vershoof; 11. Piers, Haarlem; 12. Deen, Bovenkarspel. De derde rit van de voorjaarscompetitie, die zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" op het parcours in het „Van der Aartssportpark" werd gehouden, is gewonnen door de IJmuidenaar Hans van Duin. Hij zegevierde in de eindsprint over Piers, Koger en C. v. d. Aar. Zij had den met zrn vieren een kopgroep gevormd. De uitslag luidde: 1. Van Duin, de 35 ronden in 1 uur 8 min. en 4 sec.;; 2. Piers, 3. Koger, 4. C. v. d. Aar, 5. F. Vaars, 6. Otte. Bij de C-klassers, die 25 ronden reden, zegevierde Nijssen in een tijd van 49 min. en 24.sec.; 2. Hendriks, 3. Peters, 4. De Jong, 5. H. van Egmond, 6. v. d. Horst, 7. Fictoor. Woensdagavond a.s. om zeven uur wordt er in het „Van der Aartssportpark" door „De Kampioen" een clubwedstrijd verreden. pensionering. Internationaal is Nederland gemengd in dé strijd tussen de westerse wereld enerzijds en het communistische blok anderzijds. In de Verenigde Naties draagt ons land mede vei-antwoordelijk- heid. De samenwerking met andere landen uit zich ook in de Benelux, de Kolen- en Staal-Gemeenschap, de Euromarkt, Eura- toom. de Ragd van Europa en vele andere organisaties. Dr. Drees was van oordeel dat iedere burger de morele verplichting heeft zich rekenschap te geven van de vraag hoe en in hoeverre hij invloed kan uitoefenen op het landsbeleid. „In een democratisch bestuurd land botsen vaak de meningen en heersen er meer dan eens verwarring en verdeeld heid over bepaalde inzichten. Toch moeten wij steeds trachten gezamenlijk tot een oplossing te komen. Iedereen kan, in klein of groot verband, daartoe het zijne bij dragen. In het besef van gemeenschappe lijke verantwoordelijkheid en met. eerbie diging van de menselijke persoonlijkheid moeten wij samenwerken, ook met hen met wie wij in feite van mening verschil len. Dat is een democratische verplichting. Daarom is er vaak niet aan te ontkomen, ercorppror^ssp. ..gesloten moeten worden. Zo zullen wij ondermeer, op 'grond van..opze-v;e.rbopd.epheid met'andere lan den bepaalde 'maatregelen op militair ge bied dienen te aanvaarden, welke wij in ons idealisme verwerpen". De spreker herinnerde er aan het slot van zijn rede aan, dat in de strijd voor onze bevrijding tallozen hun leven gaven, opdat het Nederlandse volk weer een vrij en democratisch bestuurd volk zouden zijn. „Zij hoopten dat het vaderland in een geest van samenwerking beter en schoner dan tevoren zou herrijzen". Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten verscheidene aanwezigen gebruik. Een van hen vroeg dr. Drees of hij niet van mening was dat het gebrek aan belangstelling voor de politiek bij de jeugd niet geweten moet worden aan de gespannen internationale toestand. De minister-president zei niet aan een nieuwe wereldoorlog te geloven en wel daarom niet omdat elk der partijen ervan over tuigd is, dat als zij begint dit tevens haar algehele vernietiging ten gevolge zou heb ben. Er was ook een vraag met betrekking tot het proces van majoor K., waarbij de vragensteller vroeg of dr. Drees niet van oordeel was, dat de wijze waarop dit pro ces is gevoerd niet voor de regering aan leiding was in te grijpen. De heer Drees wees erop, dat het hier een militaire rechtspraak betrof waarvoor de regering geen enkele verantwoordelijk heid kan aanvaarden, zoals trouwens de regering nimmer invioed kan uitoefenen op de rechterlijke macht. Hij gaf echter toe dat tijdens de behandeling van deze zaak inderdaad grove tekortkomingen en misstanden aan het licht zijn gekomen, die voor de regering redenen zijn geweest een grondig onderzoek in te stellen. Dr. Drees kritiseerde naar aanleiding hiervan de wijze, waarop zekere persorganen de zaak van majoor K. en ook de „helmen-kwes tie" in het licht der publiciteit hebben ge trokken. Hij meende hierin een neiging te constateren om de regering tot. elke prijs aan te vallen, terwijl het deze kringen in wezen om heel andere belangen te doen is. De bijeenkomst werd bijgewoond door de Commissaris der Koningin in Noord holland, dr. M. J. Prinsen, en zijn echtge note. burgemeester mr. O. P. F. M. Cre- mers en voorts enkele wethouders en raadsleden, was geopend door de voorzit ter van 'de Haarlemse Raad voor de Jeugd, de heer W. van Liempt jr., die ook een slotwoord sprak, waarbij hij dr. Drees dank bracht voor zijn inleiding. Leerlingen van de Da Costakweekschool en de Rijksleerschool te Haarlem omlijstten het programma met koorzang, blokfluit- muziek en declamatie. Tot besluit zongen de aanwezigen staande het „O Nederland let op Uw zaak". Opbrengst K.W.F.-collecte. De straat- en lijstcollecte, die verleden week door de afdeling Heemstede van het Koningin Wilhelmina Fonds in Heemstede ten bate van de kankerbestrijding werd gehouden, had een totaal opbrengst van 4.750. STAD ADVERTENTIE S m ei Bij ons worden de vuilnisbakken opge haald en geleegd op dagen, die door een geheimzinnig noodlot nagenoeg altijd op feestdagen vallen. Dat betekent, dat in de vroege morgen niet mijn asemmer-ophaler in zijn zindelijke overall en met plichts getrouwe klos-voetstappen om zijn huis vuil komt en onze vuilnisbak, hoe vol ook, met één zwaai van het portaal tilt, nog even gewetensvol rondblikt om meer en dan de zorgen van het legen en weer ge reinigd afleveren zonder mokken verder buitenshuis op zich neemt. Van dat ritueel blijf ik verstoken op al die feestdagen. En dat beduidt ellende vanaf de vooravond. Want natuurlijk is "op zo'n vooravond de asemmer even vol als voor doorweekse maandagen. Geen mens brengt daar ver schil in, waarom ook? Als een giftige ge dachte schiet het op zo'n avond door mijn hoofd: „Geen afhaaldienst morgen, tot de volgende rit hoopt al het vuil zich op". En dan wordt het zoeken, gejaagd, naar oude dozen en kratten, met gebroken plankjes, altijd - en per dag stampen we morrend en niezend het vuilnis daarin en zetten het verkeerd op de veranda, zodat altijd de regen er in waait of de wind de boel, die we klungelig met een krant toe dekten, loslaat. En aan het eind van elke dag grom ik als een valse beer en zoek toornig naar weer een doos of een krat en veeg en stof en kuch en knoei met te veel vuilnis. En ik verwens de feestdagen - maandagen en ontwikkel steeds verder een maatschappij - leer, die deze heilloze maandagen afschaft En elke daaropvolgende ophaal, de dag der verlichting, besluit ik het afgelopen tempeest met de woorden tegen mijn vuil nisman: „Gelukkig, dat u er weer bent. Ze moesten die feestdagen afschaffen". Mijn vuilnisman is een lieve man, want hij murmelt hier alleen maar iets op en het klinkt niet boosaardig. En nu vertelde hij mij: „Aanstaande maandagmorgen komen we toch, hoor, aanstaande maandag 5 mei". „Op 5 mei?" vroeg ik geschrokken. Gerustzei hij en verdween alweer. Maar hij liet mij in stomme verbazing achter. Want vanwege 5 mei had ik wel met alle vuil van het huis willen blijven zitten op dat het volk van Nederland een hele vrije dag had. Want 5 mei is een feestdag: 5 mei is mij lief. Maps Valk ADVERTENTIE (zondag 11 mei) <T Op 6 mei start de zomeravondvoetbal- competitie voor bedrijfselftallen, georgani seerd door de Commissie Bedrijfsvoetbal der K.N.V.B., afdeling Haarlem. Door toe treding van acht nieuwe elftallen nemen dit jaar 21 elftallen aan deze competitie deel. De nieuwe verenigingen zijn: DDS I en II, Wilbert, Tramvogels, Hilco, OCS, Vribo en Nebima 2. Er Wordt gespeeld in drie afdelingen: Afd. A: SVOW 1, VVV 1, DDS 1, OCS, O VN, HMC, Nebima 1. Afd. B: SVOW 2, DDS 2, Goby, Heere man v L., Wilbert, VES, Tramvogels. Afd. C: Nebima 2, VVV 2, HAC, HSM, Vribo, GIH, Hilco. Het programma voor de week van 6 tot 10 mei is als volgt: Dinsdag 6 mei A: SVOW 1—VVV 1 (Sla perdijk); woensdag 7 mei A: OCS—OVN (Slaperdijk); donderdag 8 mei A: HMC Nebima 1 (Slaperdijk); DDS 1 vrij. Dinsdag 6 mei B: GobyHeeremans van Leuven (Onze Gezellen); vrijdag 9 mei B: SVOW 2—DDS 2 (Slaperdijk); zaterdag 10 mei B: WilbertVES (4 uur, Slaperdijk). Tramvogels vrij. Dinsdag 6 mei C: VriboHilco (DSK); woensdag 7 mei C: Nebima 2—VVV 2 (DCO); donderdag 8 mei C: HAC—HSM (DSK); GIH vrij. De wedstrijden beginnen om zeven uur. Haarlem, 3 mei 1958 BEVALLEN van een zoon: 1 mei:M. Leene-Peddemors; 2 mei: J. M. Koster- mans-Roozen; 3 mei: A. J. Oosterbaan- Rompelman; Y. Steeman-Duursma. BEVALLEN van een dochter: 2 mei: A. G. M. Beers-Veldt; P. J. M. van der Valk-Reeuwijk; C. M. Smeeman-Slenders; 3 mei: G. Veltkamp-Bakker; M. C. van der Aar-Scherpenhuijzen; A. W. van Trigt- Teunissen: T. C. Slokker-Sebregts. ONDERTROUWD: 3 mei: G. Moeke en J. G. Bogaard; A. A. R. Cieraad en J. Speijers. GEHUWD: 3 mei: A. Brandsma en W. A. de Bruin; J. J. Duivenvoorden en C. v. d. Vossen; J. L. Baudewijns en J. G. de Bruin; A. W. Kamp en M. Heering; A. Loos en E. M. Verheul; H. Braakman en C. van Eldik. OVERLEDEN: 1 mei: L. J Kappert, 63 j„ Emmaplein; M. G. Martens, 70 j., Oranje straat. I Amsterdam - Kalverstraat 195 Haarlem - Gr. Houtstraat 52 Den Haag - Veenestraat 5 M

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5