VERKOOPSTER en LEERLING RUYS 2MV autospulter Prins Bernhard in Canada NAVO-ministers in conferentie bijeen te Kopenhagen WOONHUIS 495 Mangelsters, perssters en leerlingen gevraagd flink meisje DINSDAG EN WOENSDAG leerling Duursma spuit alles! J 45 -.1 A AN DAG 5 MEI 195 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Staking bij Billitonmij. in Suriname geëindigd Doodstraf weer ingevoerd na aanslagen op Cyprus Twee Britse militairen in Famagusta gedood Lleras-Camargo president van Colombia Gromyko ontvangt heden de westelijke ambassadeurs Henry Cornelius overleden Rebellen dreigen Java te bombarderen Hachelijk zeilavontuur liep goed af Scheepvaart 1$ een hondje BIJ l AAN KOMEN LOPEN KROON'S BEDDENMAGAZIJN KROON'S BEDDENMAGAZIJN steno-typiste/secretaresse TRANSPARANTE VERPAKKINGEN een jonge administratieve kracht 2 expeditieknechten hoest U nog ^PACtOLAN JONGEMAN JUFFROUW Wederom - traditiegetrouw - 5 Huishouddagen, dit jaar Interessanter, veelzijdiger en voordeliger dan ooit. LAKENS EN SLOPEN :9 5 J 65 STORK'S DUTCHART ONTBIJTLAKEN 395 TAFELGARNITUUR BADSTOF KEUKENDOEK I90 BADHANDDOEK ZWEMDOEK THEEDOEK Prins Bernhard is zaterdag met een K.L.M.-vliegtuig uit Nederland te Mon treal aangekomen voor zijn bezoek aan Canada, dat negen dagen zal duren. Hij werd op het vliegveld verwelkomd door het hoofd van het protocol van het Cana dese ministerie van Buitenlandse Zaken. Talrijke leden der Nederlandse kolonie, onder wie consul-generaal jhr. B. J. Elias, waren eveneens ter verwelkoming aanwe zig. Na een kort oponthoud zette prins Bernhard zijn reis naar Ottawa voort. Op hét vliegveld van Ottawa werd de Prins door gouverneur-generaal Vincent Massey en talrijke Canadese autoriteiten welkom geheten. De Prins hield voor de op het vliegveld opgestelde microfoons van de Canadese radio-omroep een toespraak waarin hij uiting gaf aan zijn vreugde, dat hij zich weer in Canada bevond. Hij bracht de rol, die Canadese militairgn bij de bevrijding van Nederland hebben gespeeld, in her innering en zei dat 30.000 heldhaftige Ca nadese militairen voor altijd in Neder landse bodem rusten. Er hebben zich reeds 130.000 Nederlanders in Canada gevestigd en er zullen er meer volgen. „Kunt u zich een betere basis voorstellen voor de har telijke betrekkingen, die tussen Canada en Nederland bestaan?", vroeg de Prins, die voorts herinnerde aan de gastvrijheid, die de Nederlandse koninklijke familie in de tweede wereldoorlog in Canada heeft genoten. Hij bracht het Canadese volk de Zowel de Surinaamse Vakbond als de directie van de n.v. Billitonmaatschappij hebben een voorstel van de bemiddelings- raad aanvaard, inhoudende uitkering van een week loon aan de arbeiders. Vandaag zullen, na een staking die zes weken heeft geduurd, de werkzaamheden wor den hervat. De arbeiders leggen zich hiermede neer bij de door de Billitonmij. gevolgde loonpolitiek. Aangezien thans uiteraard alle gedane tussen-voorstellen komen te vervallen, zullen de door de Billitonmij. in het begin van dit jaar in het vooruit zicht gestelde loonsverhogingen van kracht worden. NICOSIA (Reuter) De Britse gouver neur van Cyprus Sir Hugh Foot, heeft be sloten tot wederinvoering van de verplich te doodstraf voor het dragen van vuurwa pens en het opereren met bommen. Hij heeft deze maatregel genomen naar aan leiding van 't doodschieten van twee Brit se militairen in burger door verzetslieden. De twee Britse soldaten zijn zondagoch tend in de Griekse wijk van Famagusta doodgeschoten. Het is niet bekend wie de daders zijn. De Grieks-Cyprische verzetsbeweging EOKA had eerder bekendgemaakt, dat zij haar vergeldingsmaatregelen zou her vatten, tenzij de Britten een einde zouden maken aan de „onmenselijke maatrege len" in de Britse gevangenenkampen. Dit uit'matum is vorige week maandag afge lopen. MOSKOU (Reuter) Volgens de Sov jetpers heeft premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie in een vraaggesprek met een Griekse uitgever vetklaard dat de UNO het Cyprische vraagstuk tot oplossing moet brengen. De UNO moet zich ten volle inzetten om tot een oplossing van de kwes- tie-Cyprus te komen, aldus Kroesjtsjev, die voorts pleitte voor uitbreiding van de handel tussen de Sovjet-Unie en Grieken land. Volgens hem kan Griekenland een belangrijke rol spelen bij het versterken en ontwikkelen van de vriendschappe1:ike be trekkingen op de Balkan en er toe bijdra gen dat dit gebied een echte „vredeszone" wordt. beste wensen van koningin Juliana en de Prinsessen over. Hierna reed de Prins naar de ambtewo ning van gouverneur-generaal Massey. Zondag was de Prins aanwezig bij de vijf tiende herdenking van de slag om de Atlantische Oceaan. Op het grote plein in de Canadese hoofd stad, waar het monument voor de geval lenen uit beide wereldoorlogen staat, wap perden talrijke Nederlandse en Canadese vlaggen. Ook vele Nederlandse emigranten woonden de' plechtigheid bij. Prins Bern hard legde een boeket lelies en anjers aan de voet van de cenotaaf, waarna een mu ziekkorps de volksliederen en de „Last Post" ten gehore bracht. Daarna onder hield de Prins zich enige tijd met een af vaardiging van oudstrijders. BOGOTA (AFP) Alberto Lleras-Ca margo, kandidaat van het nationale front is met ongeveer 85 percent der stemmen voor vijf jaar tot president van de Zuid- amerikaanse staat Colombia gekozen. Colombia werd sedert de verdrijving van de militaire dictator luitenant-generaal Ro- jas Pinilla een jaar geleden, door een mi litaire junta geregeerd. De 51-jarige oud-journalist Lleras-Ca margo is thans voor de tweede maal pre sident. Hij werd voor de eerste maal in 1945 in deze functie gekozen. Hij is ook secretaris-generaal van de Organisatie der Amerikaanse Staten geweest. Met het oog op de slechte toestand in zijn land ging hij, als leider der liberale partij, een verzoening aan met de conservatieven, vanouds de vijanden van zijn partij. Een gewapende bende heeft een groep van 25 boeren, die in een vrachtauto naar een stembureau onderweg was, in het dis trict Tolima vermoord. Overigens verlie pen de verkiezingen vrij rustig. MOSKOU, (Reuter) De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Andrei Gromyko, heeft de ambassadeurs te Mos kou van de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk verzocht hem van middag te bezoeken. Men verwacht, dat Gromyko met ieder der ambassadeurs af zonderlijk zal beraadslagen. (AFP/Reuter) In de laatste drie wes terse antwoordnota's is verklaard dat de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk de voorkeur hadden gegeven aan gezamenlijke beraadslagingen, onder meer omdat deze een snellere werkwijze zouden hebben verzekerd. Er wordt op gewezen dat aanvaarding van het Russische voorstel in geen enkel opzicht als een precedent kan worden be schouwd voor de wijze waarop toekomsti ge beraadslagingen zullen worden gehou den. De „westerse grote drie" hebben er kennis van genomen dat de Sovjet-rege ring bereid is in het vooroverleg belangrij ke punten te behandelen. Verklaard wordt dat de'zë in de eerste 1plfiats betrekking moeten hebben op de samenstelling van een agenda voor één topconferentie en de datum, plaats van samenkomst en samen stelling van een daaraan voorafgaande bijeenkomst der betrokken ministers van Buitenlandse Zaken. Vrijdag is Henry Cornelius overleden, 43 jaar oud en producer van enkele be kende Britse films als „Genevieve" en „Passport to Pimlico". Drie weken gele den kwm hij gereed met „Next to no time", eveneens een filmkomedie. Cornelius ontving zijn opleiding van Max Reinhardt in Berlijn en maakte in de tweede wereldoorlog oorlogsdokumen- taires voor generaal Smuts. Hij heeft voorts voor sir Alexander Korda in een van diens laboratoria als „cutter" gewerkt. DJAKARTA (UP) Of de val van Bu- kittinggi ook het eind van de revolutionaire regering zal betekenen valt te betwijfelen. Waarnemers menen dat de revolte tegen de centrale regering nog niet is neerge slagen. Militair gezien hebben de rebellen het zwaartepunt van hun actie reeds ver legd naar Oost-Indonesië waar zij, voor het eerst uitgerust met oorlogsvliegtuigen, onder andere schepen hebben aangeval len die onder de vlag van Djakarta en onder buitenlandse vlag varen. Politiek gezien zou de revolutionaire regering zich in ballingschap kunnen be geven, of naar Menado in Noord-Celebes gaan, om op die manier het verzet tegen Djakarta gaande te houden. Volgens de jongste gegevens die in Dja karta beschikbaar zijn, bevinden de mi nisters van de revolutionaire regering zich thans te Batusangkar, ten zuiden van Bu- kittinggi. In het buitenland is bekendge maakt, dat het revolutionair kabinet reeds naar Menado is gevlucht, doch dit is thans door bronnen der revolutionairen legen- gesproken. Chinezen brengen geld in veiligheid De „Straits Times" te Singapore meldt dat welgestelde Chinese zakenlieden in Indonesië, die opgeschrikt zijn door de toe nemende anti-Chinese sentimenten, mil joenen rupiahs omzetten in straitsdollars en hun geldmiddelen overbrengen naar Singapore. Volgens een schatting zou voor een bedrag van ruim 50 miljoen rupiahs (ongeveer 10 miljoen Nederlandse guldens) in de laatste weken op deze wijze zijn overgemaakt. De Singapore Standard" meldt, dat ver valsers van papieren aanzienlijke sommen geld verdienen door de verkoop van ver valste identiteitskaarten aan Indonesische zakenlieden, die papieren nodig hebben voor vestiging van hun ondernemingen in Malakka. Deze Indonesische zakenlieden, die uit Sumatra de wijk hebben genomen, zijn bereid 2000 maleise dollars (ongeveer f 2500) te betalen voor vervalste papieren aldus het blad. SINGAPORE (AFP) De radio van de tegenregering heeft de burgerbevolking van Djakarta, Surabaja, Bandung, Makas sar en andere steden aangemaand zich van militaire doelen verwijderd te houden. De rebellen schijnen van plan deze steden te bombarderen. De rebellenminister (van Voorlichting) Djambek heeft alle havens die onder controle van de regering-Dja- karta staan voor de scheepvaart, gesloten verklaard. Hij waarschuwde niet voor de veiligheid van Indonesische en buiten landse schepen die deze havens aandoen te kunnen instaan. De strijd in het centrum van Sumatra zal voortgaan, ook indien de regeringstroepen het gehele gebied zijn binnengedrongen, aldus Djambek. De oliemaatschappijen DJAKARTA (ANP) In een legercom muniqué wordt medegedeeld, dat de staf chef, generaal-majoor Nasution de regio nale militaire commandanten heeft ge ïnstrueerd om „te verhinderen dat iemand, wie dan ook, zijn neus steekt in de werk zaamheden der oliemaatschappijen". Vier Zandvoortse jongens tussen dertien en achttien jaar hebben zondagmiddag op zee een hachelijk zeilavontuur beleefd, dat goed is afgelopen. Zij waren in een klei ne zeilboot ongeveer driehonderd meter uit de kust aan het spelevaren, toen hun vaar tuigje plotseling door een hoge roller om sloeg en de jongens in het ijskoude water terecht kwamen. Twee van hen konden zie op van de boot losgeraakte delen drijvende houden en op deze wijze het strand berei ken. De andere twee drenkelingen ver keerden echter in moeilijkheden. Twee strandbezoekers, de heer Sher uit Zand- voort en de heer Kramer uit Amsterdam, begaven zich terstond met reddingstokken en lijnen in zee en het mocht hun gelukken ook deze twee onfortuinlijke zeilers uit het water te halen. De jongens, die veel water hadden binnengekregen, werden per zie kenauto naar het St. Elisabethsgasthuis in KOPENHAGEN (Reuter) De Deen se premier en minister van Buitenlandse Zaken, Hansen, heeft vanmorgen in zijn openingsrede van de driedaagse conferen tie van de ministers van Buitenlandse Za ken van de vijftien leden-landen van de Noordatlantische Verdragsorganisatie ge zegd, dat er geen twijfel aan kan bestaan dat het Westen bereid is met het Oosten in onderhandeling te treden. De taak die voor ons ligt is bijzonder groot, maar dit mag ons niet te pessimistisch stemmen, zo zei hij. ANP) Aan de vooravond van de voor jaarsconferentie van de ministers stond al vast, dat de topconferentie het belang rijkste punt van bespreking zal zijn. Ook in Nederlandse delegatiekringen wordt de ze mening gedeeld, hoewel niet wordt ver wacht dat deze bijeenkomst het beslissen de antwoord zal geven op de vraag: een topconferentie of niet. In het algemeen kan worden gezegd, dat het Nederlandse stand punt het midden houdt tussen de nogal ge reserveerde Amerikaanse houding en de meningen van Groot-Brittannië en Frank rijk, die naar wordt verwacht belangrijk minder terughoudende meningen zullen uitspreken. De algemene Nederlandse ge dachte is wel, dat er een redelijke kans van slagen aanwezig moet zijn op een of twee punten en dat niet zal worden beslo ten met de Sovjet-leiders aan de conferen tietafel plaats te nemen, omdat van Mos kou uit daartoe weer eens het verlangen is geuit. Het eerste punt, waarop naar Neder lands inzicht zeker kans van slagen aan wezig dient te zijn is de kwestie van ont wapening. Daarbij wordt zeker niet ge dacht aan een regionale ontwapening zoals de Poolse voorstellen voor een kern- wapenvrije zone. Ook kan in Nederland se delegatiekringen de mening worden ge hoord, dat een besluit tot stopzetting van de proefexplosies onmogelijk kan worden losgemaakt van het gehele ontwapenings- vraagstuk. Eerder dient de basis voor een oplossing te worden gezocht in het uit de weg ruimen van de politieke vraagstuk ken van Europa als voorwaarde tot het be reiken van enige ontspanning, ook op het militaire terrein. Dat daarbij onvermijde lijk een kwestie als de hereniging van Duitsland ter sprake moet komen, valt niet te ontkennen, zo wordt gezegd. Er zijn op de komende conferentie twee vraagstukken, die naar men in Nederland se delegatiekringen meent, niet aan de or de zullen komen, hoewel de belangrijkheid daarvan boven twijfel wordt geacht. In de eerste plaats de ook naar Nederlands in zicht brandende kwestie van Noord-Afri- ka. Met de huidige politieke moeilijkheden in Frankrijk is een bespreking van dit probleem zeker op initiatief van Frank rijk niet te verwachten. In de tweede plaats de kwestie van de raketbases. Het militaire plan van het NAVO-hoofdkwar- tier, zo dit inderdaad over de plaats van deze bases zou beslissen, zal niet worden besproken. Het is overigens een vraagstuk dat vrijwel uitsluitend is getrokken in de sfeer van tweezijdige besprekingen, waar bij Washington altijd een gesprekspartner zal zijn. De belangrijkste vraag op deze NAVO- conferentie is wat de Verenigde Staten in het algemeen, en minister Dulles in het ioijzonder, van eep--topconferentie denken en of de reacties uit Moskou 'de westelijke landen aanleiding geven zich verder voor te bereiden op een dergelijke bijeenkomst. In Nederlandse delegatiekringen heerst op dit laatste punt wel enige twijfel, waar bij wordt gewezen op de Russische afwij zing van het Amerikaanse plan tot het instellen van een inspectie in het noord poolgebied. In Amerikaanse delegatiekrin gen verluidt, dat minister Dulles, deze Haarlem overgebracht. Later op de dag konden zij naar huis terugkeren. Een reclame-helicopter, die de schip breuk had opgemerkt, bleef laag boven de plaats van het ongeval vliegen en liet nog een houten reclamebord vallen. Dit be hoefde echter niet meer te worden ge bruikt, daar de schipbreukelingen intus sen al aan land waren gebracht. Aagtedijk, 4 te Rotterdam. Aagtekerk, 4 10 m. n.w. Ouessant n. Lissabon. Aalsdijk, 4 v. Halifax n. Tripoli. Aegis, 4 v. Oranjestad n. Cartagena. Alamak, 4 v. Bremerhaven n. Hamburg. Albireo, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Alblasserdijk, 4 te Antwerpen. Alcor, 4 te Antwerpen verwacht. Alderamin, 4 150 m. z.w. Kreta n. Port Said. Almkerk, 4 v. Beira, 6 te Mtwara verwacht. Alphacca, 5 te Rio de Janeiro. Alpharl, 5 te Antwerpen. Alwaki, 4 v. Suez n. Aden. Amstelbrug, 5 te Marseille verw. v. Port Said. Andijk, 4 120 m. o. Flores n. Havana. Angolakust, 4 v. Freetown n. Abidjan. Annenkerk, 5 te Hsingkang. Antonia, 2 v. Pladju n. Singapore. Artemis, 3 v. Rotterdam n. Amsterdam. Attis, 5 te Houston. Averdijk, pass. 3 Miami n. Le Havre. Baarn, 4 v. Maracaibo n. Puerto Ordaz. Balong, pass. 4 Key West n. Houston. Beninkust, 5 v. Winneba n. Freetown. Bengkalis, 5 v. Suez n. Port Said. Bintang, 4 te Antwerpen. Boschkerk, 4 te Stettin. Breda, 4 te La Guaira. Bussum, 5 v. Port Said n. Rastanura. Calamares, 5 te New Orleans. Calt. Arnhem, 4 168 m. n.n.o. K. Villano n. P. Said. Caltex Leiden, 5 te Bahrein. Caltex Pernis, 4 200 m. o. Malta n. Sldon. Caltex The Hague, 4 te Bahrein. Caltex Utrecht, pass. 5 Str. Ormoesz n. B'mashur. Camerounkust, 4 v. Accra n. Calabar. Carrillo, 5 te New Orleans. Castor, 5 te Mobile. Delfshaven, 4 v. Bahla Blanca n. Buenos Aires. Dinteldijk, 4 te Rotterdam. Dordrecht, 5 v. Baton Rouge n. New York. Doris, pass. 3 San Salvador n. Savannah. Drente. 4 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Eenhoorn, 5 te Algiers. Elizabeth B, 4 280 m. o.n.o. Providence Channel naar New Orleans. Eos, 4 v. Bremen n. Amsterdam. Etrema, 3 te Istanbul. Farmsum, 4 v. Balboa n. Yokohama. Friesland, 5 te Port of Spain. Gabonkust, 4 te Pointe Noire v. Luanda Garoet, 4 te Rotterdam. Ghanakust, 5 te Amsterdam. Graveland. 3 v. Santos n. Rio de Janeiro. Guineekust. 4 te Rotterdam. Hera, 4 te Rotterdam. Kestia, 4 te Guanta. Holendrecht, 5 te Norfolk. Hydra, 3 48 m. z.w. Barbados n. Santa Maria. Ilos, 5 te Amsterdam. Japara, pass. 4 Perim n. Bahrein. Joh. v. Oidenbarnev., 5 v. Melbourne n. Surabaja. Kalydon, 4 et Rotterdam. Karimata, 5 te Baltimore. Karimun, pass. 4 Stromboli n. Beyrouth. Katelysia, 4 te Curagao. Kelletia, 4 te Bowling. Kennemerland, 4 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Kieldrecht, 4 te Bremen. Korovina, pass. 4 Azoren n. Curagao. Kosicia, 4 te Curagao. Kryptos, 4 te Suez. Laertes, 5 te Penang. Larenberg, pass. 4 Portlandbill n. Rotterdam. Laurenskerk, 4 v. Damman n. Bandar Shapour. Liberty Bell, 3 v. Suez n. Mena Al Ahmadl. Lindekerk, 3 v. Abadan n. Suez. Mariekerk, 5 te Brisbane. Maureen, 4 te Brunsbüttel. Merwede, 6 te Londen verwacht. Mississippilloyd, 5 te Kuwait. Modjokerto, 4 te Manokwari. Molen kerk, 5 te Antwerpen. Naess Commander, 4 v. Fawyel n. Port Said Nieuw Holland, 5 te Sydney. Noordam, 4 te Rotterdam. Oldekerk, 5 te Port Elizabeth. Omala, 4 v. Rio de Janeiro n. Curagao. Oranje, 4 v. Suez n. Aden. Orestes, 3 te Nantes. Overijsel, 5 te Hongkong. Ovula, 4 te Wyndham. Polydorus, 4 v. Suez n. Djibouti. Polyphemus, 3 v. Belawan n. Port Swettenham. Poseidon, 4 te Guanta verwacht. Prins Willem II. 4 te Toronto. Prins Willem III, pass. 3 Kp. Race n. Quebec. Prins Willem V, 4 te Rotterdam. Prins Willem van Oranje, 4 te Rotterdam. Pygmalion, 5 te Antwerpen. Raki, 3 te Medan. Ridderkerk, 5 te Antwerpen. Rotti, 4 v. Suez n. Djeddah. Sarangan, 4 v. Malaga n. New York. Schelpwijk, 4 v. Curagao n. San Lorenzo. Schie, pass. 4 Kp. Bon n. Gibraltar. Schiedijk, pass. 5 Scillys n. New York. Sigli, 4 te Melbourne. Solon, 5 v. Curagao n. Georgetown. Stad Alkmaar, pass. 5 Casquets n. Rotterdam. Statue óf Liberty, 4 v. R'dam n. Mena Al Ahmadi. Straat Bali, 4 v. Singapore n. Manilla. Sumatra, 5 te Alexandrië. Talisse, 3 te Kuwait. Telamon, 5 te Port of Spain. Tiberius, 5 te Puerto Cortes. Titus, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Towa, 4 te Brake. Trompenberg, 4 te Jacksonville. Utrecht, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Van Cloon, 4 te Gisborne. Van Heemskerk, 5 te Lorenco Marques. Van Linschoten, 5 te Singapore. Van Waerwijck, 4 te Cebu. Vivipara, 5 te Eastham. Westerdam, 5 te New York. Willem Ruys, 5 te Napels. Witmarsum, 4 v. Houston te Galveston. Woensdrecht, 4 te Pta. Cardon. Wonosari, 3 v. Beaumont n. New Orleans. Wonosobo, 4 te Basrah. Zaankerk, 5 te Algiers. Zeeland, pass. 4 Ceylon n. Penang. Ondergetekende maakt hier. bij bekend, dat de heer M. L. VAN STRIEN, accountant en zijn echtgenote mevr. C. J. ANKER, zonder beroep, beiden wonende te IJmui- den-Oost, gemeente Velsen, aan de Velserduinweg no. 221 bij de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem heb ben ingediend een verzoek om goedkeuring tot het ma ken van huwelijksvoorwaar den. De Rechtbank heeft be paald. dat de eventuele schuldeisers van verzoekers op dit verzoek door haar in raadkamer zullen worden gehoord op maandag 12 mei 1958 des namiddags te 2 uur, in het Gerechtsgebouw aan de Jansstraat no. 81 te Haar lem. Het ontwerp van de hu welijksvoorwaarden ligt ter Griffie van gemelde Recht bank ter inzage. Mr. J. W. Crefeld Advocaat en Procureur Paulus Potterstraat 27 IJmuiden-Oost. Plaats een GROENDE Gierstraat 73 - Telefoon 15777 Divanbed en Jeugdmafras ƒ49.75 1 persoons dekenƒ12.90 1 ps. verende matras (10 jr garantie) ƒ51.75 Ook GEHUWDE VROUWEN komen hiervoor ln aanmerking. Eventueel voor halve dagen. Aanmelden: WASSERIJ BEELE Blekersvaartweg 20-21, Heemstede. N GEVRAAGD in drogisterij Diploma geen .vereiste. Brieven onder no. 8123. HART NIBBRIG GREEVE N.V. zoekt voor haar D.K.W. assemblagebedrijf een Soli.: Warmonderdamscheweg 12 Sassenheim. in gezellige zaak van huishoudelijke art., Gero enz. GEBR. BLOKKER - Grote Houtstraat 138 Aanmelden 78 uur: Middenlaan 62. 1 persoons jeugdmatras22.75 2 persoons matras39.75 2 persoons ledikant met voetbord54.75 GIERSTRAAT 73 - HAARLEM - TEL. 15777 Klein handelskantoor (textiel) te Heemstede, vraagt voor spoedige indiensttreding, ervaren vlot kunnende corresponderen in de Duitse taal. Geboden wordt een afwisselende werkkring. Brieven onder no. 8125 aan het bureau van dit blad. FABRIEK VAN vraagt voor de afd. Expeditie (kunnende typen) en Aanmelden dagelijks van 105 uur, behalve zaterdags, Kleine Houtweg 16, telefoon 13950. In foto-reportagebedrijf plaats voor een niet ouder dan 1617 jaar. Zij die belang tonen voor het vak genieten een goede opleiding. Br. no. 8124. Ook textiels tof. ANTONEESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 Tel. na 6 uur 17605. Leeg woonhuis te koop Aangeb. omgeving Leidse- vaart, Haarlem 5 kam., keuk., tuin, schuur, vr. poort, koopsom f 14.000. Huurmacht. vereist. G. HENSTRA, makelaar, Sta ten Bolwerk 22, Haarlem. Tel. 14368. In grote zaak van glas. por selein en huish. artikelen kan geplaatst worden bekend met het vak, en met aanleg voor of kennis van etaleren. eveneens met het vak be kend en met ambitie voor de verkoop. Brieven no. 8127. 1-persoons, 150 x230 met brede zoom, prima kwaliteit Twents graslinnen, een extra aanbieding vèr beneden de normale prijs. bijpassend 2-persoons, 180 x 230 sloop Voor ronde tafels, 130 x 130, normaal 5.90 een beschaafd, modern dessin, In drie pasteltinten voor langwerpige tafels, >f 95 130 x 160, normaal Y.9Q ontbljtlaken, 130 x 160, met 6 vinger doekjes In cellofaan geschenkver pakking. Dlv. frisse zomerdesslns, normaal 12.50 sngrfört '%sÊÊ$^ uw fÉpr HAARLEM GRQTE HOUTSTRAAT 94 TA1MM; een vrolijk dessin voor de moderne keuken, maat 58 x 55. Een bijzonder goed-drogende kwaliteit. Normaal 1.95 Keuze ult'n grote, rijk gevarieerde partij, waarvan sommige met zeer kleine foutjes. Maat 50 x 100, diverse kleuren, normaal 2.95 - 3.5° ^25 merk "Zeepaardje", 55 x 100, In tinten, waarop niet elk vlekje te zien la, ideaal voor kinderen, normaal 4.50 zeer solide en eterk voeht- opnemende halflinnen doek. Rult- dessins In 4 kleuren. Normaal 1.95 NCj per 3 stuks 4.-. Per 6tuk uw Modehuls

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6