Nederlands elftal in de tweede helft verrast door uiterst kwieke Turken Turkse voetballers sterk in verdediging door tempoloze aanvallen van het Oranje-team NEDERLAAG Gouden duo' Wilkes-Lenstra zelden op volle toeren Hartroerende taferelen in kleedkamer van Turken De goal-getters NAAIMACHINES Nederland scoorde door Wilkes uit strafschop j Nederlands zaterdagelftal won van België Turkse aanvoerder: „ploeg is te oud" Zeer eervol gelijkspel van Haarlem tegen Sparta: 1-1 7 Toegangskaarten waren soms heel goedkoop KNVB steunt basketbal Telegram van Turkse minister voor KNVB Toeschouwers gedupeerd door stroomloos haanvak MAANDAG 5 MEI 1958 (Van onze sportredacteur) Elf uiterst kwieke voetballers uit Turkije hebben de schone droom van het Nederlands voetbalelftal een seizoen lang ongeslagen in internationale matches wreed verstoord. De Turken wonnen gistermiddag in het met zon overgoten Olympisch Stadion in Amster dam met 21. En het was geen toevallige overwinning, maar een volkomen verdiende. In de eerste plaats door het grotere elan, maar ook en zeker niet in mindere mate door de veel betere conditie en het uitgekookte taktische spel. Het Nederlands elftal had kennelijk zijn dag niet en legde een slechts zelden vertoonde loomheid aan de dag. Pas nadat de 10 voorsprong binnen ander halve minuut dat was in de tweede helft was ver anderd in een 21 achterstand, veerde het team even op. Maar ook dat duurde niet zo lang. Maar al te duidelijk bleek dat de elf beste voetballers uit Nederland langza merhand tekenen van vermoeidheid in ieder geval voetballoomheid beginnen te vertonen en dat noch de condiditie, noch de mentale instelling achttien karaats was. Turkije had te weinig naam gemaakt op voetbal- gebied om veel indruk te maken op het team dat de laatste maanden zulke gemakkelijke en doelpuntrijke wedstrijden had gespeeld en gewonnen. De klap kwam daarom des te harder aan. En het gouden duo dan, dat de laatste twee interlandwedstrijden zo voortreffelijk had gespeeld en in beide gevallen de overwinning had bewerkstelligd. Waren Wilkes en Lenstra er dan niet? Wel degelijk, maar beiden deelden in de Ioomheidmalaise. Beiden ook speelden het spelletje, waarmede zy al zoveel succes hoekten en dat ging nu juist tegen de zo stugge, bekwame en numeriek sterkere verdediging van de Turken niet op. Erger was evenwel dat beide voetbalvirtuozen volhardden in het beproefde spelletje en niet overschakelden op het type spel dat nu juist de Turken niet zouden lusten. Maar hoe dan ook, aanvallend viel het Oranje-team al heel erg uit de toon. Vooral ook omdat de invaller-middenvoor Schuurman zich slecht aan paste by de anderen, al ondernam hy soms individueel aardige acties. Hoe dan ook, Nederland was de mindere van de Turken, die niet in geringe mate verheugd waren over het verrassende succes. (Van onze sportredacteur) De kennismaking met het Turkse voet bal is gistermiddag in het Olympisch sta dion in Amsterdam bijzonder plezierig geweest. Niemand kon vooraf precies ver tellen wat voor type spel de tegenstanders van het Nederlands elftal speelden of hoe hun conditie was. Nu weet men dat heel erg nauwkeurig. Zowel het vertoonde spel als de technische capaciteiten waren zeer behoorlijk, waarbij dan kwam dat de li chamelijke gesteldheid van de Turken zo uitstekend bleek, dat zij daarop een tac tisch plan durfden uitbroeden, dat de Ne derlanders volkomen moest verrassen. En het ook deed. Van het begin tot het einde speelde men sterk defensief en liet de Nederlanders eenvoudig komen. Een uiterst domme taktiek als men er niet in slaagt een behoorlijk tempo te blijven vol houden. Maar de Turken slaagden daar dankzij het enorme uithoudingsvermogen wel degelijk in en waren in de aanval ook steeds in voldoende aantal aanwezig. En Nederland trapte volkomen in het valletje. De half- zowel als de binnenspe- lers lieten zich rustig verleiden tot het op brengen van de bal en combineerden met elkaar probeerden dat althans alsof zij een normale verdediging tegenover zich hadden. Vandaar dan ook dat het Oranje team het steeds maar weer af moest leg gen tegen de numeriek sterkere verdedi ging, die bovendien spelers telde die meer dan redelijke voetbaltechnici bleken te zijn. Uiterst kwieke mannetjes die in een ommezien van tijd aan de andere kant van het veld in de aanval waren. En aangezien juist de Nederlanders in een uiterst lome bui verkeerden, kónden de Turken dat spel tot het einde toe volhouden. En nu mocht het aanvankelijk lijken alsof zij geen grote schutters waren, na rust werd het plotseling heel duidelijk dat die rappe, meest kleine, kereltjes op het juiste mo ment heel venijdige schoten konden geven als afsluiting van zeer snelle en gevari eerde aanvallen. En dat deed Nederland uiteindelijk de das om. Maar er was nog iéts, een zeer belang rijke factor bij het verklaren van de ne derlaag. Tal van voetballers aan Neder landse zijde bleken duidelijk te vermoeid om tot een voldoende prestatie te kunnen komen. Spelers bijvoorbeeld als Lenstra, Wilkes, Van der Hart, Notermans en Klaassens speelden niet alleen binnen drie weken drie interland wedstrijden en zon dags clubvoetbal, maar ook nog extra wedstrijden op Koninginnedag. Waarbij dan nog de gewone, benevens de extra trainingen kwamen van club en Neder lands elftal. En dat kunnen zelfs talent volle voetballers niet volhouden als dat alles aan het einde van toch al bar zwaar seizoen komt. Voor Turkije behoefde men zich typisch niet in te spannen, zo dacht men. Maar dat bleek een vergissing. Want Turkije speel de oneindig veel beter dan de Belgen en vooral de voetballers uit Curagao hadden gedaan. Zij waren voorbereid op een ster ke tegenstander en pakten die met elan gesteund door het warme weer, dat voor hen gewoon is aan. Zij slaagden met ere. Mogen de leiders van het Nederlandse voetbal er lering uit trekken, dan is de nederlaag (de eerste sinds 27 mei 1957 in Wenen!) tenminste niet voor niets ge leden. E. Korting Honderden Amsterdammers hebben zondag geprofiteerd van de voordelige aanbiedingen van toegangskaarten voor NederlandTurkije. Zondagmorgen was het al begonnen. Toen immers was be kend geworden, dat de KNVB definitief toestemming had verleend voor het uitzen den van de wedstrijd via de televisie. De directe reactie op dit besluit was 's och tends op het Rembrandtplein al te mer ken. Bezitters van kaarten, die in de ca- fé's in deze omgeving anders vaak goede prijzen maken, boden nu zitplaatsen voor de helft van de gewone prijs aan. En ook op de Amstelveense weg en het Stadionplein zelf werd later op de dag „en baisse" gehandeld. Vooral staan plaatsen, maar ook zitplaatsen op de on overdekte tribunes werden alom aangebo den. Naarmate het aanvangsuur naderde daalden de pi-ijzen en vlak na het begin van de match moet het zelfs zijn voorge komen, dat bezitters van extra kaarten de anders zo fel begeerde plaatsbewijzen aan jongetjes hebben weggegeven.voor niets. Politie tevreden De Amsterdamse verkeerspolitie was zondagavond weer zeer tevreden. In to taal had men ongeveer 8.000 personen auto's en 70 autobussen op de parkeer plaatsen geteld. Maar voornamer was, dat zowel het aan - als afrijden in vrij vlot tempo geschiedde. Om tien voor zes, dus anderhalf uur na afloop van de wed strijd, was de laatste en drukste verkeers stroom die in de richting van het Gooi volledig verwerkt. Schuurman (0) en Lenstra denken op het lege doel te gaan koppen, maar keeper Seren heeft de bal onder hel goedkeurend oog van drie landgenoten al weggestompt. Dat het Nederlands elftal wat vermoeid ten stryde trok bleek eigenlijk al spoedig. Terwijl de Turken een hartverwarmend enthousiasme lieten zien, speelden de Ne derlanders alsof zij het wel even zouden I klaren. Alleen Wilkes was zyn belagers tal j van malen te snel af. Maar .juist op de mo menten dat hy zich met grote vaardigheid had vrijgespeeld en een scherpe pass gaf aan een van zijn meaevoorwaartsen, bleek de verdediging van de Turken potdicht te zitten. En geen wonder. Niet zelden zag I men zes of zeven spelers rond het straf- j schopgebied en er zou een knappe techni- cus aan te pas moeten komen om daar doorheen te komen. En amgezien die tech- nicus er niet was, kwam Nederland er niet door. Verder viel ook al spoedig op dat het plaatsen bij de Nederlanders bar slecht was ditmaal. Vooral Notermans viel op door zeer onoordeelkundig spel. Hij dreef de bal steeds maar in traag tempo naar voren .de Turken lieten het middenveld aan de Nederlanders en bleek steeds ubiidelijker niet te weten wat te doen. Wa1 hij deed was dan ook heel dom. SLECHTE SCHOTEN Keeper Seren is de Nederlandse aan valsleider Schuurman te handig af. De Turkse back Tasengin verheugt dat. niet grote sympathie bij het publiek door bij een uitbal het leer kwaad naar de tri bunes te gooien in plaats van naar de wachtende Turk. VIA DE PAAL Can Bartu (na rust ingevallen) bijvoor beeld verscheen na een snelle soloactie al leen voor De Munck. maar knalde de bal via de paal naast. Moulijn tot dat mo ment een weinig opvallende speler zorgde daarna voor menig hachelijk mo ment in de Turkse defensie. Tal van malen glipte hij langs Tasengin en be diende zijn mede-voorwaartsen daarna met prima voorzetten. Edoch, zowel Schuurman als Abe Lenstra zelfs hij en Van der Kuil misten erbarmelijk. De laatste kwam nog het dichtst bij een tref fer, maar keepe Seren voorkwam met een gevaarlijke duik verder gevaar. Naarmate daarna de tyd verstreek met mislukte acties, verdween de Nederlandse moed als sneeuw voor de zon. Men ging zich steeds meer verzoenen met de ge dachte dat het deze middag typisch niet ging en dat het dus toch geen nut meer had. Nederland was uit de droom ge holpen. Vooral toen een typische combi- natie-switch tussen Wilkes en Lenstra op niets uitliep en Lenstra een prima kans grandioos verknoeide. GEVLOERD Na een half uur werd verder Wilkes nog eens overduidelijk gevloerd in het straf schopgebied. Een tenminste even ernstige overtreding als in de eerste helft tegen Moulijn was begaan. Nederland zette daarna nog even door een schot van Van der Hart werd weer fraai door Seren uit zijn doel gehouden maar de over tuiging ontbrak toch. Nederland had zijn meerdere van dit voetbalseizoen gevonden. Het Nederlands zaterdagelftal heeft za terdagmiddag in Wilrijck voor driehonderd toeschouwers een 1-3 zege behaald op de Belgische ploeg. De Nederlanders begonnen direct na de aftrap tegen hun technisch betere tegen standers met een vlot offensief. In deze periode onderscheidde zich de midvoor van de oranjehemden, Van Dalfzen. In de 17de minuut scoorde de man uit Genemui- den met een hard schot (1-0). Na rust, was rechtsbinnen Nieuwstraten de grote man. In drie minuten schoot hij tweemaal langs de Belgische doelman daarmee de Neder landse ploeg naar een veilige 0-3 voor sprong voerend. Een tegenoffensief van de Belgen volgde. Bij een der aanvallen op het Nederlandse doel constateerde de scueidsrechter een overtreding in het strafschopgebied en de Belg Vink voltrok het vonnis 1-3. Hierna is niet meer ge scoord. Wel kreeg Van Dalfzen vlak voor het eindsignaal een strafschop te nemen, maar het slecht gerichte schot vloog langs het Belgische doel In de kleedkamer der Turken werd na afloop veel en vaak hartstochtelijk ge zoend. Tientallen leden van de Turkse ko lonie in Nederland, die hun favorieten ty- dens het duel op meeslepende wijze had den aangemoedigd, drongen ongeïnvi teerd en schor sprekend naar binnen, ken nelijk met slechts één doel: het gelaat van aanvoerder Turkay Seren, getooid met een fraai snorretje, tegen hun opgewonden gezichten te drukken. Officials en spelers kwamen in de snel benauwd wordende kleine ruimte handen en gezichten te kort om de felicitaties radde, onverstaanbare klanken in ontvangst te nemen. Maar desondanks was Turkay Seren nog zo vriendelijk om voor een tekenaar te poseren en ons te vertellen, wat hij zo van de wedstrijd dacht. Twee Turken (keeper en linksback) uiten hun vreugde bij het eerste doelpunt. „Uw ploeg is te oud.zei hij bedacht zaam, „maar zij heeft enkele zeer goede spelers. Die Wilkes bijvoorbeeld, en Len stra" het gesprek werd even afgebx-o- ken voor een omhelzing „wat zei ik ook weer?.oh ja. Wilkes en Lenstra zijn goe de voetballei'S, maar zij en de anderen wa ren toch te traag voor onze ploeg. Alleen die Moulijn..." En weer werd de sympa- tieke doelman weggetrokken. Zijn ge dachten over de kleine linksbuiten bleven daarom vaag. Rechtsachter Tasengin gaf ons geen kans om een duidelijker beeld te krijgen, want met een teleurgesteld gebaar gaf hij te kennen slechts Turks te spreken en ver- Na de laatste interlandwedstrijden zijn er nogal wat van elkaar verschil lende berekeningen geweest voor de schutters van het nationale voetbalelf tal. De ranglijst van de topscorers is na zondag als volgt: 1. Bakhuijs (HBS) 30 in 23 wedstrijden. 2. Lenstra (Enschedé) 30 in 43 wed strijden. 3. Wilkes (VVV) 29 in 31 wedstrijden. 4. Smit (Haarlem) 25 in 29 wedstrijden. 5. Vente (Feijenoord) 18 in 21 wedstrij den. 6. Mannus Francken (HFC) 17 in 22 wedstrijden. 7. Van Melis (Rapid) 16 in 13 wedstrij den. 8. Thomée (Concordia)» 16 in 16 wed strijden. 9. Wim Tap (ADO) 16 in 33 wedstrij den. Bep Bakhuys 10. Buitenweg (Hercules) 14 in 11 wed strijden. 11. Lagendaal (Xerxes) 13 in 15 wed strijden. 12. Snethlage (Quick, H.) 10 in 11 wed strijden. 13. Appel (Fortuna) 10 in 12 wedstrij- den. 14. Vos (UW) 10 in 15 wedstrijden. 15. Dé Kessler (HVV) 10 in 21 wedstrij den. De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft besloten de Nedex-landse Basketbal- bond een financiële bijdrage te verstrek ken als tegemoetkoming in de kosten ver bonden aan de uitzending van een Neder landse ploeg naar het toernooi om het Europese kampioenschap voor dames dat van 8 tot en met 18 mei in Lodz (Polen) wordt gehouden. dween daarop onmiddellijk onder de dou ches. Op een bank lag een bos tulpen, bijeen gehouden door een rood-wit-blauw lint, te vex-welken. Scheidsrechter Leafe Scheidsrechter Leafe worstelde ook al met taalmoeilijkheden, toen wij bij hem binnen stapten. Hij werd geïnterviewd door een Turkse verslaggever, die van al le aanwezigen hulp nodig had om het ge sprek op gang te houden. Toch begreep hij, dat dc heer Leafe veel waardering had voor het spel van de Turkse vier mans-voorhoede en dat de Brit de zege van de Turken volkomen verdiend vond. „Bij vlagen was het Turkse spel zelfs zeer goed", zei Leafe en na deze waar derende opmerking verliet de journalist bijna juichend het vertrek. Voor ons was het commentaar bondig en diplomatiek: „Ik heb Nederland wel eens beter zien spelen, wilskrachtiger ook..." De heer Leafe doelde daarbij op het duel Spanje-Nederland (januax-i 1957) dat even eens door hem werd geleid. „Uw ploeg speelde vandaag op halve kracht, zonder overtuiging". „Weet u, wat u beslist op moet schrij ven", vervolgde hij opeens verrassend en de pen ging gehoorzaam naar het pa per „u moet opschrijven, dat ik die Turkse aanvoer (doelman Seren) zo een voortreffelijke sportjongen vind. Hij wist dat het een strafschop was en zei tegen de andere spelers dat ze geen flauwekul moesten maken. Nou en toen gingen we vrolijk verder. Ik heb het echt niet moei lijk gehad". Schwartz: veel te veel wedstrijden „Ik weet echt niet hoe het komt", was het schaarse commentaar van Abe Len stra. Toen draaide de Fries zich om en het werd stil, heel stil in de Nederlandse kleedkamer. Totdat wij Elek Schwartz naar zijn mening vroegen: „Dc gehele ploeg had een off-day", klonk de harde stem van de bondscoach, „alleen in de laatste twintig minuten is er goed gevoet bald. En nu wil ik helemaal niet zeggen dat wij onverdiend verloren hebben, maar die twee doelpunten waren niet nodig ge weest. Maar ja, wat wil je. Drie dagen voor een interland moeten nog competi tie-wedstrijden worden gespeeld. Enkele spelers hadden deze week zelfs al twee maal gespeeld. Dat is voor elke voetballer te veel, zeker aan het einde van het sei zoen. Dat gaat ten koste van de voorbe reidingen en zoiets maakt de spelers ner veus". Daarna werd het weer stil, heel stil. Wilkes: zware straf „Je hebt het zelf wel gezien", zei Faas Wilkes, „ze lieten ons niet spelen. De Tur ken hebben een goede ploeg en je speelt nu eenmaal nooit, beter dan je tegenstan der dat toelaat. En wat die strafschop be treft, ik vond het ook wel een beetje zware straf. Laat ik zeggen als ik zo'n penalty Hel eerste Turkse doelpunt. De sliding van Wiersma en de snelle re actie van keeper De Munck komen te laat voor het flitsende schot van Tokay. Tijdens het banket, dat zondagavond in een der Amsterdamse hotels werd gehou den, ontving het bestuur van de KNVB een bijzonder pi'ettig telegram van de Turkse minister voor onderwijs en sport, die ken nelijk voortdurend op de hoogte was ge houden van het verloop en de sfeer van de wedstrijd. De minister zegt in dit telegram dank aan het Nederlands elftal voor de faire wedstrijd en .-prak eveneens zijn waar dering uit voor „de buitengewoon sportieve houding van het publiek, dat de Turkse spelers evenveel adhesie heeft betuigd als de Nederlanders". Enkele honderden voetballiefhebbers, die op weg waren naar de interlandwed strijd NederlandTurkije in het Amster damse stadion, zijn te laat in het stadion aangekomen, doordat de stroom uitviel op een der bovenleidingen van het spoorweg baanvak Halfweg-Amsterdam. Door deze storing kon slechts over enkel spoor ge reden worden. De Spoorwegen, die voor de taak stonden de honderden reizigers tijdig naar Amsterdam te vervoeren, zet ten enkele bussen in tussen Haarlem en Amsterdam. Ondanks deze maatregel ont stonden ernstige vertragingen. Om kwart voor drie was de storing opgeheven. Haarlem is uitgebekerd. De eredivisie club Sparta heeft de grootste moeite ge had om tegen de roodbroeken een gelijk spel te bereiken. Haarlem heeft Sparta goed partij gegeven en lange tijd zag het er naar uit dat de roodbroeken zelfs met de overwinning zouden gaan strijken. In de eerste helft was er van enig krachts verschil nauwelijks sprake. Haarlem, dat zich meer en betere kansen wist te schep pen, had eigenlijk bij rust moeten lei den. Goedhart bv. miste een opgelegde kans en het Sparta doel kwam herhaalde lijk in ernstig gevaar. De roodbroeken voorhoede miste echter op het beslissen de ogenblik doortastendheid, zodat Schil der c.s. steeds tijdig konden ingrijpen. De Spartaanse voorhoede, waarin Bos- selaar op de linkervleugel en Van Ede op x-echts, de bal soms aardig opbrachten, had het tegen De Voogd, Kors en Oepkes niet makkelijk en veel gevaar dreigde er dan ook niet voor Snijders, hoewel deze laatste niet mocht klagen toen Daniëls een pass van V. d. Gijp lelijk naast schoot. Zo bleven doelpunten dus uit in deze eerste helft, maar drie minuten na de her vatting kon Haarlem juichen. Een fraaie combinatie tussen Groeneveld en De Graaf bracht de bal bij Goedhart, die weer op tijd een pass aan Groeneveld gaf. En de hierna volgende kogel van Groeneveld was de Sparta doelman Muring te mach tig, een-nul. Sparta begon het gevaar in te zien en wijzigde de opstelling. Met Schilder in de voorhoede en Bosselaar alsmede Van Ede steeds afwisselend zowel op rechts als op links opererend, probeerde men de sterk spelende roodblauwe defensie uit verband te spelen, hetgeen echter niet gelukte om dat de Rotterdammers over te weinig ca paciteiten beschikten. Wel probeerden zij met minder prettige trucjes de roodbroe ken te intimideren, maar ook zulks leid de niet tot succes. Maar tien minuten voor het einde ont stond na een vrije trap een worsteling voor de Haarlem veste waaraan tenslot te De Vries een einde maakte door de bal het laatste tikje over de doellijn te geven. Dit betekende dus een gelijke één-één score. In de resterende tijd konden de be zoekers, zij het met grote moeite, het fel le slotoffensief van de thuisclub de baas blijven. ADVERTENTIE Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr 181. Tel. 14444 tegen krijg, dan zou ik daar zeker tegen protesteren. Overigens hadden wij beslist een strafschop verdiend toen die Turk mij in de tweede helft van de bal zette. Als je het zo bekijkt staan we dus quitte..." Wiersma: inzicht beslissend Roe] Wiersma had enkele woorden van lof voor zijn tegenstanders. „Het inzicht is hier beslissend geweest. Die Turken trokken zich met zeven of acht terug in de verdediging en als de aanval dan was afgeslagen gingen ze weer met zes man naar voren. Door hun goede conditie kon den ze dat twee maal drie kwartier vol houden. Positioneel vond ik ze zeer goed spelen". Toen kwamen ook enkele Turkse journa listen de kleedkamer van het Nederland se elftal binnen. De eerste naam die op hun lippen kwam was die van Abe Lenstra Maar Abe bleek al verdwenen. Die zat op een van de banken van het Olympisch stadion en staax-de naar het veld waar de „slag" zojuist was gestreden. De Tux-ken tx-okken tussen de bedrijven door met heel handig individueel spel ten aanval, maar besloten hun acties met bar slechte schoten. Donyadis speelde zich tot di-ie keer toe heel handig vrij, maar knalde de bal steeds maar ver naast het doel van De Munck. Zijn collega Oktay deed het in de gevallen dat hij zich vrij kon maken van de Nederlandse stopper Van der Hart niet veel beter. Met dit spelbeeld verstreek een belang rijk deel van de eerste helft en iedereen besefte steeds duidelijker dat de doelpun ten duur zouden zijn in deze interland. Toch zou Nedei'land nog scoren voordat de prima scheidsrechter Leafe voor de rust zou blazen. STRAFSCHOP Juist nadat Leafe een typisch buiten- speldoelpunt van Donyadis had afgekeurd, glipte de lenige Moulijn langs rechtsback Tasengin en spil Erdem, maar werd toen duidelijk ten val gebracht. Scheidsrechter Leafe wees resoluut naar de penaltystip, hetgeen ons juist voorkwam. De Turken protesteerden hevig, maar kregen nul op liet request. Wilkes plaatste zich achter de bal en knalde die op een meter hoogte in de uiterste rechterhoek van het tot dat moment perfect door Seren verdedigde doel. In de resterende tijd tot de rust dat was dertien minuten vielen de Turken verwoed aan, maar zij boekten door het slechte schieten geen succes. Van der Hart jubilaris, omdat hij zijn 25ste interland- wedstrijd speelde verspeelde nog wel een keer weer ,een stukje van zijn toch al PITTIGER De tweede helft bleek al direct wat pit tiger voetbal te brengen. Nadat keeper Seren met een lenige duik een droog schot van Schuui-man tot hoekschop had ge slagen, Wilkes en Wiersma prima voorzet ten hadden gegeven en Schuurman een fraaie kans had gemist uit een pass van Wilkes, begonnen de Turken op volle kracht te spelen. Midvoor Oktay stelde plotseling de Nederlandse verdediging voor niet geringe problemen door met onna volgbare wendingen gaten te spelen in de tot dat moment vrij hechte verdediging. En zowaar, in de tiende minuut wrong hij zich wederom langs een drietal be lagers en besloot toen zijn actie met een vlijmend schot, dat zelfs De Munck te machtig bleek. Een schot ook dat zeer grote vreugde teweegbracht bij de Tur ken, die dat blijkbaar als onwaarschijn lijk hadden bestempeld. Zij zouden nog een keer en nog heviger juichen. Want nauwelijks een minuut later omspeelde Oktay nadat hij Van der Hart de bal had afgepakt drie belagers en schoot toen wederom onhoudbaar in. Dat be tekende 21. Nederland werd toen wakker. En meteen was er de sfeer uit zovele vroegere intei'landwedstrijden. Het publiek voelde dat hier voetbal gespeeld was dat niet in verhouding was met de betaalde toegangs prijs. Het schreeuwde hartstochtelijk om een goal en het leek er lange tijd aardig op dat het die zou krijgen. Want plotse ling vlotte alles beter. Het Oranje-team verhoogde het tempo in niet geringe mate. hetgeen de extra spelers in de Turkse de fensie uit de aanval weg hield. De druk op het doel van Seren werd allengs groter, maar toen de Turkse aanvallers voor en kele bijzonder gevaarlijke, uitvallen zorg den werd het evenwicht toch weer meer hersteld.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7