Middenstand zal standaardisatie dienen te bevorderen Spoedige bouw van een sporthal bij Kleverlaan waarschijnlijk Huisjes aan de Zuidpolderstraat in Haarlem moeten ontruimd worden Congres Koninklijke Middenstandsbond van gisteren Amsterdamse Beurs Nieuw uitbreidingsplan - nodig door randweg - voorziet in twee hallen WOENSDAG 7 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 DIRECTEUR BOUWCENTRUM: DE BEURS Conjuncturele werkloosheid in april gestegen Faillissementen Christelijk Lyceum wordt uitgebreid Haarlemse stadsadvocaat óók naar bezwarenzitting van Ged. Staten V erkiezingsvergaderingen prot.-christelijke groep FINANCIERING IS MOGELIJK Tentoonstelling werken Bloemendaalse kunstenaars Verzakkingen na wegpompen van grondwater Collecte Protestants Interkerkelijk Thuisfront UIT STAD EN STREEK „De middenstand zal de standaardisa tie dienen te bevorderen. Ook al zijn ve len hier thans nog tegen gekant, in de toe komst zal er niet aan te ontkomen zijn. Mede door de standaardisatie kan de pro- duktiviteit worden opgevoerd. Een nood zakelijke voorwaarde om tot een hogere welvaart te komen. Hierdoor en door een betere kwaliteit van de produkten zal de concurrentiepositie van de middenstand kunnen worden verbeterd." Deze woor den heeft de directeur van het Bouwcen trum in Rotterdam ir. N. J. Ettinger dinsdagmiddag gesproken tot het congres van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond, dat gisteren in hotel Bouwes in Zandvoort werd gehouden en vandaag is voortgezet met een huishoudelijke ver gadering. Ir. Ettinger helichtte in een boeiend en van veel visie getuigend be toog de plaats van het ambacht, mede ge zien in het licht van de ontwikkeling der Euromarkt. De directeur van het Bouwcentrum sprak in het bijzonder over hetgeen voor de middenstand nodig is om in de toe komst „bij" te blijven. Hij hield een plei dooi voor samenwerking tussen gelijkge .AMSTERDAM Na de feestdag van maandag zette de beurs zeer kalm in. De koersen waren ech ter over het algemeen genomen hoger Aandelen Kon. Olie lagen tegen de 174,— «ongeveer tachtig cent hoger dan de slot- koers van vrijdag. De arbitrage kon niet tot zaken komen, zij het met een enkel stuk dat voor Londense rekening aan de markt was. Een en ander hield verband met de staking in de Engelse hoofdstad van het buspersoneeel. Kon. Olies lagen ongeveeer een halve gulden beneden pari teit New York. Voor de Philipsaandelen be stond wat locale vraag. De koers stelde zich vrijwel de gehele middag rond 280, of wel ruim 2 percent boven de vorige slot- prijs. Unilever handhaafde zich en aan delen KLM hadden op 107,50, plus 1,50 een goede vlucht. In de hoek van aandelen AKU waren goede kopers in de markt. De situatie in de kunstzijde-industrie in het algemeen wordt ter beurze iets gunstiger beoordeeld en werd in de koers van de aandelen verdisconteeerd. Deze lagen ruim 2 punten boven vrijdag. De pessimistische dividendverwachtingen ter beurze van vrijdag ten aanzien van Van Nievelt werden gelogenstraft. Het scheepvaartfonds stelt een dividend voor van 10 percent in contanten, hetwelk de beurs honoreerde met een stijging van de aandelen van ongeveer 2 punten. Ook in deze sector was het uiterst stil en koers veranderingen van betekenis deden zich niet voor. De cultures lagen wat gedrukt. Aandelen Ver. Deli waren ongeveer 4 pun ten en Amsterdam Rubbers bijna 2 punten lager. Staatsfondsen zeer stil en gemakke lijk. Aandelen Metaalbuizenfabriek Excel sior werden ruim 9 punten hoger op 74 (85%) vernomen. De cultuurmaatschappij Kendeng Lemboe werd geadviseerd op 42 (36% bieden) op de terugbetaling van 25 percent op de aandelen. De inschrijving op de 25 miljoen 5 1/4 pet. obligaties ten las te van de N.V. Export en Financierings maatschappij 98% was aldus de emit- tenten behoorlijk en kan als geslaagd worden beschouwd. Het gerucht deed de ronde dat binnenkort een obligatielening groot ongeveer 1000 miljoen 5 percent a 99% ten laste van de Bank van Nederland se Gemeenten kan worden verwacht. Pro longatie 4 percent. (ANP). NEW YORK Over de gehele lijst werden hogere waarden bereikt bij 'n omzet van 3.110.000 aandelen tegen 2.670.000 de vorige dag. Laatbeurs kwamen vooral de autowaar den opzetten, waarvan Chrysler bijna twee dollar hoger sloot. General Electric en Westinghouse Elec tric waren zeer vast; elk meer dan een dollar hoger. International Paper voerde zijn groep omhoog. Ook de oliewaarden verstevigden, evenals de spoorwegwaar den met uitzondering van Pittsburgh and West-Virginia. Verscheidene vliegtuig- bouwwaarden sloten meer dan een dollar hoger. Bij de Scheepsbouwwaarden wer den flinke winsten genoteerd. Ook de far maceutische, tabaks- en metaalfondsen °rbeterden zich. Het industriegemiddelde kwam van '61.12 op 463,67; dat voor spoorwegen van 112,65 op 113,70 en dat voor openbare nuts bedrijven van 77,66 op 77,56. Van de 1 171 verhandelde fondsen sloten er 587 hoger en 322 lager (UP). 3-3-4% Nederl.'47 3% Nedl 1962/64 A. K. U t vé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek ww.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fijenoord Oordtsche Petrol '<on. Petroleum dlliton Vdam Rubber K. L. M Holl. Amer. Lijn K. N. S. M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Dhs. v. Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen msterd. Bank "Tat. Handelsbank '°d. Handel Mij 'tterd Bank ventschc Bank 'naconda Copper dhlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92 93% 176K 286 16814 293 147)4 229 280/ 154)4 331 189)4 724 f 174.— 166/4 56 f 107.40 135)4 129)4 108% 142 207 92)4 75 207 78 160 178/4 163 4515/ie 40 615/is 37"/ie IV/ 23 y& Heden 13"5 uur 'di% 93% 177 286 169 293 148 229 281*4' 154)4 331 189 724 f 173.90 168 56 K 107.50 134 128)4 107/4 141 207 92 74% 207 78)4 160 178 163 46 40)4 61)4 38)4 73 23)4 richte organisaties om gezamenlijk nieu we wegen in te slaan. Over de bouw gaf ir. Ettinger als zijn verwachting, dat deze meer en meer geïndustrialiseerd zal wor den, hetgeen een bittere noodzaak is. Het merkwaardige doet zich voor, dat thans nog niet eens een produkt als kastplan ken kan worden geprefabriceerd. Uitvoe rig stond de spreker stil bij de begrippen kwaliteitsbeheersing, automatisering en standaardisatie. De standaardisatie zal steeds verder worden doorgevoerd. Verwacht mag wor den, dat de dienstverlening van de am- bachtsbedrijven aan de industrie zal toe nemen. Tevens wordt de dienstverlening aan het publiek groter. Mede doordat de mensen over- meer vrije tijd gaan beschik ken, zullen zij allerlei karweitjes zelf gaan opknappen. De ambachtslieden zullen hierbij raad en voorlichting kunnen ge ven. De standaardisatie en opvoering van de produktiviteit zijn noodzakelijk met het oog op de gi-oei van grote economische eenheden. „U zult het oog op de hele we reld gericht moeten houden." Na gespro ken te hebben over de groei van de we reldbevolking, de onderontwikkelde gebie den en de toepassing van de atoomenergie zei ir. Ettinger: „Bij de technische evolu tie is de „sociale techniek" echter ten achter gebleven, deze is veelal nog primi tief." De geestelijke afstanden zouden met het wegvallen van de afstanden-in- kilometers ook kleiner moeten worden. „Wij hebben geen nieuwe technieken no dig, maar mensen, die het nieuwe kunnen en durven zien." Ir. Ettinger deed daar om tenslotte een beroep op zijn gehoor om een „open oog te hebben voor hetgeen de wereld van morgen van u zal vragen." Aan deze toespraak ging een rede door mr. G. E. van Walsum, burgemeester van Rotterdam, over „middenstandsaspecten bij het gemeentebeleid" vooraf. Mr. Van Walsum nam de gemeente Rotterdam hierbij als voorbeeld. „De rol van de ge meenten bij de ordening van het sociaal- economisch proces is uiteraard niet zo groot als die van het rijk." Mr. Van Wal sum gaf een overzicht van de gemeente lijke bemoeienissen met de middenstand, waarbij hij noemde: de vakantieregeling, de kwestie van de koopavonden, de aan leg van winkelstraten, verkeersvoorzie- ningen en onteigeningen. „De belangen van de middenstand komen in de bespre kingen van de gemeenteraad tot uitdruk king. Er bestaan voldoende garanties, dat de belangen van de middenstand in het gemeentelijk beleid ernstige aandacht krijgen," aldus de burgemeester van Rot terdam. Ontvangst op gemeentehuis In de versierde raadzaal heeft het ge meentebestuur van Zandvoort de congres sisten 's middags om vijf uur ontvangen. Tijdens de ontvangst gaf de Zandvoortse Muziekkapel in de muziektent op het Raadhuisplein een concert. Burgemees ter mr. H. M. van Fenema sprak de aan wezigen toe, waarbij hij ondermeer aan dacht wijdde aan de wederopbouw van Zandvoort. Voorts gaf de burgemeester zijn visie op de betekenis van de midden stand. De bondsvoorzitter de heer P. G. van der Weele sprak een dankwoord vcor de pret tige ontvangst. Twee grappige kleuters in oud-Zandvoorts kostuum overhandigden het bondsbestuur twee poppen in Zand voortse klederdracht. Na het bondsdiner in hotel Bouwes werd om half tien een vuurwerk op het strand afgestoken. Aanvankelijk was het een vraag, of het vuurwerk als gevolg van de weersomstandigheden zou kunnen door gaan. De belangstelling was nog vrij groot. Enkele duizenden waren getuige van het knallend lichtfestijn. De stukken spatten uiteen in een regen van veelkleurige ster retjes. Het slotstuk toonde in vurige letters „Vijftig jaar Z.H.V.-Congres K.N.M.B.", omgeven door lichtfonteinen en hoog op spuitende luchtkanonnades. Totale geregistreerde arbeidsreserve door seizoeninvloeden gedaald Het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft een aantal aanvul lende gegevens verstrekt over de situatie op de arbeidsmarkt rer 30 april 1958. De belangrijkste cijfers zijn reeds op 3 mei gepubliceerd (Zie ons blad van die datum, pagina 1). De totale geregistreerde ar beidsreserve daalde van 116.138 tot 99.583 De seizoenwerkloosheid daalde van 32.000 tot 15.000 en de conjunctuurwerkloosheid nam toe van 25.000 tot 28.000. De daling "an e geregistreerde ar beidsreserve in april, aldus het ministe rie, is uitsluitend toe te schrijven aan de invloed van het seizoen. Wel is de daling iets groter dan normaal in deze maand mag worden verwacht, maar dit moet worden toegeschreven aan het inhalen van de achterstand, welke door de abnormale weersomstandigheden van maart in de landbouw, de veenbedrijven en in de bouwnijverheid was ontstaan. Het aantal werkloze mannen, dat per eind april tewerkgesteld was ingevolge de sociale werkvoorzieningsregelingen, bleef nagenoeg gelijk aan dat per eind maart en bedroeg ruim 11.000. De gere gistreerde arbeidsreserve, gecorrigeerd voor de normale seizoenschommelingen, daalde met 3.000 tot 99.000. Het cijfer per eind maart was evenwel zeei ongunstig beïnvloed door de abnormale weersomstan digheden. Het zou daarom onjuist zijn reeds tot een verbetering van de algeme ne werkgelegenheidssituatie te besluiten. Vergelijking met het niveau per eind fe bruari geeft waarschijnlijk een juister beeld van de ontwikkeling. Sedert dat tijd stip steeg het werkloosheidsniveau met 10.000. Informaphone.. Mr. P. J. Mijksenaar, secretaris-penningmeester van de V.V.V. Amsterdam, heeft in de kiosk van deze vereniging vlak voor het Centraal Station officieel de „Informaphone" in gebruik ge steld. Via de „Informaphone" wordt aan toeristen men kan kiezen uit Engels, Frans, Duits en Nederlands gedurende 120 seconden een gesproken dagprogramma gegeven voor Amsterdam en omgeving. Bovendien krijgt de toerist uit een apart vak een aantal folders. De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard: J. Dubbeldam, wonende te Mozambique, handeldrijvende te Haarlem, Nw. Gracht 120, onder de naam of firma Handelson derneming Agentura. Rechter-Commissa- ris mr H. J. Ferwerda. Curator mr W. Boers, advocaat en procureur te Overveen, Prins Mauritslaan 113. W. N. Sjouw, manufacturier, Kerkbuurt 3 te Oostzaan. Rechter-Commissaris mr H. J. Ferwerda. Curator mr D. Aten, advocaat en procureur te Zaandam, Provinciale- weg 52. G. Hart, handelende onder de naam Technisch Handelsbureau G. Hart, wonen de te Krommenie, Serooskerkenstraat 59. Rechter-Commissaris mr H. J. Ferwerda. Curator mr D. Aten, advocaat en procu reur te Zaandam, Provincialeweg 52. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 6 mei 1958 opgeheven het faillisse ment van: J. van Pruissen, stoffeerder, Tempeliers straat 55 rood te Haarlem. Rechter-Com missaris mr N. Reeling Brouwer. Curator mr H. Luijken, advocaat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Bij beschikking van de rechtbank is in het faillissement van C. Schreuder, voor heen handelende onder de naam Handels onderneming „Correct", wonende te Haar lem, Jansstraat 25 rood, in de plaats van mr W. Glasstra, tot curator benoemd mr P. J. Prinsen Geerligs, advocaat en procu reur te Haarlem, Jansweg 52. Architect H. W. van Kempen heeft na mens het bestuur van het Christelijk Ly ceum te Haarlem aanbesteed het uitbrei den van de oostvleugel van het Christe lijk Lyceum aan de Emmakade te Haar lem. Er zullen twee gymnastieklokalen, acht leslokalen en een rijwielkelder ge bouwd worden. Ingekomen waren vieren veertig inschrijfbiljetten. Laagste inschrij vers waren M. J. de Nijs en Zoon te War- menhuizen voor f 451.200 en de hoogste inschrijver was H. F. Betke te Haarlem voor 713.000. Tijdens de korte vergadering van de Haarlemse raad, die dinsdagmiddag werd gehouden, is op verzoek van de heer Schreurs (K.V.P.) besloten aan de door B. en W. aangewezen gemachtigden voor de bezwarenzitting van Gedeputeerde Staten op 13 mei waar belanghebbenden gehoord zullen worden met betrekking tot de voorgestelde grenswijziging tussen de gemeenten Haarlemmerliede en Spaarn- woude, Haarlemmermeer en Haarlem een juridisch deskundige toe te voegen. De gemachtigden, die namens Haarlem de bezwarenzitting van Gedeputeerde Staten zullen bijwonen, bestaan nu uit de heren W. F. Happé, wethouder van Open bare Zaken en Volkshuisvesting, ir. Ch. C. van der Vlis, directeur van Openbare Werken en mr. F. van der Goot, stads advocaat. De protestants-christelijke groep, be staande uit Antirevolutionaire Partij, Christelijk-Historische Unie en Staatkun dig Gereformeerde Partij, die voor de ge meenteraadsverkiezingen in Haarlem met een gemeenschappelijke lijst uitkomen, heeft een tweetal verkiezingsbijeenkom sten belegd, waarvan de eerste op woens dagavond 14 mei in het Wijkgebouw, Ged. Oude Gracht 104 te Haarlem zal worden gehouden. Mr S. D. Sluis (A.R.) uit Ber gen spreekt dan over „Wat ons bindt", de heer J. Wanmaker (C.H.U.) over „Waarom christelijke politiek?" en de heer W. C. Bakker (A.R.) over „Praktische po litiek gezien vanuit ons levensbeginsel". De tweede vergadering wordt woensdag avond 21 mei in „De Leeuwerik" te Haar lem gehouden. Daar spreken mr A. Wen sing (C.H.U.) over „Eenheid in het nodi ge", de heer D. A. J. Spek (A.R.) over „Door eenheid sterk" en ir J. M. van Duin (C.H.U.) over „Angst voor minder kie zers". Het nieuwe uitbreidingsplan Kleverlaan, noodzakelijk geworden doordat de Weste lijke randweg letterlijk een grote streep zal zetten door vijf eerdere uitbreidings plannen, toont wel duidelijk het karakter, dat de westrand van Haarlem hier geleide lijk zal gaan aannemen. Men heeft er de plaats in gefixeerd voor een grote sporthal (tussen de bebouwing aan de Van Rie- beecklaan, over de Delft, en de ijsbaan aan de Kleverlaan) en voor een hal voor klei nere zaalsporten. De verrassing, die de ter visielegging van dit uitbreidingsplan bege leidt, is nu, dat wellicht binnen enkele maanden al begonnen kan worden met de bouw van deze kleinere sporthal, waarvoor de Heemsteedse architect Gerhard Jansen reeds jaren geleden een tekening maakte. Het hangt naar wij vernamen nog op één goedkeuring in Den Haag, maar maakt er een redelijke kans toe, deze te krijgen. Het geprojecteeerde gebouw was 43 meter lang en 19 breed, maar de op de schetstekening van het uitbreidingsplan „uitgetrokken" ruimte voor de badminton- hal, waarbij men zich geheel naar dit be staande plan heeft gericht, maakt nog enige verlenging van de hal mogelijk. De plaats van deze „badmintonhal" (overigens ook te bezigen voor andere zaalsporten) komt op de strook grond ten zuiden van de Kleverlaan tussen de spoorbaan en de Kle verparkweg. Deze strook wordt van zuid naar noord achtereenvolgens reeds in be slaggenomen door de ruimte rondom de Bloemendaalse kleuterschool „Hummel- tjeshonk", door terrein en enige honken voor georganiseerd jeugdwerk en een aan tal sportvelden. Ten noorden van die sport velden komt nu de badmintonhal, door een ruime toegangsweg met de Kleverlaan ver bonden. De voorspoedige gang van zaken, die uit eindelijk dan toch nog enige vaart aan dit project heeft gegeven, komt uiteraard vooral neer op de steeds beter wordende uitzichten op det financiering van het ge heel, dat toch de twee ton in belangrijke Van donderdag 15 tot en met maandag 26 mei zal er weer een expositie van wer ken van in de gemeente Bloemendaal woonachtige kunstenaars in de kleedka mers van het Openluchttheater gehouden worden. Dit jaar zullen er echter alleen beroepskunstenaars aan kunnen deelne men. Ook zal er gelegenheid zijn beeld houwwerken, mozaïeken en emaillewerk in te zenden. De tentoonstelling zal op woensdag avond 14 mei om acht uur officieel door de burgemeester van Bloemendaal, dr. D H. Peereboom Voller, geopend worden, welke bijeenkomst alleen voor genodigder- toegankelijk zal zijn. De tentoonstelling zal met ingang van donderdag 15 mei da gelijks van tien tot vijf uur geopend zijn. Een doorsnede van de door de archi tect Gerhard Jansen. mate zou moeten overschrijden. De nood van de zaalsport is echter zozeer gestegen, dat er thans gereder particuliere deelne ming is te krijgen. De Stichting „Badmin tonhal Duinwijck" zal binnenkort bijeen komen om zich te beraden over de defini tieve beheersvorm van het gebouw. Wat de inhoud ervan aangaat is reeds eerder medegedeeld, dat men er op vijf banen in zal kunnen spelen. Langs deze vijf banen is een brede gaanderij gepro jecteerd, die een halve meter boven de vloer ligt. Een houten hekwerk scheidt spelers en belangstellenden in het 8V2 me ter hoge gebouw. Bij de hal is voorts ge voegd een ruime hal met links en rechts de kleedkamers, waarboven zich nog een etage bevindt met twee clublokalen, van waaruit men de hal zal kunnen overzien. De sporthal wordt in het uitbreidingsplan „hal B" genoemd en er wordt een parkeer ruimte van duizend vierkante meter voor geschreven. Ook de plaats voor een grotere sporthal (hal A), die tevens congressen en tentoon stellingen zou moeten kunnen huisvesten, en waarover de commissie-Sporthal van de Haarlemse Sportraad destijds een rapport uitbracht, is thans gefixeerd. En wel op de plaats, die er reeds in 1954 voor genoemd werd: op het terrein ten zuiden van de Van Riebeecklaan. Het complex heeft een enirme omvang (alleen reeds een parkeer ruimte van anderhalfduizend vierkante meter) en het komt ons voor dat men hier bij inderdaad met die afmetingen heeft ge rekend, welke de commissie-Spoi'thal wen selijk achtte. Deze kwam tot verhoudingen van 66 bij 47 meter welke alleen al een toeschouwersaccommodatie van 1600 per sonen zou mogelijk maken. De bouw hier van is in tegenstelling tot die van de bad mintonhal nog verre toekomstmuziek. De randweg In het uitbreidingsplan Kleverlaan, dat reeds door de Commissie voor gemeente lijke plannen van de Planologische Dienst is goedgekeurd zijn de wijzigingen uitge werkt, die het tracee van de randweg, waarin de Delftlaan ter hoogte van de Heussenstraat vervloeit, met zich mee brengt. Er wordt rekening gehouden met een verbreding van de Delft, die gezien de afbuiging van de Delftlaan westwaarts ge deeltelijk verlegd zal moeten worden, en met een verschuiving van de ijsbaan. Langs de noordzijde van de randweg zijn fiets- en voetpaden geprojecteeerd, alsmede aan weerszijden servicestations. Het uitbrei dingsplan voorziet ook in de bouw van vier maal vier eengezinswoningen aan de J. P. Coenlaan, tegen de grens van Bloemendaal, de aanleg van een terrein voor georgani seerde sport of spelen eveneens aan de zuidzijde van de Kleverlaan, maar tegen de Bloemendaalse grens, en kleedgebouwen op de bestaande sportvelden en een ge bouwtje op de ijsbaan. ADVERTENTIE Gisteravond omstreeks acht uur werd een surveillerend agent in de Amsterdam straat in Haarlem aangesproken door enkele angstige bewoners van enkele huisjes in de Zuidpolderstraat, die hem meedeelden, dat in hun woningen de mu ren scheurden, de ramen uit hun sponnin gen werden gedrukt, de deuren uit de scharnieren vielen en de vloeren aan het verzakken waren. Een onderzoek wees uit, dat deze klachten in geen enkel op zicht overdreven waren en de politie stelde zich dan ook direct in verbinding met Openbare Werken en met Bouw- en Woningtoezicht waarvan enkele leden laat in de avond poolshoogte kwamen nemen. Men achtte gevaar voor instorting nog niet aanwezig, maar toen vanmorgen bleek dat het verzakkingsproces doorgang had gevonden werd er bevel gegeven de wo ning 31rood, die er het ergst aan toe was, te ontruimen. De bewoners, de heer en mevrouw Kui per, deelden ons vanmorgen mee dat de ellende op koninginnedag was begonnen. Enige tijd geleden is men namelijk begon nen met het verbeteren van de rioleringen in de Amsterdamstraat en de Zuidpolder straat waartoe het grondwater wegge pompt moest worden. Kort na het begin van dit omvangrijke werk hoorde de familie Kuiper al een onheilspellend ge kraak en op koninginnedag viel het ruit van het voorraam aan schreven. Sinds die dag is het steeds erger geworden. De mu ren begonnen te scheuren, de vloer zakte weg en gisteravond hing plotseling de voordeur scheef in de scharnieren. De familie Kuiper, die enkele dagen geleden reeds in contact was getreden met de gemeente durfde niet naar bed te gaan en bracht de nacht wakend door, overi gens in gezelschap van enkele buren, ter wijl voorts de agenten van het posthuis Amsterdamsevaart op hun ronde de wo- ningëh in de Zuidpolderstraat voortdurend in de gaten hielden. Vanmorgen kwamen er weer enkele ge meenteambtenaren, die mevrouw Kuiper mededeelden, dat zjj des middags haar woninkje ontruimd en verlaten moest heb ben omdat het gevaar voor instorting niet denkbeeldig was, temeer daar de schoor- Enkele huisjes in de Zuidpolderstraat bij de Amsterdamstraat zijn aan het verzakken en zullen een dezer dagen ontruimd worden, omdat zij kans lo pen in te storten. Voorlopig heeft men de pandjes met zware balken gestut. Rechts op de foto ziet men enkele ge-. meente-ambtenaren, die een onderzoek hebben ingesteld naar de situatie op de bovenwoning op nummer 31. De famile, die daar woont, kreeg opdracht vo,nmiddag het huis te ontruimen. steen ook begon te scheuren. Er is voor deze familie een woning beschikbaar aan het Junoplantsoen, die echter pas op 19 mei vrijkomt, zodat men tegen het middag uur nog druk doende was onderdak voor de familie Kuiper, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen, te vinden. De meubels worden voorlopig ondergebracht in de Gorterstraat. Ook de familie C. Polak, wonend op nummer 31, zal vanmiddag de woning moeten verlaten en van de zijde van Bouw en Woningtoezicht deelde men ons mede, dat ook voor deze familie voor onderdak gezorgd zal worden. Broodwinning weg In de zeer nabije toekomst zal ook de familie M. Hendriks, van nummer 29 rood, moeten verdwijnen terwijl tenslotte de groentenzaak van de heer -T. Vlegels, op nummer 29, op de hoek van de Zuidpolder straat en de Amsterdamstraat ontruimd zal dienen te worden, hoewel dit uiteraard op grote moeilijkheden stuit aangezien met de ontruiming tegelijk de broodwin ning van dit gezin verdwenen zal zijn. Van de zijde van Bouw- en Woningtoe zicht deelde men ons mede. dat de wonin gen van vóór 1905 dateren en aangezien de Bouwwet pas in 1905 in werking trad heeft men niet kunnen nagaan of er al dan niet geheid is onder deze huisjes. Want dat zou een reden kunnen zijn van de plotse linge verzakking. Bouw- en Woningtoe zicht houdt deze buurt echter scherp in het oog opdat men onmiddellijk maatrege len kan nemen indien er zich elders moei lijkheden voordoen. De collecte gehouden ten bate van het Protestants Interkerkelijk Thuisfront van 14 tot 19 april bracht in totaal 9.236,69 op. In Haarlem werd 6.227,08, in Heem stede 1.753,14 en in Bloemendaal 1.256,47 bijeengebracht. Van deze opbrengst komt 62% ten gun ste van het tehuis in Haarlem en 38% is bestemd voor de geestelijke verzorging der militairen door de legerpredikanten in Ne derland en voor de tehuizen voor militai ren in de Nederlandse gebiedsdelen buiten Europa. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft vergunning verleend om met bussen te collecteren op de Luilakmarkt op 23 mei van des middags 4 uur tot des nachts 12 uur. De opbrengst daarvan is bestemd voor het vernieuwen van meubilair in het te huis aan de Jansweg. Collectanten kunnen zich aanmelden aan het tehuis, Jansweg 34-36 in Haarlem. Nieuws in het kort Beëdigd. Als makelaar in onroerende goederen werd door Je Haarlemse recht bank beëdigd: A. van Dormolen, Joh. Wagenaarlaan 56 te Heemstede. Als advo caat en procureur bij de rechtbank werd beëdigd: mr. A. J. Colijn, kantoorhoudende te Heemstede, Heemsteedse Dreef 183. Conlactavond. De vereniging van po- litiereservisten in Haarlem houdt op 9 mei in café-restaurant „Die Raeckse" een con tactavond. Na het uitreiken van de diplo ma's geoefend man door de hoofdcommis saris, de heer J. Fontijne, zal de film „Heuvel 24 antwoordt niet" vertoond worden. Excursie naar „Caprera". Zaterdag middag 17 mei zal er opnieuw een excursie naar het landgoed „Caprera" gemaakt wor den. Belangstellenden wordt verzocht zich om twee uur bij de ingang van het Open luchttheater te verzamelen. „Uw kostbaarste bezit". Op 12 me: zal mevrouw T. Kerkhoff-Pet in het wijk - gebouw aan de Gedempte Oude Gracht 104 in Haarlem spreken over „Uw kostbaarste bezit". Zij behandelt dan de visie van de Partij van de Arbeid op de gemeentelijke zorg voor de volksgezondheid. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterli.ik op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXXXOOCCOCXXXJOCOOCOXOOOOOCCOOUCOOOOCOCOOOOOOOOOCCOCX Aanrijding in Aérdenhout. Dinsdag avond omstreeks zes uur botste een per sonenauto, bestuurd door een 54-jarige Aerdenhouter bij het kruispunt Eikenlaan- Tollenslaan-Schulpweg te Aerdenhout, tegen een bromfiets, bestuurd door een o2-jarige verpleegster, eveneens in Aer denhout woonachtig. De verpleegster klaagde over pijn in haar heup en de rechterarm en nadat hulp is verleend is zij op eigen gelegenheid naar huis gegaan. Notaris. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondis sement Haarlem ter standplaats Zaandam de heer D. J. Teenstra, kandidaat-notaris te Zaandam, in de plaats van de eervol ontslagen notaris G. van Holk. Revue. De wijkjeugdraad III van de Needrlands Hervormde gemeente geeft in het wijkgebouw Molenaerstraat in Haar lem donderdag en zaterdagavond onder de titel „Schoorvoetend" een revuevoorstel ling .waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Mr. Dr. Ekeringfonds, dat bedoeld is het beroepen van een jeugdpre- dikant in Haarlem mogelijk te maken.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13