ARCHWOOD Indisch drama in Holland Festival Agenda voor Haarlem E.V.C.-Reuter procedeert tegen E.V.C.-üe Groot De Kroon van Koning Pompodilio IV Kort en bondig WOENSDAG 7 MEI 1958 5 Bij de tijd De radio geeft donderdag T el evisie pro gramma Kerkelijk Nieuws Ambtenaren maakten misbruik van hun functie Legeroefeningen begonnen in Overijsel Prof. Thijsse onderscheiden Sigrid Koetse vervult de hoofdrol bij de Nederlandse Toneelmanifestatie Sleepboot „Simson" naar coaster „Betty" Het hoogste loflied... DROSTE PASTILLES Altijd welkom ONS VERVOLGVERHAAL DOOR IRIS BROMIGE Op dinsdagavond is het televisietoestel een huisbioscoop. Gisteren werd als hoofd film verto®nd „De duivel was de laatste gast" van Marcel Carné, waarover men nu alweer geruime tijd geleden een critische waardering in onze aan de cinematografi sche kunst gewijde rubriek heeft kunnen .lezen. Nieuw waren de twee voortreffelijke documentaires in het voorprogramma, waarvan één van Nederlandse makelij, te weten „Vlaardingen koerst op morgen" van de fotograaf Jan Schaper, die in opdracht van genoemde gemeente in een reeks sug gestieve beelden de ontwikkeling liet uit komen van een bescheiden vissersplaats tot onze derde havenstad. Mede door de wijze, waarop het historische materiaal tot een levende materie is verwerkt, verdient dit interessante produkt van een kennelijk enthousiaste cineast veel waardering. Zeker niet minder belangwekkend was de door het Duitse Instituut voor Wetenschappe lijke Film vervaardigde reportage van de levensgewoonten van de inktvis. Het N.T.S.-journaal besteedde aandacht aan het bezoek van Koningin Juliana aan Overijsel en aan de gevolgen van de bus staking in de Engelse hoofdstad. Gelukkig is de bijgedachte aan vuilspuierij door de traditionele baggermolen bij de aankondi ging eindelijk weggenomen: men wordt nu door een klok met secondenwijzer gesterkt in de overtuiging dat Carel Enkelaar en de zijnen alle krachten en beschikbare mid delen aan het werk zetten om bij de tijd te zijn. Gezegd mag worden, dat men voor deze bondige beeldverslaggeverij langzaam maar zeker een eigen vorm begint te Beeldschermer ADVERTENTIE Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10 00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Middagklok- noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Voor de boeren. 12.3o Land- en tuinb.meded. 12.38 Dansmuz. 12.55 Zon newijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Fluit en clavecimbel. 13.40 Lichte muziek. NCRV 14 00 Metropole Ork. 14.25 Kamermuz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Alt en piano. 15.30 Kamerorkest. 16.00 Bijbeloverdenking. 16.30 Tenor en piano. 17.00 Zeeman tegen wil en dank, hoorsp. voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Vocaal ens. 18.15 Friese uitz. 18.30 Gr-am. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man at. 19 15 Gram. 19.20 Speciaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., politieke caus. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gevar. progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23:15 Zaal- sportuitsL 23.2024.00 Moderne muziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnast. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Oagooening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek- bespr. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Amus.muz. 11.45 Van twaalf kabouters en een toverfee, caus. 12.00 Mil. kapel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12 33 Pianomuz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 13.55 Beurs ber. 14.00 Bas en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.45 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Amus.muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Gesproken brief uit Londen. 18.20 Metropole ork.18.45 Sportproblemen. 18.55 Voor de kinderen. 19 00 Wie opent de kluis? 20.00 Nieuws. 20.05 Or- kestconc. (In de pauze: 20.50—21.10 Israël, eeuwen oud, tien jaar jong, caus.). 22.05 Act. 22.20 Gevar. Progr. voor de militairen. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25—24.00 Discotaria. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. (Om 12.30 Weerber. 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 School radio. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 1602 Kamerorkest en soliste. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldten toonstelling. 20.00 Pol. causerie. 20.10 Gram. 20.15 Kinderweelde. 20.30 Jazz-festival. 22.00 Nieuws. 22.15 Intern. Radio-Universiteit. 22.30 Orgelconc. 22.50 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: Eurovisie: 19.30 Voetbalrep.: Manchester United—Milaan. NTS: 21.15 Journ. en weeroverz. NCRV: 21.35 Artisjok. 22.05 Onze vriend het atoom, film. 22.50 Dagsluiting. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Ned. Herv. Kerk Beroepen te Mastenbroek D. B. van Lok horst te Bergschenhoek door de Gene rale Synode als predikant voor Curagao H. Stoof, kand. te Oegstgeest. Geref. Kerken Beroepen te Appingedam (vac.-A. J. Janssens) B. Berends te Beetsterzwaag te Groningen-West (vac.-dr. L. van der Zanden) T. Spilker te Maassluis. Aangenomen naar Den Burg op Texel S. de Lange, kand. te Rotterdam naar Loenen a. d. Vecht H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam-Oost, die bedankte voor Broek onder Akkerwoude, Dalfsen, Dussen (N.Br.), Harmeien, Hoek (Z.) en voor Lol- lum (Fr.). Bedankt voor Gorredijk H. Bade te Val- thermond. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Meppel G. J. Buys te Papen- drecht en S. van Zwoll te Kampen. Beroepen te 's Gravendeel J. M. Visser te Dokkum. Bedankt voor Driebergen D. Slagboom te 's-Gravenzande. Tweetal te Ede G. J. Buys te Papen- drecht en D. Henstra te Oud-Beijerland. Beroepen te Ermelo M. Vliestra te Eem- dijk. Baptisten Gemeenten Beroepen te Musselkanaal Ph. Lindeman te Stavoren, die voor dit beroep bedankte. Geref. Gemeenten Beroepen te Barneveld P. van der Bijl te Rhenen. Doopsgez. Broederschap Beroepen te Den Horn (Gron.) dr. S. S. Smeding te Noordhorn-Grijpskerk. Voor de president van de rechtbank te Amsterdam heeft gisteren opnieuw .en kort geding gediend over de Eenheids- Vakcentrale, dat aanhangig was gemaakt door de heren J. F. Reuter, B. Brandsen en R. Smit als leden van het dagelijks bestuur van de E.V.C. tegen drie leden van de zich noemende „contactcommissie uit de E.V.C.-bonden", de heren P. de Vroome, C. F. Helmers en J. A. Bosma, aanhangers van de groep-Paul de Groot. Namens de eisende verbondsbestuurders vroeg mr. Th. Ph. van Raalte uit Amster dam de president de gedaagde drie leden te verbieden zich uit te geven of te gedra gen als bestuursleden van de E.V.C. of de daarbij aangesloten bonden, hun te ver bieden publikaties te doen uitgeven die de schijn wekken afkomstig te zijn van het E.V.C.-bestuur, alsmede hun een verbod op te leggen het congres, dat de leden van de contactcommissie willen doen houden, de naam te geven van E.V.C.-congres. Mr. Van Raalte betoogde dat de schor sing van de heren Reuter, Brandsen en Smit als bondsbestuurders door een hoofd bestuursvergadering niet rechtsgeldig is en dat de contactcommissie geen enkele bevoegdheid heeft, omdat ze zich zelf heeft geïnstitueerd. De heer P. de Vroome geeft zich aldus mr. Van Raalte ten on rechte uit als vertegenwoordiger van de „Algemene Bond van Werkers in de Han del en het Geldwezen", de heer Bosma als bestuurslid van de „Coöperatieve Vereni ging Bedrijfsbond Werknemers in de Gra fische en Papierverwerkende Bedrijven u.a.", de derde gedaagde, de heer C. F. Helmers, is bestuurslid van de „Algemene Bond van Werkers in de Hout- en Meubel industrie" die zich van de E.V.C. heeft ge- distancieerd. Mr. Van Raalte legde twee uitgaven van Werkend Nederland over: één van de groep-Reuter, de andere van de contactcommissie. Hij noemde deze laatste uitgave een inbreuk op 't auteurs recht. „Deze uitgave geeft blijk van wei nig fantasie", zo merkte de president op, toen hij beide nummers met dezelfde kop en van gelijke opmaak vergeleek. Mr. M. D. Proper uit Haarlem betoogde dat de zichzelf geïnstitueerd hebbende commissie een congres voorbereidt, omdat het geschorste verbondsbestuur op her haalde aandrang daartoe niet wilde be sluiten. „Door wie is die vergadering, waarin de verbondsbestuursleden werden geschorst, bijeengeroepen?", wilde de president weten. „Door de contactcommissie", antwoord de pleiter. „Een rare organisatie", meende de pre sident. „In E.V.C.-kringen is het gebruikelijk eigen boontjes te doppen", zei mr. Proper. Omdat de groep-Reuter het houden van een congres afwees, werd schade gedaan aan de organisatie. Daarna en daarom is er een contactcommissie in het leven ge roepen. Dit gebeurt wel meer bij vereni gingen waarbij het bestuur in gebreke blijft. De meest gerede partij kiest dan een commissie om het verenigingsleven op De rechtbank te Arnhem heeft de 51- jarige voormalige chef van het bureau paspoorten en rijbewijzen der provinciale griffie te Arnhem veroordeeld tot een ge vangenisstraf van een maand, en zijn ondergeschikte, een 34-jarige voormalige commies tot een gevangenisstraf van een week. Bovendien moeten beiden een som van 307,50 terugbetallen aan de eigenaar van een rijbewijscentrale, van wie zij voor vermeende legeskosten 615 hadden ontvangen. Hij had van beide ambtenaren afschrif ten van lijsten met namen en adressen van personen aan wie een rijbewijs was verstrekt gevraagd. Deze lijsten werden door de ambtenaren na kantoortijd uitge tikt en tegen betaling van totaal 615,— als „legeskosten" verstrekt. Deze bijdragen waren echter in het geheel niet verschul digd. De ambtenaren hadden betoogd, dat zij de afschriften niet in hun kwaliteit van ambtenaar, doch privé hadden verstrekt. Er was een typeloon van drie cent per regel overeen gekomen. De rechtbank was van mening, dat de beide verdachten op ergerlijke wijze mis bruik hebben gemaakt van hun ambte lijke positie. gang te houden, aldus mr. Proper. „Voor mij een geheel nieuw leerstuk", meende de president. „Indien een bestuur in gebreke blijft, moet u de rechter raad plegen". „Daarin voorzien de statuten niet", zei mr. Proper. President: „Ik noem dit drijven van een commissie geweld". „Integendeel, dit is een democratisch functioneren van een vereniging ingevolge de wens van het grootste deel van de leden", antwoordde mr. Proper, die be toogde dat acht bonden de contactcom missie ondersteunen en dat de overgrote meerderheid der leden en de belangrijkste bonden achter de contactcommissie staan. De heer Reuter verklaarde: „Het E.V.C.- bestuur laat zich geen congres opdringen door minderheden. Slechts vier bonden hebben naar mijn mening om ee# congres gevraagd. Statutair zijn evenwel verzoe ken van negen bonden vereist, zodat enkele „staatsgrepen" nodig waren in - andere bonden, waarvan thans wordt gezegd, dat ze wettig zijn gekozen". „Het gaat om de mening die bij de leden leeft en niet om die van het verbondsbe stuur" repliceerde de heer Bosma, een der gedaagden. Namens eisers stelde mr. Van Raalte nog, dat niet het recht van gedaagden wordt betwist om nieuwe organisaties op te bou wen of een nieuwe centrale te stichten. „Zij dienen dit evenwel te doen onder eigen naam en onder eigen vlag". De president zal op 13 mei uitspraak doen. Citra ultra Dinsdagmiddag om klokslag vier uur is het beginsein gegeven voor de grote le- geroefening „Citra ultra", die wordt uit gevoerd door de 42ste gevechtsgroep on der leiding van de commandant van de vierde divisie, generaal-majoor B. de Ko ning. De gevechtsgroep, samengesteld uit onderdelen van de vierde divisie, is aan gevuld met legercorpsgroepen tot een to tale sterkte van ruim 7200 man. De oefening speelt zich af in het gebied tus sen Westervoort en Zwolle. De gevechtsgroep zal vanuit midden- Overijsel een aanval voorbereiden en uit voeren over de IJsel. „Citra ultra" is in de eerste plaats bedoeld als een oefening voor het genie-bataljon en het geneeskun dig bataljon, die het echter niet kunnen stellen zonder hulp van de infanterie. Het 42 ste bataljon infanterie is begon nen over de IJsel in vijandelijk gebied te infiltreren en zich te verzamelen ach ter de vijandelijke linies, in afwachting van de grote aanval in de komende nacht, waar aan ook door de luchtmacht zal worden deelgenomen. Dit oversteken van de IJsel door kleine gevechtseenheden geschiedde op een historische plaats, namelijk bij Gorssel waar in de jongste oorlog de Ca nadezen overstaken. Getracht wordt een bruggehoofd te vormen, zodat de genie een vaste verbinding kan maken tussen beide oevers. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen William Bowie-medaille Prof. J. T. Thijsse, directeur van het Waterloopkundig Laboratorium te Delft, is dinsdagavond in de Nationale Acade mie van Wetenschappen te Washington met de William Bowie-medaille onder scheiden. Prof. Thijsse is de twintigste ontvanger van de medaille, die officieel „de hoogste onderscheiding voor geofysische geleer den in de gehele wereld" heet. De me daille werd uitgereikt door dr. Maurice Ewing, president van de Amerikaanse Geofysische Unie, op een bijeenkomst van de unie. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen i In Mexico. Een Nederlandse goodwill- missie, onder leiding van prof. dr. ir. H. C. J. Gelissen, die een bezoek brengt aan Mexico, is ontvangen door de president der Mexicaanse republiek. Nadat Pipero een poosje met aandacht naar de stoel had staan kijken, kuchte hij eens deftig en liep toen naar het open raam, waar hij een poosje naar hiaten keek in de paleistuin. De lakei stond zwijgend in de kamer en keek naar het snijdertje, nieuwsgierig, wat die toch eigenlijk wel in de zin had. Hij begreep er niet veel van Maar Pipero wel. Nadat hij oplettend de zware bomen in de tuin had bekeken, kwam er een slim lachje op zijn gezicht en hij knipoogde. 4243 Tijdens het Holland Festival zal in een aantal plaatsen in Nederland een opvoe ring van het Indische drama „Shakunta- la" worden gegeven, een in de vijfde eeuw door de dichter Kalidasa geschreven werk. Het oorspronkelijk in het Sanskriet ge schreven drama werd in het Nederlandse bewerkt door Bert Voeten, die daarbij ge bruik maakte van de reeds bestaande ver talingen in het Engels, het Frans en het Duits. Kalidasa's verhaal heeft in het verleden herhaaldelijk gesproken tot de fantasie van Europese auteurs. Behalve dat het stuk buiten Nederland in de oorspronke lijke vorm is opgevoerd, leverde zijn in trige de stof voor de ballet-pantomime Sacountala, die in het jaar 1858 derhal ve precies een eeuw geleden een eerste opvoering te Parijs beleefde. Een halve eeuw later verwerkte de Amerikaanse componist Louis A. Coerne de stof tot een opera, die zowel in de Verenigde Staten als in Duitsland tot opvoering kwam, on der de naam Sakuntala. Cees Laseur heeft de regie van het to neelspel op zich genomen, de muziek werd gecomponeerd door Jurriaan Andriessen, decors en kostuums zijn door Nicolaas Wijnberg ontworpen. De „Nederlandse Toneelmanifestatie 1958" heeft voor deze opvoeringen de medewerking gekregen van een groot aantal leden van Neder landse gezelschappen. Behalve de regis seur zelf zullen medespelen: Albert van Dalsum, Joekie Broedelet, Lia Dorana, Ellen van Hemert, Kitty Kluppell, Sigrid Koetse, Rita Maréchal, Heieen van Meurs, Shireen Strooker, Bas ten Batenburg, Ju les Croiset, Johan Fiolet, Coen Flink, Ge rard de Groot, Bob de Lange, Elisabeth Andersen, André van den Heuvel, Jan van der Linden, Ton Lutz, Ramses Shaffy en Henk van Ulsen. Het drama, dat de Nederlandse titel „De noodlottige ring" heeft gekregen, zal vier keer in Den Haag, drie keer in Amster dam en eenmaal in Rotterdam, Hilver sum, Arnhem, Deventer, Nijmegen en Utrecht worden opgevoerd. De première heeft op 30 juni in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag plaats. Cees Laseur deelde in een persconferentie in de ambassade van India mede, dat hij heeft getracht de filmster Audrey Hep burn te engageren voor de hoofdrol in de ze legende, de rol van het half-hemelse meisje Sakuntala, dat koningsbruid wordt. Daar de filmster echter na haar huidige verblijf in de Kongo spoedig in Venezuela zal moeten gaan filmen, was het haar niet mogelijk de twee maanden vrij te maken, die een optreden in Nederland in dit ge val gevergd zou hebben. De rol van Shakun- tala zal thans worden gespeeld door Si grid Koetse, die van de koning door Coen Flink. Op de melding, dat zich motorschade had voorgedaan op de Nederlandse kust vaarder „Betty" (400 ton) van de rederij H. Fokkens te Naarden en dat het schip voor anker was gegaan ter hoogte van North Foreland in het Engels Kanaal, is de I.Tmuidense sleepboot „Simson" van n.v. Bureau Wijsmuller vannacht om streeks twee uur naar zee gegaan. Do door Bureau Wijsmuller aangeboden hulp werd door de in 1951 gebouwde ..Betty", die onder beheer is van Muller en Reitsma te Rotterdam, geaccepteerd. De „Simson", die honderdentwintig mijl moest afleggen naar de coaster, maakt met deze reis haar eerste berging. Kapi tein A. Broek voert het commando. Vanmorgen omstreeks negen uur nam de „Simson" regelmatig peilingen op de ..Betty". Ook werd gewerkt met de sleep boot „Cycloop", die maandagmorgen terug keerde in IJmuiden en thans een sleepreis maakt van Rotterdam naar Belfast in Ier land. ADVERTENTIK Ja, de verrukkelijke Droste flikken genieten de voorkeur van de Nederlandse moeders. In vier delicieuze smaken dessert, melk, mokka, bitter-zoet. 46. „Hoor eens dokter, is het nu niet te gek, dat ik hier in bed lig? Ik voel me uitstekend, nu ik weer droog ben en ik kan best naar huis wandelen". „Je blijft gedurende vierentwintig uur, waar je bent". „Onmogelijk", verklaarde Celia. „Mijn deelgenote is juist met vakantie gegaan en ik moet morgen in de win kel zijn". „Is er anders niemand?" „Neen". Hij nam haar temperatuur op en onderzocht haar nog eens. „Goed dan. Maar blijf vandaag in bed. En als je mor gen enige onaangename gevolgen voelt opkomen, denk er dan aan, dat een kou, waar onmiddellijk aandacht aan wordt besteed, binnen een paar dagen ten einde kan zijn en dat je als ze verwaarloosd wordt, er maan den mooi mee kunt zijn." „Daar zal ik aan denken", beloofde Celia. Hij keerde zich tot tante Beatrice. „Ziet u er op toe, dat deze jonge dame gedurende de rest van de dag in bed blijft, juffrouw Lacey? Ze is een ob stinaat schepsel, dat graag haar eigen zin doet." „Ik zal er voor zorgen, zei tante Beatrice. „Het zit in het bloed, weet u, die koppigheid. Haar moeder was al net zo. Dat was nuttig werk, wat je van morgen gedaan hebt, meiske. Het zal je waarschijnlijk wel spijten, als mevrouw Maple .ie met luidruchtige dankbetuigingen komt overvallen." Hij glimlachte en knikte en ging met tante Beatrice de kamer uit. Celia voelde zich plotseling slaperig en vroeg zich af, of de koffie soms een slaapmiddel had bevat. Zij was bijna in slaap toen tante Beatrice nog even naar binnen gluurde. „Doe maar een tukje voor het diner, kindje. Laurie heeft juist je vader opgehaald. Hij komt vanavond voor het avondeten hierheen en brengt wat kleren voor je mee, zodat je morgenochtend, als je je goed voelt, regel recht naar je winkel kunt gaan." „Is Gay niet te lastig? Ik had haar helemaal ver geten". „Neen hoor. Gelukkig heeft Ian Binty meegenomen op zijn vakantie en dus kan de hond ongehinderd in huis r< 'lopen. Dus maak je nu nergens bezorgd over en ga a1 n maar een slaapje doen." Zij sloot de deur zacht achter zich en Celia gaapte en strekte zich behaaglijk onder de dekens uit. Gesteund door kussens en met een krant in haar han den kwam Celia die middag tot de conclusie, dat luxu euze ledigheid in kleine doses wel eens erg plezierig kan zijn. De zon, die na de grauwe troosteloze morgen door gebroken was, omlijnde nog eens de warme harmonie van de kamer met haar roze vloerkleed, donker eiken meubelen en aardige gordijnen. Er werd op'de deur geklopt en in antwoord op haar: „Binnen", kwam Deverel met een theeblad binnen. Toen Celia zag, dat er twee koppen op het blad stonden, wist zij, dat het uur van 'afrekening geslagen had. Hij ging op de vensterbank zitten met het blad naast zich. „Zal ik inschenken? Het is voor mij gemakkelijker", merkte hij op. „Graag", o Hij droeg nu een grijs colbertcostuum. Zijn zware wenkbrauwen gaven hem een zeer nadrukkelijk uiter lijk. Zij trachtte zich er toe te brengen hem met een zekere neutraliteit te beschouwen. Maar voelde, dat zij sterk in het nadeel was. Het nachthemd en bedjasje van tante Beatrice waren van een weinig flatteuze kleur en zonder lippenstift en poeder en met het haar zacht en onhandelbaar na het bad en het droogwrijven van die morgen voelde zij zich als een klein meisje, dat ergens op betrapt was. Doet er niet toe. dacht zij, zich er tegen- inzettencl. Ondanks deze nadelen was zij niet van plan hem de overhand te laten krijgen. Hij had haar een keer afgestraft, maar dal zou haar geen tweede keer gebeu ren. „1-Ioe gaat het tegenwoordig op het laboratorium?" vroeg ze. „Zeer druk". „De uitbreiding is dus net op tijd gekomen." Hij wierp haar een snelle blik toe, maar zag een zedig en openhartig gezichtje, dat naar hem toegekeerd was. „Die was allang nodig". „En ik veronderstel, dat hetzelfde strategische spel nog steeds gespeeld wordt?" „Wat weet je daarvan?" „Oh, zelfs domme vrouwelijke employees hebben soms wel eens enig idee van de ambities van de mannen in administratieve posities en van alle manoeuvres om die ambities te bevorderen." Zij dacht, dat hij haar met wat meer respect aankeek. „Hmmm! In feite trekken we tegenwoordig aardig één lijn." Hetgeen betekent, dacht zij, dat hij vast in het zadel zit. Zij dronk haar thee en liet de volgende zet aan hem over. „Geen bezwaar, als ik rook?" „Helemaal niet." „Je zei in je brief, dat je onze kennismaking niet wenste te hernieuwen en dat deze aangelegenheid tussen ons was afgedaan." „Zoals je aanvankelijk tegen mij gezegd had." „Juist. Maar ik zou die aangelegenheid nu opnieuw onder ogen willen zien." „Zo, ik ben niet in de positie, dat ik zou kunnen wei geren. Ik kan niet weglopen." „Precies. De zaak is deze wil je nu uit je schulp komen en het met mij doorpraten en zien, of we niet tot de een of andere overeenkomst kunnen komen? Ik was en ben zeer boos over die brief van je. Ik stuurde je die uitnodiging, hopend, dat je die zou opnemen als een teken het verleden te laten rusten. Toen je weigerde, deed ik een rechtstreeks beroep op je om je als een vol wassene te gedragen en die dwaze „ik-wil-niet-tegen-je- spreken" houding te laten varen. Het is idioot Wij zijn geen stel schoolkinderen. In een kleine gemeenschap zo als Marchwood, waar wij wederkerige vrienden en be langen hebben, doet het ons beiden een wat mal figuur slaan." Celia's ogen sprankelden van boosheid, maar haar stem was volkomen kalm. „Daarvan ben ik me niet bewust en ik reserveer voor mezelf nog altijd het recht mijn eigen vrienden te kie zen. Zes maanden geleden stuurde je mij een brief, waar geen appèl op stond. Ik accepteeerde dat. Maar nu mijn acceptatie een beetje al te volledig is, om sociaal ge sproken gemakkelijk te zijn, wens je, dat we weer op zulk een beleefde voet tegenover elkaar zullen staan, dat je er betreffende de vriendschap met mijn vader geen last van hebt. Het antwoord is: Neen!" Hij zette zijn kop op hèt blad, sloeg zijn benen over el kaar en keek een omhoog krinkelende rookkring na, voor hij antwoordde. (Wordt vervolgd) Snoek wist er meer van. Het was de bewoners van het Lisplein te Rotterdam opgevallen, dat vier kleine eendjes uit het vijvertje daar verdwenen waren. Men ver moedde, dat een snoek er debet aan zou zijn. Een inspecteur van politie is daarop met een werphengel ten tonele verschenen en wist de snoek te vangen, die drie kilo woog en tachtig centimeter lang was. Toen men hem openmaakte bleek, dat hij inder daad de eendekuikentjes verorberd had. Vuurtje ad. 2000.Bij in aanbouw zijnde flats in Drachten heeft een 6-jarig jongetje een kist in brand gestoken, waar in spiegelruiten waren verpakt. Het vuur breidde zich tot andere kisten uit en het resultaat was dat voor 2000.aan glas en een dekkleed verloren gingen .De vader van het knaapje heeft van de aannemer de rekening thuis gekregen. Burgemeester. De burgemeester van het Noordhollandse plaatsje Koedijk, de heer C. J. Scheelinger, is met ingang van 1 juli benoemd tot burgemeester van Wie- ringen. De heer Schellinger is tien jaar burgemeester van Koedijk geweest. Hij is lid van de Partij van de Arbeid. Negen maanden. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft een 21-jarige soldaat uit Breda wegens zware mishandeling veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf. De soldaat had, nadat hij ongeveer 20 glazen bier had gedronken, bij een vechtpartij een kameraad met een mes in de buik gestoken. Nieuw kaasmerk. Bij.besluit van de minister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening is een nieuw rijksmerk in gebruik genomen voor volvette boeren kaas. Het bestaat uit een lichtgeel plaatje kaasstof. voorzien van een blauw stempel met „Boerenkaas - Volvet - Holland". Het bestaande rijksmerk voor volvette kaas zal voortaan uitsluitend voor volvette fabriekskaas worden gebruikt. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen WOENSDAG 7 MEI Stadsschouwburg: Droste's Toneelver. N.A.O. met „Van ander ras" door d'Usseau en Gow, 20 uur. Concertgebouw: Galacon cert voor „Geloof en Wetenschap" door Koor Katholiek Haarlem m.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest, 20.15 uur. Minerva Theater: Heemsteedse Kunstkring: voordrachtavond met God fried Bomans en Simon Carmiggelt, 20.15 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstel ling met verlicht interieur en oude muziek, 20.30 tot 22.30 uur. FILMS Cinema Palace: „Trouwen is houen", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „In dienst des konings", 14 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Jet Pilot", 14 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „High Noon", 14 j., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Les Girls", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Thea ter: „Het huis der naamlozen", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „The lord, the lady and the butler", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Wjjkgebouw Ged. Oude Gracht 104: „Ga- walo" tentoonstelling, 9 tot 12, 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. DONDERDAG 8 MEI Stadsschouwburg: R.K. Rederijkers kamer „Alberdingk Thijm" met „Vrouwen in paniek" door Cyril Campion, 20 uur. Minerva Theater: Kennemer Kunstkring: Cabaret, 20 uur. Grote Kerk: Orgelbespe ling door Piet Kee, 15 tot 16 uur. Frans Halsmuseum: Avondopenstelling met ver licht interieur en oude muziek, 20.30 tot 22.30 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van werken van leden van „Kunst Zij Ons- Doel", 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „Trouwen is houen", 14 jr., 14 en 16.15 uur. „High Society", alle leeft., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheatcr: „In dienst des konings", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Jet Pilot", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „High Noon", 14 jr., 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Les Girls", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Het huis der naamlozen", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „The lord, the lady and the butler", alle leeft., 14.15, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Wjjkgebouw Ged. Oude Gracht 104: „Ga- walo" Tentoonstelling 1958 9 tot 12, 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Kerkgebouw „Vo gelenzang" (Bennebroek): Oratorium „Die Kindheit Jesu" en „Te Deum Laudamus" uit te voeren door het Christelijk Gemengd Koor te Bennebroek, 20 uur. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9