Een flesje Parfum EEN DOOS ZEEP! SEIZOENWERK Een collier of oorbellen! typisten „TIP TOP MOEDERDAG Bloemendag Vaders van Haarlem „TIP- prima verkoper „TIP TOP „TIP TOP" PAKHUISRUIMTE Kantoorpersoneel in bollen bedrijf streeft naar een C.A.O. Geeft Moeder EtJN's loemenmagazijn Geeft Moeder Geeft Moeder Een fles eau de cologne! Geeft Moeder L. BOERLAGEN GEEF MOEDER IETS MOOIS! CHRISTIANS' GOEDERENHANDEL DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Bomans en Carmiggelt KAMPEER- Huize Broers TOP" Vrouwelijke arbeidskrachten Eet nu Daar is moeder zeker blij mee... van der Meer (vrouwel.) 11 Elze Stringer terug uit Nieuw Guinea Fraaie prestatie van een Joegoslavische atleet Scheepvaart Jac. v.d. Noord Voor Moederdag! V olikswagem de Luxe ENIGE FLINKE MEISJES B. BULLE Ook gehuwde vrouwen komen in aanmerking N.V. IJSFABRIEK EN KOELHUIS IJS VRIES Kruyer's Wildpaleis IN GOEDE KRONEN HEBBEN WIJ EEN ENORME KEUZE LEESLAMPEN HERENCOSTUUMS Haarlems Dagblad ervaren administratieve kracht GEMEENTE HAARLEM DONDERDAG 8 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De drie samenwerkende werknemers bonden voor kantoorpersoneel de ka tholieke HKW, de algemene bond „Mer curius" en de Christelijke Beambten bond zyn woensdagavond in café restaurant „De Nachtegaal" in Lisse bij eengekomen voor een voorlichtende bij eenkomst over de stand van zaken met betrekking tot een collectieve arbeids overeenkomst voor het administratief en handelspersoneel in het bloembollenbe drijf. Op deze bijeenkomst werd het een en ander verteld over het overleg met de werkgeversorganisaties. Na een inleidend woord van de heer Hol gaf de heer Steinmetz een uiteenzet ting over het principe van de collectieve arbeidsovereenkomst een contract op vrijwillige basis tussen gelijkberechtigde partijen. Hij somde een aantal punten op, die in dergelijke overeenkomst dienen te worden vastgelegd. Naar het oordeel van de heer Steinmetz is een vrijwillige overeenkomst wense lijker dan een van bovenaf op te leggen verordening, waarin de arbeidsvoorwaar den worden vastgelegd. Als een Hoofdbe drijfschap voor de Groothandel wordt in gesteld is het mogelijk de arbeidsvoor waarden in een verordening te omschrij ven. Deze procedure wordt niet juist ge acht, omdat dan de basis van vrijwillig heid ontbreekt. De werknemersbonden hebben overleg gepleegd met de drie werkgeversorgani saties; de Hollandse Maatschappij van Landbouw, afdeling bloembollen, de Ka- NEW YORK De stijgingen van de afgelopen vijf beursdagen werden nu overschaduwd door winstnemingen. De daling kwam niet onverwacht, hoewel de beurs zeer vast begonnen was in een voor de tickers te hoog tempo. De verkopen oefenden weinig druk uit. De slotkoersen waren over het algemeen boven de laagste dagwaarden. De omzet daalde van 3.110.000 tot 2.770.000. De staal-, olie-, vliegtuigbouw-, spoorweg waarden en die van openbare nutsbedrij ven waren over het algemeen fractioneel lager met hier en daar echter verliezen van een dollar of meer. Enkele fondsen sloten hoger, zoals U.S. Borax en Otis Elevator. Van de 1.193 verhandelde fond sen sloten er 511 'lager en 427 hoger. Het industriegemiddelde kwam van 463,67 op 462,88; dat voor spoorwegen van 113,70 op 113,06 en dat voor openbare nuts bedrijven van 77,56 op 77,50. (UP) AMSTERDAM Het marktbeeld was verdeeld. De inter nationale waarden lagen eerder iets hoger in de markt, waartegenover de scheep vaarten een tikje lager noteerden. De handel had in het algemeen niet veel te betekenen. De arbitrage deed wel haar best, maar kon internationaal vrijwel niet tot zaken komen. Het publiek liet groten deels verstek gaan. Kon. Olie lag op het vorige niveau, ongeveer 173,80, en paste zich bij de koers van New York aan, waar deze waarden bij de overige aandelen aldaar in koersstijging ten achter bleven De stemming voor de Philips-papieren bleef aan de vaste kant, mede door wat belangstelling voor Duitse rekening. Op 281 1/4 bedroeg de koerswinst ongeveer een punt. Unilever was op 331 fractioneel hoger, terwijl AKU 177 bijna een punt boven de vorige dag uitkwam. KLM was vrijwel onveranderd. De scheepvaartmarkt lag verlaten met eerder een paar stukjes aanbod in een lege markt. Dit was dan ook de enige reden, dat vrijwel over de gehele linie het koersverlies hier ongeveer een punt bedroeg. Lichtpunten zijn thans voor deze waarden niet waarneembaar, maar indien deze mochten komen, dan verwacht de beurs een koersstijging van 20 tot 30 pun ten voor alle aandelen in deze sector. HVA werd door een bekend huis uit de markt genomen op ongeveer 92 (onv.). De suikercultuur van deze maatschappij in Ethiopië schijnt zeer goede vruchten af te werpen. De vooruitzichten voor 1958 moe ten, aldus de beurs, zeer goed zijn. Am sterdam Rubber en Ver. Deli veranderden niet veel. De gunstige weekstaat van de Neder- landsche Bank, evenals de aangekondigde 5 percent obligatielening groot 100 mil joen ten laste van de Bank voor Neder- landsche Gemeenten, was niet van invloed op de koers van de staatsobligaties, die wat verdeeld in de markt lagen ten op zichte van de vorige dag. Verder werden nog vernomen aandelen Metaalbuizen Fa briek Excelsior op 77 (74), metaalbedrijf Rademakers op 81 (78) op het onveranderd dividend van 7 percent. Het gunstige jaar verslag van de n.v. Bronswerk De Plaatwellerij werd gehonoreerd met een koerswinst van een punt op 103. Prolon gatie 4 percent. (ANP) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3% Nederl.'47 91% 91% 3 °/o Nedl. 1962/64 93% 93% A. K. U 176 175 C vé Delft 283 283 Van Gelder Zonen 168% 167 K. N. Hoogovens 293 292 Nederl. Ford 150 150 N. Kabelfabriek 235 235 gew Philips Gloeil 280 278% Pref.PhilipsGloeil 154% 154% Unilever 330)4 329 Wilton Fijenoord 188 189 Dordtsche Petrol 725% 715 Kon. Petroleum.. 173.80 172.50 Billiton 165% 166 A'dam Rubber 56% 56% K. L. M 107.20 109.- Holl. Amer. Lijn 134 135 K. N S. M 129 129 N. Scheepv Unie 108% 107% v. Nievelt Goudr 140% 139% Phs v Ommeren 205% 205% HVA 93 94 Verg Deli Mij en 75% 75 Amsterd Bank 207% 208 Nat Handelsbank 80 80 Ned Handel Mij 159 159 Rotterd Bank 178 178 Twentschi Bank 162 162 Anaconda Copper 46% 45% Bethlehem Steel 40% 41% U.S. Steel 61% 61% General Motors.. 38% 38% Shell Union 72% 73% Tidewater 23% 23 tholieke Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedrijf, en de Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Alleen de K.V.O.B. heeft zich onmiddellijk in prin cipe voor het totstandkomen van een col lectieve arbeidsovereenkomst verklaard. De Hollandse Maatschappij van Land bouw meende niet veel belangstelling hiervoor bij de werkgevers te hebben be speurd. Van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond werd geen definitief ant woord ontvangen. Naar het oordeel van de heer Steinmetz is de positie van het kantoorpersoneel in het bloembollenbedrijf niet aangepast aan deze tijd. „Men wordt verzorgd in een patriarchale gemeenschap." Het is overi gens niet de bedoeling ineens een vol ledige arbeidsovereenkomst in te voeren. Men wil de weg der geleidelijkheid be wandelen en beginnen met een mantel- C.A.O. Bij de discussies wees de heer W. van Dam op de beschamende toestanden in de jaren 1931 tot 1939. Toen was het moge lijk, dat het kantoorpersoneel midden in de maand vernam, aan het eind van die maand te moeten vertrekken of genoegen te moeten nemen met een loonsverlaging van dertig percent. Spreker kantte zich tegen een regeling van de arbeidstijden, omdat juist het kantoorpersoneel zich tij dens de seizoendrukte geheel geeft en blijft werken, zo lang dit nodig is. De heer Van Dam had weinig bewonde ring voor het standpunt van de Hollandse Maatschappij van Landbouw, die beweert geen belangstelling voor een collectieve arbeidsovereenkomst te kunnen waar nemen. Reeds om de uitzonderlijke plichts getrouwheid van het administratieve per soneel zou deze organisatie met het in voeren van een C.A.O. in principe moeten instemmen. Als de werkgevers weigerachtig blijven, zullen de werknemersorganisaties trach ten hun doel te bereiken via overleg in de Stichting van de Arbeid. Men acht het zaak te bewerkstelligen, dat een C.A.O. thans tot stand komt. Want als de econo mische teruggang zich voortzet, is het te laat om een bevredigende overeenkomst te sluiten. Tenslotte waren de aanwezigen het eens met de conclusie, dat het ad ministratief personeel in het bloembollen bedrijf een collectieve arbeidsovereen komst wenst. Kostelijke humor besloot seizoen van Heemsteedse Kunstkring Ter sluiting van het seizoen 1957/1958 had de Heemsteedse Kunstkring de heren Simon Carmiggelt en Godfried Bomans uitgenodigd een voordrachtavond te ge ven. Het werd woensdag in het Minerva theater een avond van het lichtvoetige proza, maar als men beide schrijvers lou ter als „vervaardigers van humoristische stukjes" zou willen kenschetsen, doet men beiden groot onrecht, niet in de laatste plaats om de aanrakingsvlakken met de litteratuur. Beide auteurs droegen voor uit eigen werk, meest proza, maar Car miggelt ook enige verzen. Maar de ma nieren van voordragen verschilden even veel van elkaar als de persoonlijkheden: Carmiggelt vertelde op een sobere wijze, waarbij de humor op onnavolgbare wijze werd geaccentueerd, Bomans daarentegen had vaak een teveel aan nonchalante na druk. Ook de aard van het werk van beide auteurs verschilt hemelsbreed van el kaar. Carmiggelts kunst berust op een bij zondere weergeving van een werkelijk heid, die voor iedereen waarneembaar is. Zijn vermogen deze werkelijkheid te transformeren vindt zijn resultaat in een door stijlbeheersing en vormgeving uit muntend proza. Deze factoren verklaren echter niet alleen zijn succes als schrijver van cursieve stukjes: dat is veeleer te danken aan de bijzondere hoek en afstand van waaruit hij de door hem geregistreer de waarnemingen doet. gecombineerd met nauwelijks verborgen bewogenheid, waar bij in vele gevallen een typisch Engelse „understatement" valt te constateren. Bomans daarentegen is het best in zijn satire: het met een lichte overdrijving pa rodiëren van een als werkelijkheid gege ven thema. De satire van Bomans ver toont soms gelijkenis met die van Stephen Leacock, een Canadees, die deze kunst vorm voor het eerst sinds tientallen jaren even voor de eerste wereldoorlog weer in troduceerde. Een andere vorm, waarin Bomans zich bij voorkeur uit, is het be spiegelende en beschouwende verhaal, dat is opgebouwd op het gedachtenleven van een persoon en dat het best gekarakteri seerd wordt met de term „mijmeringen". Beide vormen stonden woensdagavond in het Minerva Theater op het repertoire en konden in gelijke mate de waardering van het publiek oogsten. De keuze van werken was over het al gemeen in de lichte toets gehouden en misschien juist daarom vormde de avond een waardig sluitstuk van het seizoen van de kunstkring. Na een verblijf van vierenhalfjaar aan de Wisselmeren in Centraal Nieuw Guinea is mejuffrouw Elze Stringer vroeger te Haarlem woonachtig, maandag met het vliegtuig „Meson" op Schiphol gearriveerd. Zij heeft als eerste Nederlandse zendelin- ge-onderwijzeres onder de Kapauku's ge werkt voor de Christian and Missionary Alliance, een Amerikaanse Zendingsge nootschap, dat met meer dan 700 zende lingen werkt in die gebieden, waar nog nooit het Evangelie is verkondigd. Op Nieuw-Guinea zijn thans ongeveer 40 zen delingen werkzaam, van wie 7 Nederlan ders; enkele van hen in de Baliem-vallei. Haar grootste tegenslag ondervond mej. Stringer, toen bij de opstand in Obano in november 1956 de pasgebouwde school, evenals de kerk en de andere zendings gebouwen in brand werden gestoken; ver schillende zendelingen werden vermoord. Mej. Stringer ontkwam aan deze overval. Sindsdien is een nieuwe school gebouwd in Gokakebo, en het zendingswerk heeft zich overal uitgebreid. Tijdens haar ver lof vervangt haar broer, de heer A. Strin ger, die in oktober naar Nieuw-Guinea is vertrokken, haar aan de school. Daarna hoopt zij weer terug te keren om haar taak te hervatten. Mej. Stringer zal zondag morgen in de dienst in de Zuiderkapel worden verwelkomd en na afloop bestaat er gelegenheid haar te begroeten. De 28-jarige Joegoslaaf Stanko Lorger heeft tijdens atletiekwedstrijden in Celje binnen een uur tijd twee nationale records verbeterd. Eerst won hij de 110 meter hor den in 14 seconden precies (slechts de Duitser Martin Lauer (13,7) en de Rus Michailov (13,9) staan op de Europese ranglijst hoger en nog geen uur daarna won hij de 100 meter in 10,4 sec. Aagtekerk, 7 26 m. o. Gibraltar n. Marseille. Aalsum, 7 110 m. z. z.w.punt Newfoundland naar Montreal. Abbekerk, 7 140 m. z.w. Ouesant n. Antwerpen. Adonis, 7 v. Las Piedras, 9 te Miraguana verw. Aegis, 7 v. Barranquila n. Port Au Prince. Agamemnon, 7 te Curacao verw. v. New York. Albireo, 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Alcyone, 7 v. Trinidad n. Grenada. Alioth, 6 v. Ilheus n. Salvador. Alkaid, 7 v. Rio de Janeiro, 8 te Santos. Alkes, 8 te Las Palmas. Almkerk, 7 te Dar Es Salaam verw. v. Mtwara. Alwaki, 7 210 m. n.w. Perim n. Aden. Ampenan, 7 210 m. z.o. Djeddah n. Suez. Amstelbrug, 7 35 m. z.w. Kp. Palo n. Le Havre. Amstelland, 8 te Rio Grande do Sul. Amstelpark, 7 370 m. z.z.o. Manilla n. Singapore. Amstelsluis, 7 250 m. z.w. Chagos archipel naar Singapore. Amstelveen, 9 te Hsinkang verwacht. Andijk, 7 750 m. o.n.o. Bermuda n. Havana. Angolakust, 7 v. Abidjan n. Accra. Argos, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Algiers. Ariadne, 7 150 m. n.n.o. Kp. Vilano. Artemis, 7 v. Amsterdam n. West-lndië. Astrid Naess, 7 te Baltimore verwacht. Axeldijk, 8 te New York. Balong, 7 te Houston verwacht v. Amsterdam. Banggai, 8 te San Fernando. Barito, 7 te Badee verwacht v. Merauke. Bengkaiis, pass. 7 Kreta n. Napels. Billiton, 7 te San Francisco verw. v. Portland. Bloemfontein, 7 te Antwerpen. Boschkerk, 7 v. Stettin n. Amsterdam. Britsum, 6 520 m. z.w. Acapulco n. Japan. Bussum, 7 120 o.z.o. Port Sudan n. Port Sudan. Calamares, 7 v. New Orleans n. Pto. Cortes. Caltex Arnhem, 7 28 m. o.z.o. Gibraltar n. P. Said. Caltex Delft, 8 te Rastanura. Caltex Nederland, 9 te Port Said verwacht. Caltex Pernis, 7 v. Sidon n. Bordeaux. C.altex Rotterdam, 7 34 m. o. Kuria Muria n. Suez. Caltex Utrecht, 7 v. Bandarmashur n. Suez. Camerounkust, 6 te Malabar n. Lagos. Carrillo, 8 te Pto. Cortes. Celebes, 8 v. Le Havre n. Amsterdam. Colytto. 7 te Hamburg. Congokust, 7 155 m. z. Dakar n. Rotterdam. Coolsingel, 7 910 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Cradle of Liberty, 20 te Philadelphia verwacht. Crania, 6 730 m. z.z.o. St. Helena n. Durban. Daphnis, 7 600 m. n.o. Azoren n. Curacao. Diemerdijk, 7 te Los Angeles verwacht. Dinteldijk, 7 v. R'dam via Londen n. Los Angeles. Dordrecht pass. 7 Key West n. New York. Dorestad, 6 90 m. n.w. Trinidad n. Buenos Aires. Doris, 7 v. Savannah n. Philadelphia. Drente, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Port Said. Duivendrecht, 10 te Philadelphia verwacht. Eemland, 8 te Paranagua. Eenhoorn, 7 55 m. n.w. Malta n. Beyrouth. Elisabeth B, 9 te New Orleans verwacht. "Ena, 7 te Curacao verwacht. Eos, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Esso Nederl., 7 190 m. w.n.w. P.t. Said n. Fawley. Etrema, 7 v. Piraeus n. Marseille. Friesland, 7 te Setubal. Friesland SSM, 7 70 m. z. Oporto n. Setubal. Gaasterland, 8 v. Amsterdam n. Brem.-Hamburg. Gabonkust, 7 v. Pte. Noire n. Freetown. Graveland. 7 te Salvador verwacht. Groote Kerk, 7 v. Port Swettenham n. Singapore. Haarlem, 8 v. Corinto n. Cristobal. Hector, 8 te Alexandrië. Heelsum. 7 230 m. z.w. Ouesswit n. Le Havre. Heemskerk. 8 te Antwerpen. Helder, 7 te Balboa. Helicon, 6 te Pto. Ordaz. Hermes, 12 te Cuba verwacht v. Amsterdam. Hersilia. 7 te Rotterdam n. Bremen. Hestia, 7 te La Guaira. Hilversum, 7 70 m. o. Aden n. Philadelphia. Holendrecht, 8 v. Norfolk n. Europa. Hydra, 6 51 m. n.o. Barbados n. Santa Maria. Iris. 8 te La Guaira. Ivoorkust, 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Jagersfontein, 7 v. Lissabon n. Kaapstad. Japara KRL, 7 30 m. z. Masira n. Bahrein. Kalinga, 7 240 m. n.o. Natuna eil. n. Sydney. Kalydon, pass. 7 Holtenau n. Ornskoldsvik. Karimata. 8 te New York. K'arimun, 8 te Port Said. Katei.\sia. 7 v. Maracaibo n. Rotterdam. Kellia. 7 400 m. z.o. Albany n. Sydney. Kelletia. 7 te Liverpool verwacht v. Glasgow. Kenia, 7 v. Amsterdam, 8 te Rotterdam. Kerkedijk, 8 te New York verwacht. Kermia, 8 te Southampton. Kieldrecht. 6 te Hamburg. Kinderdijk. 7 720 m. w. Landsend n. Antwerpen. Korovina, 14 te Curacao verwacht. Kreeft, 7 70 m. z.w. Bathurst n. Monrovia. Kryptos, 7 150 m. z.o. West-Kreta n. Turku. Laertes. 7 te Port Swettenham verwacht. Langkoeas, 7 te Genua. Lekhaven, 7 v. Las Palmas n. Montevideo. Lemsterkerk, 7 te Antwerpen. Liberty Bell, 11 te Mena Al Ahmadi verwacht. Loenerkerk, 7 180 m. n.n.w. Sokotra n. Ummsaid. Loosdrecht, 7 te Rotterdam. Loppersum, 7 300 m. n.n.w. Azoren n. Hamilton. Louis Lantz, 7 te Emden. L Vrouwekerk. 7 40 m. z.w. Casquets n. Antw. Malea, 7 100 m. w. Manilla n. Shimotsu. Mapia. 7 ten anker bij Hooghley loodsboot. Markelo, 7 te Amsterdam verwacht. Mataram, 7 320 m. n.w. Fayal n. Nemours. Maureen, 8 te Rotterdam. Meerkerk, 8 te Bombay. Meliskerk, 6 v. Yokohama n. Takubar. Mentor, pass. 7 Flores n. Londen. Molenkerk, 8 te Amsterdam. Mijdrecht, 24 te Mena Al Ahmadi verwacht. Mvlady, 13 te Hamburg verwacht. Naess Lion, 8 te Hamburg. Naess Tiger, 7 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Nias, 7 375 m. n.o. Manilla n. Sandakan. Noordwijk, 7 te Monrovia v. Rotterdam. Kw. Amsterdam, 7'v. Southampton n. New York. Oberon, 8 v. Georgetbwn. 8 te Nickerie. Oldekerk, 8 te East-London. Ommenkerk,'9 te Genua verwacht. Oranje, 7 te Aden verwacht v. Suez. Oranje Nassau, 8 te Ciudad Trujillo. Orion, 7 te Beyrouth. Osiris, 7 te Guanta. Ouwerkerk, 7 250 m. w. K. Comorin n. Singapore. Overijsel, 7 v. Hongkong n. Aden. Ovula, 13 te Singapore verwacht. Papendrecht, 20 te Rotterdam verwacht. Parkhaven, 7 te Bremen verwacht. Pendrecht, 8 te Larnaca verwacht. Peperkust, 7 300 m. z.w. K. St. Vine. n. Le Havre. Polydorus, 7 90 m. o. Malta n. Liverpool. Poseidon, 7 v. Trinidad n. Carupano. Pr. Joh. Will. Friso, 7 v. N. Orleans n. P. Barrios. Prins Willem van Oranje, 8 v. Antw. n. Le Havre. Prins Willem V, 8 v. Rotterdam n. Le Havre. Pygmalion, 8 te Amsterdam. Radja, 7 te Blinjoe. Raki, 7 v. Port Swettenham n. Colombo. Rempang, 7 v. Marseille n. Antwerpen. Rita, 7 40 m. z. Banka n. Carnavon. Roggeveen, 7 te Penang. Rotti, 7 v. Djeddah n. Belawan. Rijndam, 7 550 m. w. Fastnet n. Cobh. Rijnkerk, 7 te Beira verwacht v. Mozambique. Ruys, 7 v. Penang n. Mauritius. Saroena, 7 te Singapore v. Pladju. Sarpedon, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Schelp wijk, 7 te San Lorenzo. Scherpendrecht, 21 te Port de Bouc verwacht. Schie 7 te Tanger. Schouten, 7 880 m. n.o. Hongkong n. Hongkong. Sibigo, 8 v. Sandakan n. Jesselton. Sirrah, pass. 7 Sabang n. Shimizu. Süedrecht, 8 te Bandarmashur. Solon, 7 te Georgetown v. Curacao. Stad Delft, 7 te Antwerpen verwacht. Stad Leiden, 7 570 m. n. Azoren n. Montreal. Stad Schiedam, 7 v. Palermo n. Bona. Stad Utrecht, 7 te Hampton Roads verwacht. Stanvac Djirak, 8 te Tj. Uban verw. v. Penang. Stanvac Talang Akar, 8 te Tandjong Priok verw. Statensingel, 8 te Antwerpen. Statue of Liberty, 7 dw. Cadiz n. Mena Al Ahm. Steenwijk, 8 te Rotterdam. Stentor, 7 te Cape Haitien verwacht. Straat Bali, 7 te Manilla. Straat Lombok, 7 240 m. w. Amsterdam eil. naar Fremantle. Straat Madura, 7 te Dar Es Salaam verwcht. Straat Malakka, 8 te Port Elisabeth. Straat Torres, 7 360 m. n.o. Sydney n. Sydney. Sumatra. 7 t.e Suez. Sunetta, 7 730 m. n.n.w. Brisbane n. Brisbane. Talisse, 8 v. Abadan n. Karachi. Tamo, 7 te Buenos Aires v. Necochea. Tankhaven II. 7 280 m. n.o. Str. Singapore naar Sungeigerong. Tara. 8 te Bahia Blanca. Taria, 7 te Port Sudan. Telamon, 6 ten anker bij Ordaz. Themis, 7 55 m. w.n.w. Casquets n. Antwerpen. Titan. 9 te Amsterdam verwacht. Tjibadak, 7 240 m. n.o. Kp. Padaran n. Singapore. Tomocyclus, 7 te Curacao verwacht. Trajanus, 6 265 m. n.o. Flores n. Rotterdam. Trompenberg, 7 v. Jacksonville n. Le Havre. Utrecht. 7 te Hamburg verwacht v. Bremen. Van Linschoten, 7 v. Singapore n. Hongkong. Van Neck, 7 200 m. n.o. Brisbane n. Auckland. Vasum, 7 v Banias n. Rotterdam. Vlist, pass. 7 Algiers n. Norfolk. Waal. 8 te Cadiz. Waterland, 7 te Santos verwacht v. Vlissingen. Waterman, 7 200 m. w. Scillys na Quebec. Westertoren, 7 78 m. n.o. Kp. Villano n. Thames- haven. Wieldrecht, 10 te Mena Al Ahmadi verwacht. Willem Ru.vs, 7 v. Gibraltar n. Southampton. Witmarsum, 7 te Corp. Christi verw. v. Galveston. Wocnsdrecht, 9 te Havana verwacht. Woltersum, 7 te Antwerpen v. Amsterdam. Wonosari, 6. v. New Orleans n. Charleston. Zaankerk, 8 te Casablanca. Zeeland, 8 te Singapore. Zonnekerk, 8 te Bremen. Zuiderkerk, 7 v. Lorenco Marques n. Beira. KLEINE VAART Brouwersgracht. 7 te Hamina. Flevo. 7 te Amsterdam v. Oporto. Inspect. Mellema, 6 120 m. n.n.o. Aberdeen naar Stockholm. Joost. 6 20 m. n. Eider n. Skoghall. Kaap Falga. 6 v. Kristinehamn n Zaahdam. Kaap St. Vincent, 5 v. IJmuiden n. Kristinehamn Manto. 6 v. Aalborg n Aarhus Midas. 7 70 m. n n.o. Vilano n Hamburg. Phidias. 7 te Amsterdam n. Rotterdam. Plato, 6 te Savona n. Genua. Thaletas, 7 20 m. n.o. Casquets n. Rotterdam. SLEEPVAART Atlas, 8 v. Noordzee te Hoek van Holland. Barentsz Zee, 6 te Terneuzen. Blankenburg, 8 320 m. z.o. Madeira n. Gibraltar. Cycloop. 7 v. Rotterdam n. Belfast. Gele Zee, 8 Suez gepass. n. Aden. Loire, 8 170 m. z. Las Pairnas n. Conacry. Maas. 8 140 m. n.w. Finisterre n. Azoren. Noordzee. 8 v. Str. Jubal n. Aden. Oostzee. 8 60 m. z.z.w. Finisterre n. Amsterdam. Rode Zee, 8 800 m. w.z.w. Madeira n. Houston. Simson, 7 v. IJmuiden n. Betty" op 13 m. oost Northforeland met gebroken as. Thames. 8 100 m. w. Óuesant n. Trinidad. Tyne, 30/4 v. Singapore n. Karachi. Witte Zee. 8 The Brothers gepass n. Aden. en watersportartikelen. Plunjezakken f 3.25 Zijtassen m. draag riem f 3.50 Veldfles m. draag riem f 1.80 Fietstassen enkel f 8.85 Schermdoek 120 br. f 2.70 Tenten v.a. f 35.- Karnp-, veld- en lucht bedden. Opklapbare stoelen en tafels. Zeilmakerij SPAARNE 60 (b. d. Melkbrug) Grote sortering bij PARFUMERIE 99 Paarlaarst. 3"5-7 Gr. Houtstr. 129 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie een collectie die klinkt als een klok! Een zonnige, zo merse sortering ROKKEN BLOUSES JUMPERS VESTEN \S* o* West of England Woollens. Colbertkostuums naar maat vanaf 325. Ready Made Sportcolberts vervaardigd in eigen ate liers, van ƒ100.- tot ƒ140- Bijpassende Engelse panta lons, prima pasvorm van 55.75—72.50 Gierstraat 75 Telefoon 14858 Het is natuurlijk te gek om 't te vragen, maar als u het Moeder zou vragen, vroeg ze vast zo'n HEERLIJKE TAART van Banketbakkerij TELEFOON 16535 - ANEGANG 42 Grote sortering LUXE DOZEN BONBONS Juwelen Goud en Zilver inkoop H. W. DAMES Kruisstraat 19. Haarlem b d Ridderstr. Tel. 16910 Grote sortering bij PARFUMERFE Paarlaarst. 3"5-7 Gr. Houtstr. 129 In zeer prima staat met rol- dak. mistlamp, originele staalkleur en nieuwe banden Garage Hartenlust, Bl'daal. Tel. 55053 Adverteert in dit biad Modehuis AGEMA zoekt voor directe indienst treding aank. Verkoopster bekend met de verkoop van damesconfectie en/of Verkoopster alleen voor de middaguren. JULIANAPARK 22 Tel. 51929. Er is nog plaats voor voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeelte lijke dagtaak komen in aanmerking. Aanmelden Eerste Haarlemse Stoomwasserij N.V., KAMPERSINGEL 56. GEVRAAGD voor onze afdeling Woningtextiel bekend met het gehele vak. - Uitstekend salaris. Vakantie kan geregeld worden. GEN. CRONJéSTRAAT 51 - 55 HAARLEM Voor de te formeren Middag-Avondploeg in onze Groente-afdeling is nog plaats voor enige in tijdelijke dienst, voor het in- en verpakken van spinazie. Aanmelden: zo spoedig mogelijk aan ons kantoor Kanaalstraat 36, Dmuiden, Tel. K2550-4641 Grote sortering bij PARFUMERIE >99 Paarlaarst. 3'5-7 Gr. Houtstr. 129 fijne jonge Haantjes aan het Spit met room boter gebraden vanaf f 1.50 per stuk Een ware delicatesse. Alléén: WARMOESSTRAAT 4 Tel. 10924 Grote sortering bij PARFUMERIE Paarlaarst. 3*5-7 Gr. Houtstr. 129 zo'n paar prachtige pantoffels of een paar mooie kousen RUIME SORTERING Schoenmagazijn Lange Veerstraat 32 I* N.V. t VTVWVVVVVTVTVTTVVTVTTYTVVTTVVVYVVV een goede, gezellige LAMP is altijd welkom Leuke schemerlampjes, vanaf 1.95 Vlotte slaapkamerlampen, vanaf 4.95 Een mooie Plafonnier voor uw huis kamer of salon, compl. vanaf 2.95 Gezellige Trekpendellampen, compl. v.a. 2.95 U kunt reeds slagen vanaf 19.50 Komt u ook eens kijken naar onze collectie In iedere prijs zult u naar uw genoegen slagen U WEET HET: Voor een goed advies en.... een goede koop naar Schaqchelstraat 2 - Haarlem - Tel. 111157 Let op het juiste nummer vanaf 2.50 per week Herensingel 167 Telefoon 13250 Te huur gevraagd droge PAKHUISRUIMTE. omgeving Kleine Houtstraat - Kampervest. Brieven met inlichtingen onder no. 8152, bur. v. d. blad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT vraagt voor de abonnementen-administratie eeu Vereisten: Ruime administratieve ervaring, accuratesse, kennis van Haarlem en omsti. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan het kan toor Gr. Houtstraat 93. Op het couvert vermelden: „Sollicitatie". Ter secretarie kunnen worden geplaatst enige Schriftelijke sollicitaties inzenden aan de burge meester van Haarlem binnen 8 dagen na plaatsing van deze advertentie. Op de omslag vermelden: Nr. 7486. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3