Nu HERCULES Uw zware shag 05% ^Qraatótoel Groot en kaal Daling van werkloosheid heeft niet aan verwachtingen voldaan 3 Geschokt Voorzichtigheid geeft meer veiligheid Contact tussen minister Vondeling en Landbouwcomité IN NOORDHOLLAND Kees Verwey exposeert nu in Breda Herziene kerkenorde wordt op 1 januari van kracht ANWB vraagt wegwijzers naar kampeerterreinen Hogere voorschotten uit zuivelfonds Een brief uit Moskou aan de P.v.d.A. Acht jaar geëist wegens poging tot vergiftiging de Carillons te Amsterdam worden verbeterd Japanse volkskunst in Schiedam Natuurlijk Een kaasgerecht Zeepost DONDERDAG 8 MEI 1958 Men kan moeilijk zeggen dat het ver trouwen in het regeringsbeleid, voor zover dat een rol speelt in de aankoopprocedures van het departement van Oorlog, versterkt is na de Kamerdebatten van gisteren. Dit vertrouwen is danig geschokt door de la wine van „affaires" als die der ondeugde lijke helmen, de lekkende gasmaskers, de zaak tegen majoor Koopman en de daar uit duidelijk sprekende wansituatie bij het D.L.M., waarvoor staatssecretaris Kranen burg ondubbelzinning de verantwoordelijk heid draagt. De kleine oppositie der V.V.D. heeft tij dens deze debatten moeten optornen tegen de „brede basis", zodat het geen verwon dering hoeft te wekken dat de motie der regeringspartijen werd aangenomen en die der oppositie een genadeloze dood stierf. Doch al is de oppositie in de Kamer klein, dat betekent allerminst dat er niet een ernstig onbehagen in alle geledingen des volks leeft over deze aangelegenheid een onbehagen dat buiten het parlement zeer nadrukkelijk tot uiting komt en met name in de pers zeer verstaanbaar is weergege ven. Wanneer het erom gaat, het geschokte, vertrouwen te herstellen, dan heeft het Kamerdebat daaraan wel heel weinig posi tiefs bijgedragen. Dat de regeringspartijen trachten hun coalitie te rekken en van dat standpunt uit voorbijgaan aan de duide lijke eis tot volledige opheldering, is een manoeuvre van politiek allure, die geen rekening houdt met de actuele publieke opinie. Natuurlijk is deze publieke opinie ten dele onderhevig aan de invloed, die van dit gemanoeuvreer uitgaat een invloed die door de bladen der regeringspartijen naar stig wordt uitgedragen doch dat alles verdoezelt niet het feit, dat hier onvoldoen de open spel gespeeld wordt en dat een on miskenbare wantoestand niet met krach tige hand wordt aangegrepen. De V.V.D. heeft er alle belang bij, dat beleidsfouten en ondeskundigheid in het regeringsbeleid aan de kaak worden ge steld daar is zij tenslotte oppositiepartij voor doch zo scherp kan in dit geval de tegenstelling tussen regering en oppositie toch niet worden gesteld. Want het is een zeer duidelijk algemeen belang, waarvoor de oppositie in het kx*ijt treedt en waarmee de regeringspartijen proberen te marchan deren. Met de gemeenteraadsverkiezingen in het vooruitzicht die toch ook in zeker opzicht een kiezersuitspraak over het landsbeleid kunnen betekenen lijkt deze ontwikkeling een belangrijke nasleep te kunnen hebben. Het zou namelijk de kiezers wel eens zeer duidelijk kunnen worden, dat er een groeiende behoefte aan een sterke oppo sitie in het parlement is ontstaan om een einde te maken aan de navrante nadelen van de brede basispolitiek. Met het oog op de Kamerverkiezingen van 1960 zouden de gemeenteraadsverkiezingen van deze maand reeds aanwijzingen daarvan kun nen opleveren. Let eens op, hoe AUTOMOBILISTEN „automa tisch", zonder er verder bij na te denken, meegaan met een voorrij dei-, die gaat inhalen. „Kleven" noemt men dat. Ook dat is onvoorzichtig rijden, want tien tegen één, dat ze even later in de verdrukking zullen komen door naderende tegenliggers. Voorzichtigheid geeft meer veilig heid! De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening dr. A. Vondeling heeft enkele malen verklaard, dat hij voorne mens is uitgebreid contact te onderhouden met het agrarische bedrijfsleven. Dat con tact zal zich naast het regelmatige overleg met het Lanbouwschap ook kunnen uit strekken tot de centrale landbouw organi saties en de bonden van landarbeiders. Op uitnodiging van de minister heeft het hoofdbestuur van het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité onder leiding van de voorzitter ir. C. Knottnerus dinsdag de eerste van deze soort contact-bijeenkom sten met dr. Vondeling gehouden. Beide partijen bleken op het standpunt te staan, dat het contact in deze moeilijke tijd waarin vraagstukken van levensbelang voor de landbouw op het spel staan ook bij zakelijk geschil van mening mis verstanden omtrent eikaars bedoelingen kan uitsluiten. NIVEAU VAN DE WERKLOOSHEID IN NEDERLAND „De daling van de werkloosheid in Noordholland heeft niet aan de verwach tingen voldaan. Het beeld van de werk loosheid in deze provincie is daarom niet zo rooskleurig." Aldus de hoofdinspecteur directeur van de arbeidsvoorziening in Noordholland, de heer J. C. Corver. Ter wijl de seizoenwerkloosheid in april is gedaald, is het aantal conjunctuur-werk lozen blijven stijgen (van 2630 naar 2760). Het totaal aantal mannelijke werklozen bedroeg in Noordholland eind april 14601 (eind maart 16171). Er stonden 1204 vrou welijke werkzoekenden ingeschreven (eind maart 1343). De bouwnijvex'heid is weer toegenomen en daarom daalde de arbeidsreserve in deze bedrijfstak van 31.71 tot 2284 werk krachten. In de metaalnijverheid is het aantal werklozen echter toegenomen (van 1566 tot 1641). Door het op gang komen van de werkzaamheden op de landbouw bedrijven is het aantal werkzoekende landarbeiders in april gedaald van 2073 tot 1643. Spoedig zulen ook de thans nog werkloze arbeiders in deze sector kunnen worden geplaatst. Vex'wacht mag zelfs worden, dat in de zomer voor de werk zaamheden in de IJpoldex-s niet voldoende werkkx-achten beschikbaar zullen zijn. Deze moeten dan van elders worden aan gevoerd. Het tekort aan werkkrachten in de landbouw wordt dan aangevuld met Friese arbeiders, die in een kamp in Spaarnwoude worden ondergebracht. In de visserij is van werkloosheid prak tisch geen sprake. De tachtig werklozen, die eind april stonden geboekt, zijn voor namelijk IJselmeervissers, die hun werk terrein hoe langer hoe meer zien inge damd en drooggelegd. De arbeidsreserve aan kantoorpersoneel is toegenomen van 688 tot achthonderd mannen. Een gedeelte hiervan wox-dt gevormd door de gerepa- trieerden. De vraag naar vrouwelijk kan toorpersoneel blijft groot. Het provinciale percentage werklozen op het geheel van de beroepsbevolking is 2,4, welk percen- In het cultureel centrum De Beyers te Breda zullen tot 16 juni tekeningen, aqua rellen en schilderijen van Kees Verwey worden geëxposeerd. De tentoonstelling wordt geopend op vrijdagavond 9 mei door de neer J. N. van Wessem, directeur van het stedelijk museum De Lakenhal te Leiden. Gereformeerde Synode De generale synode der Gereformeerde Kerken te Assen heeft besloten dat de herziene kei-kenorde van kracht zal worden op 1 januari 1959. De neputaten zullen zich bezinnen op de vorm en de financiering van de uitgave van de herziene kerken orde en hebben de vrijheid taalkundige wijzigingen aan te brengen. Alle synodeleden stemden voor. Aan het omvangrijke werk werd negen jaar ge leden begonnen. De synode behandelt thans de zaak van de schuldbelijdenis, waarover nog geen eenstemmigheid is bereikt. tage onder het landelijk gemiddelde ligt. In het gewest Haarlem van het Ar beidsbureau stonden eind april 1984 werklozen ingeschreven (eind maart 2226), een daling van de arbeidsreserve dus met tweehondex-d werkkrachten. Ook in dit gewest was een grotere daling verwacht, speciaal in de bouwnijverheid. Hier is het pex-centage werkzoekenden 2.2 percent van de totale beroepsbevolking. Eind april stonden in dit gewest 396 werkzoe kenden in de bouwnijverheid genoteerd (eind maart 585). In de metaalnijverheid groeide de arbeidsreserve echter van 263 tot 293 beschikbare arbeidskrachten. Het aantal van administratief personeel steeg in april van 125 tot 152, welke stijging vermoedelijk door de inschrijving van ge- repatrieerden wox-dt teweeg gebracht. De A.N.W.B. heeft de minister van Ver keer en Waterstaat verzocht vex-gunning te willen vex-lenen voor het plaatsen langs de gi-ote wegen van wegwijzers naar kam peerterreinen. De behoefte aan een goede aanduiding van kampeer- en caravanterreinen, welke zich reeds jaren deed gevoelen, is thans door de enox-me gx-oei van het aantal kam- peerdex-s en het in deze zomer ook in verband met de Expo verwachte extra- bezoek van honderdduizenden buitenlan ders dringender dan ooit, zo meent de bond Volgens schattingen op basis van de uit gifte van kampeerdocumenten moet het aantal kampeerders in ons land in 1957 800.000 a 1.000.000 bedragen hebben, zo schrijft de A.N.W.B. de minister. Afgezien nog van het feit, dat dit jaar weer tien duizenden nieuwe Nederlandse kampeer- dex-s in onze recreatiegebieden zullen kun nen worden verwacht, moet deze zomer in het bijzonder rekening worden gehou den met een steeds toenemende stroom van buitenlandex-s, die hun vakantie in Neder-: land zullen dooi-brengen. Door de wereld tentoonstelling zal dit jaar de toevloed gx'o- ter dan ooit zijn en het moet allerminst onwaarschijnlijk worden geacht, dat be halve het normale aantal een extra-stx-oom van 600.000 a 800.000 buitenlandse kampeer toeristen de kampeerterreinen in ons land zal overstromen. Een moeilijkheid is, dat de vele beschikbare kampeerterreinen zo moeilijk te vinden zijn. Een goede aan duiding langs de grote wegen door middel van een uniform wegwijzertype moet dan ook toeristisch van het grootste belang worden geacht, aldus de A.N.W.B. Uitei-aard ligt 't niet in de bedoeling ter reinen aan te duiden, die op grote af tand van de verkeerswegen zijn gelegen. De A.N.W.B. verzoekt de minister ten slotte te willen bevorderen, dat de ver gunning om kampeerwegwijzers te plaat sen nog vóór het komende seizoen zal wor den verleend. ADVERTENTIE Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft woensdag na breedvoerige discussies besloten het voorschot uit het zuivelfonds aan de melkleveranciers te verhogen van 1,50 tot 3.- per 100 kilo gram. Met hogex-e uitkeringen uit het Landbouwegalisatiefonds op basis van de garantiepx-ijs voor ogen, durft men deze vei'hoogde voox-schotten aan. De voorschot ten zullen over de van 8 november 1957 geleverde hoeveelheden melk (plas) wor den gedaan. Het saldo van het zuivelfonds wordt op het ogenblik becijferd op ruim 83 miljoen gulden. De verhoging van het voorschot zal 81 miljoen gulden vergen. Het centraal comité van de Communis tische partij in de Sovjet-Unie heeft een brief gezonden aan het bestuur van de Par tij van de Arbeid, waarin onder meer ge zegd wordt, dat de bewapening van het Westduitse leger met atoomwapens en ra ketten een groot gevaar inhoudt. „Die bewapening", zo staat in de brief, „wordt gemotiveerd door te stellen, dat er gevaar voor een wex-eldrevolutie uit het oosten zou dreigen, zoals allang wordt be weerd. Wij herinneren u er echter aan, dat het Duitse militaix-isme zich eerst niet te gen het oosten, maar tegen het westen heeft gex-icht. Met atoombommen zullen de Duitse revanchisten nog een ergere oor log kunnen beginnen. Dit dreigende ge vaar heeft al in vele Luropese landen be wegingen tegen atoom- en waterstofbom men veroorzaakt. De arbeidersklasse van de Sovjet-Unie is van dezelfde mening en verlangt eveneens maatx~egelen tegen de atoomoorlog. In ver-band met het verlan gen -"an het Sovjet-volk heeft de Opperste Sovjet op 31 maart 1958 besloten in de Sov jet-Unie de proeven met atoom- en water stofbommen te staken, in de hoop, dat dit besluit ook in de parlementen van andere landen zal worden gesteund.Gezien het feit dat de Partij van de Arbeid zich in het parlement heeft uitgesproken voor het ver bod van atoomproeven, hopen wij, dat uw partij haar invloed in het parlement zal ge bruiken om te bereiken dat de px-oeven met atoomwapens worden verboden en de bewapening van het Westduitse leger met atoomwapens en x-aketten eveneens wordt verboden." Als verdacht van poging tot vergiftiging van de 52-jarige mevrouw Van der K. uit Meijel hebben voor de rechtbank terecht gestaan de echtgenoot van deze vrouw, de 35-jarige vertegenwoordiger W. van der K. en haar zeventienjarige hulp in de huishouding, het meisje J. V. uit Helden. Tegen de man eiste de officier acht jaar gevangenisstraf en voorwaardelijke ter beschikkingstelling van de regering met een proeftijd van drie jaax\ Het meisje hoorde tegen zich eisen ter beschikking stelling tot haar 21ste verjaardag en drie jaar gevangenisstraf, die echter, bij goed gedrag van verdachte, mogelijk niet ten uitvoer zal worden gelegd. De man, die relaties met het meisje had aangeknoopt en beloofd had, haar te zul len trouwen, zou op het plan zijn gekomen •zijn echtgenote uit de weg te ruimen om deze belofte gestand te kunnen doen. Hij verschafte zich een hoeveelheid thallium waarvan op gezette tijden iets gemengd werd door de spijzen en dranken, die het meisje aan de vrouw voorzette. De verdachte betoogde, dat zijn huwe lijksbeloften slechts schijn wax-en en uit sluitend tot doel hadden het meisje tevre den te stellen. De zuster van het meisje echter, de 18-jarige T. V., kwam onder ede verklaren dat Van der K. ook tegen haar over zijn voornemen had gesproken. Ook had hij tegenover deze getuige verklaard, met haar zuster te willen trouwen. Mevrouw Van der K. verklaarde, in de zomer van 1957 reeds geruime tijd lijden de te zijn geweest en onder medische be handeling te hebben gestaan voor zij arg waan gekregen had. Een arts verklaarde dat het gebezigde thallium-preparaat een dodelijke uitwerking kan hebben. Beide verdedigers meenden dat van voorbedachten rade bij hun cliënten geen sprake is en dat hun geen poging tot moord doch slechts het toebi-engen van lichame lijk letsel respectievelijk (wat de man be treft medeplichtigheid daaraan) zou kun nen worden ten laste gelegd. De raads man van de echtgenoot vroeg vrijspraak. Als de loutere mededeling dat mijn kleine zoon van vijf heel wat meer van de wereld weet dan Karei de Gro+e ervan wist toen hij op het toppunt van zijn macht stond, wellicht enigszins verbazingwekkend moge klinken, dan ligt dat toch uitsluitend aan het feit dat wij bij dergelijke merk waardigheden niet stilstaan. Het is inderdaad een merk waardigheid, doch er valt niet aan te tornen. De grete Karei had immers geen flauw idee van een aantal doodgewone feitelijkheden des levens, al zal hij van zichzelf een bui tengewoon indrukwekkend idee hebben gehad. Hij leefde in talloze misverstanden en domheden, die om een of andere onbegrijpelijke reden niet aan zijn gezonde verstand hebben geappelleei'd. Hij leef de in de veronderstelling om maar eens iets te noemen dat de staalblauwe nachte lijke hemel een sierlijk ge bogen plafond was, waaraan te zijnen gerieve een aantal grotere en kleine lichtpunten wax-en opgehangen. Verder moet hij van mening zijn ge weest, dat de wereld hoofd zakelijk uit het Europees vas teland bestond, dat zich drij vende hield op de oceanen. Hij nam stellig aan, dat de rand van de wereld toegang gaf tot een duistex'e water massa, waarin vreemdsooi-tige monsters hun door niets ge motiveerde haat tegen de mensheid koesterden door elk een te verslinden die door mist of duisternis misleid te water raakte. Wat Lij van bliks.em en donder, aard bevingen en eb en vloed ge dacht heeft, verme'dt zijn biograaf niet, doch men kan ervan opaan dat het onzinnige theorieën zijn geweest. Verre van dit alles de grote Kax-el kwalijk te nemen, moet mij van hét hart dat deze man zijn ongetwijfeld belangrijke capaciteiten enigszins eenzij dig heeft aangewend. Wan neer hij wat minder zijn vuist en wat meer zijn hersenen had gebruikt, zou hij wellicht hebben kunnen begrijpen dat de maand en de sterren niet louter voor verlichtingsdoel- cinden tijdens zijn veldslagen waren opgehangen meer nog, dat zij in het geheel niet opgehangen waren, aangezien zij nu eens hier, dan eens daar aan de hemelkoepel konden worden waargenomen. De vergelijking tussen deze Karei en de kleine Kar eitje van vijf valt dus, wat kennis betreft, ver in het nadeel van de grote held uit, waaruit te concluderen valt dat de mens heid in de luttele eeuwen, die in de geschiedenisboeken bij eengebonden zijn, een gesta dige en grootse vooruitgang heeft gemaakt, waarbij niet enkel de officiële wetenschap verder is doorgedi-ongen in de realiteit dezer schepping, doch de mens in het algemeen vei-schrikkelijk veel wijzer is geworden. Het merkwaardige is, dat een anno 1958 ter wereld komende burger in de zes jaren van zijn lagere school tijd onmogelijk ook maar een fractie van de wetenschap kan verslinden, die de voorgaande eeuwen hebben opgeleverd, doch dat hij niettemin reeds vóór het 1 plus 1 is 2 ver trouwd raakt met fenomenen dezer samenleving, waarvan de gi-ote Karei destijds geen enkel begrip zou hebben kun nen opbx-engen, ook al zou hij een levenslange leex-gang daarin hebben gevolgd. Het rijden van een auto zonder zichtbare trekkracht is voor een jongen van heden iets doodnormaals maar Karei zou er van vei-bazing en vrees door achterover gesla gen zijn. Het aanknippen van elektrisch licht geschiedt tegenwoordig door een baby van twee reeds, doch Kax-el zou er wellicht de ondergang der wex-eld in hebben ver moed. Er is maar één conclusie: in het kleine bolletje, dat slapend op het wiegedekentje ligt, moet zich de gecompi-i- meer.de wetenschap van eeu wen bevinden. Daarin zijn op lossingen van grote raadsels en antwoorden op bx-andende vragen in rustige vanzelf- sprekendheid opgenomen, zon der dat het „hoe?" en „waar om?" nog onrust kan verwek ken in de gedachten van de kleine slapex-, die straks zal opstaan om de wereld in te gaan. Een enigszins deprimerende gedachte is daarbij, dat niet alles zijn geestelijk eigendom zal zijn. ook al heeft het in de loop der geschiedenis een grote x-ol gespeeld. Denkt eens aan de stoomkracht. De kinderen van straks zullen geen idee meer hebben van het feit, dat eens reusachtige jumbo's zuchtend en sissend grote treinen trokken en enorme wolken x-ook en stoom weg stootten boven de gloeiende vuurplaat, waar de schim van de stoker gebogen stond. De persoonlijkheid van de stoomlocomotief zal verdwe nen zijn uit de verbeeldings kracht van allen, die nog ge boren moeten worden. Zij zullen misschien verbaasd en ontsteld naar oex-oude films kijken, waarop de denderende stoomkolossen op hen afvlie gen doch zij zullen niet meer kunnen begrijpen dat de samenleving eens gehuld was in een benevelde sfeer van stoom en vuur, die onafschei delijk aan het leven was ver bonden. Mogen wij thans tot de con statering komen, dat het avon tuur van de mensheid een op gang naar groter weten is, doch tevens een gigantische schifting van tijdelijk en blij vend inzicht, waarbij het delijke erfdeel wordt doorgegeven? Het nutteloze verdwijnt, het nuttige blijft over en de klei ne kindex-en volgen elkander in eindeloze rij bij hun intrede in de wereld, allen beladen met de onzichtbare ballast van wat zij meekx-egen aan nuttigs en blijvends uit de voorraad van de geschiedenis. Dit schept het beeld van een rusteloos voortschrijdende mensheid, wier aanschijn nau welijks wisselt, door geboorten en dood, en waarin de indivi duen komen en gaan, doch wier x-ansel de waarden om sloten houdt die haar nuttig zijn gebleken. En de geschiedenis moge dan Kax-el duizendmaal „de Grote" noemen, zijn daden en zijn prestaties zijn intussen door de eeuwen gewogen en wij kunnen er zeker van zijn dat van hem en alle andere groten der wereld slechts dat gene is ovex-gebleven, dat de toets der waardering heeft doorstaan. Of zouden ook de ge schiedschrijvers tot de con clusie zijn gekomen dat zij hem enkel „de Grote" moeten blijven noemen om hem te onderscheiden van „de Kale"? J. L. Ronduit Zoals men in de krant heeft kunnen le zen, heeft Nederland na bittere tegen stand gecapituleerd voor de Duitsers (het is tenslotte weer mei) en zal met ingang van 1 juni vierkante kaas voor de export naar Duitsland worden gefabriceerd. Een roemrijke, zinvolle en folkloristische vorm van ronde Nederlandse nijverheid wordt daarmee, althans wat de uitvoer naar onze oostelijke buren betreft, afge sloten en dat moet betreurd worden. De willekeur van de Duitse kaaseters heeft het pleit gewonnen en het hek is daarmee van de dam. Wanneer morgen aan de dag de Belgen op de proppen ko men met de eis, dat de Nederlandse bloem bollen voortaan de vorm van halve maan tjes dienen te hebben, is er geen enkel ar gument meer waarom men in de Bollen streek niet welwillend aan die voorwaarde zou voldoen. Voor de export doet men al wat, niet waar? Maar toch binnen onze lands grenzen gezegd en gezwegen is die Duit se eis zeer mysterieus. Wat hebben ze daar achter het land van Tudderen eigenlijk tegen het ronde? Doen ze daar wellicht méér met kaas dan ervan snijden en eten? Bouwen ze er vakantiehuisjes van? leggen ze er wegen mee aan? gaan ze erop zitten? Of willen ze uitdrukkelijk vierkante kaas omdat de normale, Hollandse, ge zonde, gewone, natuurlijke kaas rónd is? Het zou m,ij niets verwonderen wanneer het hier eenvoudig een kwestie van jen nen zou zijn. Lekker jennen oftewel herr- lich jannen. Welnu, zij krijgen hun zin en zij mogen er gelukkig mee worden. Doch zij zullen zich moeten realiseren dat het ronde kaas bolletje daarmee is opgenomen in de sym boliek van het verzet en dat het op natio nale hoogtijdagen zal worden meegedragen in de Nederlandse harten Zij zullen merken, in welke dingen een klein volk rond kan zijn. R. Agteran Zonder veel discussie heeft de gemeen teraad van Amsterdam goedkeuring ver leend aan het voorstel tot het voteren van 155.000 voor de verbetering en uitbrei ding van drie der in de hoofdstad aanwe zige Hemony-carillons, namelijk die in de toren van de Westerkerk en de Zuiderkerk en in de Munttoren. Het klokkenspel in de Oudekerkstoren heeft reeds eerder enige vex-beteringen ondergaan, de beiaard van Hemony in het paleis op de Dam is geen eigendom van de gemeente. Bepaalde klokken in de te verbeteren beiaards zullen nu wox-den vex-vangen, al stx-eeft men er naar de klokkenspelen als cultuurhistorische monumenten zo veel mogelijk elk als één geheel te behouden. Voorts zullen de drie beiaards met een vierde octaaf worden uitgebreid. Alle klok ken zullen tevens van aanslag worden ge reinigd. Men denkt met deze verbetering in het' midden van 1959, het jaar van de Hemo- ny-herdenking, gereed te zijn. In het Stedelijk Museum te Schiedam wordt tot 22 juni een tentoonstelling van Japanse volkskunst gehouden. De opening der expositie geschiedt op dinsdagavond 13 mei door mr. J. W. Peek, burgemees ter van Schiedam, die daarbij tevens de nieuwe zaal van het museum in de linker vleugel van het voormalige St. Jacobs Gasthuis officieel in gebxnxik zal stellen. ADVERTENTIE Een dagelijkse puzzle: wat eten we vandaag (Een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem joo gr. kaas vraag naar, jonge, Goudse kaas 8 sneetjes oud brood 8o gram roomboter GEBAKKEN KAAS-BOTERHAMMEN De sneetjes brood met een gedeelte van de boter smeren. Op 4 boter hammen een flinke plak kaas leg gen en daarop de 4 onbelegde sneet jes. De dubbele boterhammen in de koekepan met de rest van de boter aan beide zijden snel lichtbruin bakken. Doe nog meer met kaas PUBLICATIE VAN HET NED. ZUIVELBUREAU RIJSWIJK Met de volgende schepen kan zeepost worden vex-zonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss „Libertad" 17-5; Australië: ss „Ox-onsay" 17-5; Bra zilië: ms „Gaasterland" 15-5; Canada: ss „Rijndam" 12-5 en ss „Sloterdijk" 14-5; Chili: ss „Sloterdijk" 14-5; Nederlandse Antillen: ms „Sarpedon" 12-5 en ms „Si- bajak" 15-5; Nederlands Nieuw Guinea: ss „Peleus" 11-5; Nieuw Zeeland: ms „Si- bajak" 15-5; Suriname: ms „Themis" 15-5; Unie van Zuid-Afrika en Zuid-West Afri ka: ms „Pretoria Castle" 11-5; Brits-Oost- Afi-ika: ss Jean „Laborde" 11-5.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5