Gevechten op Halmaheira halverwege Menado-Vogelkop Kroesjtsjev gaat in op voorstel van president Eisenhower HET WEER Deskundige studie van de controle op kernproeven De „Willem Ruys" bracht veertien verstekelingen mee Russische president stelt het bezoek aan Joegoslavië uit Vlaggeschip van de K.R.L. terug van laatste reis naar Indonesië Twee doden in het verkeer Tamelijk koud Twiss en Schrijver moeten weer terug ee MORRIS before ifoi/éir/// Incidenten met Indonesiërs in Den Haag Het woord is aan Sovjetambassadeur zou Belgrado voor de gevolgen van hardnekkige houding hebben gewaarschuwd Engels schip vaart hijskraan omver Een miljoen gulden schade 72e JAARGANG No 256 MAANDAG 12 MEI 1958 303e JAARGANG No 104 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 T T 1 TH^\ li "1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. T 1 A 1 1 #*4 Verschijnt dagelijks beh. op zon-en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- I I |H|| Plf|S IJll li I 'I O O Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Am ViA oL Am X A X KA A \\*r V^L \xJfL ^£5^1 fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DJAKARTA (Reuter) Er woeden thans hevige gevechten op het eiland Halma- heira, waar regeringstroepen zyn geland die een groot offensief zijn begonnen tegen sterkten van de opstandelingen. Deze actie heeft ten doel genoemd eiland en het ten noorden daarvan gelegen eiland Morotai op de rebellen te heroveren, aldus heeft zondagavond een woordvoerder van het Indonesische leger hier verklaard. Halmaheira ligt ongeveer 480 km ten oosten van het rebellencentrum Menado en bijna even ver ten westen van de Vogelkop (op Nederlands Nieuw Guinea). In een door het Indonesische leger uit gegeven communiqué wordt gezegd, dat buitenlanders een rol spelen in de opstand op Celebes. Er bestaat samenwerking tus sen de opstandelingen daar en de zich zelf noemende „Republiek der Zuid-Molukken". Het communiqué zegt vervolgens, dat de opstandelingen in het Nederlands gestelde pamfletten uit vliegtuigen die boven de Zuid-Molukken en West-Iran vlogen, hebben geworpen. Op die pamfletten staat: „Wij willen niet tegen u vechten, ook niet tegen de vliegers van Djakarta; deze strijd gaat tegen de leiding van de Djakartaanse weermachtleiding en tegen de militaire kliek van Djakarta en zijn vliegtuigen. Jullie allen liggen ons zeer na aan het hart." Voor de dertiende keer heeft zater dagmiddag de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen uit de bezettingstijd op de Erebegraafplaats in Overveen de doden uit de tweede wereldoorlog herdacht. Een overzicht van de herdenkingsplechtigheid. IJmuidenaar om het leven gekomen bij Mijdrecht Tijdens het bloemencorso is zaterdag middag om half vier in Hillegom een do delijk verkeersongeval gebeurd. De vijf jarige J. G. van de Brug uit Zwolle is toen door een motor overreden en op slag ge dood. De ouders van het jongetje hadden op de Leidsestraat een plaatsje gezocht om het voorbijtrekken van de praalwagens 0ade te slaan. In afwachting van de stoet nam de vader de gelegenheid waar om aan de overzijde van de weg bij een van de bloe- menstands een bosje bloemen te kopen. Toen de man de rijweg bijna was overge stoken, rende zijn vijfjarig zoontje hem achterna. Uit de richting Lisse naderde op dat moment een motor, bestuurd door een militair, gelegerd in de Ripperdakazerne in Haarlem. De motorrijder heeft nog ge tracht het kind te ontwijken. Hij slaagde hierin niet. Het jongetje werd tegen het wegdek geslingerd en overleed onmiddel lijk. Zaterdagavond zijn op de Mijdrechtse Zuwe, ter hoogte van de Tienboerenweg in de gemeente Mijdrecht, een autobus en een personenauto in botsing gekomen, waarbij een persoon het leven verloor en twee anderen ernstig werden gewond. Een muziekvereniging uit Zwolle, die had meegewerkt aan de opluistering van het bloemencorso te Lisse, was met twee auto bussen op weg naar huis. Tijdens een in haalmanoeuvre kwam de achterste auto bus van de firma J. de Vries uit Zwolle op de linkerweghelft. Van de kant van Vin- keveen naderde een aantal auto's. Deze wagens vervoerden oorlogsinvaliden uit Haarlem en omgeving, die te Doorn had den deelgenomen aan een zittende volley balwedstrijd en daar een wisselbeker had den weten te bemachtigen. Waarschijn lijk door te hard remmen en door de natte weg schoof de bus geheel naar de linker weghelft. De voorsteauto vloog met een klap tegen de voorkant van de autobus en werd daar gedeeltelijk onder geklemd. De bestuurder van de personenwagen, de 52-jarige J. van Heijst uit IJmuiden kwam zodanig klem te zitten, dat zijn borstkas door het stuurwiel werd ingedrukt. Hij overleed ter plaatse. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. De drie andere inzittenden, het echtpaar K. uit Beverwijk en de heer R. uit Haarlem werden ernstig gewond. Mevrouw K. kreeg verscheidene hoofdwonden en liep een lichte hersen schudding op. Haar echtgenoot had een gebroken been. De heer R. had een gebro ken knieschijf, een gebroken enkel en in wendige kneuzingen. ADVERTENTIE Maar fris en koel en vol comfort hebt u het thuis met het goedkoopste goede zongordijn met de sleufjes Verwachting tot morgenavond: Wisselend bewolkt met plaatse lijk enkele buien. Matige, tijde lijk vrij krachtige wind tussen zuidwest en west. Vrij koud. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S. MOSKOU (AFP-Reuter) - Premier Kroesjtsjev heeft president Eisenhower geantwoord, dat de Sovjet-Unie ermee instemt, dat deskundigen de technische bijzonderheden bestuderen van controle op de naleving van een overeenkomst over stopzetting der kernproeven. Zij is hiertoe bereid, omdat de president groot belang hecht aan een dergelijke bestu dering en ondanks het feit, dat de Sovjet-Unie zelf ernstig twijfelt aan het nut ervan. Kroesjtsjev dringt erop aan, dat zo spoedig mogelijk deskundigen worden aangewezen, die in zo kort mo gelijke tijd, en binnen een vooraf vast gestelde termijn, hun werk dienen te voltooien. Kroesjtsjev zegt het te betreuren, dat de boodschap van Eisenhower van 28 april geen antwoord bevat op het Russische voorstel de kernproeven te staken en dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië integendeel tot nieuwe proeven zijn over gegaan. Hij legt er de nadruk op, dat het noordpoolgebied strategisch belangrijk is en dat daarom de vluchten van Ameri kaanse vliegtuigen met kernwapens in dit gebied moeten worden beëindigd. Het Amerikaanse voorstel om een inspectiezone in het Noordpoolgebied in te stellen, is vol gens Kroesjtsjev niet ingegeven door het verlangen een algemene vrede te verzeke ren, maar om eenzijdige voordelen te ver krijgen. Kroesjtsjev meent dat de jongste, door westerse mogendheden genomen kern proeven tot een „kettingreactie van der gelijke proeven" leiden. De Sovjet-premier uit critiek op de Vei ligheidsraad, omdat deze het Amerikaanse voorstel heeft gesteund voor een lucht- inspectiezone in het Noordpoolgebied. Vol gens Kroesjtsjev zijn de meeste landen, die het Amerikaanse voorstel steunen „in de een of andere vorm afhankelijk van de Verenigde Staten, vooral in economisch op zicht. De Veiligheidsraad kan in zijn hui dige vorm niet als een onafhankelijk scheidsgerecht worden beschouwd. Daarom kan dit orgaan niet langer een belangrijke rol vervullen bij het handhaven van de internationale vrede en veiligheid", aldus de Sovjet-premier. Washington wil meer Het Witte Huis heeft verklaard te hopen dat de Sovjet-Unie ook bereid zal zijn een technische bestudering te beginnen van andere ontwapeningsvraagstukken, dan al leen van de kwestie van het eventueel stop zetten der proefnemingen met kernwapens. „Het komt ons voor dat Kroesjtsjev de gel- Robert Twiss en Rudolf Schrijver, die als verstekelingen aan boord van het Italiaanse schip „Sydney" uit Indonesië vluchtten om naar Nederland te gaan, be vinden zich nog steeds op de „Sydney". Zij mogen niet aan land, omdat zij geen Nederlands paspoort hebben. Vorige week verklaarde een woord voerder van de scheepvaartmaatschappij Achille Lauro, dat de moeilijkheden be treffende de status van de twee mannen opgelost waren, zodat zij in Genua aan land zouden mogen gaan om naar Neder land door te reizen. Uit Den Haag kwam echter de mededeling dat dit niet het geval was. Men staat op het standpunt, dat Twiss en Schrijver geen Nederlanders zijn, zo dat hun geen toestemming wordt ver leend, naar ons land te komen. Het ge volg van deze afwijzende beslissing is dat zij in Italië niet aan land mogen. Twiss en Schrijver varen nu al vier maanden met de Sydney' tussen Australië, Indonesië en Italië heen en weer. Op 16 mei vertrekt het schip weer uit Genua naar Australië. Vandaar keert het via Dja karta terug naar Europa. De kans be staat, dat Twiss en Schrijver daar door de Indonesische autoriteiten van boord gehaald worden... digheid erkent van het standpunt, dat zo spoedig mogelijk een aanvang dient te worden gemaakt met de technische bestu dering van ontwapeningsmaatregelen, waardoor misschien een uitgangspunt kan worden gevonden voor vorderingen in de richting ener internationale ontwapenings overeenkomst", Het Witte Huis zegt voorts dat Kroestsjevs brief „zorgvuldig zal wor den bestudeerd" en dat hij het „onderwerp zal zijn van spoedig overleg tussen de Ver enigde Staten en hun bondgenoten". Ottawa begrijpt het niet OTTAWA (Reuter) De Canadese mi- nister-president Diefenbaker heeft Kroesj tsjev, in antwoord op diens verzoek er bij de regeringen van Groot-Brittannië en de Verenigde Staten op aan te dringen de proefnemingen met kernwapens te staken, medegedeeld dat „een eenzijdige, en voor waardelijke. opschorting van proefnemin gen met kernwapens een internationale overeenkomst niet kan vervangen." „Ik ben teleurgesteld en verontrust over het veto, dat de Sovjet-vertegenwoordiging in de Veiligheidsraad heeft uitgebracht, om aanvaarding van het Amerikaanse voor stel van een luchtinspectiezone in het Noordpoolgebied te verhinderen. Ik be grijp niet. dat. indien de Sovjet-Unie zich A PT h NT IE BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSÏR. 48 A' DAM TEL. 71 7162 TWEKA STRAND BADKLEDING werkelijk ongerust maakt over de ontwik kelingen in het Noordpoolgebied en zij de mogelijkheid van een verrassingsaanval, met gebruikmaking van dit gebied, wil voorkomen, de Sovjet-regering een voor stel verwerpt, dat ten doel heeft de weder zijdse veiligheid in deze streken te ver hogen", aldus Diefenbaker. Kernwapens voor China HAMBURG (Reuter) Communistisch China zal in de toekomst kernwapens heb ben, zo heeft de Chinese minister van Bui tenlandse Zaken, maarschalk Tsjen Yi, ver klaard in een vraaggesprek met het onaf hankelijke Westduitse blad „Die Welt". „Wij geloven niet, dat de macht van kern wapens zo overweldigend groot is. Wij ge loven niet, dat kernwapens de mensheid kunnen vernietigen," aldus de minister. Zaterdagavond en zondagavond is het in Den Haag rumoerig geweest doordat Indo nesische jongelui voorbijgangers lastig vie len in de Weimarstraat. op de Koningin Emmakade en op het Koningsplein en zon dagavond op de hoek van de Laan van Meerdervoort en de Goudenregenstraat Zondagavond waren op de hoek van de Goudenregenstraat naar schatting een 80 Indonesische jongelui bijeen, die voorbij gangers aanvielen met stukken ijzer, bier flessen en zelfs met messen. Drie voorbijgangers werden gewond, na melijk een 18-jarige en een 16-jarige scho lier en een 18-jarige militair. De 16-jarige scholier kreeg een messteek in het hoofd en moest in een ziekenhuis worden opgeno men. De militair kreeg een hoofdwond en een messteek in de handpalm en de andere scholier letsel aan de benen. Toen de poli tie arriveerde, namen de Indonesiërs de vlucht. Volgens het communiqué heeft een onder de Nederlandse vlag varend schip strijd krachten van de opstandelingen vervoerd, welke troepen een regeringspost ergens in het Oostindonesische gebied moesten aan vallen. De woordvoerder voegde hier aan toe, dat tijdens het offensief op Halmaheira gloednieuwe wapens met de aanduiding „USA" zijn buitgemaakt. Een gevangen op standeling heeft verklaard, dat hij in Menado twee Formosaanse kolonels heeft gezien. Antarareeds 2500 vrijwilligers in actie Volgens het Indonesische persbureau An tara helpen op het ogenblik reeds 2500 Chinezen uit Formosa en Philippijnse vrij willigers de opstandelingen op Celebes. Op 5 mei heeft, volgens het persbureau, de Indonesische regering een protestnota doen overhandigen aan de Philippijnse regering. Antara zegt. dat genoemde vrijwilligers hebben deelgenomen aan de aanvallen door de opstandelingen in het noordelijk gebied van de Molukken en op de basis Morotai. De inscheping der vrijwilligers heeft plaats gehad op 24 april in een haven van For mosa en 27 april in een Philippijnse haven. Het transport is 29 april onder dekking van twee bommenwerpers in de haven van Kema op Celebes aangekomen. De minister van Defensie van de Philippijnen is zeer goed op de hoogte van een en ander, aldus Antara. welk persbureau vervolgens ont hult, dat Vargas in eigen persoon te Davao de vertrekkende vrijwilligers heeft geïn specteerd. Thans, zo gaat Antara verder, bevinden de vrijwilligers zich in kuststellingen; zij maken deel uit van afdelingen luchtdoel- Bernard Shaw: Als ouders maar eens beseften hoe zij hun kinderen soms vervelen! artillerie. Hun officieren zijn nu instruc teurs geworden. (UP seint uit Manilla, dat de minister van Defensie van de Philippijnen, Jesus Vargas, berichten als zouden Filippino's aan de zijde der Indonesische opstandelin gen strijden „belachelijk" heeft genoemd. Wat het inspecteren van vrijwilligers be treft, zei hij: „Ik heb nooit iets dergelijks gedaan en ik zal het ook nooit doen.") Vargas beschuldigt MANILLA (UP) De Philippijnse mi nister van Defensie, Jesus Vargas, heeft de beschuldiging geuit, dat de Indonesische regering de hulp van Russische militaire adviseurs heeft ingeroepen bij het neer slaan van de revolutie. De Philippijnse in lichtingendienst heeft volgens de minister ontdekt, dat de technische adviseurs uit Rusland in werkelijkheid militaire tactici zijn. Verder heeft Vargas gezegd, dat Indone sië behalve economische steun van Rus land ook financiële hulp heeft gehad van communistisch China en misschien ook van andere communistische landen, ten be drage van miljoenen. Als Indonesië communistisch wordt, zal dit een groot gevaar betekenen voor de Philippijnen en de rest van de vrije wereld, aldus Vargas. (Het Indonesische persbureau Antara meldt uit Djakarta, dat de woord voerder van het leger de beweringen van Jesus Vargas „beledigend voor de Indone sische strijdkrachten" heeft genoemd.) Nieuwe acties van rebellenluchtmacht DJAKARTA (UP) De Indonesische luchtmacht heeft bekendgemaakt dat een „B-26" van onbekende nationaliteit een Catalina-vliegboot van de Indonesische luchtmacht heeft aangevallen boven Am- bon. De Catalina werd gedwongen op zee neer te strijden, doch er zijn geen verliezen geleden De aanval had plaats tijdens de avondschemering, gedurende een aanval op de haven van Ambon. (Men zie voorts pag. 9) BELGRADO (Reuter) President Kli- menti Vorosjilov van de Sovjet-Unie heeft zijn officiële bezoek van tien dagen aan Joegoslavië uitgesteld, aldus is zondag in Moskou en Belgrado bekendgemaakt, op de dag dat het Sovjet-staatshoofd in Bel grado had moeten aankomen. Het uitstel van het bezoek kwam niet als een verras sing, gezien het herleven van de ideo logische strijd tussen Joegoslavië en de an dere communistische landen. De Sovjet-ambasadeur, Ivan Zamtsjevs- ki, die zaterdag uit Moskou te Belgrado terugkeerde, zou Joegoslavië, volgens ge woonlijk betrouwbare kringen te Belgrad', een waarschuwing hebben overgebracht dat de betrekkingen tussen beide landen gespannen zouden worden .tenzij Joegosla vië zijn uitgesproken „revisionistische" po litiek herziet. Verdere besprekingen zou den „zinloos" zijn, omdat Joegoslavië geen werkelijk socialistisch land zou kunnen blijven, indien het weigert de mening van de meerderheid der communistische par tijen te aanvaarden, aldus de waarschu wing. Waarnemers te Belgrado zeggen, dat hei „ultimatum" betekenen kan, dat de Joego- slaven waarschijnlk economische hulp zullen derven indien zij hun houding niet wijzigen. Zie Hongarije Het Russische partijorgaan Pravda heeft een artikel van het Albanese partijblad „Zeru i Popullit" overgenomen, waarin Aan boord van de „Willem Ruys", het vlaggeschip van de Koninklijke Rotter- damsche Lloyd, dat zondag in Rotterdam arriveerde, bevonden zich veertien ver stekelingen. Dit grote aantal is ongetwij feld een gevolg van de omstandigheid dat deze reis van de „Willem Ruys" de laat ste uit Indonesië was. De minister van justitie zal beslissen wat er met de ver stekelingen zal gebeuren. Slechts een van hen was in het bezit van een Nederland! paspoort. Dit was de 31-jarige Ong A Kwien, in wiens paspoort als beroep bok ser staat vermeld. Hij zei vedergewicht kampioen van Indonesië te zijn. Zijn be doeling was in Singapore van boord U gaan, maar daar hij niet werd toegelaten moest hij wel meereizen naar Nederland De laatste tijd zijn met schepen van d> Rotterdamse Lloyd totaal ongeveer 50 60 verstekelingen naar Nederland geko men. Dit is nadelig voor de rederij, wan de verstekelingen hebben uiteraard geer passage betaald. Bovendien heeft de re derij de verplichting aan de overheid f 3,7f per verstekeling te betalen voor iedere dag verblijf in ons land. Als zij niet wor den toegelaten in Nederland, dan rust op de maatschappij de verplichting de ver stekelingen naar de plaats van herkomst te retourneren. De „Willem Ruys" vervoerde op deze laatste reis 937 passagiers. Daarvoor wa ren 52 in Napels en 199 in Southampton gedebarkeerd. Aan huisdieren vervoerde de „Willem Ruys" 22 honden en 6 katten. Bij de passagiers bevonden zich vele le den van de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging in Indonesië, alsmede een groot aantal Nederlandse leerkrach ten, onder wie dr. J. C. Trimp, rector van het Bandungs lyceum. Deze vertelde, dat zijn school in 1950 750 leerlingen telde, van wie zestig percent Nederlandse kin deren. In januari waren er nog slechts Het is nog niet zeker of de veertien verstekelingen uit Indonesië, die met de „Willem Ruys" naar ons land kwa men, hier mogen blijven. De minister van Justitie zal hierover beslissen. 125, van wie 80 Nederlandse leerlingen. De overige 45 Indonesische leerlingen, die in de examenklas zaten, hadden toestem ming de lessen nog te volgen. Het lyceum is thans gesloten en de examenleerlingen zijn ondergebracht op het Caslyceum te Djakarta, dat gesloten zal worden als de leerlingen eindexamen hebben gedaan. Dit betekent volgens de rector dan het ein de van het middelbaar onderwijs in Indo nesië. Verwacht wordt, dat de stichting Nederlands Onderwijs in Indonesië in sep tember weer zal beginnen met tien lage re scholen op plaatsen, waar Nederlanders wonen, bijvoorbeeld in gebieden waar de B.P.M. werkt. Met de „Willem Ruys" kwamen verder mee prof. mr. ir. Th. N. Muller, hoogle raar aan de universiteit van Indonesië en de mahout Gunawardana uit Ceylon, die weer gedurende enkele maanden met zijn werkolifanten in diergaarde Blijdorp te Rotterdam gaat werken. Op 23 mei zal de „Willem Ruys" de haven van Rotterdam verlaten voor het maken van een viertal toeristenreizen, waarvan de eerste twee bijna zijn volgeboekt. Dan volgen twee reizen in de Europa-Canada lijn en als die achter de rug zijn gaat het passagiers schip in het dok. wordt gezegd, dat de anti-marxistische stromingen in Joegoslavië gelijken op die in Hongarije in 1956. In het Joegoslavische partij-orgaan „Politika" staat een spot prent, waarop een figuur in een Chinese kimono (Mao Tse Toeng) staat afgebeeld, die met boze blikken kijkt naar een bloem (Joegoslavië) die opzij van een groepje van acht bloemen staat te bloeien. Mao Tse Toeng was de dichter van de leuze „Laat honderd bloemen bloeien, laat honderd filosofische scholen met elkaar wedijve ren". WARSCHAU (Reuter) Het Poolse partijblad „Triboena Loedoe" heeft.'voor het eerst, uittreksels van verklaringen in de ideologische strijd tussen Joegoslavië enerzijds en de Sovjet-Unie en communis tisch China anderzijds gepubliceerd. BOEDAPEST (Reuter) De Poolse par tijsecretaris Gomoelka heeft zaterdag in Boedapest op een bijeenkomst van Hon gaarse communisten verklaard dat da Sovjet-Unie juist heeft gehandeld toen zij in 1956 ie Hongaarse opstand neersloeg. De Hongaarse partijsecretaris Kadar ver klaarde. dat er pnkele meningsverschillen tussen de Poolse en de Hongaarse partij zijn geweest, maar dat deze „meningsver schillen tussen kameraden voor het groot ste deel uit de weg zijn geruimd" en dat hetgeen er nu nog van over is, nimmer de vriendschap tussen beide partijen kan ver troebelen. Kadar wees er op dat het groot ste gevaar van het ogenblik het revisio nisme is. Bij zijn aankomst in Boedapest hield Gomoelka vorige week een „onge woon neutraal getinte" toespraak, waarin hij weinig over het huidige Hongaarse be wind sprak en de Sovjet-Unie in het ge heel niet noemde. MOSKOU (UP) De „Pravda" heeft gisteren weer een aanval gedaan op de „anti-partijgroep" Het partij-orgaan schrijft dat de jongste economische suc cessen „op welsprekende wijze aantonen, hoezeer het centrale partijcomité gelijk had om het optreden van die groep te veroor delen". Vlootbezoek MOSKOU (Reuter) Een Joegoslavisch smaldeel onder bevel van schout-bij-nacht Pesotitsj is zaterdag de haven van Sebas topoi binnengelopen. De oorlogsschepen een kruiser en twee torpedobootjagers brengen een bezoek van vijf dagen aan de Sovjet-Unie. Het 1547 brt. metende Engelse stoom schip „Bittern" is vanmorgen om half vier tijdens het manoevreren om in de IJ- haven te Amsterdam voor de wal te komen, waarbij het door twee sleepboten werd ge assisteerd, tegen de kademuur van de Ja- vakade gevaren. De boeg van het schip raakte daarbij een 50 meter hoge en 40 ton zware topkraan, die omviel, waardoor een loods over een lengte van 60 meter werd vernield. De kademuur werd naar binnen gedrukt en eveneens zwaar beschadigd De „Bittern" kreeg schade aan de top van de boeg en vlak boven de waterlijn, waar de steven enigszins werd ingedrukt. De totale schade wordt geraamd op één mil joen gulden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1