drink fris. Toeristische organisaties dringen op uitvoering van het plan aan Karavaan van praalwagens was mooier dan ooit Ds. J. E. Drost van Aerdenhout vierde zilveren jubileum brieven aan de redactie W.Voet Zonen Deel van nieuwe kerk - voorwerp van zijn zorg - werd toneel van huldiging MAANDAG 12 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 LENTEPARADE" IN KLEUREN EN KLANKEN Prijzen Uitreiking diploma's zwemmend redden Bezoek jonge boekhandelaren aan het Frans Halsmuseum Hollandse maatschappij der Wetenschappen Het beste der betere horloges! Arts P. K. J. Tervooren pauselijk onderscheiden Drukte in bollenstreek Achterwiel van scooter rolde alleen over de weg drink „fris" is geen nieuw merk! Sinds 1 januari 288 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED DRIE NAAST ELKAAR, EEN DE SIGAAR Watersportcentrum bij Mooie Nel Programma orgelbespeling door Albert de Klerk Vierde voorjaarsrit voor Loek Vaars Zege van „Het Spaarne" in de jeugdacht Spanning op eerste dag van HCB-competitie In dichte drommen stonden de duizen den kijkers zaterdag langs de wegen in de bollenstreek om hun bewondering te uiten voor het bloemencorso, dat onder de naam „Lenteparade" door Hillegom, Lisse en Sassenheim trok. Van de negen corso's, die de bollenstreek tot nu toe heeft gepro duceerd, spande deze ongetwijfeld de kroon. De kleur- en klankrijke stoet van praalwagens en muziekkorpsen heeft ech ter niet zoveel de aandacht getrokken als in voorgaande jaren. In speels aangebrachte kleurenvlakken en sierlijke bogen en lijnen gaven de wa gens uitbeeldingen van mythologische motieven en beroemde muziekwerken, en dansen, de ontdekking van de wereld en het universum, de dwaze tulpenhandel en de export alsmede van humoristische mo tieven. Slechts enkele' wagens' lieten veel reclame zien. Vele wagens kregen een eerste prijs, óm dat de waardering van de jury hoog lag. Een van de prachtige wagens was „Ondi- ne" (zie foto), die terecht één van de vele eerste prijzen kreeg. In vergelijking tot voorgaande jaren heeft de ontwerper Jos van Driel uit Am stelveen zijn stijl verfijnd en zijn ontwer pen nog sierlijker gemaakt. De wagens kregen mede dank zij het werk van de smeden en de andere medewerkers een nog perfecter uitvoering, dan reeds in voorgaande jaren was bereikt. Toch zal een vernieuwing in de ontwerpen noodza kelijk zijn, wil het bloemencorso aantrek kelijk blijven voor de belangstellenden, die ieder jaar weer de keten van kleurrijke composities willen gadeslaan. Maar ver wacht mag worden, dat artistiek adviseur Jos van Driel voor volgend jaar, als het tiende corso wordt gehouden, met nog ver fijnder ontwerpen voor de dag komt. „Volgend jaar moeten de mensen een corso zien, dat nog nergens vertoond is", zei de over-vermoeide ontwerper Jos van Driel, toen hij zaterdagmorgen van het dak van „De Nachtegaal" in Lisse af zijn ontwerpen, die door het werk van honder den vlijtige handen gestalte hadden gekre gen, gadesloeg. Toen de laatste wagen voorbijtrok, stonden de belangstellenden op het overvolle terras op om met een luid applaus de ontwerper hulde te bren gen. (Verkort weergegeven Ondeugdelijk. Zaterdagmiddag werd ik op de Rijksstraatweg bij de Van Egmond- straat getroffen door weifelende voetgan gers op de witte oversteek-strepen tegen over stoppende auto's en fietsers en met onverminderde snelheid doorrijdende ver keersmiddelen. Deze (kleine?) chaos wees erop dat er wat bijzonders moest zijn. In derdaad; op de trottoirrand waren palen neergezet met knipperbollen en bij goed turen kon men ook nog ontdekken dat het licht knipperend aan- en uitging. Het doel een betere verkeersregeling was, als zoveel dingen, na lange verzoeken en beto gen eindelijk in orde gekomen; jawel op papier. Doch verder deugde er niets van, want le. Nam het zonlicht het effect van de knipperlichten weg. 2e. Het gemotoriseerde verkeer kan niets van de knipperlichten zien als zich een stroom fietsers in dezelfde richting be weegt. 3e. Dat de politie geen toezicht hield op de (nieuwe) gang van zaken is logisch want de knipperbollen zijn juist om het verkeer automatisch goed te doen verlopen. Zo zou ik nog meer instanties kunnen noemen die allemaal niet verantwoordelijk zijn voor de ongelukken die hier moeten gebeuren. Toch hoop ik dat bij het eerste geval dat de rechter straks te beoordelen krijgt, door hem zal worden nagegaan hoe de situatie ter plaatse is en wie in dat geval in wer kelijkheid de schuldige is. C. BAARS Rijksstraatweg 222, Haarlem-N. Ondine, dochter van de zee, die ridder Hugo, zoon van het la,nd na lange om zwervingen vindt, ziet men afgebeeld in de hierboven gefotografeerde praal wagen, die werd bekroond met een eerste prijs. De belangstelling was lang niet zo groot als in voorgaande jaren. Waar anders dich te drommen mensen stonden, zag men nu soms lege plekken. Het verkeer was per fect geregeld, waardoor onontwarbare op stoppingen uitbleven. De N.Z.H.V.M. had niet de minste moeite de kijkers vanuit Hil legom af te voeren. Men had op veel meer drukte gerekend en daarom waren veertig extra bussen ingelegd. Vanuit Lisse en Sas senheim konden de kijkers niet zo vlug worden afgevoerd. Nadat de laatste corso wagens hier op de .terugweg waren langs getrokken, ontstonden opstoppingen, waar door het verkeer in de knoop raakte. De bussen kwamen daardoor slechts moei zaam verder. Opmerkelijk was dat de rust na het corso spoedig in de bollenstreek was weergekeerd. De voornaamste prijzen werden voor de volgende wagens toegekend: Eerste klas: eerste prijs met ereprijs en blauwe wimpel voor de beste inzending van een scheepvaartmaatschappij „Lente melodie" van Black Diamondlijn; eerste prijs en onderscheiding voor origineelste inzending: „Discovery", combinatie uit Sassenheim, eerste prijs met ereprijs: „Lente-idylle" van C. S. Weyers en Mense in Hillegom, eerste prijs en onderschei ding voor mooiste kleurencombinatie: Sluierstaarten. Oranjelijn, Rotterdam. Tweede klas: eerste prijs met ereprijs: Komeet, Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur, afdeling Hillegom. Derde prijs: eerste prij^ met ereprijs: „Klavertje vier" van E. Nieuwenhuis in Lisse, eerste prijs en onderscheiding voor meest humoristische idee: „Hoera het is lente" van H. de Graaf en R. van Zanten in Lisse. Door de technische commissie van hef district noonvest van de Koninklijke Ne derlandse Bond tot het Redden van Dren kelingen werd zondag in Stoop's bad in Overveen gelegenheid gegeven tot het af- legen van examen tot het behalen van di ploma A en diploma B. De examen-com missie werd gevormd door: de heer H. D. E. Hietberg, Zaandam, voorzitter, en mej. Reynders, Amsterdam, en mevr. S. C. Dijk stra-van Baren, Haarlem. Door acht leden van de Bloemendaalse Reddingsbrigade werd het examen afgelegd, waarvan aan één candidaat in overweging werd gege ven het examen nog eens over te doen. Verder was er een candidate uit Weert die slaagde. Voor het technisch gedeelte van examen voor diploma B slaagden: W. Beu link, Th. E. van Dienst en mej. R. Pee- ters, allen lid van de BRB. Voor het tech nisch gedeelte van examen voor diploma A slaagden: mej. A. Spiele, Fr. Kasteel en Joh. Booms, allen van de BRB en mej. A. Weekers uit Weert. In het Troelstra-oord te Egmond aan Zee is de tweede internationale conferen tie van jonge boekhandelaren gehouden. Deze conferentie, waaraan zestig jonge boekverkopers uit België, Denemarken. Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië, Nederland, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland deelnamen, was voorbereid door de „International Community of booksellers Associations". De leiding an de conferentie had mr. C. Vrij, secretaris van de Vereeniging ter bevordering van de belangen des boek handels te Amsterdam" en het motto was: „boekhandel is wereldhandel". Enkele excursies naar het Rijksmu seum, het Frans Halsmuseum, een papier fabriek en het Boekhuis in Amsterdam droegen bij tot de kennismaking met Ne derland. In de zaterdagmiddag in het gebouw aan het Spaarne te Haarlem gehouden jaarvergadering van de Hollandse Maat schappij der Wetenschappen heeft de voorzitter, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de overleden directeuren A. C. baron van Heerdt, jhr. mr. E. C. U. van Doorn, J. P. de Josselin de Jong en jhr. mr. dr. I. R. Clifford Kocq van Breugel, benevens de leden prof. dr. ir. F. K. Th. van Iterson, prof. dr. E. P. Snijders en prof. dr. H. Burger herdacht. Bij de ver welkoming der leden en directeuren richtte de voorzitter zich met een speciale gelukwens tot prof. dr. F. Schuh, die dit jaar vijftig jaar lid van de Hollandse Maatschappij was. Vervolgens memoreerde spreker het honderd vijftigjarig bestaan van de Ko ninklijke Academie van Wetenschappen dat enkele dagen tevoren gevierd was en waarbij spreker als voorzitter van het oudste geleerde Genootschap in Neder land, cle gelukwensen van al deze genoot schappen had overgebracht. Tevens bracht hij in herinnering hoe er destijds in 1808 ernstig sprake van was geweest dat de Hollandsche Maatschappij tot Koninklijke Academie zou worden verheven. De secretaris dr. J. A. Bierens de Haan bracht het verslag uit over het 206de levensjaar van de maatschappij. Hij ver meldde de resultaten van het ruilverkeer met binnen- en buitenlandse geleerde ge nootschappen en de verkoop van de oude voorraden van het door de maatschappij uitgegeven tijdschrift „Physica", waarvoor in binnen- en buitenland plotseling grote belangstelling bleek te bestaan. Subsidies en extra-subsidies werden verleend aan de uitgave van enkele wetenschappelijke tijdschriften en dissertaties; vooral de uitgave van deze tijdschriften wordt hoe langer hoe bezwaarlijker voor weten schappelijke verenigingen, maar er is hoop dat de Organisatie voor Z.W.O. be reid zal zijn, zich het lot van die uitgaven aan te trekken. Enkele personen konden geholpen worden met archivalia uit het archief van de maatschappij. Enkele ma len werd de maatschappij vertegenwoor digd bij gebeurtenissen die reminiscenties aan de geschiedenis van de maatschappij opriepen, als het overbrengen van het stoffelijk overschot van Prins Willem V naar de koninklijke grafkelder in Delft, en het 150-jarig bestaan van de Konink lijke Nederlandse Akademie van Weten schappen te Amsterdam. Prof. dr. G. J. van Oordt hield daarna een voordracht over „de oriëntatie van de trekvogel". Tot lid werden benoemd dr. Manuel Straub, chef-palholoog van het Gemeente Ziekenhuis te Rotterdam, prof. dr. O. Bottema, permanent rector magnificus van de Technische Hogeschool te Delft, prof dr. W. J. D. van Dyck, adviseur in bij zondere dienst van de Bataafsche Petro leum Mij, en dr. A. A. Thiadens, directeur van de Geologische Stichting, afdeling Geologische dienst te Haarlem. Tot bui tenlands lid werd benoemd de heer H. Klaestad, voorzitter van het Internatio nale Hof van Justitie in Den Haag. De bate van het Pieter Langerhuizen Lambertuszoon-fonds werd toegekend aan de Utrechtsche Sterrenwacht ten behoeve van een onderzoek omtrent de continue achtergrond van het ultraviolette zonne- spectrum. ADVERTENTIE All-Risk schededekking over de gehele wereld Anegang 15 - Haarlem Tijdens een zaterdag gehouden recep tie van arts P. K. J. Tervooren, die op 1 mei zijn dokterspraktijk heeft neergelegd, is meegedeeld, dat de paus hem benoemd heeft tot ridder in de orde van Sint Gre- gorius de Grote. Na meer dan veertig ja ren arts in Haarlem te zijn geweest heeft dokter Tervooren zijn praktijk neerge legd. In de loop der jaren heeft hij een groot aantal patiënten behandeld en hoe hoog hij in aanzien stond bij deze groep en bij zijn vele vrienden en kennissen, ook uit het verenigingsleven, bleek tijdens een receptie die enkele uren in beslag nam. De receptie werd gehouden in het gebouw van het Wit Gele Kruis aan het Kenaupark en in de Kenaustraat vormde zich een lange rij belangstellenden. Ook is een bijeenkomst gehouden voor een comité uit de patiënten en genodig den. De voorzitter van het huldigingscomi té, notaris Th. van Eyck, heeft zich met woorden van dank gericht tot de scheiden de arts. Als geschenken bood hij een tele visietoestel niet tafeltje aan, een bureau met stoel en een geschenk in enveloppe, met verzoek de inhoud te bestemmen voor het maken van een reis met mevrouw Ter vooren. Plebaan II. W. Agterof haalde herinne ringen op uit de tijd dat arts Tervooren medisch leider was van het bureau voor huwelijksvoorlichting en spreker geestelijk leider. Ook op ander gebied heeft de heer Tervooren zich verdienstelijk gemaakt. De heer Agterof deed mededeling van de pauselijke onderscheiding en verzocht mevrouw Tervooren het ridderkruis op te spelden. De jongens van de Koorschool onder lei ding van dr. A. I. de Kat zongen 'n aantal liederen en een der jongens bood dokter Tervooren een kist met sigaren aan. Ondanks het winderige en vrij koude weer heeft de bollenstreek zondag een groot aantal bezoekers getrokken. In lan ge rijen trokken de personenauto's langs de wegen. De hier en daar opgestelde cor sowagens en de mozaieken in een voor treffelijk mozaiek zag men in Hillegom een landing op de maan uitgebeeld trokken de gehele dag vele kijkers. Er de den zich, dank zij een goede regeling, wei nig verkeersmoeilijkheden voor. Steeds minder fietsers ziet men tijdens de sei- zoendrukte in de bollenstreek. Daarente gen groeit het aantal personenauto's, scoo ters en bromfietsen. De Keukenhof in Lisse boekte dit week einde zestigduizend bezoekers, van wie ongeveer veertig percent Duitsers. Zon dag stonden op de parkeerterreinen van de Keukenhof zevenduizend auto's en 325 bussen geparkeerd. De ambassadeur van Pakistan Begum Liaquat Ali Khan heeft zaterdag een officieel bezoek aan de Keu kenhof gebracht. Ook de Oostenrijkse am bassadeur dr. G. Afuhs ging het bloemen- park bewonderen. Hij gaf er echter de voorkeur aan alleen in het park rond te zwerven. De Linnaeushof was zondag ook in trek. Zesduizend bezoekers zochten tussen bloe men, beelden en bomen enkele uren ver pozing. Doordat het achterwiel van de scooter, waarop zij als duopassagiere zat, eraf liep is een 21-jarige kapster uit Lisse zondag middag omstreeks half drie tegen het wegdek van de Zandvoortselaan in Zand- voort geslingerd. Met vermoedelijk een schedelbasisfractuur is zij in het Diacones- senhuis te Haarlem opgenomen. De be stuurder van de scooter, een 21-jarige mi litair uit Haarlem die met normale snel heid in de richting Haarlem reed, bleef bij dit verkeersongeval ongedeerd. JAARVERGADERING REDDINGSBRIGADE De Zandvoortse reddingsbrigade houdt op dinsdag 20 mei haar jaarvergadering. In de bestuursvacature, ontstaan door het be danken van de secretaresse mevrouw N Doornekamp-Terol, zal moeten worden voorzien. ADVERTENTIE o fris alle goede koolzuurhoudende, - alcoholvrije dranken zijn fris-dranken In de afgelopen week zijn in Haarlem en omgeving achtentwintig verkeers ongelukken gebeurd, waarbij lichame lijk. letsel werd veroorzaakt. Verder is bij een ongeluk een dame overleden. Daardoor is het aantal verkeersonge vallen dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeers gebied gebeurde, gestegen tot tweehon derdachtentachtig. Daarbij waren vijf dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door gro te voorzichtigheid en verantwoordelijk weggebruik. In een brief aan Gedeputeerde Staten in Noordholland hebben de A.N.W.B. en de Koninklijke Verbonden Nederlandse Watersportverenigingen er hun bezorgd heid over uitgesproken dat in het plan tot opheffing van de gemeente Haarlemmer- liede en Spaarnwoude niet de suggestie van de gemeente Haarlem is overgeno men, dat de nieuwe gemeentegrens tussen Spaarndam en Penningsveer zou komen te liggen, onmiddellijk ten oosten van de Lagendijk. In dat geval zouden de gehele Mooie Nel, de Liede tot Penningsveer en de oeverstrook ten oosten van deze wateren Haarlems grondgebied worden. Naar de mening van de A.N.W.B. en de K.V.N.W.V. zou slechts dan voldoende waarborg be staan voor het behoud van de landschap pelijke schoonheid en de ontwikkeling van de recreatie in dit gebied, dat ook in het streekplan voor Zuid-Kennemerland als re creatiegebied is voorgesteld. Het is in de eerste plaats een Haarlems belang om dit gebied tot de gewenste ontwikkeling te brengen. Het ligt in de onmiddellijke na bijheid van deze stad, en kan zowel voor weekeind- als voor avondrecratie van on schatbare waarde worden. Stormachtige ontwikkeling De A.N.W.B. en de K.V.N.W.V. zeggen in hun brief aan Gedeputeerde Staten gro te waardering te hebben voor de plannen van de stad Haarlem voor dit gebied. Zij verwachten er een stormachtige ontwikke ling van de watersport, dat zo een belang rijke functie zal kunnen krijgen in het af leiden van de stroom van recreatiezoeken den van de steeds voller wordende wegen en rijwielpaden. Ook voor de recreatie te land liggen hier aantrekkelijke mogelijk heden. Het plan voorziet in de aanleg van speelweiden met een bebossing, die te al len tijde beschutting zal geven. Wat de recreatie te water betreft voor ziet het plan niet slechts in uitbreiding van de wateroppervlakte, maar ook in een aan tal doorgravingen, waardoor deze wateren in aantrekkelijkheid zullen winnen. Im mers, er zullen eilanden ontstaan die de landschappelijke schoonheid verhogen, die aantrekkelijke ligplaatsen bieden, die de gelegenheid tot rondvaarten scheppen en die de plassen ook bij harde wind voor kleine vaartuigen bezeilbaar maken. De A.N.W.B. en de K.V.N.W.V. zijn er van overtuigd dat deze plannen slechts Op het programma van het orgelconcert, dat Albert de Klerk dinsdagavond om acht uur in de Grote Kerk in Haarlem geeft, staan de volgende wei-ken: Concerto d moll van A. Vivaldi, variaties over „Mein junges Leben had ein End" van J. P. Sweelinck, Suite du deuxième ton van L. N. Clérambault, drie koraalvoorspelen van G. P. Telemann en Preludium en Fuga in Es van J. S. Bach. De vierde rit van de voorjaarscompe titie, welke zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" als een handi capwedstrijd in het „Van der Aartsport park" werd verreden, is bij de A- en B- klassers gewonnen door Loek Vaars. Hij toonde zich in de eindsprint sneller dan zijn broer Frans. De uitslag luidde: 1. L. Vaars, de 40 ron den in 1 uur 18 min. en 25 sec.; 2. F. Vaars, 3. Uttien, 4. Piers, 5 Mathot, 6. Van Tin telen, 7. Bogaard. Bij de C-klassers, die eveneens een han dicapwedstrijd reden, zegevierde Hen driks vóór Nijssen, Peters, Bouma, Fen- nis en Van der Horst. De winnaar legde de 25 ronden af in 50 min. en 2 sec. uitvoerbaar zijn wanneer het gehele ge bied binnen de toekomstige grens van de gemeente Haarlem komt te liggen. Zij ho pen, dat de grens tussen Spaarndam en Penningsveer onmiddellijk ten oosten van de Lagendijk zal komen. Roeiwedstrijden of) Voorsaan Op de Voorzaan bij Zaandam werden nationale roeiwedstrijden gehouden, geor ganiseerd door de Zaanlandsche Zeilver eniging. De Vcrenigingsprijs", de prijs voor het grootste aantal overwinningen werd behaald door „De Hoop" met een totaal van 23 punten. De tweede plaats in het puntenklassement bezette het Am sterdamse „Nereus" met 19 punten. „Het „Spaarne" behaalde na een harde strijd een fraaie overwinning in het nummer jeugdacht. Zij kon hier de beide tegen standers RIC en „De Hoop" met ruim verschil achter zich laten. Voorts kwam voor het eerst op Neder landse roeiwedstrijden, een ploeg van de vorig jaar opgerichte roeivereniging „De Stern" uit Velsen aan de start. De Velsen- se dames konden in hun nummer door hun tekort aan ervaring nog niet tot de finale doordringen. In het hoofdnummer heren, de over- naadse vier hadden liefst vijftien ploegen ingeschreven. In de finale was hier een spannende strijd tussen de winnaar, Ne reus en de ploegen van Laga en Argo, waarbij de posities snel wisselden. Voor deze wedstrijden was nog door geen van de Nederlandse top-ploegen ingeschre ven. Deze komen pas volgende week bij de Argo-Lustrum-wedstrijden op het Am sterdam-Rijnkanaal nabij Tiel aan d e start. De voornaamste uitslagen: Lichte vier: 1. Proteus 6.52.6, 2. Argo; Overnaadse vier: 1. Nereus 6.43.2, 2. Laga, 3. Nereus II, 4. Argo. Jonge vier: 1. RIC 6.38.6, 2. Willem II, 3. Dudok van Heel. Jeugdacht- jongens: 1. Het Spaarne 5.12, 2. De Hoop 5.18, 3. RIC. Jonge twee: 1. Argo 7.19.2, 2. Nereus, 3. Het Spaarne, 4. Aegir. Jonge acht: 1. Proteus 5.46.4, 2 RIC, 3. De Am- stel. Dames: Hoofdnummer, Overnaadse vier: 1. ZZV 89 punten, 2. Nereus 83 p., 3. De Amstel 82 punten. Snelroeien-Acht: 1. Nereus 3.55.4, 2. De Hoop 3.59.4. Ruim tweehonderd vijf tig kerkgangers vierden zondagmorgen in de Hervormde kapel aan de Leeuweriklaan te Aerden hout het zilveren jubileum van hun voor ganger ds. J. E. Drost. Na de dienst werd hij in een gedeelte van de thans in aan bouw zijnde nieuwe kerk, dat voor deze gelegenheid improvisorisch met vlagge- doeken als een ontvangzaaltje was inge richt, door alle kerkgangers gefeliciteerd. Hij had tot tekst voor zijn preek Lucas 17 10 gekozen: „Zo moet ook gij, nadat gij alles gedaan hebt wat u bevolen is zeggen: Wij zijn onnutte slaven; wij hebben slechts gedaan, wat wij moesten doen". Deze woorden maakte ds. Drost ook tot de zijne, hij zeide slechts te kunnen feestvieren om wat God al die jaren gegeven heeft en tevens ki-acht voor heden en toekomst te kunnen vragen, nieuwe impulsen, ook om het Evangelie te verkondigen. Hij herin nerde aan de bevestiging door zijn vader ds. A. Drost Azn. in Gulpen. Deze heeft hem veel liefde voor 't ambt meegegeven. Maar eveneens hetgeen hij meekreeg van het theologisch Gezelschap „Secor Dabar". waarvan thans nog vele leden op deze morgen in de kerk aanwezig waren, was hem tot steun. In zijn Zeeuwse gemeente had de kerk 'n dominerende plaats: alle wegen van het polderland leidden er heen. De ambtsperiode in Aerdenhout over ziende, zeide ds. Drost, dat deze gemeente voor hem na Zeeland toch wel een hele overgang was; hier een kleine in het groen verscholen kapel en dit is symptomatisch voor Aerdenhout. Hij had het in het begin in deze wijkgemeente niet gemakkelijk gehad, maar desondanks toch goed, omdat gemeente en predikant geleidelijk naar elkaar toegroeiden. Hij ontmoette hier mensen, die hem met raad en daad terzijde stonden. „Het is toch zo, dat het werk van de Geest de gemeente vormt. "Iet is een schone taak van de predikant, die het Woord brengt, dat dit ingang vindt, dat er iets bij zijn gemeenteleden opengaat. Dat zijn de blijste momenten, die ik ook in deze wijkgemeente heb ervaren", aldus ds. Drost. Hij zag zijn ambtsvervulling als het brengen van de schatten van het Evan gelie en deze doorgeven. Dat is het mys terie van het Koninkrijk der Hemelen. De predikant vestigde de aandacht op de wereld rondom de kerk. waarin velen vervreemd zijn van de Bijbel en het toch juist het Evangelie is dat antwoord geeft op de nood in het menselijk leven. Na zijn preek hebben vier sprekers van hun dankbaarheid en vriendschap voor de jubilerende predikant getuigd. Als eerste nam prof. dr. N. H. Swellengrebel als scriba en nestor van de kerkeraad van de wijkgemeente Aerdenhout het woord, na dat twee dopelingen, die in mei 1948 als eersten door ds. Drost in Aerdenhout na zijn ambtsaanvaarding werden gedoopt; mevrouw Drost bloemen hadden aange boden. De spreker betrok ook mevrouw Drost in de hulde, haar man gebracht, om dat ook zij een ambtsbediening achter de rug heeft. Prof. Swellengrebel bood daarop namens de wijkgemeente een geschenk onder couvert aan, waarvoor ds. Drost een vervoermiddel kan aanschaffen, dat hem sneller door zijn gemeente zal voeren. De tweede spreker was mr. F. J. D. Theyse, president-kerkvoogd, die memoreerde dat de gemeenschappelijke zorgen over de Aerdenhoutse kerkbouw, predikant en kerkvoogdij dichter bij elkaar had ge bracht. Namens de kerkvoogdij bood mr. Theyse enige werken van Karl ^arth aan. Dr. Ch. de Beus, hervormd predikant te Overveen, sprak als voorzitter van de Cen trale kerkeraad en bood op deze bijzondere dag gaarne aan zijn collega zijn geluk wensen aan. Deze had zelf ook in Zeeland gestaan en herinnerde eraan, dat de pre dikant in Zeeland een speciale positie in neemt; de „mooie" stoel staat namelijk altijd klaar als „dominee" komt. Dat ty peert de positie van een predikant in een Zeeuws dorp. In Aerdenhout was die stoel er niet meer „daar rijn alle stoelen mooi", zo schertste ds. De Beus. Ook namens dr. J. H. Stelma, hervormd predikant te Bloemendaal, dankte de spreker hem voor de collegiale samenwer king Uw pastorale arbeid, het hart van uw werk, wordt gekenmerkt door een grote beminnelijkheid en hartelijkheid en hierdoor vindt u allerwege een open deur voor de boodschap, die u brengt. Ds. J. M. Snethlage, hervormd predi kant te Amsterdam, sprak namens het theologisch Gezelschap „Secor Dabar" uit de studententijd., Ook daar werden hechte banden gelegd in de jeugdige kring van het studentenleven, waar naast vreugde ook volstrekte ernst heerste. Daar heeft men elkaar als broeders gevonden. Deze banden zijn ook Lter gebleven en ver stevigd. zelfs van Sydney tot in Aerden hout en de leden van dit gezelschap heb ben in alles met elkaar medegeleefd. Spreker wees erop, dat ds. Drost met zijn volharding en blijmoedigheid altijd veel aan anderen heeft gegeven. Ook mevrouw Drost, met haar rust en wijsheid op de achtergrond blijvende en toch steeds naast haar man staande. U hebt altijd geweten dat er een kerk gebouwd moest worden, daarop is uw streven in Aerdenhout altijd gericht geweest. Ds. Drost dankte daarna de vier spre kers voor hun hartelijke woorden en voor de prachtige geschenken. Zaterdag zijn de eerste wedstrijden voor de competitie van de Haarlemse Cricket bond gespeeld. Er was meteen al volop spanning, want de wedstrijd tussen Rood en Wit A en Haarlem 4 eindigde in een tie, terwijl CVHW 2 in Bloemendaal met slechts 3 runs BMHC 2 versloeg. Haarlem 4Rood en Wit A: Haarlem 71, waarvan J. Meyer 14, R. Schlatmann 20 en H. Rigbers 11 n.o. Bowlingsijfers Rood en Wit: D. van Doornik 2-23, J. Vogelaar 4-24, B. Chabot 4-4. Onder grote spanning kwam ook Rood en Wit slechts tot 71, al leen B. Chabot wist de dubbele cijfers te behalen (33). Bowlingcijfers Haarlem: R. Schlatmann 3-17, H. Rigbers 4-18, E. Slagter 1-6, J. Meyer 2-6. Bowlingcijfers BMHC: Ph. Schouw 5-27, W. Heringa 4-8.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9