Oók al aan Blazers President van Libanon weigert af te treden „Sigurda" Sch. 201 zorgde voor de eerste Hollandse Nieuwe Tito stelt bezoek aan Warschau uit SdBMI P.B.O. is wegwijzer naar een christelijke samenleving Vanmorgen werd f 44.720 besomd JiodeJuuS Libanese premier is bereid zijn post af te staan aan generaal Sjehab VenhcJe Tweede dag van N C AB-j aarvergader ing 15 SCHEVENINGEN WAS ENTHOUSIAST Nieuwe fase in strijd om de balpennen Haringrace en autorace Ook vandaag geen stroommetingen Eerste trawler met haring naar IJmuiden A llanwatermorgen binnen met 129 kantjes groene Ben Goerion versus Nehroe Rook met verstand rook met smaak, rook sigaren! Buckingham Palace spreekt verlovingsgerucht tegen Kort nieuws VERPAKTE BISCUITS... de zijn heerlijk f PROF. BORST IN IJMUIDEN: KPM-gebouw en schepen DONDERDAG 22 MEI 1958 (Van onze verslaggevers) ONBEDREIGD en zonder ook maar enige haast te maken is de Sche veningse vleetlogger „Sigurda" SCH. 201 winnaar geworden van de haring- iagerij 1958. Met vijfendertig kantjes onder de luiken kwam het schip gisteravond tegen half elf voor de kust bij Scheveningen in zicht en om kwart over elf liet schipper Willem Korving een broer van Gor Korving van de SCH. 171 „Cornelis Vrolijk", die in 1956 en 1957 de eerste haring aanvoerde de „Sigurda" de Scheveningse Noordpier ronden. Duizenden waren aan de haveningang samengestroomd om de Scheveningse overwin naar in de race toe te juichen en later in de met vlaggen versierde vishal geluk te wensen. Een van de gebroeders Van Leeuwen, de reders van de Sigurda", was er een tikje beduusd van. „Je had het niet verwacht, hè", meende hij, „Willem Korving is een doodkouwe. Alles rustig aan. Bij het vertrek had hij geen haast, bij deze thuisstoom ook niet, maar op de vis gronden waren hij en de „Nellie" SCH. 39 en de „Staaldu:~" c''~,irj inn gelukkig". De „Sigurda" haalde daar 13 kantjes scheep, kantjes en de „Staalduin" 6 kantjes Hollandse Nieuwe. in" SCH. 199 de Nellie" 16 Niet IJmuiden, maar Scheveningen heeft dus dit jaar de primeur van de nieuwe haring gehad en heel Scheveningen was daar oprecht verheugd over. Van tien uur af was het een hele drukte aan de kant, nadat schipper Korving omstreeks zeven uur in de avond had laten weten, dat hij nog 7.o'n vijfentwintig mijltjes van de thuishaven af was er\, dat er nog wel een drie uur mee heen zouden gaan. „In kon gerust Scheveningen nemen, want de markt begint donderdagmorgen pas om ?.es uur en concurrentie had ik niet te vrezen", vertelde schipper Korving ons. Hij vaart al van 1931 af als schipper, maar dit was nu toch de eerste keer, dat hij de eerste nieuwe aanvoerde. En dan nog wel in Scheveningen! Drie jaar geleden was hij tweede. De SCH 2 „Zuiderkruis" was hem in IJmuiden toen juist tien minuten voor. Steeds ruw weer Ook de belangstelling van fotografen, televisie en film was in Scheveningen gro ter dan men in IJmuiden gewend was. Grote schijnwerpers werden op de „Si gurda" gericht, toen het schio begon aan de afmeermanoeuvre voor de hallen. De familie van schipper Korving kwam als eerste aan boord en daarna volgden de reders en enkele andere familieleden van opvarenden. Een van de kantjes werd aan dek opengeslagen om een kleine groep ge legenheid te geven van de eerste nieuwe te smullen. Wim Hazeboom is een van de jongste opvarenden van de SCH 201. Hij stond wat verloren met zijn plunjezak onder zijn arm tussen de opdringende menigte, die een glimp van de schipper trachtte op te vangen en de verrichtingen van het le gertje persfotografen graag op de voet wilde volgen. Wim stond daar niet ver legen maar wel wat moe na de jacht. „Het was al maar ruw weer", vertelde hij. „Eigenlijk hadden we maar een halve iag mooi weer". „Of hij al eens eerder op rie „Sigurda" had gevaren?" „Eerverleden jaar ook", zei hij kort. Daarna keek hij om zich heen. „Ik moet weg. Mijn moeder wacht op me zie je". Toen was hij plotse ling in het gewoel verdwenen. Temidden van een groepje opgewonden mensen, bijna allemaal Scheveningers, ADVERTENTIE Overal de grote mode In Parijs, NewYork, Londen, Kopenhagen, noemt u maar op. In Haarlem brengt na tuurlijk A en K een inter nationale kollektie reeds v.a. 29.75 HAARLEM GROTE HOUTSTRAAT BEVERWIJK BREESTRAAT 38 president van het Haagse gerechts hof heeft arrest gewezen in een kort ge ding over een octrooikwestie tussen de in Zwitserland wonende Deense construc teur E. Henriksen en een Nederlandse fa briek van balpuntpennen te Den Haag. De Nederlandse fabriek maakt reeds jarenlang balpuntpennen met dikke schachten volgens eigen octrooi. Tegen het uitstromen van inkt gebruikt men een vlottertje in de schaft, welk vlottertje door een chemisch vetlaagje van de inkt ge scheiden blijft. De Deense constructeur nam octrooi op het toepassen van een der gelijk vet in dikke schachten zonder een vlottertje te gebruiken. Hij meent, dat de Nederlandse fabriek inbreuk maakt op zijn werkwijze, die in de V.S., Nederland en andere landen in licentie wordt toege past. In 1956 werd een proces aanhangig gemaakt, doorkruist door een kort geding, waarbij van de Nederlandse fabriek werd geëist, vervaardiging, in voorraad houden en verkopen van balpunten met dikke schachten stop te zetten op een dwang som van 25.000.- per pen. De president van de Haagse rechtbank wees deze eis verleden jaar in kort geding af. De president van het hof heeft nu de eis eveneens afgewezen. In september zul len waarschijnlijk de pleidooien in het aan vankelijke proces gehouden worden. De Nederlandse fabriek heeft hier en in Zwitserland inmiddels een nietigheidsac- tie tegen het octrooi van de Deense con structeur aanhangig gemaakt. Ook in an dere landen wordt door diverse fabrieken grootscheeps geprocedeerd over deze ogenschijnlijk zo nietige technische aan gelegenheid. Toen de „Sigurda" de pieren van Scheveningen binnenliep stonden heel wat Scheveningers op de boulevard om de bemanning van de triomferende mo- torlogger geestdriftig toe te juichen. Terwijl de SCH 201 koers zette naar de haven bestormden de toeschouwers om en nabij de pier hun auto's, brommers en fietsen om ook de ontvangst bij de haringafslag bij te kunnen wonen. Dat zij daarbij niet aldoor de verkeersregels in acht namen was eigenlijk voor deze ene keer wel begrijpelijk. De Scheve ningse politiemacht kneep voor deze gelegenheid kennelijk maar een oogje toe en liet de opgewonden automobilis ten maar begaan, die elkaar zowel links als rechts inhaalden, in vliegende vaart om lantaarnpalen heenstoven en gie rend door de bochten gingen. Na de haringrace dus nog een autorace op de korte afstand. stond ook de veertigjarige matroos L. Spaans. Ook hij vond het maar een zware reis. „We hebben een vracht zwaar weer gehad. Dat kon je dan ook wel merken. Naar ik gehoord heb waren de vangsten niet om over naar huis te schrijven. De trawlers hebben zo wat niks gevangen", zegt hij met iets van trots in zijn stem. Dan grijnst hij. „Het borreltje heeft ons op de been gehouden. Anders hadden we het niet gered". „Dat moet je niet in de krant zetten", riep een van de Scheve ningse vrouwen half verschrikt, half lachend uit. „Zet 't er maar gerust in. Het was voor den dwaar", zei matroos Spaans, die voor de vijfde keer achtereen aan de haringrace deelnam. Matroos A. de Jong vond de vangsten ook niet al te best. Vandaag was het vol gens hem voor het eerst weer eens een beetje behoorlijk weer. Ntet vanzelf ,,'t Is niet vanzelf gegaan", zei schipper Korving ons later in een sprek. „Je bent er gelukkig mee, maar het is een karwei geweest. Dinsdag was het slecht weer en was er bij de stijve bries bijna geen vaart te maken". Het overnemen van de vangst van de andere loggers in de vroege dins dagochtend was ook een moeilijk werkje op de soms hoogoplopende zee. Ontvanger defect Waarom schipper Korving geen contact met zijn reders aan de wal had gezocht via Scheveningen-Radio en waarom hij alle oproepen van dit kuststation onbeant woord had gelaten? „Och meneer, mijn ontvanger was de fect. Er kwam niets meer uit en van de SCH 39 „Nelly", die ons dinsdagmorgen praaide om haring over te geven, heb ik moeten horen, dat er heel weinig haring was gevangen en dat ik zeer waarschynlyk de enige jager zou zijn". Woensdagmorgen tegen half acht heeft schipper Korving toen een schreeuwtje naar de wal gegeven in de hoop, dat de zender nog wel werkte. En dit seintje is aan de wal opgevangen. Ook in de avond tegen zeven uur was Willem Korving dui delijk op de Scheveningse visserijband te verstaan. „Nog drie uurtjes, zo'n vijfen twintig mijltjes". De „Sigurda" had er op dat moment al ruim 285 mijl opzitten. Zeer ha ge prijzen Vanmorgen om zes uur is aan de Sche veningse Visafslag de eerste Hollandse Nieuwe van dit seizoen geveild. De kleine soort bracht van 1.093 tot 1.500 per kantje op, de grote soort van 930 tot 1.200. In totaal waren er 35 kantjes, die waren aangevoerd door de gisteravond binnen gekomen jager „Sigurda" met schipper W. Korving. Men rekent, dat aan het karretje en in de winkel deze haring 2,50 per stuk zal kosten. De besomming van de „Sigurda" was 44.720. Ook vandaag zijn de stroommetingen van Rijkswaterstaat tussen de pieren te IJmuiden niet doorgegaan wegens de te ruwe weersomstandigheden. De proeven zijn voor onbepaalde tijd uitgesteld. Wy vernemen, dat de IJmuidense mo tortrawler „Allanwater" IJM 34 van de n.v. Visseryondernemlng De VEM van nacht van de visgronden af onder stoom is gegaan naar de thuishaven IJmuiden met een vangst van 129 kantjes groene haring aan boord. Deze vangst is afkomstig van vier trawlers. De „Allanwater" wordt vrij dagmiddag omstreeks twaalf uur in de Vissershaven verwacht. De trawlers, die dinsdagmiddag met de trawlvisserij op 56.30 noorderbreedte be gonnen het was een vloot van twintig schepen maakten aanvankelijk niet veel haring buit. De meeste schepen zochten het toen noordelijker met de bedoeling over te schakelen op verse vis. Op 58 noorderbreedte werd echter haring op de echoloden bespeurd. De netten gingen overboord en een trawler deed zelfs een trek van 60 kantjes. De „Allanwater", die maandag met schipper H. Ouwehand als eerste uit IJmuiden naar zee ging, heeft de vangst van 129 kantjes deels zelf scheep gehaald. Voorts werden kantjes overgenomen van de trawler „Postboy" IJM 35, eveneens van de VEM en van de trawlers „Curagao" en „Job Gouda" van de Visserijmaatschap pijen „Medan" en „Batavia". De „Allan water" heeft voorts 250 kisten verse ha ring aan boord. LONDEN (UP) In diplomatieke krin gen te Londen wordt vernomen dat presi dent Tito van Joegoslavië zijn voorgeno men bezoek aan Warschau heeft uitgesteld. Tito heeft partysecretaris Gomoelka in een persoonlyke brief van zyn beslissing op de hoogte gebracht. Te Londen wordt deze mededeling uitge legd als een teken van steeds groter wor dende verwijdering tussen Tito en de lan den van het communistisch blok. Het „uitstellen" van Tito's bezoek aan Warschau is te meer opmerkelijk omdat de betrekkingen tussen de regeringen en de partijen van Polen en Joegoslavië lange tijd golden als de beste in Oost-Europa. Gomoelka heeft Tito's opvattingen van „nationaal communisme" voorzichtig on derschreven en zelfs heeft men Tito be schouwd als de man die Gomoelka gehol pen heeft zich los te maken van het Kremlin. JERAZALEM, (Reuter) Premier Ben Goerion van Israel heeft in het parlement te Jeruzalem een gemelde verklaring van premier Nehroe van India over „onheil spellende geluiden" en „overhaaste actie" van Israel ter gelegenheid van de stichting der Egyptisch-Syrische republiek, „onge grond" genoemd. ADVERTENTIE BEIROET, (Reuter) President Sja- moen van Libanon heeft tegenover ver slaggevers verklaard niet van zins te zijn enige verandering in zijn (pro-westerse) regering aan te brengen en derhalve de eisen van de oppositie voor zijn ontslag te verwerpen. Tezelfdertijd kondigde het Li banese ministerie van Buitenlandse Zaken aan dat Libanon om een buitengewone zit ting van de raad der Arabische Liga heeft verzocht om zo spoedig mogelijk „de on vriendelijke bemoeizucht van de Verenig de Arabische Republiek met de binnen landse aangelegenheden van Libanon te bespreken". De president zei dat binnen 24 uur beslist zal worden of hierover een klacht bij de Veiligheidsraad zal worden inge diend. De bemoeiing van de Verenigde Arabische Republiek heeft zijns inziens ten doel een ommekeer van de Libanese politiek te bewerkstelligen. Wegens terro ristische daden is een honderdtal Syriërs in Libanon gearresteerd. „Het bestaan van Libanon als vrij land waar mohamme danen en christenen vreedzaam naast el kaar kunnen leven staat op het spel", al dus de Libanese president. In Beiroet was 't gisteren rustig al duur de staking voort en bleven de winkels ge sloten. Volgens het ministerie van Buiten landse Zaken is de algemene veiligheids toestand in het gehele land aanzienlijk verbeterd. Uit Tripoli wordt gemeld, dat luidsprekers van de moskeeën in de oude stadswijk de rebellen, die zich daar nog be vinden, hebben opgeroepen verdere bot singen met de regeringstroepen te vermij den. De regering van premier Sami El Solh probeert een uitweg uit de thans twaalf dagen durende crisis te vinden. Ondanks onverzoenlijke uitlatingen van leiders van de oppositie heeft men in de hoofdstad de De Keukenhof, al zo'n fleurig dorado met zijn overdaad aan voorjaars bloemen, kreeg woensdagmiddag nog een lentelijker aanzien door de ver schijning van in fraaie japonnen gestoken mannequins, die modellen toonden uit Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Nederland. Margaret blijft bij haar verklaring Buckingham Palace heeft op order van prinses Margaret gisteravond opnieuw een verklaring gepubliceerd, waarin ont kend wordt, dat (zoals de Tribune te Genè- ve beweert), de prinses en kolonel Peter Townsend zich zouden gaan verloven. De verklaring is een bevestiging, dat de toe stand onveranderd is sinds prinses Marga ret 3 jaar geleden verklaarde, dat zij niet met Townsend zou trouwen. In het conflict tussen plicht en liefde had zij de eerste ge kozen. Voordat het paleis tot de publikatie overging, had koningin Elizabeth een lang gespek met haar zuster. Townsend's ontmoeting met prinses Margaret van dinsdag, welke om middernacht eindigde, was de derde in acht dagen. In Londen vraagt men zich af of het dementie wer kelijk nodig was. Meestal worden dergelij ke geruchten in het buitenland door Buc kingham Palace genegeerd. Hierbij kan worden opgemerkt, dat ook het Duitse pu bliek begint te geloven, dat van hogerhand een bewuste poging wordt gedaan om de openbare mening op een huwelijk van de prinses en Townsend voor te bereiden. Daartegenover staat de opvatting, dat prinses Margaret bij haar oorspronkelijke besluit om niet met Townsend te trouwen zal blijven, maar dat zij hem als een goede vriend blijft ontvangen. Mr. C. Schiirmann. Mr. C. W. A. Schürmann, hoofd van de permanente missie van Nederland bij de UNO, is met algemene stemmen gekozen tot president van de internationale handelsarbitrage conferentie van de UNO te New York. De conferentie zal enkele weken duren en heeft ten doel het opstellen van een con ventie over tenuitvoerlegging van het in 't buitenland gewezen arbitrageuitspraken. ADVERTENTIE HET IS Vexholk KWALITEIT Dessert Trianon NIEUW: Een rijk assorti ment in een moderne ver pakking. Iedere biscuit is een verrukkelijke trak tatie. Prijs f 1.75. De tweede dag van de 29e jaarvergade ring der Nederlandse Christelijke aanne mers- en Bouwvakpatroonsbond, die zich in IJmuiden afspeelde, is hedenochtend onder meer besteed aan een levendig refe raat door prof. mr. P. Borst, die sprak over „Oude waarden nieuwe vormen" en de kleine divertissementen, welke congres dagen als deze gemeenlijk bevatten. In optocht heeft men IJmuiden door kruist, de sluizen en de grootindustrie be zichtigd en des middags een bezoek aan het Bloemendaalse openluchttheater afge stoken. De hoofdschotel van deze tweede dag werd gevierd in de Hervormde Kerk aan de Kanaalstraat, waar de liturgische ruim te was ingericht voor het bestuur van de N.C.A.B. en prof. Borst zijn visie gaf op de ontwikkeling in het maatschappelijk recht, zoals deze zich aftekent in de Publiekrech telijke Bedrijfsorganisatie. Na de gebruikelijke opening met samen zang en gebed, de verwelkoming van enige eregasten en een welkomstwoord van de praeses der afdeling Kennemerland van de NCAB, de heer R. de Boer, heeft prof. Borst zijn rede afgestoken. Geen verstarring De hooggeleerde inleider wilde aantonen, welk een gevaar het star-vasthouden aan oude waarden in zich bergt, wanneer deze oude waarden niet in een nieuwe vorm worden gegoten: de religie dreigt steriel te worden en het Christendom kan machte loos komen te staan tegenover nieuw- doorbrekende ideeën. Zo heeft het christendom zich passief te ruggetrokken, toen in de achttiende eeuw het materialisme van de Franse revolutie losbrak, maar het heeft zich positief te- weergesteld, toen in de negentiende eeuw de vruchten van dit materialisme al te bitter gingen smaken. Toen reeds werd naar nieuwe vormen gezocht: de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie heeft in we zen haar voedingsbodem gevonden in die tijd. Prof. Borst pleitte voor deze „nieuwe vormen", ook voor een regelend optreden in de maatschappij, op grond van zijn over tuiging, dat reglementen, C.A.O.'s en an dere maatregelen het menselijke egoïsme kunnen tegenhouden en de daaruit voort vloeiende uitbreiding vermogen af te rem men. Nog geen stevigheid Vele der huidige reglementen kunnen overigens naar de smaak van prof. Borst nauwelijks als betrouwbare, stevige „on derkomens" voor de parijen gelden: een C.A.O. is nog altijd tijdelijk en hierdoor dus in wezen strijdig met de Christelijke solidariteit, welke tussen werknemer en werkgever zou moeten bestaan. Zoals de hele verhouding tussen arbeider en baas nog verder geregeld kan worden in de richtng van de menselijke verhoudingen. Met mr. Sikkel pleitte prof. Borst dan ook voor een verdere opgang naar „blij vende tehuizen", naar het duurzame be- drijfsrecht, waarbij de particuliere onder nemer en de particuliere arbeider het punt van uitgang moeten zijn en waaraan zowel georganiseerde als ongeorganiseerde wer kers gebonden zijn. En dan niet alleen om het loonzakje maar óók om de economi sche medezeggenschap. Hij was daarmee al bij de Publiekrechte lijke Bedrijfsorganisatie aangekomen, die niet langer de machten „tegenover elkaar" erkent, maar de permanente onderlinge rechtspositie: een vorm, welke dus geheel met de beginselen van het Christendom overeenkomt. Of zoals psalm 85 het zegt: „De vrede met een kus van 't recht be groet". Prof. Borst weersprak de critiek, die zo gemakkelijk op de P.B.O. wordt af gevuurd als zou hiermee het belang der ondernemers verkocht worden aan de staat: naar zijn mening is deze nieuwe vorm van een oude waax-de een stap voor uit op de weg naar een Christelijke sa menleving. „Als de oude waarden goed zijn, durven wij nieuwe vormen aan", zo eindigde hij zijn referaat. Ds. P. Lok, Gereformeerd predikant on derhoudende art. 31 K.O., heeft de och tendbijeenkomst gesloten. In de woensdag in het Concertgebouw te Haarlem voortgezette vergadering van de Nederlandse Christelijke Aannemei'S- en Bouwvakpatx-oonsbond heeft de secre taris, dr. J. Stapelkamp, een uiteenzet ting gegeven van de totstandkoming van de collectieve arbeidsovex-eenkomst in het bouwbedrijf en de wens uitgesproken, dat zij op 16 juni zal ingaan. Of dat zal luk ken is nog een vraag, maar alle kx-achten zullen worden ingespannen om daarnaar te streven. Volgens spreker komt de over eenkomst in grote trekken overeen met het tweede ontwerp, dat de bondsverga dering vorig jaar in Assen heeft aanvaard. Aan het hoofdbestuur werd toen opdracht gegeven een c.a.o. aan te gaan en het meent er in geslaagd te zijn het ontwerp te handhaven. De heer Stapelkamp gaf een overzicht van de besprekingen die met ministers, de Stichting van de Arbeid en het college van rijksbemiddelaars over de lonen zijn gevoerd. De regering had bezwaren, waarna moeizame onderhande lingen zijn gevolgd. Tenslotte gaf de se cretaris een inzicht van de voornaamste bepalingen. De vergadering besloot, zodra bekend is wanneer de c.a.o. in werking treedt, in alle provincies een bijeenkomst te houden voor de leden, waarop 't hoofd bestuur een beschouwing zal geven over de inhoud. Dan zal gelegenheid bestaan vragen te stellen. Het lid van het hoofdbestuur, de heer Van Ess deelde mee, dat met de minister van Economische Zaken nog geen over eenstemming is bereikt over een drietal indruk, dat er toch wel vorderingen ge maakt zijn bij de bespx-ekingen tussen ver tegenwoordigers van de x-egering en lei ders van de oppositie. Als belangrijkste feit woi'dt genoemd, dat de opperbevelhebber van het leger, generaal Sjehab, zich be reid heeft vex'klaard de macht op zich te nemen, indien het staatshoofd hem dit ver zoekt. Minister-president Sami El Solh zou zich bereid hebben verklaard af te treden, indien het als zeker wordt be schouwd, dat een oproep van zijn opvol ger tot het staken van het plegen van ge welddaden, gehoor zou vinden. Schaarste De politieke moeilijkheden gaan zwaar drukken op het economische leven. De handel lijdt zware verliezen en daar er geen schepen meer wox-den gelost, ontstaat er een schaarste aan de eerste levensbe hoeften. Een groep zakenlieden heeft de leider van de oppositie, Saeb Salem, ge wezen op de gevaren voor de economie van het land bij het voortduren van de huidige politieke crisis. Havenarbeiders zijn weliswaar begonnen met het lossen van schepen, maar er is nog geen ver voer naar het binnenland. Gerucht DAMASCUS (Reuter) Volgens een bericht van radio-Damascus zijn de naas te familieleden van president Sjamoen naar Zwitserland vertrokken. Sjamoen zelf zou spoedig volgen, aldus de Syrische zender. Tanks WASHINGTON (Reuter) De Ameri kaanse autoriteiten brengen een aantal tanks uit voorraden in Duitsland bijeen voor vex-zending' naar Libanon. De tanks zullen deze week nog verscheept worden, zo hebben functionarissen in Washington verklaard. punten uit de B.S.B.-regeling (behartiging samenwerking in het bouwbedrijf). De deelnemende bonden staan echter op een ander standpunt dan de minister en zul len binnenkort hun mening kenbaar ma ken. Het betreft in het bijzonder het wer ken in eigen beheer. De heer Achterhof, eveneens lid van het hoofdbestuur, deed mededelingen over de vestigingsregeling in het bouwbedrijf. Deze x-egeling is aangevraagd op basis van de vestigingswet aan de minister van Economische Zaken, maar een beslissing is nog niet gevallen. Nevenbedrijven heb ben bezwaren ingediend tegen het ont werp, waarmee de samenwerkende bon den zich niet kunnen verenigen. Inmiddels is een beschikking van kracht, maar die is volgens spreker van dien aax-d, dat iedereen een bedrijf kan overnemen, ook al bezit hij geen vakbekwaamheid. Uit di verse delen van het land komen klachten binnen over het opnemen van beunhazen in het vak. Ook deelde de heer Achterhof mee, dat de ex-ecode in het bouwbedrijf gewijzigd is. Het wordt als oncollegiaal beschouwd als een aannemer, die niet de laagste inschrijver is, zich tot de princi paal wendt buiten de laagste inschrijver om. Tot voor kort stond in de bepaling, dat het oncollegiaal was als men „op eigen initiatief" contact opnam. Voorts is een bepaling in de erecode opgenomen, dat het mogelijk is in beroep te gaan tegen een uitspx-aak van het scheidsgerecht. De periodiek aftredende leden van het hoofdbestuur, de heren W. Huisman te Smilde, J. J. Vahstal te Amersfoort en J. L. Monster te Rotterdam werden opnieuw gekozen en in de vacature van de heer C. Schellevis werd gekozen de heer D. Versloot te Nieuwerbrug aan de Rijn (Z.H.). Tot de gasten behoorden ir. J. J. Fuijk- schot, adjunct-directeur van Openbare Werken, die de vergadering namens het gemeentebestuur van Haarlem welkom heette in Haarlem en de heer J. van Ei bergen, die het woord voei'de namens de Tweede Kamerfi-actie van de A.R.-partij en als voorzitter van de Nederlands Chris telijke Bouwvakarbiedersbond. Namens de afdeling Haarlem van N.C.A.B. begroet te de heer D. H. A. Kooy de afgevaar digden. Des avonds zat wethouder W. C. Bak ker namens het gemeentebestuur van Haarlem aan een maaltijd aan. De dag werd besloten met een feestelijke samen komst in het Concertgebouw. Het Indonesische ministerie van Scheep vaart is begonnen met het betrekken van het voormalige hoofdkantoorgebouw van de K.P.M. te Djakarta. Een Indonesische firma in Surabaja heeft bekendgemaakt, dat zij de aankoop over weegt van schepen van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. De directeur van de n.v. Harta Pusaka in Surabaja, de heer Sutrisno, zegt dat zijn firma hierover reeds contact heeft opgenomen met de directie van de K.P.M. REPATRIANTENSCHIP ZATERDAG VERWACHT Het Engelse s.s. „Captain Cook" met re patrianten uit Indonesië aan boord, wordt 24 mei 's middags vier uur voor IJmuiden verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 17