8. 5.98 6.49 heel huis meisje of vrouw „Club" No Iron Twee leerlingenuitvoeringen de beurs van gisteren Amsterdamse Beurs Kort en bondig JAKO-Anegang 22 S HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET HAARLEMS MUZIEKINSTITUUT 91% 937/8 f 100.50 AERDENHOUTSE MUZIEKSCHOOL P. Zwaanswijk Crematie J. Waldkötter Kort nieuws Zandvoortse koopman blokkeerde spoorbaan Scholier pleegde reeds serie inbraken Burgerlijke Stand van Haarlem Jaarvergadering van voogdijver. „Tot Steun" Fr ans - N oordafrikaans luchtverkeer hersteld Frangois Mauriac niet bang voor De Gaulle Hervormd gebouw gesloten voor A.R.-kiesvereniging Scbeenvaart ZATERDAG voor halve prijzen 98 98 6. VRIJDAG 23 MEI 1958 Opnieuw zal dit jaar een reeks leer lingenuitvoeringen worden toegevoegd aan de ^honderdzevenenveertig, die Haarlems Muziekinstituut in de loop van zijn be staan reeds heeft gegeven. Op de eerste avond van de nieuwe serie waren het in hoofdzaak elementaire leer lingen, die aan bod kwamen. Veel piano leerlingen waren daarbij, die onderricht ontvangen van de leraressen W. Doorne bosch, A. Visser, J. Bosch, L. Lepiet en van de leraar IJL. Coenraad. De meeste van deze leerkrachten werden opgeleid door Frieda Hoogerwerf, die daardoor indirect het speeï-principe ook van de elementaire leerlingen kon bepalen, hetgeen dan ook bleek uit de heldere toonvorming en de frisse, ritmische aanpak van de uitge voerde muziek. Het zou te ver voeren elke voordracht afzonderlijk te gaan bespreken. Wel wil ik even het spannende muzikale verhaal over Robinson Crusoë met zijn kostelijke „toelichtingen" in herinnering brengen, dat leerlingen van mejuffrouw Lepiet lieten horen. NEW YORK Nieuwe publikaties over kankerverwek kende eigenschappen van tabak troffen de tabaksfondsen, die echter niet konden ver hinderen dat het industrie- en spoorweg gemiddelde krachtens een algemene stij ging sterk opliepen. Staal-, olie-, metaaï- chemie-, auto- en speciale fondsen waren zeer vast. De omzet was het grootst in de tabakswaarden. Het industriegemiddelde kwam van 458,50 op 460.24; dat voor spoorwegen van 114,01 op 114,95 en dat voor openbare nuts bedrijven van 77,78 op 77,94. De omzet be droeg 2.950.000 aandelen tegen 2.580.000 de vorige dag. Van de 1185 verhandelde fond sen sloten er 635 hoger en 276 lager. (UP). AMSTERDAM De discontoverlaging in Engeland van 6 percent tot 51/» percent werd in Amster dam gunstig ontvangen. Hierdoor lagen de koersen op de aandelenmarkt over vrijwel de gehele linie wederom aan de vaste kant. Aanvankelijk lagen de note ringen op de niet-officiële ochtendbeurs iets beneden de vorige slotkoers tengevol ge van het tegenvallend slot uit Wall- street. De arbitrage voelde niets voor uit breiding van de posities, maar toen de discontoverlaging in Engeland ter beurze bekend werd, kwamen kooporders los, waardoor de koersen opliepen en boven het vorige niveau uitkwamen. Aandelen Kon. Olie schommelden rond de 166.30, vrijwel onveranderd. In de morgenuren was de laagste prijs 165. De handel was kleiner dan de vorige dag. In de Phi- lipshoek bestond bij opening grote nieuws gierigheid over de eerste koers, mede in verband met het feit, dat de aandelen van dit concern gisteren voor het eerst offi cieel op de belangrijkste Westduitse beur- zeri waren genoteerd en wel op een prijs, die uitkwam op 286 tot 2861/? Amsterdam se usance. Het Damrak opende dan ook op hetzelfde niveau en slechts doordat er wat middenkoersaanbod aanwezig was, werd een lage koers van 284 geforceerd, maar tegen het sluiten van de beurs be droeg de prijs ongeveer 285, tegen woens dag 284Vz. Unilever liep op van 328 naar 329, bleef verder kalm en verbeterde zo doende ongeveer 1 punt. AKU was even eens rustig en een half percent hoger. Aandelen K.L.M. werden op f 100.50 gead viseerd, tegen de vorige prijs 100. Van de scheepvaarten ondergingen aan delen Van Ommeren een lichte reactie op de grote koersstijgingen van de twee laat ste dagen. De aandelen lagen ongeveer 3 percent beneden de vorige slotprijs. De K.P.M.-papieren daarentegen liepen op van 10672 naar de 108 op net bericht ovei verkoop van vele verouderde schepen, die thans in Singapore liggen. Overigens viel er op de scheepvaartmarkt weinig te bele ven. Van de cultures bestond er wederom vraag voor Verenigde Deli. De aangeboden 10.000 pakken Sumatra-tabak 1957 waren aan deze vraag niet vreemd. De koers winst bedroeg ruim 3 percent. Amsterdam Rubber en H.V.A. verbeterden ongeveer 1 punt. De staatsfondsen trokken zich van de Engelse discontoverlaging weinig aan en bleven in een zeer kalme handel nauwe lijks prijshoudend. Voor het eerst werden de 5 percent obligaties van de Bank vooi Nederlandsche Gemeenten, groot 1 100 miljoen, genoteerd en vernomen op 101 percent. De inschrijving op deze obliga ties vond plaats tegen 9972 percent. Ver der werden nog vernomen aandelen Ko ninklijke Fabrieken Diepenbrock en Rei gers (D.R.U.) op 68 bieden, tegen een laatstgedane prijs van 70 bieden. Prolon gatie 4 percent. (A.N.P.). 3-3H»/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil Pref PhihpsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn... K.NS.M N- Scheepv. Unie v Vievelt Goudr. Phs. v. Ommeren HV A Ned Handel Mij R°tterd Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel US. Steel yerg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 9 VA 94 166% 167 286% 286 160 160 282 282 160 160 230 ex-div. 230 284% 285 153% 153% 327 327 188 188 698 '4 ex-di 700 166 167 169% 170 58 58% 100,20 140 139 129% 129% 107% 108% 129% 133 220 223 96 95% 83% 85 212% 213 81 81 151 152 176% 176 156 156 457/>o 45% 41 42 63 64 37% 37% 72% 72% 23% 23% Er waren verder vioolleerlingen van de heer J. Demmendaal, die goed voor de dag kwamen. De heer Jac. Wildschut kon te vreden zijn over een paar goede blokfluit leerlingen en over een trompetleerling, die een vlotte techniek belooft te krijgen. Aardig was ook het optreden van accor deonleerlingen van de heer O. Vrugt, die al handig de voorgeschreven begeleidings akkoorden wisten te vinden, zelfs lastige tussendominanten. Jazzminnaars konden hun hart ophalen aan het karakteristieke trompetspel van leerlingen van de heer N. Hoogerwerf jr., die voor hun „in stijl" geblazen blues slechts de echte swingorkestbegeleiding misten. Want de overigens goed gespeelde pianobegeleiding klonk toch veel te „klas siek" (wat tussen haakjes een compliment inhoudt voor de accompagnerende pia niste). Deze leerlingenuitvoering werd besloten met het optreden van het jeugdorkest, dat met het spelen van suitemuziek van Saint- George en een Menuet en dorpsdans van A. E. M. Grétry onder leiding van de heer J. Hoeben een zeer verdienstelijke indruk maakte. Wanneer men afgaat op de samenstel ling van het programma van de leerlingen uitvoering, die de Aerdenhoutse muziek school donderdag organiseerde in de aula van het Christelijke Lyceum aan de Leid- sevaart, moet men tot de conclusie komen, dat de blokfluit met de verwante bamboe fluit bij de leerlingen van de school het meest in de gratie zijn. Er waren veel leer lingen, die in solo- en ensemble-vertol kingen een sopraan- of een alt-blokfluit bespeelden of bamboefluiten, ook al in het sopraan- en altregister, tot klinken brach ten. De leraressen op deze fluiten, de da mes T. Tuinder en J. Dito, lieten haar leerlingen mooie stukjes van Buttstedt. Telemann, Haydn, Handel, Scarlatti en van Michael Pretorius spelen, een- en twee stemmig, soms ook driestemmig, waarvoor dan bij de bamboefluiten de tenor-bam boefluit, bespeeld door mejuffrouw Dito. werd ingeschakeld. Het was bijzonder aan trekkelijk die verschillende combinaties van fluiten te horen als miniatuur-kerk- orgeltjes met fijne klank. Tezamen met strijkinstrumenten en met de intieme toon van een guitaar voldeed de fluitklank ook heel goed. Het schoolorkest liet bij de uit voering van drie oorspronkelijke stukken van J. F. Handel de mooie samenklank van strijkinstrumenten horen. De vioolleraar R. Kooistra leidde deze uitvoering, waar in leerlingen van hemzelve een actief aan deel hadden. Ook later op de avond traden vioolleerlingen van de heer Kooistra op met werken van Dworsjak en Godron en als leden van een strijkensemble gaven zij hun krachten aan de begeleiding van het Concert in A voor piano en orkest van Karl Ditters von Dittersdorf. waarvan de pianosolo door een leerling van mejuf frouw J. Koot vertolkt werd. Een andere leerlinge van deze lerares bleek gevorderd genoeg om de „Little shepherd" en „Golli wogs Cakewalk" van Claude Debussy te spelen. Van een leerlinge van mejuffrouw Tuinder hoorde ik nog een paar piano stukjes van W. Carroll in een goede en bewuste vertolking. De avond werd opgeluisterd door de balletklas van de school, die door de lera res Gloria Tschernoff voorbereid was voor het brengen van dansen op muziek van Franz Schubert. Dit verslag zou onvolledig zijn, indien niet melding gemaakt werd van het zekere muzikale spel van een guitaarleprlinge van de heer P. Westendorp. Donderdagmiddag is onder grote be langstelling het stoffelijk overschot van de heer J. Waldkötter, in leven gepensio neerd ambtenaar van de gemeentesecre tarie in Heemstede, op Westerveld ge cremeerd. Als persoonlijk vriend van de overledene en tevens als voorzitter van de vereniging Oud-Heemstede-Bennebroek" voerde de heer N. Vos, oud-gemeentesecretaris van Heemstede, bij de baar het woord. „Onze vriend Waldkötter leefde met zijn hart. Ik geloof dat de overweldigende bloemenhul de bewijst hoeveel vrienden hij wel bezat" Hij wees er in zijn woord van afscheid op hoe enorm veel de thans overledene van Heemstede heeft gehouden. „Heemstede en de historie van „zijn" plaats was hem lief", zei de vroegere gemeentesecretaris die voorts vertelde dat het niet de bedoe ling was om al het goede van de overlede ne op te sommen, maar om alleen dank baarheid te betonen voor al hetgeen de heer Waldkötter heeft gedaan. Dokter J. Laeyendecker sprak namens de afdeling Heemstede van de Noordhol landse vereniging Het Witte Kruis en me moreerde dat de heer Waldkötter dertig iaar lang bestuurslid van bovengenoemde vereniging was geweest. „Voor de oorlog was dit een betrekkelijk gemakkelijke functie, maar na de oorlog bleek het een veeleisende en moeiliike taak in te houden De heer Waldkötter heeft zijn werk altijd met toewiiding verricht". Als een van de laatste sprekers bracht mr. C. M. J. de Jongh namens de vereniging „Haerlem" een laatste eerbiedige groet over. Spreker bewonderde de heer Waldköt ter voor het enthousiasme, dat hij altijd in alle dingen des levens heeft getoond. Dit kon hij te meer beoordelen daar hii de thans overledene geruime tüd als medepa tiënt in het ziekenhuis had meegemaakt De plechtigheid werd besloten met het hidden van het „Onze Vader". Onder de velen, die de baar vergezelden bevond zich onder andere de burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard. Overveens Dameskoor. Donderdag middag gaf het Overveens Dameskoor on der leiding van Cor Igesz een concert voor de bewoners van Wildhoef te Bloemendaal. De bezoekers stelden het gebodene op hoge prijs. Mejuffrouw Ybo van Gelderen zorgde voor de begeleiding en ter afwisseling de clameerde mevrouw Ch. H. Knieze-Weimar. Ontdekking. Een 26-jarige Haarlemse groentehandelaar, die donderdagmorgen met zijn vrachtauto naar de groentenvei- ling aan de Koudenhorn was geweest, kwam bij zijn thuiskomst tot de ontdek-* king dat hij 260 aan los geld armer was geworden. Hij had zijn geldtas in de cabine achtergelaten. Bovendien stond het portier raampje open. In de tas bevond zich nog een briefje van honderd, dat men blijkbaar niet mee heeft durven nemen. Een maand gevangenisstraf geëist voor rijden onder invloed In de beklaagdenbank van de Haarlem se rechtbank zat donderdagmiddag een 33-jarige koopman uit Zandvoort neer slachtig voor zich uit te staren. Hij had ook nooit kunnen dromen, dat het gezelli ge „uitje", dat hij met enkele vrienden en kennissen op 2 april van dit jaar in de badplaats had gehad, hier in de rechtszaal een minder aangenaam staartje zou krij gen. Op die dag was het zo onschuldig met een borreltje in een Zandvoorts café be gonnen. Maar zoals dat in menig geval gaat, als er één schaap over de dam is.. De stemming onder het gezelschap was al tot een peil gestegen, dat men in derge lijke omstandigheden „lollig" pleegt te noemen, toen besloten werd een bezoek aan een andere gelegenheid te brengen, waar ook niet uitsluitend koffie en limonade ge serveerd worden. Wat er daarna allemaal was gepasseerd kon de koopman niet na vertellen. Hij was weer bij zijn positieven gekomen toen hij met zijn auto op de spoor wegovergang bij de Vondellaan van de weg was geraakt en tussen de rails klem zat. Met behulp van een kraanwagen moest de auto worden weggesleept. Een van de mede-inzittenden van de ge strande auto, een twintigjarige tandarts assistente, verklaarde als getuige dat de verdachte bij het verlaten van het tweede café waggelend naar zijn wagen was ge lopen en naar haar mening niet in staat was geweest een motorrijtuig naar beho ren te besturen. Verdachte had er echter op gestaan zelf te sturen; hij had wel heel langzaam gereden. Een 41-jarige restaurateur van het café, waarin het gezelschap het laatst had ver toefd, vertelde dat de verdachte bij zijn binnenkomst al behoorlijk aangeschoten was en een afwezige indruk maakte. Ver dachte bestelde cognac maar daarvoor in de plaats had de restaurateur een kop koffie voor hem neergezet. De president, mr. H. J. Ferwerda: „U vond dus ook dat verdachte al dronken was?" De restaurateur: „Dat kan ik niet zeg gen. Wel zag ik dat hij versuft was en dat sterke drank niet goed voor hem zou zijn Ik heb nog aangeboden verdachte naar huis te rijden". De president (onder gegrinnik van de pu blieke tribune): „Dat doet u natuurlijk ook niet voor iedereen". Verdachte verklaarde dat hij zich van het hele gebeuren niets meer kon herinneren. Enige jaren geleden had hij een hersen schudding opgelopen en sindsdien leed hij meermalen aan geheugenstoornis. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, achtte wettig en over tuigend bewezen dat verdachte zwaar on der de invloed had gereden. Hij eiste een maand gevangenisstraf en twee jaar in trekking van het rijbewijs. Verdachte's raadsman, mr. H. J. van Leeuwen uit Amsterdam, bestreed de be wijsvoering. wijzende op de vage verkla ringen van de getuigen. Bovendien had de politie bij het opmaken van het proces verbaal niets medegedeeld over de gewo ne symptomen bij dronkenschap. Ten slotte wees de raadsman op het blanco strafregister van zijn cliënt. Hij conclu deerde tot vrijspraak dan wel verdachte als preventiemaatregel een geldboete of een voorwaardelijke straf op te leggen. De rechtbank zal op 5 juni in deze zaak uitspraak doen. Een achttienjarige Haarlemse scholier werd vanmorgen door de politierechter, mr. J. P. Petersen, veroordeeld tot een straf waarvan vooral het voorwaardelijke ge deelte nogal fiks was, wegens een hele serie inbraken, diefstallen en snoepritjes op bromfietsen van anderen. Hem waren maar twee inbraken in Zandvoort en Haarlem waarbij hij samen met een andere, nog jongere scholier geld en een horloge had weggenomen, ten laste gelegd, maar de feiten waren zo talrijk, dat de politierechter zeide het ontstellend te vin den voor een jochie als de verdachte. „Dit was niet, zoals je wel meer met jongelui van deze leeftijd hebt, dat er eens eentje gaat joyrijden omdat hij zo graag eens gemotoriseerd wil zijn. dit was een weloverwogen roversbende", zei hij. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo. zeide dat de jongeman zeker in observatie zou zijn gegaan, als hij de achttienjarige leeftijd niet inmiddels be reikt had. Nu lag het geval juridisch nogal moeilijk, zodat hij samen wel twee maan den gezeten heeft al waren daarvan maar vijf weken officiële hechtenis. De officier hoopte dat het allemaal een puberteits- uitbarsting zou zijn geweest en eiste een gevangenisstraf van vijf maanden, waar van vijf weken onvoorwaardelijk, met aftrek van preventief, zodat de jongeman niets meer hoeft uit te zitten, en voor de voorwaardelijke straf een proeftijd van drie jaar. De politierechter legde hem drie maan den en vijf weken gevangenisstraf op waarvan de drie maanden voorwaardelijk en met aftrek van preventief alsmede drie jaar proeftijd. Haarlem, 22 mei 1958 BEVALLEN van een zoon: 20 mei: G. J. TolmeijerStuurman (2 zoons); 21 mei: R. L. van DamGerritsen; J. T. H. Spigt— Matheiji C. Erb—de Waal; M. Jansen— Bruin- 22 mei: L. C. van Rooden—Smit. BEVALLEN van een dochter: 20 mei: C. Waterham van de Kuinder; 21 mei: A. M Braaksm" Steevensz; J. T. H. Spigt— Matheij; H. D. FerwerdaStieltjes; G. Ruijgrok—Meijer; 22 mei: G. A. Piek— Kuiper. GERTROUWD 22 mei: A. van de Lage- maat en A. H. A. Schardijn: M. H. Gigen- gack en G. Lucas; J. Ruigrok van der Werve en M. J. H. Stevens; G. R. Bangert en H. Jacobs; P. Klitzie en M. J. Roozen; D. J. Vriezekolk en J. E. van den Broek; A. J. van Maarten en F. Meter; A. J. Roest en P. Otter; E. Jansse en P. J. Sluiter; M. C van Zuijdam en J. A. J. Pellikaan; R. O. Fraterman en A. Visser; M. J. Schon- hage en C. van Nimwegen; G. van der Veen en G. W. Cronau. OVERLEDEN 20 mei: W. Ligthart, 71 j., Schneevoogtstraat; J. KarrebeldLang- schmidt, 62 j„ Kolkstraat; A. M. Campfens —van der Stam, 91 j., Helena Swartstraat; 21 mei: C. VoetlinkSchoon, 76 j., Ripper- dapark; G. E. van MourikGroot, 64 j„ Potgieterstraat; 22 mei: G. Schutte, 4 maanden, Gasthuisvest. Afscheid. Dr. ir. A. H. W. Hacke heeft wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd afscheid genomen als voorzitter van de Ziekenfondsraad, welke functie hij sedert 1949 vervulde. Tijdens een receptie in Amsterdam bracht de mi nister J. G. Suurhoff, de scheidende func tionaris dank voor zijn werkzaamheden voor de gezondheidszorg in ons land. Ver tegenwoordigers van de ziekenfondsorga nisaties, de arbeidsinspectie en van de bonden van vroedvrouwen hielden toe spraken en boden geschenken aan. Dr. ir. Hacke was voor de oorlog directeur-gene raal van de arbeid. Hij was een der initia tiefnemers tot de oprichting van de Stich ting van de Arbeid. Kort na de oorlog was hij enige tijd lid van de Tweede Kamer voor de V.V.D. Dorpsreünie. Om de nieuw-gebouwde dorpskerk van Well (Limburg) te finan cieren is onder andere een beroep gedaan op vroegere inwoners van het dorp, die thans elders in het land wonen. Dit heeft geleid tot plannen voor een reünie van alle oud-Wellenaren, die op zondag 1 juni zal worden gehouden. Er kwamen reeds meer dan 150 aanmeldingen binnen. De reünisten zullen aanzitten aan een koffie tafel op kasteel Well, tijdens welke de bij drage der oud-dorpsgenoten aan het kerk bestuur zal worden overhandigd. Ook de bezichtiging van de inmiddels gereed ge komen nieuwe kerk (de oude werd in de oorlog verwoest) staat op het programma. Redder Van der Kooy overleden. Don derdagmiddag is te Cocksdorp overleden de 80-jarige heer G. van der Kooy, die met een aldaar gestationeerde reddingboot vele tochten naar de Eierlandse gronden heeft gemaakt om de bemanning van gestrande schepen bij te staan. Hij heeft ongeveer negentig mensen veilig aan wal helpen brengen. Nijlpaard naar Leiden. Het Zoölogisch Laboratorium van de Rijksuniversiteit te Leiden heeft interesse voor de kop en de poten van het in de dierentuin „Ouwe hand" op de Grebbeberg gestorven nijl paard „Job". De directie van de diergaarde heeft nu besloten deze overblijfselen ter beschikking van de universiteit te stellen. Benoeming burgemeester. Tot burge meester der gemeente Teteringen is met ingang van 1 juni benoemd de heer L. P van Gils, commies ter gemeentesecretarie van Dongen. De heer Van Gils is op 21 no vember 1921 geboren. Hij is rooms-katho- liek. Afscheidscollege. Prof. dr. M. van Rhijn, hoogleraar in de geschiedenis van het christendom, de christelijke archeo logie en de geschiedenis der leerstellingen van de christelijke godsdienst, aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, heeft woens dag zijn afscheidscollege gehouden in de Domkerk aldaar. Hij sprak over „Middel eeuwse en reformatorische leer der ge nade". Ambassadeur Uruguay. Bij Konink lijk Besluit is mr. dr. M. M. L. Savelberg ambtenaar van de buitenlandse dienst dei derde klasse, benoemd tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur in de repu bliek Uruguay. Bakkersprotest. De federatie van bakkersverenigingen in Oost-Gelderland heeft in Ruurlö een demonstratievergade ring gehouden, tegen het ontwerp-levens- middelenbesluit. en met name gericht te gen de in het ontwerp voorziene regeling waarbij kruidenierszaken en levensmid- delenbedrijven ook brood zullen moger verkopen. Bejaardenzorg. De stijging van hel aantal bejaarden in ons land is voor de Dr. Wiardi Beckmanstichting. het weten schappelijk bureau van de Partij van d. Arbeid, aanleiding geweest een rapport te doen samenstellen dat als titel draag: „Program voor Bejaardenzorg". In dit pro gram zijn een aantal denkbeelden samen gevat over de werkgelegenheid voor be jaarden, de medische verzorging, de huis vesting, de tijdsbesteding, de opleiding van beroepskrachten en de pensioenvoorzie ningen voor deze groep. Werkster bestolen. Een Scheveningsc vrouw, die 's ochtends op haar werkadre.-- aan de Leeuweriklaan te Den Haag kwam plukte alvorens naar binnen te gaan wat bloemen in de tuin. Zij legde de bloc men op haar tas. die zij op het tuinmuurtu had gezet en waarin zich, naar Scheve- ningse gewoonte, het gehele spaarpotje van het gezin bevond. Toen zij zich nog maals had gebukt om bloemen te plukken en zich weer oprichtte, lagen er op hei tuinmuurtje alleen nog rrrir de bloemen In de gestolen tas was ordei andere twee duizend gulden. Woensdagavond hield afdeling Haarlem van de Vrijzinnig Christelijke Voogdijver eniging „Tot Steun" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de vice-voorzit- ter, de heer L. C. Carstens. Het jaarverslag van de secretaresse meldde, dat er in het jaar 1957 negen en dertig pupillen werden verzorgd. Twee pu pillen werden in dat jaar meerderjarig en de ouders van één pupil werden in de ouderlijke macht hersteld. Er kwamen echter vier nieuwe pupillen bij. Negen en twintig kinderen wonen bij pleegouders en elf in een inrichting. Voor tien kinderen werd hulp gevraagd aan een psychiater of psycholoog, soms op een Medisch Opvoed kundig Bureau, soms in de inrichting. Het bestuur is dankbaar voor de toewij ding waarmee de meeste pleegouders de kinderen verzorgen. Prof. dr. H. A. Hutte verliet het be stuur door zijn vertrek naar Groningen. Zijn plaats werd ingenomen door dr. J. van Mansvelt. Mevrouw L. ValkenVis zag zich genoodzaakt het bestuur te ver laten. Mejuffrouw J. Bakker was aan de beurt van aftreden, maar stelde zich her kiesbaar. Zij werd bij acclamatie opnieuw benoemd. In een toelichting bij de nuchtere cijfers van het financiële jaarverslag schreef de penningmeesteres, dat de stand der geld middelen gunstiger lijkt dan hij in feite is. De subsidiëring van het werk is wel toe genomen, maar de verpleegprijzen der in richtingen zijn enorm gestegen. In feite bestaat er steeds groot verschil lussen ver- pleegkosten en subsidies welk verschil bij de stijging van de prijzen steeds groter dreigt te worden. De niet-subsidiabele kosten voor de pupillen worden steeds hoger. Na de vergadering werd voor belang stellenden de film „Grief a peril in infancy" vertoond, toegelicht door mevrouw dr. M. ZeldenrustNoordanus uit Rotterdam. Daarna volgde een uitgebreide discussie. PARIJS (AFP) De luchtverbindingen tussen Frankrijk en Noord-Afrika zullen vanmiddag hervat worden. Gisteravond zijn uit Marseille de eerste troepenschepen naar Algerije vertrokken sinds 13 mei De Maréchal Joffre heeft 2300 man aan boord en de Athor II 1850. ALGIERS (Reuter) In Oran (West- Algerië) heeft de gaullistische ex-gouver neur van Algerije, Soustelle, voor een juichende menigte van honderdduizend man verklaard: „Er wordt niet onderhan deld met de vijanden van vrede en een heid in Algerije, er zal geen buitenlandse inmenging zijn en geen goede diensten Het volk en het leger van Algerije zijn ver enigd tot de eindoverwinning". Er is nog niets dat wijst op een heling van de breuk tussen de legerautoriteiten in Algerije en de regering in Parijs. De Franse romanschrijver en Nobelprijs winnaar voor litteratuur, Franqois Mau riac, heeft in het linkse blad „l'Express" zijn mening gegeven over het risico van een beroep op De Gaulle in de huidige om standigheden. Mauriac zegt dat hij per soonlijk bereid is dit risico te nemen. Als de Fransen en het volk van Algerije, on der bescherming van De Gaulle, in een autonooom Algerije, waar beide vlaggei: wapperen, tot een verzoening komen, die nooit meer een scheiding toelaat, zal ik er vrede mee hebben dat de republiek een autoritaire staat wordt, aldus Mauriac. Als generaal De Gaulle in Europa spreekl uit naam van Frankrijk, zal het met d* vernedering van Frankrijk gedaan zijn. aldus Mauriac. De anti-revolutionaire kiesvereniging te Rhenen heeft een voor gisteravond uitge- komst op het laatste ogenblik moeten ver plaatsen van het hervormde verenigings gebouw „Irene" naar de consistoriekamer van de Nederlands hervormde kerk. Een lid van de commissie van beheer van „Ire ne" herinnerde zich namelijk enige uren voor het begin der vergadering een bepa ling in de huurvoorwaarden, die het hou den van verkiezingsbijeenkomsten in het gebouw verbiedt. Het zeer gebelgde bestuur van de kies vereniging (er was intensieve propagan da voor deze bijeenkomst gevoerd) kon echter ter elfder ure nog de beschikking krijgen over de consistorie van de Her vormde kerk. Aagtekerk, 2t v. Port Sudan n. Aden. Aardi.ik, 22 te San Francisco Alblasserdijk. 23 te Lissabon. Alcor. 22 v Rotterdam n Rio de Janeir- Aldabi. 22 v. Salvador n. Las Palmas. Algol, 22/6 te Rotterdam verwacht. Alioth. pass. 20 Ouessant n. Antwerpen. Alkaid. 22 te Montevideo. Almkerk. 22 870 m. z.z.w. Djeddah n. Suez. Alnhacca. 23 et Boston. Alwaki, 22 te Colombo. Ampenan, pass. 22 St. Vincent n. Antwerpen. Amstelbrug, 22 te Hamburg. Amstellaan, 23 te Mbji. Amstelsluis. 22 140 m. z.o Shanghai n. Dairen. Amstelstad. 23 v. Bandar Shapur n. Abadan. Amstelveen. 22 te Shimonoseki verwacht. Angolakust, 22 v. Lagos n. Takoradi. Arendskerk. 22 te Bremen verwacht. Aigos, pass. 22 Dardanellen n. Istanbul. Ariadne, 23 v. Rotterdam n. Tunis. Arkeldijk, 22 te Boston %-erwacht v. Halifax. Artemis. 22 te Ciudad Truiillo n. San Juan. Attis. 22 v. Paramaribo. 23 te Georgetown. Bnarn. 23 te Rotterdam. Balong, 22 te Havana verwacht. Balticborg. 22 te Rotterdam. Bawean. 22 te Houston verwacht v. Ne\v York. Bennekom. 22 te Puerto Cabello. Bloemfontein. 23 te Antwerpen. Bonita, 23 te San Julian. Borneo. 22 te Colombo verwacht v. Penang. Boskoop, 22 te Lalibertad verwacht. Breda. 21 v. Maracaibo n. Cuba. Bussum. 26 te Suez verwacht. Caltex Arnhem. 22 30 m. n.o. Masira eil. n. Pernis. Calte.x Delft, 22 90 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Leiden, 22 5 m. n.w. Camirocks n. Londen Calt. Pernis, 22 50 m. o.z.o K. De Gata n. P. Said, C'altex Rotterdam, 22 te Rotterdam. Caltex The Hague, 22 45 m. o.n.o. Gibraltar naar Gothenburg. Caltex Utrecht, pass. 22 Kp. Bon n. Bordeaux. Camerounkust, 23 te Dakar. Casamance. 22 30 m. z.z.w Ouessant n. R'dam Castor. 22 te Guanta. Captain Cook. 24 te IJmuiden verwacht. Charis, 21 v. Curacao n. Aruba. Cinulia. 23 v. Amsterdam n. Curacao. Cistula. 22 140 m. z.o Billiton n. Singapore. Cleodora, 22 110 m. z.o. Singapore n. Sydney. Coolsingel, 22 45 m. o. Wight n. Puerto Ordaz. Corilla. 23 te Dar Es Salaam verwacht. Crania. 21 210 m. n.w. Mahe n. Bombay. Daphnis, 22 te Baranquilla verwacht. De Eercns, 23 te Bahrein. Dinteldijk. 22 750 m. n.o. Porto Rico n. Panama Dordrecht. 22 200 m. w. Ushant n. Rotterdam. Drente. 22 400 m. z.o. Guardafui n. Belawan. Elizabeth B, 22 160 m. z. K. Hatteras n Dordrecht Eos, 22 v. Alexandrië n. Beyrouth. Fravizo, 22 v. Las Palmas n. Liverpool. Gaasterkerk, 22 150 m. n.n.o. Kp. Fmisterre naar Port Said. Ganymedes, 22 v. Hamburg n. Bremerhaven. Garoet, pass. 22 Startpoint n. New Orleans. Giessenkerk, 22 250 m. n.w. Perim n. Suez. Graveland, 22 160 m. n.n.o. Finisterre n. A'dam Groote Kerk 23 te Hongkong. Guineekust, 22 te Antwerpen. Haarlem. 22 v. P. Padre n. Antwerpen. Hector. 22 v. Aghia Marinao n. Alexandrië. Heemskerk, 22 72 m. n. Kp. Verde n. Kaapstad Hera, 21 1000 m. n.o. Martinique n. La Guaira. Hermes, 22 v. Balboa n. Pto. Armuelles. Kersilia, 22 v. Amsterdam n. West-Indië. Hestia, 22 te Cd. Bolivar. Hispania. 21 v. Bilbao n. IJmuiden. Hoogkerk, 22 te Bremen. Houtman, 22 580 m. o.z.o. Beirn n. Beira. Kvdra, 22 dw. Den Helder n. Emden. Jagersfontein, 22 et Pt. Elizabeth v. Kaapstad. Japara KPM. 20 te Singapore. Japara KRL, 23 nog steeds te Abadan. Jason, 22 te La Guaira verwacht. Joh. v. Oldenbarnev., 22 600 m. z. Colombo n. Suez. Jupiter. 21 te Napels. Kabvlia. 24 et Rotterdam verw. v. Stockholm. Kalydon. 22 160 m. o. Madeira n. Las Palmas, Kara. 22 50 m. n.o. Muscat n. Mena Al Ahmadt. Karimata. 21 30 m. z.o. Malaga n. Beyrouth. Kellia, 22 140 m. w. Strat Torres n. Miri. Kenia. 22 120 m. z.w. Ouessant n. Curacao. Kennemerland, 22 et Tiajai. Kloosterdijk, 1/6 te Rotterdam verwacht Koningswaard, pass. 21 Kp. St. Roque n. B. Air Korenia, 22 v Limhamn n. Helsingborg. Korovina. 22 v. Aruba n. Curacao. Kosicia. 22 600 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Kreft, 22 120 m. n.w. Lissabon n. Rotterdam. Krvptos, pass. 22 Bornholm n. Turku. Kvlix, 23 te Punta Cardon verw. v. Curacao. Lawak. 22 v. D.iibouti, 23 te Assab. 0„1wia<. Lekhaven. 22 te Buenos Aires verw. v. L Pa>™as- Lemaire, 22 300 m. z.w. Fulauweh n. Mauritius. Libertv Bell. pass. 22 Durban n. Philadelphia. Lindekerk. pass. 22 Gibraltar n An^e,men. Louis Lantz, 22 560 m. w.n.w. Monrovia n. Monr. Lutterkerk. 22 et Antwerpen v. Rotterdam. Maas. 23 te Baltimore. Maasdam, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Macoma, 2 2v. Abadan n. Singapore. Maetsuycker. pass. 22 Banka n Fremantle. Malea. 22 160 m. n.n.o. St. Balabak n. Mirt- Mariekerk. 22 450 m. o. Christmas Isl. n. Aden. Mataram, 22 te Port Said verw. v. Beyrouth. Meerkerk. 22 te Aden v. Bombay. Meliskerk. 22 v. Shanghai n. Tsingtao. Mentor. 22 v. Velsen te Amsterdam. Merwede. pass. 22 Ushant n. Las pabnas Minjak. 22 320 m n.o. Singapore nSingapore. Mississippillovd. 22 310 m. n.w. Singapore n. Sing. Moordrecht. 22 v. Wellington n. Kwinana. Miidrecht. 22 30 m. o.z.o. Musea tn.Mena^ Myladv, 22 30 m. z. Ouessant n. St. Nazaire Na ess Commander, pass. 22 Finisterre n. Fa wley Na ess Lion. 22 40 m. o.n.o Malta n. Mena. Na ess Tiger. 22 40 m. o.z.o. Perim n. Houston. Nanusa, 22 140 m. z.z.o. Mogadiscio n Aden. Nieuw Amsterdam. 23 te Southampton. Notos, 22 v. Rotterdam n. Alexandrië. O'.dekerk, 22 v. Lorenzo Marques. 23 te Beira. Ommenkerk. 22 300 m. z.o. Guardafui n. Penang. Ondina. 22 40 m. o. Formosa n. Niigata. Oostkerk. 22 140 m. z.o. Sokotra n. Aden. Oraniefont.. 21 350 m. n.o. St. Helena n. L. Palm. Orestes. 23 te Sluiskil. Orion. 22 80 m. w. Gibraltar n. Antwenoem Osiris, 22 70 m. n.w. Porto Rico n Jacksonville Overtisel. 22 v. Port Sudan n. Suez. Ovula. 22 te Bangkok. Palvnhemus. 22 te Suez n. Dlibouti. Pendrecht. 22 v. Suez n. Abadan. Perna. 23 te Mauritius. P G. Thulin. 23 te Christobal. Poelau Laut. pass. 22 Messina n. Poit Said. Polvdorus, 22 te Londen. Prins Casimir. 22 te Cleveland Prins Frederik Hendrik. 22 v. Quebes n. Bonden. Prins der Nederlanden. 22 te La Guaira verwach Purmerend, 23 te Gibraltar. Radja. 22 800 m. z.o. Guardafui n. Djibouti. Raki, pass. 22 Guardafui n. Djibouti. Rempang. 23 te Hamburg. Ridderkerk. 22 v. Suez n. Aden. Rita. 22 330 m. z.z.o. Christmas Isl. n. Pladju. Pondo. 21 300 m. n.w. Madagascar n. Durban. Riindam. 22 te Halifax v. Cobh. Saidia. 22 60 m. n.w. Banka n. Bukom Sarpedon. 22 300 m. n.o. Flores n. Willemstad. Schie. 23 te Bremen. Schiediik, 23 te Norfolk. Senegalkust, 22 60 m. z. Las Palmas n Le Havre. Sibajak, 22 300 m. o.n.o. Fayal Az. n. Willemstad. Slamat. 22 v. Singapore n. Tandjong Priok. Soestdiik, 22 te Boston verwacht. Sommeisdiik. 22 v. Rotterdam n. Hamb./Bremen. Stad Alkmaar, 22 ten anker rede Las Palmas. Stad Delft, 22 90 m. z. Kreta n. Port Said. Stad Gouda, 22 660 m. w. Landsend n. Rotterdam. Stad Haarlem. 22 150 m. n. Trondheim n. A dam. Stad Leiden. 3/6 te Rotterdam verwacht Stad Rotterdam. 22 700 m. w. L'end n. Wabana. Stad Vlaardingen, 22 540 m. o. Cape Race naar Vlaardingen. Stanvac Pendopo, 22 v. Buatan n. Sungeigerong. Statue of Liberty. 22 60 m. z.w. Little Quoin naar Philadelphia. Stentor. 23 te Port of Spain. Steven. 22 170 m z. Cape Race n. Quebec. Sumatra. 22 120 m. w. Sabang n. Penang. Sunetta. 22 te Hobart verwacht. Tabian, 22 te Singapore verwacht v. Surabaja. Tankhaven II. 22 110 m. w. Singapore n. S'gerong. Taria, 22 v. Mena Al Ahmadi n. Mombasa. Telamon, 22 v New York n. Curacao. Texel, pass. 22 Kaap Bon n. Vlisstngen. Tiberius, 22 500 m. z.o. Bermuda n. Antwerpen. Tibia, 22 400 m. w.z.w. Gibraltar n. Colombo. Tjibadak, 23 te Surabaja verwacht. Tuhodas. 22 v. Kawasaki n. Kobe. Tiitialcngka. 23 te Kobe verwacht. Tiipanas. 22 te Mauritius verwacht v. Tamatave. Towa. 22 te Hoek v. Holland verw. v. Antwerpen. Triton. 22 v Emden n Hamburg. Trompenberg, 22 te Le Havre. Van der Hagen. 22 120 m. z.w. Cape Seirraleone naar Kaapstad. Van Neck. 22 te Lyttleton verwacht. Vasum, pass 22 Ouessant n. Mena. Vivipara, 22 150 m. n. P. Sudan n. Mena Al Abm. Waterman, nass 22 Bishop Rock n. Rotterdam. Westland. 21 600 m. n.o. St. Paulsrocks n. A'dam. Willem Barendsz. 23 v. Oporto n. Almeria verw. Woltersum. oass 22 Key West n. Houston. Zaankerk. 22 v Hamburg n. Rotterdam. Zaanland, pass. 22 Cherbourg n. Zuid-Amerika. Zuiderkruis, 22 280 m. z. Dakar n. Las Palmas. SLEEPVAART Clyde, 19 te Fayal. Cycloop. 23 bij eil. Wight n. Barbados. Friesland. 21 570 m z.w. Honolulu n. Honolulu. Hudson, 23 130 m. n.w. Colon n. Almirante. Humber. 21 te Trinidad. Loire. 21 te Conakry. Oceaan. 23 130 m. n.w. Colon n. Almirante. Poolzee. 23 1080 m. z w. Fayal n. Carthagena. Rode Zee. 23 v Key West n. Houston. Thames. 21 560 m. z. Fayal n. Trinidad. Titan. 23 260 m. n.w. oostp Cuba n. Santiago. Tyne. 23 140 m. z.z.w. Ras Fartak n. South.ton. Zeeland, 23 in Mona Passage. Zwarte Zee, 23 Borkum gepass. n. Golcuk. KLEINE VAART Alcetas. 22 50 m. n.o. Burlings n. Amsterdam. Appingedam. 21 te Westkapelle n Antwerpen. Bloemgracht, 22 dw. Hoek v. Holland n. Londen. Draco. 22 5 m. o. Borkumrif. F.lsa. 20 v. Norrsundet n. Zaandam. Flevo. 22 te Amsterdam v. Oporto. Ilias, 21 v. Barcelona n. Tarragona. Insp. Mellema, 21 20 m. n. Gotland n. Philippeville. Joost. 21 v. Gruvon n. Zaandam. Kaap Falga, 20 v Zaandam et Kristinehamn. Kaap St. Vincent, 20 v. Skutskaer n. IJsselmonde Marianne, 21 te Hirsthals n Rouen. Midas, 21 v. Aalborg n. Aarhus. Nero. 22 60 m. z.w. Casquets n. Amsterdam. Netta. 22 te Napels verwacht v. Genua. Plato, 22 te Rotterdam n. Amsterdam. Prinsengracht. 22 80 m. o.z.o. Malta n. Huil. Strabo, 21 25 m z. Kp. Roca n Ceuta. Thaletas. 22 te Rotterdam n. Oran. Westerdok. 22 dw Scheveningen n Amsterdam. Te koop of in huurkoop in het Kievitspark te Voorhout: bevattend: ruime woon-eet kamer, keuken. 2 si.kamers douche-cel. w.c„ voor-, zij- en achtertuin, schuur. Vrij uitzicht in landelijke omgev. Direct leeg te aanvaarden Tn prima staat van onderh Huisvesting gegarandeerd Koopsom f 22.500 Bij con tante betaling van f 2500 is financiering mogelijk. Inl.' N.V. Mij. Verzicht, Veursche- straatweg 96, Leidschendam. Tel. K 17611951 of 's avonds K 1700—728353. Wegens teleurstelling gevr.: voor afwas enz spoedige in diensttreding. Paviljoen „De Strekdam". Fa. Ramerman Strand IJmuiden Nummerbneven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. van export overgebleven .CI.UB" NO-IRON „zuiver poplin" maten 13tol 17V,. in wit. grijs, beige crème groen. norm. verkooppr. 15.90 NI' „CLUB" NO-IRON DAMES"? OUSES mouw, open of dicht te dra gen, in wit en 7 tinten maten 38 tot 52 van 13.90 NU „CLUB" NO-IRON ÏONGENSOVERHEMDEN in wit en 5 tinten maten 28—32 van 8.90 NU HAARLEM maten 33—36 van 10.90 NU

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3