Tweede pinksterdag was - wat verkeer betreft - een topdag B. en W. antwoorden op vragen over huisvesting bejaarden DE BEURS Amsterdamse Beurs DRUKTE IN EN OM HAARLEM Mi'. A. J. Honig overleden Zomeravond voetbal in Haarlem Kort nieuws Kennemer Lyceum en het Gymnasium al kampioen Sinds 1 januari 339 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED STEEK HAAKS DE RIJWEG OVER In eerste kwartaal kwamen 52 woningen gereed Huisvrouw veroordeeld wegens nalatigheid Speurtocht in Hoorn naar verdwenen jongetje Nieuwe ambassades Kunstwerken geplaatst in Haarlems stadhuis Pompstation-overvallen Gevangenisstraffen van 7 tot 9 jaar „De Reünie" besluit op 30 mei het seizoen Scheepvaart UIT STAD EN STREEK DINSDAG 27 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT J Ondanks het betrekkelijk slechte weer gedurende de beide pinksterdagen heeft een groot aantal toeristen de omgeving van Haarlem bezocht. Het verkeer was vooral op de tweede pinksterdag met hel oog op de autoraces op het circuit in Zandvoort bijzonder druk. In Heem stede en Bloemendaal herinnerde men zich niet het op een zondag ooit zo druk te hebben gehad na de oorlog. In Haarlem zelf kon het verkeer over het algemeen «el verwerkt worden, al hebben zich soms o0k files gevormd van de Zandvoortselaan tot b« het Florapark. Op het verkeershuis van de stichting Haarlems Bloei op het Stationsplein was het zaterdagmiddag en -avond betrekke lijk rustig, maar eerste pinksterdag was een echte topdag. Van 's middags van vijf uur af tot 's avonds elf uur toe waren er bijzonder veel buitenlandse toeristen, die om onderdak vroegen. Men heeft allen kunnen onderbrengen: de hotels waren nagenoeg vol en ruim de helft van de par ticuliere adressen moest worden inge schakeld. Tweede pinksterdag luwde de drukte weer enigszins, ofschoon velen kwa men om geld te wisselen. Behalve Duit sers waren er ook tamelijk veel Frans- taligen. Engelsen en Amerikanen waren er weinig deze keer. Het bezoek gold voor een belangrijk deel de badplaatsen. De bollenstreek heeft niet zo veel meer te bieden, maar desondanks was het er overal gezellig druk. Keuken hof en Linnaeushof trokken nog veel be zoekers en tot gisteravond laat trok een arote verkeersstroom door de streek. e De N.Z.H. kon het vervoer dank zij hel inleggen van extra diensten behoor lijk verwerken, al deden zich op de lijn Zandvoort-Amsterdam vooral gisteren arote vertragingen voor met het oog op het bijzonder drukke verkeer naar en van Zandvoort en het circuit. Bij de vervoermaatschappij sprak men echter niet van een „topdag". Dit deed men wel bij de polities in Heemstede en Bloemendaal, die de han den vol hadden aan het verkeer. De be langstelling voor de autoraces in Zand voort noemde men bij de Bloemendaalse politie de grootste, die er ooit voor zulk eon sportevenement is betoond. Over het algemeen kon echter het verkeer goed worden verwerkt. Het caravankamp „Het Helmgat" heeft tijdens de pinksterdagen al dadelijk een goede start gemaakt, want dit kamp was geheel vol, zodat verscheidene caravans nog elders een standplaats hebben moe ten zoeken. De beide kampeerterreinen in de Ken- Te Overveen is in de leeftijd van zeven enzeventig jaar overleden mr. A. J. Honig, oud-directeur van de n.v. Oliefabrieken .Het Hart" en „De Zwaan", voor-heen Adr. Honig te Zaandam. Ruim vijftig jaar heeft sr. Honig zijn krachten aan het bedrijf «geven. Hij was op 27 juli 1880 te Koog aan de Zaan geboren, bezocht de Christe lijke school aldaar, het Gereformeerd gymnasium te Amsterdam en studeerde aan de gemeentelijke universiteit te Am sterdam rechten. In 1905 promoveerde de heer Honig tot doctor in de rechtsweten schappen. In juli van dat jaar werd hij opgenomen in de firma Adriaan Honig. In 1914 is deze firma omgezet in een n.v., waarvan mr. Honig directeur werd en later werd .een nieuwe n.v. gesticht van de oliefabrieken „Het Hart" en „De Zwaan". Vorig jaar heeft mr. Honig zijn functie neergelegd. Toen mr. Honig in Koog aan de Zaan woonde was hij lid van de gemeenteraad. Later verhuisde hij naar de Linnaeuslaan te Haarlem. Van 1934 af was hij geduren- de enkele jaren lid van de Provinciale Staten van Noordholland en voorts was mr. Honig president-kerkvoogd van de Hervormde gemeente te Heemstede. De teraardebestelling is bepaald op don derdag te Westerveld, na aankomst van "rein 12.04 uur te Driehuis. De uitslagen in het zomeravondvoetbal 1 Haarlem waren de afgelopen week als ilgt: Afd. A: O VN—SVOW 1 0—2; VVV 1— IDS 1 2—3; OCS—Nebima 1 2—4. Afd. B: Heeremansv. L.—SVOW 2 4—3; ES—Tram vogels 64; DDS 2Goby —7. Afd. C: VVV 2—HAC 5—1; Nebima 2— HSM 0-4; GIH—Vribo 3—0. Het programma voor de komende week is als volgt: Afd. A: woensdag 28 mei: VVV 1OCS, Slaperdijk; vrijdag 30 mei: DDS 1SVOW ''.Slaperdijk; zaterdag 31 mei: Nebima 1— 0VN, 4.15 uur, Slaperdijk. Afd. B: dinsdag 27 mei: DDS 2VES, Slaperdijk en Tramvogels—Goby, terrein DSK; zaterdag 31 mei: WilbertSVOW 2, 2 uur, Slaperdijk; Heeremansv. L. vrij. Afd. C: dinsdag 27 mei: Hilco—Nebima terr. O. Gezellen; donderdag 29 mei: VVV 2—Vribo, terr. DSK en HAC—GIH, Slaperdijk; HSM vrij. - Herdenking in Willemstad. Maandag Ón in Willemstad de Belgische militairen, T|B in 1940 in de omgeving van deze ge beente om het leven zijn gekomen, plechtig herdacht. Een groot aantal Belgen was naar Willemstad gekomen om deze plech tigheden bij te wonen. - Platina bruiloft. Vrijdag 30 mei zal ?et echtpaar Van GilstDe Maker uit "Wadendamme op Zuid-Beveland de dag u?rdenken, dat het 70 jaar geleden in het Uwelijksbootje stapte. Mevrouw Van Gilst negentig jaar, haar echtgenoot nog twee aar ouder. Hij is landbouwer en vracht- jdei geweest. - Reünie oud-illegalen. Op paleis 't 10 is maandag de traditionele reünie van ad-illegale werkers, die na de oorlog l00*" herstel enige tijd op het Loo hebben ;0wgebracht, gehouden. Ongeveer hon end reünisten -ren bijeengekomen. Ko- a|ögin Juliana Prinses Wilhelmina on thielden zich geruime tijd met de reü nisten. nemerduinen, „De Lakens" en „Ligus ter" waren op de zaterdag voor Pink steren 's morgens om elf uur al helemaal vol, zodat men toen al twaalfhonderd kam peerders (buitenlanders) heeft moeten teleurstellen en op eerste pinksterdag kwa men er daar nog eens achthonderd bij. Het pasgeopende theehuis „Parnassia" heeft gedurende de pinksterdagen ook geenszins over gebrek aan klanten te kla gen gehad. In Haarlem was de verkeersdrukte ook gisteren het grootst. Op de bekende pun ten waren extra posten uitgezet, die tot 's avonds kwart voor zeven waren bezet. Tweede pinksterdag was het vooral in de omgeving van de Zijlweg en op de Wagen weg druk: bij de Zijlburg waren extra pos ten uitgezet. Afgaande op de routes, die het verkeer in Haarlem nam, had de Haarlemse politie de indruk, dat het ver keer naar en van Zandvoort zich meer ver spreid had dan gewoonlijk het geval is. In Zandvoort waren beide pinksterdagen veel vreemdelingen, maar desondanks was het strand bijna verlaten. Zaterdagavond begon de stroom buitenlandse toeristen waarvan de meesten Duitsers waren te vloeien. Stichting „Touring Zandvoort" moest alle particuliere adressen inscha kelen om allen onderdak te brengen, om dat de hotels en pensions reeds volop be zet waren. Het dagbezoek was beide da gen vrijwel nihil. De grote drukte op twee de pinksterdag gold natuurlijk de wedstrij den op het circuit. De politie had handen vol werk om de grote stroom bezoekers te verwerken. Op vele punten liep het ver keer vast en pas na acht uur 's avonds kon men weer vlug uit de voeten. In het dorp Zandvoort was het behoorlijk druk, zodat daar de neringdoenden goede zaken hebben gedaan. Schoolcrickettoernooi De eerste ronden van het crickettoer- nooi voor scholieren in Haarlem en om streken leverden de volgende resultaten op. In diverse wedstrijden werden uitste kende vangen verricht. Poule 1: Het eerste elftal van het Ken- nemer Lyceum werd kampioen van deze poule. Hartenlustschool verliest ven Ken- nemer Lyceum. Hartenlustschool 40 (H do Jong 13; T. Thoden van Velsen 4-18, W. He ringa 4-13); Kennemer Lyceum 41-8 (P. Elias 11, R. Jansen 6 n.o.; N. Tol 2-3, E. Brongersma 6-21). Kennemer Lyceum wint van Coornherc Lyceum. Kennemer Lyceum 72-5 (P. Elias 17, P. Doelwijt 16, W. Heringa 12; A Schmoutziger 11; R. Heydeman 2-15, F Kramer 1-10, L. Steffelaar 1-6); Coornhert Lyceum 66-9 (T. Pot 12, L. Steffelaar 22 n. o.; P. Elias 1-2, W. Heringa 5-26, T. Venkei 3-24). Poule 2: Hier zullen het Mendel College en Triniteits Lyceum I om de hoogste ee, strijden. HBS a verliest van Triniteits Ly ceum. Triniteits Lyceum 80-7 (Chr. Vogel sang 18, O. Koenders 25, H. Vermeulen 14 n.o.; H. Hanemaayer 2-36, R. Godthelp 5- 31); HBS a 38-9 (H. Hanemaayer 11; O Koenders 4-18, H. Koenders 1-3, Chr. Vo gelsang 3-1, F. van Rhenen 1-0). HBS a verliest van Mendel College. Men del College 61-6 (T. v. d. Pavert 13, H. Ran- dag 35; R. Godthelp 3-26, P. Sammels 1-1. H. Hanemaayer 2-28); HBS a 24-8 (H. Ran- dag 2-8, K. van Buchen 5-11). Poule 3: De match tussen het Christelijk Lyceum en IVO zal de beslissing moeten brengen. Zelfs kunnen alle drie ploegen hier gelijk eindigen. In dat geval beslist het gemiddelde aantal gescoorde runs per wicket. Christelijk Lyceum verliest van Jac. P. Thijsse Lyceum. Christelijk Lyceum 18 (J. André de la Porte 6; K. Beets 6-9, W Rijpma 2-7); Jac. P. Thijsse Lyceum 47-6 (H. Oostveen 20, P. de Jong 10; Vogelaar 3-19, O. C. van Lennep 2-9, Najoks 1-7). Jac. P. Thijsse Lyceum verliest van IVO. IVO 83-5 (J. C. Luining 65; K. Beets 3-22. N. Leyer 2-27); Jac. P. Thijsse Lyceum 51 (W. Rijpma 21; J. C. Luining 6-5. Van Ol denburg 3-28). Poule 4: Het Stedelijk Gymnasium be haalde het kampioenschap. Kennemer Ly ceum II verliest van Stedelijk Gymnasium. Het Gymnasium 47 (J. W. Steffelaar 11; T. Thoden van Velsen 616, W. van Olphen 3—20; T. Zürcher 1—1). Kennemer Lyceum 12/6 (C. van Schouwenburg 1—5, Q. de Wijn 43). Stedelijk Gymnasium wint van Coorn hert Lyceum II. Stedelijk Gymnasium 39/4 (C. van Schouwenburg 21 n.o.; C. J. P. van Baasbank 320; E. Diets 111)- Coorn hert Lyceum 38 (H. Latenstein 13, Q. de •Wijn 2—24, C. van Schouwenburg 6—12). Poule 5. In deze uit vier ploegen be staande poule hebben Christelijke Mulo (Bl'daal) en Lorentz Lyceum de beste pa pieren. HBS b wint van Triniteits Lyceum II. HBS b 71/9 (R. de Graaf 31; Van Geen 4— 33, Van Willigen 4—36). Triniteits Lyceum 15 (K. Kalis 5—1 (w.o. de hattrick); R. de Graaf 3—3; J. 't Mannetje 1—1). HBS b verliest van Chr. Mul. Chr. Mulo 70 (L. Stormer 18, C. Sandtke 20; R. de Graaf 5—20; H. van Muiswinkel 1—12; R. van Baaren 2—2; Deutekom 1—2). HBS b 36 (J. 't Mannetje 14, H. van Muiswinkel 10; C. Sandtke 4—18; P. Mun- nik 7—9). Triniteits Lyceum II verliet van Lorentz Lyceum. Het Lorentz Lyceum 75/6 (D. Hurwitz 34 ret.; Herkemij 10; De' Boer 323; Van Muiswinkel 13; J. v. d. Geest 112). Triniteits Lyceum 16 (Herkemij 55; Loven 55). Het crickettoernooi voor scholieren wordt dinsdag beëindigd met de volgende wed strijden. Terrein BMHC. Zomerzorgerlaan, Bloemendaal: 10—12.30 uur: Christelijk Lyceum—IVO; 12.30—15 uur: Kennemer LyceumCoornhert Lyceum 2. Terrein „Haarlem", Donkerelaan, Bloemendaal: 1012.30 uur: HartenlustschoolCoorn hert Lyceum; 12.30—15 uur: T-initeits Lyceum—Mendel College. Terrein „Rood en Wit", Spanjaardslaan, Haarlem: 10— 12.30 uur: HBS-b—Lorentzlyceum; Trini teits Lyceum 2Christelijke Mulo (Bloe mendaal); 12.30—15 uur: Stedelijk Gymnasium—Jac. P. Thijsse Lyceum; Christelijke Mulo (Bl'daal)—Lorentz Ly ceum. De prijsuitreiking zal plaatsvinden na afloop van het toernooi op dinsdag middag om vier uur in restaurant Brink- mann, Grote Markt in Haarlem. Er zullen dan tevens enige films over cricket wor den vertoond. De deelnemende scholieren en verdere belangstellenden hebben vrije toegang. In de afgelopen week zijn in Haarlem, en omgeving tweeëntwintig verkeers ongelukken gebeurd, waarbij lichame lijk letsel werd veroorzaakt. Hierbij was één dodelijk ongeval op dinsdag, toen op de Dreef een 71-jarige fietser door een autobus werd aangereden. Daardoor is het aantal verkeersonge vallen dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeers gebied gebeurde, gestegen tot driehon derdnegenendertig Daarbij waren zes dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door gro te voorzichtigheid en verantwoordelijk weggebruik. In Heemstede Blijkens het kwartaalrapport van de ge meente Heemstede zijn in het eerste kwar taal van dit jaar in die gemeente 52 wo ningen gereedgekomen, welk cijfer zeer gunstig afsteekt bij dat van het overeen komstige kwartaal in 1957, toen negen wo ningen werden afgeleverd. Van de 52 wo ningen werden er vier door particulieren gebouwd. Voor nieuwbouw werden vijf vergunningen verleend. Het aantal wo ningzoekenden bedroeg aan het einde van het kwartaal 529 (eind '57: 610). Er wer den 333 huisvestingsvergunningen afgege ven. Het aantal inwoners werd in het eer ste kwartaal uitgebreid met negentien en kwam op 25693, van wie 12157 mannen en 13536 vrouwen. Er vestigden zich 552 per sonen en er vertrokken 544. Vijfentachtig kinderen werden geboren. Er overleden 74 personen, van wie de meesten meer dan zeventig jaar waren. Van de 38 huwelij ken werden er twintig kerkelijk ingeze gend. Medio januari stonden bij de lage re scholen 3116 en bij de uitgebreid lage re scholen 1042 kinderen ingeschreven. Honderdvijftien personen ontvingen on dersteuning tot een totaal bedrag van 23278, van welk bedrag 4822 aan bejaar den werd uitgekeerd. In antwoord op vragen gesteld door de raadsleden mevrouw T. Kerkhoff-Pet, me vrouw E. Smitz-Peper, mevrouw M. van der Wall-Duyvendak en mevrouw J. J. van der Wel-Bije (allen Arb.) over de problemen samenhangend met de huis vesting voor bejaarden in Haarlem geven B. en W. het volgend antwoord: 1. Reeds geruime tijd geleden heeft ons college aan de directeur van Openbare Werken opdracht gegeven om te zien naar een pand, dat geschikt zou zijn daarin het Haarlems kindertehuis, dat thans is onder gebracht in het pand aan de Schotersingel, onder te brengen. Tot op heden is voor dit object nog geen geschikt perceel gevon den. Of dit spoedig het geval zal zijn kun nen wij niet zeggen, omdat dit van het aanbod van een geschikt perceel afhangt. Aangezien het zeer moeilijk zal zijn een bestaand pand te vinden dat aan moderne eisen voor een kindertehuis voldoet heb ben wij geruime tijd geleden aan het be drijf voor openbare werken en de ge meentelijke geneeskundige en gezond heidsdienst opdracht gegeven plannen te maken voor de bouw van een nieuw kin dertehuis en te onderzoeken aan welke eisen dit tehuis moet voldoen. Er zijn plannen om het dan vrijkomen de gedeelte van het gebouw aan de Scho tersingel te bestemmen voor de huisvesting van bejaarden. Bij uitvoering van die plannen kan worden voorzien in een ge separeerde slaapgelegenheid voor de man nen, die thans nog op de grote zaal hun slaapgelegenheid hebben. Door de nood gedwongen is de bezetting van deze mannenslaapzaal thans groter, dan wij op zichzelf genomen wenselijk zouden achten.. Zoals wij in ons voorstel tot vaststelling van de Verordening op de verzorgings huizen en dë verpleeghuizen 'Hebbeti ge steld bevat deze verordening geen exacte maatstaven voor wat betreft de inrichting van lokaliteiten en dergelijke. Immers bij iedere bestaande toestand in een verzor gingshuis of een rusthuis zal telkens van gr tot geval beoordeeld moeten wor den of deze situatie met redelijke eisen van verzorging strookt dan wel strijdt. Wij constateren met stelligheid, dat de verzorging van bejaarden in het tehuis NEW YORK Door late winstnemingen kromp de sterke stijging, die de be ^rs van gisteren beheerste, in. De staal-, olie- en spoor wegwaarden hadden de stijging, de vijfde achtereenvolgende, ingeleid. Enkele koer sen brokkelden door de winstnemingen sterk af. De Spoorwegen profiteerden van een gunstig besluit van de senaatscom missie om de spoorwegindustrie te steu nen; de aandelen behielden een deel van hun stijging. De staalwaarden moesten veel van hun stijging prijsgeven, ondanks de verwachte hogere Toduktie. De auto waarden verbeterden over het algemeen fractioneel. Bij de rubberwaarden waren enkele vaste plekken. De beste winsten werden genoteerd voor fondsen, die buiten de berekening van de gemiddelden vallen. Het industriegemiddelde kwam van 461,03 op 461,06; dat voor spoorwegen van 115,15 op 116,05 en dat voor openbare nutsbedrijven van 78,12 op 77,66. De omzet bedroeg 2.500.000 aandelen tegen 2.570.000 de vorige maal. Van de 1185 verhandelde fondsen sloten er 483 hoger en 410 lager. (UP) Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-314% Nederl. '47 913/ie 91 3% Nedl. 1962/64 94% 94 A.K.U 166 16614 Calvé Delft 286 286 Van Gelder Zonen 16114 161 K. N. Hoogovens. 281 282 Nederl. Ford 160 160 N. Kabelfabriek. 23214 232 gew.Philips Gloeil. 284 284 Pref.Phil,psGloeil. 15314 15314 4 Unilever 32614 323 Wilton Fyennord 187 188 Dordtsche Petrol. 703% 690 Kon. Petroleum 168 165 Billiton 170 170 A'dam Rubber 59 59 K.L.M 100,- 9914 Holl. Amer. Lijn... 140 140 K.N.S.M 129 129% N. Scheepv. Unie 10814 108% v. Tievelt. Goudr. 133 131 Phs. v. Ommeren 223 220 H VA 96 96 Ned. Handel Mij. 85% 83 Rotterd. Bank.... 21514 215% Twentsche Bank. 80 80 Anaconda Copper 15314 153% 4 Bethlehem Steel. 17614 177% U.S. Steel 154 154 Verg. Deli Mijen 45% 46% Amsterd. Bank 42% 42% Nat. Handelsbank 64% 64 General Motors.. 3814 38% Shell Union- 74 75 Tidewater 23% 23% aan de Schotersingel, hoewel wat de huis vesting betreft uiteraard voor verbetering vatbaar, aan hoge eisen voldoet. In bovenbedoelde plannen voor verbou wing is ook een uitbreiding met een nieuwe vleugel begrepen. Bij uitvoering van deze plannen zou de capaciteit van het tehuis meer dan verdubbeld worden. 2. Plet is ons bekend, dat er van diverse particuliere kerkelijke instellingen plan nen bestaan tot het stichten van bejaar dencentra. Wij menen te mogen zeggen dat het stimulerend initiatief van ons college aan het tot stand komen van deze plannen niet vreemd is. Deze plannen bevinden zich in zeer uiteenlopende stadia van voor bereiding. Ons college streeft er naar zo veel mogelijk op de hoogte te zijn van deze initiatieven en deze plannen te steunen en te stimuleren. Voorts deelt het college mee, dat de Clarastichting in Zandvoort zeer binnen kort in gebruik zal worden genomen en dat het probleem van de huisvesting en verzorging van chronisch zieken en zieke bejaarden niet alleen in Haarlem bijzonder klemmend is. In geheel Europa doen zich deze problemen voor. Zowel van gemeente zijde als van particulier kerkelijke zijde wordt gestreefd naar de stichting van een speciale verpleeggelegenheid voor deze groep. Pogingen van het college om voor dit doel de beschikking te krijgen over een groot pand in de omgeving van Haar lem zijn zonder resultaat gebleven. Thans voert het college zoals wij reeds eerder hebben bericht besprekingen met de gemeentebesturen der omliggende gemeen ten om de mogelijkheid te onderzoeken van een gezamenlijk te stichten verpleeg inrichting. De 23-jarige Nijmeegse huisvrouw M. PI. M. is door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot 100 boete subsidiair 20 dagen hechtenis. De huisvrouw was ern stige nalatigheid ten laste gelegd. Zij had namelijk haar vier kinderen in haar flatwoning achtergelaten, terwijl zij wist dat de oudste, een knaapje van vier jaar, graag met lucifers speelde. Op 2 fe bruari was door toedoen van dit kind brand uitgebroken, gelukkig zonder ernstige ge volgen. De verdachte zei haar kinderen zelfs vaak alleen te hebben gelaten. De officier had tegen de huisvrouw een maand voorwaardelijke gevangenisstraf en 100 boete gerequireerd. Ook op eerste pinksterdag is men de gehele dag in Hoorn bezig geweest om een spoor te vinden van de vierjarige Hans Pieter Heinz, die sinds zaterdag morgen spoorloos is. Gemeentewerkers en vissers in Hoorn hebben de haven en grachten met behulp van dreg- en vislij nen afgezocht. De buurtbewoners van de familie, waar van de vader werkzaam is bij de kust vaart en momenteel in het buitenland is, zijn een geldelijke inzameling begonnen om de hulp in te kunnen roepen van een telepaat uit Utrecht. De regeringen van het Koninkrijk der Nederlanden en van het Koninkrijk Ma rokko hebben besloten tot wederzijdse verheffing van hun diplomaiteke ver tegenwoordigingen tot de rang van am bassade. Binnenkort is de benoeming te verwachten van de heer H. Goemans, thans buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Rabat, tot buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur daar ter stede. Zaterdag zijn in het Haarlemse stad huis twee kunstwerken van Haarlemse kunstenaars geplaatst, die gedurende eni ge tijd aldaar blijven geëxposeerd. Het ligt in de bedoeling de kunstwerken perio diek te doen vervangen door andere, zo dat een systeem van roulatie ontstaat, waardoor het mogelijk wordt tal van kunst werken op deze wijze onder de aandacht te brengen van het personeel van het stadhuis en van het bezoekende publiek. Op de afdeling onderwijs is een uit 1957 daterend olieverfportret van mevrouw Bomans opgehangen van de hand van de schilder Wim Steyn. Dit werk is nog niet eerder tentoongesteld. In de hal bij de portier is een beeldje van de beeldhouwer Mari Andriessen geplaatst. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE De Haarlemse rechtbank heeft heden morgen, ruim een uur later dan was aan gekondigd, uitspraak gedaan in een com plex van zaken, waaronder twee roofover vallen op pompstations en voorts verschei dene inbraken en diefstallen. Deze zaken waren alle met elkander verbonden door één figuur, die nu eens anderen tot diefstal len aanzette en dan weer zelf de „opera ties" leidde, een 49-jarige koopman zonder vaste woon- of .verblijfplaats. Tegen hem was een gevangenisstraf van twaalf jaar geëist. Hij werd thans veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar met af trek. Een 29-jarige timmerman uit Benne- broek, die verscheidene van deze misdrij ven samen met hem pleegde, ook de roof overvallen op pompstations in Amster dam-Zuid en bij Utrecht, werd veroordeeld tot zeven jaar gevangenis straf met aftrek. Tegen hem was negen jaar geëist. Een derde betrokkene bij de overvallen op de benzinestations, een 25-jarige Haar lemse metselaar, die in beide gevallen met twee revolvers de pompbedienden in bedwang hield, had een gevangenisstraf van acht jaar tegen zich horen eisen. Hij werd tot zeven jaar met aftrek veroordeeld Voorts werd een dertigjarige los werkman uit Hillegom, die geld van een van de over vallen toegestopt had gekregen tot een gevangenisstraf van drie maanden veroor deeld. Dezelfde straf was tegen deze man geëist. De in het begin genoemde koopman had ook een pion op Schiphol, een 41-jari- ge vrachtemployé met een leven vol tragi sche omzwervingen achter de rug, die hij zover wist te krijgen, dat deze achtereen volgens enige postzakken voor hem achter- overdrukte en een pakket van de Chemi sche Fabriek Naarden en een koffer met kleding van een dame uit Parijs. Tegen de ze man was een gevangenisstraf van an derhalf jaar geëist. Hij werd veroordeeld tot een jaar en drie maanden met aftrek. Een 38-jarige assistent-controleur, die zorg had gedragen voor het vervoer van de postzakken, kreeg acht maanden. Er was een jaar met aftrek tegen hem geëist. Een 52-jarige pianoreparateur uit Haar lem, die door verduistering van een aantal piano's enige pianohandelaren, een muziek school en een arts in Haarlem tezamen voor tienduizenden guldens benadeelde, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Tegen hem was tien maan den onvoorwaardelijk geëist. De repara teur, een goed vakman, was voor zichzelf begonnen, maar door gemis aan commer cieel inzicht in grote betalingsmoeilijkhe den geraakt, waardoor hij tot de bovenge noemde manipulaties was verleid. De toneel- en cabaretvereniging „De Re- unie" zal op vrijdag 30 mei het seizoen besluiten met de opvoering in restaurant „Berkenrode" te Heemstede van het kluch tig blijspel: „En zo begon het" van Philip King. Henk Bakker zal de regie voeren. Bij de toneelwedstrijd in Medemblik heeft „De Reünie" een tweede prijs ge wonnen met het stuk „Gouden Regen". Henk Eizema won bovendien een per soonlijke prijs. Aagtedijk, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Aagtekerk, 26 480 m. z.o. Guardafui n. Fremantle. Aalsdijk, 26 v. Djeddah n. Belawan. Abbekerk. 24 te Rotterdam. Alamak, 26 v. St. Vineent n. Rio de Janeiro. Albireo. 26 200 m. w. Kreta n. Port Said. Aleor. 27 te Las Palmas. Alcyone, 26 v. Pto. Alegre n. Rosario. Algol, 24 v. Buenos Aires. 25 te Montevideo Alioth, 25 te Rotterdam. Almkerk, 26 v. Port Said n. Genua. Alphard. 26 te Rio de Janeiro. Aludra, 26 et Buenos Aires. Ampenan. 25 te Antwerpen. Amstelbrug, 25 te Bremen. Amstelmeer, 26 150 m. o. Kamchatka n. Wladi- wostok. Angolakust, 26 te Abidjan. Antonia. 26 v. Telokanson n. Singapore. Arendskerk, 25 te Antwerpen. Argos, 26 te Volos. Artemis. 25 te Port Au Prince. Astrid Naess, 26 te Jacksonville. Attis, 24 v. Georgetown n. Pto. Ordaz. Averdijk, 26 v. Rotterdam n. Houston. Banggai. 24 te Chittagong. Batavia. 24 v. Hongkong n. Singapore. Batjan. 26 v. Singapore n. Bangkok. Bawean, 25 v. Houston te New Orleans. Bengalen, 26 v. Sagua la Grande n. Galveston. Bengkalis. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Bennekom. 24 v. Curasao n. Pta. Cardon. Blitar, 24 te Rotterdam. Bloemfontein. 25 te Amsterdam. Boskoop, 26 te La Uuion. Breda, 27 v. Guatanamo (Cuba) n. Pastelillo. Bussum, 26 te Suez. Byklefjell, 26 laat te Le Havre verwacht. Caltex Arnhem, 6/6 te Rotterdam verwacht. Caltex Delft, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Pernis. Caltex Leiden, 26 35 m. z.z.w. Finist. n. Londen. Caltex Pernis. 27 te Port Said. Caltex Rotterdam, 26 30 m. n.n.w. K. St. Vincent naar Port Said. Caltex The Hague, pass. 26 Dover n. Gothenburg. Caltex Utrecht. 28 te Bordeaux verwacht. Camerounkust, pass. 26 L. Palmas n. Amsterdam. Carrillo, 27 te Charleston. Castor. 25 te Port of Spain. Ceronia. 26 v. Pt. Okha n. Abadan. Charis, 22 v. Aruba n. Trinidad. Cinulia, pass. 23 Dover n. Curasao. Cirrus vveerschip), 24 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Colytto, 25 te Corpus Christi. Coolsingel, 26 125 m. n.o. S. Maria n. Pto. Ordaz. Corvda. 26 75 m. n.n.o. Brisbane n. Singapore. Cradle of Liberty. 26 te Pta. Cardon. Crania. 26 te Bombay. Dalerdiik, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Di- Eerens, 26 te Basrah. Dorestad, 23 v. Buenos Aires n. Curasao. Dordrecht, 25 v. Rotterdam n. Londen. Doris, 26 te Maracaibo. Drente, 26 172 m. o. Dondrahead n. Belawan. Duivendrecht, 26 v. Liverpool n. Londen. Fravizo. 27 te Liverpool. Friesland, 25 in Walvisbaai. Gaasterkerk, 26 te Napels. Gaasterland, 26 dw. Masira n Rio de Janeiro Gabonkust. 24 et Amsterdam. Ghanakust. 27 te Takoradi. Giessenkerk. 26 v. Port Said n. Genua. Graveland, 24 te Amsterdam. Grootekerk. 26 te Shanghai. Hathor, 26 v. Algiers n. Tunis. Hector, 26 v. Alexandrië n. Rotterdam. Hecuba. 26 v. Baos n. Ciudad Bolivar. Hera, 23 500 m. n.o. Martinique n. La Guaira Hoogkerk. 25 te Amsterdam. Houtman. 27 te Lorenco Marques. Hydra, 23 te Emden n. Bremen. Ilos, 24 v. Amsterdam n. Gothenburg. Ivoorkust, 26 v. Freetown n. Accra. Jacob Verolme, 26 te Baltimore. Japara KPM, 21 v. Singapore n. Bangkok Jason, 26 te Trinidad. Jupiter, 23 100 m. w. Capri n. Olicante. Kaap Hoorn. 26 v. Berre n. Malta. Kabylia, 26 v. Rotterdam n. Sundsvall. Kalinga, 26 v. Brisbane n. Singapore. Karossa, 26 v. Serui n. Hollanndia. Karsik, 25 v. Moji n. Hongkong. Kenia. 26 400 m. z.w. Azoren n. Curasao Kennemerland, 25 t.a. Paranagua. Kerkedijk, 25 te Rotterdam. Kermia, 26 te Teesport. Kertosono, 27 t.a. Southend. Kieldrecht, 25 te Rotterdam. Kinderdijk. 27 te New York. Koningswaard, 23 470 m. z.w. Recife n. B. Aires. Korenia, 26 v. Helsingborg n. Rotterdam. Nieuws in het &orf Jeugdvakantie. De leerlingen van de bedrijfsschool Figee uit Haarlem zijn dezer dagen vertrokken voor een buitenlandse reis. Er zullen tochten worden gemaakt naar Brussel, Antwerpen, Namen en naar de Ardennen Er wordt een bezoek gebracht aan de grote staalgieterijen Usines en Acie- ries Allard te Charleroi. Deze vakantie is bedoeld voor de algemene en culturele ontwikkeling van de leerlingen. Notariaat. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot notaris binnen het arrondisse ment Amsterdam, ter standplaats de ge meente Nieuwer-Amstel, de heer F. Ch. Dupuy, kandidaat-notaris te Haarlem. Geen spreekuur. De Haarlemse wethou der van sociale zaken, de heer A. J. M. Angenent, zal donderdag geen spreekuur houden. Ds. S. H. Spanjaard bedankt voor be roep. Ds. S. H. Spanjaard uit Baarn, die een toezegging van beroep had ontvangen in de vakature van predikant bij de Ne derlands Hervormde gemeente te Haar lem. ontstaan door het emeritaat van ds. E. Pot, heeft voor deze toezegging bedankt. Auto uitgebrand. In de nacht van zaterdag op zondag om half een is er brand uitgebroken in een Duitse personenauto, die geparkeerd stond op het parkeerter rein van „De Lakens" in de Kennemer- duinen. Voordat de brandweer van Over veen en Bloemendaal arriveerde, was de auto reeds geheel uitgebrand. Marionetten. Op 31 mei zal in het gebouw Zang en Vriendschap te Haarlem een uitvoering gegeven van Jacques Ver- nout's marionettentheater „La Condola". Aanrijding. Zondagmiddag omstreeks één uur zijn op het fietspad langs de Am sterdamsevaart in Haarlem twee brom fietsers met elkaar in botsing gekomen. Een 16-jarige losarbeider reed in de rich ting Haarlem naast een andere bromfietser en zag niet, dat van de andere kant even eens een bromfietser naderde. Deze, een 39-jarige rijwielbewaarder uit Haarlem, reed geheel rechts van het fietspad, maar kon ondanks een uitwijkmanoeuvre, een aanrijding niet meer voorkomen. De Am sterdammer moest met een ernstige linker dijbeenbreuk naar het Grote Gasthuis worden vervoerd, vanwaar hij naar het Binnengasthuis in Amsterdam is gebracht. De Haarlemmer had een ernstige hoofd wond en zijn 35-jarige echtgenote, die op de duo zat, had kneuzingen aan de borst en eveneens een wond aan het hoofd. Kosicia, 25 te Rotterdam. Kreeft, 25 te Rotterdam. Kryptos. 27 te Kiel. Kylix, 24 te Curasao. Limburg. 26 te Singapore. Lindekerk, 27 te Antwerpen. Lissekerk, 26 te Muscat. Lombok. 27 te Vitoria. Loosdrecht, 25 te Rotterdam. Laurenskerk, 26 te Basrah. Lemaire, 26 1180 m. o. Kp. Comorin n. Mauritius. Lindekerk, pass. 26 Ouesant n. Antwerpen. Loppersum. 26 v. Galveston n. Brownsville. Maas, 26 v. Baltimore n. New York. Macoma. 7/6 te Singapore verwacht. Maetsuycker, 29 te Fremantle verwacht. Malea. 27 te Singapore v. Miri. Mapia, 26 te Singapore. Maron, 26 te Tampa. Mataram. 27 et Port Sudan. Meerkerk, 27 v. Port Said n. Rotterdam. Meliskerk. 27 te Hongkong. Mentor. 26 25 m. n.n.o. Finisterre n. Madeira. Merwede, 27 v. Las Palmas n. Takoradi. Minjak. 24 te Singapore. Molenkerk. 26 52 m. z. Kreta n. Port Said. Moordrecht. 26 170 m. n.o. Tasmanië n. Kwinana. Naess Commander. 26 v. Cowes n. Banias. Naess Lion. 26 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Naess Tiger, 26 te Suez. Nanusa, 26 v. Aden n. Venetië. Oranjestad, pass. 26 Finisterre n. Madeira. Orestes. 25 te Amsterdam. Orion, 26 30 m. n.n.o. K. La Hague n. Antwerpen. Osiris. 24 te Jacksonville verwacht. Ouwerkerk. 27 te Hsingkang. Overijsel, 26 v. Alexandrië n. Genua. Ovula. 26 300 m. w.zav. Saigon n. Singapore. Parkhaven, 25 v. Sosario n. Buenos Aires. Pendrecht, pass. 26 Aden n. Abadan. Peperkust. 25 et Antwerpen. Perna. 26 v. Mauritius n. Reunion. Poelau Laut, 26 v. Suez n. Djeddah. Polyphemus, pass. 26 Malta n. Halifax. Prins Casimir, 26 te Chicago. Prins der Nederlanden, 26 te Aruba v. Curagao. Pr Fred. Will., 26 15 m. z.z.w. Lizard n. Le Havre. Prins Willem George Frederik. pass. 26 Cape Ro- sieres n. Le Havre. Pygmalion. 26 te Pta. Pitre. Radja, 26 v. Djibouti. Raki. 26 120 m. n.n.o. Pt. Sudan n. Port Said. Ridderkerk. 26 v. Aden n. Colombo. Rita. 26 te Pladju. P.oepat. 24 v. Amsterdam n. Port Said. Roggeveen. 2/6 te Auckland verwacht. Rondo. 26 te Durban. Schelpwijk, 26 v. Buenos Aires n. Curagao. Scherpendrecht, 26 60 m. z.o. Kreta n. Perz. Golf. Schie, 25 te Amsterdam. Sibajak. 23 440 m. w. Fayal n. Willemstad. Sigli. 27 te Hollandia. Soestdijk, 27 te Baltimore. Solon, 25 te Amsterdam. Stad Amsterdam. 26 280 m. n. Dakar n. Pepel. Stad Gouda, 26 te Rotterdam. Stad Haarlem, 25 te Amsterdam. Stad Leiden, 26 670 m. o.n.o. Cape Race n. A'dam. Stad Utrecht. 26 460 m. w. Scillys n. Hpt. Roads. Stad Vlaardingen, 26 590 m. w. L'end n. Vlaard. Stanvac. Malacca, 27 te Tandjong Uban verw. Stentor. 23 v. Port of Spain n. Mobile. Straat Bali, 26 v. Yokohama n. Nagova. Straat Banka. 28 te Sydney verwacht. Straat Cook. 26 290 m. n.o. Beira n. Zanzibar. Straat Madura. 26 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Straat Mozambique. 26 te Walvisbaai. Sunetta. 24 te Devonjort. Tarakan, 26 te Pladju. Tegelberg. 29 te Singapore verwacht. Teiresias. pass. 26 Kp. Guardafui n. Penang. Telamon. 26 350 m. n. Haiti n. Curagao. Tero. 26 te Buenos Aires. Tiberius, 26 800 m. z.w. Azoren n. Antwerpen Tibia, pass. 25 Algiers n. Colombo. Titus, 26 te Guadeloupe n. St. Kitts. Tiibadak, 24 v. Surabaja n Bin tang. Tjitjalengka. 25 te Yokkaichi. Tomocyclus. 26 v. New York n. Curagao. Triton. 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Trompenberg. 25 te Antwerpen. Utrecht, 25 v. Rotterdam n. Nieuw Guinea. Van Cloon. 26 90 m. o Brisbane n. Singapore. Van der Hagen. 26 370 m. n.o. Sint Helena naar Kaapstad. Van Linschoten, 26 v. Tientsin n. Kobe. Van Neck. 26 v. Yyttleton n. Dunedin. Van Noort, 24 800 m. w. Ade.laide n. Ade.laide. Vasum. pass. 26 Oran n. Mena Al Ahmadi. Waal, 27 te Eleusis. Weltevreden, 27 te Napels verw. v. Port Said. Westertoren. 26 dw. Algiers n. Ummsaid. Wieldrecht, 26 60 ni. n.o. Bone n. Coryton. Willemstad. 26 v. Port of Spain n. Brighton. Wonosari, 26 25 m. n. Bougie n. Alexandrië. Zuiderkerk, 25 v. Mombasa n. Aden. KLEINE VAART Brouwersgracht, 24 te Amsterdam. Draco. 23 v. Hamburg n. Amsterdam. Elsa. pass. 24 Vlieland n. Zaandam. Ilias, 26 28 m. n. Kp. St. Vincent n. Amsterdam. Inspect. Melelma, 26 dw. Wight n. Philippeville. Joost, 22 Goteborg gepass. n. Zaandam. June, 26 60 m. n.w. Hoek v. Holland n. maassluis. Leliegracht, 24 te Kasko. Manto, 26 40 m. z.w. Beachyhead n. Amsterdam. Midas, 23 v. Aarhus n. Amsterdam. Nero. 23 te Amsterdam n. Hamburg. Netta, 22 v. Genua n. Napels. Prinsengracht, 26 100 m. w. Algiers n. Huil. Schippersgracht, 23 v. Burghhead n. Tyne. Tilly, 26 dw. Callandsoog n. Zaandam. Zeeland. 26 v. Kosichang, 27 te Songkhla. SLEEPVAART Hudson. 27 te Carthagena. Oceaan. 23 te Almlrante. Poolzee. 27 800 m. n.o. Barbados n. Carthagena. Rode Zee, 27 340 m. z.z.o. Houston n. Houston. Thames, 27 900 m. z.z.w. Fayal n. Trinidad. Titan, 27 100 m. o. Santiago de Cuba n. S. de Cuba. Tyne, 27 50 m. z.o. Perim n. Southampton. Zwarte Zee, 27 v. Dover te Southampton.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11