Aanbesteding Jezus leeft COMMANDEUR COMMANDEUR Grote opkomst bij verkiezingen in Haarlem en randgemeenten 't Is uitkijken Vervetal Gebr. Duursma DE BEURS Amsterdamse Beurs MINERVA LANCKHORSTLAAN 103 SCHREURS HEEMSTEDE ECHTE WALES „DE SPAARNESTAD AUTO-RADIO Verf Van Vettewinkel 11 Nederlandse toeristen geïsoleerd op Corsica Voorstel tot vorming van internationaal rampenfonds Initiatief van Nederlandse Rode Kruis Nederland opnieuw beschuldigd Turkse parachutiste is buiten levensgevaar Jubilerende bisschop droeg een mis op Geen absolute meerderheid voor de C.D.U. in Italië Geen stabiele regelingen in komende vijf jaar LAATSTE NIEUWS Nederlands-Belgisch akkoord over nieuwe zeesluis te Terneuzen Scheepvaart ANNA KARENINA M. J. Hagen C. J. Sorgdrager Wagenweg j bij HoutpLfeUraa LIKDOORNS WONDEROLIE „GFCINTJi ZELFBEDIENING WOENSDAG 28 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De verkiezingen in Haarlem en om streken hadden niemand verwachtte eigenlük a"ders een bijzonder rustig ver loop. 1° Haarlem vermoedde men, dat de opkomst deze keer groter zou zijn dan twee maanden geleden bij de verkieziug van de provinciale Staten. In de eerste plaats is dat danken aan het buitengewoon mooie weer, waardoor het wandelingetje naar het stembureau geen al te vervelende opgave was en bovendien was er ditmaal een ruim gebruik gemaakt van de mogelijkheid om bij volmacht te stemmen. Niet minder dan 2100 Haarlemmers, die om de een of andere reden niet zelf het vakje van hun keuze rood konden maken (door ziekte of vakantie) hebben namelijk een ander opdracht gegeven de stem niet verloren te laten gaan en dit taakje over te nemen. Vanmorgen om zeven uur bleek, dat de bezetting van de stembureaus goed te noemen was. Natuurlijk waren er wel enkele zieken, maar dc opengevallen plaat sen werden spoedig ingenomen door enkele reservekrachten. Korte tijd later waren alle leden van de 113 stembureaus aan wezig, hetgeen betekende dat er 565 Haar lemmers de afdeling verkiezingen terzijde stonden bij dit nauwkeurige werk. Deze ge meentelijke afdeling werkt overigens, on der leiding van de heer W. A. van Etten, de hele dag op volle toeren, terwijl men uiteraard des avonds doorging, aangezien alle stemmen enkele keren geteld dienen te worden. Men had echter de verkiezingen van twee maanden geleden nog vers in het geheugen zodat een ieder zijn taak kende en de uit slag dus niet al te lang op zich zou laten wachten. Weliswaar zou het stembureau- Ramplaan een van de laatste bureaus zijn, waarvan de stemmen binnenkomen, omdat daar niet minder dan dertienhonderd Haar lemmers hun stem moesten uitbrengen, maar de heer Van Etten verwachtte toch, dat de uitslag omstreeks tien uur. half elf bekend zou zijn. Zoals gezegd, moeilijkheden deden zich in Haarlem vrijwel niet voor, hoewel er Op Corsica bevinden zich op het ogen blik ongeveer 75 Nederlandse vakantie gangers, die door het verbreken van de verbindingen met het .opstandige" eiland geen contact hebben met de buitenwereld Vrijwel al deze toeristen logeren in het bungalowpark, dat onze landgenoot H. H J. Vroom nabij Calvi exploiteert. Op eer ste pinksterdag zou een twintigtal Neder landers per boot van Corsica vertrekken naar Nice, om vandaar per bus naar huis terug te keren. Daar de bootverbindingen tussen Corsica en het vasteland zondag werden verbroken, kunnen deze toeristen dus nog wat langer dan de bedoeling was van de Corsicaanse zon genieten. Uit alle berichten blijkt overigens, dat het op Cor sica volkomen rustig is zodat men zich liet ongerust behoeft te maken over de iaar vertoevende landgenoten. Tijdens de najaarsvergadering van de Liga van Rode Kruisverenigingen die in september te Genève wordt gehouden zal een Nederlands voorstel tot het vormen van een internationaal rampenfonds zeer waarschijnlijk worden aanvaard. Een boek je met de voornaamste inhoud van de vier Rode Kruisconventies zal in miljoenen exemplaren verspreid worden. Daarvan is vooral de vierde conventie over de be scherming van de burger in oorlogstijd van algemeen belang. Voorts zal een vaste telexverbinding tussen de Nationale Rode Kruis-organisa- ties, de Liga en het Internationale Comité ten behoeve van hulpverlening bij ramper overwogen worden. SSinds 1951 hielp het Nederlandse Rodf- Kruis bij buitenlandse ramp met 10 miljoen aan goederen. Gehoopt wordt, dat de inzamelingscam pagne van dit jaar twee miljoen gulden ol 18 cent per hoofd der bevolking zal op brengen. Het resultaat van 1957 was 1,4 miljoen DJAKARTA (ANP) De militaire com mandant van de Molukken, luitenant-ko lonel Pieters. heeft verklaard, dat onder Nederlandse vlag varende oorlogsschepen hulp hebben verleend aan operaties der opstandelingen aan de westkust van Hal- maheira. Pieten vertelde, dat de regeringstroe pen ter hoogte van de kust bij Djailolo, in het noordwesten van Halmaheira, on der Nederlandse vlag varende schepen hadden waargenomen, toen de troepen der opstandelingen van Noord-Celebes daar enkele weken geleden landden. Kortgeleden nabij Djailolo gevangen ge nomen opstandelingen hebben aldus Pie ters, bekend dat Nederlandse schepen bij deze operaties vanuit zee hebben geassis teerd. In antwoord op een vraag van welk type de schepen waren, die de Nederlandse vlag voerden, antwoordde Piet rs- „Oorlogs schepen". Hij voegde hier nog aan toe „Een ervan leek op een korvet." Gevraagd op welke manier zij de opstan delingen hielpen, antwoordde Pieters: „Zij dekten de landing van de rebellentroe pen". Op de vraag of de schepen schoten heb- °en gelost, luidde het antwoord: „neen". Pieters zeide verder de namen van de schepen niet te weten. Ook wist hij niet of de schepen Nederlandse bemanningen hadden, hij zeide dat de schepen voeren 'n de wateren tussen Djailolo en Ternate Pieters legde zijn verklaringen af tij dens een persconferentie voor buitenland- 56 co-respondenten in Dj -karta. ,0e toestand van de Turkse parachutiste, cie tweede pinksterdag tijdens de vlieg den op Eelde ernstig gewond raakte, is jhans naar omstandigheden vrij gunstig. Er 15 geen levensgevaar meer aanwezig. wel enkele klachten waren van mensen, die geen oproep hadden gekregen. In de meeste gevallen bleken deze Haarlemmers op de een of andere manier uitgesloten te zijn van het kiesrecht, terwijl er voorts een aantal anderen waren, die uit een andere plaats afkomstig waren en die verzuimd hadden zich in te laten schrijven. Ook in de randgemeenten was de op komst zeer behoorlijk. In Heemstede deed zich vanmorgen een kleine moeilijkheid voor bij het stembureau aan het Roemer Visserplein. Toen daar vanmorgen om acht uur de eerste kiezers zich aanmeld den waren de stembiljetten niet aanwezig. Later bleek, dat zij door de chef van het bedrijf, waar het stembureau gevestigd is, de avond te voren in ontvangst genomen waren. Hij had echter verzuimd ze tijdig aan de leden van het stembureau te over handigen. Om tien minuten over acht was het misverstand opgelost en konden de kiezers hun stem uitbrengen. Inmiddels waren zeven kiezers vertrokken zonder hun stem te hebben uitgebracht. Vijf van hen zijn later weer opgespoord, waarna een regeling getroffen is, volgens welke zij alsnog later konden stemmen. Onder grote belangstelling celebreerde hedenmorgen de oud-katholieke bisschop van Haarlem, monseigneur J. van Oord, in de Oudkatholieke kerk aan de Kinderhuis singel een mis ter gelegenheid van zijn gouden priesterjubileum. In de predikatie, die gehouden werd door de deken van het bisdom, pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, her innerde deze aan de versregels „Loof den Heer, mijn ziel, en al wat binnen in mij is, Zijn Heilige Naam" uit psalm 103. Deze versregels zijn naar hij zeide, wel zeer van toepassing bij dit jubileum. Wanneer dit in waarachtige ootmoed herdacht wordt dan betekent het tevens versterking der vroomheid. „De kerk gedenkt vandaag hoe mgr. Van Oord vijftig jaar in de wijn gaard des Heren heeft mogen arbeiden. Zij kent zijn eenvoudige vroomheid en zijn diep geloof". Als representant van het bis dom Haarlem sprak pastoor Nieuwijhuy- zen zijn dank uit voor alles wat de Heer der Kerk door de bisschop heeft geschon ken. Deze wilde geen persoonlijk geschenk aanvaarden. Daarom is het geschenk dat namens de clerus der kerk en der kerk besturen der parochies werd aangeboden een mozaïek in Venetiaans glas, voorstel lende de Goede Herder, waarvan een ge kleurd ontwerp op het bordes te bezich tigen was. Het is vervaardigd door de Haarlemse glazenier Frans Balendong. Na de mis zeide mgr. Van Oord zich nauwelijks te kunnen voorstellen, dat er nu reeds vijftig jaren van priesterschap op hem drukken. „Het priesterschap is als een kostbaar weefsel, waaraan God en de mens samen werken. Door de menselijke armzaligheid vertoont het vaak donkere schaduwen, zodat men voortdurend her innerd wordt aan Christus' uitspraak: „Zonder Mij kunt gij niets doen". Na de mis die van half elf tot .kwart over twaalf duurde bestond er voor alle aanwezigen gelegenheid de' bisschop de hand te drukken. ROME (Reuter) De uitslagen van de algemene verkiezingen in Italië laten zien dat de regerende christen-democraten er de communisten en socialisten sterker zij" geworden. Zij wonnen ten koste van dr- neo-fascisten en monarchisten, die aar kracht hebben ingeboet. Drie voormaligt bondgenoten van de westersgezinde chris ten-democraten de liberalen, sociaal democraten en republikeinen hebber eveneens enige winst behaald. Kamerzetels 1958 1953 Chr.-democraten 276 265 (en Zuid-Tiroolse partij) Communisten 140 143 Socialisten 84 75 Volksmonarchisten 13 Ver. monarchisten 10 40 Neo-fascisten 25 29 Sociaal-democraten 23 19 Liberalen 16 14 Renublikeinen/Radicalen 7 7 Comunita 1 Union Valdotaine 1 Senaatszetels Percentage.- 1958 1953 1958 1955 124 113 42.7 40 60 51 22.7 22.6 35 28 14.2 12.8 5 2.6 2 15 2.2 6.9 8 9 4.7 5.8 5 4 4.6 4.5 4 3 3.5 3.0 1.4 1.6 0,8 De winsten van links doen moeilijk- heden bij de vorming van stabiele rege ringen in de volgende termijn van vijf jaar verwachten Naar men meent zou de Franse crisif een factor geweest zijn die bijgedragen heeft tot de stemmenwinst van zowel d'- christen-democraten als het „bolwerk tegen revolutie", als van de communisten, die zich als leiders opwerpen van het ver zet tegen fascisme. Volgens een voorlopige prognose zouden de christen-democraten een kleine meer derheid kunnen verzamelen als zij er in kunnen slagen de centrum-coalitie waar mee zij vele jaren geregeerd hebben, op nieuw in het leven te roepen. Maar de kleine liberale partij, de sociaal-democra ten en de republikeinse partijen, hun voor malige bondgenoten hebben onafhankelijk aan de verkiezingen meegedaan. De volksmonarchisten hebben zich in dt afgelopen parlementaire periode van dc verenigde monarchistische partij afge scheiden. De Comunita-beweging heeft voor het eerst aan de verkiezingen meege daan en pleit voor decentralisatie van het bewind en een nieuw partijstelsel. De Union Valdotaine is een groepering die beperkt is tot het gebied van het semf autonome aostadal aan de Franse grens Zij wil grotere autonomie voor het gebied. Nederland en België hebben een akkoord bereikt over de bouw van een nieuwe zee sluis te Terneuzen. Voorts is overeenstem ming bereikt inzake verbeteringen aan het kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent en inzake de verdeling van de kosten der werkzaamheden. De definitieve technische gegevens zullen worden vastgelegd in een Belgisch-Nederlandse conventie, waaraan thans wordt gewerkt. Dit heeft de Belgische minister van Bin nenlandse Zaken, Vermeylen, vanochtend volgens „Belga" meegedeeld aan journa listen na afloop van een kabinetszitting. De minister zei, dat het akkoord het ge volg is van een briefwisseling tussen de Belgische minister-president Van Acker en diens Nederlandse ambtgenoot dr. W. Drees. Het Nederlandse ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft bevestigd dat Nederland en België tot een akkoord zijn gekomen over de bouw van een nieuwe zeesluis te Terneuzen, het verbeteren van het kanaal van Terneuzen naar Sas van Gent en de kostenverdeling van deze wer ken over beide landen. van gis teren AMSTERDAM Vrijwel alle beurzen in Europa zien met spanning uit naar de gebeurtenissen in Frankrijk en of generaal De Gaulle wel of niet aan de macht zal komen. Aan uit breidingen van posities werd ook te Am sterdam niet gedacht en men wachtte liever af, alvorens nieuwe posities aan te gaan. In deze uiterst kleine markt had het aanbod de overhand, maar de koersver liezen bleven beperkt. Aandelen Kon. Olie waren echter op 165.20 ongeveer 2.70 beneden de slotkoers van vrijdag. Het koersverlies werd veroorzaakt doordat deze aandelen lager afkwamen uit Wallstreet, waar de overige markt iets beter lag op goede vooruitzichten in de staalindustrie aldaar. Aandelen Kon. Olie bleven onge veer een gulden beneden pariteit New York. Parijs gaf een enkel stuk. In de Philipshoek woog de vraag voor Duitse rekening op tegen het locale aanbod. De koers fluctueerde binnen nauwe grenzen, 283'/2 a 284, tegen de vorige slotprijs van 284%. Unilever had wat meer van aanbod te lijden en moest een koersverlies van on geveer drie punten incasseren. AKU was fractioneel lager. Aandelen KLM werden min 0.50 op 99,50 geadviseerd. Ook in de scheepvaarthoek ging er wei nig om. Aandelen Van Ommeren wisselden stuivertje en verloren de drie punten winst van vrijdag. Ook de overige waaraen moes ten genoegen nemen met een verlies van 1 percent. In de cultures waren de grote kopers in de hoek van de aandelen Ver. Deli verdwenen met als gevolg, dat deze aandelen 2 punten lager noteerden. Am sterdam Rubber en HVA ondergingen wei nig verandering. De drukte in de staatsfondsenhoék is voor een groot deel verlegd naar de hoek van de leningen van de Bank voor Neder- landsche Gemeenten. De staatsfondsen wa ren over het algemeen een kleinigheid lager, terwijl de leningen van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten vrijwel onver anderd bleven. Verder werden nog vernomen aandelen steenfabrieken „Udenhout" op 83 (85%) op het passeren van het dividend (v.j. 8 per cent), aandelen Brocades Stheeman 176 (177), Boom en Ruygrok onveranderd op 128 en aandelen Metaalbuizenfabr.ek „Ex celsior", na de rumoerige vergadering van verleden week, op 75 (82). Verder werden nog geadviseerd aandelen Nat. Handels bank op 81, hetgeen niet veel verschilde met de vorige slotprijs. De bank stelt een dividend voor van 6 percent (v.j. 7 percent). Prolongatie 4 percent. (ANP.) NEW YORK Vlak voor beurseinde was er een scherpe opleving in de staalsector. U.S. Steel steeg meer dan een dollar en nam de gehele staalgroep mee. Verder waren er slechts onregelmatige koersbewegingen, over het algemeen met een licht dalende tendens. De slotkoersen lagen echter boven de laagste dagwaarden. Bij de oliec sloot Wilcox Oil meer dan 2 dollar en Kerr Mc. Gee een dollar hoger. De groep als geheel was lager. Bij de spoorwegen verstevigden Norfolk and Western en Kansas City hun posities; bij de auto's waren dat General Motors en Ford. Eastman en Du Pont lieten kleine stijgingen noteren. De lijst was over het geheel zeer rustig. Het industriegemiddelde kwam van 461,06 op 460,68; dat voor spoorwegen van 116.05 op 116,00 en dat voor openbare nuts bedrijven van 77,66 op 77,74. De omzet bedroeg 2.180.000 aandelen tegen 2.500.000 de vorige dag. Van de 1163 verhandelde fondsen sloten er 410 hoger en 488 la ger. (UP) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%°/o Nederl. '47 90 ,s/.« 91'/i« 3 °/o Nedl. 1962/64 94 93,5/.« A.K.U 166 165% Calvé Delft 286 Va 286 Van Gelder Zonen 160% 160 K. N. Hoogovens. 278 278 Nederl. Ford 158 155 N. Kabelfabriek. 230 230 gew.Philips Gloeil. 283 284 Pref.PhilipsGloeil. 153% 153% Unilever 323 325 Wilton Fyenoord 187 Dordtsche Petrol. 695% 700 Kon Petroleum f 165,4 f 166,." Billiton 169% 170 A'dam Rubber 58 Va 58 K.L.M ƒ99.10 98,- Holl. Amer. Lijn 140)4 140 K.N.S.M 127)4 128 N. Scheepv. Unie 107% 107% v. Nievelt Goudr. 130)4 116% e i Phs. v. Ommeren 218 217 H.V.A 94 95 Verg. Deli Mijen. 83 V. 82 Amsterd. Bank 213% 213 Nat. Handelsbank 82 Ned. Handel Mij. 152% 153 Rotterd. Bank.... 176% 177 Twentsche Bank 153 153 4 Anaconda Copper 46)4 46 Bethlehem Steel.. 42% 42% U.S. Steel 64% 65 General Motors.. 38% 38% Shell Union 74% 73% Tidewater 23 23 Aagtedijk, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Aagtekerk, 27 1000 m. z.w. Minikoy n. Fremantle. Aalsdijk, 27 100 m. o.z.o. Aden n. Belawan. Albireo. 27 40 m. z. Kreta n. Port Said. Alcor, 27 v. Las Palmas n. Recite. Alkes. 27 te Montevideo. Almkerk, pass. 28 Straat Messina n. Genua. Alphard, 28 te Santos. Ameland, 27 v. Rotterdam n. Stanlow. Ampenan, 28 te Amsterdam. Amsteldijk, 27 460 m. n.n.w. Fdores n. Le Havre. Amstelpark, 27 v. Vizagapatnam n. Calcutta. Amstelveen, 27 580 m. o. Tokio n. Vancouver. Angolakust, 27 v. Abidjan n. Rivercess. Anne Christina, 27 te Recite verwacht. Arendskerk, 28 te Rotterdam. Artemis, 28 te Santiago de Cuba. Bali, 27 te Khorramshar. Banda, 27 1540 m. w.z.w. Honolulu n. N. Orleans. Banggai, 27 v. Chittagong n. Calcutta. Bengalen. 30 te Galveston verwacht. Bennekom, 25 v. Curacao n. Pta. Cardon. Breda, 27 v. Guatanamo n. Cuba. Bussum, 27 v. Port Said n. Amsterdam. Callisto, 27 dw. Malinhead n. Beltast. Caltex Arnhem, 27 te Suez. Caltex Delft, pass. 27 Finisterre n. Pernis. Caltex Leiden, 27 100 m. z.z.w. Ouess. n. Londen. Caltex Rotterdam, 27 42 m. n. Oran n. Port Said. Caltex The Hague. 28 te Gothenburg. Caltex Utrecht. 28 te Bordeaux. Camerounkust. 27 320 m. z.w. Kaap Sint Vincent naar Amsterdam. A Camilia, 27 10 m. w.z.w. Wight n. RotWrdam. Carrillo, 27 te Charleston verwacht v. Cortes. Ceronia, 27 135 m. z.w. Karachi, n. Abadan. Charis, 20 210 m. n.w. Georgetown n. Georgetown. Cistula, 2 v. Singapore n. Australië/Nw.-Guinea. Cleodora, 27 10 m. z.w. Bali n. Sydney. Concepcion, 26 te Asuncion. Coolsingel. 27 290 m. z. Fayal n. Puerto Ordaz. Corilla, 27 v. Dar Es Salaam n. Aden. Cralle of Liberty, 28 v. Pta. Cardon n. Rotterdam Crania, 26 te Bombay v. Durban. Dalerdijk, 27 v. Bremen n. Hamburg. Dongediik, 29 te Antwerpen verwacht. Dorestad, 26 140 m. z.o. Santos n. Curacao. Duivendrecht, pass. 27 Landsend n. Londen. Eemdijk, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Eenhoorn, 29 te Gibraltar verwacht. Elizabeth B, 27 730 m. n.w. Flores n. Dordrecht. Fravizo, 27 te Liverpool v. Las Palmas. Gaasterkerk, 27 v. Napels n. Port Said. Ghanakust, 27 te Takoradi verwacht. Giessenkerk, 27 35 m. w. Kreta n. Genua. Guineekust, 26 100 m. n.o. Finisterre n. Safi. Hathor, 28 te Tunis. Helicon, 27 v. Amsterdam n. Bremen. Hera, 26 220 m. w.z.w. Martinique n. La Guaira. Hennes. 27 te Corinto verwacht. Hilversum, pass. 24 Azoren v. Suez n. Ph.delphia. Hispania, 28 v. IJmuiden n. Bilbao. Houtman, 27 v. Lorenco Marques n. Durban. Java, 28 te Semarang. Jupiter, 26 te Cartagena n. Tanger. Kaap Hoorn, 28 te Malta verwacht v. Berre. Ksbylia, 27 te Brunsbüttel n. Sundsvall. Kara, 27 150 m. n.w. Muscut Mean n. Gibraltar. Karimata, 26 te Beyrouth Karimun. 27 te Rastanura. Katelysia, 27 v. Elbe n. Rotterdam. Kcllia, 27 160 m. z.o. Tjilatjap n. Miri. Kenia, 840 m. z.w. Azoren n. Curacao. Kertosono, 27 t.a. Southenn n. Londen. Kloosterdijk, 26 450 m.t o.z.o. Cape Race n. Antw Koningswaard, 28 te Buenos Aires. Kopionella, 28 te Durban. Korenia. 27 te Rotterdam. Kylix, 27 v. Pta. Cardon n. Curacao. Laertes, 27 v. Rejang n. Manilla. Laurenskerk, 27 te Basrah. Leopoldskerk, 27 te Basrah verwacht. Leto, 27 210 m. z.w. Ouessant n. IJmuiden. Leuvekerk, 27 te Khorramshar. Lindekerk, 27 te Antwerpen verw. v. Port Said. Lissekerk, 27 te Muscat. Lombok, 27 te Victoria verwacht. Loppersum, 27 v. Brownsville n. New Orleans. Louis Lantz. 27 90 m. n.w. Monrovia n. R'dam. Maaskerk, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. Maetsuycker, 28 te Fremantle verw. v. Tj. Mam. Maron. 28 te Mobile. Mataram, 27 v. Port Sudan n. Massawah. Meerkerk, 27 v. Port Said n. Rotterdam. Meliskerk, 27 te Hongkong verwacht v. Tsintao. Mentor, 27 175 m. w. Lissabon n. Madeira. Merak N, 48 m. z.o. Rio Grande n. Montevideo. Merwede, 27 v. Las Palmas n. Takoradi. Molenkerk, 27 te Port Said. Mijdrecht, pass. 27 Straat Ormoesz n. Houston. Naess Command., 27 85 m. n.n.o. Finist. n Banias. Nestor, 28 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 27 v. R'dam, 23 te Le Havre. Noo.rciam, 27 340 m.. o.z.o. Kp.Race n. Rotterdam. Noordwijk, pasfe. 27 Las Palmas n. Coruna. Noordzee, pass. 27 Kp; De Gata n Philadelphia. Notos, 26 dw. Finisterre n. Alexandrië. Ommenkerk, 27 400 m. w. Sabang n. Penang. Oostkerk, 27 te Suez verwacht. Oranje, 28 te Colombo. Oranjefontein. 26 650 m. z.w. L. Palm. n. L. Palm Oranje Nassau, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranjestad, 23 te Madeira. Orion, 27 te Antwerpen v. Lattakia. Overijsel, 27 Kreta gepass. n. Genua. Ovula. 28 te Singapore verwacht. Pendrecht. 27 60 m. o.n.o. Ras Alkalb n. Abadan Peperkust, 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Poelau Laut, 28 te Djeddah. Poseidon, 28 te La Guaira. Prins Alexander. 27 v. Havana n. Boston. Prins Frederik Willem, 27 te Le Havre. Prins der Nederlanden. 27 te Cartagena verwacht. Pygmalion, 28 te Barbados. Raki. 28 te Suez. Ridderkerk, 27 345 m. o. Aden n. Colombo. Riouw. 28 te Sydney. Rotti, 28 te Semarang. Rijnkerk, 28 te Kaapstad. Saidja, 27 v. Bukom n. Pladju. Samjang, 27 te Tandjong Priok. Schiedijk. 27 v. Newport News n. New York. Senegalkust, 28 te Le Havre. Siaoe. 27 140 m. z. Penang n. Singapore. Sirrah. 27 380 m. o.z.o. Hainan n. Singapore. Sliedrecht, 27 85 m. z.z.w. Finisterre n. Swansea Soestdijk, 27 te Baltimore verwacht. Solon, 25 te Amsterdam n. Hamburg. Sommelsdijk. 28 te Bremen. Stad Alkmaar. 27 v. La Spezia n. Bona. Stad Amsterdam. 27 10 m. n. Kp. Verde n. Pepei. Stad Arnhem. 27 v Vlanrdingen n. Lulea. Stad Delft, 27 te Port Sudan verwacht. Stad Rotterdam, 28 te Wabama. Stad Utrecht, 27 710 m. w. Scillys n. Hpt. Roads Stad Vlaardingen, 27 385 m. w. L'end n. Vlaard. Stan vac Ogan, 27 v. Tj. Uban n. Spuket (Siam). Stanvac Pendopo, 28 te Belawan verwacht. Stanvac Talang Akar. 30 te Bangkok verwacht. Statue of Liberty. 26 330 m. n.o. Mogadiscio naar Philadelphia. Stentor, pass. 26 Jamaica n. Mobile. Straat Banka, 27 te Sydney verw v. Brisbane. Straat Malakka. 28 te Singapore. Straat Singapore. 27 v. Fremantle n. Mauritius. Str. Torres. 27 120 m. n. Christmas eil. n. Singap Sumatra. 27 v. Singapore q. Labuan. Sunetta. 28 v. Devonport n. Adelaide. Tabian, 27 v. Singapore. 28 te Port Swettenham Tankhaven I. 28 te Tandj. Uban v. Sungeigerong. Tappanzee, 29 te Chalna. Telamon, pass. 27 Mona eil. n. Curacao. Tiberius, 27 650 m.t z.w. Azoren n. Antwerpen. Tibia, pass. 27 Malta n. Colombo. Tjipanas, 27 260 m. n.n.o. Diego Garcia n. Penang Tjipondok, 27 v. Surabaja n. Belawan. Tomori, 27 180 m. o. Ceylon n. Aden. Towa, 27 80 m. n. Madeira n. Rio de Janeiro, v Heemskerck, 27 840 m. z.w. Colombo n. Singap Van Linschoten, 29 te Kobe verwacht. Van Riebeeck, 25 v. Singapore n. Rangoon. Vasum, 27 17 m. n.w. Kp. Boucaroni n. Mena. Vivipara, 31 te Mena Al Ahmadi verwacht. Weltevreden, 27 v. Napels n. Genua. Westerdam, 27 760 m. z.w. Landsend n. N. York Westertoren, 27 34 m. n.o. Tunis n. Ummsaid. Westland, 26 380 m. z.z.w. Las Palmas n. A'dam Willemstad. 28 v. Brighton n. Plymouth. Wonosari, 29 te Alexandrië verwacht. Zeeland. 27 v. Songkhala n. Naradhivas. Zonnekerk, 28 t eLas Palmas. Zuiderkerk. 27 170 m. z.z.w. Ras Hafun n. Aden KLEINE VAART Alcetas, 26 te Amsterdam n. Hamburg. Atlas. 24 te Tel Aviv n. Haifa. Bab T. 18 v. Westpoint te Rotterdam. Boreas. 27 50 m. z.z.w. Villano n. Rotterdam. Brouwersgracht, 26 Kiel gepass. n. Helsinki. Eljo, 24 v. Garston te Dublin. Elsa. 24 v. Norrsundet te Zaandam. Heerengracht. 27 v. Rotterdam n. Ventspils. Ilias. 25 v. Cadiz n. Amsterdam. Joost, 24 v. Gruvon te Zaandam. Kp. St. Vincent, pass. 23 Br.büttel n. IJsselmonde. Kaap Falga, 24 v. Kristinehamn n. Zaandam. Manto, 27 et Amsterdam n. Odense. Pavo, 14 v. Londen te Rotterdam. Phidias. 25 et Izmir n. Messina. Plato, 26 te Aalborg n. Aarhus. Ponza, 18 v. Goole te Rotterdam. Schippersgracht, 27 v. Newcastle n. Helsinki. Thaletas, 27 30 m. z.w. Lissabon n. Oran. Tilly, 22 v. Stugsund n. ZZaandam. SLEEPVAART Cycloop, 28 50 m. z.w. Ouesant n. Barbados. Friesland, 28 810 m. z.o. eil. Wake n. Manilla. Hudson. 26 te artagena (Columbia). Humber, 28 v. Trinidad n. Nueva Palmira. Poolzee, 28 330 m. o.n.o. Martinique n. Carthagena. Rode Zee, 28 te Port Arthur. Thames, 28 1170 m. z.z.w. Fayal n. Trinidad. Titan, 23 dw. Nuevitas (Cuba). Tyne, 28 250 m. n.w. Perim n. Southampton. Zeeland, 28 dw. Nuevitas. Zwarte Zee, 26 te Southampton. De Heer en Mevrouw VAN DER BURG- DE BUCK geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun zoon ONNO Groningen. 24 mei 1958. H. W. Mesdagstraat 58 a. Op le Pinksterdag is kalm en zacht van ons heengegaan onze lieve moeder en oma ELISABETH CORNELIA MARIA DER KINDEREN geb. BEEKMAN in de leeftijd van 74 jaar. Koog a/d. Zaan: M. E. W. Honig- der Kinderen Dr. G. N. Honig Victoria Australia: T. H. der Kinderen J. der Kinderen-Marmo Kaapstad Zuid-Afrika: J. G. der Kinderen R. der Kinderen-Ramm Doorn: E. C. M. v. Hensbergen. der Kinderen R. v. Hensbergen en Kleinkinderen. Huis ter Heide, 25 mei '58 Mesdaglaan 3. Condoleance-adres: Hoogstr. 18, Kook a/d. Z. De overledene is opge baard in een der rouwka mers Zijlweg 63, bezoe ken van 24 uur en des avonds van 7.30—8 uur De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 30 mei op de Begraafplaats „Westerveld", na aan komst van trein 15.04 uur halte Driehuis-Wester- veld. Op le Pinksterdag is kalm en zacht van ons heengegaan onze dochter en zuster ELISABETH CORNELIA MARIA DER KINDEREN geb. BEEKMAN in de leeftijd van 74 jaar. Aerdenhout: A. L. C. Beekman Santpoort: M, C. E. Moojen. Beekman Haarlem: A. J. J. Schaeffer- Beekman Heden ging van ons heen, I na een langdurig en zeer geduldig gedragen lijden, i mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder, be- huwdmoeder. dochter en zuster Marianne Wilhelmina Gonggrijp geb. Meyroos op de leeftijd van 50 jaar. Uit aller naam: Mr. W F. Gonggrijp Haarlem. 27 mei 1958. Stolbergstraat 18. De'crematie zal plaats vinden vrijdag 30 rnei in TïeT*crematorium te Vel- sen. na aankomst van trein 10.04 uur. halte Driehuis-Westerveld. Liever geen rouwbezoek. Enige en algemene kennisgeving. Heden werd van ons weg genomen onze jongste lie veling JOHN SIMON in de leeftijd van bijna 6 maanden. J. E. van der Noordaa D. van der Noordaa. Poppinga Edith en Roland. Heemstede. 24 mei 1958 Binnenweg 112. Heden ging na een kort stondige ziekte zonder strijd van ons heen, mijn lieve vrouw en onze zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder BERENDINA MULDER KRAMER op de leeftijd van 63 jaar. H. A Mulder Den Haag: H. L. Mulder-Kok A, Mulder Ellen Frits Haarlem, 27 mei 1958. Kruisstraat 44 H. De overledene is opge baard in een der rouwka mers Zijlweg 63, bezoeken van 24 uur en des avonds van 7.308 uur. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 30 mei om 11 uur op de Noor derbegraafplaats. Hiermede betuigen wij onze dank voor de belangstelling bij het overlijden van onze vader, behuwd- en groot vader, de heer A. BIJSTER Uit aller naam: J. BIJSTER Twijnderslaan 45. r HEEMSTEDE Tel. 34345 DONDERDAG 29 MEI - 8.15 uur GRETA GARBO en FREDERIC MARCH in 18 j. Arts PRAKTIJK HERVAT Arts PRAKTIJK HERVAT Leverancier van all* Ziekenfondsen. ADRESWIJZIGING Vanaf heden is ons adres Telefoonnummer blijft 38497 AUTOFINANCIERING Op maandag 16 juni 1958 te 11.30 uur zal de directeur van openbare werken van Haarlem, in het stadhuis aldaar, in het openbaar aanbesteden: „Het bouwen van een kleedhuis voor drie sportvelden aan de Mr. Dan Gerritszlaan te Haarlem-noord, met inbegrip van glas- en schilderwerk". Bestek en 1 tekening liggen ter inzage op het bureau van openbare werken. Jacobijnestraat 24 en zijn aldaar, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar tegen betaling van f 5. per stel: franco per post f 5.25. ANTRACIET „C O R N N I C" Tot 30 juni VOORJAARSPRIJS. Afm. Ill (20/30) 11.55 Afm. II (30/50) 11.10 Viertjes (8/15)9.90 GARANTIE: Beslist niet gemengd. Gruis- en steenvrij. Weinig as (3 'In). Een H.L. weegt pl.m. 75 K.G. Ook „SEVEN SISTERS" en ..VICTORIOUS' WALES volop leverbaar. Vraagt onze volledige prijscourant. ff Friese Varkenmarkt (Spaarne bU viaduct) Telefoon 14164 en 13904 Hedenavond 7.30 uur bij goed weer op de Dreef (bij Hout plein) volle Evangelie pre diking en getuigenissen, voorbede voor zieken en al len die in nood zijn. De onderlinge verzekering maatschappij De Vrijwillige Liefdebeurs Korte Begijnestr. 16, H'lem. OPROEP tot bijwonen van de jaarlijk se ledenvergadering van de maatschappij, welke is be paald op vrijdag 27 juni 1958. des avonds te 8.15 uur ten kantore van de maatschappij Korte Begijnestraat 16. Te behandelen punten: Notulen vorige vergadering Goedkeuring financiële jaar stukken. Rondvraag GEMEENTE HAARLEM Burgemeester en wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat van 29 mei tot en met 12 juni 1958 op de gemeentesecretarie (af deling openbare werken, volkshuisvesting en bedrij ven) voor een ieder ter in zage ligt hun voorstel aan de raad met daarbij beho rend ontwerp-besluit en te kening tot onttrekking aan het openbaar verkeer van het gedeelte van de Midden weg van de Ambachtstraat af tot aan de achterzijde van de bebouwing aan de Korteweg. Belanghebbenden kunnen binnen de termijn van tervi- sieligging bezwaren inbren gen bij de raad der ge meente. verwijderd met Weg met onhandige lik- doornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- C'ORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltpiek- .ten en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, iodium eD het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van f. 1.35 bespaart U veel ellende. KOK b. z. a., prima Entemetiër, bekend met brood- en ban ketbakkerij, ook zeer gesch voor inrichting. Leiding kun nende geven. Br no. 8260. Al* u reisgezelschap roekfc dan om deze week uit te komen! Helpt u weer een handje 150 gr. fijne Ham 69 150 gr. Leverkaas 59 150 gr. Kinnebakham 33 Blik 6 ball. gebr. Gehakt 148 Blik imp. Corned Beef 79 Blik 340 gr. Boterham worst 98 500 gr. Volvette Goudse 99 500 gr. Volv. Goudse belegen 129 Blik 400 gr. Kip in bouillon 225 Pak Nasi Goreng compl. 92 Pak Bahmi compleet 92 100 gr. heerlijke Kroepoek Oedang 68 1 kg. Suiker 91 3 pak Margarine 91—88 Pot fijne Aardbeien-jam 79 1/1 bl. kwal. Sperziebonen 89 2 pak Custard 49 2)4 k. gemengd Voer 85 250 gr. Vruchtengries 39 3 pond Soda 25 5 repen Chocolade 49 200 gr. fijne Hopjes 49 200 gr. gevulde Ananas 39 Cell doos fijn Zomerfruit 59 250 gr. Choc. Wafels 55 200 gr. Cocosbanket 49 4 heerl. gevulde Koeken 49 2 bus Jodekoeken (44 st.) 69 EEN DEGELIJK ADRES IS: GED. OUDE GRACHT 19 P S. Wij vragen terstond WINKELJUFFROUW 120 jaar en LEERLING-BEDIENDE Aanmelding liefst 's avonds. Nog vandaag ingebouwd een NOVAK AUTORADIO vanaf f 246.50 compleet. Auto-radio specialist J. A. VAN ZUTPHEN SCHOTERSINGEL 129. Tel. 20401 Uw dealer: Tel 18266

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3