Horen en zien UMPIE IN DE DROOMTUIN RUSTIGE LANDING Ultimatum aan rebellentroepen: overgeven of afgeslacht worden „Politie-wapens" voor Indonesië Amerikaanse vlieger gevangene van leger der centrale regering Agenda voor Haarlem Overgave op Halmaheira Pieters produceert documenten Ons vervolgverhaal 4 teletisieij AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN SITUATIE IN INDONESIË Vrede door veiligheid Donald Jones vertrokken De radio geeft woensdag T elevisiepr ogramma Eis van KLM-vliegers in kort geding afgewezen Hans Lichtenstein naar Antwerpen Distributie na 19 jaar in Oost-Duitsland afgeschaft N.V. DE HOUTWERF Automaat verschaft meng- brandstof voor brommers Ambassadeur Van Roy en bij Dulles Aankopen in Europa gaan gewoon door Libanons klacht op agenda van de Veiligheidsraad WOENSDAG 28 MEI 19 5 8 Het filmprogramma van de N.T.S. was dinsdagavond gewijd aan verschillende onderwerpen. In première ging een fimpje over het streven naar vrede door veiligheid, waaraan heel wat zorg en moei te bleek besteed. Het filmpje was de ouverture van een serie van zeven. In her haling kwam een documentaire over de ri vier de Main. Een rechtstreekse reporta ge uit Brussel besloot de uitzending. De fans konden hun oor te luisteren leggen aan het orkest van Benny Goodman, dat op de Expo optrad en het ijverig musi ceren gadeslaan. Het was een reportage via de Eurovisie, maar liefst een uur in be slag nemend. Beeldschermer Dinsdagmiddag vertrok één van de pen siongasten van huize Hommeles naar Amerika, omdat zijn werkvergunning af gelopen was. Dat was Donald Jones, in het VARA-televisiespel Hommeles de werk student Binky. De pensionleiding hoopt echter dat de werkstudent Binky na zijn vakantie opnieuw zijn intrek in pension Hommeles zal nemen. Als hij de kans krijgt, zal dat stellig gebeuren heeft Do nald Jones verklaard. Advertentie Van Nelle bestellen 1 HILVERSUM I 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00 - 24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Comm. verkiezings uitslagen. 8.20 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Instr. octet. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.55 Comm. verkie- zingsuitsL 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.25 Amus.muz. NCRV: 14.00 Promenade- ork. en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Strijkkwartet en bariton. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Piano quatre mains. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muziek. 18.10 Huismuziek. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 C.H.U., pol. causerie. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar progr. 21.45 Gram. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Orgel- conc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 AVRO. (7.50—8.00 VPRO). AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Kamerorkest en solist. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Caba ret. 15.40 Lichte muz. 16.00 Van vier tot vijf. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Orgelspel. 18.00 Nieuws. 18.15 Strijkork. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voor zitten. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-filharm.ork. en sol. 21.25 Caus. over West- Afrika. 21.40 Gevar. progr. voor de militairen. 22.20 Act. 22.30 Pianorecital. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen v. New York. 23.15 Act. of gram, 23.25—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Eng. les. 14.15 Gram. 14.45 Matrozenkoor. 15.00 Schoolradio. 15.30 Ma- trozenkoor. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Goethe in de muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoon stelling. 20.00 Vrije politieke tribune 20.10 Gram. 20.30 Benny Goodman. 22.00 Nieuws. 22.15 Intern, radio-universiteit. 22.30 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Het paard is mijn vriend, rep. 20.50 Spiegel der Kunsten. 21.10 Eindexamen van de Toneelschool te Amsterdam. Advertentie Van Nelle bestellen 1 (Van onze correspondent) De president van de Haagse rechtbank heeft, uitspraak doende in kort geding, afwijzend beschikt op de eis van de ver eniging van K.L.M.-vliegers tegen de K.L.M. De vereniging van K.L.M.-vliegers verzet zich tegen het besluit van de K.L.M. om 19 Australische piloten, die door de K.L.M. ten behoeve van de Indo nesische luchtvaart maatschappij Garoe- da Indonesia waren aangenomen, te ont slaan. De vereniging staat op het stand punt, dat voor het ontslag de toestemming is vereist van de directeur van het ge westelijk arbeidsbureau en zij hebben te dier zake bij de gewone rechter een zo geheten verklaring van recht gevraagd. De directeur van het G.A.B. en de minis ter van Sociale Zaken zijn namelijk van oordeel, dat voor het ontslag de toestem ming van de directeur van het G.A.B. niet vereist is. De vliegersvereniging wenste dat de K.L.M. de piloten, die nu in Australië ver blijven en een wachtgeld hebben gekre gen, naar Nederland zou laten komen. „Wanneer er inderdaad geen werk voor hen is, moet men volgens de senioriteits- procedure te werk gaan," aldus de vlie gersvereniging, „en 19 piloten ontslaan, die het laatst bij de K.L.M. in dienst zijn gekomen." De dirigent en opera-regisseur Hans Lichtenstein, onder wiens leiding het vorig jaar tijdens de Kunstmaand Amsterdam de opera „Die lustige Weiber von Wind sor" werd opgevoerd en die ook dit jaar de regie heeft van de in de Kunstmaand op te voeren opera „Der Wildschütz", is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot chef-dirigent van de Koninklijke Vlaamse Opera te Antwerpen. Advertentie Van Nelle bestellen DJAKARTA (UPI) Luitenant-kolonel Pieters, de aan de centrale regering trouw gebleven militaire commandant van de Molukken en „West-Irian" heeft onthuld dat hij aan 500 omsingelde rebellen een ultimatum heeft gesteld. Dit zou enkele dagen geleden zijn gebeurd tijdens de strijd in het gebied van Djailolo op het eiland Halmaheira, ten oosten van Mena- do, Noord-Celebes. Hij stelde de rebellen voor de keus zich over te geven of afge slacht te worden. De rebellen bevonden zich in een zodanig moeilijke positie, dat zij niet in staat waren doelmatig verzet te bieden, aldus Pieters. De rebellen ga ven zich dan ook over en onder' de buit gemaakte wapens bevonden zich stukken licht geschut (zogenaamde „terugstootlo- ze voormonden"), die thans door de loya listische troepen worden gebruikt. Pieters bracht na deze militaire opera tie een gevangen genomen Amerikaanse piloot, die voor de rebellen heeft gevlo gen, naar Djakarta. Werkkabinet bekrachtigd In een radioboodschap afkomstig van de premier der revolutionaire regering, Sjafruddin Prawiranegara, is de instel ling van een werkkabinet door de opstan delingenleiders van Noord-Celebes be krachtigd. De boodschap werd uitgezon den door een onbekend radiostation, dat vermoedelijk in West-Sumatra is geves tigd. Daarin werd medegedeeld, dat aan de opstandelingen op Celebes „volledige bevoegdheid is gegeven om het Sukarno- BERLIJN (Reuter/UPI) De levens middelen in Oost-Duitsland, die sinds 1939 gerantsoeneerd zijn, zullen morgen weer vrij te krijgen zijn, aldus heeft de Oost- duitse regering meegedeeld. De voedings middelen die nog op de bon waren, waren vetten, vlees en suiker. De voedingsmid delen zullen wel duurder worden, maar de prijzen zullen lager zijn dan die voor de bonvrije artikelen in de staatswinkels. Melk blijft op de bon. (UPI) Volgens een nieuwe prijsrege ling gaan de lage prijzen van gerantsoe neerde artikelen omhoog en de hoge prij zen op de vrije markt omlaag. Voor de groepen met lage inkomsten zullen de prijsstijgingen opgevangen worden door een staatsuitkering. Melk zal alleen be schikbaar zijn voor kinderen en zieken. Bejaardenzorg Premier Grotewohl gaf geen cijfers van de nieuwe prijzen, maar stellig zullen ze aanzienlijk boven het Westduitse niveau liggen. Ouden van dagen krijgen negen mark per maand meer, hetgeen volgens Grotewohl voldoende is om de prijsver hogingen op te vangen. Waarnemers daar entegen zeggen dat de groep der bejaar den, die reeds slecht af is in Oost-Duits land, stellig het zwaarst getroffen zal wor den. regime te vernietigen en de republiek Indonesië te redden." De leden van het eerste revolutionaire kabinet, die zich nog steeds op Sumatra bevinden, zullen hun plichten blijven ver vullen, totdat de overwinning is behaald, aldus de rebellenradio. Oppositiekrant sluit Het laatste Islamietische dagblad dat nog in Djakarta verscheen heeft medege deeld om financiële redenen de verdere uitgifte te moeten staken. Op het einde van deze maand zal dit blad, de „Pemandan- gan", die het standpunt van de anticom munistische Islamietische Masjumi placht weer te geven, de publikatie staken. Twee andere Islamietische kranten in Djakarta, hebben eerder de deuren geslo ten, namelijk de „Abadi", de spreekbuis van de Masjumi, en de „Duta Masjara- kat", het orgaan van de islamietische partij Nahdatul Ulama. Het rechtse dagblad „Keng Po" werd drie maanden geleden door de militaire autoriteiten van de hoofdstad verboden. Advertentie SOPHIE STEIN HOUDT VAN GEZELLIGHEID Mevr. Sophie Stein, die in haar Moe der Doorsnee-rol het. hart van iedere rechtgeaarde moeder en vader ver murwde, houdt ook in haar privé-leven van gezelligheid, iets dat in haar jach tige artiestenleven haast ondenk baar is. Het verheugt ons dan ook, dat wij haar flat gezelliger mochten maken. Wij brachten er n.l. Klingdecor aan, u weet wel de ideale plasticbekle- dingsplaat voor tafels, toonbanken en bars. Vraagt inlichtingen bij: Kampersingel 20 - 24 Haarlem - Telefoon 11932 Een constructeur en fabrikant uit So meren (N.-Br.), de heer L. Koppens heeft een volautomatisch mengapparaat ont worpen, dat na inworp van een gulden een bepaalde hoeveelheid gemengde brandstof voor bromfietsen aflevert. Op de automaat zit een mengknop, waarmee de klant zelf de door hem verlangde verhouding van olie en benzine kan samenstellen. Het voor deel voor de bromfietser is, dat hij dag en nacht bij kan tanken; dat voor de garage houder, dat de automaat een pompbedien de overbodig maakt. In augustus begint de serieoroduktie van het apparaat. De uit vinder heeft octrooi op zijn vinding ge kregen. Hij heeft uit Italië, Duitsland, Frankrijk en België reeds vele aanvragen om inlichtingen en alleenvertegenwoordi gingen gekregen. „Vreemd", mompelde Umpie. Meneer Neuzenmakerwie zou dat zijn?" Hij sloeg het zijpad in, dat door het bord werd aangewezen. Aan hel eind daarvan stond een aardig huisje; en toen Umpie door het raam naar binnen keek, zag hij daar een man zitten, die ijverig met iets bezig was. Dat moest dus die meneer Neuzen maker zijn. Terwijl Umpie daar stond, keek meneer Neuzenmaker op van zijn werktajel; en toen hij Umpie daar buiten ontdekte, lachte hij vriendelijk en wenkte hem met zyn vinger. Ié—is Volgens Radio-Djakarta heeft de Indo nesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio verklaard, dat de door de Verenigde Staten verstrekte vergunning voor de aankoop van wapens geen reden oplevert voor de Indonesische republiek om het kopen van wapens van Europa te staken. De minister voegde hier nog aan toe dat de Amerikaanse wapens die beschikbaar komen, bestemd zijn voor de politie. Dr. Subandrio legde zijn verklaring af na een bespreking over buitenlandse aangelegen heden met president Sukarno. In Indonesië zijn inmiddels lesvliegtuigen met straalmotoren van het type MIG en DJAKARTA (UPI) - Luitenant-kolo nel Herman Pieters, militair bevelhebber (van de centrale regering) van de Mo lukken „en West-Irian" heeft te Djakar ta het identiteitsbewijs laten zien van een Amerikaan, Allan Lawrence Pope, die een bommenwerper van de rebellen zou hebben bestuurd. Pope, oud 30 jaar en afkomstig uit Miami, Florida, zou op 18 mei zijn neergeschoten toen hij, met een B-26, een aanval deed op Ambon. Pope was eerste piloot, een Indonesiër was tweede piloot van het toestel. Pieters Advertentie heeft beide gevangenen naar Djakarta overgebracht. De naam van de Indonesiër werd gegeven als Jan Harry Rantung, In donesisch staatsburger en voormalig ser geant van de Indonesische luchtmacht. Volgens Pieters heeft Pope bekend sinds april voor de opstandelingen actief te zijn geweest. Hij zou het merendeel van de luchtaanvallen op doelen in Oost-Indonesië hebben uitgevoerd. Pieters verklaarde dat Pope bij de Ame rikaanse luchtmacht heeft gediend. Hij zou van de tegenregering een salaris van 10.000 dollar per maand hebben ontvangen. Ver der zei hij de aanval van 18 mei zelf te 'hébben meegemaakt aan boord van een schip in het konvooi dat door Pope werd aangevallen. Luchtdoelgeschut op een In donesisch marine-vaartuig had de B-26 neergeschoten. Men had de vlieger ln een klapperboom gevonden, waarin hij met zijn parachute tijdens de daling was blijven haken. Hij bleek een gebroken been te hebben. Luitenant-kolonel Pieters heeft nader hand de beschuldiging uitgesproken dat Amerikaanse vliegers van de vliegbasis Clarkfield op de Philippijnen bij de lucht macht van de tegenregering dienen. Pieters baseerde zijn beschuldigingen op documen ten die zouden zijn aangetroffen bij Allan Lawrence Pope. Volgens Pieters zou Pope hem hebben verteld, dat hij verschillende malen was geland op de Philippijnse vlieg basis. Pope zou ook in dienst van de For- mozaanse burgerluchtvaartmaatschappij geweest zijn. Evacuatie Oost-Borneo Het Engelse schip „Darvel" is met 342 gezinsleden van personeel van de Shell- oliemaatschappij van Oost-Borneo op weg naar Singapore, aldus bericht het Indone sische persagentschap Antara. Van hen zijn 42 afkomstig van Tarakan, de overigen van Balikpapan. De „Darvel" vertrok zondag uit Balikpapan. Ilyushin-transportvliegtuigen van Tsje chisch fabrikaat aangekomen. De lucht macht heeft de aankomst van deze vlieg tuigen indirect toegegeven door buiten landse correspondenten uit te nodigen een rondvlucht boven Djakarta te maken in een van deze toestellen. Van Roü'en bezocht Dulles WASHINGTON (Reuter) De Neder landse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, heeft dinsdag een ont moeting gehad met de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dulles. Hi; deelde na afloop aan verslaggevers mede, dat zijn gesprek betrekking had op pers berichten over de levering van wapens aan Indonesië. De ontmoeting tussen minister Dulles en dr. Van Roijen duurde een uur. Aangeno men wordt, dat de Nederlandse ambassa deur doelde op de mededeling van een woordvoerder van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken van de vorige week, dat de Verenigde Staten toe stemming hebben verleend voor de uitvoer naar Indonesië van vliegtuigonderdelen en „uitrusting voor de politie" ter waarde van 500.000 dollar. Protest-nota? Volgens AFP heeft dr. Van Roijen minis ter Dulles een nota van de Nederlandse regering overhandigd, waarin zou zijn ge protesteerd tegen de levering van Ameri kaanse wapens aan de Indonesische rege ring, waarover in persberichten melding is gemaakt. Dr. Van Roijen weigerde na afloop van het gesprek nadere bijzonderheden mede te delen. Ook weigerde hij te zeggen, of hij tevreden was met het antwoord, dat hij van Dulles had gekregen. Van bevoegde zijde in Den Haag is des gevraagd verklaard, dat dr. Van Roijen een bezoek heeft gebracht aan minister Dulles om in opdracht van de Nederlandse regering inlichtingen te vragen over in persberichten gemelde wapenleveranties door de Verenigde Staten aan Indonesië. Amerikaanse verklaring Reuter meldt uit Washington, dat een woordvoerder van het Amerikaanse mini sterie van Buitenlandse Zaken later heeft verklaard: „De minister van Buitenlandse Zaken heeft ambassadeur Van Roijen ver zekerd, dat de Amerikaanse regering geen wapens aan de Indonesische regering heeft ver-kocht. Het ministerie heeft goedkeuring 'gehecht aan exportvergunningen voor de aankoop door de Indonesische regering van particuliere Amerikaanse fabrikanten van kleine wapens voor de Indonesische politie ter waarde van 14.600 dollar, voegde hij hier aan toe. „Het ministerie heeft ook goedkeuring verleend voor uitvoervergun ningen van onderdelen in hoofdzaak voor de Indonesische luchtvaartmaatschappij Garuda, voor de Indonesische luchtmacht en voor vliegtuigen van de Indonesische Advertentie Van Nelle bestellen I 12. Maar mevrouw Waterhouse schudde haar keurige grijze hoofd om hem tot zwijgen te brengen.,, Meneer Pollard", zei zij met een glimlach, „u behoeft mij niets te vertellen". Zij trok met een moederlijke trots haar smalle schouders recht. „Hoewel juffrouw Mor- ley, die nog bij mij woont, mijn eerste World-Span- meisje was, heb ik hier al een zeer groot aantal lucht vaartmeisjes gelogeerd". ,Dus is er niet veel, wat u niet weet betreffende het besturen van een luchtvaartmaatschappij?", zei Geoff Pollard. „Niet veel?" Er was een lichte uitdrukking van ver wijt in de moederlijke ogen van mevrouw Waterhouse te bespeuren. „Niet veel?", herhaalde zij hoofdschud dend. „Maar in het geheel niets, meneer Pollard!" „We zijn erg gelukkig geweest iemand als me vrouw Waterhouse te vinden", zei Patsy, toen het drie tal achter een pot thee zat. „Dat vind ik ook", stemde Cynthia in. „Maar wat in mijn briljante geest blijft rondspoken, is de vraag, wat er dan met al die andere stewardessen gebeurd is, die hier gewoond hebben?" „Misschien zijn ze overgeplaatst", zei Patsy. „Of hebben ze andere baantjes gekregen". Geoff glimlachte op een raadselachtige manier. „Ik heb er wel een vermoeden van", zei hij. En jul lie beiden kunt beter voorzichtig zijn! Wat er met die anderen gebeurd is, zou ook met jullie kunnen gebeu ren!" „Och, als Janet het overleefd heeft, kan ik het ook", verklaarde Cynthia. „Hmmm.hmmm,". Geoff keek een beetje beden kelijk. „Janet Morley lijkt mij een zeer verstandig meisje". Patsy vroeg: „Ken je haar, Geoff?" „Alleen, dat ik haar wel voor dienst heb opgebeld. En ik heb haar hier en daar wel eens gezien". „Zij is aardig, zei Patsy. „En knap ook". „Ziet er altijd keurig uit", voegde Cynthia er aan toe. „Wacht maar eens, tot je haar ontmoet", voorspel de Patsy. „Dan zul je haar zeker wel aardig vinden". Maar toen zij een paar weken later aan een zondag- avond-soupertje in de eetkamer van mevrouw Water house elkaar werkelijk ontmoetten, was Patsy teleur gesteld. Tot op dat ogenblik had het er naar uitgezien, dat Geoff en zij dezelfde smaak hadden en dezelfde voorkeur en afkeur. Hij kon met iedereen goed opschie ten en was altijd uiterst vriendelijk en zorgzaam. In de moeilijke overgang van een rustig leven op het platteland en een gemoedelijk kantoorbaantje naar dit nieuwe leven in het haastige gedoe van Londen, was hij als haar adviseur en vriend opgetreden. Sedert die eerste ontmoeting, toen hij haar opgevrolijkt had en zijn best had gedaan haar op het Selectie-Comité voor te bereiden, was zij op hem gaan vertrouwen. Als er iets was, waarvan zij niet zeker was stelde zij zichzelf gerust door bij zichzelf te zeggen, dat zij het wel even aan Geoff zou vragen. Maar ten opzichte van Janet scheen Geoff nu eens voor één keer niet aan de verwachtingen te beantwoor den. Het was een van die keren, dat Geoff gebruik had gemaakt van de vage uitnodiging van mevrouw Water house: „Kom maar binnenlopen, als u er zin in hebt. We hebben 's zondags altijd een koud souper." Janet was juist bezig mevrouw Waterhouse te helpen met het arrangeren van plakken roastbeef en tomaten. „Hallo Patsy", zei Janet glimlachend toen Patsy de eetkamer binnenkwam. En zij voegde daar een heel wat koeler: „Hallo" aan toe tegen Geoff, die achter Patsy binnenkwam. „Natuurlijk kennen jullie elkaar", zei Patsy bij wij ze van introductie. „Natuurlijk" zeiden zij beiden tegelijk als ant woord. Toen ging Janet naar de keuken om de ketel te ha len. Mevrouw Waterhouse mompelde met een geluk kig gezicht, dat zij er zeker van was, dat zij zich nu wel konden redden en hoe prettig het was meneer Pollard weer eens te zien, maar hij zou haar wel willen excu seren, nietwaar, want zij wist, dat er nu goed voor hem gezorgd zou worden. Cynthia kwam binnenstormen en zei in één adem: „Alweer roastbeef?" en „Hallo, Geoff", en begon de borden rond te geven. Ze praatten gedurende een paar minuten over een concert, dat ze allemaal bijgewoond hadden en daarna volgde er een vaak onderbroken, soms wat scherp gesprek over allerlei onderwerpen. Geoff leek helemaal niet het gewone luchthartige type, dat hij altijd ws. Misschien, dacht Patsy, heeft hij er wel spijt van, dat hij gekomen is. „Sapperloot", zei ze, nadat zij de schotels naar de keuken hadden gebracht, omdat ze probeerden het mevrouw Waterhouse 's zondags een beetje gemak kelijk te maken en zij terugkomende Geoff met een somber gezicht in het vuur zag zitten staren. „Het is al laat". Nu kan hij dacht zij met goed fatsoen zeggen: Ja, dat is zo en het is tijd, dat ik ga opstappen". Maar het scheen niet tot hem door te dringen. Hij stemde toe, dat het al laat was en toen zij er aan toe voegde: „Denk eens aan, dat ik om half zeven moet opstaan!", zei hij alleen maar: „Ik sta om zès uur op!" Om hem recht te doen wedervaren moest men zeg gen, dat hij tussen zijn verschillende korte opmerkin gen door, ook wel andere, prettiger dingen zei. Maar op alles, wat hij zei, scheen Janet in vuur en vlam te raken en te pogen zijn beweringen tegen te spreken. Toen hij zei, dat er voor de World-Span ste wardessen een hoop werk te doen was, en er met een zekere sympathie aan toevoegde, dat andere lijnen ook stewards gebruikten, zodat ze daar met hun tweeën waren voor iedere dertig passagiers, merkte Janet met een zuur gezicht op: „De Hemel bewaar ons! Het idee, om een man in mijn keukentje te laten rondprutsen De enige keer, dat zij het met hem eens was, was toen Geoff opmerkte, dat waar het rooster zo gecom pliceerd was, af en toe wel eens een verkeerde werd opgeroepen. Toen hij eindelijk heenging, zei Janet: „Ik zie je nog wel eens", op een nogal verveelde toon, alsof zij hoop te, dat dit niet het geval zou zijn. Maar Janet's gebrek aan belangstelling werd ruim schoots goedgemaakt door die van mevrouw Water house. Op het ogenblik, dat de voordeur dichtsloeg, kwam zij de eetkamer binnen en zei tegen Patsy: „Was dat meneer Pollard, die juist heenging?" „Ja, mevrouw en hij vroeg mij, u uit zijn naam voor uw gastvrijheid te bedanken. Hij wilde u niet sto ren, daar wij wisten, dat uw zuster u waarschijnlijk was komen bezoeken-" (Wordt vervolgd) politie tot een totaal bedrag van een mil- joen dollar". De woordvoerder zette uiteen, dat in deze een miljoen dollar is begrepen de 14.600 dollar voor revolvers, buksen en pistolen. De woordvoerder, Lincoln White, zeide in antwoord op vragen, dat de uitvoervergun ningen de laatste tien dagen zijn goedge keurd. Hij zeide niet te weten of dr. Van Roijen in zijn gesprek met minister Dulles had verwezen naar een verklaring van de Indonesische ambassadeur na diens bezoek aan het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington van de vorige week, dat hij het verzoek van zijn regering aan de Ver enigde Staten om wapenleveranties had herhaald. NEW YORK, (Reuter) De Veiligheids raad heeft de Libanese klacht over inmen ging van de Verenigde Arabische Repu bliek in Libanons binnenlandse aangele genheden op de agenda geplaatst. De raad besloot de vergadering tot dinsdag te ver dagen om de Arabische Liga gelegenheid te geven voor verzoeningspogingen. De raad van de Arabische Liga zal de kwes tie zaterdag op een speciale bijeenkomst te Tripoli in Libië bespreken en trachten een regeling te bewerkstelligen. BEIROET, (Reuter) De Libanese mi nister-president Sami El Solh, heeft in een radiotoespraak tot het Libanese volk de Verenigde Arabische Republiek verant woordelijk gesteld voor de crisis in Liba non. De premier zou een verklaring in het parlement afleggen, maar dit kon niet doorgaan omdat er geen quorum was. Voor de eerste maal in de huidige crisis is een Syriër veroordeeld naar aanleiding van de moeilijkheden in het land. Een Sy riër, die op 18 mei werd aangetroffen in het bezit van twee handgranaten en een aan tal vuurwapens, is tot een jaar gevange nisstraf veroordeeld. Dinsdag is een bom ontploft in de buurt van de woning van de ambassadeur van de Verenigde Arabische Republiek in Bei roet. In Tripoli braken gisteren weer ge vechten uit, "evenals in Halba. In het cën-' trum van Beiroet, dat een week lang ver lamd is geweest door een staking van ha venarbeiders, heerst weer bedrijvigheid. Op 24 schepen wordt gewerkt. Zeven an dere liggen op de rede te wachten. De vrachtautochauffeurs zijn nog niet allen weer aan het werk. Zij zijn bevreesd voor de tegenstanders van de regering. Ook de verbindingen met Syrië zijn verbe terd. Er rijden weer treinen tussen Bei roet en Damascus. Advertentie Van Nelle bestellen I WOENSDAG 28 MEI Stadsschouwburg: De Haagse Comedie met „Toontje heeft een paard getekend", 20 uur. Concertgebouw: Leerlingenuitvoering van Haarlems Muziekinstituut, 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN: Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van werken van Norbert André de la Por te, 10 tot 12 uur. FILMS: Cinema Palace: „Das einfache Madchen" alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „Bamui", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 20 uur. Luxor Theater: „Getuige a charge", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „De we duwnaar met vijf dochters", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De een zame ruiter", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Stu dio Theater: „De lord, de lady en de but ler", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN: Circo Espanol, Haarlemmerhout, 20 uur. DONDERDAG 29 MEI Stadsschouwburg: Haarlemse Tooneel- club met „Sabrina", 20 uur. Grote Kerk: Orgelbespeling door Albert de Klerk, 15 tot 16 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark", -toonstelling van werken van Norbert André de la Porte, 10 tot 22 uur. FILMS: Cinema Palace: „Das einfache Madchen" alle leeftijden. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Bambi", alle leef tijden, 14.30, 19 en 21.'5 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Getuige 5 charge", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. „Donald Duck en zijn vriendjes", 14 jaar. Minerva Theater: „Anna Karenina", 18 jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „De weduwnaar met vijf dochters", alle leeftijden, 14, 16.15. 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De een zame ruiter", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.13 uur. DIVERSEN: Circo Espanol, Haarlemmerhout, 20 uur. dvertentic Van Nelle bestellen I

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6