Limburger Jan Hugens won eerste etappe van Olympia's Toer De Blinkert won in de zaalhandbal wedstrijden van Denen en Duitsers L. G. Mostertman winnaar in het Rolland-jubileumschaaktoernooi VANAVOND: Noorwegen-Nederland Blinde werd geducht worstelaar RENAULT WOENSDAG 28 MEI 1958 9 Amsterdams voetbalteam tegen Wenen gewijzigd Aan polodagen doen 156 zeventallen mee IN KRELAGEHUIS TE HAARLEM Letten gaven Haarlemmers lesje in volleybal Vanavond begint de zomer- water polocom petitie Schaakclub Het Oosten wint ook tweede protest GARAGE DEN HOUT Skikampioen Sailer wil autocoureur worden Katapultschoen alsnog door IAAF verboden Winst en verlies voor Teegelaar in Spanje De*Ronde van Italië Nino Defilippis won de tiende etappe De 19-jarige Limburger Jan Hugens snelde dinsdagavond dolgelukkig als win naar van de eerste etappe van Olym pia's toer door Nederland in Hoogeveen over de finish en zal dus vandaag in de oranje leiderstrui naar de legerplaats Nunspeet rijden. Negentien seconden achter hem finish te de snelle Hagenaar Ab van Egmond op de tweede plaats op enkele centimeters gevolgd door de Brabander Van Steen, die voorbleven op het grote peloton, waarvan de Amsterdammer Marinus de eindsprint won. Hugens was 40 km. voor het einde een solo begonnen, die nog enige kleur bracht aan de saaie eerste dag. Want er waren wel enige uitlooppogingen geweest, maar die waren op niets uitgelopen, omdat de klasse bij de vluchters ontbrak. Dat was het geval na 80 km. bij Woudenberg toen zich een kopgroep van 6 man vormde. Maar de „groten" in het peloton lieten de ze stoutmoedigheid niet toe en 10 km. ver der was de rust weer hersteld. En ook de poging van een vijftal dap peren na ruim 100 km. had geen succes op geleverd. Bepaald overmoedig was de vlucht van de Limburger Knoops na 148 km. Bij Twello 30 km. bleef hij enkele honderden meters voor de jagende grote groep rijden. Tot ook hij ingelopen werd. En toen viel de beslissende slag. Op het moment, dat alles weer verenigd was, de marreerde Hugens. De Limburgse kam pioen had een hoog verzet staan en voor dat zijn concurrenten zich het gevaar rea liseerden was de afstand tussen hem en lijn achtervolgers te groot geworden. Op de betonweg naar Ommen trapte Hu ps een tempo, dat boven de 50 km. lag a na 191 km. was zijn voorsprong ge groeid tot 1 min. In Ommen (198 km.) was de achterstand van het nog altijd sluime rende peloton opgelopen tot anderhalve minuut en leek de overwinning van Hu gens nog slechts een kwestie van tijd. Maar 19 km. voor de eindstreep kwam de tegenaanval. Van Steen sprong weg en zette goed door toen hij de steun van Van Egmond kreeg. Ook in het peloton ging het tempo nu omhoog en zienderogen ver loor Hugens terrein. In Balkbrug, 6 km. voor Hoogeveen konden de achtervolgers de rode trui van Hugens op enkele hon derden meters voor zich zien. Hugens Advertentie In het Amsterdamse elftal, dat donder dag in het Olympisch stadion tegen het dftal van Wenen speelt, zijn enige wijzi gingen aangebracht. Op de plaats van de Volewijckers-speler Van Alphen (spil), die nu als linkshalf staat opgesteld als ver vanger van De Kubber (Amsterdam) komt Van Bun van MVV. In de voor hoede is Vonhoff (Amsterdam) vervangen door Klein (DWS) en Schenkel (Amster dam) door Van Tol (Volendam). De samen stelling is nu als volgt: Doel: Pieters Graafland (Ajax). Achter: Van Mourik (Ajax) en Boskamp (Amsterdam). Midden: Muller (Ajax), Van Bun (MVV) en Van Alphen (Volewijckers). Voor: Van Braam (DWS), Klein (DWS), Tol (Volendam), Bosselaar (Sparta) en Bouwmeester (NAC). Voor de 41ste maal houdt de UZSC op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni in de zweminrichting De Liesbos in Utrecht de nationale waterpolodagen. De inschrij ving maakt het noodzakelijk dat op beide hagen onafgebroken op zes velden wordt gespeeld. Ingeschreven hebben 156 zeven tallen (in 1957: 159) van 69 verenigingen (vorig jaar 67). Daarbij zijn 94 heren-ze ventallen, 15 jeugdzeventallen en 47 da- lesploegen, die met elkaar 138 wedstrij den hebben te spelen. De hoofdafdeling heren wordt gevormd door vijf hoofdklassers De Meeuwen is niet van de partij en drie eerste klassers Jz en PC., GZC, AZC en PCM, Robben, Neptunus (Arnhem), Neptunus (Amers foort), DVZ (Delft) en Zian. BÜ de dames zijn alle eerste klassers van de partij. Zaterdag wordt om half vier oegonnen, zondag om twaalf uur. Zon dag, om ongeveer vier uur, wordt een wedstrijd gespeeld tussen de UZSC-vetera- nen en een Nederlands veteranen-zeven tal. heeft echter vaker met dit bijltje gehakt en met een uiterste krachtsinspanning slaagde hij er toch in de achtervolgers nog ruim achter zich te houden. Belgen en Denen stellen teleur De grote teleurstelling van de eerste dag was het rijden van de Belgen en de Denen. In de buurt van Woudenberg kreeg de Belg De Ridder een lekke band en te laat besloot de Belgische ploegleider twee ploeggenoten terug te sturen. Het beteken de bijna een halvering van de Antwerpse ploeg, want ook Coopmans stapte onder weg af, terwijl De Ridder en Kersemans met bijna 16 min. de tijdlimiet overschre den en uit de koers werden genomen. De Kopenhaagse ploeg, die met vijf renners Burgemeester Van Halt van Amster dam heeft dinsdagmorgen op de Dam 't symbolische startschot gelost voor de eerste etappe van Olympia's toer door Nederland. Hij werd hierbij bij gestaan door schoonheidskoningin Rita Schmidt. in Amsterdam was aangekomen en toen twee leden van Olympia als gastrenners kreeg, streed onderweg met vier man min der toen Byrgesen een lekke band kreeg en Pedersen, Christiansen en Larsen bij hem achterbleven. Zij kwamen echter nog juist op tijd binnen. Valpartij Bij de massale sprint van het peloton in Hoogeveen kwamen drie renners ten val. De Rotterdammer De Vries en de Amsterdammer Hartman liepen hierbij waarschijnlijk een hersenschudding op en het is twijfelachtig of zij nog zullen star ten. De SV De Blinkert hield gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem een internatio nale zaalsportavond. De Blinkert-ploegen speelden zaalhandbal tegen Denen en Duitsers en volleybal tegen Letten. De strijd tussen het Deense Bjerringbrö en de Blinkert-heren was aantrekkelijk en snel en leverde een verdiende 1811 zege op voor de Haarlemmers. De Denen speelden zonder wisselspelers en moesten na rust buigen voor de snelle uitvallen van de gastheren. Direct nam De Blinkert de leiding, ver grootte even later de voorsprong tot 31 en hield de Deense aanval in bedwang door goed terugkomen. Na tien minuten werden de gasten gevaarlijker en met meer fantasie in hun aanvallen deden zij toen in de doelpuntenproduktie voor De Blin kert niet onder, zodat de rust met een 96 voorsprong voor De Blinkert aanbrak. De Deense doelman leverde goed en spectacu lair werk; zijn collega, Puck de Haan, kwam tien minuten voor de pauze op een onaangename wijze in aanraking met de doelpaal en moest tot rust vervangen wor den door Gé Bakker. Na het wisselen van speelhelft bleef de Deense ploeg nog even goed partij geven (97 en 108), maar kon na enige tijd het tempo van de Haarlemmers niet meer be antwoorden en verloor ten slotte met 18—11. Dames De Blinkert-dames speelden tegen het Duitse „Verein für Leibesübungen 1883 e.v." uit Hamm. In de eerste aanval werd de Duitse doelvrouwe misleid (10). Na tien minuten scoorden de gasten tegen, maar De Blinkert had direct het antwoord klaar (21). Net voor rust werd de uitste kend spelende Duitse doelvrouwe nogmaals gepasseerd. De tweede helft werd ingezet met een ge raffineerde combinatie, die leidde tot een 41 voorsprong. Overigens bleven de doel punten door fanatiek verdedigen en goed werk van beide doelverdedigsters schaars. Net voor het laatste fluitsignaal bracht De Blinkert de eindstand op 51. De Blinkert dames-junioren versloegen de Duitse gas ten met 83. Volleybal De volleybalploeg van De Blinkert met Clay, Antonisse en Wetterhahn als gastspelers kreeg een lesje van het Let landse VLSP. De in Duitsland vertoevende Letten speelden degelijk volleybal, misten vrijwel geen serve en vormden in tegen stelling met hun tegenstanders een hechte ploeg. Indien de temperatuur van het water hel toelaat worden vanavond de eerste wed strijden gepeeld voor de zomer waterpolo- competitie Koninklijke Nederlandse Zwembond. DWR, DWT en zwemclub Haarlem spelen de thuiswedstrijden in de zweminrichting aan de Houtvaart, HVGB en NVA spelen in Stoop's buitenbad, HPC in de zwemvijver „Groenendaal" in Heem stede, HZV in de gemeente zweminrichting in Hillegom en VZV speelt de thuiswed strijden in het zwembad „De Heerendui nen" in Velsen. Het programma luidt: Woensdag 28 mei: dames reserve tweede klasse: GZC 3—DWT 3. Heren reserve tweede klasse A: DWR 2Meeuwen 3. Donderdag 29 mei: dames tweede klasse B: HaarlemADZ. Heren eerste klasse A: HVGB—DZV; eerste klasse B: HPC—ZIAN Reserve eerste klasse A: HVGB 2DZV 2. Tweede klasse A: VZVHet Gooi; Haar lemDAW. Reserve tweede klasse B: HPC 2—Haarlem 2. Vrijdag 30 mei: dames reserve tweede klasse B: HVGB 2—DWT 4; HPC 2—HDZ 2. Heren eerste klasse: SVH -DWR. Re serve derde klasse C: HVGB 4DJK 4. Leerzaam was hun wijze van aanvallen; de Letten gaven namelijk hun set up niet vóór een aanvaller doch een korte set up in de ruimte waarna de shasher met een aanloop van drie passen de bal vlak boven het net smashte en maar zelden in een blok sloeg. De Letten konden dit spelletje rustig spelen, want De Blinkert-spelers kwamen zelden tot een goed opgebouwde aanval. De eerste set werd met 153 de tweede met 154 door de gasten gewonnen. In de der de set vlotte het iets beter bij de groen- witten en kon men tot 13—13 de score'in evenwicht .houden. Doch ook deze set werd overigens verdiend door de Letten gewonnen (1513). De Haarlemse schaakclub Het Oosten heeft ook het tweede protest in de. promo tiewedstrijden met de Andijker schaak club Schaaklust gewonnen. Evenals in het eerste treffen werd de einduitslag van de ontmoeting bepaald op een 51/a-41/ï uitslag ten gunste van de Haarlemmers. Zij pro moveren nu naar de overgangsklasse van de Noordhollandse Schaakbond. De overgangsklasse is de hoogste afde ling van de NHSB. Het zal het komend seizoen gevormd worden door de volgende clubs: Pat-Mat (Beverwijk); Heemstede; Zaandam 2; Kijk-Uit (IJmuiden); Rolland (Overveen) en Het Oosten. Indien het Alkmaarder VVV er in de promotiewed strijden niet in*slaagt naar de KNSB te promoveren zal het deze afdeling uitbrei den tot zeven ploegen. Het ligt in de be doeling in deze afdeling geen afgebroken partijen meer ter arbitrage voor te leg gen. Allen zullen dan worden uitgespeeld. Advertentie 1 en li/4 tons bestelwagen 6900. 6 maanden garantie, incl. arb.loon. Laadruimte 7.7 m3 of 8.7 m3. De partijen uit de derde en laatste ronde van het Rolland-jubileum-schaaktoernooi zijn gespeeld. Niet in alle groepen zijn de beslissingen al gevallen. Sommige spelers hebben'namelijk nog een uit te spelen af gebroken partij. Deze zullen hedenavond worden voortgezet, waarna onmiddellijk de prijsuitreiking zal volgen. In de eerste hoofdgroep had de Mid- Kennemerland kampioen L. G. Mostert man in zijn laatste treffen met A. Herfst reeds voldoende aan remise om zich in de eindrangschikking als eerste te klasseren. A. Herfst daarentegen moest winnen, wil de hij op deze plaats aanspraak maken. Bij een eventueel verlies voor Herfst zou zelfs de tweede plaats nog twijfelachtig voor hem worden wanneer Tj. de Jong erin zou slagen de Noordhollandse jeugdkampioen H. Bosscher de baas te blijven. Zoals te voorzien was kwam Mostert man al spoedig met een remisevoorstel ter tafel. A. Herfst voelde hiervoor niets en wenste een winstpoging te ondernemen. Hoewel zijn stelling deze ondernemings geest niet geheel rechtvaardigde bleef hij ook nu weer het principe voeren: Liever een gedurfde verliezer dan een angstige remise-schuiver! Met veel moed zette hij een aanval op touw. Hij bracht hierbij een dubieus kwaliteitsoffer. Mostertman gaf telkens het juiste antwoord en Herfst moest ondervinden dat hij zich in zijn kansen vergist had. Zijn tegenstander wik kelde uitstekend af en scoorde ook in zijn derde partij de volle winst. Hij werd vol komen verdiend winnaar. Inmiddels trok op het andere bord Tj. de Jong fel van leer tegen H. Bosscher. De laatste speelde de opening wat onsamen hangend en kwam spoedig in moeilijk heden. Tj. de Jong won een pion, maar gaf deze enkele zetten later terug om een kansrijke aanval te kunnen lanceren. H. Bosscher kwam hier niet geheel zonder kleerscheuren af. Het kostte hem enkele kostbare pionnen. Het eindspel was voor H. Bosscher glad verloren. Er restte hem dan ook weinig anders dan een onvoor waardelijke overgave. In groep twee meldde P .A. van Driel zich ziek. Zijn tegenstander E. J. Petersma had hierdoor een vrije avond en zal ver moedelijk een reglementair winstpunt toe gekend krijgen. Voor dezelfde groep be stookten J. v. d. Berg en G. Kranendonk elkaar. Zij bouwden beiden een solide stelling op met gevaarlijke dreigingen. Zij bleken eikaars spel echter volkomen „door" te hebben. Kans op winst kreeg derhalve geen van beiden. Het eindresul taat werd dan ook een gelijk spel. In de derde groep werd H. Klein win naar. Hij won zijn laatste partij tegen zijn oud-clubgenoot J. A. van Emmerik na een zeer spannend gevecht. J. A. van Emme rik was kennelijk op avontuur belust en offerde reeds vroegtijdig een stuk tegen twee pionnen. Bovendien belette hij zijn tegenstander hiermee de rochade. Toch bereikte hij niet het beoogde doel. H. Klein reorganiseerde zijn verminkte troepen en toen liet het gemis van een stuk zich voor v. Emmerik gelden. De aan- golvende aanvallen van H. Klein werden hem te machtig waardoor hij de witte vlag moest hijsen! C: Rothert en W. Geuzebroek sr.'speel den een interessante partij. Rothert kwam eéh pion voor maar Geuzebroek beschikte over een open lijn. De stellingen schenen wel ongeveer in evenwicht hoewel Rothert stellig een gerechtvaardigde winstpoging mocht ondernemen. Hij liet dit achterwege waarna tot remise werd besloten. De standen in de hoofdgroepen luidden: Groep I: L. G. Mostertman 3 punten. 2. Tj. de Jong l'/_> punt. 3. A. Herfst V» punt. 4. PI. Bosscher 0 punten. Groep 2: 1. J. v. d. Berg V/s punt. 2. G. Kranendonk 1 punt. 3. E. J. Petersma punt. 4. P. A. v. Driel 0 punten. Groep 3: 1. H. Klein 2 punten. 2. en 3. W. Geuzebroek sr. en J. Rothert IV2 punt. 4. J. A. v. Emmerik 1 punt. De uitslagen in de overige groepen luidden: Groep 4: G. van OppenJ. v. d. Moot remise. Th. Eekhout jr.P. Pancras 01. Groep 5: F. GroosW. de Graaff af gebroken. J. W. de MunckJ. Uittenbo- gaard remise.Groep 6: L. KensenD. Wie- linga 01. W. KievitC. Brink 10. Groep 7: G. J. BrandsmaG. J. Sarlet 10. B. M. PietersJ. Rothert 10. Groep 8: J. C. AndersenH. W. van Dis remise. A. de BusserC. Schaveling 01. Groep 9: H. KerkheideW. Krijnen afgebroken. H. W. van WortP. L. de Munck afgebroken. Groep 10: M. J. StalsN. v. d. Heuvel 10. Th. Eekhout sr.G. 'J. Nijland 01. Groep 11: W. Geuzebroek sr.- -F. Hoek remise. Uitslagen afgebroken partijen: Hoofd groep 3: (eerste ronde): C. RothertH. Klein 10; (tweede ronde): J. A. v. Em merikC. Rothert 10. Groep 4: (eerste ronde): G. van OppenP. Pancras 10; (tweede ronde): P. PancrasJ. v. d. Moot remise. Groep 6: (eerste ronde): L. Ken senC. Brink 01; (tweede ronde): C. BrinkD. Wielinga remise. Toni Sailer, de drievoudige Olympische skikampioen, die zich onlangs voor een speciale commissie van de Internationale Ski Federatie wegens vermeende over treding van de amateurbepalingen moest verantwoorden, heeft grote plannen. De po pulaire Oostenrijker, die al geruime tijd een contract heeft met een Beierse film maatschappij wil coureur worden. Op 17 juni debuteert hij op het circuit van Mon- za. De Olympische kampioen zal dan aan het stuur komen van een Alfa-Romeo Abarth 1100 cc voor het doen van enkele recordpogingen. Coureurs van naam nemen de plannen van Sailer heel serieus, aangezien zij van mening zijn dat aan wedstrijdskiërs en renners veel overeenkomstige eisen wor- Het gebruik van de springplankschoen tremplin-, katapult-schoen met dikke zool of hoe men het omstreden schoeisel ook noemen wil, is dinsdag door de record-en regelingscommissie van de IAAF in haar vergadering in Londen verboden. Dit besluit kwam eigenlijk geheel onver wacht, omdat de IAAF aan de vooravond w van de Europese kampioenschappen in Stockholm zou vergaderen en dan een be sluit nemen over het gebruik van de kata pultschoen. Door schade en schande wijs geworden heeft de IAAF nu over het gebruik van het schoeisel bij 't hoogspringen 'n verklaring uitgegeven, waarin alles duidelijk om schreven is. Zo staat er o.m. in dat de dik te van de zool niet meer mag bedragen dan 1.27 cm. en dat het aantal spikespunten niet meer dan zes mag bedragen voor de zool en twee voor de hak. Wel mogen atle ten met een blote en een geschoeide voet springen, een methode die men vaak door de atleten ziet gebruiken. Ook is het geoor loofd op blote voeten te springen. Het verbod van de springplankschoen heeft voor de erkenning van verschillende landelijke en wereldrecords natuurlijk zijn consequenties. Zo zal het wereldre cord hoogspringen van 2.16 meter van de Rus Yuri Stepanow, dat deze met de „schoen"'op 13 juli 1957 in Leningrad ves tigde, niet erkend kunnen worden. De Amerikaan Charles Dumas blijft met een sprong van 2.14 m. recordhouder. Het damesrecord hoogspringen van Cheng Fen Yung (China), die eveneens met een „schoen" 1.77 m. sprong en dat reeds erkend was, zal waarschijnlijk als nog daar men de juiste omstandigheden waaronder het gemaakt was, niet ken de van de recordlijst geschrapt worden. Daardoor zouden Mildred Mc. Daniel (V. S.) en Yolanda Balas (Roemenië) weer re cordhoudsters worden met 1.76 m. Gisteren is de Nederlandse voetbalploeg per vliegtuig naar Oslo vertrokken, waar vanavond de interlandwedstrijd tegen de Noren wordt gespeeld. Men ziet de spelers en officials op de foto voor het vertrek van Schiphol, waar de ploeg vele goede wensen in ontvangst mocht nemen. Goede wensen uiteraard voor een overwinning. Normaal gesproken moeten de Nederlanders zonder al te veel moeite kunnen winnen, maar na het teleurstellende resultaat tegen de Turken en het uiterst zware voetbalseizoen zal dat waarschijnlijk toch niet zo gemakkelijk gaan. De Noren zijn weliswaar amateurs, maar zijn op eigen grond altijd een niet te onderschatten tegen stander, die het al meer sterker geachte nationale voetbalteams geducht lastig heeft gemaakt. Drie jaar geleden in Amsterdam werd het een drie-nul zege voor de Neder landers, maar intussen is de ploeg'sterk gewijzigd en kregen enkele jonge spelers een kans. Het is dus weer afwachten. Het radioverslag wordt verzorgd door Dick van Bommel van de NCRV en begint om vijf minuten voor zeven. NEDERLAND De Munck Kraay Kuys Notermans Wiersma Klaassens Van der Kuil Wilkes Van Wissen Lenstra Moulün Kotte Larsen Kristiansen Falck Hennum Svenssen Andersen Nylund Borgen Legernes Bakker NOORWEGEN De Deense worstelaar Tage Rye Jensen zal mis schien nooit een kampioen worden, maar stellig heeft hij zijn grootste vijand blindheid verslagen. 28 jaar geleden werd Jensen in een klein Deens plaatsje blind geboren, maar hij heeft wat hij zelf noemt een normaal gezond leven weten op te bouwen. Hij heeft een goede baan, is gehuwd en is vader, fietst en zwemt. Bovendien is hij als een prima amateur worstelaar op de sport pagina's terecht gekomen. „Tenslotte ben ik niet ziek. Ik heb alleen maar een kleine handicap. Geen reden waarom ik niet een gezond leven zou leiden en geen goede sportman zou zijn", zegt Jensen. Van zijn 14 wedstrijden als halfzwaargewicht, heeft Jensen er slechts 5 ver loren. Het sterk ontwik keld anticipatie-gevoel der blinden heeft hem aan een overwinning op veel ster ker en zwaarder mannen geholpen. Naar een titel kan hij echter niet dingen, want de Deense Kracht- sportbond weigert te ge loven dat een blinde een goede partij is voor een ziende worstelaar. Uit vrees dat hij letsel zou op lopen in grote wedstrijden, is hem verboden uit te ko men in de nationale kam pioenschappen en in grote internationale toernooien. „Ze zijn dwaas", zegt Jen sens coach Leif Larsen, die zelf een kampioen is. „Rye behoeft voor niemand op zij te gaan". Jensen is op enigszins vreemde wijze in de wor- stelsport geraakt. Hij voel de zich al altijd aangetrok ken tot deze sport, maai de clubs aarzelden hem op te nemen. Tenslotte stemde Larsen er in toe dat Jen sen gebruikt zou worden als „proefkonijn" bij de de monstratie van grepen aan leden van de Husum-club. In minder dan twee jaar had Jensen genoeg geleerd om een volwaardig lid van de club te worden. Zijn grootste ogenblik kwam toen hij moest in vallen voor de zwaarge wicht van de ploeg en hij in enkele minuten een te genstander versloeg die heel wat zwaarder was dan hij. In een andere wed strijd, tegen een Zweedse ploeg, drukte Jensen zijn tegenstander na slechts 5 seconden op de mat. Zijn tegenstanders zeggen dat het heel moeilijk is om tegen een blinde te worste len. „Ik ben er aan gewend blind te zijn", zegt Jensen, „ik voel me volkomen vei lig wanneer ik worstel". Hij werkt in een fabriek aan de rand van Kopen hagen waar hij een zware pers bedient. Hij is gehuwd met een blinde vrouw. Zij hebben een zoontje van enkele maanden, dat nor maal kan zien. Jensen traint tweemaal per week en hij zwemt zo mer en winter in binnen baden. Hij fietst graag bui ten de stad, in gezelschap van vrienden. Maar de po litie heeft zijn verzoek af gewezen in gezelschap van een geleidehond naar en van zijn werk te mogen fietsen. Voor dit experi ment oordeelt de politie het verkeer in de Deense hoofdstad te druk. „Het is niet belangrijk. Ik ben een gelukkig mens. En ik hoop dat vele andere blinde mannen en vrouwen mijn voorbeeld zullen volgen en aan sport gaan doen", al dus Jensen. Wereldtitel driebanden In de nacht van zondag op maandag is het toernooi om het wereldkampioen schap driebanden in Barcelona voortgezet. De uitslagen van de partijen luidden: Suarez (Portugal) 50 52 7 0.961 Teegelaar (Nederland) 28 52 7 0.538 Siguret (Frankrijk) 50 63 5 0.793 Ventura (Spanje) 49 63 7 0.777 Monestier (Uruguay) 50 46 5 1.086 Scherz (Oostenrijk) 38 46 6 0.826 Navarra (Argentinië) 50 64 6 0.781 Pereira (Portugal) 48 64 6 0.750 Vingerhoedt (België) 30 38 9 1.315 Domingo (Spanje) 42 38 6 1.105 Monestier (Uruguay) 50 44 6 1.136 Pereira (Portugal) 21 44 3 0.477 Navarra (Argentinië) 50 54 3 0.925 Siguret (Frankrijk) 49 54 4 0,907 Teegelaar (Nederland) 50 54 4 0.925 Scherz (Oostenrijk) 36 54 4 0.666 Tiedtke (Duitsland) 50 31 4 1.612 Domingo (Spanje) 19 31 3 0.612 Suarez (Peru) 50 50 5 1.000 Ventura (Spanje) 39 50 5 0.780 De tiende etappe van de Ronde van Italië van Florence naar Viterbo was in feite de negende, aangezien de rit Via- reggioFlorence in verband met de Ita liaanse verkiezingen geannuleerd werd. Het werd een eentonige etappe, gekarakte riseerd door een ontsnapping van de Ita liaanse regionaal Menini, die een solo vlucht ruim 130 km volhield. Htf beklom als eerste de Radicofani (760 meter), maar moest 20 km voor de finish van de fiets wegens een lek bandje. Hij werd ingehaald door vijf renners, die 1 min. 50 sec. voorsprong kregen op het peloton. In Viterbo nam de Italiaan De filippis op 200 meter voor de eindstreep de leiding en werd met een lange spurt etappewinnaar. De Spanjaard Iturat ver wees Géminiani (Frankrijk) naar de derde plaats. De klassementen De negende etappe werd dus gewonnen door de Italiaan Defilippis in 6 uur 7 min. 16 sec. (gemiddelde snelheid 35.024 km per uur). De uitslag luidde verder: 2. Iturat (Span je) z.t.; 3. Géminiani (Fr.) z.t.4. Azzini (Italië) z.t.; 5. Coletto (It.) z.t.; 6. Benedetti (It.) 6.09.06; 7. Guazzini (It.) z.t.; 8. Costa- lunga (It.) z.t.; 9. Boni (It.) z.t. 10. Padovan (It.) z.t. De Italiaan Pettinati heeft zijn eerste plaats in het algemene klassement be houden. Na de negende etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Pettinati (It.) 35 uur 35 min. 23 sec.; 2. Moser (It.) 35.35.48: 3. Baldini (It.) 35.36.34; 4. Botella (Sp.) 35.37.34; 5. Brankart (Belg.) 35.40.31; 6. Pambianco (It.) 35.41.41; 7. Gé miniani (Fr.) 35.42.18; 8. Tinazzi (It.) 35.42.23; 9. Gaul (Lux.) 35.42.29; 10. Poblet (Sp.) 35.42.38. Na deze partijen leidden Monestier en Tiedtke met 4 matchpunten uit 2 partijen. Daarna kwamen Vingerhoedt en Navarra met 2 matchpunten uit 1 partij. HOAD. De Australische tennisprof Lewis Hoad heeft zich voor de serie -'an 100 wedstrijden tegen Gonzales moeten terugtrekken omdat hij last heeft van pijn in zijn benen. Men vermoedt dat hij aan ischias lijdt. Rosewall zal Hoad vervangen. WERELDRECORD. Bij de Russische kampioenschappen in het gewichtheffen in Ufa heeft Khaboutdinov bij het druk ken 138 kg omhoog gebracht. Dit is een nieuw wereldrecord in de middengewicht- klasse. Het oude record stond sinds 14 april met 137,5 kg op zijn naam.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7