Noorse amateur-voetballers dwongen Nederlands elftal gelijkspel af Sportclub Haarlem is nog steeds ongeslagen in overgangsklasse Europese voetbalbeker voor de derde keer naar Real Hugens bleef in leiderstrui na twee halve etappes UifelggpUPOL Nederlands herstel na rust door falend aanvalsspel niet voldoende voor winst -n Abe Lenstra verkeerde in neerslachtige voetbalbui DE HONKBALCOMPETITIE DSS in tweede klasse zonder puntenverlies Milaan in Brussel in verlenging verslagen 11 In de fuik Weer mislukt Meer spirit V er geef s slotoffensief Honkbalveld voor Europese titelstrijd is klaar Gastone Nencini won in de tiende etappe Enschede tegen Arsenal De Engelse voetbalploeg voor Zweden Joegoslavië is favoriet bij de bookmakers OLYMPIA'S TOER DOOR NEDERLAND Heemstedenaar Sfeenvoorden won in Nunspeet Natuurlijk Een kaasgerecht! DONDERDAG 29 MEI 1958 Het valt het Nederlands voetbalelftal niet mee favo riet te zijn. Tegen de Turken in het begin van deze maand al niet en gisteravond tegen de Noorse amateurs in Oslo evenmin. Weliswaar werd het ditmaal geen nederlaag zoals vijf jaar geleden toen de Noren met 4-0 wonnen maar een overwinning lag toch buiten het bereik van een niet bepaald lusteloos, maar toch ook zeker niet geïnspireerd spelende Oranjeploeg. De pres tatie uit 1955 toen Appel met twee daverende treffers zijn eerste viool speelde in de 3-0 zege van Nederland, werd dan ook niet herhaald. Het werd een wedstrijd zonder score, gespeeld in het vriendelijke Ulleval- stadion in het heuvelige terrein buiten Oslo gelegen, waar 20.000 Noren en enkele tientallen Nederlanders denoegen moesten nemen met een doelpuntloze match een schaal aardappelen zonder zout. Laten we het er over eens zijn, dat dit van de Noren een betere prestatie was dan van de Nederlanders. Niet alleen hadden alle Noorse bladen het gepredikt, dat Oranje favoriet was en waren er royale foto's van Lenstra en Wilkes in de kranten verschenen, maar het mocht toch ook verwacht worden, dat deze Nederlandse semi-profs, mentaal ge laden door hun behoefte aan revanche voor de matige partij voetbal tegen de Turken, hun meerderheid op de Noren zouden aantonen. Helaas is dat er niet van ge komen. In de eerste helft werd Oranje vrijwel wegge speeld, zodat men blij mocht zijn, dat men de rust niet met een achterstand inging. En weliswaar kwam er daarna meer evenwicht in de strijd met fors voetbal van beide kanten, zodat de uitslag de neutrale kijkers tot tevredenheid kon stemmen, maar meer dan remise had Nederland toch niet verdiend. En in de constatering van dat feit schuilt een brok teleurstelling. We hadden nu toch zover moeten zijn met ons voetbal, dat we Europa's amateur-landenploegen boven het hoofd waren gegroeid. En het bewijs daarvoor had gisteravond geleverd moeten worden. Nu dat niet gebeurd is, eindigde een seizoen van zeven interlands te matig om van een goed jaar te kunnen spreken. Excuses? Die waren er in het verleden, die zullen er in de toekomst zijn en die zijn er ook nu. Hier is er één: deze wedstrijd viel te laat aan het eind van een zware competitie, nu de spelers beu van voetbal beginnen te worden. Het is geen slecht excuus, want na 32 competitie-wedstrijden, bekervoetbal, vriendschappelijke ont moetingen en wat dies meer zij, wil ook een semi-prof wel eens te veel van het goede krijgen. En inderdaad moeten wij bekennen wel eens een Nederlands elftal te hebben gezien, dat gretiger zijn tanden in een match zette dan deze ploeg gisteravond deed. De echte „honger" was er niet. Alle voorbereidingen en alle goede wil van de leiders ten spijt. Maar als de wedstrijd voor ons wat laat kwam, dan was die er voor de \oren daarentegen wat te vroeg, want in het Fjordenland is de competitie nog slechts enkele weken op gang. Dat moet elkaar dus wel zo ongeveer in evenwicht hebben gehouden. Het is een wedstrijd geworden, waarin twee redelijke maar heus niet onberispe lijk spelende defensies twee zeer matige aanvalslinies aan banden hebben gelegd. Met dien verstande, dat in de eerste helft goed veldspel de gastheren duidelijk in het voordeel bracht, maar een vreemde aarze ling bij de afwerking verhinderde dat De Munck gepasseerd werd. Na rust ontbrak die aardige spelopbouw bij de Noren. Wil kes, Van Wissen en Moulijn kwamen een beetje los en de Noorse defensie kwam onder druk te staan. Maar ook die hield stand, zij het af en toe met moeite en met evenveel fortuin als de Nederlandse in de eerste drie kwartier op de been was ge bleven. Kraay van DOS die het bij zijn debuut in het Nederlands elftal zeer moeilijk kreeg gisteren in Oslo. Twintigduizend toeschouwers, die bij vrijwel windstil weer en in een voor voet bal ideale temperatuur de match bijwoon den, zagen de nieuwe stopperspil Wiersma al in de tweede minuut uitglijden bij een dieptepass, waardoor de Noorse midvoor Hennum zijn eerste staaltje soepel veldspel kon leveren, al mondde dat dan ook niet in een doelpunt uit, maar in een hard schot over De Munck's lat. Die kans in de eerste minuut bracht sfeer in de strijd. Dreigend rukten de Noren daarna tientallen malen op De Munck aan en onder de kundige leiding van de gevaarlijke Hennum mani puleerden de gastheren steeds weer voor waarts, waarbij zij de bal keurig laag hiel den en vlot en accuraat combineerden. Op het middenveld werd oranje de gehele eerste helft weggespeeld en wat Klaassens en Notermans ook deden, hoe ver Wilkes en Lenstra ook terugkwamen, tegen dit schaak-voetbal waren zij niet bestand. Het enige voor Nederland was dus op de bar ricade voor het doel met vereende krach ten de Noren een halt toe te roepen. Dat is met animo en overgave gebeurd en inder daad met succes. Want wat de Noren ook probeerden, doelpunten vielen er niet en zelfs kon De Munck niet zeggen, dat hij een zwaar bombardement te doorstaan heeft gehad. Debutant Hans Kraay mag er prat op ?aan, dat hij heel wat aanvallen van de Ankervleugel heeft afgegrendeld, zodat hij °ver zijn eerste volledige interlandmatch tevreden mag zijn. De Noorse linksbuiten Kotte, die geprobeerd heeft in Italië als Prof te slagen, maar al spoedig met de staart tussen de benen huistoe moest gaan, om toen te horen dat zijn bond hem twee jaar schorsing had toebedeeld, deze Kotte had tegen Kraay niet veel te vertellen. En ook Kuys, die zijn 25ste interland speelde, bleef op de been. Nee de zwakte van de verdediging lag in het centrum, waar Wiersma de hele eerste helft naar zijn vorm heeft lopen tasten. Toen hij een paar duels met de gladde Hennum verloren had, greep de nerveuze Wiersma naar grover strijdmiddelen en daar de Noor prompt mee ging doen, werden de botsingen tussen dit tweetal zeer fel, wat oranje bij het publiek er niet populairder op maakte. Een uitgesproken ruwe wedstrijd is het niet geworden, maar èn Wiersma èn Hen num zochten het al spoedig teveel in brute kracht. Gelukkig herstelde Wiersma zich in de tweede helft en had hij de Noor toen wel enigszins onder controle. Maar voor dien (een half uur na het begin) was Noor wegen vlak bij een voorsprong geweest. Hennum was naar rechts gezwenkt, had daar een pass van zijn linksbinnen, de debutant Nylund, opgevangen, was om Wiersma heengedraaid en schoot in volle ren uit een moeilijke hoek keihard tegen de kruising van paal en lat, waarna de bal omlaag stuitte en tegen de andere paal belandde. Alles zonder dat er een treffer uit ontstohd! Dit was echter het enige moment, waar op De Munck kansloos was. En het waren toch in de eerste plaats de Noren zelf, die hieraan debet waren. Het leek af en toe wel of hun binnenspelers een volstrekt verbod was opgelegd om binnen het Neder landse strafschopgebied te verschijnen. Steeds bouwde men mooi en ijverig en kundig op om dan Hennum als eenling voor ons doel de strijd om een doelpunt te laten uitvechten. Een onbegrijpelijke tak- tiek! Intussen was het wel duidelijk geworden, dat de hardnekkige pogingen van bonds coach Elek Schwartz om uit de MVV-kant- half Van Wissen een succesvol middenvoor te kneden, opnieuw tot mislukking ge doemd waren. Hoewel de Limburger ook nu weer tot hard en zwaar werken bereid bleek en het uiterste heeft gedaan om tot een loffelijke prestatie te komen, kwam er geen vaart in onze aanval, geen verrassing en geen stootkracht. Onzuiver plaatsend, veel te vaak achteruit in plaats van vooruit manoeuvrerend, kon de Limburger geen ogenblik de indruk wekken als midvoor op zijn plaats te staan. Hij had bovendien aan Abe Lenstra niet de minste steun, want de onberekenbare Fries verkeerde weer in een van zijn mysterieuze neerslachtige voetbal buien, waarin hij heel weinig goeds deed en na rust zelfs tot een stilstaand, afwach tend voetbal verviel, waardoor hij voor de Noorse backs tenslotte helemaal geen pro bleem meer was. Daarom was het zo merkwaardig, dat uitgerekend Abe betrokken was by een incident in de tweede helft, waarby de niet erg trefzekere Deense scheidsrechter Soe- rensen de match even onderbrak om de spelers tot kalmte te manen. Abe was toen met Hennum in enig gooi- en smijtwerk verzeild geraakt, waardoor de sfeer nog geprikkelder werd, al bleven verdere inci denten gelukkig uit. In die tweede helft herstelde het Neder lands elftal zich enigszins. Er zat nu wat meer spirit in de ploeg. Men verloor op het middenveld niet zoveel duels meer als voorheen. Wiersma speelde met meer zekerheid en Wilkes ging zich roeren met rushes en passes. Drie geduchte schoten vlogen na rust van Wilkes' schoen. Eén werd er gestopt, doordat de richting niet deugde, een trof de Noorse back tegen het scheenbeen en het derde schot van de VVV'er suisde een meter naast het door Andersen knap verdedigde Noorse doel. Het was ook Wilkes, die halverwege de tweede helft op links virtuoos doorbrak en een hooge voorzet naar de zwarte kuif van Abe mikte. Maar de knik-beweging van de Fries bracht de bal niet in, maar royaal naast de Noorse veste. Ook Moulijn werd door Klaassens en Wilkes beter bediend. Weliswaar hield de kleine Feijenoorder moeite met de koelbloedig-ingrijpende back Bakker, maar een half dozijn keren ontsnapte hij toch aan zijn schaduw. Een paar voorzetten waren te scherp, een paar schoven onberoerd voor het doel langs, omdat de overige aanvallers bij gebrek aan snelheid niet tijdig ter plaatse waren, en eenmaal resulteerde er een schot van Van Wissen uit, dat de paal trof, bijna op de zelfde plaats, waar Hennum de kn/'nt van het hout al eerder beproefd had. In dat laatste half uur redde Wilkes zijn „gezicht", evenals Moulijn. Maar de andere Nederlandse voorhoedespelers kwamen zo ver niet. Terwyl Wilkes in energieke rushes bewees, dat zyn veerkracht nog intact was, wachtte Abe in vooruitgeschoven stelling op fraaie kansen, die niet kwamen. En aangezien de Noorse keeper ook by een late schuiver van Van Wissen geen fout maakte, waarna een verre knal van de bekwame stuwer Notermans naast vloog, moest men het de volle negentig minuten zonder doelpunten stellen. Hetgeen billyk was als uitslag en tekenend voor het aanvalsspel. Lenstra heeft een voorzet gehad en heeft de bal op het Noorse doel ge- alles toe. kopt: precies in de handen van keeper Andersen. Spil Svenssen ziet bij dat Het honkbalveld aan de Kruislaan In Amsterdam, waarop de Europese honk balkampioenschappen gespeeld zullen worden, is klaar. Het veld kan over twee weken bespeeld worden. De centrale trai ning wordt dan ook verplaatst van het Ajax-stadion naar de Kruislaan. Daar kun nen de velders dan aan de gravelpaden en de pitchers aan de werpersheuvel wen nen. Op de openingsdag van de kampioen schappen zal een plechtigheid worden ge houden op de plaats, waar voor het eerst gehonkbald werd in Nederland: het Mu seumplein. Alle nog in leven zijnde honk ballers uit de oprichtingstijd van de honk- balbond zullen worden uitgenodigd. Na de ze korte plechtigheid zal de bal, waarmee de eerste wedstrijd wordt begonnen door ongeveer dertig honkballers per estafet teloop naar het honkbalstadion worden vervoerd. De eerste estafetteloper zal een lid van Nederlands oudste honkbalvereni ging „Quick" zijn. De lopers leggen ieder een afstand van ongeveer 250 meter af. De laatste estafetteloper zal de bal over handigen aan een eregast, die de eerste bal zal werpen. Televisie In het AVRO-televisie programma „Sportpanorama" zal op donderdagavond 12 juni gedurende een achttal minuten aan het televisiepubliek duidelijk gemaakt worden, hoe honkbal nu precies gespeeld wordt. De spelers die zullen demonstre ren, zijn die van de centrale training. De Ronde van Italië De tiende etappe van (le Ronde van Ita lië een rit van Viterbe naar Rome, over een afstand van 155 km. is gewonnen door de Italiaan Gastone Nencini in 3 uur 47 min. 42 sec. De uitslag luidde verder: 2. Martin (It.) 3.48.28; 3. Ranucci (It.) z.t.; 4. Fabri (It.) 3.48.31; 5. Fallarini (It.) 3.49.01; 6. Bene- detti (It.) z.t; 7. Poblet (Spanje) z.t.; 8. Pellegrini (It.) z.t.; 9. Baldini (It.) z.t.; 10. Tinazzi (It.) z.t. Na de tiende etappe is de stand in het algemeen klassement: 1. Pettinati (It.) 39 uur 24 min. 24 sec.; 2. Moser (It.) op 25 sec.; 3. Baldini (It.) op 1 min. 11 sec.; 4. Botella (Spanje) op 2.25; 5. Brankart (Belg.) op 5.08; 6. Pambianco (It.) op 6.18; 7. Gemi- niani (Fr.) op 6.55; 8. Tinazzi (It.) op 7,-; 9. Gaul (Lux.) op 7.06; 10. Poblet (Spanje) op 7.15. Op 13 augustus zal Sportclub Enschede in het stadion Diekman een wedstrijd spe len tegen Arsenal. De Engelse ploeg reist van Enschede door naar Zürich, waar op 16 augustus bij de opening van het nieu we stadion een wedstrijd wordt gespeeld tegen Young Fellow Boys. Arsenal kreeg 23 uitnodigingen om op het vasteland te komen spelen en koos bovengenoemde voor een korte trip naar Europa. In de overgangsklasse A van de honk balcompetitie doen de vertegenwoordigers uit Haarlem en omstreken het uitstekend. Het pas gedegradeerde SC Haarlem staat fier aan de top, gevolgd door Rooswijk. RCH daarentegen zal geen rol van beteke nis spelen dit seizoen. Ongetwijfeld zullen de mannen van SC Haarlem 't kampioen schap van hun afdeling behalen. Zij be haalden overwinningen van 193, 103. terwyl RFC en de grote concurrent Roos- wijk met 90 werden verslagen. Rooswijk, dat haar uitstekende werper Sauer dit jaar naar Schoten zag vertrek ken. heeft daar geen nadelige gevolgen van ondervonden. Alleen van SC Haarlem werd verloren. De overige wedstrijden werden duidelijke overwinningen. RCH heeft geen goede werper en dat is een te groot han dicap. Toch zal het zich wel kunnen hand haven. want het reserveteam van het Am sterdamse TIW is verreweg de zwakste. De stand in de overgangsklasse A is: SC Haarlem 4—8 De Spartaan 4—4 Rooswijk 4—6 RCH 43 Sparta 2 45 RFC 41 Thor 4—5 TIW 2 4—0 De Engelse Voetbalbond heeft twintig spelers aangewezen, die hun land in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal zullen vertegenwoordigen. Het zijn: doel: Hopkinson (Bolton Wan derers), MacDonald (Burnley). Achter: Banks (Bolton Wanderers), Howe (West Bromwich Albion), Silett (Chelsea). Midden: Clamp (Wolverhampton Wan derers), Clayton (Blackburn), Norman (Tottenham Hotspur), Slater (Wolverhamp ton), Wright (Wolverhampton). Voor: Acourt (Liverpool), Brabrook (Chelsea), Broadbent (Wolverhampton), Charlton (Manchester United), Douglas (Blackburn), Finney (Preston North End), Haynes (Fulham), Kevan (West Bromwich Albion), Robson (West Bromwich Albion), Smith (Tottenham Hotspur). Joegoslavië is met 5 tegen 1 favoriet bij de Londense bookmakers voor het winnen van het wereldkampioenschap voetbal. Dit heeft het waarschijnlijk te danken aan de recente overwinning op Engeland. Rus land en Brazilië staan als tweede" geno teerd met 6 tegen 1, Engeland en Argen tinië als derde met 7 tegen 1. De West- duitse ploeg staat met 12 tegen 1 samen met Mexico op de vijfde plaats. Door een treffer van de linksbuiten Gen- to in de negentiende minuut van de ver lenging heeft de ploeg van Real Madrid woensdagavond in het Heysel stadion in Brussel voor ongeveer 70.000 toeschou wers -Milaan met 3-2 geklopt en daardoor voor de derde maal beslag gelegd op de Europa-beker. Na afloop van de reglementaire speel tijd was de stand 2-2. Schiaffino en Grillo hadden in de tweede helft raak geschoten voor Milaan en Di Stefano en Rial voor Madrid. Het beslissende doelpunt van Gen- to was de bekroning van een wedstrijd die technisch op een hoog peil stond, doch waarbij het beide elftallen voor doel aan de nodige stootkracht mankeerde. Zowel Real Madrid als Milaan, die tot de rijk ste Europese clubs behoren, brachten bui tenlandse sterren in het veld, afkomstig uit Zuid Amerika, Zweden en Frankrijk. De opstellingen waren als volgt: Real Madrid: doel Alonso, achter Atien- za en Lesmes, midden Santisbeban, San- tamaria en Zarraga, voor Kopa, Joseito, Di Stefano, Rial en Gento. Milaan: doel Soldan, achter Fontana en Beraldo; midden Bergamaschi, Maldini en Radice, voor Danova, Liedholm, Schiaf fino, Grillo en Chucchiaroni. In de eerste helft gaf Real over het al gemeen de toon aan. Maar de afwerking van de aanvallen bleef beneden de maat. De Italianen, die meestal slechts met drie of vier man in de voorhoede opereerden, schiepen zich meer kansen, die echter ook geen doelpunten opleverden. Zij gingen wat overhaast te werk en be gingen bovendien de fout hun offensieven te veel op de Zweed Liedholm te concen treren. En Liedholm had niet altijd gele genheid zich aan zijn bijzondere bewa king te onttrekken. Na de pauze kwamen de Milanezen aan stonds fel opzetten. Maar ook de Spanjaar den speelden met veel meer vuur en er kwam spanning in de strijd. Schiaffino, de Uruguese midvoor van Milaan, open de de score in de 15de minuut toen hij vrij voor doel kwam te staan. Even later trof Grillo met een scherp schot de lat. Na 30 minuten maakte Di Stefano, ook nu weer de beste man van Real, gelijk, en daarna stuwde hij zijn ploeg steeds weer ten aan val. Maar Milaan vocht terug en nam zelfs opnieuw de leiding toen Grillo bekwaam gebruik maakte van een goede kans. De Spaanse repliek liet zich niet wachten en Rial zorgde bijna onmiddellijk voor de ge lijkmaker. De beslissing viel, zoals ge meld, in de verlenging door toedoen van Gento. Het was een goal die de spelers een premie van f 20.000.opbracht. De drager van de oranje trui in Olym- pia's tour door Nederland, Jan Hugens, toonde woensdagochtend in de 94 km lange rit van Hoogeveen naar de legerplaats Nunspeet dat hij het begeerde kledingstuk met ere draagt. Want de .Limburger slaag de erin de laatste twintig kilometer een frontale aanval van de militairen van Ger- rit Schulte te doorbreken. Dat Hugens in de legerplaats in de eindsprint van de kop groep van tien man op de achtste plaats eindigde, is begrijpelyk na zyn enorme krachtsinspanning. Winnaar van deze halve etappe werd de Nederlandse amateur wegkampioen Piet van Steenvoorden, die in een felle eind spurt de uitstekend rijdende Hagenaar Kool met klein verschil klopte. De militai ren, tot kort voor Nunspeet de koers vol ledig beheersend, kregen een bittere pil te slikken. Want in die laatste kilometers vielen Verstraete en Visser, die teveel van hun krachten gevergd hadden, ver terug en zelfs de sprinter Teunisse moest met een negende plaats genoegen nemen. De slag was na 40 kilometer gevallen op de lange rechte weg langs de Dedemsvaart. Hier formeerde zich een kopgroep, be staande uit de militairen Teunisse, Ver straete en Visser, de Feijenoorder Swane- veld, de Heemstedenaar Van Steenvoor den, de Limburger Knoops. de „Rotterdam se Leeuw" Walraven en de Spartanen Van den Berg en Kool. Enkele kilometers voor Zwolle echter zette Hugens zijn eerste tegenaanval in. Hij kreeg de Bredanaar Hofmans en de mi litair Hermes mee, waarvan de laatste de opdracht had om zoveel mogelijk af te stoppen. Opzet lukte En die opzet gelukte, want na het pas seren van de IJselbrug (62 km) gaf Hugens, die al het zware werk alleen had moeten doen, de poging op. Toen kwam een nieuwe tegenaanval. Ditmaal van de mannen van De Baronie, die van Steen, Biemans en Hofmans naar voren stuurden. Hugens zag wederom zijn kans en ging mee in het ge zelschap van Arie van Houwelingen om te trachten de 1 minuut' 20 seconden die hem van de kopgroep scheidden te overbruggen. Het groepje marcheerde uitstekend en in de bossen tussen Nunspeet en de leger plaats kwam de aansluiting tot stand. Op een slecht stuk weg vielen Verstraete, Vis ser, Biemans en Van Houwelingen weer terug in het grote peloton, dat op de kron- Advertentie kelende paden in stukken uiteenviel. De uitslag De uitslag was: 1. Steenvoorden (De Kampioen) 2.15.32 (met bonificatie: 2.14.32), 2. Kool (De Spartaan) z.t. (met bon.: 2.15.02), 3. Swaneveld (Feijenoord), z.t. (met bon.: 2.15.17), 4. Walraven (Rotterdamse Leeuw), z.t., 5. Knoops (Limburgs team), z.t., 6. Hof mans (Baronie), z.t., 7. Van Steen (Baronie) z.t., 8. Hugens (Limburgs team) z.t., 9. Teu nisse (militair team) z.t., 10 Van der Berg (De Spartaan) z.t. Naar Amersfoort De tweede halve etappe heeft geen grote wyzigingen kunnen brengen in het indivi dueel klassement. Jan Hugens verdedigde de oranje trui met succes. In de slechts 65 km lange rit naar Amersfoort sloeg hy elke aanval op zyn leiderspositie met overtui ging af. Vooral de 65 km naar Amersfoort waren bijzonder saaie. Pas tegen het eind vond een definitieve afscheiding plaats, maar weer was Hugens in de voorste gelederen aanwezig. De grootste winst werd geboekt door de ploeg van de Spartaan, vooral door de sprintzege van Scholten in Amersfoort en de tweede plaats van Ab van Egmond, hetgeen de Hagenaars een tijdbonificatie van anderhalve minuut opleverde. Zij heb ben nu de leiding in het ploegenklasse- ment, maar ook hier zijn de onderlinge verschillen zeer gering. De verwachting is, dat vandaag in de 180 km lange halve etappe naar de legerplaats Oirschot en dan vooral in de heuvels in de buurt van Groesbeek een duidelijker beeld omtrent de onderlinge krachtsverhoudingen wordt verkregen. Klassementen De uitslag van het tweede gedeelte van de tweede etappe was: 1. Scholten (De Spartaan) 1.31.45 met bonificatie 1.30.45; 2. Van Egmond (De Spartaan) z.t. met boni ficatie 1.31.15,3. Van Steen (De Baronie, Breda) z.t. met bonificatie 1.31.30, 4. Snij der (De Kampioen, Haarlem) 1.31.45, 5. Kamphuis (Limburgs team) z.t., 6. Knoops (Limburgs team) z.t., 7. Kool (De Spartaan) z.t., 8. De Preter (Antwerpen) z.t., 9. Van der Klundert (Theo Middelkamp) z.t, 10. Hugens (Limburgs team) z.t., 11. Solaro (Feijenoord, Rotterdam) z.t., 12. Marinus (Olympia) 1.32.04, 13. Groot (Olympia) z.t., 14. Van Hole (Antwerpen) z.t., 15. Kouwen- hoven (Rotterdamse Leeuw) z.t. Na de tweede etappe luidt het algemeen klassement: 1. Hugens 9.03.25, 2. Steen voorden 9.04.05, 3. Van Steen 9.04.14, 4. Kool 9.04.16, 5. Scholten 9.04.39, 6. Knoops 9.04.46, 7. Van Egmond 9.05.03, 8. Teunisse 9.05.05, 9. Hofmans z.t, 10. Solaro 9.05.39, 11. Swaneveld 9.05.50, 12. Mintjes 9.05.58, 13. Groot z.t., 14. Van Vliet z.t, 15. Wal raven 9.06.05. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Spartaan (Den Haag) 27.12.39, 2. Limburgs team 27.14.18, 3. De Baronie (Breda) 27.15.45, 4. De Kampioen (Haarlem) 27.16.38, 5. Feijenoord (Rotter dam) 27.16.55. In overgangsklasse B ook al een Haar lemse ploeg aan de kop van de ranglijst. Schoten 2 met Sauer op de plaat en gerou tineerde spelers als v. Kuykhoven en Nanne in het veld gaan na vier wedstrijden met SVV en Neptunus aan de kop. De Schoten-reserves verloren alleen van Nep tunus in Rotterdam met 21. In deze af deling is ook het pas gedegradeerde TIW ingedeeld, maar deze ploeg kan niet im poneren. Nog erger is het met HFC Haar lem gesteld, dat na drie wedstrijden nog steeds zonder winst is. Gelukkig voor de ploeg van Koning staat DEC, ook al een oud-eersteklasser, er nog slechter voor. De stand in deze afdeling is: Neptunus Schoten 2 SVV The Catchers 3—6 OVVO 2 4—4 4—6 TIW 4—4 4—6 HFC Haarlem 3—0 4—4 DEC 4—0 Tweede klasse In de tweede klasse A doet de enige Haarlemse vertegenwoordiger het uit stekend. DSS is nog steeds ongeslagen, maar hier is voldoende concurrentie. E zeer merkwaardig geval doet zich hier voor. Quick, Nederlands oudste honkbal- vereniging, moest aan het begin van dit seizoen plotseling nog promotiewedstrij den spelen voor de tweede klasse. Zij slaagde erin de derde klasse te verlaten en staat nu na vier wedstrijden ongeslagen aan de kop van de ranglijst in de tweede klasse. De stand is hier: Quick VVGA 2 DSS Animo 4—8 4—8 3—6 4—6 Shell ABC 2 Spartaan 2 TIW 3 4—2 3—0 4—0 4—0 De tweede klasse B is een zuiver Haar lemse afdeling en hier doen vooral de HlIC-reserves van zich spreken. Net ge degradeerd en zeven spelers verloren en dan toch aan de kop van de ranglijst! De enige concurrenten zijn op het ogenblik de IICK-reserves en Rood Wit. Deze laatste twee ploegen speelden zaterdag een wedstrijd, die het praedicaat eerste klasse dubbel en dwars verdiende. Het werd uiteindelijk een 21 overwin ning voor HCK 2. Onderaan staat EDO 2, dat nog geheel zonder winst is, maar zeer zeker nog niet kansloos is. De stand is hier: HHC 2 3—6 SC Haarlem 2 3—3 HCK 2 4—6 THB 3—2 Rood Wit 3—4 K'land 2 4—2 Bloemendaal 33 EDO 2 30 Advertentie Een dagelijkse puzzle wat eten we vandaag Een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem STOOFSCHOTEL MET KAAS 2 kg aardappelen, t bloemkool, Vt kg tomaten, '/a eetlepel maïzena, 8o gr roomboter, 250 gr belegen kaas, zout,peper. De aardappelen en de bloem kool in stukjes snijden en met een bodempje water gaar ko ken. Het vocht binden met de aangemengde maizena. De in stukjes gesneden tomaten en de in blokjes gesneden kaas erby doen. De stoofschotel op smaak afmaken met zout en peper. Het geheel nog eens goed doorwarmen (maar niet doorkoken, daar anders de kaas gaat uitsmelten) en onmiddel lijk opdienen. Doe nog meer met kaas PUBLICATIE VAN HET NÉD. ZUIVElBUREAU - RÜSWlJK

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11