Zuid-Italië heeft nog altijd een aparte levenswijs Woningruil HENK REEDIJK Veren Bedden JAC. WISKER gij Rome begint het „mannenland", waar de vrouw tussen keuken en kinderen leeft DE BEURS Amsterdamse Beurs kantoorbediende (vrl.) ENIGE FLINKE MEISJES ervaren vr. kantoorbediende aank vr. kantoorbediende accurate cassière 19 Damesconfectie Londens busconflict dreigt zich uit te breiden Volgende week geen licht warmte en wegvervoer? Huismussen Niet baldadig Washington terughoudend over Sovjet-terugtocht Waarborg en controle worden niet geboden Hoogtepunt van fris te ren Scheepvaart Volgend jaar ook een Ronde van Denemarken Vanaf f 1.- per week nu 23 ct pm! ORGANISATIE Alleen Overton weg 3 54007 Os Volkskredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten helpt U Ervaren Verkoopsters Aankomende Verkoopsters DONDERDAG 29 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Rome) Er is geen Europese marktgemeenschap nodig om het leven in alle landen van West-Europa steeds eenvormiger te maken. Van jaar tot jaar worden de ver schillen, die er tussen de onderscheiden landen bestaan, en in die landen weer de verschillen tussen stads- en dorpsleven, de verschillen ook tussen klassen en standen, geringer. Twintig, dertig jaar geleden was het leven van een Italiaans gezin in Rome in allerlei opzichten sterk afwijkend van het leven van een soort gelijk gezin in Den Haag en kon men een luxe-plaatsje als bijvoorbeeld Sorrento in geen enkel opzicht vergelijken met een luxe-plaatsje als Bussum, of Zeist. Dat ffaat niet meer op. Om maar iets te noemen het overgrote deel van de huizen in Rome heeft thans centrale verwarming met het gevolg, dat de oude gewoonte om op koude dagen eenvoudig in bed te blijven, verdwenen is. Ook ziet men niet langer mensen, die op een koude winterdag een overjas over hun arm dragen, met de bedoeling, die aan te trekken zodra zij in huis komen, waar het kouder was dan buiten. Alles wijzigt zich en wordt onvermijde lijk eenvormiger. Zelfs de eetgewoonten beginnen af te slijten. Voor de oorlog was het ondenkbaar, dat in een Italiaans ge zin niet althans een keer per dag „spaghet ti 0f een ander macaroniprodukt op de tafel kwam. Nu beïnvloed door haar zorg voor de „slanke lijn", heeft menige Ita liaanse huismoeder de macaroni tot een uitzondering gemaakt, eenmaal per week of nog minder. Het gevolg daarvan is weer, dat de Italianen van het jongere ge slacht er „minder Italiaans" uitzien. Zij zijn vijf tot tien centimeter langer dan hun ouders en minder dik, hoewel de Ita liaan op middelbare leeftijd nog altijd op valt door zijn of haar „embonpoint". Het verschil is, dat in 1928 dat buikje zorgvul dig gekweekt en vertroeteld werd en als teken van welstand en goede gezondheid gold en dat de Italiaan van 1958 vele, maar doorgaans vergeefse, pogingen doet er wat minder mollig uit te zien. Allerlei Italiaanse produkten zijn nu in Nederland, en ook overal elders, te koop, en vinden gretig aftrek. Dat geldt vooral voor de smaakvolle mode-artikelen en de voortbrengselen van de kunstnijverheid. Maar het omgekeerde is eveneens het ge val. U kunt in Italië Nederlandse kaas kopen, die ondanks de invoerrechten maar 45 of 50 cent per ons kost. Gelijkwaardi ge Italiaanse kaas kost niet minder dan 75 cent. Sedert ruim een jaar heeft de margarine, produkt van een Nederlandse onderneming, hier haar intrede gedaan en dit is beslist een nieuwtje, daar voordien margarine onder de wet op vervalsing van levensmiddelen viel en niet in de handel mocht worden gebracht. Maar ook ande re Nederlandse dingen dringen hier door, bijvoorbeeld damesconfectie. De Italiaan, vooral de Italiaanse man, is beslist geen liefhebber van confectie. Maar nu het bui- laland en vooral Nederland, tegen zeer Is-e prijzen smaakvolle damesconfectie Mjkt te kunnen leveren, betekent dit voor de dames uit de kleine middenstand, die totnutoe zelf haar kleren maakten of zich tot een naaistertje wendden, een bespa ring. Voor minder geld en zonder enige moeite kunnen zij zich beter kleden. En zij beginnen er al weer iets meer uit te Van onze correspondent in Londen) De „vergeten" Londense busstaking die al bijna vier weken duurt, dreigt een ernstige wending te nemen. De leiders van de Transportarbeidersbond, die spij tig moeten vaststellen, dat de staking een slag in de lucht is geweest, doen wanho pige pogingen om het Londense verkeer werkelijk tot stilstand te brengen, nadat zij gisteren nul op het rekest hadden ge kregen op hun verzoek aan de unie van spoorwegpersoneel om het overbelaste vervoer bij de forensen- en ondergrond se treinen te laten spaaklopen. Frank Cou sins, de secretaris-generaal van de Trans portarbeidersbond, die totnutoe zonder succes de regering de handschoen heeft toegeworpen over de loon- en prijspoli tiek de eigenlijke kern van het buscon flict probeert zijn laatste troeven uit te spelen. Vandaag zal de beslissing val len om drieduizend leden van de Transport arbeidersbond, werkzaam bij de 25 Lon dense elektrische centrales, tot staking op te roepen. Verder wordt getracht het ben zinetransport in het gebied van Groot- Londen lam te leggen. Indien deze pogin gen om de busstaking uit te breiden, sla gen, dreigt industriële chaos in Zuidoost- Engeland. Wanneer Cousins zijn zin krijgt zal Londen het volgende week zonder warmte, licht en wegvervoer moeten stel len. De regering is gereed om noodmaatre gelen te nemen. Er zijn voorbereidingen getroffen om troepen het benzinetransport en eventueel ook de elektriciteitsvoorzie ning te laten verzorgen. Een dergelijke maatregel kan echter verdere stakingen uitlokken. Vandaag komt de algemene raad van het Britse verbond van vakver enigingen, dat slechts een raadgevende functie heeft, in spoedzitting bijeen om te trachten een uitweg te vinden. Maar de regering houdt voet bij stuk en weigert in het conflict in te grijpen met de ken nelijke bedoeling om Cousins, en het mili tante deel van de Labourbeweging, klein te krijgen. Triënnale Grenchen. De Franse kun stenaar Alfred Manessier uit Parijs heeft de eerste prijs van 2.000 Zw. fr. gekregen °P de eerste Internationale Triënnale voor gekleurde grafische kunst in Grenchen. Ongeveer duizend artisten uit achten twintig landen hadden meer dan 3.000 werken aan de commissie van beoordeling voorgelegd, die er 300 uitkoos voor de tentoonstelling welke op 15 juni in Gren chen opent. De tweede prijs van 1.000 Zw. r- ging naar de Noor Rolf Nesch uit Aal, terwijl vier andere kunstenaars Waldemar Elenbaas uit Rotterdam, Ruprecht Oeiger uit München. Gerard Schneider uit sfe. Croix (Zwitserland) en Luigi Spacal uit Triest, de derde prijs deelden. zien als haar zusters in noordelijke lan den. Zo is er een steeds toenemende wissel werking, waarbij het de aandacht trekt, dat Italië doorgaans luxe-artikelen, pro dukten van huisvlijt en kleine nijverheid, aan het noorden levert en dat tegelijker tijd het niveau van de Italiaanse kleine man een beetje wordt verhoogd door goed kope waren uit de meer geïndustrialiseer de landen. Zelfs de smakelijke, maar ook bijzonder dure Italiaanse boerenkip wordt verdrongen door het Nederlandse eendags- kuiken, dat in zes weken „kunstmatig" tot een volgroeide kip wordt opgekweekt, minder smakelijk, maar veel goedkoper. Met het gevolg dat het allerminst een uiting van weelde is, wanneer er kip op tafel komt. Bij alle eenvormigheid blijven er ech ter nog voldoende verschillen. Het leven van de Italiaanse huismoeder is stellig eentoniger dan dat van haar Nederlandse zuster. De man heeft het daarentegen in dit mannenland prettiger dan bij ons. Ter wijl wij het woord „mannenland" neer schrijven, aarzelen we al even. Is Italië nog altijd een „mannenland"? Het noor den beslist niet meer, het zuiden nog wel. Rome ligt „tussen twee werelden". Op straat ziet men nog altijd veel en veel meer mannen dan vrouwen. Het jonge- meisje in een behoorlijk Zuiditaliaans ge zin gaat niet alleen uit. ten hoogste in ge zelschap van haar moeder, vader of broer. Verloofde paartjes zien elkaar zo af en toe, steeds in huis bij de ouders van het meisje en er is geen sprake van, dat een jongeman zijn meisje zonder verdere be geleiding mee naar de bioscoop kan ne men, om van gezamenlijke weekeindréis- jes niet eens te praten. Zo was het althans tot voor kort. Maar ook deze gewoonten slijten af onder invloed van de film en van de miljoenen vreemdelingen, die ieder jaar zuidwaarts trekken. Eenmaal getrouwd wijdt de Italiaanse vrouw zich vrijwel uitsluitend aan haar gezin. De omslachtige keuken geeft haar veel te doen. De was wordt in huis ge daan (tot voor kort zou geen Italiaan heb ben geduld, dat zijn vrouw de was naar de wasserij deed) en in een warm land, be woond door een volk dat lichamelijke zin delijkheid boven alles stelt, zodat hemden en ondergoed dagelijks worden verwis seld, valt er heel wat te wassen. En dan zijn er de kinderen. Iedere Italiaanse moe der is de liefdevolle, zorgzame slavin van haar kinderen, onverschillig of dit zuige lingen zijn dan wel ongetrouwde, verwen de „jongens" van ver in de dertig (dat type komt hier veel voor). Deze levensgewoonten, waarbij de vrouw als jongmeisje en meer nog als huismoeder bijna steeds in huis blijft, geeft aan de Italiaanse steden (Rome en zuidelijker) hun bijzondere karakter. Dit is de verklaring van de grote groepen op geschoten jongens, een beetje verdeeld naar klassen en standen, werkjongens, winkelbedienden, studenten enzovoort, die tot diep in de nacht, joelend, schreeu wend en zingend door de straten trekken. Zij vullen de bioscopen en zij dragen met hun denderende motor-scooters het meest WASHINGTON (AFP) Een woord voerder van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard, dat de terugtrekking van een Russische divisie uit Hongarije en van Russische strijdkrachten uit Roemenië een gunstige ontwikkeling betekent, indien deze maatregelen een grotere onafhanke lijkheid voor de twee landen met zich brengen. Deze terugtrekking en de ver mindering van de strijdkrachten van een aantal Oosteuropese landen, waartoe op de conferentie van de landen van het pact van Warschau te Moskou is besloten, zou den „een belangrijke betekenis" hebben voor de betrekkingen tussen Oost en West, indien zij gepaard gaan met een algemeen akkoord over een gecontroleerde ontwape ning, aldus de woordvoerder. LONDEN (Reuter) Een niet-aanvals- verdrag tussen de landen van de Noord- atlantische Verdragsorganisatie en die van het pact van Warschau, zoals de Sovjet- Unie, met instemming der communistische landen heeft voorgesteld, kan misschien deel uitmaken van een uitgebreider stelsel van overeenkomsten tussen Oost en West, aldus heeft een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken desgevraagd gezegd. BONN (UPI) - - In Westduitse regerings kringen staat men terughoudend tegen over het slotcommuniqué van de confe rentie te Moskou. De beperking der strijd krachten en het voorgestelde non-agressie pact acht men niet van bijzonder bevorde rende betekenis voor een topconferentie. Men gelooft in Bonn dat alleen ontwa pening onder internationale controle de spanning werkelijk kan verminderen. bij tot het rumoer, dat onafscheidelijk is verbonden aan het Italiaanse leven. Maar een zekere wellevendheid is dit volk nu eenmaal eigen: de taal, die de jongelui uitslaan, is niet altijd even gekuist en ze kunnen ongelooflijk luidruchtig zijn, maar hinderlijk worden zij eigenlijk nooit, en straatschenderij is een onbekend begrip. „Teddyboys", die voorbijgangers lastig vallen kent Italië niet. De oudere, getrouw de mannen vormen kleinere groepen, maar als regel gaat de Italiaanse man vrijwel iedere avond met zijn vrienden uit, al is het maar om een kopje koffie of een glas wijn te drinken. Zijn vrouw laat hij door gaans thuis met de kinderen, de jonge- meisjes en de grootmoeder, die als regel bij haar getrouwde kinderen inwoont. Dat wereldje van vrouwen en kinderen is een zaak apart. Deze levenswijze leidt tot een bijzonde re dagindeling. Hoogtepunt van de dag wordt het middagmaal. Dat is de meest uitvoerige maaltijd en eigenlijk het enige ogenblik van de dag, waarop het hele ge zin verenigd is. Van een tot vier uur zijn de straten dan ook uitgestorven, want op de maaltijd volgt of een gezellig samen zijn of, in de zomer, de „siësta" het middagdutje. Het avondeten daarentegen heeft geen betekenis. In theorie gaat men tussen acht en negen uur 's avonds aan tafel, maar de man en vader eet snel een kleinigheid en gaat de deur uit. Als er jongens in huis zijn tussen veertien en der tig jaar komen ze doorgaans voor het avondeten helemaal niet thuis. Wanneer ze om twaalf of twee uur, of nog later, komen opdagen, vinden ze wel iets in de keuken, dat ze kunnen opwarmen en staan de oplepelen voor zij naar bed gaan. In dit opzicht is Italië toch nog altijd ver schillend van ons noorden. AMSTERDAM Op een eindbeslissing in Parijs wacht ook het Damrak want de lust om zaken te doen was bijna niet aanwezig. Er bestond trouwens heel weinig gelegenheid om te kunnen handelen, doordat de gehele arbi trage internationaal niet tot zaken kon ko men. De handel die ter beurze plaats had was dan ook hoofdzakelijk van locale zij de. De stemming was, in tegenstelling tot gisteren zeker niet pessimistisch. Dit had echter niets met de toestand in Frankrijk te maken, maar dient gezocht te worden in het feit, dat morgen de eerste kwartaal cijfers bekend worden van twee hoofd fondsen, namelijk aandelen Kon. Olie en aandelen Philips. Omtrent deze cijfers was men niet pessimistisch al wordt er rekening mee gehouden, dat de cijfers van de Koninklijke lager zullen zijn ten opzich te van het eerste kwartaal over 1957. De aandelen Kon. Olie werden op ongeveer f 166.40 verhandeld tegen de vorige dag als slotprijs 165,20. De Philipsaandelen la gen goed in de markt en noteerden een koerswinst bij opening van ongeveer 1 per cent". Unilever liep terug van 325l/2 naar 324'/2- maar bleef toch nog een punt boven de vorige dag. Er vonden voor Amerikaan se rekening wat ruilingen plaats van aan delen Unilever in aandelen Philips. De laatsten trokken hierdoor aan tot 285'/2. AKU bleef vrijwel onveranderd. Van de scheepvaarten opende Van Nie- velt op II6V2 ex 10 percent dividend tegen vorige dag 130'/» cum dividend. In het ver dere beursverloop liepen de aandelen op tot 118. De overige scheepvaartwaarden ondergingen hoegenaamd geen verande ring. Van de cultures waren aandelen Ver. Deli bij een opening op 81 wederom 2 pun ten lager maar bij h .t sluiten van de beurs werd c'if verlies tot 'n half puntje geredu ceerd. Verder viel er in de cultuursector heel weinig te beleven. Van de staatsobli gaties noteerde de staffellening fratio- neel hoger; de overige papieren waren prijshoudend. Verder werden nog verno men aandelen Metaalbuizenfabriek Ex celsior op 76 (74), Nederlandsche Ford op 158 (156), Ver. Blikfabrieken 118 (118 7/8), rentespaarbrieven 109% (109), 5 percent obligaties Bank voor Nederlandsche Ge meenten op 101%, de 5% percent idem op 103% en de 6 percent idem op 108%. Veel verandering ondergingen deze leningen niet. Prolongatie 4 percent (ANP). NEW YORK De koersen bewogen vrij onregelmatig bij matige handel. De beste resultaten werden bereikt door individuele fondsen buiten de groepen waarover de gemiddel den worden berekend: de winsten bedroe gen daar soms meer dan 2 dollar. De lei dende groepen fluctueerden binnen nauwe marges. Du Pont, Texas Co. en United Aircraft boekten winsten van ongeveer een gulden. U.S. Steel stond vooraan in activiteit, gevolgd door onder andere R.C.A., Raytheon, Twentieth Century Fox en Royal Dutch. De makelaars waren ken nelijk uit op fondsen, die nog niet in de zelfde mate als de leidende fondsen ge deeld hebben in de stijgingen van onlangs. Tegen beurseinde zakten de meeste koer sen beneden hun hoogste dagwaarden. Het industriegemiddelde kwam van 460.68 op 460.44; dat voor spoorwegen van 116.00 op 115.62 en dat voor openbare nuts bedrijven van 77.74 op 78.00. Van de 1.143 verhandelde fondsen sloten er 479 hoger en 380 lager. De omzet kwam van 2.180.000 op 2.260.000 aandelen. (UP) Amstedmeer, 29 te Wladiwostok verwacht. Annenkerk, 28 tc Nagoya Antonia. 28 v. Singapore n. Penang. Alderamin, 28 v. Bombay n. Hamburg. Andijk, 28 te Galveston. Aegis, 29 te La Guaira. Albireo, 28 te Port Said. Alcyone, 29 te Rosario. Algol, 29 te Santos. Appingedijk. 28 v. Hamburg n. Londen. Arendsdijk, 29 te New Orleans. Arkeldijk, 28 v. New York n. Baltimore. Averdijk, 28 v. Antwerpen n. Houston. Axeldijk, 28 v. Santos n. Buenos Aires. Amstelveen, 28 850 m. o. Tokio n. Vancouver. Aagtekerk, 28 450 m. n.w. D. Garcia r>. Fremantle. Alpherat, 29 te Trinidad verwacht v. New York. Amstelpark, 28 loods Hoogly n. Calcutta. Argos, 28 v. Volos n. Gibraltar. Aagtedijk, 28 te Bremen verwacht. Alphard, 28 te Santos verwacht v. Rio d- >-o Adonis, 28 te Maracaibo. Artemis, 28 te Santiago de Cuba. Abida, 30 te Perth Amboy verwacht. Ampenan, 28 te Amsterdam. Adonis, 28 te Maracaibo. Almkerk, pass. 28 Straat Messina n. Gen'. Aalsum, 28 160 m.e w.z.w. Landsend n. An Ardeas, 28 te Kopenhagen n. Amsterdam. Almkerk, 30 te Genua. Amstelbrug, 29 v. Bremen n. Antwerpen. Bengalen, 30 te Galveston verwacht. Eennekom, 29 te Maracaibo v. Pta. Cardon. Banggai, 28 te Calcutta v. Chitagong. Amsterdam. Bengkalis, 28 v. Hamburg n. Amsterdam. Batjan, 28 te Bangkok. Bussum, 28 95 m. n.w. Alexandrië n. Amsterdam. Bennekom, 28 v. Pto. Cardon n. Maracaibo. Bantam, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Britsum, 28 1150 m. van Yokohama. Calamares, 29 te Mobile. Caltex Leiden. 28 te Thameshaven. Castor, 28 v. Caripito n. Pto. Ordaz. Charis, 28 v. Georgetown, 29 te Paramaribo. Camerounkust, 28 110 m. w.z.w. Lissabon naar Caltex Pernis. 28 v. Suez n. Bahrein. Cistula, 28 390 m. n.o. Singapore n. Lea (Austr. Nieuw-Guinea). Caltex The Hague, 28 te Gothenburg verwacht. Caltex Utrecht, 28 te Bordeaux v. Port Said. Coryda, 10/6 te Singapore verwacht. Cradle of Liberty, 28 v. Pto. Cardon n. R'dam. Caltex Rotterdam, pass. 28 Bizerta n. Port Said. Camitia, 28 te Rotterdam. Casamance, 28 v. Rotterdam n. Rouen. Cleodora, 8/6 te Sydney verwacht. Corilla, 31 te Aden verwacht. Ceronia, 31 te Abadan verwacht. Cinulia, 27 280 m. n.o. Fa.val n. Curaqao. Cleodora. 28 190 m. z.o. Bali n. Sydney. Caltex Delft. 30 te Pernis verwacht. Daphnis, 28 v. Barranquila n. Cape Haitien. Dinteldijk, 28 v. Balboa n. San Diego. Dordrecht, 28 v. Londen n. Birkenhead. Dongedijk, 28 37 m. z.w. Bishoprock n. Antw. Duivendrecht, 28 te Londen verw. v. Liverpool. Dorestad. 27 150 m. o. Rio de Janeiro n. Curasao. Duivendrecht, 29 te Londen verwacht. Eenhoorn, 28 355 m. n.o. Gibraltar n. Gibraltar. Eemdijk, 28 te Bremen. Fravizo, 29 te Dublin. Farmsum. 27 300 m. z.o. Midway n. Yokohama. Grootekerk, 28 v. Shanghai n. Kobe. Ghanakust. 28 v. Cape Coast, 30 te Duala verw. Groote Beer. 29 et Halifax. Guineekust, 28 te Safi. Giessenkerk, 28 30 m. z.o. Stromboli n. Genua. Gaasterkerk, 28 70 m. z.o. Str. Messina n. P. Said. Gaasterland, 27 270 m. n.o. St. Vine. n. Rio de Jan. Ganymedes. 28 v. Hamburg n. Antwerpen. Hathor, 29 te Palermo. Hera, 29 v. La Guaira, 29 te Guanta. Hoogkerk, 29 te Rotterdam. Hector, 28 300 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam. Helicon, 28 te Bremen verwacht v. IJmuiden. Hilversum, 28 600 m. o.n.o. Eermuda n. Ph.delphia Java, 28 v. Semarang, 29 te Tandiong Priok. Jupiter. 27 v. Carthagena n. Tanger. Joh. v. Gldenbamev., 28 130 m. o.z.o. Aden n. Suez. Koningswaard, 23 te B. Aires verw. v. Curacao Katelvsia, 23 te Schiedam. Kieldrecht, 28 v. Rotterdam via Antw. n. Madras. Kreeft, 28 v. Rotterdam n. Monrovia. Korenia, 29 v. Rotterdam n. Gothenburg. Volgend jaar zal de eerste wielerronde van Denemarken gehouden worden. Als de U.C.I. akkoord gaat, zal deze ronde gehouden worden van 10 tot 16 juni. De gezamenlijke lengte van de zes etappes zal 1.200 lu'ometer zijn. Gestart wordt in Stuer op Jutland en de eindstreep wordt in Kopenhagen getrok ken. Het veld zal bestaan uit negen ploe gen van elk vier renners. Drie ploegen zullen Deense zijn. Voor de overige ploe gen wordt gedacht aan Frankrijk, Duits land, Nederland, België, Italië en een ge mengde ploeg. De kosten van deze wed strijd zullen naar schatting 125.000 kronen bedragen, welke uit bijdragen en reclame zullen moeten komen. De route is uitge werkt door de bekende Deense official Vil- fred Andersen. Veertig steden en dorpen zijn in de route opgenomen. SloÜcoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%°/o Ntderl. '47 91% 91% 3 °/o Nedl. 1962/64 93% 94 A.K.U 165% 166 Calvé Delft 283 283 Van Gelder Zonen 161% 161 K. N. Hoogovens. 281% 281 Nederl. Ford 156 156 N. Kabelfabriek. 230 230 gew.Philips Gloeil. 286% 286 Pref.PhilipsGloeil. 153% 153% Unilever 324% 324 Wilton Fyenoord 187% 188 Dordtsche Petrol. 701% 700 Kon Petroleum 166.50 f 166,40 Billiton 169 169 A'dam Rubber 58 58% K.L.M 99.10 f 99. Holl. Amer, Lijn 139% 140 K.N.S.M 128 128% N. Scheepv. Unie 107% 107% v. Nievelt Goudr. 119% ex-d. 122 Phs. v. Ommeren 216 216 H.V.A 96 96 Verg. Deli Mij en. 82% 82% Amsterd. Bank 215% 213 Nat. Handelsbank 81% 81 Ned. Handel Mij 155 155 ^otterd. Bank 178% 178 l'wentsche Bank. 153% 153 Anaconda Copper 46% 46% Bethlehem Steel. 42% 42 U.S. Steel 65% 65 General Motors.. 38% 38% Shell Union 73% 73% 233/in 23 Kcnnemerland, 28 v. Paranagua n. Santos. Kinderdijk, 28 v. New York n. Boston. Kermia, 28 te Killingsholme (b Huil). Kertosono, 28 te Londen verwacht. Kara, 3/6 in Suezkanaal verwacht. Kelletia, 28 v. Curacao n. Pta. Cardon. Keliia, 31 te Miri verwacht. Kenia. 1/6 te Curagao verwacht. Krebsia. 4/6 te Curagao verwacht. Kryptos, 29 te Amsterdam verwacht. Kalinga, 28 70 m. z.o. Cairns n. Singapore. Karimata, 26 v. Beyrouth n. Port Said. Lawak, 28 v. Port Said n. Malaga. Lieve Vrouwekerk, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Laurenskerk, 29 v. Basrah n. Abadan. Lemsterkerk, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Loppersum, 29 te New Orleans. Lawak, 28 te Port Said verwacht v. Malaga. Leopoldskerk, 28 op de Shatalarab n. Bassrah. Lissekerk, 28 te Muscat. Louis Lantz, 28 140 m. n.w. Freetown n. R'dam. Loosdrecht, 29 v. R'dam via Londen n. Basrah. Maron, 28 te Mobile verwacht v. Tampa. Montferland, 28 v. Santos n. Las Palmas. Moordrecht, 28 110 m. z.w. Melbourne n. Kwinana. Mariekerk, 28 660 m. z.z.w. Colombo n. Aden. Mentor, 28 230 m. n.n.w. Funchal n. Barbados. Molenkerk, 28 v. Suez n. Aden. Muiderkerk, 28 v. Zanzibar n. Nacala. Musilloyd, 28 te Pt. Swettenham verwacht. Mijdrecht, pass. 28 Muscat n. Houston. Mylady, 28 v. Lorient n. Safi. Macoma. 7/6 te Singapore verwacht. Mataram, 29 v. Massawah n. Ummsaid. Nestor, 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Nw. Amsterdam, 29 v. Southampton n. N. York. Naess Lion, 28 90 m. n.o. Port Sudan n. Mena. Noordholland, 28 v. Port Said n. IJmuiden. Naess Commander, 28 85 m. n.n.w. Sint Vincent naar Banias. Naess Tiger, 28 90 m. n.w. Alexandrië n. Houston. Nanusa, 28 125 m. z.o. Djeddah n. Venetië. Oranjefontein. 28 v. Las Palmas n. Southampton. Ommenkerk, 29 te Penang. Oranje, 28 v. Colombo n. Aden. Oberon, 28 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Osiris, 28 v. Jacksonville n. Charleston. Overijsel, pass. 28 Straat Messina n. Genua. Ommenkerk, 28 te Penang v. Djibouti. Oranje. 28 v. Colombo n. Aden. Oranjestad, 28 te Madeira v. Dover. Ondina, 28 te Niigata verwacht. Orion, 28 v. Antwerpen n. Rotterdam. Orestes, 29 v. Amsterdam n. West-Indië. Oostkerk, 29 v. Port Said n. Genua. Poseidon, 28 te La Guaira verw. v. New Orleans. Pygmalion, 28 v. Port de France n. Barbados. Polyphemus, pass. 28 Gibraltar n. Halifax. Prins der Nederlanden, 29 te Pto. Limon. Prinhs Willem II, 28 v. Montreal n. Le Havre. Prins Willem IV, 28 v. Montreal n. Halifax. Pendrecht, 28 40 m. z.w. Kuria Muria n. Abadan. Prins Frederik Willem, 28 v. Le Havre n. R'dam. Prins Willem van Oranje, 28 650 m. n.w. Fayal naar Plymouth. Peperkust, 28 te Amsterdam v. Antwerpen. Rijndam, 27 v. New York n. Halifax. Radja, pass. 29 The Brothers (Rode Zee) n. Suez. Rotti, 28 te Surabaja. Rijndam, 28 v. New York n. Halifax. Raki. 28 te Port Said verwacht. Ridderkerk, 28 125 m. o. Socotra n. Colombo. Rondo, 27 v. Durban n. Lourenco Marques. Rijnkerk, 28 te Kaapstad verwacht. Riouw, 28 te Sydney verwacht. Rita, 28 60 m. n.w. Banka n. Telukanson. Roepat, 28 60 m. o. Gibraltar n. Port Said. Sibajak, 29 te Willemstad. Stad Amsterdam, 29 te Freetown. Stad Gouda. 28 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Straat Bali, 28 v. Nagoya n. Hirohatta. Statue of Libertw, 28 380 m. n.o. Mozambique n. Philadelphia. Saidja, 27 v. Pulu Bukom n. Pladju. Siberoet, 28 v. Chalna n. Calcutta. Stad Utrecht, 28 750 m. n.o. K. Race n. H. Roads. Straat Cook, 28 150 m. z. Zanzibar n. Zanzibar. Statue of Liberty, 27 480 m. n.o. Mombasa naar Philadelphia. Sommelsdijk, 28 te Bremen verw. v. Hamburg. Stad Rotterdam, 28 te Wabana verw. v. IJmuiden. Sunetta, 28 v. Devonport n. Adelaide. Sencgalkust, 29 te Rotterdam verwacht. Stad Haarlem, 28 v. Amsterdam n. Wabana. Stad Vlaardingen, 30 te Rotterdam verwacht. Sinabang, 28 140 m. z.w. Sydney n. Melbourne. Straat Banka, 28 te Sydney verw. v. Brisbane. Senegalkust, 28 te Le Havre. Schie, 29 te Rotterdam v. Amsterdam. Stad Alkmaar, 29 te Bona. Tamo, 28 v. St. Vincent n. Antwerpen. Telamon, 29 te Curasao. Trompenberg, 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Tjikampek, 28 v. Hongkong n. Tandjong Priok. Tomori, 28 75 m. z.w. Colombo n. Aden. Tabian, 28 te Pt. Swettenham verw. v. Singapore. Titus, 28 700 m. n. St. Kitts n. St. Kitts. Tiberius, 28 470 m. w. Azoren n. Antwerpen. 7 aria, 2/6 te Mombasa verwacht. Towa, 28 260 m. w. L. Palmas n. Rio de Janeiro. Utrecht, pass. 29 Gibraltar n. Port Said. Van der Hagen, 28 470 m. w.n.w. Walvisbaai naar Kaapstad. Van Neck, 31 te Auckland verwacht. Van Heemskerck. 28 480 m. z.z.w. Colombo. Van Kinschoten, 29 te Kobe verw. v. Tientsin. Vasum, 31 in Suezkanaal verwacht. Vivipara, pass. 28 Ras Al Hadd n. Mena A1 Ahm. Wonosobo, 27 v. Damman n. Bombay. Waterland, 29 le Montevideo. Woensdrecht, 28 te Northweymouth. Weltevreden, 28 te Genua verw. v. Napels. Westland. 28 v. Las Palmas n. Vigo. Wieldrecht, 28 36 m. o.n.o. Gibraltar n. Cory ton. Witmarsum, 28 210 m. w.n.w. Flores n. Le Havre. Willemstad. 28 v. Brighton n. Pdvmouth. Wonogiri, 29 te Longview verwacht. Wonosari, 29 te Alexandrië verw. v. New York. Zuiderkerk, 29 te Aden. Zonnekerk. 28 v. Las Palmas n. Kaapstad. Zuiderkruis, 28 180 m. z.w. Ouessant n. South.ton. Zuiderzee, 26 te New York. KLEINE VAART Eljo, 27 v. Dublin n. Swansea. Julia Mary, 27 v. Newport te Manchester. Keizersgracht, 28 dw. Juist eil. n. Bremen. Schippersgracht. 2/6 v. Tyne te Helsinki verw. Strabo, 27 te Malta n. Bari. Thaletas,, 28 dw. Gibraltar n. Orna. SLEEPVAART Cycloop, 26 50 m. z.w. Ouesant n. Barbados. Friesland, 25 810 m. z.o. eil. Wake n. Manilla. Humber, 29 150 m. z. Barbados n. N. Palmira. Noordholland, 29 v. Port Said n. IJmuiden. Poolzee, 29 20 0m. n.o. Barbados n. Carthagena. Rode Zee, 27 te Port Arthur. Thames, 29 1160 m. n.o. Paramaribo n. Trinidad. Titan, 27 dw. Nuevitas (Cuba bij gestrand schip St. Nicholas''. Tyne, 160 m. n. Massawa n. Southampton. Zeeland. 25 dw. Nuevitas (Cuba) bij St. Nicholas. Zwarte Zee, 29 v. Southampton n. Golcuk. Dames-, Heren- en Kinderblazers Dames Zomerrokken, blouses en pull-overs Heren- en Jongens overhemden Weekenders en shirts Dames-, Heren, en kinderondergoed. 58 HOGERWOEKDSl'R. Tel 51721 TUINSTOELEN in hout en metaal vanaf 9.75 TUINGEREEDSCHAP lage prijzen MARNIXSTRAAT 45 Tel. 51817. Nog tijd beschikbaar voor bijh., controle Boekhouding. Balans en Verz. Belastingen. Brieven no. 8284 Als u reisgezelschap roe kt 9i aats dan SPECIAAL MATRASSEN Joh. v. Wunnik en Zn. Schagchelstraat 13 Tel. 10286 Haarlem 3 delig maken en overtrekken met prima VERENTUK Voor ons verkoopkantoor te Haarlem vragen wij een met behoorlijke algemene ontwikkeling. Goede typist, leeftijd 1822 jaar, woonachtig te Haarlem. HEEFT WEER EXTRA-VOORDELIGE PRIJZEN o.a.: Buitenband (F.) 2.98 Binnenband 1.25 Pedalen per paar, dames of heren 2.35 Spatborden per stel compleet 2.79 Dames- en herenzadels 4.89 Rijwielketting 1.89 Jasbeschermer met slotgat1.19 Ringslot 1.39 Pompslang 0.98 Voetpomp, prima 2.48 Handvatten, per paar 0.29 Lak - Olie - Vet Fietsbel 0.69 Sportstuur, chroom 3.49 Kettingkast bij ONS 3.39 enz. enz. enz. OOK WIJ HEBBEN EEN GROTE SORTERING HULPMOTORONDERDELEN TELEFOON HAARLEM-NOORD als overheidsinstelling jp sociaal-verantwoorde voorwaarden. KREDIETEN vcor noodzakelijke aankopen, die u niet ineens kunt betalen; FINANCIERING van uw Inkopen bij deelnemers (winke liers) aan het Kennemer Financierings-Instituut; VOORSCHOTTEN op Densioenen; ADVIES om te voorkomen, dat u te zware lasten te dragen krijgt en HIJLP als u in moeilijkheden bent geraakt (sanering) Uw zaken worden vertrouwelijk behandeld. Inlichtingen: Kleine Houtstraat 70. Haarlem en bij de plaatselijke cor- .-pst>"ndenten Er is nog plaat.- voor voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanmelden: Eerste Haarlemse Stoomwasserij N.V., KAMPERSINGEL 56 VROOM OREESMVW Op verschillende afdelingen kunnen geplaatst worden: max. leeftijd 25 jaar. ongehuwd. Afgesproken vakanties kunnen in overleg geregeld worden. Aanmelding dagelijks van 35 uur. Afd. Per soneelszaken. N.V. Confectie Industrie „Noordwijk" Postbus 506 - Haarlem vraagt voor één van haar medewerkers Gevraagd: Haarlem 3- of 4-kamerwoning Aangeboden: Amsterdam (O.) prima onderhouden 3-kamerwoning met lage huur. VROOM DREESMVW Op onze KANTOREN en CASSADIENST kunnen geplaatst worden: leeftijd 18—24 jaar, ongehuwd, met Mulo diploma. Afgesproken vakanties kunnen in overleg geregeld worden. Aanmelding dagelijks van 3—5 uur, Afd Personeelszaken, Gierstraat 5, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13