Indonesië geeft Nederland alweer van alles de schuld Tanks uit Amerika in Beiroet gelost op kders lip! HENSEN <~Praatótoel De oorlog in de lucht boven de noordelijke Indonesische archipel MOORD 't Silver Sfoepke Van dag tot dag fjoon maar werken Verdere verseho rving „Amerika liet zich beïnvloeden" WIN 1000.- Krijgsgevangene Pope zou hebben verteld 3 Regering pleegt overleg met gematigde oppositie IMCOS Hr. Ms. „Karei Doorman" wederom in dienst WERKSOKKEN PAARLAARSTEEG pONDERDAG 29 MEI 195 8 De voorbeeldige rust, waarin Neder landse gemeenteraden gisteren zijn geko zen en de kalme politieke sfeer, waarin zich in ons land de verschuivingen in de partijen voltrekken, begint navrant af te steken bij de woelingen in andere Europese landen, met name in Frankrijk, waar het tasten naar een nieuwe machtsverhouding gepaard gaat met schokkende inbreuken op liet wezen van de democratie. Dat wezen der democratie wordt in Franse gelederen niet alleen gekwetst door de militaire drijvers naar een ge welddadige machtsoverneming, doch even zeer door de verdedigers van de Republiek, file jn hun jarenlange parlementaire prak tijk blijk gegeven hebben van een arm zalig politiek geweten en een gebrek aan beginselvastheid, waardoor zij de voedings bodem voor het geweld mede hebben be reid. Het gehele beeld van de Franse crisis tekent zich door gebrek aan moed wan neer men tenminste in het schreeuwen om „de sterke man" en het dreigen met ge weld evenzeer lafheid wil zien als in het aarzelende terugkrabbelen van de mede standers der legale regering. Het afschuiven van de verantwoorde lijkheid voor een beginselvaste drastische stap in de ene dan wel in de andere rich ting is dc voornaamste bezigheid van alle Fransen, die zich in de nationale politiek bewegen. Wanneer ooit het woord be waarheid is: „Elk volk krijgt de regering die het verdient" dan is dat wel in het huidige Frankrijk, dat bezig is zich in zijn volledige, jammerl\ke zwakheid ten toon te stellen voor de wereld. Men kan zich moeilijk ontveinzen dat de regering-Pflim- lin de kans heeft laten schieten, door een krachtige ingreep de toestand in handen te krijgen op het moment, dat zij duidelijke onzekerheid bij de muiters in Algiers en de schreeuwers om De Gaulle, maar voor al bij De Gaulle zelf, kon waarnemen. Doch deze regering is onder voorwend sels afgetreden en haar medestanders zijn onderling verdeeld geraakt. Hij lijkt alsof in Parijs niemand de ander meer ver trouwt en men bang is om zichzelf duide lijk politiek te markeren. Dat is een sfeer, waarin een staatsgreep kan gedijen en de enige hoop die nu nog rest, is gelegen in de mogelijkheid dat die staatsgreep zich geruisloos en uiterlijk al thans volgens democratische regelen vol trekken zal. Men kan zich moeilijk een meer demo cratische wijze van machtsverschuiving in denken dan via de gemoedelijke, kalme en zuivere procedure der gemeenteraadsver kiezingen. In feite verandert de uitslag niets aan de machtverhoudingen aan de top, doch de veelzeggende, voortgezette overgang van de socialistische naar de liberale tendens maakt het voor de socia listische partner in de coalitie-regering wel extra moeilijk om nog een algemeen- nationale steun voor zijn beginselen tc vermoeden, voor zover die beginselen in de regering onderdeel van een algemeen- nationale beleidsvraag zijn. Meer vrijheid, minder overheidsdwang, meer terughoudendheid van de regering bij de zaken die zonder overheidsbemoeiingen kunnen worden geregeld en minder amb tenarij, ziedaar de voornaamste overwe ging die uit de uitslagen spreekt. De door braakgedachte, die oorspronkelijk niet al leen gesteund heeft op de bittere noodzaak van dirigisme doch tevens op de weerzin tegen het politiek-confessionalisme heeft blijkbaar haar eerste pijler verloren. De tweede niet, aangezien noch de K.V.P noch de Protestant-Christelijke groep noe menswaardige winsten geboekt heeft. Men moet dus aannemen dat het cijfer derge nen. die de socialisten hebben gesteund in de overtuiging dat een socialistische lei ding in de nationale koers een onvermij delijke consequentie der omstandigheden was, veruit het grootst is geweest. De V.V.D. profiteert nu op haar beurt van de omstandigheden, die inderdaad ingrijpend gewijzigd zijn. Waar zij niet gewijzigd zijn, wordt de P.v.d.A. geacht te hebben ge faald, zoals in de woningbouw. Terecht of ten onrechte, men verwijt haar de kwalen van deze tijd en zoekt heil in het kamp van de tegenstanders der dirigistische koers. De weerzin tegen de oorlogsmiddelen, of liever, het protest tegen een gebrek aan strijdbaarheid voor de vrede, is tot uitins gekomen in een relatief groot stemmen- aantal voor de P.S.P., wier toekomst veel belovend is geworden, wanneer zij althans niet velen blijft afschrikken door de „S in haar naam, die vertolkt dat haar stre ven niet louter op de vrede, doch op de vrede in een socialistische maatschappij is gericht. Hoezeer het communisme vreemd is aan °nze volksaard en zelfs aan degenen, die bezwaren koesteren tegen de nationale en internationale koers der regering, is op nieuw zo duidelijk af te lezen uit de bijna niet meer zichtbare cijfers der C.P.N., dat hierbij geen commentaar van node is. BEIROET (Reutcr/UPI) Het gebied van de haven Beiroet was woensdag af gezet toen achttien lichte tanks en andere wapens aan land gebracht werden. Men meent, dat dit dc eerste zending tanks is. die kortgeleden aan Libanon waren toege zegd op grond van het Amerikaanse pro gram voor militaire bijstand. (Reuter) In Beiroet is een verminde ring van de spanning merkbaar na de ver klaring van premier Sami El Solh, dat er geen plannen bestaan om de grondwet te wijzigen om de herverkiezing van presi dent Sjamoen te verzekeren. In een offi cieel communiqué is bekendgemaakt, dat. het Libanese leger een grote hoeveelheid wapens, munitie en dynamiet bij Tripoli in beslag heeft genomen. Volgens berichten uit Tripoli is er woens dag een vuurgevecht geleverd tussen orde troepen en opstandelingen. Een persoon zou gedood en een aantal gewond zijn. Vier Britse oorlogsschepen die naar Barcelona zouden gaan blijven in het oos telijk deel van de Middellandse Zee, ter hoogte van Libanon aldus heeft de Britse admiraliteit meegedeeld. Bij de scheper bevinden zich het vliegdekschip Ark Royal, een torpedojager, twee fregatten en een onderzeeboot. Vals voorwendsel De oppositieleider Saeb Salam heeft op nieuw aangedrongen op onmiddellijk heen gaan van president Sjamoen. Hij ant woordde op een radiotoespraak waarin premier Sami El Solh zei dat de revolte was begonnen onder het „valse voorwend sel" dat het om een grondwettelijke kwestie ging. Salam zei dat het volk dergelijke verklaringen van de regering niet meer gelooft. De regering pleegde gisteren overleg met politieke groeperingen buiten de regerings partij over een mogelijk compromis na dc verklaring van de premier. (AFP) Een der leiders van de gematigde op positie, Herri Pharon, die overleg met leden van de extremistische oppositie heeft ge pleegd, zou de vorming voorgesteld heb ben van een overgangskabinet bestaande uit parlementaire en buiten-parlementaire figuren, dat de lopende zaken zou moeten behandelen tot aan de verkiezingen van de nieuwe president in september. Advertentie Chief Whip DJAKARTA (A.N.P.) De Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio, heeft donderdag de Ne derlandse regering ervan beschuldigd haar buitenlandse politiek te richten op het „belemmeren van de vooruitgang en stabilisatie in Indonesië". Dc minister drukte tevens de hoop uit, dat de poli tiek der Verenigde Staten jegens Indo- Advertentie WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Weerdlenst London seint: Komende dagen veranderlijk weer met plaatselijk onweersbuien, maar ook opklaringen met enkele zonnige perioden Een service van de gezamenlijke brouwers van het beste Nederlandse bier. een reis van Win binnen 8 dagen' Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s zondag verwacht Stuur aan 'Het bier is weer best'. Postbus 2200. Amsterdam Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld) Bovendien zijn er 100 troost prijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag' 7,2 mm neerslag. 0.7 uur zon Prijswinnaar G E van Hek. Schiedamsew 80. Vlaardingen WAT IS IMCOS? Deze International Metereological Consultant Services worden geleid door de RAF-weerkundigen. die destijds het weei voor de geallieerde operaties voorspelden. VAN ONZE REIZEN0E ROELAND Amsterdam Heb extra inlegvellen In paspoort nodig voor wereld bier reis Nederland exporteert naar liefst 134 landenl BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij 'Ik dacht dat er nog een flesje bier was Zij 'Dacht je soms dat |ij alleen dorst had?' nesië niet zal worden gebaseerd op de politieke inzichten der Nederlanders. Hij zeide, dat de betrekkingen tussen Indo nesië en de Verenigde Staten de laatste jaren niet zo bevredigend zijn geweest, omdat zij werden beïnvloed door de Nederlandse belangen in Indonesië. De woordvoerder van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Dja karta heeft verklaard, dat er „geen waar heid" schuilt in de jongste berichten over hulp van Nederlandse schepen aan de opstandelingen in Oost-Indonesië. (Zie ons blad van gisteren.) „Soortgelijke beschul digingen over Nederlandse activiteiten zijn de laatste weken door Indonesische woord voerders geuit en zijn vervolgens officieel in Nederland tegengesproken", aldus de woordvoerder. Nieuw-Guinea Mevrouw Supeni, voorzitster van de afdeling Buitenlandse Zaken van het In donesische parlement, heeft gezegd de verklaring van de Nederlandse minister van Defensie over de mogelijkheid van een Indonesische militaire actie tegen wes telijk Nieuw-Guinea alleen maar te kun nen „negeren". Mevrouw Supeni zeide: „De kwestie West-Irian is een binnenlandse aangelegenheid van Indonesië, daar dit grondgebied Indonesisch is; er kan aldus geen sprake zijn van „agressie" door Indo nesië tegen dat. gebied. „Amerika had de Nederlandse ambassa deur de deur moeten wijzen toen hij pro testeerde tegen de verkoop van Ameri kaanse wapens aan Indonesië", zo meent de „Times of Indonesia" naar aanleiding van de stappen van dr. Van Roijen in Washington. „Nederland wenst de indruk te wekken dat Indonesië zich bewapend voor een aanval op West-Irian. Elke schooljongen weet dat dit volkomen uit de lucht is gegrepen." Hoewel Nederland krachtens de N.A.V.O. militaire hulp van de Verenigde Staten heeft ontvangen en een deel hiervan West-Irian ten goede komt hebben wij nimmer een officieel pro test laten horen. Dit ondanks het feit dat wij volkomen gerechtigd zijn het door vijandige en bewapende Nederlanders be zette West-Irian als een bedreiging van onze veiligheid te beschouwen. Met het „alle hens voor de boeg" woensdag om drie uur op de werf Wilton Fijenoord te Schiedam het verbouwde vliegkampschip „Karei Doorman" wederom in dienst gesteld. Dit geschiedde op dezelf de dag waarop tien jaar geleden het vlieg kampschip van de Britse marine door de Nederlandse marine werd overgenomen. Advertentie IJzersterke sajet sokken met nylon versterkt vanaf 2.25 Geheel nylon werksokken onverwoestbaar -V de Ze zijn er weer Ze zijn er weer, de Hollandse Nieuwe, de jonge aardbeitjes en de eerste ansichten. En we genieten er al weer van. Ik tenmin ste wel. Ik geniet er van dat het jonge leven er weer overal is en dat het me zo maar wordt voorgezet. Kan je je iets mooi ers voorstellen? Voor mij is die Lente de schoonste der seizoenen. Ik noem maar mijn binnenko men 's morgens. De tuindeuren wijd open, het grasveld waar de jonge mussen en me rels door bedrijvige ouders worden gevoe derd in de hunkerend-geopende gele bek jes en voor mij de ontbijttafel met het blanke met bloempjes geborduurde tafel laken. Daar staat ie dan op zijn roomkleu rige schaaltje, de eerste hollandse nieuwe en in het gebloemde bakje de glanzende aardbeien, alsof zo de dauw er nog op lei. - Is me dat een gezicht? - Maar dan bén je nog niet. Mens schei uit. Daar, het tere vaasje met pas geplukte veelkleurige vio len, geplukt door moeders zorgende han den en dantégen dat pulletje Ja!De an sicht.De eerste an sicht.. Deze keer van Martha. Zij geen ja gende haringvisser, belust op de een of andere wimpelnee, zo maar in d'r groene twee-zitter er op uit om mij de eer ste ansicht te kunnen sturen. Ik vind het enorm. Terwijl me de haring smelt op de tong en de versgebrande toast knarst tussen de nog willige kiezen geniet ik van de aanblik van ditmaal Martha's eigen diep-blauwe Lago Maggiore met daar in de verte het Isola Superiore, waar ik zulke wonderlijke herinneringen aan heb en waar ik nu niet naar toe hoef. Ik vind ze heerlijk, die kaarten die van iedere vakantieganger een burgermans weekloon vorderen. Maar wat doet dat er toe? Herinneringen, tóch!! En bovendien, voor mij zijn ze de oplossing van het vraag stuk: „Hoe breng ik m'n vakantie door?" Niks geen moeilijkheden met reisbureaus, koffers kopen en pakken, geen kleine schrikjes van chut-ik-mot-dit-of-ddt nog! Geen passen-zorgen en dan. Niet ge bonden aan tijd. Al het schone van de we reld wordt me iedere morgen zo maar thuis gebracht. Mijn vriend de kolenman, die ter forellenvangst baat op de Thaya in Tsjechoslowakije; Koos die onze verwar ming verzorgt op die inkt-donkere winter ochtenden, zal me de fraaiste aanzichten enden van Marbella aan Spanje's gouden Zuidkust en ik ben er bijna zeker van dat ik m'n boezemvrind, de oud-Kaëlemmer Willemvan Veenendaal een kaart zal krij gen van de Wieringermeer, waar ie het nylon laat flitsen op de snoekbaars, een kaart met steevast het weet-je-nog-wel van onze visserij op de petjök bij het eilandje Bunju in de Zuid Chinese Zee Och.... het is allemaal te mooi en me stukkie wordt al weer veel te lang. Maar jongens. Ik wacht ze. jullie kaarten bij mijn eerste ale- en klapbessen, de donker- roje kersen en de jonge pruimpjes En ik maar in me tuintje, met Robin aan m'n voeten en voor mij van moeder het eerste sterke bakkieom half elf, voor de hond zijn schotel met koele karnemelk. het pakkie amerikaantjesde voorbij zoemende hommel met een vracht honing! Mensen! Wat een zómer! Alleen. Als die zón nu maar Jan van Ees DJAKARTA (ANP-UPI) Functionaris sen van de Amerikaanse ambassade te Dja. karta hebben de Indonesische autoriteiten verzocht hun toe te staan een onderhoud te hebben met de Amerikaanse vlieger Allan Lawrence Pope. die volgens de Indonesi sche regering met zijn B-26-bommenwer- per boven Ambon omlaag is geschoten. Pope, die thans in Djakarta een medi- Een mijner spaarzame goede vrienden is mij bij Koninklijk Besluit ontnomen. Hij is bur gemeester geworden in een zeer beperkt dorp in de nabij heid van de zee en hij is daar kortgeleden ingehaald met een feestelijke optocht van boere- wagens en praalvoertuigen. die echter in het geheel geen bekijks had, omdat alle in woners van het dorp op deze vervoersmiddelen hadden plaatsgenomen. Hij is vervolgens, na een uitzonderlijke raadsvergade ring, met keten rondgeleid door de dreven en achterweg getjes, waarlangs katjes ston den te bloeien of in het zand speelden. En daarna is hij aan hel werk getogen. Hij heeft een ange, vastberaden blik over de nog kale, groenende lande rijen geworpen en heeft zich san het grote ideaal gezet. Nu. na ettelijke maanden, is dat al plaatselijk te merken. Een actieve man, die burge meester, zegt de kastelein van een der drie uitspanningen neinzend, terwijl hij de eerste vlieg van he' jaar met een vaatdoek in een vliegramp verandert. Een actieve kerel, die weet wat hij wil. Er gaat hier veel gebeuren. Er worden industrieterreinen geëgali seerd, nieuwe wegen aange legd, oude wegen verbeterd en nog nieuwere wegen geprojec teerd; dat schijnt een nieuwe methode van -.falteren te wezen. Met deze burgemeester is er een frisse wind door ons dorp gaan waaien. Het was nodig. De waard staart daarbij naar zijn bijster lege gelag kamer, alsof hij verwacht dat talrijke gasten op de frisse wind naar binnen zullen wor den gedreven. Een actieve vent, die burge meester, zegt de notaris. No tarissen vindt men zelfs in de kleinste dorpjes net als kerken en uitspanningen. Hij heeft grootse plannen, die burgemeester van ons, en het blijft daar niet bij. Er is al heel wat gebeurd ruilver kavelingen, afwateringen, af gravingen, ophogingen, ver bredingen, versmallingen, saneringen, kanaliseringen, waterkeringen, uitdiepingen, cultiveringen, ontginningen en andere dingen. Een notaris kan dat alle maal weten, want het gaat. bij die zaken niet zonder acten. noteringen en nota's. De nota ris ziet eruit alsof hij jaren lang hongerig op mijn vriend heeft zitten wachten en hem thans met huid en haar ver slonden heeft. Doch dat lijkt maar zo want de burgemeester zit le vend in zijn werkkamer en kijkt uit over de verande ringen van het dorp. Het is een dorp gebleven, doch dat valt te excuseren, omdat er pas enkele maanden zijn voorbijgegaan sinds het Ko ninklijk Besluit. Het is een heerlijk oord, zegt hij dromerig. Een mens kan hier werken en scheppen. Men heeft hier het gevoel, dat men dingen tot stand brengt dat men iets maakt. Er moet nog veel gebeuren we zijn er nog lang niet. Dat heeft me even aan het denken gezet. Waar zijn ze daar in dat dorp nog lang niet? Waar kan een dorp als dit moeten wezen? Een dorp is een dorp en schijnt geschapen om altijd dorp te blijven, zolang de zon schijnt en de avonden vallen, zolang de ochtenden gloren en de hanen verenschuddend ontwaken. Doch volgens mijn vriend de burgemeester is dat niet zo. Hij zegt: Ik zie hier heel wat uit groeien. Er zitten hier moge lijkheden waarvan een mens zich geen voorstelling kan maken. Ziet ge die zee? Ik zei, dat ik die zee zag. wat trouwens moeilijk te ont kennen zou zijn geweest. Welnu, ik zie daar zegt de burgemeester een brede boulevard, met hoge, witte hotels en centra van vermaak Een pier zie ik ook, en een kuurhuis, en een golfbaan en een caravankamp en duizen den toeristen, uit alle landen der wereld. Speciaal uit het land, waar ze een kuurhuis Kurhaus noe men, veronderstelde ik. Nou ja, zei de burgemeester, die zoveel zag. Hij zag nog flatwoningen en duinvilla's ook, en verderop, het land in, hoge industriegebouwen en parkeerplaatsen. Wat men allemaal niet kan leren zien, door één argeloos Koninklijk Besluit. Want dat is het merkwaar dige. Deze jongeman was vroeger een rustige, tevreden ambtenaar van bespiegelende aard en wijs levenstempo. Hij zag toen geen dingen die er niet waren, sterker nog, hij zag vele dingen niét, die er wél waren. Eenvoudig, omdat hij het niet de moeite waard achtte, er naar te kijken. En nu is hij bezig iets vreemds, wanstaltigs en angst wekkends te maken van een onschuldig dorp. Een actieve man, deze bur gemeester. Hij wil een plaat selijke V.V.V. stichten en daaraan grote subsidies geven. De V.V.V. zal tot taak krijgen, het dorp te infiltreren met grote mensenmassa's. De sub sidies zullen moeten dienen om mensen bij elkander te drijven, mensen, alsmaar men sen die zich willen vermaken en geld willen uitgeven. En de burgemeester heeft zich tot ideaal gesteld, die mensen de gelegenheid te geven om dat te doen. Dat is dus, waar dit dorp nog niet is, maar moet zien te komen. We zijn er nog lang niet, zegt de burgemeester. Maar dat komt, omdat hij er nog niet lang is. Het dorp ligt sluimerend rondom het gemeentehuis en het gemeentehuis ligt slapend tegen een groene berm. Maar binnen de vier oude muren zetelt de levende consequentie van een volkome i misplaatst Koninklijk Besluit, de moto rische kracht van de bezielde vooruitgang, die vroeger zo'n aardige, rustige man was. De kastelein vindt het wel best, dat zijn zaak tot in de nok met bontgekleurde vreemdelingen zal worden ge vuld. De notaris is welwillend genoeg om acten te schrijven teneinde de bouw van stenen paleizen mogelijk te maken. De gemeenteraad die gis teren ook in dit dorp her kozen is zonder noemenswaar dige verschuivingen bij ge brek aan partijen zal met eerbiedige trots de V.V.V. en de vermaakscentra en de boulevard en de caravanver zameling als hamerstukken accepteren. En uiteengaan in de avond uren, zich verspreiden over de landwegen met gemoedelijke passen, en denken: Een actieve vent. die burger van ons. Er wordt nu ten minste iets gedaan. Maar het dorp zal onder de voorzittershamer verpletterd worden zonder klacht, mis schien met de stille vraag, of niemand ter wereld zich om zijn dood bekommeren zal. Welnu, dat doet iemand. En wel hiérbij; waarvan acte. Een acte waarvan zelfs de notaris nuchter blijft. J. L. sche behandeling ondergaat hij brak een been, toen hij zich, met zijn valscherm, uit zijn omlaag vallend toestel redde zou bombardementsvluchten voor de opstande lingen hebben uitgevoerd. Hij zal daarvoor terechtstaan voor de krijgsraad te Dja karta. Tijdens het vooronderzoek zou Pope on der meer hebben verklaard, dat hij de jongste (30 jaar) is van een „aantal Ameri kaanse piloten die vliegtuigen der opstan delingen vliegen". Pope zou voorts gezegd hebben dat zich onder hen ook Filippino's en Chinezen uit Formosa bevinden. Het Indonesische persbureau Antara meldt, dat zich op de Philippijnen nog twee B- 29 bommenwerpers (vliegende forten) van de opstandelingen bevinden, die voorlopig niet kunnen worden ingezet, omdat de Indonesische luchtmacht de vliegvelden in Noord-Celebes heeft gebombardeerd. De bemanning van deze vliegtuigen zou uit Amerikanen en andere buitenlanders be staan. Het eerste transportvliegtuig dat Indo nesië van Tsjechoslowakije heeft gekocht is woensdag boven de hoofdstad gedemon streerd. Het was een twee-motorige Avia- 14. Het toestel werd gevlogen door een in Amerika opgeleide vlieger der Indonesische luchtmacht. Een woordvoerder der lucht macht deelde mede. dat Indonesië van Tsjechoslowakije vliegtuigen heeft gekocht voor 250.000 dollar per stuk. Indonesië heeft tien jaar tijd om ze te betalen; de Amerikaanse vliegtuigfabrieken eisen be taling binnen drie jaar. Het Indonesische parlement heeft de Ge- neefse Conventie betreffende status en be scherming van militairen, burgers en krijgsgevangenen en niet-militair eigendom in oorlogstijd zonder stegenstemmen goed gekeurd. Acties te land In het gebied van Gorontalo, Noord- Celebes. zijn grote eenheden van het op- standelineenleger buiten gevecht gesteld, aldus deelt het jongste communiqué van het Indonesische leger mede. Troepen van de centrale regering hebben de stad Parigi heroverd. Een offensief tegen de opstandelingen hoofdstad Menado wordt spoedig verwacht. Advertentie THE FINISHING TOUCH bij een nieuw, fleurig zomertoiletje is een passend collier, zo'n collier dat u bij ons uit een overvloed van fraaie exclusieve sieraden kunt uitzoeken. U slaagt altijd bij De kleine zaak met de grootste keuze Gr. Houtstr. 49 - Tel. 20049 - Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5