Horen en zien r UMPIE IN DE DROOMTUIN Bende van „Blinde Willem voor het hekje de lekkerste half zware shag RUSTIGE LANDING Agenda voor Haarlem Liberalen en prot. chr. groep boekten relatief meeste winst* C.P.N, tot 1 zetel gereduceerd Fikse straffen geëist voor reeks van drieste inbraken Kort en bondig DONDERDAG 29 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOWiÉiEI^ Voetbal en uitslagen De radio geeft vrijdag T elevisiepr o gramma Magnetische mijn bij visafslaggebouw Beverwijk week af van landelijk beeld Onderzoek naar opleidin gen maatschappelijk werk Penningmeester van Haagse schoolvereniging veroordeeld Lionel Shapiro t Invoering modellenwet gevraagd Examens rr Schepen verkocht na beslag Kerkelijk Nieuws ns vervolgverhaal De Nederlandse Televisie Stichting heeft opnieuw duidelijk bewezen eigenlijk nog te jong te zijn voor het verzorgen van een programma waarin de actualiteit de bo ventoon dient te voeren. Dat de Eurovisie uitzending uit Brussel van de voetbalwed strijd Real MadridMilaan om de Euro pa-beker een volslagen mislukking werd dient overigens alleen geweten te worden aan de stuntelige manier van doen van de Belgische cameralieden, die er werkelijk geen enkel idee van hadden hoe zij een voetbalwedstrijd op het scherm moeten overbrengen. De kwaliteit van het beeld wat bitter slecht, slechts zelden kreeg men een overzicht van het veld te zien, in de rust was de camera gericht op een dood saaie stenen muur en commentator Wim de Gruyter bleek nog steeds een gezellige prater te zijn, die echter geen enkele keer iets verstandigs te berde brengt. Het uitstekende weekjournaal van de N.T.S. moest daarna een half uur opge schoven worden, waardoor ook de film Macoumba, een rolprent over een expe ditie dwars door een groot deel van Zuid- Amerika een weinig in het gedrang kwam. Halverwege werd deze film namelijk af gebroken om de heer J. J. van Mechelen gelegenheid te geven enkele „belangrij ke" uitslagen van de gemeenteraadsver kiezingen bekend te maken. Onder de meest interessante gemeenten bleek zich Smallingerland te bevinden, waarvan de cijfers uitgebreid op het scherm versche nen. Utrecht werd afgedaan met een los se opmerking. De heer Van Mechelen had zich, te oor delen naar zijn gedrag voor de camera, overigens niet al te best op zijn moeilijke taak voorbereid. Hij keek af en toe de ver keerde kant uit, gaf nu eens percentages door en dan weer de zetelverdelingen en vestigde voorts enkele keren de aandacht op een grote landkaart, die kennelijk voor gebruik gereed achter zijn rug hing, maar die de kijkers steeds onthouden werd. Na 1 t tweede gedeelte van de expeditiefilm, een vluchtig commentaar van drie jour nalisten op de uitslagen en twee slordige interviews werd de heer Van Mechelen ruw van het scherm weggehaald om plaats te maken voor een reporter, die het laat ste nieuws over de toestand in Frankrijk voorlas. De heer Van Mechelen beloofde terug te komen. Hij kwam niet, want de N.T.S. had er plotseling genoeg van. Wij ook eigenlijk. Beeldschermer A dvertentic Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00 -24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 21.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Gram. 14.25 Pro- menade-ork, en sol. 15.00 Schoolradio. 15.30 Me- tropole-ork. en solist. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Lichte muz. 18.05 Idem. 18.20 Caus. 18.30 Lichte muz. 18.50 Laat je wijzen, hoe te reizen. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.25 V.V.D., pol. caus. 19.35 Verzoek- progr. voor de militairen. 20.05 Roulette. 20.30 Act 20.45 Lichte muz. 21.10 Ik heb een barrel gekocht hoorspel. 22.05 Omr.ork. en solist. 22.50 Wat kunnen echtparen betekenen voor bruidspa ren, caus. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Jazzmuziek. HILVERSUM n 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.19 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Gram. 11.30 Zigeunerork. 12.00 Harprecital. 12.20 Regerings uitz.: Landb.rubriekLandschap en ruilverkave ling. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. en soliste. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Pianorecital. 14.20 Voordr. 14.40 Gevar. progr. VARA: 16.00 Voor de jeugd. 17.10 Lichte muz. 17.30 Orgel en zang. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Amus.muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Kinderkoor. VPRO: 19.30 Vrede of atoomoorlog, caus. 19.55 Een natio nale zaak, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Klarinetkwintet. 20.40 Het atoom, causerie. VARA: 21.00 Gram. 21.15 Etherforum. 21.55 Bui- tenl. weekoverz. 22.10 Jazzmuz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Dansmuziek. 23.45—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgel en piano. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.20 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Symf.-orkest, koor en solist. (20.45—21.00 Gram.). 21.30 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.45 Negrospirituals. 22.5523.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG KRO: 20.00 Wie het kleine niet eert.., causerie. 20.30 Is liefde blind?, een zomeravondsprookje. Advertentie Van Nelle bestellen I Schipper A. Tanis van de „Oudorp 7" kreeg voor de Nieuwe Waterweg jen 1500 kg wegend apparaat in de netten. Nadat de kotter bij de Scheveningse visafslag was gemeerd, werd de politie erbij gehaald en deze meende, dat het vreemde voorwerp wel eens een magnetische mijn zou kun nen zijn. De juistheid hiervan werd be vestigd door mannen van de Mijnoprui- mingsdienst uit Den Helder, die hort daar op bij het Visafslaggebouw arriveerden. Onmiddellijk werden uitgebreide veilig heidsmaatregelen getroffen: het Visafslag gebouw zelf werd afgezet. Het demonteren van de magnetische mijn verliep zonder moeilijkheden. Het oorlogstuig dat de vissers hadden opgehaald, bleek een Engelse magnetische grondmijn te zijn, die volgens de mijnop- ruimingsdienst onmiddellijk gevaar ople verde. HET ALGEMENE BEELD dat de gemeenteraadsverkiezingen in den lande toonde, vond maar gedeeltelijk z\jn weerspiegeling in Beverwijk, waar onder meer de Party van de Arbeid geen noemenswaardig verlies leed. De V.V.D. boekte weliswaar ook in de aardbeienstad succes, maar toch niet in die mate als in vele grote steden het geval was. De liberalen kwamen van één op twee zetels, uiteraard tot grote vreugde van haar fractievoorzitster, mevrouw P. J. AllanSchilthuys. In vergelyking met hetgeen de V.V.D. in Velsen bereikte was dit nog maar een vry normaal resultaat. De V.V.D. in Velsen kwam namelyk van twee op vijf zetels. De Protestants- Christelyke partyen leden over het geheel genomen verlies. Maar niet in Bevcrwyk, waar de heren De Ruiter en Koger hun gelederen versterkt zien met de heer C. P. Vos. De communisten verloren echter ook in „De Wijk" weer terrein. De heer Swarts zal de raadsvergaderingen binnenkort niet meer kunnen bijwonen, zodat de heer Muskee er alleen voor komt te zitten. De K.V.P. blyft ook nu de sterkste party. Zy zag haar invloed in de beslissingen betreffende de gemeentelyke belangen zelfs verhoogd. Van tien naar elf zetels was het voor de katholieken zo verheugende resultaat. De aardbeienstad heeft altijd al tot een van de gemeentes behoord met een groot aantal katholieke inwoners. Dank zij de snelle groei van de IJmondpartner over „Het Kanaal" en de daarmee verband hou dende aanwas van het zielenaantal kunnen de katholieken hun positie in de gemeente raad consolideren en zelfs versterken, al zal dit laatste niet zo bijzonder te merken zijn. Mevrouw Allan, die wij onmiddellijk na de uitslag van deze enerverende verkiezin gen opbelden was bijzonder in haar nopjes, niet alleen omdat haar partij het in Beverwijk zo goed had gedaan, maar meer nog omdat de V.V.D. het er in het hele land zo goed heeft afgebracht. „Ik ben reusachtig tevreden", vertelde zij opge togen. „We hebben voor honderd percent gewonnen. De verhouding is ontzettend leuk geworden nu ook de protestants-chris- telijken er een mannetje hebben bijge- kregen". Zij vertelde dat zij wel verwacht had dat haar partij twee zetels zou ver overen. „En ik kan het heel goed vinden met de heer Nieuwenweg, die mij voortaan bij zal staan". Zij vervolgde haar relaas met er op te wijzen, dat de heer Nieuwen weg door haar in de afgelopen dagen terdege op de hoogte was gebracht van de kneepjes van het raadswerk. Hij zal, volgens mevrouw Allan, ongetwijfeld be slagen ten ijs, of liever ter raadszitting, verschijnen als de nieuwe formering van de raad in september een feit zal zijn geworden. „De ogen van de mensen gaan nu zo langzamerhand wel open. Ze be grijpen geloof ik dat er een einde moet komen aan het vreselijke dirigisme van de P.v.d.A, dat gepaard gaat met het doden van alle particuliere initiatief", zo luidde de mening van mevrouw Allan op het beeld dat de raadsverkiezingen hebben geboden. De heer D. Koger (protestants-christe lijk) was uiteraard ook ingenomen met de vooruitgang die zijn partij had geboekt. „We hadden het echter wel zo'n beetje verwacht", merkte hij op. „De kritiek, die wij hebben geleverd en de oppositie die wij hebben gevoerd hebben ons tenslotte geen Windeieren gelegd in Beverwijk", voegde hij hier aan toe. Volgens de heer Koger hadden de protestants-christelijken in 1953 ook al drie zetels kunnen hebben als zij toentertijd maar waren samenge gaan. Samenwerking was naar de mening van de heer Koger in zijn partij nu meer dan nodig omdat in Beverwijk bij de ver deling van de restzetels het grootste ge middelde aan de grote partijen ten deel valt. Dit was dan het optimistische com mentaar van twee woordvoerders van par tijen, die in Beverwijk relatief de meeste winst hebben behaald. En zo kan men zich na de opwindende gebeurtenissen van de 28ste mei in september in gewijzigde sa menstelling over de vele problemen in het Beverwijkse gaan beraden. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft een „commissie van onderzoek naar het onderwijs aan scho len voor maatschappelijk werk" ingesteld. Zij zal zich onder meer beraden omtrent doel en strekking van het onderwijs aan deze scholen, de eisen die aan het leer plan en de onderwijsmethoden moeten worden gesteld en de omvang en inhoud van het minimum programma dat elke leerling moet volgen. Voorzitter is prof. mr. I. A. Diepenhorst te Amsterdam. Een 44-jarige Haagse boekhouder, die als penningmeester van de vereniging voor gereformeerd lager onderwijs in de Moer dijk, Den Haag, zes jaar lang gelden uit de verenigingskas heeft verduisterd tot een totaal van 18.000, is door de Haag se rechtbank veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar en 3 maanden. De officier had een jaar, waarvan 3 maan den voorwaardelijk, geëist. MONTREAL (UP) - Na eer. langdurige ziekte is in Montreal (Canada) een van Canada's vooraanstaande schrijvers over leden, Lionel Shapiro. Zijn bekendste werk is het boek over de invasie „The sixth of June", dat verfilmd werd en een keer tot boek van de maand is gekozen. Shapiro, die 50 jaar is geworden, maakte de oorlog mee als correspondent. Het bestuur van de Vereniging voor In dustriële Eigendom heeft er bij de rege ring op aangedrongen, zo spoedig moge lijk in Nederland een modellenwet in te voeren. Men is van mening, dat de huidige rechtspraak te weinig bescherming ver leent en dat tal van gevallen van naboot sing van modellen zijn berecht met, ten gevolge van het ontbreken van een mo dellenwet, zeer onbevredigende resultaten. Groningen. Doctoraalexamen biologie: Y. van der Hom, Kollum; F. C. Jager, Vledder. Docto raalexamen scheikunde: J. F. Boontje. Leeuwar den; R. J. Planta, Groningen: B. A, Rijkens, Zeist. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde A: H. en P. Ie Grand, beiden te Winschoten. Idem L: C. D. M. ten Berge, Groningen. Advertentie Van Nelle bestellen „Zo, ventje", lachte meneer Neuzenmaker. „Kom je eens bij oom Neuzenmaker kijken? Kom maar binnen, hoor". Umpie stapte het huisje in en keek rond. Er hingen overal aan de muren neuzen in de vreemdste vormen. Meneer Neuzenmaker betastte Umpies neus en lachte. Daar zullen we eens een mooi neusje van maken", zei hij. Umpie zag, hoe meneer Neuzenmaker met zijn vlugge vingers een balletje rolde en daarvan een vorm maakte. Toen drukte de man hem dat ding tegen het gezicht en liet hem in een spiegel kijken 16—17 Advertentie Van Nelle bestellen 1 (Van onze correspondent) De Haagse rechtbank heeft een vijftal bijzonder zware jongens voor het hekje gehad, die gedurende het afgelopen jaar onder leiding van de beruchte 65-jarige Haagse beroepsinbreker „Blinde Wil lem" tientallen inbraken hebben gepleegd. „Blinde Willem" zelf stond niet terecht, voor hem zit echter nog wel wat in het vat, als hij zich binnenkort voor de recht bank te Den Bosch zal hebben te verant woorden, o.m. terzake van de geruchtma kende inbraak te Eindhoven, waarbij hij voor een kapitaal aan vakantiebonnen van bouwvakarbeiders buitmaakte. Tegen de beruchte brandkastenkraker M. eiste de officier een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Op kerstnacht was deze verdachte met „Blinde Willem" in Arnhem, waar men een echtpaar scha duwde. Toen zeker was dat het paar naar de nachtmis ging, brak men in hun woning in. De buit bestond uit goud, juwelen en effecten. Het was ook deze brandkast-ex pert, die de safe van een fabriek op een auto laadde en openbrak. De buit was 3000. Een 35-jarige loswerkman uit 's Gra- venzande fungeerde als tipgever van de bende voor het Westland. Hier werden op zijn aanwijzing talloze inbraken gepleegd, o.m. bij zijn eigen ouders en bij zijn groot vader, die duizend gulden lichter werd ge maakt. Tegen hem eiste de officier twee jaar en drie maanden gevangenisstraf. Twee jaar luidde de eis tegen een dertig jarige Haagse machinebankwerker, die o.m. met „Blinde Willem" op klaarlichte dag was ingeslopen in een huis aan de Groen van Prinstererlaan en de familie juwelen der bewoners buitmaakte. De ju welen gooide men weg en het goud werd gesmolten. Tegen een 22-jarige los-werkman, die sa men met „Blinde Willem" had ing'-bro- 1 iliT/jripvl >p S*#r.V VVrX ken in de kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen aan de Laan van Poot in Den Haag, eiste de officier tien maanden met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk met 3 jaar proef tijd. Deze kerkinbraak was overigens in alle opzichten mislukt. De los werkman was tijdens de inbraak op de vlucht gesla gen, terwijl „Blinde Willem" in een trap gat viel en zich per taxi naar huis moest laten rijden, zonder iets gestolen te heb ben. Uitspraak in alle zaken op 10 juni. In Rotterdam zijn gerechtelijk verkocht de stoomschepen „Panormitis" (vroeger „Salland") en „Tinamar" van de rederij Marinos en Frangos te Londen. Het eerste werd gekocht voor een bedrag van f 360.000 door de metaalhandel Rimexco n.v. te Rotterdam, die nog niet weet wat de bestemming van het schip zal worden, „Wij hebben het schip nog niet gezien en als het een mooie schuit is gaat-ie weel varen", zei de directeur. De „Tinamar" verwisselde voor 346.000 van eigenaar en ging naar H, P. Heuvel man n.v., een scheepssloperij te Krimpen aan de IJsel, waar zij het einde zal vinden. Beide schepen, die in de Waalhaven van Rotterdam liggen, hebben destijds nogal wat stof doen opwaaien. De rederij kon niet aan haar verplichtingen voldoen. Zelfs de opvarenden kregen hun gage niet, maar wilden om hun rechten niet te ver liezen de schepen niet verlaten. Er was geen voedsel aan boord, de schepen waren niet verwarmd, maar, zoals destijds ge meld. werden de opvarenden meest Grieken geholpen door de Rotterdamse burgers. In j nuari j.l. werd op de schepen beslag geleed. Ned. Herv. Kerk Beroepen door de Generale Synode als predikant voor buitengewone werkzaam heden (gerepatrieerden in Zuid-Limburg) C. W. de Planque, oud-Indonesische predi kant, woonachtig te Gouda. Beroepen te Warffum J. H. van Delft Westerhof te Suameer; te Leiden H. Bouter te Stave- nisse. Aangenomen naar Toronto (New South Wales, Australië) (Presb. Church) H. Visser Welsum; naar Neerlangbroek H. van Amstel te Ter Aar (Z.H.). Bedankt voor Woudrichem L. Emmerzaal te Zwijn- drecht; voor Oosterwolde (Geld.) L. Vroeg- indewey te Gameren; voor Dussen (N.Br.) K. Schipper te Waspik. Geref. Kerken Beroepen te Alphen aan de Rijn (derde pred.pl.) E. J. Oomkes te Schiedam; te Willemstad en te Dalfsen H. Peper, kand. te Haarlem. 13. „Zo'n aardige jongeman!" Mevrouw Waterhouse vouwde haar handen. Zij knikte Patsy goedkeu rend toe. „Heel knap", zei ze. „Werkelijk een knappe vent, zou ik zeggen". Zij ging naar het raam en zag de koplichten van een auto voor haar tuinhekje. „En hij heeft een wagen". „Dat hoor ik", zei Janet, toen daar buiten een motor zijn aanwezigheid kenbaar begon te maken. Maar 'daar lette mevrouw Waterhouse niet op. „Maak je maar niet bezorgd. Hij komt wel terug. Dat zeg ik je", zei zij bemoedigend tegen Patsy, toen het lawaai op zijn hoogst scheen te komen en daarna in de verte wegstierf. „Maar niet voor hij de uitlaat van zijn wagen heeft laten nakijken, hoop ik", zei Janet. Mevrouw Waterhouse keek met moederlijk begrip naar de uitdrukking op het gezicht van het meisje. „Doet er niet toe, juffrouw Morley", zei zij troostend „hij is precies het soort aardige jongeman, dat er veel aardige jonge vrienden op na houdt". Gedurende de eerstvolgende weken scheen het dun ne puntige stokje, waarmee Crosbie zijn lessen op de meer diepzinnige punten onderstreepte, zekere tover achtige eigenschappen te krijgen. Het gaf aan het idee dat door al die groentjes in die eerste weken heimelijk gekoesterd werd, van het vliegen over grote blauwe oceanen, over majestueuze steden van vrijheid en avontuur en reizen, een heel ander en heel wat pro zaïscher aspect. De oceanen waren er inderdaad nog wel, maar het waren grijze oceanen van reusachtige gootstenen. En de steden waren de nooit eindigende nachtmerreis van stapels plastic koppen. En de vrijheid was er om half zes n.m., wanneer het ochtendwerk en de middag lessen achter de rug zijnde de hele troep meisjes haastig de poort van het vliegveld uitging. Dan pakten zij hun bus naar mevrouw Waterhouse, of mevrouw Taylor, of mevrouw Jenkins en gebruikten thee, schop ten de schoenen van de voeten en dachten met een ze kere weemoed aan het kantoor, of ziekenhuis, of win kel, waar het leven nu zoveel beter leek dan het des tijds had gedaan. Maar aan de andere kant was er, zelfs orr zeven of acht uur 's morgens, toch altijd die speciale aantrek kingskracht, die een vliegveld nu eenmaal op de men sen scheen uit te oefenen. Die rustige uitgestrektheid van een door mensenhanden gemaakte vlakte, die lan ge grijze armen van de startbanen, die zekerheid van afscheid en terugkomst, het geweldige geraas van de machines en toch ook weer de rust en vredigheid. Alsof hier alle leven versneld was. Hier op deze betrek kelijk kleine plek was de gehele wereld. Hier waren eveneens, vreugde en hoop, verdriet en scheiding, de gevoelens van een leven samengevat in elke minuut van ieder uur van iedere dag. Maar toen de zomer plaats maakte voor september en voor het begin van de herfst, schenen de glans en de romantiek en het gevoel van opwinding nooit zover te reiken, dat zij ook in de keukens van World-Span doordrongen. Daar waren de vloeren koud en hard, zoals alleen cement dat zijn kan en zij veroorzaakten wintervoeten, al werden deze dan ook nog zo door wollen sokken en' dikke schoenen beschermd. Het vocht deed menige permanent te niet, hoewel de meis jes wisten, dat de Bevoorradings-Officier zeer speciaal lette op netheid en een verzorgd uiterlijk. De soms slecht ruikende stoom bleef in hun kleren hangen, zo dat zij de reusachtige keuken mee naar huis schenen te nemen. En smakelijke koekjes voor de thee heb ben geen enkele aantrekking meer, wanneer men hun broeders en zusters al een week lang in cellophaan verpakt heeft. De eerste dag, dat Patsy als serveuse dienst moest doen, was in de stafkantine. Haar beurt kwam om 12 uur, als de minder belangrijke mensen van het be drijf gingen lunchen. Zij serveerde met een redelijke snelheid een maaltijd voor twee typistes, twee meis jes van het reisbureau, een man, die in de financiële afdeling zat en een wat oudere radarman. En al haar cliënten waren zeer behulpzaam. „Neen," zei een van de meisjes van het reisbureau, toen Pat sy met een rood hoofd voor de tweede keer probeer de om hun varkenscoteletten voor te zetten. „Ik niet. Ik ben met mijn toetje bezig. Maar Ted..", zij boog haar hoofd over tafel naar de man uit de financiële afdeling, „jij bottelde varkenscoteletten is het niet? Ik hoorde het. Nou", zei ze met een licht verwijt, alsof hij op zich liet wachten „hier zijn ze." Zelfs terwijl Patsy zich van de ene tafel naar de andere haastte om hutspot op te dienen, kon zij an dere ongelukkiger collega's stilletjes soep en jus zien opvegen met het opgevouwen servet, als ze dat ten minste hadden, maar gewoonlijk moest het maar ge beuren met een zakdoek, of zelfs met de rand van een overall. Telkens keken zij rond om te zien, of meneer Crosbie het ook zag. En altijd deed hij dat ook. Zelfs de middaglessen begonnen minder een rust poos te worden dan eerst, want inplaats van aan hun veilige kleine lessenaars te zitten en slaperig te luis teren naar de verschillende instructeurs, moesten de stewardessen in spe de dingen, die hun geleerd wa ren, langzamerhand zelf beginnen te doen. Het had geen zin meer, om in antwoord op de vraag van de geduldige dokter te zeggen, hoe men dé knie van een passagier zou verbinden. Je had voor het front van de klas te komen en het te doen. En hij scheen altijd Myra Yorke als het imaginaire slachtoffer uit te kiezen en die had wel de ongemakkelijkste knieën die men zich maar denken kon. Dan waren er de be voorradingsformulieren, de bar-rekeningen, die er, naar het scheen, op ingericht waren niet te kloppen bij het omrekenen van escudos in ponden en van pon den in dollars. Maar de dagen gingen voorbij. De meisjes begon nen meer te begrijpen. Aldra begonnen de onderwer pen hun aandacht bezig te houden. Zij luisterden lang zamerhand met werkelijke belangstelling naar de fy sieke wetten, waardoor monsters van vijftig ton zich in dunne lucht konden bewegen. Zij leerden over het netwerk van douanebarrières en mternationale rege lingen, die de steeds kleiner wordende wereld nog al tijd in banden hield. Zij leerden eerste hulp en ver binden en hoe zij de tekenen van een ernstige ziekte moesten onderkennen, wat zij moesten doen als het vliegtuig genoopt werd in de zee, of in de woestijn te landen, wat zij doen moesten als er een neerstortte en zelfs hoe zij hulp moesten verlenen bij een beval ling. (Wordt vervolgd) Gemaal voor Deventer. De water schap Salland heeft in principe de plan nen tot verbetering van de waterhuishou ding in dit 4700 hectare grote waterschap goedgekeurd. De plannen in onderdelen zullen nog door provincie en rijk moeten worden goedgekeurd. De kosten worden geraamd op dertig miljoen. Het rijk zal daarvan 75 percent voor zijn rekening moeten nemen. Het is de bedoeling, bij de waterafvoer de Overijselse kanalen te ge bruiken. Bij zeer sterke regenval is de ca paciteit van de weteringen namelijk niet voldoende. Bij Deventer zal een gemaal ko men, dat overtollig water naar de IJsel zal afvoeren en in tijden van grote droogte water aan de IJsel zal onttrekken. In de vergadering werd er op aangedrongen, nu ook zo spoedig mogelijk de plannen tot ruilverkaveling uit te voeren. Prins Bernhardstichting. In de gram mofoonplaten-met prijsvraag-actie ten bate van de Prins Bernhardstichting, die op drie mei is begonnen, zijn thans dertigduizend platen verkocht, zo delen de organisatoren dezer actie mee. Arbeidsconferentie. De Nederlandse vertegenwoordiging naar de 42ste interna tionale arbeidsconferentie die op 4 juni te Genève begint is thans samengesteld. Voorzitter is de staatssecretaris van Sociale Zaken mr. dr. A. A. van Rhijn. De Neder landse werkgevers worden in de delegatie vertegenwoordigd door mr. A. G. Fennema, plaatsvervangend lid van de raad van be heer van het Internationaal Arbeidsbureau, de Nederlandse werknemers door de heer J. Alders, tweede voorzitter van de K.A.B. Kind verdronken. De 9-jarige Her- man Romeijn uit de Doedestraat is in de Koningshaven te Rotterdam gevallen en verdronken. Na ongeveer twee uur dreg gen heeft de politie het lijkje opgehaald. Hoe de jongen in het water is geraakt is nog niet precies bekend. Jongen verdronken. Twee Amster damse jongens waren dinsdagmiddag in het Amstelkanaal in hun kano's aan het peddelen, waarbij de twee vaartuigjes op een gegeven moment tegen elkaar aan botsten. Een der bootjes sloeg om en de inzittende, de zeventienjarige H. H. raakte te water. Zijn vriend, in de andere kano, heeft nog getracht, de drenkeling te red den, maar dit mocht niet baten. Het stof felijk overschot van H. is later opgedregd. Beide jongens konden niet zwemmen. Repatriantenschip. Het Britse schip „Darvel" is 25 mei van Balikpapan naar Singapore vertrokken met 342 gezinsleden van Nederlanders en Britten, die werk zaam waren bij de oliemaatschappij Shell in Oost-Borneo. zo meldt Antara. De werkzaamheden van de Shell werden gestaakt, nadat de haven van Balikpapan de vorige maand door niet geïdentificeer de vliegtuigen was gebombardeerd. Advertentie Van Nelle bestellen 1 DONDERDAG 29 MEI Stadsschouwburg: Haarlemse Toneelclub „Sabrina", 20 uur. FILMS Cinema Palace: „Das einfache Madchen alle leeftijden, 19 en 21.15 uur Frans Hals theater: „Bambi", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 20 uur. Luxor The ater: „Getuige a charge", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Anna Kare- nina", 18 jaar, 20.15 uur. Rembrandt The ater: „De weduwnaar met vijf dochters'', alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy The ater: „De eenzame ruiter", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: ,De lord, de lady en de butler", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Haarlemmerhout: Circo Espanol, 20 uur VRIJDAG 30 MEI Stadsschouwburg: Haarlemse Toneelclub ..Sabrina", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal De Ark, schilderijen en teke ningen van Norbert André de la Porte, 10 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Die dag eindigde mijn leven", 14 jaar, 14, 16.15, 19, 21.15 uur Frans Halstheater: „Eenzame jeugd", jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge of the river Kwai", 14 jaar. 14 en 20 uur. Luxor Theater: „De dochter van de woestijn", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Gejaagd door de wind". 14 jaar, 19.30 uur. Rembrandt The ater: „De graaf van Luxemburg", a. I. 1* 16.15, 19 en 21.15 u. Roxy Theater: ..Hel duel van Gunsight Ridge". 14 j., 14.30. 19 en 21.15 u. Studio Theater: „The lord. the lady and the butler", alle leeftijden, 14.15, 1" en 21.15 uur. Advertentie Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6