Boksers Oostrum, „Sugar Ray", Baars en De Voogd wonnen in Oslo Tal van spannende nummers bij koersen in Alkmaar SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE De opstellingen Rentmeester verdrong Adrie Roks weer van leidersplaats Voetbalstadions in Zweden nog lang niet uitverkocht Schaakrobot li Van de Klundert kwam binnen op damesfiets Wereldtitel driebanden Nederlander Teegelaar versloeg Tiedtke De 500-mijlenrace van Indianapolis Coletto nieuwe leider in de Ronde van Italië F aast o Coppi was actief DWR verloor van SVH-ers in waterpolocompetitie Laatste competitiedag zeer belangrijk voor vele tennisploegen geeft uw zenuwen rust Russische voetballers versloegen Bulgarije Tennis in Parijs Willy Hoepner voor tweede keer Europees kampioen Gordon Pirie start op 3000 m tijdens de Olympische Dag ZATERDAG 31 MEI 1958 De Zeeuwse wielerploeg, die vrijdag middag in de etappe van Vlijmen naar Goes op weg naar huis ging, heeft niet voor een etappezege kunnen zorgen in Olym piad toer door Nederland. Maar toch kon den de inwoners van Goes, kort nadat de Bredanaar Hofmans en zyn ploeggenoot Van Steen als eersten over de finish wa ren gegaan, een Zeeuwse triomf toejuichen, omdat hun streekgenoot Rentmeester met een verschil van 4 sec. de oranje trui op Adrie Roks had veroverd. Iedereen in de karavaan had echter ook op een etappe-zege van de sprinter Rent meester gerekend, toen hy met 9 collega's op Goes afstoof met een voorsprong van l'/j min. op het peloton, waarin Roks zich bevond. Maar door pech werden de twee Zeeuwen in de voorhoede, Rentmeester en Van de Klundert, drie km voor Goes te ruggeslagen. Rentmeester brak toen een pedaalas, kreeg weliswaar de fiets van zijn ploeggenoot, maar verloor de aanslui ting niet de kopgroep. Van de Klundert leende een damesfiets van één der omstan ders en kwam fel spurtend nog net 6 sec. voor het peloton binnen. De grootste winst van deze vierde dag boekte het team van de baronie in het ploegenklassement, vooral dank zij de bo nificaties van Hofmans en Van Steen. De 150 km lange rit had overigens weinig strijd opgeleverd. Pas na 80 km bij Stan daardbuiten kwam de definitieve afschei ding, nadat pogingen van Van de Ruit, Kool, Steuten en Gudde om eerder de strijd los te doen branden, op niets waren uitge lopen. Bij Standaardbuiten rukten De Vries, Van de Ruit, Visser en Van de Klundert zich los van het peloton en namen een kleine voorsprong. In de buurt van Mouw (100 km) zetten Hofmans, Rentmeester, Van Steen, Wuurman, Van Vliet, De Jager en Van der Ven de achtervolging in en be reikten op de grens van de provincie Zee land de uitlopers, die toen iVz minuut op het peloton voor lagen. De strijd was ge streden. Dat Van der Ven 20 km voor Goes nog moest lossen, was van weinig belang meer. De klassementen De vierde etappe van Olympia's toer door Nederland, van Vlijmen naar Goes over 150 km, is gewonnen door Hofmans in 3 uur 44 min. 45 sec. De uitslag luidde: 1. Hofmans (Baronie, Breda) 3.44.45 met bonificatie 3.43.45, 2. Van Steen (Baronie, Breda) z.t. met bonificatie 3.44.15, 3. Visser (militair team) 3.44.49 met bonificatie 3.44.34, 4. Van de Ruit (Olympia, Amsterdam) z.t., 5. Van Vliet (Rotterdamse Leeuw) z.t., 6. Wuurman (Le Champion, Amsterdam) z.t., 7. De Jager (De Rotter damse Leeuw) z.t., 8. De Vries (Olympia, Amsterdam) z.t., 9. Rentmeester (Theo Middelkamp) 3.45.10, 10 Van de Klundert (Theo Middelkamp) 3.46.06, 11. Marinus (Olympia, Amsterdam) 3.46.12, 12. Kouwen- hoven (Rotterdamse Leeuw) z.t., 13. Van Egmond (De Spartaan, Den Haag) z.t., 14. Van Steenvoorden (De Kampioen, Haarlem) z.t., 15. De Haan (Militair team) z.t. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Rentmeester (Theo Middelkamp) 17.56.44, 2. Roks (De Baronie, Breda) 17.56.48, 3. Wuurman (Le Champion, Amsterdam) 17.57.33, 4. Van Egmond (De Spartaan, Den Haag) z.t., 5. Hofmans (Baronie, Breda) 17.57.49, 6. Van Steen (Baronie, Breda) 17.58.22, 7. Teunisse (militair team) 17.58.23, 8. Steenvoorden (De Kampioen, Haarlem) 17.58.35, 9. Van Smirren (Le Champion, Amsterdam) 17.58.56, 10. Hugens (Limburgs team) 17.59.04, 11. Kool (De Spartaan, Den Haag) 17.59.09, 12. Groot (Olympia, Am sterdam) 17.59.28, 13. Van Vliet (Rotter damse Leeuw) 17.59.30, 14. Visser (militair team) 17.59.36, 15. Van der Klundert (Theo Middelkamp, Goes) 18.00.18. Het brein van de grote schaker, met zijn wonderlijk gevoel voor combinaties en het vermogen om bij intuïtie de moei lijkste problemen op te lossen, zal door een nieuwe uitvinding concurrentie kunnen krijgen. In San José heeft men namelijk een elektronische schaakma chine ontwikkeld, die niet slechts op een zet van een menselijke tegenstander reageert, maar bovendien in staat is combinaties van tien zetten diep door te denken. In de geschiedenis van het spel op de 64 velden, is dit niet de eerste poging om te komen tot een „schaakrobot". Reeds in de 18de eeuw, toen het schaak sgel vrijwel uitsluitend een vorstelijke bezigheid was, trok een man van land tot land met een mechanische schaker. De sterkste spelers uit die tijd moesten het vaak tegen deze machine afleggen. Na enige tijd kwam het echter uit dat er op vernuftige wijze een dwergach tige schaker in verstopt was, die door middel van een mechaniek van veren en hefbomen zijn tegenstanders partij kon geven. De nieuwe schaakmachine echter zal een geduchte tegenstander kunnen blijken. De gemiddelde schaker rekent zeker geen 10 zetten vooruit. De Belg Vingerhoedt en de Duitser Tiedtke hebben verrassend hun eerste ne erlagen geleden in het toernooi om het wereldkampioenschap-driebanden. Navar- ra kwam daardoor alleen aan de top van de rangschikking. Tiedtke verloor van Bert Teegelaar die zeer sterk speelde en de partij in 51 beurten uitmaakte. De ver moeide Vingerhoedt kwam tegen Suarez 'ot slechts 28 caramboles. Suarez scoorde D0 caramboles in 36 beurten. De stand is: 1 Navarra 7 14 350 395 0.886 2. Vingerhoedt 7 12 328 292 1.123 3- Tiedtke 7 12 344 358 0.961 4- Teegelaar 7 8 308 380 0.810 3- Suarez 7 7 319 368 0.867 6- Siguret 7 6 316 420 0.752 T Monestier 7 6 296 410 0.722 8- Ventura 8 6 337 445 0.755 9- Domingo 7 4 282 357 0.789 M. Scherz 8 3 345 435 0.793 U. Pereira 8 2 324 478 0.673 Adrie Roks, verleden jaar winnaar in Olympia's Toer, werd gisteren van de leidersplaats verdrongen. Men ziet hem links op de foto. In het algemeen ploegenklassement heeft De Baronie (Breda) de leiding behouden. Het ploegenklassement van de vierde etappe luidt: 1. De Baronie (Breda) 11.14.12, 2. Olympia (Amsterdam) 11.15.50, 3. Rotter damse Leeuw z.t., 4. Militair team 11.16.59, 5. Le Champion (Amsterdam) 11.17.13. Het algemeen ploegenklassement ziet er thans als volgt uit: 1. Baronie (Breda) 53.52.13, 2. Theo Middelkamp (Goes) 53.57.47, 3. Militair team 53.58.31, 4. Le Champion (Amsterdam) 54.00.08, 5. Limburgs team 54.03.02. De Deense ploeg bestaat niet meer, aan gezien Christiansen en Byrgesen de strijd hebben gestaakt. Alleen de Nederlanders Spaans en Koolhof, die aan de ploeg uit Kopenhagen waren toegevoegd, zijn nog in de strijd. Na de vierde etappe luidt het punten klassement: 1. Van Egmond (De Spartaan, Den Haag) 37 pnt., 2. Van Steen (De Baro nie, Breda) 38 pnt., 3. Kool (De Spartaan, Den Haag) 46 pnt. O'Conndor dodelijk verongelukt De 500 mijlenrace van Indianapolis is gewonnen door de Amerikaanse coureur Jimmy Bryan. Bryan, een van de Ameri kaanse toprijdess, reed een A.P-Special. 150.000 toeschouwers woonden deze 42ste Grand Prix, waaraan door 33 coureurs werd deelgenomen, bij. Na het ongeluk in de eerste ronde, waar bij Pat O'Connor de dood vond en waarbij een aantal andere coureurs óf licht ge wond werd óf een zodanige schade aan hun racewagen kreeg dat zij de strijd niet meer konden voortzetten, kreeg Bryan zijn kans. Na 100 mijl lag hij nog in derde positie met Amick en Bettenhausen voor zich, maar tijdens de verdere race kon hij deze 2 tegenstanders passeren en ging na 500 mijl als overwinnaar van de 500 mijlen race door de finish. De uitslag luidde: 1. Jimmy Bryan (V.S.) met A.P-Special 2. George Amick (V.S.) met Demler Spe cial, 3. Johny Boyd (V.S.) met Bowes Seal Special, 4. Tony Bettenhausen (V.S.) met Jones en Maley Special, 5. Jim Rathman (V.S.). Pat O' Connor is verongelukt toen vlak na de start elf wagens op elkaar vlogen. Het ongeval gebeurde in de derde bocht: Dick Rathman, die met zijn Mac Na- mara Speciaal de leiding had, verloor de macht over het stuur, zijn wagen draaide om zijn as en de volgende coureurs scho ten er met hun i-acemonsters boven op. O' Connor vond hierbij de dood. Grote veranderingen in het algemeen klassement, een nieuwe leider in de roze trui, en een aggressieve Coppi die zich ein delijk eens liet zien, dat bracht de twaalf de etappe van de Ronde van Italië, die van Scanno over 211 km naar San Benedetto voerde. Dertig kilometer na de start opende de jonge Italiaan Mancini het eerste offen sief, dat tot de 73e kilometer zou duren. Bij hem voegde zich een tiental renners, die geen van allen een plaats van betekenis in de algemene rangschikking hadden en dus voor de leiders geen direct gevaar konden opleveren. Het was Coppi, die de jacht opende en hij nam Pettinati met zich mee. Na 96 km. hadden zij aansluiting bij de vluchtelingen. Catalano was de direc te aanleiding van de definitieve ontvluch ting. Met Baffi, Fantiri, La Cioppa, Dall' Agata, Colleto en Mancini, die hem had den achterhaald, namen zij een voorsprong van elfeneenhalve minuut op het grote pe loton. 24 km voor de finish bedroeg deze zelfs 12 min. 15 sec. In de voorstraten van San Benedetto sprong Baffi weg en sprint te enkele meters eerder over de aankomst- lijn dan zijn concurrenten. De twaalfde etappe werd gewonnen door de Italiaan Baffi in 5 uur 35 min. 03 sec. (gemiddelde 37.785 km/u), 2. Fantini (It.) z.t., 3. Boni (It.) z.t., 4. Junkermann (Did.) z.t., 5. Dall'Agata (It.) z.t., 6. La Cioppa (It.) z.t., 7. Barale (It.) z.t., 8. Cata lano (It.) z.t., 9. Coletto (It.) z.t., 10. Man cini (It.) 5.36.12. Na de twaalfde etappe luidt de stand in het algemeen klassement als volgt: 1. Coletto (It.) 51.40.22, 2. Pettinati (It.) op 1.58, 3. Moser (It.) op 2.05, 4. Boni (It.) op 2.39, 5. Baldini (It.) op 2.43, 6. Baffi (It.) op 2.46, 7. Botella (Spanje) op 3.57, 8. Barale (It.) op 4.02, 9. JLa Cioppa op 4.21, 10. Bran- kart (België) op 6.44. In het Zwarte Plasje in Hilligersberg heeft DWR het onderspit moeten delven in de wedstrijd tegen SVH, die voor de eerste klasse A van de zomercompetitie KNZB vrijdagavond werd gespeeld. De gastheren namen al spoedig de leiding, waarna Jan Sint aan Kollerie de gelegen heid schonk de stand in evenwicht te bren gen. Hierna ging SVH het over een ande re boeg gooien, zodat de SVH-ers hun over wicht in een vier-één voorsprong tot uit drukking konden brengen. Na de hervatting kreeg SVH door te ver naar voren trekken van de DWR-verdedi- gers wederom vrij spel in de aanval waar door het vijfde SVH-doelpunt geboren kon worden. Kollerie verkleinde daarna de DWR-achterstand. De eindstand werd ten slotte vijf-drie door Jan Kollerie na een strafworp. De Nederlandse middengewicht Nelis Oostrum heeft vrijdagavond in Oslo op punten gewonnen van de Duitser Gerhard Moll. Van het begin af heeft Oostrum het gevecht gedicteerd. Hij dwong de Duitser door felle aanvallen, vooral zijn linkse hoek was gevaarlijk, in de verdediging. In de derde ronde ging Moll op een kor te linkse hoek voor acht tellen neer. De sterke Duitser herstelde zich echter, kwam in de zesde en laatste ronde even in de aanval, maar Oostrum, die goed counterde, bleef superieur en won met een duidelijke puntenvoorsprong. De in ons land woonachtige Surinamer Sugar Ray versloeg in een gevecht over zes ronden de Noorse bantamgewicht An- Voor vele tennisploegen uit Haarlem en omgeving is de laatste competitiedag mor gen uiterst belangrijk. In de overgangs klasse B heeft Brederode tegen kampioens pretendent TOZ uit Amsterdam nog een theoretische kans. In de tweede klasse heeft het treffen tussen Dash 3 en Bloe- mendaal het kampioenschap van afdeling vier als inzet. Dash heeft echter uan een gelijkspel voldoende om het kampioen schap te behalen. In de derde klasse afdeling 3 hebben Velserbeek en DHBS zich nog niet in vei ligheid kunnen stellen en zullen de laatste ontmoetingen (Velserbeek-Bakkum en DHBSInside 4) de beslissing moeten brengen. Velserbeek en DHBS bezitten vier punten, TC Bakkum drie punten uit vijf wedstrijden. In afdeling 4 kan WOC 3 alleen door een zege nog aan degradatie wedstrijden ontkomen. In afdeling 6 heeft Brederode 2, dat concurrent Kennemer- land 3 ontmoet, aan een puntenverdeling voldoende om het kampioenschap te be halen. In afdeling vijf van de vierde klasse be zitten TC Velsen 2 en HLTC 4 slechts twee punten. Velsen ontmoet kampioen Jatiloo en heeft uiteraard minder kans om de dans te ontspringen dan HLTC 4, dat Groenen- daal 5 ontmoet. Het treffen tussen Zand- voort 2 en Brederode 3 heeft in afdeling 6 de laatste plaats als inzet. In afdeling acht staan Donald Duck 2 en Groenendaal 6 op gelijke voet, zodat morgen het duel tussen beide teams beslissend kan zijn. In de vijfde klasse heeft Jatiloo 2 tegen hekkesluiter Heemstede 5 aan een gelijk spel voldoende om het kampioenschap te behalen. In afdeling 9 gaat de strijd tussen Bloemendaal 4 en Zandvoort 3. Met twee punten voorsprong hebben de Bloemenda lers aan een puntenverdeling voldoende. In afdeling 10 heeft Brederode 4 tegen HBC 2 het kampioenschap voor het grij pen. De zondag in Alkmaar te houden drave rijen ondervinden ernstige concurrentie van die in Groningen, waardoor de velden gemiddeld genomen te gering bezet zijn. Voor de zoveelste keer is hiermede op nieuw bewezen, dat Alkmaar en Gro ningen niet kunnen samengaan. Zelfs de Noordhollandse trainer Strooper maakt de reis naar het hoge noorden en ontloopt daarmee zijn grote rivalen en streekge noten Arie Tesselaar en Bram Mottelman. De vorige keer was Tesselaar zijn collega twee keer meer te snel af en ook nu ziet het er naar uit, dat hij de baas zal blijven op zijn „eigen terrein". Hij heeft het reeds in zijn macht om met Woudduif S het ope ningsnummer te winnen, daar zij van de verrassend goede Vizier nu 20 m voorgift krijgt. De outsider in dit gezelschap is Woudduif S. In de Mizzi Schindler-prijs ontbrandt het eerste duel tussen Tesselaar en Mottelman, respectievelijk met Vlek loos Hanover en Victor Emanuël. Bij hun Advertentie ontspant en is zo lekker gezond lekker» Iris Over ruim een week zal het eindtoernooi van de wereldkampioenschappen voetbal beginnen en de or ganisatoren maken zich grote zorgen voor wat be treft de stand van zaken met de kaartverkoop. Nog niet de helft van alle be schikbare toegangsbewijzen is verkocht en voor alle wedstrijden zijn nog kaar ten beschikbaar, met uit zondering van de wedstrijd uit de eerste ronde tussen Brazilië en Rusland. Betekent dit dat de wed strijden in half-lege sta dions gespeeld zullen wor den? De organisatoren ge loven van niet. De Zweedse mentaliteit is dat men lie ver pas op het laatste ogen blik beslist of men naar een wedstrijd zal gaan. Speciaal de Zweedse boer voelt er weinig voor lang van tevo ren een kaartje te nemen. Desalniettemin maken de organisatoren zich zor gen. Kaartjes tot een waar de van 11 miljoen kronen waren voorlopig besteld. Tot een bedrag van 4.5 mil joen zijn ze weer afbesteld. Tot dusverre is voor 6.5 miljoen kronen verkocht Dat is minder dan de helft van het beschikbare bedrag en een miljoen kronen min der dan het bedrag dat moet binnenkomen wil geen verlies worden geboekt. De kaartjes kosten tussen de 4 en 40 gulden en ze ma ken deze kampioenschap pen voor het publiek het duurste sportevenement dat ooit in Zweden gehouden is. Waarschijnlijk heeft het recente akkoord tussen de FIFA en de Eurovisie na delig gewerkt voor de voorverkoop. Voor 2.5 mil joen kronen zijn de tv- rechten voor een aantal belangrijke wedstrijden verkocht. Onmiddellijk na bekendmaking van dit ak koord liep het fout met de voorverkoop en thans zien de organisatoren zich ge dwongen veel reclame te maken. Aanvankelijk had men gemeend het praktisch geheel zonder reclame te kunnen stellen. Als het werkelijk mis gaat met de financiën, zul len de organisatoren mis schien voor verlies behoed worden door een akkoord met een grote fabriek uit Nederland. De Zweedse pers heeft gemeld dat deze maatschappij, in ruil voor reclame-rechten in de sta dions, zich bereid had ver klaard ruim tweederde te betalen van de premie der verzekering die bij Lloyds of London gesloten is. Als minder dan 85 percent of 11 miljoen kronen van alle beschikbare kaartjes verkocht worden, zal Lloyds dat bedrag aanzuiveren, zo is gemeld. eerste ontmoeting moest de foto te hulp worden geroepen om uit te maken, dat Victor Emanuël had gewonnen. Daar deze hengst opnieuw een betere startpositie heeft is het vertrouwen opnieuw gebouwd op Mottelman. In de Climax-prijs staan zij opnieuw tegenover elkaar met hun internationale cracks. Beiden hebben de keus uit twee paarden. De verwachting is. dat de pre- feré Tesselaar (Spencer Gay's Zoon, Ria Olivier) het zal winnen van de keuze Mottelman (Quintus Harvester, Pretty Boy). Willem Geersen of e' i van zijn as sistenten is nog in staat om met Romeo Spencer roet in het eten te gooien. Ook in de Jam-prijs is een maximum aan spanning te verwachten, daar Tommy Mars hierin zijn grote kunnen moet be wijzen tegen Rudi Trothan, Raleigh Har vester en Simone. In deze derde ontmoe ting van deze middag kan Tesselaar met Raleigh Harvester de balans naar zijn kant doen overslaan, daar Simone, Tommy Mars en de outsider Raleig.. Harvester niet tegen deze combinatie opgewassen zullen zijn. De populaire „Arie" zal het hierbij niet laten, want ook in het 2700 m lange hoofd nummer zal hij met Vrijdag de rijke buit kunnen binnenhalen. Unwaersfugel S en sta Olivier (Peter de Groote, Tu Ciel d'Or) zijn de andere kandidaten. In de Moulin Rouge-prijs heeft Seigneur Bascom de beste kansen, gevolgd door Sagne d'Or en Tabor Harvester. Het wederoptreden van Upie Scott P zal hierin met grote belang stelling tegemoet worden gezien. Voorts is er nog overwinning te ver wachten van Vicaline in Dutch Evern- prijs. Tenslotte is in dit traditionele aard beien-programma nog een plaats inge ruimd voor de onder-de-man-paarden. De grote crack in deze specialiteit Sador B heeft nu maar liefst een handicap van 160 meter. Deze opgave zal hem te zwaar zijn, zodat de zege wel zal gaan naar Rolls Royce, voor Una Bascom. Het Russische voetbalelftal heeft in Moskou met 4-1 van Bulgarije gewonnen. De ruststand was 1-0 voor de Russen, die zich pas na rust sterker toonden dan hun tegenstanders. De Russische ploeg trad aan in de opstelling, waarmee men op 8 ju ni tegen Engeland zal uitkomen. In de halve finales van het dames dub belspel van de internationale tenniskam pioenschappen van Frankrijk, die in Pa rijs zijn voortgezet, hebben Yola Ramirez en Maria Reyes (Mex.) met 6-4 6-2 ge wonnen van mej. L. Coghlan en mej. F. Muller (Austr.). Mevr. M. Hawton en Thelma Long (Austr.) zegevierden in de andere halve finale het 2-6 6-4 6-4 over de Engelse meisjes Shirley Bloomer en Ann Slaydon. BESLISSINGSWEDSTRIJD. De beslis singswedstrijd tussen Spaarnestad en EDO 6 (tweede klasse HVB) zal zondag om kwart voor tien op het TYBB-terrein worden gespeeld en niet op het Bloemen- daal-veld. PSV—HELMONDIA. Voor de derde ron de van de bekercompetitie van de KNVB is in Eindhoven een voetbalwedstrijd ge speeld tussen PSV en Helmondia. PSV won met 54. ders Haga door technisch knock out in de laatste ronde. Sugar Ray begon het gevecht in een zeer hoog tempo en de Noor die zich zeer goed verdedigde bleef de evenknie van de Westindiër tot de tweede ronde. In de daarop volgende ronde werd Haga getrof fen door een harde rechtse op het gelaat, waardoor zijn linkerwenkbrauw begon te bloeden. Sugar Ray probeerde te forceren met snelle linkse en rechtsen op het hoofd en lichaam, en het was in de vijfde ron de dat Anders Haga voor negen tellen neerging. Even daarna ging de Noor weer naar het canvas, maar de bel bracht red ding. In de laatste en zesde ronde bleek Ha ga de furieuse aanvallen van Sugar Ray niet meer te kunnen afweren. De scheids rechter stopte het gevecht, dat eindigde in een prachtige zege voor de Surinamer. De strijd tussen de zwaargewichten Ba by de Voogd en de Duitser Horst Herold was er een van een zeer laag niveau. Het werd een wedstrijd van gemiste stoten en wilde swings. Baby de Voogd bleek de meeste treffers te hebben geplaatst, want na vier ronden had hij een behoorlijke puntenvoorsprong. Horst Herold nam het initiatief in de vijfde ronde over, maar zijn aanvallen waren te onbesuisd en te wild om effect te sorteren. Tommy Baars won door interventie van de scheidsrechter na de zevende ronde van de weltergewicht Leif Hansen (Noor wegen). Maar voordat het zover was, heeft Baars het in de eerste ronden wel even moeilijk gehad. In de eerste vier van de acht te boksen ronden kreeg Baars geen vat op de jonge Noor, die stevig van repliek diende. Van de vijfde ronde af ech ter kreeg Tommy Baars de overhand en een uppercut op de kaak van Hansen dwong de Noor voor negen tellen op de knieën. In de volgende ronde ging Hansen nogmaals neer. Baars wilde in de zeven de ronde een eindstoot plaatsen, maar on danks harde linksen en rechtsen die goed doorkwamen bleek de verdediging van de Noor te hecht. V/el blesseerde Leif Han sen zijn linkerwenkbrauw. De scheidsrech ter vond het toen verstandiger het gevecht te stoppen op een moment dat Baars ver op punten voorstond. De Duitser Willy Hoepner heeft vrijdag avond in zijn geboorteplaats Hamburg het Europees kampioenschap in het half- zwaargewicht heroverd. Hoepner werd winnaar daar zijn tegenstander, de Ita liaan Artenio Calzavara, door de scheids rechter in de zesde ronde wegens kopsto ten gediskwalificeerd werd. De 35-jarige Hamburger was drie jaar tevoren ook Europees kampioen gewor den. Hij versloeg toen zijn landgenoot Ger hard Hecht, aan wie hij de titel in hetzelfde jaar weer moest afstaan. De overwinning van Hoepner op de 5 jaar jongere Calza vara moet als een zeer gelukkige gezien worden, want de kopstoot waarmee de Ita liaan zijn tegenstander 'n bloedende voor- hoofdwonde toebracht, die door de Belgi sche scheidsrechter Simonon als redep van de diskwalificatie werd opgegeven, was zeker niet opzettelijk gegeven. De Britse atleet Gordon Pirie heeft het N.O.C. toegezegd definitief te zullen deel nemen aan de Olympische Dag. die op zon dag 8 juni in het Olympisch stadion in Amsterdam wordt gehouden. De Brit start op de 3000 meter, het nummer waarop hij wereldrecordhouder is. Zijn tegenstan ders zijn de Oostduitser Buhl, de West duitser Horst Floszbach vervanger van Iluneke en met een tijd van 8.13.2 num mer twee op de Duitse rangschikking over 1957 en de Nederlanders Frans Künen, Hein Cujé, Henk Viset, Wim Roovers, Jan Keesom e.a. Gordon Pirie De Olympische kampioen op de 1500 meter, de Ier Delany, daarentegen heeft bericht gestuurd niet te kunnen komen. Wie in zijn plaats op de 1000 meter zal starten is nog niet bekend. Ingeschreven hebben voor dit nummer de Engelsman Thorn ton, de Duitsers Misella, Stracke en Rein- nagel en de Nederlanders Henk Haus, Meindcrt Blankenstein, Harry Jansen en Henk Heida. De 110 meter horden belooft een span nend duel te worden. Het wordt namelijk een revanche-strijd tussen de Engelsman Hilldreth en de Duitser Gunther Brandt (vervanger van Sturmer), die hem tijdens de Britse Spelen op tweede pinksterdag jl. versloeg. Op de 400 meter vervangt Walter Fried- rich zijn aanvankelijk ingeschreven land genoot Oberste. Friedrich eindigde vorig jaar op de Olympische Dag als tweede op dit nummer. De Engelse atletes voor de sprint twee kamp over 100 m. en 200 m. tussen Neder land, Engeland en Duitsland, zijn nu ook aangewezen: kampioene Heather Young en Shirley Pirie-Hampton, de echtgenote van Gordon Pirie. Voor het grootste deel van de semi- profclubs uit de eerste divisie is het mor gen de laatste dag van de voetbalcompe titie. En gelukkig maar, want het wordt hoog tijd om eens aan wat anders te den ken, aan rust by voorbeeld of anders aan het beoefenen van een zomersport. Vier clubs uit Kennemerland komen morgen nog in het veld: Haarlem, VSV, RCH en EDO, waarvan laatstgenoemde een nog uiterst belangrijke wedstrijd speelt. De Haarlemmers staan na verleden week weer gelijk op de onderste plaats met Roda Sport en zondag is het voor beide de een na laatste ronde. EDO heeft iets betere kansen om morgen uit te lopen in de thuiswedstrijd tegen AGOVV, daar de Limburgers een uitwedstrijd hebben tegen DWS. Volgende week zondag valt pas de beslissing als Roda Sport en EDO elkaar in Kerkrade het eersteklasseschap zullen betwisten. De wedstrijden van Haarlem, RCH en VSV zijn van geen enkel belang meer. VSV speelt thuis tegen Helmond, dat een ploeg van gelijke kracht is. Haarlem ontmoet op eigen veld Rigtersbleek en kan winnen, terwijl RCH in de uitwedstrijd tegen Vo- lewijckers (om zeven uur) ook al als over winnaar het veld kan verlaten. De standen zijn thans: Eerste klasse A Eerste klasse B DFC 29 41 S H S 30 Willem II 29 41 Stormvogels 30 H V C 29 39 Leeuwarden 29 Graafschap 29 35 Sittardia 30 Excelsior 28 34 RCH 29 Vitesse 28 33 Haarlem 29 Volendam 29 32 Eindhoven 30 Alkmaar 29 32 Volewijckers 29 SVV 29 32 Wageningen 30 Helmond 29 29 HDVS 29 DWS 28 25 Helmondia 29 VSV 29 21 Limburgia 29 AGOVV 28 19 Fortuna (VI.) 29 RBC 28 17 K F C 30 Roda Sport 28 14 Rigtersbleek 29 EDO 28 14 Xerxes 29 44 42 38 36 29 29 29 23 28 27 26 26 25 23 22 18 In de eerste divisie A kan de beslissing vallen voor het kampioenschap. Willem II speelt tegen Alkmaar (thuis) en DFC tegen RBC (uit). Deze laatste ploeg is nog steeds niet buiten gevaar. De eerste divisieclubs uit het betaalde voetbal uit' Haarlem en omgeving, die morgen een wedstrijd spelen, komen met de volgende opstelling (v.r.n.l.) in het veld: Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas; Kilian, De Voogd en Boom; Brokx, Degenaar, De Graaf, Goedhart en Groeneveld. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Van Gerden, Pelser; Nijveld, Kramer, Bredeveld, Van der Heyden en Dolder. EDO: v. d. Berg; Petterson en Berends; Plaizier, Van Dijk en Belfroid; Van Haren, Duivenvoorden, Smit, Spiers en Leonhard. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist, v. d. Brink en Bies- brouck; Mul, Kruyer, Peper, Van der Lippe en Henke. KORFBAL Hedenavond vindt van 79 uur op het terrein aan de Reggestraat de ontmoeting Allen WeerbaarOld Internationals plaats, een wedstrijd, die elk jaar door „AW" wordt georganiseerd. Zondag wordt de strijd om het lands kampioenschap voortgezet met Deto HKV en ZKCRohda, waarin de weste lijke kampioenen favoriet zijn. Voor het Roda-toernooi heeft Oosthoek met 2 ploegen ingeschreven. Het eerste twaalftal speelt tegen ZKV, BEP en Roda 2; het tweede is ingedeeld bij OBZB 2, BEP 2 en Roda 3. ROEIEN Op de Bosbaan in Amsterdam worden vandaag en morgen door de Koninklijke Amsterdamsche Roei- en Zeilvereniging „De Hoop" ter gelegenheid van het 110- jarig bestaan, internationale roeiwedstrij- den gehouden. Een ongekend groot aantal buitenlandse ploegen (53) heeft voor dit toernooi ingeschreven. De hoogtepunten zullen ongetwijfeld worden gevormd door de nummers oude acht en vier zonder stuurman. In de acht schreven o.m. in de Schotse selectieploeg die binnenkort Schotland op de Empire Games vertegenwoordigt. Ook komen hier de ploegen van Wiesbaden, Thames Row ing Club (Londen) en de beroemde Fran se legeracht „Bataillion de Joinville" aan de start. De enige Nederlandse ploeg in dit nummer is Nereus. Ook in het num mer vier zonder stuurman is Nereus de enige Nederlandse ploeg. Er schreven hier verder acht goede buitenlandse ploegen in. „Het Spaarne" heeft slechts ingeschre ven met een Overnaadse twee, een Jonge Twee-A en een dames Dubbel Twee. De Twee zonder stuurman, bestaande uit Brit zei en Van Huystee, zal wegens verblijf in het buitenland van een der roeiers nog niet kunnen starten. HANDBAL De handbalcompetitie is vrijwel afge lopen en het zijn alleen nog enkele restan ten en promotiewedstrijden die de aan dacht vragen. Om een plaats in de eerste klasse speelt het herenteam van IJmond zondag op Watervliet in Velsen de return match tegen Sport Vereent. In het eerste treffen wonnen de Utrechtenaren met 75 en ook nu starten zij met de beste papie ren. Het damesteam van de IJmonders zal als kampioene van de afdeling Haarlem tegen Kruisster in Amsterdam de promo- tiestrijd beginnen. De kracht van de Am sterdamse kampioene is ons onbekend. Het damesteam van HOC, waarvoor het degradatiegevaar nog niet is geweken, ont moet Tonido, dat iets beter geklasseerd is dan de Haarlemse dames. Een zege is mo gelijk en wenselijk. Het bescheiden programma voor de af deling Haarlem is nog van weinig belang. De strijd tussen IJmond 2 (heren) en De Blinkert is het enige treffen voor de eer ste klasse. CRICKET Haarlem heeft zondag voor de eerste klasse B van de cricketcompetitie een thuiswedstrijd tegen HBS aan de Donkere- laan in Bloemendaal. Verder worden gespeeld: Union—Rood en Wit 3, CVHW—LCC, HDVS 3—Haar lem 2 en Rood en Wit 4Groen Geel.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11