Rechtse groepen in Italië kregen zware klappen Stakers in Londen schaakmat gezet MAGAZIJN- OF GROTE WINKELSTELLING ETNA GASFORNUIZEN f230.- Christen-democraten voor de moeilijke keus van linkse of rechtse partners Amsterdamse Beurs Het HERENHUIS Direct van fabriek LIKDOORNS Zomertarief Typen Inst. Mercuries 539ste STAATSLOTERIJ 4e klas 9e lijst MAANDAG 2 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Vele diensten en bussen overbodig gebleken Amerikaanse bijstand voor irrigatie in Jordanië Joegoslavische aanval op de Sovjetrussische politiek Libanees kabinet herstelt orde in het binnenland Luchtdoop van eerste DC-8 voorspoedig verlopen Sovjet-Unie biedt Finland langlopend krediet aan Faciliteiten voor handel en scheepvaart Adenauer acht kernoorlog helemaal niet actueel Professor Flahn schetst rooskleurige toekomst „Derde macht" voorgesteld in West-Duitsland Kleine partijen vrezen twee-partijenstelsel Kroesjtsjev in Bulgarije Scheepvaart WONDEROLIE DAMES MAAT 38-40 AUTOSPUITER ADMINISTRATIEVE KRACHT mnl. Vijfhuizerdijk 165 - Vijfhuizen; 3 (Van onze correspondent in Rome) De resultaten van de Italiaanse verkie zingen zijn nog een kleine sensatie gewor den. Op het laatste ogenblik moeten de gebeurtenissen in Frankrijk een zekere invloed hebben gehad, gezien de sterke toeneming van de christen-democratische partij, die 42,2 percent van alle stemmen op zich heeft verenigd. Een zelfde verkla ring moet men geven voor het feit, dat de communisten tenslotte toch een kleine vooruitgang hebben geboekt. Menige Ita liaan zegt: „Zonder de hulp van de com munisten is in Frankrijk de democratie niet te redden". „Zoals in 1940 moeten de communisten, die nu weer de kastanjes uit het vuur halen". Zeker hebben de ge beurtenissen in Frankrijk een slechte in vloed op de rechtse partijen, niet alleen de uitgesproken neo-fascisten zijn sterk achteruitgegaan, maar vooral de volks- royalistische partij van Lauro. Lauro ver wachtte stellig dat hij zeventig man in de kamer zou brengen, waarschijnlijk meer, en hij moet zich tevreden stellen met der tien. Zelf is hij niet tot senator gekozen, ook al heeft hij voor zijn kandidatuur vijf miljard lire aan propaganda besteed. Lauro is de grote overwonnene in deze verkiezingen. Hij is diep onder de indruk en volkomen terneergeslagen. In de loop van de dag is hij tweemaal bewusteloos geworden. Hij heeft verklaard zich uit het politieke leven te zullen terugtrekken. Geen verlies naar het ons voorkomt voor Italië, ten hoogste betekent het voor de journalisten, dat zij wat aardige kopij moeten missen. Alle rechtse partijen zijn sterk achter uitgegaan. Daarentegen zijn de minder uitgesproken rechtse, de liberalen, voor uitgegaan. Zij zullen van in plaats met dertien met zestien man in de kamer komen. Uiterst rechts had tot nu toe 69 man in de kamer en wil men de liberalen erbij rekenen, dan waren het er 82. Dat worden er nu, zonder de liberalen, 48, en met de liberalen 64. Daaruit zouden de christen-democraten de conclusie dienen te trekken dat het volk niet van een rechts behoudende politiek gediend is. Link of rechts? Over de samenstelling van de regering valt nog niets te zeggen. De christen democraten zijn nog sterker dan in 1953, maar minder sterk dan in 1948, en er is geen sprake van dat zij een één-partij regering zouden kunnen vormen. Het komt er nu op aan te weten, wie uit hun partij gekozen zijn en wie de meeste voor keurstemmen heeft gekregen. Zouden dit voornamelijk elementen zijn, die rechts zijn georiënteerd, dan moet men samen werking verwachten met de liberalen. Christen-democraten en liberalen samen Van onze correspondent in Londen) Gedurende het weekeinde zag het er even naar uit, dat er een oplossing voor de Londense busstaking zou worden ge vonden, maar het bleek een ijdele hoop. Opnieuw liepen de besprekingen vast. Een verzoeningspoging van minister-president Macmillan mislukte. Vandaag gaat de staking haar vijfde week in. Nog nooit zijn in Londen de bussen zo lang van de straat geweest, maar het lijkt de dapper-wande lende Londenaars weinig te deren, hoe wel de winkels en markten, die een deel van hun klanten hebben verloren, steen en been klagen. Frank Cousins, de stakingsleider, blijft, in plaats van een belofte van een mogelijke verhoging, een onmiddellijke vergoeding eisen voor dat deel van het buspersoneel, dat door het loontribunaal in de steek is gelaten. Indien de eis zou worden ingewil ligd, zou dit London Transport, het hoofd stedelijke vervoersbedrijf, slechts een fractie kosten van het verlies, door de busstaking teweeggebracht, maar de voor zitter, Sir John Elliot, wil niet wijken. Hij is zelfs bereid, zo nodig, de staking tot Kerstmis te laten voortduren. Londen Transport is bereid nog maanden lang el ke week drie miljoen gulden te verliezen door de staking eindeloos te rekken. Intussen is besloten de busdiensten, zo dra zij hervat worden, met tien percent in te krimpen en in oktober opnieuw vijfhon derd bussen af te schaffen. Hierdoor wordt 2500 man personeel overbodig. Dit is ech ter geen probleem omdat er een tekort be staat van driehonderd man. Een dergelij ke maatregel zou normaal niet mogelijk zijn zonder medewerking van de vakbond, maar deze zal er, als het aan Sir John ligt, niet in worden gekend. Hij sprak de hoop uit, dat de ondergrondse treinen, wel ke een deel van het busverkeer hebben opgevangen, dit ook na de staking zullen doen. Hierdoor zal de positie van de staken de buslieden nog meer worden verzwakt. Een nieuwe tegenslag voor de stakende busmannen is, dat zij weinig of geen steun kunnen verwachten van de benzinetank rijders, van wie een belangrijk deel zich zondag tegen staking heeft uitgesproken. Ook zonder de staking waren de Londen se bussen in een onmogelijke positie geko men door de toeneming van het aantal particuliere auto's, die niet alleen tot op stoppingen leidt, maar tevens de bussen van klanten berooft. Gebleken is, dat Lon den zeker geen achtduizend bussen meer nodig heeft. AMMAN, (Reuter) De Verenigde Sta ten zullen krachtens een overeenkomst die zaterdag te Amman is getekend 2V2 mil joen dollar bijdragen in de kosten van de bevloeiingswerken in het dal van de Jor- daan. Dit project staat bekend als het pro ject van het oostelijk Ghorekanaal. Men wil hier suikerriet, suikerbiet, rijs en an dere produkten verbouwen, opdat Jorda nië zich mettertijd zelf bedruipen kan. zijn echter niet sterk genoeg, zodat zij dan wel zullen gaan lonken naar fascistische en royalistische groeperingen. Komen er daarentegen meer links-georiënteerde christen-democraten uit de bus, dan is samenwerking mogelijk met de sociaal democraten en waarschijnlijk ook de repu blikeinen. Van groot belang is voorts te weten, hoe de voorkeurstemmen zijn uit gevallen voor de socialisten van Nenni. Deze partij heeft een zeer belangrijke vooruitgang geboekt en dat heeft zij stellig te danken aan het feit, dat zij zich heeft losgemaakt van de communisten. Nu komt het erop aan te zien of er meer voorkeur stemmen zijn uitgebracht op figuren, die het democratisch karakter van de partij willen versterken, dan wel op die, die met de communisten zouden willen samengaan. Een eventuele hereniging met de, kleine, sociaal-democratische partij van Saragat hangt daarvan af. Dit is het kernvraagstuk van de Italiaanse politiek op het ogenblik. BELGRADO, (Reuter) Twee Joego slavische dagbladen hebben zaterdag een felle aanval op de Sovjet-Unie gedaan en geschreven dat de druk van het Kremlin op Joegoslavië „ernstige twijfel" doet rij zen aan de goede bedoelingen van de bui tenlandse politiek der Sovjet-Unie. Borba, het blad van de communistische partij, verklaart dat de verandering in de betrek kingen tussen beide landen niet het gevolg is van ideologische verschillen, maar dat deze tot stand is gekomen op grond van zuiver politieke beslissingen. Het blad ziet in de tegen Joegoslavië ge richte acties een slecht voorteken en een herleving van de stalinistische politiek, die zowel Rusland zelf als de internationale arbeidersbeweging schade berokkent. Politika, een ander toonaangevend dag blad, veroordeelt in scherpe bewoordingen het opschorten van de beloofde Russische kredieten ter waarde van 250 miljoen dol lar. Buitenlandse waarnemers in Belgrado verklaren dat de toon van de artikelen in Borba en Politika erop duidt dat de Joego slavische leiers alle hoop hebben laten va ren dat de Sovjet-campagne tegen hun po litiek zal worden gematigd. President Tito heeft in een antwoord- telegram op de gelukwensen van Kroesjt- sjev ter gelegenheid van zijn 66ste ver jaardag, gezegd dat Joegoslavië en de Sovjet-Unie de nadruk moeten leggen op die banden tussen beide landen „die ons dichter bij elkaar brengen". BEIROET, (Reuter) De Libanese regering lijkt de toestand in het land, bui ten de hoofdstad Beiroet en de havenstad Tripoli thans meester te zijn. Van officiële zijde wordt echter medegedeeld dat nog steeds Syriërs de Libanese grens over schrijden. In de afgelopen nacht hebben zich vijf bomontploffingen in Beiroet voorgedaan. Nu en dan werden er geweerschoten ge hoord. Van slachtoffers is geen melding gemaakt. Men vermoedt dat het hier inti midatie van winkeliers betreft, die van plan zouden zijn hun winkels vandaag te heropenen. In een officiële bekendmaking is ver klaard dat door vliegtuigen gesteunde een heden van het Libanese leger in verschil lende delen van het land voortgaan met zuiveringsoperaties. (UPI) Vier dagbladuitgevers zijn zon dag door een Libanese militaire rechtbank veroordeeld wegens het publiceren van be richten over militaire bewegingen. Een dagblad is geschorst en twee andere geslo ten. BENGAZT, (UPI) Een voorstel van de raad van de Arabische Liga dat Libanon zal wachten met aan te dringen op behan deling van zijn klacht tegen de Verenigde Arabische Republiek door de Veiligheids raad, hangende een poging van de Ara bische Liga een oplossing te vinden, is door Libanon aangenomen. LOS ANGELES (ANP) Meer dan vijf tigduizend toeschouwers hebben zaterdag het eerste DC-8 straalverkeersvliegtuig van de Douglasfabrieken op het vliegveld van Long Beach zien opstijgen voor zijn eerste proefvlucht en luchtdoop. De start van het reusachtige vliegtuig was voortreffelijk Rustig ging de machine met de vier sterke straalmotoren van het type J 57 de lucht in, waarbij onmiddellijk tot 1500 meter werd gestegen. Vlak na de start werden verscheidene proeven genomen met in strumenten. landingsgestel enz. Daarna klom de DC-8 tot bijna 10.000 meter hoogte Inmiddels koerste het toestel al vele hon derden mijlen boven de Oceaan. Na een vlucht van 2 uur 10 minuten landde de DC-8 op het vliegveld van de Amerikaanse luchtmacht in Edwards. Na de landing ver klaarde de chef-testpiloot dat' de vlucht een zeer bevredigend verloop gehad had De tweede en de derde DC-8 zullen ove» ongeveer een week uit de bouwhangar komen en binnen zeer korte tijd de lucht ingaan. Men wil negen toestellen zo spoe- die mogelijk afbouwen teneinde met deze serie alle proeven te nemen, die noodza kelijk zijn om het luchtwaardigheidsbewijs te verkrijgen. De kruissnelheid van de DC-8 bedraagt ongeveer 880 km in het uur en de maxi mumprestatie kan worden opgevoerd tot 950 km in het uur. Met een actieradius van 10.500 km en een betalende lading van circa 15.000 kg zal het toestel in staat zijn om de intercontinentale vluchten zonder tussenlanding af te leggen. In de stan daard uitvoering van een eerste klasse toestel kunnen 118 tot 122 passagiers plaats nemen. In de uitvoering van de toeristen klasse wordt dit aantal verhoogd tot 144. Voor de bejaarden. In Dreefzicht is zaterdag een bridgedrive gehouden, waar van de baten 907,50, in de kas van de Stichting Adoptiecommissie Bejaarden 1 vloeien. HELSINKI (UPI) In het Fins-Russi sche communiqué dat is uitgegeven aan het eind van het staatsbezoek van de Finse president Kekkonen aan de Sovjet- Unie, komt ook de Russische houding te genover de andere Scandinavische landen ter sprake. Rusland verklaart, dat het de vriendschappelijke betrekkingen met de ze landen tracht te verstevigen en spreekt zich uit voor een gezamenlijk zoeken naar wederzijds aanvaardbare mogelijkheden tot samenwerking. De Sovjet-Unie is be reid in de meest vriendschappelijke geest voorstellen van anderen te bestuderen, die zouden kunnen leiden naar een verster king van de vrede in Noord-Europa. Verder bevatte het communiqué onder meer de volgende punten: de Sovjet-Unie gaat in principe akkoord met een lening op gemakkelijke voorwaarden aan Fin land, waarbij dit land goederen ontvangt ter waarde van 400 tot 500 miljoen roebel voor de ontwikkeling van zijn produktie- capaciteit en om de werkgelegenheid te waarborgen. Onderhandelingen over deze lening zullen beginnen, zodra de Finse regering een gedetailleerd voorstel heeft uitgewerkt. Finland krijgt voor vijftig jaar het recht gebruik te maken van het deel van het Saima-kanaal naar de Finse Golf dat op Russisch grondgebied gelegen is, op gun stige voorwaarden. Verder zal een nieu we overeenkomst worden gesloten over de goederenhandel tussen beide landen in de periode 1960-1965, gezien de gunstige ont wikkeling van deze handel sinds 1951. Beide landen spreken zich uit ten gunste van een kern- en raketwapenvrije zone in centraal Europa, voor toelating van com munistisch China tot de UNO, construc tieve en doelmatige maatregelen op ont- wapeningsgebied en een zo spoedig moge lijke beëindiging van de proeven met kernwapens. (Reuter) Er zullen onderhandelingen worden geopend over het verhuren aan Finland van terreinen in de haven van Vysotszk voor het laden en opslaan van goederen. Het communiqué maakt mel ding van de „openhartige en vriendschap pelijke" aard der besprekingen tussen de Finse en Russische leiders. De betrekkin gen van „goede nabuurschap" zullen nog verder worden verstevigd, aldus het com muniqué. (Van onze correspondent in West-Duitsland) Zoals op economisch gebied de West- duitse minister van Economische Zaken Erhard al maanden lang de conjuncture le inzinking bestrijdt met optimistische uitlatingen, zo ging de Westduitse bonds kanselier Adenauer gisteren te Hannover de vreeS voor een kernoorlog met een in deze dagen niet veel voorkomend optimis me te lijf. In een rede voor het Max Planckgenootschap zei Adenauer, dat een oorlog met kernwapens in de komende tien tot twintig jaar niet mogelijk is. Ook de Nobelprijswinnaar professor Hahn hield een rede, waaruit dit Duitse optimisme klonk. Adenauer verklaarde ondermeer dat men niet stdeds de wetenschappelijke vooruit gang met vrees moet bezien. Alles moet geschieden om deze vooruitgang voor een vreedzame ontwikkeling te gebruiken. Pro fessor Hahn, president van het Max Planckgenootschap, zei ondermeer, dat er sedert jaren in wetenschappelijke en niet- wetenschappelijke kring over gesproken wordt, of het niet veel beter was geweest, dat de ontwikkeling van de kernenergie helemaal niet had plaats gehad, omdat zij maar onheil over de mensheid brengt. Er bestaat echter gegronde hoop dat de kernenergie voor de mensheid geen on dergang, maar een betere en vreedzame ontwikkeling zal brengen. De Nobelprijs winnaar zei dat de kernenergie in de toe komst vermoedelijk niet meer op basis van de splitsing van uranium, maar door de fusie van helium en waterstof zal wor den gewonnen. Binnen tien jaar zouden de huidige zogenaamde uranium-reactoren door fusie-reactoren kunnen worden ver vangen. Dat zou betekenen, aldus Hahn, dat in de toekomst van de gronstoffen voor de kernwapens uranium en plutonium afge zien kan worden. Uranium zou dan over bodig worden en in de zee geworpen kun nen worden, aldus professor Hahn. Daar mee zou een einde aan de atoombom zijn gekomen, want een fusie-reactor zou niet voor de fabricage van kernwapens kun nen worden gebruikt. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3 Nederl. '47 90,5/i6 90% 3 °/o Nedl. 1962/64 93% 93% A.K.U 166 166% Calvé Delft 280 280 Van Gelder Zonen 161 162 K. N. Hoogovens. 284 284 Nederl. Ford 160 165 N. Kabelfabriek. 232% 234 gew Philips Gloeil. 284 285% Pref.PhilipsGloeil. 153% 153% Unilever 323% 324% Wilton Fyenoord 180% 180 Dordtsche Petrol. 707% 720 Kon Petroleum 168,80 171,50 Billiton 167% 168 A'dam Rubber 59% 60% K.L.M 1 100,10 f 100,50 Holl. Amer. Lijn 140 139% K.N.S.M 131% 129% N. Scheepv. Unie 108 108 v. Nievelt Goudr. 121 120% Phs. v. Ommeren 220 221 H.V.A 97 97% Verg. Deli Mij en. 87 86 Amsterd. Bank 215 215 Nat. Handelsbank 80% 80% Ned. Handel Mij 158 158 Rotterd. Bank.... 178% 178% Twentsche Bank.. 154% 154% Anaconda Copper 46% 47 Bethlehem Steel.. 42-% 42 U.S. Steel 65% 65% General Motors.. 38% 38% Shell Union 74% 74% Tidewater 23 (Van onze correspondent in Bonn) Op het partijcongres van de kleine West duitse partij van vluchtelingen (Gesammt- Deutscher Block B.H.E.) te Bad Hers teld in Hessen is opnieuw gebleken, dat de politieke ontwikkeling in West-Duits land in de richting gaat van een twee-par tijen-stelsel, te weten van de christen-de mocratische en van de socialistische par tij. Openlijk werd gezegd, dat de B.H.E. uiteen dreigt te vallen. De vroegere voor zitter Von Kessel is afgetreden. Zijns in ziens moeten de liberale F.D.P., de B.H.E. en de rechtse Deutsche Partei samen een derde macht vormen. Gebeurt dat niet, dan zal elk van deze kleine groepen verslagen worden en zal het twee-partijen-stelsel on vermijdelijk zijn. Von Kessel kreeg niet veel aanhangers in zijn partij, ook al zal het nieuwe partijbestuur proberen tot een vorming van een derde macht te komen. In de B.H.E. blijkt een kloof te bestaan tussen voor- en tegenstanders van de kern bewapening van het nieuwe Westduitse leger. Men hoopt met de verkiezing van de Sudeton-Duitser Seiboth tot voorzitter de man te hebben gevonden, die B.H.E. op nieuw tot activiteit «al brengen. SOFIA (UPI) Premier Kroesjtsjev is zaterdagavond in de Bulgaarse hoofdstad Sofia aangekomen, waar hij werd verwel komd door de Bulgaarse premier Anton Joegov en partijsecretaris Sjivlov. Kroesj tsjev leidt een partij-delegatie die het ze vende congres van de Bulgaarse commu nistische partij zal bijwonen, dat vandaag is begonnen. Adonis, 2 te Georgetown verwacht. Amstelbrug, 1 te Rotterdam. Akkrumdijk, 31 v. Santos n. Rio de Janeiro. Almkerk, 1 v. Genua n. Marseille. Ameland, 1 v. Stanlow n. Rotterdam. Amsteldiep, 31 v. Karachi n. Lorenco Marques. Amstelsluis, 1 v. Dairen n. Vancouver. Angolakust, 1 v. Freetown n. Rotterdam. Arendsdiik, 2 te Tampa. Aagtekerk, 1 1680 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Aalsdijk, 1 120 m. w. Ceylon n. Pt. Swettenham. Aldabi, 6 te Antw.. 8 te R'dam vervw v. B Au es. Alhena, verm. 4 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Aagtediik, pass. 1 boei JE 7 Hamburg/Antwerpen. Algol. 31 te Vitoria. Almkerk, 1 v. Genua n. Marseille. Breda 31 v. Pastelillos n. Amsterdam. Baarn, 31 v. Rotterdam n. Bremen. Balong, 1 v. Havana te New York. Bawean, 31 v. New Orleans n. Newport News. Beninkust, 31 v. Pointe Noire n. Freetown. Bennekom, 2 te La Guaira. Busum, 1 dw. Boulogne n. Amsterdam. Bali, 1 te Khorramshahr. Bloemfontein. 4 te L. Palmas, 18 te K.stad verw. Boskoop, verm. 7 v. Barranquilla n. Amsterdam. Barumnu. 2 te Singapore verw. v.t Bangkok. Batavia. 2 te Singapore verwacht v. Hongkong. Caltex Delft. pass. 1 Casquets n. Rastanura. Cumulus, 1 te Rotterdam. Caltex Arnhem, pas. 1 Pantellaria n. Rotterdam. Caltex Rotterdam, 1 v. Suez n. Rastanura. Casamance, pass. 1 Ouessant n. Dakar. Calamres, 2 et Pto. Cortes. Caltex Pernis, 1 70 m. o. Aden n. Bahrein. Calt. Utrecht, 1 139 m. o.n.o. Villano n. Kp. Lopez. Camitia, pass. 1 Sandhammern n. Stockholm. Calteen Leiden, 1 170 m. n.o. Villano n. Bahrein. Corilla, 2 te Aden verwacht. Cistula, 31 v. Savannah n. Houston. Corvda, 1 150 m. n.o. Darwin n. Singapore. Camerounkust, 1 te Amsterdam. Charis, 30 v. Paramaribo n. Ciudad Bolivar. Duivendrecht, 1 te Rotterdam. Diemerdijk. 31 te San Francisco. Doris. 2 v. Haiti n. Mobile. Duivendrecht, 1 v. Antwerpen n. Rotterdam. Delfland, 2 te Las Palmas. Dorestad, 30 165 m. z.o. Recife n. Curacao Esso Amsterdam, 1 v. R. Grande do Sul n. Aruba. Ftrema, 2 te Berre. Eos, 1 te Alexandrië. Farmsum, 1 1700 m. o.z.o. Yokohama n. Yokohama. Gaasterland, pass. 1 Fern. Noronha n. Rio de Jan. Guineekust. pass. 1 Dakar n. Freetown. Graveland, 1 v. Bremen n. Hamburg. Hathor, 1 v. Piraeus n. Alexandrië. Hermes, 2 te San Jose. Holcr.drecht, 2 te Baltimore. Heelsum, 1 60 m. w. Ouessant n. Bermuda. Helder. 1 75 m. n.n.o. Ouessant n. Terneuzen. Helicon. 31 v. Hamburg n. Antwerpen. Holendrecht, 2 te Baltimore. Hector, pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam. Hydra, 31 v. Bremen n. Hamburg. Heemskerk, 1 te Kaapstad. Ivoorkust, 1 ten anker Accra. Ilos, 1 te Amsterdam. Jacob Verolme. 2 te Aruba. Joh. v. Oldenbarnev., 2 v. Pt. Said n. Amsterdam. Jagersfontein, verm. 7 v. Durban n. Amsterdam. Jason, 30 330 m. z.o. Mona eil. n. Baltimore. Kosicia, 31 v. Rotterdam n. Curacao. Kabylia. 2 v. Lulea n. Rotterdam. Karimun, 1 v. Damman n. Kuwait. Kalydon, 1 te Pto. La Cruz. Kellia, - v. Miri n. Kawasaki. Khasiella, pass. 1 Kp. Bon n. Port Said. Kaap Hoorn, 1 v. Piraeus n. Larnaca. Kieldrecht, 31 v. Hamburg n. Marseille. Koningswaard, 2 v. Buenos Aires n. Trinidad. Korenia. 1 v. Gothenburg n. Rotterdam. Korovina, 2 te Las Piedras. Kvlix, 1 v. Curacao n. Le Havre. Kara, 1 200 m. z.o. Port Sudan n. Gibraltar. Kosicia, pas. 1 Beachyhead n. Curacao. Kreeft, 1 85 m. z.w. Ouessant n. Monrovia. Kermia, 1 te Amsterdam. Kenia, 1 te Curacao. Kalinga, 6 te Singapore verwacht. Kermia, 1 te Amsterdam verwacht. Kopionella, 31 v. Durban n. Trinidad. Karimata. 31 te Aden verwacht v. Suez. Laurenskerk. 1 te Abadan. Lawak, 2 v. Malaga n. Port Said. Lekhaven, 2 te Bahia Blanc'a. Lekkerkerk, 2 v. Malaga n. Port Said. Le Maire, 2 te Mauritius. Leuvekerk, 1 nog steeds te Khorramshahr. Loenerkerk, 1 te Abadan verwacht. Lindekerk, 2 te Rotterdam. Maron, 1 te Baumont verwacht. Maasdam, 31 v. Southampton n. Halifax. Maasland, pass. 1 Ouessant n. Las Palmas. Mcoma. pas. 1 Ceylon n. Singapore. Mlea, 31 v. Singapore n. Miri. Meerkerk, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Mississippilloyd, 3 te Surabaja verwacht. Molenkerk, 1 v. Aden n. Mombasa. Moordrecht, pass. 1 Kp. Leeuin n. Kwinana. Muiderkerk, 1 te Beira. Munttoren, 1 v. Palermo n. Tripoli (Libanon.). Mylady, 1 te Safi. Mapia. 1 375 m. z. Saigon n. Chinwantao. Modjokerto, 2 te Sandakan. Noordam, 1 te Rotterdam. Nestor. 31 v. Amsterdam n. Nickerie. Nanusa, pass. 2 Kreta n. Venetië. Noordwijk, 31 te Monrovia. Notos, pass. 30 Algiers n. Alexandrië. Nieuw Amsterdam, 4 v. R'dam te N. York verw, Noordam, 2 v. New York te Rotterdam verwacht. Cberon, 1 te Guanta verwacht. Oranje, 1 v. Aden n. Suez. Oldekerk, 1 te Dar Es Salaam. Ommenkerk. 1 te Singapore. Oostkerk, 2 te Genua. Oranje, 1 v. Aden n. Suez. Oranjefontein, 2 te Antwerpen. Ouwerkerk, 3 te Shanghai verwacht. Overijsel, 1 v. Marseille n. Barcelona. Orion, 1 v. Bremen n. Hamburg. Omala, 4 te Bahia verwacht. Ouwerkerk, 1 te Shanghai verwacht. Oranje Nassau, verm. 5 v. A'dam n. Pto. Limon. Oranjestad, 6 te Pt. a Pitre verw. n. Georgetown. PSarangan, 2 te Los Angeles verwacht. Pr. Frederik Willem. 1 v. Rotterdam n. Bremen. Prins Willem George Frederik, 1 600 m. w. Lands- end n. Montreal. Pr. Frederik Hendrik, 1 40 m. w. Wight n. R'dam. Peperkust, 31 v. Amsterdam n. Bordeaux. Perna, 4 te Abadan verwacht. Pendrecht, 31 te Abadan. Poelau Laut, pass. 2 Kp. Guardafui n. Penang. Prins der Nederlanden, 2 te Kingston. Prins Willem III, 3 te Montreal verwacht, Purmerend, 1 te Trinidad. Pr. der Nederl., verm. 1 v. Pto. Limon n. A'dam. Rijndam, 6 teRotterdam verw. v. New York. Rila, 1 in monding Perakrivier n. Pladju. Raki, 1 te Napels. Ridderkerk, 1 te Colombo. Riouw, 1 te Newcastle. Rondo, 28 te Lorenco Marques. Roepat, 2 te Port Said. Radja, 1 10 m. o. Kreta n. Napels. Rotti, 1 v. Tandjong Priok. Soestdijk. 1 rede Norfolk. Sunetta, 1 v. Adelaide n. Geelong. Sliedrecht, 1 80 m. o. Scillys n. Rotterdam. Stad Alkmaar, 1 20 m. n. Algiers n. Rotterdam. Stad Haarlem. 1 400 m. w.z.w. Valentia n. Wabana. Stad Rotterdam, 1 1020 m. w. Landsend n. Vlaard. Stad Gouda, 1 860 m. w. Landsend n. Baltimore. Stanvac Benakat, 1 v. Djakarta n. Sungeigerong. Schie, 31 v. Amsterdam n. Algiers. Stad Leiden, 1 te Amsterdam. Sommelsdijk, 1 v. Antwerpen n. New York. Scherpendrecht, pass. 1 Aden n. Perzische Golf. Stad Schiedam, pass. 2 Olessant n. Gibraltar. Stat. of Liberty. 1 dw. Eas-London n. Ph.delphia. Sarangan, 2 te Los Angeles. Slamat. 31 v. Semarang n. Surabaja. Straat Banka, 2 te Melbourne. Straat Madura, 1 v. Durban n. Mauritius. Str. Malakka, 1 v. Pt. Swettenham n'. Hongkong. Straat Torres. 1 te Penang. Sunetta, 3 te Geelong verwacht. Sibaiak. 1 v. Balboa n. TahitiC Stanv. Malacca. 1 v. Tj. Uban, 2 te Buatan verw. Seven Seas, 31 v. Bremerhavcn te Quebes verw. Statendam. 7 te Rotterdam verw. v. New York. Telamon, 1 te Port of Spain. Tiberius, 31 400 m. n.n.o. Azoren n. Antwerpen. Titus, 1 v. St. Kitts n. Ciudad Trujillo. Taria. 1 480 m. n.o. Mombasa n. Mombasa. Trajanus. 1 te Hamburg v. Rotterdam. Taria. 3 te Mombasa verwacht. Tomocvclus, 1 te Curacao verwacht. Tjikanipek, 2 te Tandjong Priok verwacht. Triton. 31 v. Amsterdam n. Curacao. Trompenberg, 31 v. Amsterdam n. Hamburg Tamo, 1 v. St. Vincent, 7 te Antwerpen verwacht Tibia, 1 v. Suez n. Colombo. Tjisadane, 2 te Santos. Tomocyclus, 1 te Pta. Cardon. Triton, pass. 2 Ouessant n. Curasao, Van Heemskerk, 2 et Singapore. Vüst, pass. 31 Vlissingen n. Antwerpen. Wonorato, 1 te Portland. Waterman. 1 20 m. z. Plymouth n. Quebec. Westertoren, 1 286 m. z.o. Suez n. Ummsaid. Waal, pass. 31 Kaap Bon n. Cartagena. Weltevreden, pass. 1 Gibraltar n. Le Havre. Wieldrecht, 1 t.a. Southend n. Coryton. Wonorato, 31 te Portland. Wonosari. 1 in Suezkanaal n. Suez. Westerdam, 2 v. Rotterdam te New York verw Willem Ruys. 2 te New York verw. v. Rotterdam Willemstad, 10 te A'dam verw. v. Georgetown. Zuiderkerk, 2 v. Suez n. Port Said. Zuiderkruis, verm. 14 v. A'dam n. New York, SLEF.PVAART Argus, 2 le Rotterdam. Blankenburg, 2 v. Vlissingen n. Gent. Friesland, 2 160 m. z.w. Wake eil. n. Manilla. Humber, 2 240 m. n.o. Paramaribo n. N. Palmira Haas, 2 te Rotterdam. Oceaan, 2 v. New Orleans n. Havana. Poolzee, 30 180 m. w. Martinique n. Cartagena. Thames, 2 900 m. o.n.o. Trinidad n. Trinidad. Tync, 2 290 m. z.z.o. Suez n. Southampton. Zwarte Zee. 2 100 m. z.z.w. Ouessant n. Istanbul TE KOOP: Lanckhorstlaan 32, Heem stede, bev.: part. kamer en suite, ruime hall, gr. keuken; verd.: 3 slaapkamers, badka mer. zolder, 1 slaapk. Per sonenlift aanwezig. Geheel of gedeeltelijk vrij te aan vaarden 1 aug. 1958. Inlich tingen Makelaarskantoor P. HAMER. Bogardstraat 18 te Middelburg. Tel. 38031180. Speciale aanbieding BANKSTELLEN alles met losse kussens gebogen modellen met de fijnste importstoffen f 729 f 895 Moderne bank stellen f 375, f 450. f 595 f 795. Moderne huisk no ten, blank en Gothiek Karpetten bedden, slaap- kam enz Ook op 6 12 en 18 maanden Meubeltoonkamers IVESTERHOUTPARK 8 Tel. 18840 verwijderd met Weg met onhandige lik- dooraringen en gevaarlij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplek- tcen en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn middel van 1.35 bespaart U vee] ellende. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd Aanvang 5 juni HOUTPLEIN 1 rood Tel. 17764 te koop gevraagd. GEBRS. VEENINGA, Naturalisten, Jacobijnestraat 10—13, Telefoon 13265, Haarlem. T. WATERBOLK - Gen. Cronjéstraat 94 Fa. ECOBE vraagt voor het aanpassen van mantels. Aanmelden van 8.304.30 uur. Ged. Oude Gracht 56. Haarl. GARAGE HERFST. Zwanenburgerdijk 481, Halfweg, vraagt een bekwame Aanmelden dagelijks. Transportbedrijf FA. C. SMIT ZONEN vraagt voor direct Leeftijd plm. 19 jaar. Geheel zelfstandig kunnende werken. Brieven met vermelding van referenties en verlangd sa laris te adresseren P\ DINSDAG WOENSDAG en DONDERDAG korting op wollen, zijden en katoenen coupons! HOGE 1'KIJZEN y.HW°=s° i8„°n°nS J.J£00-.1431= 5-792 19909 20450 -f 1000 3496 4162 4242 11343 11.842 15201 f-taa iinJ i<IJ t'",blb lVn 8255 10877 10997 12034 1468ü 17U48 19607 19989 f,2! 1 «n 9,i?i 3967 4401 4810 49 V2 5430 5714 6337 8305 9774 10326 11783 12389 12ö0o lol80 16115 lb3ol 16708 17245 17463 18468 19390 19509 20275 20324 20959 21952 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1005 2027 917 3056 652 4193 901 5110 6149 7315 8017 430 9115 981 10003 990 11073 530 105 211 084 132 918 937 067 079 697 824 353 366 968 159 212 225 307 393 566 034 062 562 621 204 292 027 040 995 093 125 623 628 268 753 835 197 250 329 962 139 321 335 951 998 429 448 489 218 411 445 360 379 492 615 655 661 159 245 272 745 335 375 484 866 939 421 465 338 350 502 532 852 993 728 859 870 912 282 400 972 884 885 443 451 603 866 728 775 351 422 502 743 808 141 182 206 634 755 923 260 413 980 403 411 813 819 914 925 502 527 12050 085 513 636 13203 235 856 14077 206 807 817 15008 140 10037 046 992 17060 174 18038 076 547 609 19263 264 836 852 20228 252 753 815 21129 146 097 107 704 756 266 317 313 495 509 599 658 777 324 330 357 589 652 656 743 756 131 304 309 918 394 402 427 196 309 049 175 261 497 097 124 632 749 407 483 999 343 355 828 864 267 485 649 705 767 227 350 482 547 678 707 149 171 206 848 869 880 544 576 616 385 562 715 897 922 955 590 661 847 860 998 527 566 827 771 780 798 310 510 540 043 047 708 749 812 723 727 746 21000 1049 272 571 953 2001 358 764 894 3054 274 528 830 925 1008 197 410 582 867 5025 197 509 6054 353 562 819 7023 294 516 859 8050 206 426 719 986 8067 391 765 10049 218 504 685 11049 253 485 713 071 081 279 281 574 622 957 984 039 055 370 416 777 793 903 904 057 076 302 305 532 569 840 864 NIETEN 023 035 200 210 421 432 596 698 898 907 043 065 204 217 555 652 088 133 419 423 612 616 867 931 028 041 316 363 561 593 876 878 060 075 226 319 445 448 744 793 999 083 220 402 418 818 839 051 057 232 259 536 557 758 793 077 092 256 259 492 504 724 735 119 178 336 354 660 663 157 228 455 536 798 832 912 970 118 150 333 349 572 582 866 867 073 112 237 283 433 450 711 760 911 912 067 113 289 292 687 753 148 220 431 434 642 644 961 993 072 215 370 383 594 595 882 884 114 119 323 324 452 495 803 823 258 260 485 504 940 954 167 169 261 290 563 566 831 904 155 160 307 338 540 541 746 809 203 238 360 383 738 779 246 277 541 562 843 857 976 989 169 170 370 386 592 604 890 910 143 144 291 340 487 495 774 786 965 973 123 129 321 363 788 826 305 311 485 509 660 661 995 248 249 396 409 598 621 936 963 121 131 326 342 578 592 825 830 271 330 512 538 193 194 355 364 572 577 170 172 340 367 551 578 904 932 239 250 261 547 567 570 829 830 832 290 310 332 634 644 663 874 875 876 gc)4 192 214 256 397 492 504 654 755 778 914 915 920 159 166 182 344 352 382 529 549 558 833 843 844 991 155 177 187 416 425 427 858 872 915 324 331 344 518 529 560 741 774 775 279 285 292 440 448 449 627 714 732 139 148 161 372 373 422 637 708 713 903 912 922 354 368 379 595 633 738 197 208 215 367 446 451 606 638 646 192 216 239 391 447 459 660 667 689 944 972 12035 061 293 297 428 430 749 804 13021 041 250 257 491 494 827 885 14070 115 349 418 604 608 938 989 15003 037 185 241 384 401 549 561 760 766 865 928 16015 074 213 235 479 487 738 809 977 986 17021 035 228 247 390 405 797 863 987 998 18014 015 223 254 434 514 S31 853 10019 032 321 333 640 671 767 775 20017 038 373 440 582 595 911 944 21027 037 303 305 660 694 890 907 062 147 314 335 456 549 841 901 051 086 265 293 506 52.1 921 940 116 147 437 440 615 647 151 155 164 348 378 381 577 612 631 947 961 969 111 134 160 388 391 409 532 539 614 958 154 163 202 462 475 50.1 665 689 776 181 244 265 394 414 420 657 (26 744 973 988 175 199 208 439 451 482 626 716 783 238 280 291 587 588 591 849 918 931 045 052 098 106 132 145 169 170 267 281 282 334 350 373 375 3S3 422 424 425 473 475 513 536 541 577 580 619 622 661 682 701 720 776 782 787 791 807 815 824 836 078 088 095 128 160 177 182 208 256 265 302 307 309 344 438 476 502 504 533 546 590 613 619 701 817 854 864 901 945 951 953 972 038 073 110 113 135 151 158 208 274 287 307 325 355 358 386 389 412 417 419 506 532 579 613 631 864 893 895 929 940 956 971 984 047 052 282 284 535 626 893 915 060 101 336 366 695 700 791 797 073 136 444 449 652 671 973 983 062 065 324 388 703 706 910 949 079 112 330 343 646 648 941 959 124 276 449 481 701 704 807 824 179 192 504 526 686 728 117 137 354 371 672 695 960 282 289 535 603 713 730 918 923 213 336 529 552 788 794 202 205 402 430 761 820 307 316 608 621 734 760 976 347 370 575 578 816 067 100 120 131 225 278 389 417 458 586 608 612 707 712 745 819 843 874 957 992 997

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 12