Horen en zien UMP1E IN DE DROOMTUIN RUSTIGE LANDING Agenda voor Haarlem Leerlingen van het echtpaar Plas MAANDAG 2 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Zweden in Eurovisie-net Merkbare verbetering De radio geeft dinsdag T elevisiepr o gramma LISSE Speelterreinen voor jeugd Op 15 juni neemt ds. Eerland afscheid HOOFDDORP Bonte ouderavond van openbare ulo-school Kerkelijk Nieuws ZANDVOORT Twee spoorwegarbeiders door trein gedood DAAR. DE- LLOriM&n. honing Melkbrug zat vast door de warmte Remmende auto reed fietsend meisje aan Onvoorzichtig overgestoken ^scherm Uw gezin met 'ASPR°' yjmpr es vervolgverhaal UIT STAD EN STREEK Residentie-Orkest staat voor een groot tekort: ruim drie ton •5J De Europese televisiegemeenschap heeft zondag een belangrijke versterking ver kregen met de opneming van Zweden in het Eurovisienet. Ter gelegenheid van deze verheugende gebeurtenis heeft de Zweedse televisie zich beijverd een pro gramma te presenteren, dat in het bij zonder de muziekminnénde kijkers moest interesseren. Want het ging hier om de rechtstreekse reportage van de opvoering van de opera „Orpheo ed Eurydice" van Christoph Willibald von Gluck in het fa meuze theater van Drottningholm, een der residenties van de koning van Zweden. Deze mededeling moet helaas ten dele gecorrigeerd worden, omdat niet de ge hele opera, maar slechts het eerste en een deel van het tweede bedrijf werden uit gezonden. En in deze beperking ligt de oorzaak van het gevoel van onvoldaan heid en van spijtige teleurstelling, dat zich van ons meester maakte, toen de Neder landse omroepster bij de intrede van de pauze in het Zweedse koninklijke theater overigens allercharmantst mededeelde, dat voor ons het einde gekomen was, althans het einde van deze televisie-uitzending. Waarom deze onartistieke halfheid? Wie is verantwoordelijk voor deze onsympa- tieke gang van zaken, die de inschakeling van de Zweedse televisie in de Eurovisie niet tot een joyeuze entrée maakte? En toch waren de voorwaarden daartoe zeker aanwezig. Daar was het aardige vóórfilmpje over het koninklijke paleis en het achttiende-eeuwse theater van Drott ningholm, welke schouwburg na een hon derdjarige slaap gedurende de negentien de eeuw in onze tijd weer werd gewekt en waarin alle oude toneelrequisieten, het klassieke „kunst-en-vliegwerk" inbegre pen, weer tot activiteit werden gebracht. Dit theater werd de ideale opvoerings plaats voor Glucks bijna tweehonderd jaar oude opera. Hier heerste de sfeer, die Gluck voor zijn opera gedacht moet heb ben, een sfeer, die nog geaccentueerd werd door de rococo-kostumering van de orkestleden en door het clavecimbel, dat mede in de begeleiding betrokken werd. De rol van Orpheo werd prachtig van klank en ontroerend van expressie en actie door de alt Kerstin Meyer gezongen. De vertolkster van de rol van Amor deed eveneens voortreffelijk werk en het orkest speelde onder leiding van Albert Wolff nauwgezet en met klare, transparante klank. De koren bleken goed voorbereid en het ballet kon zich eveneens onder scheiden al hadden de gevreesde furiën weinig afschrikwekkends. De beeldscherpte was bij deze uitzen ding, opgenomen in het gezamenlijk pro gramma van vier Nederlandse omroep verenigingen, nogal wisselend. Ook de lichtsterkte was vrij variërend. Goos Kamphuis vertelde zaterdagavond aan de kijkers dat het drieëneenhalve maand geleden was, dat hij de wedstrijd „Uit tegen thuis" voor het laatst geleid had, zodat de N.C.R.V. rustig de tijd heeft gehad het amusementsprogramma van de zaterdag voor te bereiden. Er is verbete ring te constateren en speciaal het tweede gedeelte, dat uit de Haagse Dierentuin werd uitgezonden, was goed verzorgd. Al- bert Sturm veranderde op fantastische wijze oude kranten in allerlei vormen, The Beverly Sisters (drie charmante Engelse zangeresjes) brachten vrolijke liedjes ten gehore), de cellist Lafleur speelde en zong en andere buitenlandse gasten, de leden van Los Indios, zongen Zuidamerikaanse liederen. Van de Nederlanders, die regel matig aan het N.C.R.V.-programma mee werken, mag Bueno de Mesquita met ere genoemd worden. Jelle de Vries was met het „Lied \-n de maand" goed op dreef en Pi Scheffer boeide niet zo in „Pas ge perst" als in vele vorige uitzendingen. Beeldschermer HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 9.45 Lichtba ken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11 30 Schoolradio. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.30 Lichte muz. 14.00 Schoolradio. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Over zee. Opstelcompetitie Tilburg—Paramaribo door J. J. van der Walle. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18 30 R.V.U.: De praktische waarde van de socio logie, door prof. dr. Sj. Groenman. Derde lezing. 1° 00 Nieuws. 19.10 Het Nationaal Maria Congres te Nijmegen, caus. 19.20 Lichte muz. 19.40 Gram. 20.20 Katechismus. 20.30 Act. 20.45 10 jaar KRO- schoolradio. klankb. 21.20 Gioas Koning van Ju- da, oratorium. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.1o Gram 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram 10 50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Hammondorgelspel. 12.20 Regeringsuitz Landb - rubriek. Landbouwkundig weeroverz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Mil. orkest. 13.00 Nieuws 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Paul Vlaanderen en het Spencer Mysterie, hoorsp. 14.40 Schoolradio. 15.00 Strijk- kwartet. 15.30 God is het antwoord op de heden daagse verwarring, die ons achtervolgt, causerie. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, caus. 17.30 Dansmuz. 17.45 Gram. 13 00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursuitz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gevar. progr. 19.45 Toneelbeschouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Het teken van barmhartigheid, docu mentair hoorsp. 21.45 Act. 22.00 Gram. 22.20 Koor- conc. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Zigeunermuz. 12.15 Pianospel. 12.30 Weer bericht. 12.35 Tuinb.kroniek. 12.40 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Dan sen en koren. (Om 16.00 Koersen). 17.00 Nieuws. 17.10 Pianorecital. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Voor de vrouw. 21.00 Gram. 21.15 Omr.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Strijk orkest. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Filmprogramma. 21.20—22.30 Idem. Advertentie DAAROM is Mascotte 3x beter! Gemeenteraad De gemeenteraad van Lisse heeft vrij dagavond besloten een bedrag van zesdui zend gulden uit te trekken voor de aanleg van speelterreinen. Het ijsclubterrein zal beschikbaar worden gesteld voor de geor ganiseerde jeugd. Voorts besloot de ge meenteraad met de n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten een viertal lenin gen tot een totaalbedrag van 332.000,— aan te gaan tegen een rente van vijf per cent en een looptijd van dertig jaar. Kredieten werden ondermeer verleend voor de verbetering van het parkeerter rein bij de Mariakerk. Hiervoor werd 2000,- uitgetrokken. Tot commissarissen van de n.v. Elektriciteitsbedrijf Hillegom- Lisse-Sassenheim werden herbenoemd de heren wethouder A. Tibboel, J. P. de Ko ning en C. H. Steenwinkel jr. De heren Tib boel en Steenwinkel zullen tot spetember zitting hebben, daar zij dan niet meer in de nieuwe raad terugkeren. De leden van de commissie tot wering van schoolver zuim werden herbenoemd. De overige voorstellen werden alle aangenomen. De rondvraag leverde weinig op. Ds. H. W. Eerland zal zondagavond 15 juni om zeven uur afscheid nemen van de Christelijk Gereformeerde Kerk in Lisse en veertien dagen later op zondagmiddag 29 juni zijn intree doen als predikant van de Christelijk Gereformeerde Kerk van Amersfoort, waar hij beroepen is in de va cature van ds. J. Drenth. Ds. S. Wijns- ma zal hem op zondag 29 juni 's morgens om tien uur in het ambt bevestigen. Ds. Eerland kwam op 15 augustus 1948 vanuit Dokkum naar Lisse. Tijdens zijn, ambtsbediening hier ging hij in 'januari 1955 in militaire dfensj:. Ongeveer vijftien maanden,'-Hot mei 1956' is hij ïègëfpredi- kant in Breda geweest. Tijdens zijn bijna tienjarige ambtsbediening in Lisse heeft ds. Eerland vele bestuursfuncties en de- putaatschappen vervuld. Hij heeft onder meer meegewerkt aan het kerkblad in de classis Haarlem. Sinds september doceert hij godsdienst onderwijs aan de Huishoudschool in Lis se. Enige tijd heeft hij ook aan de Rijks tuinbouwschool godsdienstonderwijs ge doceerd. Tijdens zijn ambtsbediening in Lisse gaf de raad van de Christelijk Gerefor meerde Kerk daar de eerste stoot tot de oprichting van een vereniging voor chris telijk nationaal onderwijs. In september 1955 werd een nieuwe school met de Bij bel geopend. oooorewooooonooc WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Leerlingen en leraren van de Hoofddorp- se ulo-school zijn voor geen kleintje ver vaard. Voor de bonte ouderavond, die za terdagavond in de zaal van hotel „De Beurs" werd gehouden, hebben de leer lingen zich met een redelijk succes ge waagd aan de opvoering van de „Klucht der Vergissing" van de Engelse meester William Shaekespeare. Het gegeven berust op een reeks van misverstanden, ontstaan door de beide tweelingen Antipholus van Ephese en zijn naamgenoot van Syracuse en de dienaren Dromio van de Antipholi. Shakespeare heeft van het eenvoudige ge geven, spelende in het oude klein-Azië, een spits en amusant blijspel gemaakt. De rol len, die voor enkele der jeugdige spelers te zwaar waren, kwamen over het alge meen wel tot hun recht. Tussen de twee bedrijven van de klucht gaven enige jongens en meisjes een gym- nastiekdemonstratie op de hoge bok. Dit programma-onderdeel stond onder leiding van de heer Maasse van de Brink. Het verdere gedeelte van de avond werd ge vuld met een vlotte judo-demonstratie en enkele zang- en muzieknummers door het schoolkoor. Speciale vermelding verdient de piano- en klarinet-uitvoering door de heren H. Booda en Frans Farber. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Mijdrecht (toez.) M. G. Kampstra te Obergum (Gron.); te Schel- luinen H. Zethof, kand. te Putten o.p. Ve- luwe; door de Generale Synode tot predi kant van buitengewone werkzaamheden fgeestelijk verzorger inrichtingen Minis terie van Justitie) ds. Ph. Jac. Greeven en ds. .1. van der Winden, beiden te Veen- huizen wier standplaats wórdt gebonden aan de kerk in haar geheel. Geref. Kerken Examens: Aan de V.U. zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie de heren J. W. van Harten te Hilversum en R. Stolk te Amsterdam. Opnieuw werd de jaarlijks weerkerende uitvoering van Zandvoortse leerlingen van de muziekschool Aad en Jan Plas te Heem stede, welke zaterdagmiddag in hotel Keur plaats had, een bijzonder interessante en boeiende muzikale gebeurtenis. Opnieuw kon worden vastgesteld, hoe dank zij een gedegen voorbereiding de leerlingen van de kleinsten tot de groten met veel animo en ernst hun programmanummer ten ge hore brachten. Interessant werd deze mu- ziekmiddag bovendien in hoge mate, door dat dit jaar voor het eerst leerlingen van Jan Plas zich lieten horen in stukken vpor viool en cello. Het viel ons daarbij op, vooral wat de groteren betreft, dat de leer lingen zich volkomen hadden ingewerkt in de theorie van het te spelen werk wat be treft de stuctuur en de opbouw, waardoor bij velen opmerkelijk goede prestaties konden worden vastgesteld. Via de jonge ren, die veelal met schroom hun eerste schreden zetten op het pad van het open bare optreden, kreeg het gedeelte voor de pauze een verrassend slot door het optre den van een elfjarige leerlinge, die op veelbelovende wijze met begeleiding van een strijkorkest onder leiding van Jan Plas het Pianoconcert in C van Haydn vertolkte. Het werd een opmerkelijk fraaie afsluiting van een programma, dat tot dusver niet minder dan zevenentwintig nummers telde! Slechts zes nummers volgden daarna. Nu speelden er leerlingen, die allen blijk ga ven van vergevorderde muzikaliteit. Zo hoorden we op de vleugel een Wals van B. Godard, twee Inventionen van Joh. Seb. Bach, de Passacaglia in G van Handel en „Aufschwung" van Robert Schumann, ver tolkt op een wijze, die grote bewondering wekte. Ook ditkeer had de heer Plas weer be slag weten te leggen op een werk, dat met de uitvoering in Zandvoort de eerste uit voering in Nederland beleefde. Het was het onlangs in de muziekbibliotheek te Brussel ontdekte Concerto Grosso in Bes van de Vlaams-Nederlandse componist Willem Defesch voor twee violen, cello, piano en strijkorkest dat door leerlingen van de schooi onder leiding van Jan Plas op bekwame wijze tot verklanking werd gebracht. Het werk, sterk herinnerend aan Vivaldi en Corelli, oogstte een groot succes. Het neusje van de zalm werd ook nu weer tot het laatste bewaard, een bril jante uitvoering van het hoge eisen stel lende pianoconcert in A van Joh. Chr. Bach, vertolkt door een veelbelovende leer ling van mevrouw Plas en volgzaam bege leid door het strijkorkest. Met deze uit voering kwam een indrukwekkend slot aan een kostelijke muziekmiddag. Op de spoorlijn Nijmegen's-Hcrtogen- bosch op het spoorwegviaduct Teersdijk aan de Graafseweg te Nijmegen zijn twee spoorwegarbeiders door de elektrische trein Nijmegen-'s-Hertogenbosch aangere den. Beide mannen werden onmiddellijk gedóod. Hqt ongeluk is-ongeveer halftien ge beurd. De verongelukten zijn de 54-jarige e~rste ploegbaas G. Knuiman uit Wijchen en de 33-jarige voorwerker P. J. van der Veen uit Hees. De mannen waren op de brug ter hoogte van Wijchen bezig met de reparatiewerkzaamheden. Zij bemerk ten te laat de trein, die om 7.33 uur uit Ber gen op Zoom in de richting Nijmegen was vertrokken. TJmpie was blij, dat hij zijn eigen neus weer terug had; onder het. lopen voelde hij er eens aan. Ja, dat was weer in orde. Toen hij bij het kruispunt van twee lanen kwam viel z\jn oog op weer een ander bord, „Naar de Ballonnenkoning" stond er op. „Wat zou dat nou weer zijn?" dacht TJmpie. „Ik zal maar eens gaan kijken!" Hij ging naar het huisje en trok aan de bel. 22—23 De Haarlemse brandweer heeft zondag avond om ongeveer half zeven een onge woon karweitje opgeknapt. Haar hulp was ingeroepen voor het oplossen van een moeilijkheid, die zich zeker in deze tijd van het jaar niet vaak voordoet. Wat was namelijk het geval? Door de warmte was het metaal van de Melkbrug aan het Spaar ne dermate uitgezet, dat deze verkeers- schakel niet meer voor het verkeer te wa ter geopend kon worden. Met enkele fikse stralen hebben de brandweerlieden de brug toen onder „water" genomen, een be werking die ook bij de vele kijklustigen als een welkome verfrissing zal zijn be schouwd. Na voldoende afgekoeld te zijn kon de Melkbrug haar normale functie ten behoeve van het scheepvaartverkeer weer uitoefenen. Ernstig verkeersongeval op Beeklaan in Hillegom Een elfjarig meisje uit De Zilk is zater dagmiddag zeer ernstig gewond bij een verkeersongeval op de Beeklaan in Hille- gom. Het meisje, dat naast een vriendin netje fietste, raakte plotseling de macht over haar stuur kwijt en kwam slingerend op de hoofdrijbaan terecht. Een juist op dat moment naderende automobilist trachtte door krachtig remmen nog een aanrijding te voorkomen. Hij kon echter niet verhinderen, dat het meisje enkele meters over de weg werd meegesleurd. Met een schedelbasisfractuur is het kind naar de Mariastichting in Haarlem over gebracht. Haar toestand was vanmorgen nog zorgwekkend. Het ongeluk is waar schijnlijk te wijten aan het feit, dat de fietssturen van de meisjes met elkaar in aanraking zijn gekomen waardoor het slachtoffer uit haar evenwicht raakte. Doordat zij niet vóldoënde op het'vèï- keer lette is een 65-jarige dame zaterdag middag half zes bij het oversteken van de Rustenburgerlaan in Haarlem door een bromfietser aangereden. Beiden kwamen te vallen, waarbij de bejaarde voetgang ster een hersenschudding opliep. De bromfietser, een achttienjarige monteur kreeg een kaakfractuur. Zij zijn naar de Mariastichting overgebracht. Advertentie Kleine kwaaltjes kunnen vaak grote ongemakken worden. Laat het in UW gezin nooit zover komen. Doe als ik: „Neem 'ASPRO' in huis!" Zodra er in mijn gezin wordt geklaagd over hoofd-, kies- of keelpijn of over verkoudheid of moeheid, dan vlug 'ASPRO' en ons rSff' gezellige kringetje blijft een gezellig kringetje. 'ASPRO' helpt direct, h levensvreugde. Ja. 'ASPRO' tel m ASPRO' .-&i ft. Luister naar onj programma ..HERHALING OP VERZOEK" over Radio Luxemburg (208 m.) iedere zondagmorgen WAS uut. 16. Hij wees met het hoofd naar de andere piloot. „Ik ben de controle-piloot. De commandant zit altijd in de linkerstoel. Ga voor hem uw lesje ook nog eens opzeggen." Patsy maakte een kwartdraai naar links, haalde diep adem en maakte zich gereed de formule te her halen. Maynard glimlachte. Zijn ogen hadden een uitdruk king van sympathie. „Alles in orde daar achter, hè?" vroeg hij. „En hoe heet u?" „Aylmer", zei Patsy dankbaar. „Mooi, Dank u, juffrouw Aylmer. Dat is alles. Gaat u maar terug". „En vergeet niet uzelf ook in te gespen, nu u daar toch mee bezig bent", zei Prentice. Patsy deed zorgvuldig de deur van de cockpit ach ter zich dicht. De andere meisjes zagen haar terug komen, alsof zij de wijding in de tempel van een hoge priester had ondergaan. „Was het goed zo?" vroeg Cynthia, zich van de stoel achter Patsy voorover buigend. Patsy knikte glim lachend en gaf te kennen, dat het inderdaad goed was. „Jij en ik zijn het achtste paar, dat serveren moet. Hetgeen betekent, dat wij eerst bediend worden". Het vliegtuig bewoog zich nu snel naar het einde van de startbaan. Daar wachtten zij tot Maynard de moto ren op volle toeren had. Er was niets te zien, behalve de dwergachtige huisjes aan het andere einde van het vliegveld. Patsy klemde de handen in elkaar toen de toon van de motoren veranderde en overging in een geweldige uitbarsting, terwijl zij met grote snelheid de start baan afreden. Het gaf het idee als van een klein kind, dat met uitgestrekte armen een helling afrent, roepen de: „Kan niet stoppen! Kan niet stoppen!" Patsy was er zeker van, dat zij dat ook niet konden. Evenmin leek het mogelijk, terwijl het gras en de ge bouwen en de niet ontstoken landingslichten al snel ler en sneller langs hen heen gingen, ooit zo'n zwaar gewicht aan metaal en motoren en lawaai tot vliegen te krijgen. Maar toen zij weer eens naar buiten keek, zag zij, dat zonder enige waarschuwing de grond reeds onder hen begon weg te vallen. De toon van de moto ren veranderde en werd zachter en vriendelijker. De vleugels leken even op en neer te bewegen, alsof zij het juiste contact met de lucht wilden opnemen. Toen, nog steeds klimmende, vlogen zij weg. Hangars wer den achtergelaten, evenals huizen, straten en tanks. Binnen enkele minuten gleden de groene velden en bossen van de provincie als een brede rustige rivier onder hen door. Omkijkend in de kabine zag zij, dat het eerste paar stewardessen reeds met serveren begonnen was. Onder toezicht van Crosbie laadden zij in de kom buis hun dienbladen op met bestek, een bordje met een papieren servetje, een peper- en zoutstelletje, een glas water en een bord met koud vlees en aardap pelsla, die zij eventueel als hun eerste maal in de lucht zouden mogen gebruiken. De twee meisjes liepen een beetje verlegen met de bladen het gangpad op, terwijl de anderen trachtten er uit te zien als betalende passagiers. Cynthia veroorzaakte de eerste afwijking door om koffie te vragen. Met veel beleefde „mevrouw-dit's" en „mevrouw-dat's" werd haar verzekerd, dat er geen koffie aan boord was. „Die is er wel", zei Cynthia. „Ik heb de koffieketel aan boord zien brengen". In een dergelijke impasse was er maar één ding, wat men doen kon, nl. Crosbie er bij halen. Deze riep echter een beetje scherp: „juffrouw Waring: Dit gaat een beetje te ver, hè? De koffie is voor de lunch". „Maar* ik heb dorst, meneer Crosbie". „Dan drinkt u maar water". Het eerste paar wist het er goed af te brengen. Buiten was het vrij rustig en het vliegtuig lag vast in de lucht. De meisjes hanteerden de dienbladen met een redelijke elegance en aplomb. „Goed", mompelde Crosbie. „Goed gedaan, dames". Het volgende tweetal deed het ook niet slecht. Er ging een uur voorbij en Crosbie bleef tevreden spinnen als een poes. Patsy begon doezelig te worden. Ze sche nen voortdurend over een en hetzelfde kleine deel van Engeland rond te vliegen. Het vliegveld passeer den zij zeker wel een keer of twaalf en er was een speciale wei met vier koeien die voortdurend onder de bakboordsvleugel zichtbaar was. Nu en dan zei een overigens telkens weer andere stem: „Uw lunch, mevrouw", en met een wisselende mate van handig heid werd er dan een blad op de armleuning van haar stoel geplaatst. Maar toen zag zij plotseling, terwijl zij naar de nu reeds bekende wei keek, dat een der schroeven lang zamer begon te draaien en allengs geheel tot stilstand kwam. Crosbie had het eveneens gezien. „Het is in orde, hoor", zei hij geruststellend. „De piloten bren gen alleen het vliegen op drie motoren in praktijk. Hij zal zo aanstonds wel weer gaan draaien". Maar er ging een kwartier voorbij, waarin Patsy haar oog op de bedoelde schroef gericht hield, zonder dat er iets veranderde. Inplaats dat hij weer begon te draaien, scheen de kwaal zich zelfs te verspreiden over zijn tot nu toe gezonde buurman die ook langzamer begon te lopen en op precies dezelfde manier stopte. Crosbie was er de man niet naar, om zich een der gelijke gelegenheid te laten ontsnappen. „Dames!", riep hij trots. „We vliegen nu op slechts twee moto ren. Natuurlijk alleen maar voor training. Maar zoals 'u ziet, vliegt dit toestel ook goed op twee motoren". „Maar meneer Crosbie, waarom hebben we er dan vier?" vroeg Cynthia met een onschuldig gezicht „Volgende dames alstublieft", was het enige ant woord van Crosbie. Cynthia stootte Patsy even aan. „Wij zijn aan de beurt", zei ze. Toen keek zij naar de twee stilstaande motoren en rilde even. „Ik zal me gelukkiger voelen, wanneer ze die twee motoren weer op gang hebben. Reken maar, dat Prentice hen het gehele programma laat afwerken". Zij stonden op en liepen samen naar het kombuis, waar zij de dienbladen weer oplaadden, maar dit keer ook met koppen koffie en verpakte klontjes sui ker. „Juffrouw Aylmer", zei meneer Crosbie, „voor u de passagiers gaat bedienen, zou ik graag zien, dat u enige verversingen naar de cockpit bracht", en hij hielp haar nog een blad klaar te maken met twee borden met broodjes en enige koppen koffie. Heel voorzichtig liep Patsy het gangpad af en duwde de deur open. Voorzichtig ook bediende zij achtereen volgens de navigator, de boordwerktuigkundige en de radarman en zette toen met een gevoel van dankbaar heid het blad tussen de twee piloten. (Wordt vervolgd) Nieuws in het hnrt Aanrijding op Zeeweg. Zondagmiddag omstreeks half vijf had op de Zeeweg te Bloemendaal tijdens een inhaalmanoeuvre een aanrijding plaats tussen een Duitse personenauto, bestuurd door een negen tienjarige inwoner van Düsseldorf en een scooter, die beide in de richting Overveen reden. De scooter werd door een Haar lemmer bereden. Deze laatste viel en brak een sleutelbeen, zoals later in het Marine hospitaal werd geconstateerd. Na behan deld te zijn, kon de scooterrijder naar huis terugkeren. Bermbrandje. Zondagmiddag om half één brak een bermbrandje uit op de Tette- rodeweg te Overveen, waarbij ongeveer driehonderd vierkante meter gras plat brandde. Met de hogedrukspuit van de Overveense brandweer was het vuur spoe dig geblust. Naar wij vernemen, staat het Residentie- Orkest als gevolg van een complex van factoren voor een groot tekort, dat ge rekend over de seizoenen 1955 tot 1958 op ruim drie ton moet worden geraamd, een bedrag dat door de gemeente Den Haag zal dienen te worden gefourneerd. Een voorstel van B. en W. om dit bedrag be schikbaar te stellen, zal zeer binnenkort in de vergadering van de gemeenteraad aan de orde komen. De oorzaak van het tekort over 1955-1956, dat ongeveer hon derdduizend gulden zou belopen, mo;! onder meer worden gezocht in de hogere salarispost. Bij de vaststelling van hun subsidie zijn het rijk en de gemeente, die ieder de helft van de salarissen voor hun rekening nemen, uitgegaan van een be paalde bezetting van het orkest, die echter in enige gevallen te klein is gebleken, om belangrijke werken te kunnen uitvoeren. Teneinde de muziekliefhebbers een vol ledig programma te kunnen voorzetten, heeft het Residentie-Orkest in deze ge vallen zélf dus boventallige musici aangetrokken, hetgeen extra kosten met zich heeft gebracht. Ook in de daaropvol gende seizoenen is dit geschied, hetgeen mede als gevolg van de teruglopende opbrengst der concerten tot bovenge noemd tekort heeft geleid. MAANDAG 2 JUNI TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van werken van Merac, 10 tot 22 uur. Galerie Espace: Werken van Haber, 11 tot 17 uur. FILMS: Cinema Palace: „Die dag eindigde mijn leven", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Eenzame jeugd". 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaai\ 20 uur. Luxor Theater: „De dochter van de woestijn", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Gejaagd door de wind", 19.30 uur. Rem brandt Theater: „De graaf van Luxem burg", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De slaap des doods", 18 jaar. 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN: Restaurant Brinkmann: Muziekuitvoe ring door leerlingen van Aad en Jan Plas. 19.30 uur. Grote Kerk: Evangehsatiesamenkomst onder leiding van ds. G. Toornvliet met medewerking van IJmondknor en solisten, 19.30 uur. DINSDAG 3 JUNI Stadsschouwburg: Eindexamen Toneel school, 20 uur. Concertgebouw: Chr. Oratoriumvereni ging „Door Zang Vriendschap" en Noord hollands Philharmonisch Orkest met „Die Jahreszeiten" van J. Haydn, 20 uur. Grote Kerk: Orgelconcert door Albert de Klerk, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN: Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van werken van Merac, 10 tot 22 uur. Galerie Espace: Tentoonstelling van werken van Haber, 11 tot 17 uur. FILMS: Cinema Palace: „Die dag eindigde mijn leven", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur- Frans Halstheater: „Eenzame jeugd", 14 jaar, 14.30 en 20 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 14 en 20 uur. Luxor Theater: „De dochter van de woestijn", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Gejaagd door de wind 14 jaar, 19.30 uur. Rembrandt Theater: „De graaf van Luxemburg", alle leef tijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. R°xy Theater: „De slaap des doods", 12 jaar- 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6