In verdediging sterk West-Duitsland versloeg Argentijnen na achterstand Engeland zette stug door tegen Rusland en bereikte 2-2 score EDO naar tweede divisie na nederlaag tegen Roda RCH speelde gelijk tegen Feyenoord dankzij hattrick van Van der Lippe EINDRONDE VOOR VOETBALTITEL IN ZWEDEN BEGONNEN Billy Wright speelde in een grootse vorm Limburgers doorbraken na de rust hechte Haarlemse defensie RCH FEIJENOORD 9 De uitslagen Belmont Stakes voor Gavan HALF ZEVEN Willem II op de schouders MAANDAG 9 JUNI 1958 In acht steden in Zweden zijn zondag de eerste wed strijden voor het eindtoernooi om het wereldkampioen schap voetbal gespeeld. Opmerkelijk was daarbij het ge ringe succs van, de Zuid-Amerikaanse ploegen. Slechts Brazilië won. Het behaalde een 3-0 zege op Oostenrijk, dat volgens de deskundigen beschouwd wordt als de zwakste ploeg in groep 4. Paraguay (kampioen van Zuid- Amerika) Mexico, en Argentinië verloren echter en dat waren toch wel echte verrassingen. Paraguay werd in de tweede helft volkomen overspeeld door Frankrijk. De eindscore de hoogste op de eerste dag werd 7—3, na een 22 stand bij rust. De virtuositeit van Argentinië bleef zonder effect tegen het meer „directe" spel van West-Duitsland bondscoach Sepp Herberger heeft zijn ploeg weer voortreffelijk voorbereid en Mexico verloor in de officiële openingswedstrijd met 30 van Zweden, het organiserende land. De vier Britse ploegen bleven ongeslagen. Engeland herstelde zich bij zonder knap na een 20 achterstand tegen Rusland de eindscore werd, mede door een strafschop, 22. John Charles hielp Wales door een fraaie kopbal aan een gelijk spel tegen Hongarije (11) en Schotland be dwong de meer homogene ploeg van Joegoslavië (11). Noord-Ierland tenslotte versloeg verrassend Tsjecho- slowakije met 10 in een in hoog tempo gespeelde wed strijd. Evenals in de andere wedstrijden triomfeerde ook in dit duel het „nuchtere" spel over raffinement en temperament. Jashin stormde er wild gebarend zijn doel voor uit. Het kón eenvoudig geen straf schop zyn. In zyn woede greep de lange Russische doelman arbiter Zsolt met beide armen vast. Maar de Hongaarse scheidsrechter bleef onverstoorbaar. Hij had gecon stateerd, dat Koesnetsof te ruw was geweest binnen het strafschopgebied. En terwijl het duel tussen de kleine Zsolt en de lange Jashin nog voortduurde, legde de fleg matieke Tom Finney de bal ai heel rustig op de stip. Eindelyk begreep ook Jashin het: Zsolt was onvermurw baar. Woest smeet de Russische doelman handschoenen en pet in het doel en nam toen zyn plaats tussen de palen weer in. Gespannen volgde hy elke beweging van Finney. Maar het mocht alles niet baten, de schuiver van de Engelse linksbuiten was té goed gericht om de Rus ook maar een kans te geven. Het publiek in het prachtige Ullivistadion in Gothen burg, dat in de Engelsen zyn favorieten zag, kende zijn vreugde niet: met nog een tiental minuten te spelen, was de stand in de wedstrijd EngelandRusland op 2-2 ge bracht. Netto, de Russische aanvoerder, mocht dan met een knieblessure op de ere-tribune zitten; middenvoor Streltsov, het enfant terrible van het Russische voetbal, mocht dan in Moskou zyn achtergebleven, na enkele minuten was het al duidelijk: dit Russische team, dat zyn kracht heeft gebaseerd op een voortreffelijke licha melijke conditie, zou het de Engelsen byzonder moeilyk kunnen maken. Wel eens té moeilyk meenden de kenners. De Russen waren sneller, bewegelijker en speelden tot ieders verrassing ook mo derner en doelmatiger dan de mannen van de F.A. Na acht minuten moest Billy Wright al redden toen Ivanov onverwacht hard inschoot. Dat was uitstel van execu tie, want nog geen minuut later was het raak. Ivanov, de Russische rechtsbuiten, loste van ver een hard schot. Weliswaar kreeg MacDonald de bal vallende bijna onder bedwang, maar hij liet het leer juist een meter wegspringen. Precies voor de voeten van Simonian. De Russische aan valsleider bedacht zich geen moment. Fatale fout In de zeventiende minuut van de tweede helft maakte Billy Wright zijn enige grote fout. Helaas kostte die ene fout van de Engelse aanvoerder zijn ploeg een doel punt. Een pass van rechtsachter Kesseref gaf Ivanov op links een vrij veld. De armen van Howe en Banks gingen al de hoogte in. Buitenspel, dat kon immers niet anders. Toen zagen zij het, Billy Wright was niet mee naar voren gelopen Ivanov zag MacDonald uit zijn doel komen, lokte vervolgens de Engelse goalie naar zich toe en toen was een simpele schijnbeweging voldoende om ook langs Macdonald te glijden. Wright trachtte nog de bal van de doellijn te trappen, maar hij kwam juist enkele meters te kort om zijn fout goed te maken (0-2). Aspect veranderde De Engelsen dachten eenvoudig niet aan capituleren. Integendeel, op deze manier konden zij, dank zij goede steun van de middenlinie en achterhoede, de strijd ver plaatsen naar de Russische helft. Drie minuten na het ongelukkige foutje van Wright kon middenvoor Kevan met een harde en geplaatste kopbal de achterstand verkleinen tot 2-1. Uit een vrije trap op het middenveld plaatste Robson de bal hoog voor het doel van Jashin. Even wei felden de Russische verdedigers. Even maar, het. was echter lang genoeg voor Kevan. Hij sprong, richtte en stootte de hal daarna langs Jashin. De Engelse kolo nie weerde zich geducht, de Union Jack werd weer ontvouwen en zelfs de meest Pessimistische Engelsman zag nu tenmin ste weer een kans voor zijn ploeg. En toen hwam (tien minuten vóór tijd) de straf schop, die Engeland toch nog de halve winst opleverde. JoegoslaviëSchotland Schotland heeft in het Arosvallen-sta- hion in Vasteras kans gezien om Joegosla vië de ploeg, waarvan Engeland enkele weken geleden kansloos met 5-0 verloor gelyk spel af te dwingen (1-1). Het Schotse spel was in de eerste periode ?wak, slechts rechtsbinnen Murray onder scheidde zich. Pas na de hervatting werd ie spelopbouw systematischer, het. team verband hechter en toen ontstonden dan ook enkele gevaarlijke momenten voor het doel van Beara. Joegoslavië scoorde reeds spoedig het eerste doelpunt. De voortreffelijke rechts binnen Veselinovic, een der uitblinkers, zag na zes minuten rechtsbuiten Petakovic riij staan en schoof hem de bal onmiddel- !'jk toe. Er volgde een schot, waartegen z®lfs Younger kansloos was (1-0). Kort na rust zorgde Murray verrassend voor een gelijke stand met een prachtige kopbal (1-1). Er kwam daarna meer even wicht. Doelman Beara bijvoorbeeld voor kwam in de 13de minuut tot twee keer toe °P prachtige wijze een Schots doelpunt. De uitslagen van de zondag gespeelde wedstrijden luidden: Groep 1: West-DuitslandArgentinië 31 (ruststand 2-1), Tsjechoslowakije Noord Ierland 01 (01). Groep 2: FrankrijkParaguay 73 (22), JoegoslaviëSchotland 11 (1-0). Groep 3: HongarijeWales 11 (11), ZwedenMexico 30. Groep 4: RuslandEngeland 22 (11), OostenrijkBrazilië 03 (01). De standen zijn: Groep 1. 1.-2. West-Duitsland en Noord Ierland 2 pnt., 3.-4. Argentinië en Tsjechoslowakije 0 pnt. Groep 2: 1. Frankrijk 2 pnt., 2.-3. Joe goslavië en Schotland 1 pnt., 4. Para guay 0 pnt. Groep 3: 1. Zweden 2 pnt., 2.-3. Hon garije en Wales 1 pnt., 4. Mexico 0 pnt. Groep 4: 1. Brazilië 2 pnt., 2.-3. Enge land en Rusland 1 pnt., 4. Oostenrijk 0 pnt. lijke staaltjes voetbal zien. Doch alle vir tuositeit en temperament van de Zuid- Amerikanen bleef zonder effect tegen het „nuchtere", enthousiaste en sterk defen sieve spel van de Duitsers. De grootste verdienste van de Duitse ploeg is geweest, dat zij prachtig reageerde op het doelpunt, waarmee rechtsbuiten Corbata na twee minuten de score opende (0-1). Duitsland drong met niet te stuiten wilskracht op, forceerde enkele hoekschop oen en scoorde tenslotte na 33 minuten de Na 29 minuten scoorden de Scholien zelfs opnieuw, maar de Zwitserse scheidsrechter Wilsing keurde de „typische" Engelse tref fer middenvoor Mudie botste tegen Bea ra en de bal rolde in het doel af. WalesHongarije In Sandviken zijn 15.000 voetballiefheb bers er getuigen van geweest hoe het team van Wales de nog altijd geduchte Hon gaarse ploeg in bedwang hield. De Hon garen hadden het beste van het spel, maar de afwerking der aanvallen was beneden de maat wel een verschil met hun glorie periode. De 37-jarige Hidegkuti en Sandor onderscheidden zich tijdens vrijwel de ge hele wedstrijd. De rechtshalf Bozsik en de keeper Grosics speelden eveneens hoofd rollen. De aanvallen van Wales waren steeds gebaseerd op John Charles, die ech ter in de Hongaarse midhalf Sipos een on vermurwbare bewaker vond. In de vijfde minuut, kon Hongarije de leiding nemen na schitterend individueel spel van Bozsik, die een rush besloot met een onhoudbaar schot. Een golf van Hon gaarse aanvallen volgde en Wales' ver dedigers, in het nauw gebracht, namen her haaldelijk hun toevlucht tot ongeoorloofde charges. Budzsak en Fenyevesi voelden Kelsey aan de tand en de Engelse keeper moest twee corners afstaan. Charles werd zwaar gedekt, maar kon toch in de 27ste minuut met een kopbal de gelijkmaker scoren. Na dat de strijd korte tijd gelijk was opgegaan en beide voorhoeden kansen hadden gemist, kwamen de Hongaren in de meerderheid. In de tweede helft had de strijd vrijwel hetzelfde beeld. Steeds weer togen de Hon garen ten aanval en steeds was het laatste woord aan de verdediging van Wales. Ge luk had Wales toen een minuut of vijf voor het einde een kopbal van Sandor, uit een fraaie pass van Hidegkuti, het doel met slechts centimeters miste'. DuitslandArgentinië West-Duitsland, dat de titel verdedigt, heeft op de openingsdag van het eindtoer nooi voor de grootste sensatie gezorgd: een 3-1-zege op Argentinië, nadat het reeds in de tweede minuut een byzonder deprime rende 0-1 achterstand had opgelopen. Het toernooi is nog maar nauwelijks begonnen. Maar één ding is reeds duidelijk geworden: Sepp Herberger heeft zyn „mannschaft" met nog slechts vier spelers van het team, dat in 1954 de titel behaalde men taal en tactisch weer voortreffelijk voorbe reid. In technische balvaardigheid waren de Argentynen uitgesproken beter, vooral Rossi en Varacka lieten vaak voortreffe- De Rus Simonian scoort hei eerste doelpunt voor zijn ploeg tegen Engeland. Banks en Wright zijn al verslagen. (Telefoto ANP). gelijkmaker. Het was een „gouden treffer": een hard, onverwacht schot van Helmut Rahn, waartegen doelman Carrizo kansloos was (1-1). Vier minuten voor rust zorgde de prachtig spelende middenvoor Uwe Seeler, uit een voorzet van linksbuiten en aanvoerder Schiifer, voor een 2-1 stand. Na de rust, speelde Duitsland aanvanke lijk sterk defensief, al bleven de uitvallen zeer gevaarlijk. Argentinië kreeg acht mi nuten na rust nog een fraaie kans op een gelijke score, maar Rojas schoot de bal over het doel. De beslissing viel tenslotte in de 38ste minuut. Fritz Walter dreef, ge blesseerd, de bal naar voren, Rahn nam de bal van hem over en schoot hard in. Car rizo bleef uitdrukkingsloos op de grond zitten.... Duitsland had gewonnen: 3-1. Nrd-lerlandTsjechoslowakije In een snelle wedstrijd, waarin van het begin tot het einde in hoog tempo werd gespeeld, heeft Noord-Ierland in het Oer- jans Vall-stadion van Halmstad (11.000 toeschouwers) met 1-0 van Tsjechoslowa kije gewonnen. Het was een treffen tussen twee geheel verschillende spelopvattingen. De Ieren met hun doelgerichte open spel, effectief en verrassend, de Tsjechen met soms prachtig zuiver tik-tak-spel van korte passes langs de grond, maar doorzichtig en allesbehalve produktief. Bij een misgreep van doelman Gregg kreeg Pluskai een kans, zijn kopbal ging echter naast. Eveh later faalde Dvorak voor het Ierse doel en toen kwam als een bliksemstraal bij heldere hemel het doel punt, dat later het „gouden doelpunt" bleek te zijn. In de 21ste minuut zette rechtshalf Cush zijn hoofd achter een hoge voorzet van Mcllroy en doelman Dolesji was ver slagen. Het verwachte Tsjechische offensief na rust bleef uit. Noord-Ierland nam bezit van het middenveld en met veel geluk slaagden de Tsjechen erin een grotere ach terstand te voorkomen. Blanchflower was bij de Ieren de beste man. Cunningham en doelman Gregg speelden eveneens een goede wedstrijd. Z we de nM exico Het elftal van het gastland Zweden is tot grote vreugde van het publiek in het Raa- sunda-stadion het wereldtoernooi in groep 3 begonnen met een 3-0 overwinning op Mexico. Ondanks de vry gemakkelijk be haalde zege heeft het Zweedse elftal in Sepp Herberger, de Duitse coach, die weer een voortreffelijke ploeg in het veld bracht bij de eindronde van het wereldkampioenschuv voetbal. deze wedstrijd geen grote indruk kunnen maken. Voor het doel werd nogal eens ge knoeid en het was bepaald een teleurstel ling voor de Zweden, dat hun veteraan linksbinnen Gunnar Gren volkomen faalde. De beste speler was linksbuiten Skoglund, die de Mexicaanse defensie vele malen met handige dribbels te vlug af was. Na de eerste periode begon zich een Zweeds overwicht af te tekenen en nadat een harde schuiver van Liedholm met grote moeite door doelman Carbajal was gestopt, nam Zweden de leiding in de zeventiende minuut. Een zuivere voorzet van Skoglund werd door middenvoor Si- monsson ingekopt. De reactie op deze treffer kwam in de vorm van een fel Mexicaans offensief met schoten van Calderon en Flores, maar de stootkracht van de snellere Mexicanen bleef onvoldoende. De tweede helft werd ingezet met een serie Zweedse aanvallen. Na 58 minuten bracht Liedholm uit een strafschop de stand op 2-0 en zes minuten later werd een nieuwe vlijmscherpe pass van Skoglund door Simonsson met een onhoudbaar schot afgewerkt (3-0). Met deze stand kwam het einde zonder dat de Zweedse doelman Svensson zijn klasse behoefde te tonen. FrankrijkParaguay Frankrijk heeft een imponerend debuut gemaakt in de eindronde van het toernooi. Speciaal in de tweede helft van de wed strijd tegen Paraguay, dat voor sommigen als een der favorieten gold, waren de „haantjes" zo goed op dreef dat hun tegen standers hen geen ogenblik konden bedrei gen. De gehele ploeg heeft voldaan, met de binnenspelers Fontaine en Piantoni, en de van Real Madrid geleende Kopa, die als middenvoor opereerde, als uitblinkers. Vooral Fontaine moet worden genoemd, de man die drie goals scoorde en die om dit aandeel in de oogst, maar ook om zijn prachtig spel in het algemeen, door zijn kameraden na afloop in triomf van het veld werd gedragen. De Franse verdediging was eveneens zeer goed: veel beter dan die van de Parague- zen. Jammer was het dat aan beide zijden nogal wat overtredingen werden begaan, geen zware, maar toch wel zo dat ze de scheidsrechter handen vol werk gaven. Na 20 minuten nam Paraguay de leiding door toedoen van de linksbuiten Amarilla, die uit een vrije schop van meer dan 20 meter afstand de bal ineens in de touwen joeg. Vier minuten later maakten de Fran sen gelijk door Fontaine uit een zuivere pass van Kopa. De Paraguezen hadden hem laten begaan in de mening dat de Spaanse scheidsrech ter wel voor offside zou fluiten, waarin ze zich vergisten. Zes minuten later werd een door Kopa prachtig geleid offensief met een onhoudbaar schot door Fontaine be kroond. Doch nog voor de rust liepen de Paraguezen hun achterstand in, want toen Amarilla op ongeoorloofde wijze gevloerd was door de Franse rechtsback Kaelbel, scoorde hij zelf uit de terecht toegekende strafschop. Paraguay liep in de tweede helft hard van stapel en met een fraai schot van 10 meter afstand had de middenvoor succes. Doch nog geen minuut later had de Franse linksbinnen Piantoni. die van ver zijn ge luk probeerde, de partijen weer op gelijke voet gebracht. En daarna waren de „haan tjes" niet meer te houden en was het alles Frankrijk wat de klok sloeg. Rechtsbuiten Wiesnieski zorgde voor 4-3 uit een indirecte vrije schop en daarna brachten Fontaine, Kopa en de linksbuiten Vincent de stand op 7-3, waarmee het einde kwam een briljante prestatie van de Fransen. B razil i Oostenrijk De Braziliaanse voetbalartiesten hebben in het kleine stadion van Uddevala voor on geveer 20.000 toeschouwers een spectacu laire demonstratie gegeven. Met hun enor me lichaamstechniek, hun snelheid en fan tasierijke spelopvatting hebben de Zuid- Amerikanen het Oostenrykse elftal met 3-0 teruggewezen. Het was een aantrekkelijke snelle wed strijd, waarin de ploeg van Brazilië al dadelijk met afgemeten passes in het of fensief ging. In de zevende minuut kreeg de Oostenrijkse middenvoor Buzek een doelrijpe kans, maar zijn schot was slecht gericht. Een tijdlang bleef het spel in evenwicht met kostelijke individuele staal tjes voetbal van de Brazilianen en fraai driehoekspei in de opzet van de Weense aanvallen. Na een half uur kwamen de Oostenrijkers wat meer in het offensief en er ontstonden kansen voor Buzek en Horak. Maar het succes kwam aan de andere kant. In de 38ste minuut schoot midvoor Mazola het leder langs Szanwald, terwijl de Oosten rijkse verdedigers tevergeefs overigens voor buitenspel appelleerden. Vóór rust kreeg Oostenrijk slechts één De belangrijke ontmoeting tussen de twee laagst geplaatste ploegen uit de eerste divisie A, Roda Sport en EDO, zondagmiddag te Kerkrade gespeeld, is in een over winning voor de Limburgers geëindigd. En deze zege betekent meteen voor Roda Sport het behoud in de eerste divisie, terwyl de Haarlemmers het komende seizoen in de tweede divisie zullen moeten uitkomen. Dankzij een groter enthousiasme speelde de Roda Sport-ploeg zich deze middag naar de volle winst. De tweeëntwintigste minuut na de hervatting in deze slechts op matig peil staande wedstrijd is voor de Haarlemmers van beslissende betekenis geweest, want toen werkte linksbuiten Olie- schlaeger van Roda Sport uit een lange, dwars over het veld geplaatste pass, van rechtsbuiten Knauff, de bal onhoudbaar langs keeper Van der Berg in de touwen. Het antwoord bleven de gasten niet schuldig. De Limburgers verdedigden echter zo fel dat Haren, noch Smit, Spiers en Duivenvoorden enige kans op succes kregen, terwijl kort voor het eindsignaal de ver naar voren gekomen EDO-spil Van Dyk bij een unieke kans het Roda-doel te hoog zocht. Van het beginsignaal af trokken de Kerkradenaren fel ten aanval en de Haarlemse verdedigers kregen handen vol werk om de Limburgse aanvalsgolven te keren. Reeds binnen de eerste tien mi nuten was het aan doelman Van der Berg te danken, dat Roda met schoten van Knauff en Hoenen geen resultaat kon be halen, want beide keren stonden de knuisten van de Haarlemse doelman treffers van de Kerkradenaren in de weg. Roda bleef steeds meer aanvallen en in deze periode lag het er duidelijk op, dat EDO met een gelijk spel, voldoende voor het behoud in de eerste divisie, genoegen nam. Buitenspel De Limburgers hielden er echter een andere mening op na en zij waren dicht bij de volle winst, toen Ederveen scoorde. Dit doelpunt werd wegens buitenspel af gekeurd. De kans op een doelpunt voor de Rodasporters werd er nog mooier op toen zij enkele minuten voor rust een straf schop kregen te nemen, die echter door Hoenen naast het EDO-doel geplaatst werd. De rust werd zodoende met dubbel- blanke stand bereikt. De eerste twintig minuten na de her vatting zijn een getrouwe kopie geworden van de eerste speelhelft. Ook nu weer was Roda Sport sterker maar de Haarlemse verdediging kon alle aanvallen keren, totdat in de tweeëntwin tigste minuut de bal door rechtsbuiten Knauff dwars over het veld werd ge plaatst, voor de voeten van de vrijstaande Roda Sport-linksbuiten Olieschlaeger, die zonder dralen keihard op doel schoot en keeper Van der Berg onhoudbaar pas seerde. Roda Sport stond zodoende op winst, maar nam met deze kleine voorsprong geen genoegen en probeerde opnieuw door te drukken. Dat terreinveroveren lukte de Limbur gers echter niet langer, want van dit mo ment af kwam de Haarlemse aanvals- machine in werking. Met man en macht moesten de Kerkradenaren hun heiligdom verdedigen, in welk opzicht zij met moeite slaagden. De winst bleef echter voor Roda Sport behouden. Feyenoord moet de bekerwedstrijd tegen RCH dinsdagavond in Heemstede over spelen, want de uitslag werd zaterdag avond, ten overstaan van zesduizend toe schouwers, drie-drie. Dank zij een nimmer verflauwend enthousiasme van de bezoe kers, dank zij vooral de linksbinnen Van der Lippe, die na rust voor RCH een hat trick scoorde.. Wat Rijvers en Moulijn voor Feijenoord betekenen was zaterdagavond nog eens te zien. Zonder hen is het een matig elftal, dat slechts door een grote routine RCH in bedwang wist te houden, nadat Schouten, na een half uur, en Osterholt, na vieren veertig minuten een veilig lijkende twee nul voorsprong hadden opgebouwd. Toen echter de Rotterdamse verdediging na rust afbrokkelde, was het met het over wicht van Feijenoord gebeurd. Enkele minuten na rust reeds was Van der Lippe er als de kippen bij om een half gestopte bal uit de Feijenoordverdediging mee te nemen en in te schieten. Heel RCH putte hieruit moed en de wedstrijd, die voor rust vrij lauw was geweest, leefde op. De Rotterdamse backs moesten soms vrij fors ingrijpen en scheidsrechter La Crocx was bij het beoordelen daarvan niet kinder achtig. Toen keeper Van der Voort en Osterholt na een kwartier in de knoop raakten, waarvan Van der Gijp kon profiteren om de stand op drie-één te brengen, leek de r.aak voor RCH verloren. Maar nog geen vijf minuten later was hel weer Van der Lippe, die uit een voor zet van Kruyer de bal voor de handen van Van Pelt inkopte en nog eens vyf minuten later profiteerde de snelle Haarlemmer van een omissie in de Rotterdamse ver dediging om de partyen op gelijke voet te brengen. Tenslotte mocht Feijenoord nog blij zijn dat middenvoor Nanai zo vriendelijk is geweest een juweel van een kans te mis sen, anders was het zaterdagavond voor Feijenoord al het einde geweest van de bekercompetitie. Dinsdag (aanvang half zeven) wordt de wedstrijd overgespeeld. Bij een gelijke Het Ierse paard „Cavan" heeft in Bel mont de derde Amerikaanse klassieke ren de „Belmont Stakes", een race gedoteerd met een bedrag van 100.000 dollar, gewon nen. stand wordt 2x7Vi minuut verlengd. Is het dan nog gelijk, dan weer 2 x lYi mi nuut. Daarna beslissen drie strafschoppen. Advertentie Beslissingswedstrijd achtste finale KNVB bekercompetitie tegen de „sterrenploeg" Ondanks een 31 achterstand dwong RCH de Rotterdamse „ster renploeg" zaterdag j.l. een gelijk spel af. Een buitengewoon knappe prestatie van het RCH-team, waarin vooral de nieuwe 18-jarige links binnen v. d. Lippe een groot aan deel had. Hij scoorde liefst alle 3 doelpunten En dat tegen een ach terhoede, die zeker tot de sterksten van de eredivisie gerekend kan worden. De beslissingswedstrijd van dins dagavond a.s. zal uitmaken wie aan de kwartfinale van de bekercompe titie deelneemt. Dat belooft een spannende strijd, met de mogelijk heid van 4 x minuut verlenging en event, 't nemen van 2x5 straf schoppen. RCH wil in het bezit van de beker komen. Feijenoord ook, maar dat speelt bovendien om zijn prestige als „sterrenploeg" van de eredivi sie. Daarom mogen we deze wed strijd betitelen als een buitenkansje, dat geen enkele voetballiefhebber zich zal willen laten ontgaan. Denkt u er vooral aan: de wedstrijd begint om i.v.m. mogelijke verlengingen. serieuse kans, maar het harde schot van Happel werd door de schitterend spelende doelman Gylmar over de lat gewerkt Na rust duurde het slechts twee minuten voor Mazola zijn mee naar voren getrokken rechtshalf Santos in staat stelde er 2-0 van te maken. In de laatste minuut werd het, nadat Gylmar elk Oostenrijks tegenoffensief met zijn acrobatisch doelverdedigen in de weg had gestaan, nog 3-0 voor de veel sterkere Zuid-Amerikanen. De treffer kwam van de voet van Mazola. Met een 3-1 overwinning in het stadion „De Vliert" in Den Bosch heeft Willem II zijn overwicht op DFC weten uit te druk ken en de ere-divisie bereikt. Van Elderen opende na 12 minuten de score. Twintig mi nuten later werd het door De Wit 2-0 en nog voor rust maakte Zaro er 3-0 van. DFC kwam niet terug. Alleen Meeusen kon vlak voor het einde de eer redden (3-1). Maar de over alle linies domineren de Tilburgers deerde dat doelpunt niet meer. Ze gingen na afloop op de schouders

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7