MISLUKKING Troosteloze Olympische Dag kon een gering aantal kijkers niet boeien Leider EHS nam tegen zwak Sparta geen risico: 3-15 Kampioen Westrust door Oranje TC uitgeschakeld voor promotie „Jeugd" had weinig moeite met elftal van „oud" AVOND-VIERDAAGSE Kamerbeek liep 110 m. horden in recordtijd De Olympische Dag in cijfers DE HONKBALCQMPETITIE EDO gaf Volewijckers geen enkele kans 10 15de Vier Chinese tennissers naar Wimbledon Nieuw record Regelmatig De ruitersport DE TENNISCOMPETITIE De eerste testmatch Nieuw Zeeland met de rug tegen de muur Hoofddorpse Boys kampioen Haarlemse Voetbalbond De handbalcompetitie Aalsmeer door zege op Esca nog niet kansloos voor promotie Nederlandse handballers verloren van Frankrijk ivx A iNDAG 9 JUNI 1958 Andermaal is de Olympische Dag in Amsterdam een mislukking gebleken. In sportief zowel als in financieel opzicht. En het lijkt dan ook uiterst waarschijnlijk dat als het NOC het volgend jaar op de zelfde voet doorgaat, de tribunes nog leger zullen zijn dan gisteren het geval was. Wat weer tot gevolg zal hebben dat er weer minder komt in het laatje, waaruit het geld moet komen voor de bekostiging van een Nederlandse sportploeg naar de Olympi sche Spelen. Het afnemen van de publieke belangstel ling voor een programma dat jaren geleden een vol stadion trok, ligt voornamelijk in het ontbreken van een hoofdnummer. Steeds is dat de voetbalwedstrijd geweest, waarin een Nederlandse Bondsploeg het opnam tegen een sterke buitenlandse club. Ditmaal speelden twee Nederlandse elftal len tegen elkaar een „oud" elftal tegen een „jong" maar in die wedstrijd en dat kon een kind haast wel van tevoren voorspellen ontbrak het aan sfeer en aan spanning. Vooral nu menige voetbal enthousiast blij is dat het voetbalseizoen eindelijk achter de rug is. Er zal dus dat is maar al te duide lijk iets moeten veranderen aan de op zet van de Olympische Dag wil men weer voldoende publiek trekken en dus voldoen de geld overhouden. Voetbal zal wel altijd de grote trekpleister moeten blijven, zo vrezen wij, en dus zal men het in een an dere richting moeten zoeken. Het beste in dat opzicht lijkt een verplaatsing van de datum. Wellicht dat men vlak voor de aanvang van de nieuwe voetbalcompe titie meer kijkers kan trekken en dan met een match, waar wat in zit. En dus: een zeer sterk Nederlands team tegen een bui tenlandse club van naam: Manchester Uni ted. Barcelona, Real Madrid, Milaan of Reims. Daar zal een uitgeruste voetbalkij ker warm voor lopen. En dan verder: meer athleten van naam en iets meer variatie in het programma dat al zo lang een standaard-samenstelling heeft. En tenslotte: laat men ook eens denken aan de toegangsprijzen, die nu niet direct aantrekkelijk zijn voor een pro gramma waar toch al zo de klad in zit. Zevenenhalve gulden voor de eretribune, zes gulden voor de marathon en vieren halve gulden voor een open zitplaats is werkelijk wel wat al te veel. Vooral als men voor kinderen geen enkele reductie krijgt. Een Olympische Dag, prima, maar dan een die de moeite en het geld waard is. E. Koning Advertentie N. W. B. op 18 - 19 - 20 - 21 juni a.s. Start: Gebouw DOMI Einde Zijlweg Junioren: Senioren: 17.00—17.30 uur 18.00—19.00 uur Inschrijving: Spionkopstraat 15 Haarl. De Olympische Dag, het jaarlijks evenement waarmee het Nederlands Olympisch Comité geld voor de uitzen ding van Nederlandse sportlieden naar de Olympische Spelen bijeen tracht te brengen, is op een teleurstelling uitgelopen. De enkele jaren na de oorlog reeds geken terde belangstelling voor deze sportdag kwam zondag middag namelijk tot een dieptepunt. Slechts twaalfdui zend sportminnende Nederlanders bevolkten de kille tribunes toen om half twee precies de gymnasten het sein kregen een begin te maken met hun oefeningen. En direct daarna bleek al dat de juiste stemming bij de kijkers ontbrak. Het anders zo gulle applaus aan de zevenhonderd KNGV-turnsters bleef achterwege en ook de atleten, die daarna aan hun wedstrijden begonnen, slaagden er niet in de toeschouwers te boeien. En toch kwamen er enkele uitstekende resultaten, want Eef Kamerbeek verbeterde bijvoorbeeld het Nederlands record op de 110 meter horden, terwijl de Nederlandse dames-estafetteploeg ook al voor een recordverbetering zorgde. De juiste stemming kwam er niet in, ook niet tijdens de vrij schamele voetbalwedstrijd en toen het bovendien hard begon te regenen, was zowel voor de deelnemers aan deze dag, als voor de toeschouwers de pret er volkomen af. Het wielrennen ging niet door en de ruiters en amazones, die deelnamen aan het spring concours, zagen steeds meer vakken in het stadion leeg lopen omdat de regen de kijkers had weggejaagd. Het was een bijzonder triest slot van een matig begonnen en na enkele uren al bijzonder troosteloos dagje. Spijtig voor de deelnemers, spijtig voor de toeschouwers, spijtig voor het NOC. Voor de eerste keer sedert de tweede wereldoorlog zullen aan de Wimbledon- tenniskampioenschappen weer Chinese spelers deelnemen. Het zijn de kampioen van communistisch China Mei Fu-Chi, Chu Chen-Hua, Wu Sheng-Kang en Sung Lien- Keng. Het tennisspel wordt sedert 1953 in communistisch China in landelijk verband georganiseerd. Vóór 1940 kwamen reeds enkele Chine zen op Wimbledon uit, onder andere de inmiddels overleden Juie Sing-Kee en mejuffrouw Gem Haoying. Overgelukkig zwaaide de Eindhovenaar Eef Kamerbeek naar de tribunes toen werd bekendgemaakt, dat hij met een tijd van 14.4 sec. het Nederlandse record op de 110 meter horden had verbeterd. Zes at leten dribbelden nerv< us naar de start blokken. Drie Nederlanders en drie buiten landers, waarvan de Engelsman Hildreth, winnaar tijdens de „British games" op dit nummer en de Ier Kinsella, wiens beste prestatie in 1957 14.2 sec. was, als favorie ten stonden genoteerd. Het liep allemaal anders. Twee valse starts veroorzaakt door Hil dreth en Kinsella maakten de nerveuze stemming er niet beter op. Maar op het derde schot waren de atleten goed weg. Kinsella, Hildreth en Schottes gingen te gelijk over de eerste horden met Kamer beek en Nederhand in vierde en vijfde posi tie. Kamerbeek, geheel hersteld van zijn enkelblessure, kwam gelijk en met feillo ze techniek vocht hij zich over de laatste vier horden naar een eerste plaats. Vijf minuten later was er weer een nieuw Nederlands record geboren. Joke Claus, Ine Spijk, Ria van Kuik en Hannie Bloemhof kwamen op de 4x200 meter es tafette tot 1 min. 40.6 sec. een verbetering van 0.4 sec. van het oude record, dat sinds 27 augustus 1944, dus veertien jaar gele den in Hilversum, was gevestigd door een nationale ploeg bestaande uit Lien Sluy- ters, Fanny Blankers Koen, Nel Timmer en Gerda Koudijs. Joke Claus, die het tegen de winnares van de zilveren medaille op de olympische spe len te Melbourne, Christa Stubnick, moest opnemen liep aanvankelijk een kleine ach terstand op. Ook Gisela Birkemeyer-Kohle bleek sterker dan Ine Spijk, maar Ria van Kuik verkleinde de achterstand tegen Barbel Mayer zodanig, dat men even de indruk kreeg of Hannie Bloemhof zou haar concurrente Richert voorbijgaan. De voor sprong van de Oostduitse ploeg was ech ter te groot. Vooral op de laatste tien me ter leek het alsof Hannie Bloemhof niet voluit sprintte. Desondanks een prestatie die er mocht zijn. 1 min. 40.6 sec. voor de Nederlandse ploeg, 1 min. 39.8 sec. voor de Oostduitse meisjes en 1 min. 44.4 sec. voor de 180 meter van de Nederlandse B-ploeg, die met 20 meter voorgift was vertrokken. De overige nummers hebben niet die prestaties opgeleverd welke werden ver wacht. Op de 1000 meter bleven Blanken- stsin en Haus 0,3 sec. onder het Neder landse record (2.26.1), terwijl de ereplaat sen tussen de Oostduitser Heinagel, de Nieuwzeelander Smith, winnaar van de 880 yards tijdens de Britse Spelen, en de Westduitser Missalla na een hevige strijd waarin ook onze landgenoten van zich deden spreken werden verdeeld. De 400 meter werd een zege voor de En gelsman Higgins in 48.9 sec. Voor de West duitser Friedrich. De beste Nederlander was Yska, die met 49.6 sec. de beste pres tatie van 1958 van Haus evenaarde. Ook Moerman bleef met zijn 49.7 beneden de 50 seconden. De Engelse onderwijzeres Heather Young, die zaterdag nog haar Engelse ti tel op de 220 yards had geprolongeerd, won de dames sprint tweekamp. Op de 100 me ter werd het 11.7 sec. voor de 11.8 van Han nie Bloemhof en Gisela Birkemeyer-Koh- ler, die ex aequo op de tweede en derde plaats beslag legden. Op de 200 meter was de Oostduitse de sterkste met de Engelse op de tweede en Hannie Bloemhof op de derde plaats. Het halve punt dat Gisela Birkemeyer met Hannie Bloemhof moest delen was dc oor zaak van de zege van Heather Young. De Engelsman Gordon Pirie won met lange passen lopend, de 3000 meter zoals werd verwacht. Hij liet Cujé, Roovers en daarna nog Delnoye gelegenheid de kop te nemen, maar toen de bel voor de laatste ronde ging versnelde de Engelsman zoda nig, dat alleen de Oostduitser Buhl hem nog kon volgen. In de laatste bocht pro beerde Buhl een beslissing te forceren, maar de drie, vier in een hogere versnel ling overgaande stappen van Pirie beslis ten de strijd definitief. Bijzonder gracieus was het springcon cours, waarvoor de negen combinaties een vrije keuze mochten maken uit een par cours van 14 hindernissen met een maxi male hoogte van 1.30 meter. Het was jammer, dat de tijdens de twee de helft van de voetbalwedstrijd ingezette regen al vele toeschouwers naar huis had gejaagd toen de ruiters en amazones aan hun opgave begonnen. Want het spring concours is altijd een waardig slot van de Olympische dag. De heer Wouters van den Oudenweijer, die met het paard „Rebel" als eerste rond ging, bleek uiteindelijk met een foutloos parcours en een tijd van 82 seconden ook winnaar te worden. Slechts de tweede rui ter, de heer Philips met het paard „Schwartztrbssel", kon eveneens foutloos rondkomen, maar had precies tien secon den meer nodig dan de winnaar. Alle an dere combinaties liepen strafpunten op om dat hun paarden hetzij weigerden (3 ft.) of een hindernis omver wierpen (4 ft.). De heer Englebert werd afgebeld omdat „Viscount" driemaal in het parcours wei gerde. Westrust heeft zondag in Den Haag te gen de Oranje TC 2 een gedecideerde 6-2 nederlaag geleden en is dus voor promo tie naar de eerste klasse van de KNLTB uitgeschakeld. De Hagenaars waren be duidend sterker en alleen mej. v. d. Duim en captain Borgerding bleven in hun sin gles hun tegenstanders de baas. HLTC 2 met de dames Westra-v.d. Zouwe, Wes- tra-Coelingh en v. d. Valk Bouman en de heren H. Reus, F. Schlatmann en J. Nij- boer hielden in hun eerste promotiewed strijd met sterk spel „Oud Wassenaar" met 6-2 onder. Slechts een damessingle en de tweede mix gingen verloren. De HLTC'ers spelen nu in de volgende pro motiewedstrijd tegen degradant VVGA uit Amsterdam. Luckey Stroke 2 moest nog een wedstrijd uitspelen zodat kampioen HLTC 3 nog niet op het gravel kwam. Brederode 2 begon als kampioen van de derde klasse tegen het Leidse Room burg niet onverdienstelijk. De wedstrijd werd op de stand 4-1 in het voordeel van de Santpoortenaren wegens de regen ge staakt. Boele (Bred.) speelde met A. Lim een prachtige strijd. Boele nam twee maal een 4-0 voorsprong maar verloor niette min beide sets, 7-5 en 6-4. TC Zandvoort heeft zich in de derde klasse glansrijk kunnen handhaven. De degradatiestrijd tegen Donald Duck 2 werd op de stand 5-0 in het voordeel van Zandvoort afgebroken. Kampioen Heem stede 3 en degradant Duinlust een strijd tussen jong en oud, is op de stand 3-2 ge staakt. Donderdagavond speelt men nog een „mix" en zondag het heren- en da- mesdubbel. Ook de ontmoeting tussen Ja- tiloo (kampioen vierde klasse) en WOC 3 (laatste in de derde klasse) is op de stand 3-2 beëindigd. De Jatiloo-dames ex celleerden in de singles. De kampioensploegen van Bastione heb ben hun wedstrijden op weinig hoopgeven de standen moeten staken. Bastione 1 staat tegen Animo met 3-2 achter en Bas tione 4 moet zich op de stand 4-1 in het voordeel van Veritas 2 vrijwel geslagen achten. Om een plaats in de vierde klasse speel de Jatiloo 2 tegen HLTC 4. Jatiloo won drie singles en kwam voor met 3-2, maar toen de strijd gestaakt moest worden had HLTC de achterstand gereduceerd tot 3-2. Brederode 4 won tegen KNSM vijf van de zes gespeelde partijen en dit was vol doende voor promotie naar de vierde klas se. Uitgespeelde wedstrijden Brederode heeft de gestaakte ontmoe ting tegen Hilverheide 2 (2-2) uitgespeeld en met 5-3 gewonnen. Dit houdt in dat Brederode het kampioenschap heeft be haald. Maar door een protest van concur rent TOZ (Amsterdam) is het niet onmo gelijk dat de ontmoeting Brederode-TOZ die in een 5-3 zege voor de Santpoorte naren eindigde, reglementair gewijzigd wordt in een 5-3 overwinning voor dc Am sterdammers. Het een en ander is een ge volg van een minder prettige verstand houding tussen beide ploegen. Vooruitlopend op de beslissing heeft TOZ zich reeds kampioen geacht en het niet nodig gevonden om de wedstrijd te gen Kennemerland 2 uit te spelen. De stand luidt nu: Brederode 6-9, TOZ 5-7, Hilverheide 6-6 en Kennemerland 2 5-0. In de derde klasse is de ontmoeting Ready 3Groenendaal 3 op de stand 4-2 in het voordeel van Groenendaal gestaakt doch Westrust 3 dat met 5-3 de gestaakte wedstrijd van De Aemstelspelers 3 ver loor zal door het setgemiddelde niet aan degradatiewedstrijden kunnen ontkomen. Tot de laatste partij bleef hier de span ning behouden. De stand luidt hier: Afdeling 7; De Aemstelspelers 3 6-9, Groenendaal 5-5, Ready '28 3 5-4 en Westrust 6-4. In de vierde klasse won Bastione 2 de gestaakte wedstrijd van de Helderse TC 2 met 5-3 maar ook hier is de zege voor de Haarlemmers niet ruim genoeg om aan degradatiewedstrijden te ontkomen. In afdeling 7 werd Heemstede 2 door een 5-3 nederlaag tegen Ready '28 4 naar de laatste plaats verwezen terwijl Snel- lius door een 6-2 nederlaag tegen Mozaïek 4 op gelijke voet met de Heemstedenaren eindigde. De sets zullen hier de beslissing moeten brengen. In afdeling 4 luidt de eindstand: Inside 6-8 '"OC 4 6-6, Helderse TC 6-5 en Bas- l 6-5. Afdeling 7; Mozaïek 4 6-11, y '28 4 6-5, TC Heemstede 2 6-4 en S.i_-iiius 6-4. (In partijen staan Heemste de en Snellius gelijk). Ze; Kamerbeek (PSV) tweede van links verbeterde het Nederlands record 110 meter horden. Op de joto ligt de Ier Kinsella nog voor. Het elftal dat onder de naam „joh#" (spelers tot 25 jaar) in het veld kwam tegen „oud" won op de Olympische dag vrij gemakkelijk. De wedstrijd, die als van ouds het hoogtepunt moest zijn, werd een saaie vertoning, die reeds bij de rust een 4-0 voorsprong voor de jeugd te zien gaf. Na rust geloofde de jeugd het zo wel een beetje en zo konden de oudere voetballers in het laatste kwartier nog een 4-2 score bewerkstelligen. Maar veel mensen interes seerde dat al lang niet meer. Voor rust was het maar al te duidelijk dat de achterhoede van „oud" te veel aan snelheid tekort kwam om de voorhoede van „jeugd" in bedwang te houden. Vooral veteraan Terlouw kwam er niet aan te pas. Keer op keer schoten rappe spelers als Van der Kuil, Vonhoff en Schuurman langs hem en dat het bij de rust nog maar 4-0 was door Van der Kuil, Schuurman, Van der Kuil en Vonhoff was eigenlijk nog ietwat geflatteerd. Voor hetzelfde geld had het 6-0 of daaromtrent kunnen zijn. Van der Kuil tenminste miste een kans, die een van de jeugdige ballenjongens nog wel had kunnen uitbuiten. In de voorhoede van „oud" viel alleen Faas Wilkes af en toe op door zijn bekende dribbels. Maar doelpunten leverde dat le nige gepasseer niet op, omdat de VVV-er hoegenaamd geen steun kreeg van zijn mede-aanvallers Dillen, Van Ede, Timmer mans en Clavan, die het blijkbaar alleen om het sp.eelgeld te doen was. Na rust was er iets meer evenwicht om dat de jeugd het aanzienlijk kalmer aan deed. Door Van Ede en Dillen werd ten slotte nog een 4-2 score bereikt, maar in druk maken deed ook dat niet. Tien minu ten voor het einde werd Van der Klink (Blauw Wit), die was ingevallen voor Mes man, per brancard van het veld gedragen na een botsing met zijn eigen keeper, Kraak. De elftallen waren: „Oud": Kraak, Mes man (Van der Klink), Van Geen en Odenthal; Schaap, Terlouw en De Kub- ber; Van Ede, Wilkes, Dillen, Timmer mans en Clavan. „Jong": Van Dijk; Wiersma en Van der Lee (later Akkermans van Hilversum); Kreijermaat, De Koning en Althoff; Braam, Vonhoff, Schuurman, Van der Kuil en Bosselaar. Op de derde dag van de eerste testmatch tegen Engeland hebben de Nieuwzeelan- ders hard gevochten om een nederlaag te ontgaan. Aan het einde van de dag ston den zij 273 runs achter met zes wickets in handen. Met nog twee dagen voor de boeg was de score: Engeland 221 en 215 voor zes gesloten; Nieuw Zeeland 94 en 69 voor vier. Het spel had te lijden van het slechte weer. Vier keer werd wegens regen onder broken. Tussen de buien door wist Peter Richardson, de linkse openingsbatsman van Engeland, zijn score van 71 van de vorige dag te verhogen lot precies 100, zijn vijfde century in testcricket. Het was geen spectaculaire century, want ze duurde vier uur en 40 minuten, met slechts zeven vie ren. Maar ze was dan ook aangepast aan het tempo van een vijfdaagse wedstrijd. De uitslagen van de atletiekwedstrijden op de Olympische dag luiden: 400 meter heren: 1. Friedrich (W.-Dld.) 48.9 sec.; 2. Peter Higgins (G.B.) 49.4; 3. Yska (Ned.) 49.6; 4. Moerman (Ned.) 49.7. 1000 meter: 1. Reinagel (O.Did) 2.24.1 (nieuw baanrecord); 2. Smith (Nieuw-Zeeland) 2.24.2; 3. Missala (W.-Dld) 2.24.6; 4/5. Blankenstein (Ned.) en Haus (Ned.) 2.26.4. 110 meter horden: 1. Kamerbeek (Ned.) 14.4 sec. (nieuw Nederlands record); 2. Kinsella (Icrl.) 14.5 sec.; 3. Schottes (W.-Dld.) 14.6 sec.; 4. Nederhand (Ned.) 15.0 sec. 4 x 200 meter estafette dames: 1. Oost-Duits- land (Christa Stubnick, Gisela Birkemeyer- Kohler, Barbel Mayer, Gisela Richtert) 1.39.8; 2. Nederland A (Joke Claus, Ine Spijk, Ria van Kuik. Hannie Bloemhof) 1.40.6; 3. Neder land B (Els Witkamp, Ali Merison-De Jong, Dicky van Dijk, Corrie Bekker) 1.44.4. De uitslag van de landen-sprinttweekamp voor dames was: 100 meter: 1. Heather Young (G.B.) 11.7 sec., 7 pnt.: 2/3. Gisela Birkemeyer-Kohler (Oost- Dld.) en Hannie Bloemhof (Ned.) elk 11.8 sec., 41 pnt.; 4. Barbel Mayer (Oost-Dld.) 11.9 sec., 3 pnt.; 5. Ine Spijk (Ned.) 12.0 sec. 2 pnt.; 6. Shirley Pirie Hampton (G.B.) 12.4 sec., 1 pnt. 200 meter: 1. Gisela Birkemeyer-Kohler (Oost-Dld.) 24.4 sec., 7 pnt.; 2. Heather Young (G.B.) 24.5 sec., 5 pnt.; 3. Hannie Bloemhof (Ned.) 24.6 sec., 4 pnt.; 4. Barbel Mayer (Oost- Dld.) 24.8 sec., 3 pnt.; 5. Shirley Pirie-Hamp- ton (G.B.) 25.1 sec., 2 pnt.; 6. Ine Spijk (Ned.) 25.2 sec., 1 pnt. Landenklassement: 1. Oost-Duilsland 17'/2 pnt.; 2. Groot-Brittannië 15 pnt.; 3. Nederland 1114 pnt. Individueel klassement: 1. Heather Young G.B.) 12 pnt.; 2. Gisela Birkemeyer-Köhler (O.-Did.) 1114 pnt.: 3. Hannie Bloemhof (Ned.) 8'4 pnt.; 4. Barbel Mayer (Oost-Dld.) 6 pnt.: 5/6. Shirley Pirie-Hampton (G.B.) en Ine Spijk (Ned.) 3 pnt. 3000 meter: 1. Pirie (G.B.) 8.21.6; 2. Buhl (Oost-Dld.) 8.22.0; 3. Cujé (Ned.) 8.24.2; 4. Delnoye (Ned.) 8.24.6; 5. Roovers (Ned.) 8.36.6. De uitslag van het slotnummer, een spring concours, was: 1. Wouters van de Oudenweyer op „Rebel" 0 ft., 82 seconden: 2. Philips op „Schwartzrossel" 0 ft., 92 sec.; 3. Uytendaal op „Hanko" 3 ft., 115.2 sec.; 4. mej. Irene Jansen op „Adelboom" 3 ft., 131 sec.; 5. mej. Erts op „Tatjana" 4 ft., 75.1 sec.; 6. mej. Mady Koster op „Axel" 4 ft., 88.1 sec. Het onderdeel wielrennen, bestaande uit een sprint tussen de amateurs Cruchet (Frank rijk), Melby (Denemarken), Captein en Ger ritsen (beiden Nederland) en een achtervol ging tussen Schulte en Peter Post werd we gens de regen afgelast. In de HVB worden de laatste wetlstrij. den onder grote spanning gespeeld. Er vielen op de natte zondag enkele belang rijke beslissingen. Zo werd Hoofddorpse Boys kampioen van de HVB door een ma gere een-nul overwinning op EDO 4 en Re- nova promoveerde naar de eerste klasse dank zij een twee-nul overwinning op VSV 4 en het gelijke spel tussen EDO 5 en DIO 2. Nadat Hoofddorpse Boys verleden week reeds met twee-een had gewonnen van EDO 4 om het algehele kampioenschap van de HVB, werd gisteren de kroon op het werk gezet. Met een-nul, dank zij een doelpunt van Bakkenoven in de tweede helft, wonnen ook nu de Hoofddorpers en behaalden dus het algeheel kampioen schap in de afdeling Haarlem. De strijd om twee plaatsen in de eerste klasse werd voortgezet en het resultaat is dat Renova promoveerde. Renova klopte VSV 4 met twee-nul. Uit een strafschop gaf Soellaart Renova de leiding waarna De Graaf nog voor rust de stand op twee nul bracht en hierin kwam geen wijziging, VSV 4 behoudt echter nog een goede kans, omdat DIO 2 en EDO 5 tegen elkaar ge lijkspeelden (0-0). De stand is: Renova 2-4, VSV 4 2-2, EDO 5 2-1, DIO 2 2-1. In groep b van de derde klasse kampi oenen is de positie van DSOV aanmerke lijk sterker geworden, omdat deze ploeg de tweede overwinning behaalde. Met zes twee werd ADO 3 verslagen. Maar het laatste woord is nog niet gesproken. EHS 2 zegevierde nl. over DCO 4 met negen- vier, zodat alles nog mogelijk is. De stand is: DSO V 2-4, ADO 3 2-2, EHS 2 2-2, DCO 4 2-0. In de gewone competitie werd in de eer ste klasse B het Heemskerkse ADO 2 tot degradatie gedoemd, omdat TYBB 2 en Kennemers 3 tegen elkaar driedrie ge lijk speelden. Voorts won TYBB in de za terdagmiddag competitie van VEW 2 in de tweede klasse met twee-nul en werd afdelingskampioen. EHS heeft alleen de leiding genomen in de hoofdklasse van de honkbalcompetitie. Zelf wonnen de Haarlemmers in een slagfeest te Rotterdam van Sparta en OVVO kreeg door een gestadige regen geen kans de wedstryd tegen HHC te voltooien. EDO versloeg een bedroevend slecht spelend Volewijckers met 7-0. Schoten verwijderde zich een stukje van de onderste plaats door medegegadigde VVGA met 4-2 te verslaan. Het was de eerste hoofdklasse-overwinning van Sauer. Op de helft van de competitie valt er slechts één ding te constateren en dat is, dat er over het algemeen zeer slecht wordt gehonkbald door de hoofdklassers. Uitzonderingen zijn EHS, OVVO en EDO. Deze ploegen spelen eindelijk met de juiste instelling, al moet EDO er voor oppassen, dat het niet te nonchalant gaat spelen, als de tegenstander zwak blijkt. De overige ploegen hebben de juiste opstelling nog niet gevonden of missen enthousiasme. De K.N.H.B. gaat voor het eerst een bekercompetitie verspelen. Er is ingeschreven door 42 verenigingen een groot succes maar onder die verenigingen komt VVGA niet voor. Aanvankelijk dacht men, dat men bij de Amsterdammers vergeten was in te schrijven. Maar bij nadere informatie bleek, dat de Amster dammers aan één wedstrijd in de week genoeg hadden en dat men er niet aan dacht, om alsnog mee te doen. En dan te bedenken, dat het streven van de gehele honkbal wereld erop gericht is, zoveel mogelijk wedstrijden te spelen! De stand in de hoofdklasse is: EHS 6-10 Schoten 7-6 OVVO 5-8 De Volewijckers 7-6 EDO 7-8 VVGA 7-4 Sparta 6-6 HHC 5-2 Hoe wisselvallig honkbal is, hebben de ploegen van EDO en de Volewijckers kun nen ondervinden. De vorige week speelde EDO een zeer matige wedstrijd tegen staartclub HHC, terwijl de Amsterdammers OVVO op een schitterende wijze partij gaven. Zaterdagmiddag echter was EDO de prima spelende ploeg en de Volewijckers stelden in alle onderdelen van het spel teleur. Het slaan was zeer matig, want hoe wel Peters een behoorlijk werper is, zijn de twee honkslagen van de Amsterdam mers toch wel een zeer pover resultaat. Het werpen van De Wilde en Boom stond ook niet op hoog peil en vooral het veldspel was bedroevend slecht. Daar stak het Haarlemse fielden wel bijzonder gunstig bij af. Slechts een klein foutje werd er gemaakt. De grote man van de EDO- defensie, Leo Kops, was afwezig, maar De Nieuwe nam zijn taak op een schitterende wijze waar, terwijl Feenstra het derde honk feilloos beheerde. In de derde innings begon de aftakeling van de Volewijckers-defensie. Van Bergen kwam door een fout op het eerste honk, stal het tweede en Molleman zorgde er met een keiharde line-drive voor, dat Van Ber gen scoorde (1-0). Hoewel er geen honk- slag meer werd geslagen, werd de EDO- voorsprong toch vergroot tot 4-0 door een serie blunders van het Volewijckersveld. Bovendien liet De Nieuwe het publiek in die periode genieten van zeer tactisch honklopen. In de zevende innings kreeg Molleman een worp van De Wilde zo goed op zijn knuppel, dat zijn in het linksveld geplaat ste tik goed was voor een rondje. Hierna nam Boom het werpen over, maar ook hij miste de steun van zijn velders, speciaal die van zijn catcher, die met hel tweede en derde honk bezet, finaal over het derde honk gooide en toen was de strijd voor EDO gestreden (7-0). Bij de wedstrijd VVGASchoten werd ook een homerun geslagen en wel door veteraan Holewijn, die daarmee de stand op 4-1 bracht, want de Haarlemmers had den in de eerste slagbeurt al een 3-0 voor sprong genomen, die nog was vergroot tot 4-0. Ook Klooster liet nog wat vuurwerk zien door een driehonkslag te slaan. Pitcher Sauer van Schoten wierp 6 maal 3 sl., 3 maal 4 w. en kreeg 4 honkslagen tegen. EHS maakte van haar trip naar Rotter dam een slagfestijn. Niet minder dan der tien honkslagen lieten de Haarlemmers van hun knuppels ketsen. Oosterbaan en Jole namen er ieder drie voor hun reke ning. Sparta-pitcher De Koning zal van nacht wel van Houtkamp gedroomd heb ben, want de Haarlemmer sloeg een honk- slag, een tweehonkslag en als bekroning een homerun. Pitcher Schuitenmaker be gon niet zo overtuigend, maar herstelde zich, hoewel zijn velders hem nog wel eens in de steek lieten. Uitslag: 15-3. In de eerste klasse doen de uitslagen denken aan korfbal. ABC versloeg UW in Utrecht met 17-14, terwijl Blauw Wit met 11-9 verrassend over WVHEDW zegevier de. Ajax versloeg Kennemerland met iets meer normale cijfers: 7-3. HCK raakte haar tweede plaats kwijt, omdat de regen in de wedstrijd tegen staartploeg TYBB spelbreker was. De stand is: Ajax ABC HCK ABC Blauw Wit 6-12 6-7 5-6 6-7 6-6 WVHEDW U V V Kennemerland TYBB 4-4 5-4 7-3 5-2 Kennemerland begint ingespeeld te raken. Want hoewel de wedstrijd tegen leider Ajax niet tot een goed einde ge bracht kon worden en het veldwerk nog wel eens wat te wensen liet, gaf de ploeg goed tegenstand. Ajax profiteerde in de eerste innings goed van veldfouten en stond na drie slagbeurten met 4-0 voor. Deze voorsprong werd vergroot in de zesde inning tot 7-0. Toen vond Kennemerland zijn balans en in de gelijkmakende slag beurt zette het de Ajax-defensie onder grote druk. Hans Winter kwam door een fout op de honken, schoof twee honken op door een honkslag van Siekman en toen Ajax-midvelder Prins op een hoge tik van Noorda geen vat kreeg, was de stand 7-1, Van de Wal gaf daarop een honkslag en toen er ook nog een foutje gemaakt werd. was de stand: 7-3. In de strijd om een plaats in de hand balhoofdklasse heeft de kampioen van West A heren Aalsmeer tegen het Arn hemse Esca de laatste kans met beide han den gegrepen. Esca werd met 7-6 ver slagen en de westelijke kampioenen wach ten nu op een misstap van Swift dat het Rotterdamse Dynamo liefst met 15-3 ver sloeg. Het Amsterdamse Amstel startte in de promotiecompetitie uitstekend en ver sloeg het Haagse Turnlust met 3-1. De standen in de promotiecompetitie luiden nu: Heren: Swift Aalsmeer V en K (Gieterveen) Esca Volt 3—6 3—4 3—4 4—4 1—0 Dynamo Dames: V en K (Groningen) Amstel Turnlust Olympia 4-0 2-3 1-2 2-1 1—0 De promotie-competitie om een plaats in de districts tweede klasse kan zondag beginnen. De Haarlemse kampioen HOC zal spelen tegen de kampioen van Am sterdam APGS en de kampioen van de af deling Utrecht, het Hilversumse HHC. In het voorstadje van Parijs, Villenom- bre, heeft het Nederlandse handbalteam, dat in een week drie landenwedstrijden moet spelen, met klein verschil 13—11 van Frankrijk verloren. Bij de rust hadden de Fransen een 53 voorsprong. Even zelfs hebben onze landgenoten met 8—7 in de tweede helft voorgestaan, maar de energie ke aanvallen van de Fransen in de laatste fase van de strijd bracht hen de zege.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 8