Beslissingswedstrijden voor kwart finales lijken nu al waarschijnlijk Doelman McDonald voorkwam een Engelse nederlaag Wilskrachtig West-Duitsland liep 20 achterstand in Frankrijk dolf het onderspit tegen geharde Joegoslaven Gelukkige zege van Rusland op sterkere Oostenrijkers kerko fl350 EINDTOERNOOI WERELDTITEL VOETBAL VOORTGEZET Braziliaanse ploeg zonder zwakke plekken Gelijkmaker door een fantastisch schot van Helmut Rahn Twee doelpunten vlak voor het einde Oostenrijk, dat de strijd veelal beheerste, nu uitgeschakeld dffitöe ar dé/rat 13 Reacties Na rust matig Uitslagen en standen Resterend voetbalprogram ma definitief vastgesteld In veilige handen in pcuw/qrifa Noord-Ieren verspeelden hun voorsprong en verloren van Argentijnen (3-1) Gaston Barreau overleden Paraguay rehabiliteerde zich tegen de Schotten Zege van 3-2 in Norköping Mexico dwong Wales vlak voor tijd gelijk spel af John Charles stelde teleur Pellenaars geen ploegleider in Tour de France DONDERDAG 12 JUNI 1958 De eerste beslissing is gevallen in het eindtoernooi om jiet wereldkampioenschap-voetbal. Oostenrijk verloor in groep 4 met 20 van Rusland en werd daardoor uitge schakeld voor een plaats in de kwart-finales. De Oosten rijkers zijn tot dusverre bijzonder onproduktief geweest: in twee wedstrijden scoorden zij geen enkel doelpunt, jn het duel met Rusland werd zelfs een strafschop ge mist. De Britse ploegen traden woensdagavond aan tegen Zuid-Amerikaanse teams. Het resultaat was negatief. De Zuid-Amerikanen wonnen twee wedstrijden en de beide overige duels eindigden in een gelijk spel. Enge land, dat een 00 score bereikte tegen Brazilië, was daarmee nog het meest gebaat. De opmerkelijkste presta ties verrichtten ongetwijfeld titelhouder West-Duitsland en Joegoslavië. West-Duitsland zag kans om met een verbeten wilskracht een 20 achterstand tegen Tsjecho- slowakije weg te werken de „mannschaft" bleef daar door op de eerste plaats in groep 1 en Joegoslavië versloeg, niet geheel onfortuinlijk, Frankrijk (32), dat de Zuidamerikaanse kampioen Paraguay op de eerste dag naar een 73 nederlaag had gespeeld. De Joegoslaven dankten dit resultaat vooral aan het voor treffelijke spel van doelman Beara. Doordat Argentinië en Paraguay wonnen van respectievelijk Noord-Ierland (13) en Schotland (23) en Tsjechoslowakije en Mexico gelijk speelden tegen West-Duitsland (22) en Wales (11), is er nu nog slechts één ploeg zonder winstpunt, Oostenrijk. De spanning is dus in alle groe pen toegenomen en waarschijnlijk zullen op 17 juni be slissingswedstrijden moeten worden gespeeld om nog enkele kwart-finalisten aan te wijzen. Colin McDonald is de held van EngelandBrazilië ge worden. Wat de katachtige, verbazend snelle en bijzonder resolute doelman van de Engelse ploeg woensdagavond in het Nye Ullevy-stadion in Göteborg heeft laten zien, was werkelijk ongelooflijk. Het was voor de Braziliaanse voor- waartsen om wanhopig van te worden. Wanneer zij na hun langdurige combinaties eindelijk eens tot een schot kwamen, dan was er steeds weer de donkerblonde Burn- ley-doelman, die zich in de baan van het schot wierp om even later de bal in dc handen te klemmen. Wat Colin McDonald heeft gedaan grensde aan het wonderbaarlijke. Tot vier, vijf maal toe voorkwam hij op onnavolgbare wijze en dank zij zijn reacties, zeker schijnende doelpun ten. En het is dan ook, in eerste instantie althans, aan de Engelse doelman te danken dat het team van Billy Wright ongeslagen is gebleven. Zo goed als McDonald speelde, zo slecht waren de voor- waartsen van het Engelse team ditmaal. Nu kan men aan roeren, dat linksbuiten Tom Finney onvoldoende werd rervangen door A'Court. maar zeker is dat het niet uit- iluitend aan het matige spel van de Liverpool-speler heeft [elegen, dat doelpunten uitbleven. Opnieuw is aangetoond, iat men ook in Engeland heus wel weet wat een midden voorprobleem is, want keer op keer moest Kevan zijn Braziliaanse stopper. meerdere erkennen in de Dat Brian Douglas, de rechtsbuiten, waarin men zo graag een tweede Stanley Matthews ziet, nog heel veel zal moeten leren voordat hij de klasse van de „maestro" ook maar heeft benaderd, is eveneens duidelijk geworden. Neen, die duizend Britse matrozen van de drie tor pedoboot jagers, die een officieus bezoek brengen aan Göteborg keken niet vrolijk toen zij het stadion verlieten. En ze hadden er echt alle reden voor. Het is dus niet gelukt, de inwoners van „klein Londen", zoals de inwoners van Göteborg hun stad zo graag noemen, heb ben het niet mogen meemaken. Hun favo- iieten zijn er niet in geslaagd de Brazilia nen de verwachte nederlaag toe te brengen. En ze hebben genoten, die kleine 45.000 toeschouwers op de tribunes. De homogene Braziliaanse ploeg kende geen zwakke plekken. Elke speler beschikte over een dosis techniek die ruim voldoende was om met de bal te doen wat hij maar wilde. Grootmeester was de 29-jarige Didi. Deze soepele speler stond steeds weer in het middenveld om de Braziliaanse aanvallen te helpen opbouwen, zodra de bal echter in het Britse strafschopgebied was, kon men ook daar Didi vinden, die dit dank zij zijn grote uithoudingsvermogen de gehele wed strijd kon volhouden. Na goed een kwartier spelen kreeg Colin McDonald de kans om zich voor het eerst in deze wedstrijd te onderscheiden. Joel, de Braziliaanse rechtsbuiten, kwam onver wacht vrij voor de Engelse goal. Bliksem snel dook Colin omlaag, toen Joel zijn schot loste en tot verbazing van de Braziliaan grabbelde hij de bal nog uit de hoek. Nog geen minuut later volgde een tweede save. Nu was het middenvoor Mazzola, die met een harde en geplaatste kopstoot uit vrije positie zou gaan scoren. Als een panter dook McDonald naar rechts en met één hand greep hij de bal. De eerste gevaarlijke Engelse aanval kwam pas in de 30ste minuut. Eindelijk had rechtsbuiten Douglas met een snelle sprint zijn tegenstander verslagen, vanaf de doellijn trok hij de bal terug op Robson, din rechtsbinnen. De bal kwam echter een meter achter de goed meegekomen Engels man, zodat Santos gemakkelijk kon in grijpen. Tweemaal nog moest McDonald in deze eerste helft schoten van dichtbij uit zijn doel houden. Kort voor de rust verrichtte hij zijn fraaiste redding. Na een diagonaal schot kon McDonald de bal nog net uit zijn doel houden. Hij stompte het leer ech ter voor de voeten van de Braziliaanse rechtsbinnen, die meteen op de ongedekte linkerhoek van het doel vuurde. Hoe Mc Donald het klaar speelde, heeft waarschijn lijk niemand begrepen, maar voor de bal de doellijn kon passeren, was het leer al afgestoten op het lichaam van de Engelse doelman. Even leek het erop, dat de Engelsen na de rust zouden pogen de beslissing te for ceren. Maar iedere aanval van de voor hoede liep vast op de sterke verdediging van de Zuid-Amerikanen. Bijna hadden de Brazilianen even later echter de leiding genomen. Middenvoor Mazzola tikte de bal °ver linksback Banks en kopte de bal daarna buiten bereik van McDonald juist naast het doel. Mazzola kon het overigens kennelijk niet al te best vinden met de Engelse stopper. Hfj mocht van geluk spreken, dat het oog van arbiter Dusch niet op hem gericht was toen hy, terwijl dc bal in bezit van de Engelse aanvallers was, Billy Wright van achteren met de knie bewerkte. De Brazilianen, noch de Engelsen kwa men hierna tot goede en gevaarlijke com binaties. Hoewel de Brazilianen enkele minuten met een man minder moesten spelen middenvoor Mazzola had last van kramp en werd buiten het veld gemasseerd slaagden de Britse voorwaartsen er toch niet in hun gewone vorm terug te vinden. Met 0-0 kwam dus het einde. En daar had iedereen, die de wedstrijd gezien had, ook wel vrede mee. Billy Wright, aanvoerder en spil van Engeland, die ook tegen Brazilië weer een rots in de branding was. De uitslagen van de gisteren gespeel de wedstrijden waren: Groep I: TsjechoslowakijeDuitsland 22 (rust 2—0). ArgentiniëNrd. Ierland 31 (rust 1-1). De stand is: 1. W.-Duitsland 2. Argentinië 3. Nrd. Ierland 1 1 0 1 0 1 3 5—3 2 4—4 10 12 2—3 4. Tsjechoslowakije 2 0 111 23 Groep 2: ParaguaySchotland 32 (rust 21). Frankrijk—Joegoslavië 2—3 (rust 1—1). De stand is: 1. Joegoslavië 2 1 1 0 3 4—3 2. Frankrijk 2 I 0 1 2 9—6 3. Paraguay 2 1 0 1 2 6—9 4. Schotland 2 0 1 1 1 3—4 Groep 3: MexicoWales 1— 1 (rust 0—1). De stand is: 1. Zweden 1 1 0 0 2 3—0 2. Wales 2 0 2 0 2 2—2 3. Hongarije 1 0 1 0 1 1—1 4. Mexico 2 0 1 1 1 1—4 Vandaag wordt de wedstrijd Zwe- denHongarije gespeeld. Groep 4: BraziliëEngeland 00. Oostenrijk—Rusland 02 (rust 0-1). De stand is: 1. Brazilië 2 1 1 0 3 3—0 2. Rusland 2 1 1 0 3 4—2 3. Engeland 2 0 2 0 2 2—2 4. Oostenrijk 2 0 0 2 0 0—5 Het programma voor zondag 15 juli is: Groep 1: West-DuitslandNoord- Jerland, ArgentiniëTsjechoslowakije. Groep 2: ParaguayJoegoslavië, FrankrijkSchotland. Groep 3: ZwedenWales, Mexico Hongarije. Groep 4: BraziliëRusland, Oosten rijkEngeland. Het organisatiecomité van het eindtoer nooi om het wereldkampioenschap heeft nu het resterende programma definitief vastgesteld. De eventuele beslissingswedstrijden voor een plaats in de kwart-finales worden op dinsdag 17 juni gehouden in Malmö (groep 1), Eskilstuna (groep 2), Stockholm (groep 3) en/of Gothenburg (groep 4). De kwart-finales, donderdag 19 juni, werden als volgt ingedeeld: Malmö (kl): winnaar groep 1nr. twee groep 2. Noor- koping (k2): winnaar groep 2nr. twee groep 1. Stockholm (k3): winnaar groep 3 nr. twee groep 4. Gothenburg (k4): winnaar groep 4nr. twee groep 3. Het programma voor de halve finales (24 juni) is: Gothenburg: winnaar klwinnaar k3. Stockholm: winnaar k2winnaar k4. De wedstrijd om de 3de prijs wordt op 28 juni in Gothenburg gehouden en de fi nale op 29 juni in Stockholm. Keeper McDonald de enorm vaar dige doelman van Engeland is de aanstormende Braziliaan Nato te snel af. Ook in zovele andere situaties bleef McDonald de baas, waarbij hij steeds groter bewondering verwierf bij 51.000 toeschouwers. De Westduitse ploeg, voortreffelijk op het eindtoernooi voorbereid, heeft zich in het stadion van Ilelsingborg weer een ech te „cup-fighter" getoond. Evenals zondag in het duel tegen Argentinië kreeg de „mannschaft" in de strijd tegen Tsjecho slowakije een achterstand, die beslissend leek. Twee-nul was de stand bij de rust in het voordeel van de superieure Tsjechen. Maar in de tweede helft ge schiedde het wonder: de Duitse ploeg, ge stimuleerd door het voortreffelijke spel van ere-aanvoerder Fritz Walter, vocht grimmig en verbeten terug, verhoogde het tempo en bereikte tenslotte zowaar nog Buzek, de Oostenrijkse midvoor die het zich veroorloofde bij een 1achter stand van zijn ploeg een strafschop te missen. De Russen wonnen met 20. De Franse ploeg, die in de openings wedstrijd tegen Paraguay zo'n overweldi gende indruk had gemaakt, is er niet in geslaagd deze prestatie tegen de geharde en technisch uitstekend onderlegde Joego- De Russen hebben in Boras, waar 22.000 kijkers in het Ryavallenstadion een plaats je hadden gezocht, met een vrij fortuin lijke 2-0 overwinning het team van Oos tenrijk uitgeschakeld. Doelpunten van II- jin (in de 15de minuut) en Valentin Iva- nov (61ste minuut) betekenden de knock out voor de vertegenwoordigers van de Weense voetbalschool, die door een over winning in hun derde wedstrijd tegen En geland zondag niet meer gered kunnen worden. Ongeveer driekwart van de wedstrijd beheersten de Oostenrijkers het midden veld en zij schiepen zich gedurende de ge hele speeltijd vele kansen. Maar Buzek kon nog zulke venijnige schoten lossen en Körner en Senekowitsch konden nog zo vlot langs hun belagers switchen, alle aan vallen strandden voortijdig op de voeten van de Russische verdedigers of in de handen van Jashin, die zijn doel weer op grootse wijze verdedigde. Alvorens Iljin zijn ploeg de leiding gaf hadden de Oostenrijkers al met 2-0 kun nen voorstaan. Vooral Senekowitsch was heel ongelukkig bij de kansen die hij kreeg. Twee maal kwam hij met de bal alleen voor de Russische „tijger", beide keren miste hij. Na een kwartier spelen kreeg Iljin het Ieder dank zij 'n misverstar-' tussen Stotz en Hanappi te pakken en in het volgende ogenblik was doelman Schmied kansloos verslagen. De Oostenrijkers bleven in het veldspel daarna de toon aangeven. Met fraai driehoeksspcl werden de aanvallen opgebouwd en duidelijk werd het over wicht uitgedrukt in de hoekschop-verhou ding 8 tegen 4 voor Oostenrijk bij de rust. Het tweede Russische doelpunt kwam na ongeveer een kwartier in de tweede helft. Eveneens als gevolg van een dekkings- fout van de mannen van Josef Argauer. Hoe het kwam weet nog niemand, maar ineens stond Valentin Ivanov moederziel alleen met de bal voor de radeloze Schmied. Nog kwam er geen verandering in de ver houding in het veld, maar Jashin bleef de situatie beheersen met enkele uitstekende reddingen. De beste Oostenrijkers waren Hanappi, Köller en Horak. Bij de Russen waren behalve de ongenaakbare Jashin, die het onder andere klaar speelde een straf schop van Buzek te stoppen, middenvoor Simonian en linkshalf Salnikov de uitblin kers. slaven te herhalen. In de eerste helft hand haafden de „haantjes" zich, maar na rust schoten hun tegenstanders een keer meer raak en wonnen met de oneven goal. De Fransen vielen onmiddellijk aan en verkregen een corner. Bij een volgende aanval schoof Kopa de bal naar Piantoni, die op de linkervleugel doorbrak en een voorzet gaf naar de iets achtergebleven Fontaine. De Franse „kanonnier" maak te geen fout en opende de score in de vier de minuut. Verwoede Joegoslavische tegenoffensie ven volgden, maar de Franse verdediging hield stand, zij het met moeite. De Joe goslaven combineerden uitstekend, maar kwamen niet in een gunstige schietpositie. Tot Remetter in de 16de minuut een schot niet ver genoeg kon wegstompen en rechts buiten Petakovic de bal kon bemachtigen en scoorde (1-1). In de tweede helft namen de Fransen het initiatief, doch konden tegen de ver beten Joegoslavische verdediging hun aan vallen niet afwerken. En na ruim een kwartier waren het de Joegoslaven die de leiding namen door toedoen van Veselino- vic. De Fransen gaven zich niet gewonnen en vijf minuten voor het einde maakte Fontaine zijn tweede doelpunt uit een pass van Kopa met een schot langs de uitlopende keeper Beara. Maar twee mi nuten later hernam Joegoslavië de leiding toen Veselinovic van korte afstand in schoot. Furieuze Franse aanvallen in de laatste minuten konden in de stand geen verandering meer brengen. Advertentie een 2-2 score. Een triomf van de wils kracht. Het was kil en regenachtig in Helsing- borg. De 28.000 toeschouwers, onder wie de sportieve Zweedse koning Gustaaf II Adolf, zaten huiverend weggedoken in hun jassen. De klimatologische omstandighe den waren dus gunstig voor de Duitsers. En in de eerste fase waren zij dan ook duidelijk sterker. Prachtige combinaties werden opgebouwd, vooral door Rahn en Walter, maar de dekking der Tsjechen was scherp en de bewegelijke middenvoor Uwe Seeler kreeg daardoor nauwelijks een schietkans. Na 23 minuten kwam tenslotte het eer ste doelpunt. Spil Erhardt speelde slor dig terug op Herkenrath. De Tsjechische linksbinnen Feureisl doorzag de situatie goed. Maar voor hij de kans kreeg om te schieten drukte Herkenrath hem tegen de grond. Rechtsbinnen Dvorak had daarna uiteraard geen moeite met de strafschop (0-1). Het succes stimuleerde het Tsjechische team en maakte de Duitsers nerveus. De strijd werd dan ook zeer eenzijdig. Links buiten Zikan bekroonde tenslotte het over wicht na 42 minuten met een tweede tref fer (0-2). Nadat de Tsjechen na de rust overrom pelend waren begonnen, kwam dus ver rassend het herstel der Duitsers. In feite na 14 minuten, toen Schafer de achter stand met een „Engels doelpunt" uit een hoekschop van Walter duwde hij doel man Dolesji met bal en al over de lijn tot 2-1 terug bracht. Fel laaide de strijd op. Het tempo der Duitsers werd ongemeen hoog en vooral Walter onderscheidde zich met prachtige passes. De Tsjechen werden teruggedron gen, maar konden tenslotte een gelijke score niet voorkomen. Het doelpunt werd na 25 minuten gescoord daar Rahn een fantastisch hard schot van 20 meter afstand, dat Dolesji geen kans op verweer bood. In de resterende fase bleef Duitsland sterker, maar Rahn vrij staande, drie meter voor het doel verzuimde de kans op de zege door hard tegen de Tsjechische doelman aan te schieten. Toen de Noord Ieren in de wedstrijd te gen Argentinië na een overrompelend ope ningsoffensief de leiding namen, kon nie mand van de 14.000 toeschouwers, die naar het plaatselijk stadion van Halmstad wa ren gekomen, vermoeden, dat het toch de Argentijnen zouden zijn, die zegevierend uit de strijd te voorschijn zouden komen. Het werd zelfs een overtuigende zege met 3-1. Een uitstekende prestatie van de snel le Zuid-Amerikanen, die pas na 25 minu ten in hun spel kwamen. In deze periode waren de Ieren met hun lange passes naar de vleugels uiterst gevaarlijk. Al na drie minuten keken de Argentij nen tegen een achterstand aan. Een goed geplaatste hoekschop van rechtsbuiten Bingham werd feilloos door linksbuiten McParland de beruchte McParland die tijdens de Cupfinale van 1957 de vijande lijke doelman torpedeerde, ingekopt. Na een klein half uur veranderde het spel- beeld. De ploeg van Argentinië werd lang zaam maar zeker de baas op het midden veld. De gelijkmaker kwam na 38 minuten door een strafschop van Corbatta voor een vrij ongelukkige hands. De druk op het Ierse doel bleef ook na de hervatting toe nemen en het duurde niet lang voor Ar gentinië de leiding nam. In een van de flitsende aanvallen kreeg Menendez de bal toegespeeld en toen volgde een solo, waarvoor de Ierse achterhoede geen stop middel vond (2-1). Nog geen vijf minuten later 'mn rechts binnen Avio een mooie voorzet van Cor batta langs Gregg koppen en daarmee was Noord Ierland verslagen. Het ging er in de resterende tijd nog maar om of het 3-1 zou blijven of 4-1 zou worden, want de Ierse aanvallers kwamen er niet meer aan te pas. Het wanhopige verdedigen van de met de rug tegen de muur gedrongen Britten had in zoverre succes, dat het in derdaad 3-1 bleef. Blanchflower en Gregg waren de beste Ierse spelers. In Parijs is op 74-jarige leeftijd de heer Gaston Barreau overleden, president van de keuzecommissie van de Franse Voet balbond. Hij was een jaar geleden geope reerd en sinds een maand gaf zijn gezond heidstoestand weer aanleiding tot onge rustheid. Na een ietwat verrassende overwinning op Schotland en de Franse nederlaag te gen Joegoslavië, mag de Zuidamerikaan se kampioen Paraguay wederom hopen op een plaats in de kwartfinales. De ploeg speelde in Norköping voor 12.000 toeschou wers een klasse beter dan zondag tegen Frankrijk. Paraguay heeft in het algemeen verre weg de beste kansen gehad. Iedere voor waarts schoot uit elke positie, terwijl bij de Schotten alleen Collins en Mudie blijk gaven van schutterstalenten. De Paraguezen begonnen met een over rompelend offensief, dat in de derde mi nuut resulteerde in een fraai doelpunt van de rechtsbuiten Aquero. In de hele eerste helft waren zij in de meerderheid, maar toch konden de Schotten in de 24ste mi nuut gelijk maken door hun midvoor Mu die uit een pass van de rechtsbuiten Leg- gat. Een serie snelle Paraguese aanval len volgde en een halve minuut voor rust gaf de linksbinnen Re zijn ploeg de leiding. In de tweede helft werd de strijd met onverminderde hevigheid voortgezet. Drie corners op het Paraguese doel leverden niets op, maar in de 25ste minuut forceer den de Paraguezen op hun beurt een cor ner en hieruit scoorde rechtsbinnen Paro- di. Een minuut later reduceerde de Schot se rechtsbinnen Collins de achterstand tot 2-3 met een schot van verre afstand. On danks hun vertwijfelde pogingen slaagden de Schotten er niet in de Paraguese ver dediging te overmeesteren en het einde kwam met een verdiende zege van de Zuidamerikaanse kampioenen. Mexico heeft in het Solna-stadion bij Stockholm in een aantrekkelijk duel-ver rassend een 1-1 score bevochten op Wales. De Zuidamerikanen bereikten dit resul taat overigens pas in de voorlaatste mi nuut, toen rechtsbuiten Belmonte een fel offensief bekroonde met een harde kopbal waarop doelman Kelsey onmogelijk kon reageren. De 15.000 toeschouwers hebben zich bij deze wedstrijd beslist niet verveeld, want er was voortdurend weinig krachtsver schil. Beide ploegen kregen enkele goede scoringskansen, doch er werd over het al gemeen slecht geschoten. Zelfs de be faamde middenvoor van Wales, John Charles stelde teleur. Wales opende na 33 minuten de score met een hard schot van linksbinnen Ivor Allchurch, dat de uitstekende doelman Car bajal geen kansen op verweer bood (0-1). In de tweede helft beheersten de Britten de strijd korte tijd. John Charles kreeg in die periode een goede scoringskans, maar zijn schot vloog langs het doel. Mexico herstelde zich echter prachtig. Zelfs de kanthalves Flores en Cardenas drongen enkele keren fel op. En in het laatste kwar tier werd Wales tenslotte geheel terug ge drongen. Doelman Kelsey redde tweemaal fraai bij schoten van Flores en Blanco, de lat voorkwam zelfs een treffer toen Gonzales vijf minuten voor tijd een ver vaarlijke kopbal inzond, maar uiteindelijk scoorde Belmonte toch het doelpunt, dat de Zuidamerikanen volkomen verdienden (1-1). Naar wij vernemen heeft de sportoom- missie van de KNWU in verband met een bericht in een ochtendblad, waarin Kees Pellenaars verklaart dat hij niet als ploeg leider naar de Tour de France zal gaan en dat hij niets meer met de sportoommis- sie te maken wil hebben, zich tot Pelle naars gewend met het verzoek mee Ie de len of dit bericht al dan niet juist is. In het telegram wordt omgaand antwoord verzocht. Een heftig verontwaardigde Kees Pelle naars vertelde ons dat hij niet naar de Tour de France zal gaan als ploegleider van de door de sportcommissie van de KNWU samengestelde ploeg. „De heren van de sportcommissie hebben gemeen-4 er een rommel van te moeten maken", zei Pellenaars. „Daar pas ik voor. Toen de Luxemburgse bond op 9 april de KNWU een brief zond en ik enkele dagen daarna hier naar informeerde, werd mij verteld, dat alles al akkoord was. Op 26 mei was er bij de Luxemburgers echter nog een be richt van de KNWU ontvangen. Dat is fout. Nu ze dit wisten en beseften dat het fout was, verzochten zij mij om de zaken in Luxemburg te regelen. Dat had ik ook wel gedaan als de sportcommissie nu niet wéér een grote fout had uitgehaald met de sa menstelling van de ploeg". Pellenaars vertelde er nog bij, dat men niet meer kon spreken van een voorlopige terugtrekking. „Ik ben niet van plan met deze heren verder in zee te gaan". Ook de vertrouwensman in de Tour de France, de Brabantse consul P. van Ierlandt, heeft zich teruggetrokken. Tevens heeft hij de KNWU bericht, niet meer de functie van consul op zich te willen nemen. Wout Wagtmans, een van de acht aan gewezen renners, zal in de Tour niet star ten. Hij heeft reeds verscheidene contrac ten getekend voor stayerwedstrijden in die periode.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 15