Veiligheidsraad stuurt Libanon waarnemers OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HET WEER Zorgvuldig voorbereide invasie op N.-Celebes lijkt aanstaande Soustelle naar Parijs ontboden Kritieke toestand op Cyprus 'MORRIS' Vandaag een groep uit Jeruzalem en later een particuliere delegatie J. j. VAN KOOIEN J)e Gaulle wijst Salan en Comité te Algiers terecht Feestelijkheden afgelast, verloven ingetrokken Weer een le&vliegtuig verongelukt WELK WEER KRIJGEN WE ZONDAG? Droog weer Voorzitter Verblifa over de helmenaffaire LANGER UITSTEL ZOU TE KOSTBAAR ZIJN Eisenhowers wet op de wederkerige handel )ee "'UK"'" wjoref/ouDt'f/J De honderdduizend op 21237 Ruslands nationale reserve wordt sterk uitgebreid Het woord is aan Franse ambassadeur deze week terug naar Tunis Drie kleuters gedood „De ruimtelijke ontwik keling van Nederland in een nieuw Europa" Koninklijk gezin naar de Middellandse Zee 72e JAARGANG No 281 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 12 JUNI 1958 Haarlems Dagblad 303e JAARGANG No 129 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman ALGIERS (Reuter) Premier De Gaulle heeft Jacques Soustelle, de voor malige gouverneur-generaal van Algerije, uitgenodigd vandaag naar Parijs te ko- pen, zo heeft een woordvoerder van het „Comité voor openbaar welzijn voor ge heel Algerije" bekendgemaakt. Volgens hem verwacht Soustelle twee of drie da gen in de hoofdstad te blijven en dan naar Algiers terug te keren. Waarom De Gaulle Soustelle heeft ontboden is niet be kendgemaakt. Soustelle, een voormalig medewerker van De Gaulle, heeft in het blad „Carre- four" verklaard, dat De Gaulle door zijn beroep op broederschap van de „tien mil joen volwaardige Fransen" in Algerije als staatshoofd de zegen van Frankrijk aan de revolutie in Algerije heeft gegeven. PARIJS De Gaulle heeft generaal Sa lan, zijn gevolmachtigde in Algerije, in de nacht van dinsdag op woensdag een tele gram gezonden waarin hij eraan herin nert, dat het „Comité voor openbaar wel- jijn voor geheel Algerije" geen ander recht heeft dan uiting te geven aan de me ning van zijn leden. De tekst van het telegram luidt: Naar aanleiding van het pijnlijke en ongelegen incident dat veroorzaakt is door de gebie dende motie van het „Comité voor open baar welzijn voor Algerije," herinner ik u eraan, dat dit comité geen ander recht en andere rol heeft dan onder uw controle uiting te geven aan de mening van zijn leden. De wettige autoriteiten, en in de eerste plaats gij zelf, behoren geen partij je kiezen in hetgeen dit comité, of enige andere politieke organisatie, verklaart of eist. Bovendien moet de betrokken perso nen duidelijk worden gemaakt, dat de na tionale taak, die ik met mijn regering op mij heb genomen, kalmte van geest ver eist en de oprechte en redelijke steun van allen die mij willen helpen de nationale eenheid, ondeelbaarheid en onafhanke- ijkheid te bewaren. Radiorede (AFP) De Gaulle zal zich vrijdag avond om acht uur in een rede via radio en televisie tot het Franse volk richten, o heeft het kabinet van de eerste minis- •i bekendgemaakt. NICOSIA (Reuter) De openbare fees telijkheden, die vandaag op Cyprus zou den zijn gehouden ter viering van de offi ciële verjaardag van koningin Elizabeth van Groot-Brittannië, zijn afgelast met het oog op de gespannen toestand op het eiland veroorzaakt door de jongste Grieks-Turk se botsingen, die sinds het afgelopen week einde reeds zeven mensen het leven heb ben gekost. Alle verloven der Britse vei ligheidstroepen zijn ingetrokken, de vei ligheidsmaatregelen zijn verscherpt en publieke vermakelijkheden en openbare vergaderingen zullen tot een minimum worden beperkt. Het nachtelijke uitgaans verbod wordt gehandhaafd. Het Britse bestuur heeft het publiek verzocht hierin meer een beschermings- dan een straf maatregel te zien. Van officiële Britse zij de is verklaard dat de toestand op Cyprus ernstig is. De tienduizend man veiligheids troepen zullen, zo nodig, versterkingen ontvangen. (UPI) Honderden Turks-Cyprische vrouwen drongen gisteren in Nicosia het politiebureau binnen en richtten er een grote ravage aan. In de Turkse stadswijk zijn branden gesticht en Griekse winkels geplunderd. De veiligheidstroepen konden niet verhinderen dat de oude St. Lucas- kerk in de Turkse wijk afbrandde. De Langzaam glijdt kier het onderzoe kingsvaartuig „Piloto Pardo" van de helling van de n.v. Haarlemse Scheeps bouwmaatschappij, nadat de echtgenote van de Chileense ambassadeur te Den Haag, Mevrouw Luis Renard, het sier lijke vaartuig had gedoopt. De „Piloto Pardo" is gebouwd voor rekening van de Chileense marine en zal dienst doen in het Zuidpoolgebied. Gisteravond is op het vliegveld Eelde een Tiger Moth-vliegtuig verongelukt, waarbij de bestuurder, een leerling van de Rijksluchtvaartschool, met de schrik vrijkwam. Het toestel werd volkomen ver nield. De vlieger had een zweeftoestel op getrokken. Toen hij daarna een rondje bo ven het vliegveld maakte, gleed het toe stel af en stortte neer. NEW YORK (Reuter) De Vcilig- leidsraad heeft besloten een groep waar nemers naar Libanon te zenden. Een Zweedse resolutie van deze strekking werd met tien stemmen voor en een ont houding (de Sovjet-Unie) aangenomen. Van welingelichte zijde is vernomen dat „belanghebbende partijen" hun goed keuring hebben gehecht aan een Voorstel van secretaris-generaal Hammarskjoeld om de groep waarnemers samen te stel len uit particuliere vertegenwoordigers van Noorwegen, Ecuador en India. Hammars kjoeld heeft meegedeeld dat er vandaag vijf waarnemers van de bestandsorgani satie te Jeruzalem in Libanon zullen aan komen om een onderzoek in te stellen naar beweerde infiltraties uit Syrië. De Russische afgevaardigde Sobolev zei, iat hij het optreden van de raad niet nodig acht. Hij verweet het Westen dat het zich niet de zaken van Libanon bemoeit. Hij critiseerde wat hij noemde het besluit van Eisenhower en Macmillfin om straalvlieg tuigen naar Irak, Jordanië en Libanon te zenden, die tegen het Libanese volk zouden worden gebruikt. Sobolev zei dat de Sov- Advertentie WORDT B1ERWEER- VOORSPELLER EN WIN VAKANTIEREIS VAN f 1000.- zie pagina 3 Verwachting tot morgenavond: Droog weer met op de meeste plaatsen af en toe zon. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Vannacht in het noordoosten van het land een kleine kans op nachtvorst. Over dag dezelfde temperatuur als vandaag of iets hoger. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER 3ESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S. jet-Unie president Nasser van de Verenig de Arabische Republiek als een nationale vrijheidsheld beschouwt. Omar Loefti van de V.A.R. verweet de Verenigde Staten en Groot-Brittannië hun steun aan Libanon, maar hij zei dat de Zweedse resolutie aan vaardbaar voor de V.A.R. was. BEIROET (Reuter) Het Libanese ka binet is van mening dat de Zweedse reso lutie moet worden uitgebreid voordat zij aanvaardbaar is voor Libanon. De Liba nese regering wil dat in de reso lutie tot uitdrukking zal worden gebracht dat de campagne die pers en radio van de Verenigde Arabische Republiek tegen Li banon voeren, onverwijld moet worden gestaakt. NEW YORK (Reuter) In Libanese UNO-kringen werd gezegd dat dit Libane se verzoek in New York werd ontvangen toen de Zweedse resolutie al was aange nomen. Libanon zal voorlopig niet streven naar een nieuwe bijeenkomst van de Vei ligheidsraad, zo verklaarde men. NEW YORK (Reuter/AFP) Het be sluit van de Veiligheidsraad om een groep waarnemers naar Libanon te zenden wordt door de „New York Times" beschouwd als een succes van de Veiligheidsraad. Het blad is van mening dat hierdoor het ge vaar, dat Libanon het „Korea van het Na bije Oosten" wordt, voorlopig is afge wend. CAIRO (AFP) De Egyptische pers stelt de Verenigde Staten eensgezind ver antwoordelijk voor het besluit van de Vei ligheidsraad om waarnemers naar Liba non te sturen. Het blad „Al Achbar" bij voorbeeld beschuldigt de V.S. van „schijn heiligheid": „De V.S. hebben zware wa pens aan de Libanese regering geleverd, maar de Verenigde Arabische Republiek wordt ervan beschuldigd zich te mengen in de Libanese zaken", aldus het blad. (Reuter) Volgens Egyptische persbe richten heeft de Libanese Druzenleider Kamal Joemblatt verklaard, dat drie kwart van Libanon al door „revolutionai ren" wordt beheerst. Op vragen van aandeelhouders over de door de n.v. Vereenigde Blikfabrieken voor de Nederlandse strijdkrachten gefa briceerde helmen, heeft de voorzitter, mr J. D. Boltjes, in de algemene vergadering geantwoord, dat dit een m'oeilijke affaire is. Hij vond het beter hier niet te ver op in te gaan. Voor de laatst geleverde hel men 73.000 stuks liepen nog garan tiebepalingen. Door de Verblifa zal hier van een gedeelte worden hersteld en een ander deel worden vervangen. De garan tie voor eerder afgeleverde helmen is af gelopen. DJAKARTA (UPI) Strijdkrachten van het Indonesische leger maken zich gereed voor een invasie op Noord-Celebes, het laatste bolwerk van de Indonesische tegen regering. De invasie wordt zorgvuldig voorbereid gezien de vrij sterke en goed uit geruste militaire eenheden waarover kolonel Ventje Sumual, de leider van de op standelingen in het gebied, de beschikking heeft. Militaire kringen in Djakarta verwach ten dat de opstandelingen in Noord-Cele- bes sterkere tegenstand zullen bieden dan de troepen die het gebjed van Padang te gen een invasie moesten verdedigen. Zij hebben verklaard, dat Sumbual beschikt over 5.000 man parate troepen. Zonodig zou hij daarnaast nog kunnen putten uit een reserve van ongeveer 20.000 man. Menado, gelegen aan een prachtige baai zal naar wordt verwacht worden ver dedigd door artillerie, die in concentrische cirkels rondom de stad is opgesteld, daar naast zijn er opstellingen van lichtere wapens. Als de stad in handen van de centrale strijdkrachten mocht vallen, kunnen de rebellen, naar verluidt, terugvallen op ver sterkingen rondom de stad Tondano, die ongeveer dertig kilometer ligt verwijderd van Menado. Geen steun in de lucht voor rebellen De soldaten van Sumual worden be schouwd als veel taaier dan de Sumatranen die Midden-Sumatra moesten verdedigen. Daarnaast hebben zij betere wapens. Evenmin als de rebellen op Midden-Suma tra beschikken zij echter over steun uit de lucht. De Mustang-Jagers en B.25-bom- menwerpers waarover de strijdkrachten van Sumual de beschikking hebben gehad zijn alle vernietigd of aan de strijd ont trokken. In Djakarta acht men het onwaarschijn lijk, dat de rebellen strijdkrachten van de centrale regering kunnen beletten een lan ding uit te voeren in het gebied van Me nado. De kustlijn is te lang voor een ech te verdediging. Verwacht wordt, dat troe pen uit Djakarta zullen trachten een brug- gehoofd te vormen in de buurt van Mena do en dat zij van daaruit zullen trachten Menado zelf te overmeesteren. Er bestaat voorts weinig twijfel, dat strijdkrachten van de centrale regering zullen zegevieren in geval van een landing. Indien de re bellen besluiten tot een fanatieke verdedi ging van hun laatste bolwerk, kan een ze- V erlenging goedgekeurd Het Amerikaanse Huis van Afgevaardig den heeft woensdag het wetsontwerp goedgekeurd tot verlenging met vyf jaar van de wet inzake handelsovereenkomsten op basis van wederkerigheid. Een voorstel tot beperking van de verlenging tot twee jaar werd verworpen. Het wetsontwerp werd doorgezonden naar de senaat. Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13"439..?:-:V FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 7-T7162 STURKA SPORTKLEDING In de heden gehouden trekking van de Staatsloterij is de hoofdprijs van honderd duizend gulden gevallen op lot nummer 21237. De serie A van dit lot is verkocht in Groningen, serie B in Rotterdam, se rie C in Amsterdam, serie D in Arnhem, serie E in Rotterdam en serie F in Weert. ge hier echter gepaard gaan met grote ver liezen. De regering in Djakarta zou voornemens zijn zo spoedig mogelijk een invasie te la ten beginnen op Noord-Celebes, zulks in verband met de grote financiële lasten die de huidige toestand meebrengt voor de een- t -ale regering in Djakarta. Inleidende bombardementen Volgens een communiqué van het Indo nesische leger hebben vliegtuigen van de centrale luchtmacht gedurende drie opeen volgende dagen doelen op Noord-Celebes aangevallen. In de haven van Bitung zijn twee sche pen en een gemotoriseerde prauw vernie tigd. De vliegbases van Tondano en Me nado zijn gebombardeerd en de electri- sche centrale in de laatstgenoemde stad is door een bombardement uit de lucht ver nietigd. Ook zijn militaire versterkingen rondom Menado en Djailola op Halmaheira aange vallen. Bitung is opnieuw gebombardeerd; hierbij zijn opslagplaatsen en kazernes ge troffen. De vliegvelden van Menado en Ton dano en de haven van Kema worden voort durend met bommen bestookt, aldus het communiqué. Strategische eilanden heroverd Eenheden van de Indonesische land- en zeestrijdkrachten zijn op (van strategisch belang zijnde) eilanden rondom de Mina- hassa, Noord-Celebes geland, aldus heeft het hoofdkwartier van het Indonesis^ he le ger medegedeeld. Tot de bezette eilanden behoren Talise, ten noorden van Minahas- sa en Lembeh, voor de haven Bitung. De strijdkrachten der opstandelingen zijn vernietigd en hun kustbatterijen zijn buit gemaakt. Een poging van de opstandelingen om de bezette eilanden terug te winnen is door de troepen van de centrale regering afge slagen. Terreur op West-Java (ANP) In de laatste dagen zijn in West-Java achttien personen gedood door moordende, plunderende en brandstichten de benden. Een aantal dorpen ten noor den en ten zuiden van Bandung hebben het deze keer moeten ontgelden. In het regentschap Bandung hebben de ze benden in zeven desa's 140 huizen in brand gestoken. Nabij het vacantieoord Lembang, ten noorden van Bandung, is een autobus aangehouden; twee passagiers zijn ontvoerd, de bus 5 in brand gestoken. Zes maanden proeftijd De Indonesische regering heeft donder dag het publikatieverbod ingetrokken dat twee maanden terug uitgevaardigd was tegen zeven Chinese dagbladen en drie tijdschriften. Deze kranten en tijdschrif ten mogen thans zes maanden verschijnen en moeten aan het einde van deze periode opnieuw een verschijningsvergunning aan vragen. Wapens en industrie Terwijl er geruchten circuleren over rechtstreekse Russische hulp aan de In donesische industrie reist door Oosteuropa een Indonesische militaire missie, die voor 233 miljoen dollar aan vliegtuigen, sche pen en bewapening zal inkopen, voor luchtmacht, marine en leger. Het meren deel zal uit Tsjechoslowakije komen. Bovendien zal Tsjechoslowakije voor 155 miljoen dollar een autobandenfabriek bouwen en uitrusten in Djakarta. Oost- Duitsland heeft op zich genomen in Djokja een suikerraffinaderij te bouwen, en heeft zich, blijkens een officiële verklaring van het Indonesische ministerie van handel, bereid verklaard Indonesië op elk terrein van economische bezigheid terzijde te staan. Communistisch China heeft 15 miljoen dollar krediet gegeven voor de aankoop van textiel en is bereid voor 20 miljoen een textielfabriek te bouwen. brandweerlieden werden door Turken bij hun werkzaamheden gehinderd. (AFP) De Griekse inwoners van het dorp Lefka, ten westen van Nicosia zijn be zig het dorp te ontruimen, nadat groepen Turken, die in Lefka in de meerderheid zijn, Griekse winkels hadden aangevallen. In Nicosia zijn pamfletten van de lei der der Griekse verzetsbeweging, Dighe- nis, verspreid, waarin de Griekse Cyprio ten worden opgeroepen waakzaam te zijn. „Als gouverneur Foot niet in staat is de Turken te bedwingen, zijn wij gereed om ons er mee te belasten. Ons geduld is ten einde", aldus de verklaring. „Vandalisme" (Reuter) Bisschop Anthimos van Ki- tium, het waarnemende hoofd van de Griekse orthodoxe kerk op Cyprus, heeft de secretaris-generaal van de UNO, Ham- merskjoeld, telegrafisch om interventie verzocht. Hij noemde de toestand op het eiland ondraaglijk en een gevaar voor de vrede in het oostelijk deel van de Middel landse Zee. Hij klaagt over „voortdurend vandalisme van de Turken" en „onver schilligheid van de Britse veiligheidstroe pen". De bisschop heeft soortgelijke tele grammen gezonden aan de commissie voor de mensenrechten van de Raad van Euro pa en aan het Griekse parlement. ATHENE (Reuter) Aartsbisschop Makarios heeft in een verklaring gepro testeerd tegen „de Turkse orgieën". De aartsbisschop verwijt de Britten „misda dige verdraagzaamheid" ten opzichte van de Turken. NICOSIA (AFP) Een achttienjarige Griekse Cyprioot heeft voor een rechtbank te Famagusta onder ede verklaard dat de Britse politie hem bij het verhoor had ge marteld. Hij zei tien seconden aan de nek in een strop te hebben gehangen. Men had gehoopt informaties over de EOKA van hem los te krijgen. LONDEN (UPI) De Britse ambassa deur in Ankara, sir James Bowker, heeft de Turkse minister van Buitenlandse Za ken, Zorlu, de verzekering gegeven, dat de regering van Cyprus de toestand op het eiland volkomen beheerst en alle nodige maatregelen heeft getroffen voor het hand haven van de openbare orde. De Britse regering heeft een beroep op de Turkse regering gedaan mee te helpen aan 't ver zekeren van de rust op Cyprus. MOSKOU (UPI) De Russische natio nale reserve, de Dosaaf (Vereniging van vrijwilligers voor steun aan leger, lucht macht en marine) zal de gehele burger bevolking gaan omvatten. Binnen twee jaar zullen alle fabrieken, scholen, collec tieve boerderijen en alle andere Instellin gen een eigen Dosaaf-afdeling hebben. De gehele bevolking krijgt een opleiding in luchtbescherming, en afweer tegen atoom-, chemische en bacteriologische oor logvoering. Dit jaar moet elke burger reeds een cursus van 22 uur volgen, die later aangevuld wordt met een gespecia liseerde opleiding. Speciale aandacht moet worden besteed aan militaire instructie en opleiding in burgerbescherming van de jeugd, die tevens liefde voor het leger en het vaderland bijgebracht moet worden, aldus meldt het orgaan van de Dosaaf. Mme Roland: In naam der vrijheid zijn vele misdaden begaan. PARIJS (UPI) De Franse minister van Voorlichting, Malraux, heeft verklaard dat de betrekkingen tussen Frankrijk en Tunesië beter worden. Hij zei, dat de Franse ambassadeur in Tunis, Georges Gorse, misschien „zeer spoedig" naar zijn standplaats zal terugkeren. Gezaghebben de kringen in Parijs hebben verklaard, dat Gorse, waarschijnlijk vrijdag of zaterdag naar Tunis zal terugkeren. Het diploma tieke verkeer tussen Parijs en Tunis is zo goed als verbroken geweest sedert het bom bardement van Sakiet op 8 februari. NEW YORK (UPI) De Tunesische mi nister van Justitie Ahmed Mestiri heeft op een persbijeenkomst in New York ver klaard dat zijn land zich „zeker" tot de UNO-Assemblee zal wenden wanneer de Veiligheidsraad niet tot een bevredigen de oplossing in het geschil met Frankrijk kan komen. Men verwacht dat de kwestie woensdag 18 juni opnieuw in de Veilig heidsraad ter sprake zal komen. Deze da tum is de limiet welke de raad stelde bij de verdaging, in de hoop dat besprekingen tussen Frankrijk en Tunesië tot een oplos sing zouden leiden. „Neutrale" controle langs de Algerijns- Tunesische grens acht Mestiri zinloos. De steunverlening aan de Algerijnse op standelingen zal niet worden stopgezet tot de Franse troepen in Tunesië hun activi teit ten gunste van hun wapenbroeders in Algerije staken en „het Westen, waaron der ook de Verenigde Staten, ophoudt Frankrijk te helpen in de Algerijnse oor log". ALGIERS (Reuter) Radio-Algiers heeft in het kort de inhoud bekendgemaakt van het telegram, dat De Gaulle Salan heeft doen toekomen. Alle passages waar in de premier critiek op het „Algerijnse comité voor openbaar welzijn" oefent, werden weggelaten. Advertentie SOLEX een begrip van veiligheid v.a. 549.50 Houtplein 20 - Tel. 12000 Grote Houtstraat 140 - Tel. 12349 Op de Baarloseweg tussen Blerick en Baarlo zyn woensdagavond twee meisjes van ongeveer vier jaar, toen zy in een onbewaakt ogenblik hand in hand de druk ke verkeersweg overstaken, door een uit de richting Baarlo naderende personen auto aangereden en op slag gedood. Het zijn de meisjes Ria en Mientje J., beiden wonende in Groot Blerick. In Gaasterland is het vijfjarig jongetje Ishak Marasabessy, toen hij op zijn fietsje het Ambonese woonoord Wyldemerk kwam uitrijden, door een passerende vrachtauto aangereden. Het jongetje is in het zieken huis te Sneek in de loop van de avond overleden. Nijverheid en Handel In het Concertgebouw te Amsterdam is hedenmorgen in aanwezigheid van byna negenhonderd leden de 175ste algemene vergadering geopend van de Nederlandsche Maatschappij voor Nyverheid en Handel. Drie pre-adviezen over „De ruimtelijke ontwikkeling van Nederland in een nieuw Europa" kwamen ter sprake; de drie pre- adviseurs prof. ir. Jac. P. Thysse, ir. Th. P. Tromp en mr. K. H. Gaarland lichtten hun teksten mondeling toe. De vergadering wordt onder anderen bij gewoond door vier ministers, namelijk prof. dr. J. Zijlstra, ir. H. B. J. Witte, de heer J. G. Suurhoff en mej. dr. M. Klompé, en voorts door de commissaris der Konin gin in de provincies friesland, Overijsel. Drente, Noordholland en Noord-Brabant. De commissaris der Ko;.ingin in de pro vincie Zuid-Holland heeft zich doen ver tegenwoordigen door de chef van zijn ka binet. (Zie pagina 2). De nieuwe Nederlandse ambassadeur in Spanje, de heer W. Cnoop Koop- mans, heeft dezer dagen zijn geloofs brieven aangeboden aan generaal Franco Het koninklijk gezin is voornemens zijn zomervakantie door te brengen op de Mid dellandse Zee. Het koninklijk jacht „Piet Hein" en het zeiljacht van prinses Beatrix, „De Groene Draeck" zullen daartoe naar de Middellandse Zee worden overgebracht. Advertentie GESCHENKEN VOOR VADER LtmU: I Pjllilp ELEGANTE TASSEN EN BY0UX GR. HOUTSTRAAT Ï8d -HAARLEM TELEFOON lM1f' Portefeuilles - portemonnaies aktentassen - reisartikelen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1