Geef mij maar Nescafé ...dus f1000.- Jeugdspaarwet heeft de instemming van de Kamer HENSEN r r Overmaat 'tSILVER STOEPKE Nescafé WIN Mr. Van Leeuwen (V. V.D.J pleit voor een algemene spaarregeling ^'Praatótoel 3 Van dag tot dag Misdaad en boete Diepere havens door atoomenergie IMCOS Maatregel op komst tegen knalpotlawaai van bromfietsen Kerkelijk Nieuws Op cle Data van Taptoe-Delft zijn gewijzigd OVERHEMDEN WEEKENDERS PAARLAARSTEEG 1 „Melkconflict" in Schiedam ten dele opgelost DONL>URDAG 12 JUNI 1 y 5 8 De Wet is een respectabel goed in een geordende maatschappij en de wetsover treder begaat een inbreuk op de regels, die een ordelijke samenleving beveiligen. Hij dient dus terechtgewezen te worden door middel van de straf, die de Wetge ver bepaalt, en die door de rechter wordt afgemeten aan de hand van de bijkomen de factoren, binnen de minima en maxi ma die gesteld zijn. Er moet echter een zeer duidelijk ver schil in acht worden genomen tussen wets overtredingen die onder algemeen aan vaarde termen van misdadigheid vallen en die, welke in wezen niets te maken heb ben met morele boosheid, doch slechts de formele reglementering te buiten gaan die door de Wet is gesteld. Onder deze laatste wetsovertredingen valt bijvoorbeeld het fotograferen van een weideveldje met lammetjes van een vliegtuig uit, wat zon der vergunning van het departement van Oorlog ten strengste verboden is. En even eens valt eronder het spelen met een ama teur-radiozendertje, waarbij uit louter avontuurlijke zin grammofoonplaatjes worden gedraaid en grapjes worden ver teld via de ethergolven. Deze ethergolven echter dragen een streng „Verboden Toe gang" voor onbevoegden en degenen, die toch de geheimzinnige krachten der natuur met de handigheid van een technicus ex ploiteren zonder daartoe vergunning te hebben, lopen kans als „etherpiraten" ge voelige straffen te krijgen. Het is natuurlijk gewenst, dat dergelij ke vrijbuiterij in de ether drastisch wordt tegengegaan en dat overtreders een mal se straf krijgen toebedeeld, doch het wekt niettemin verwondering dat daarbij zo ri goureus met fikse gevangenisstraffen wordt gewerkt. Dezer dagen eiste een of ficier van Justitie niet minder dan zes maanden gevangenisstraf tegen een ether toerist, wat toch een straf genoemd moet worden die overigens enkel voor be denkelijke misdrijven van het immorele soort wordt toegepast. Dronken autorijders, die zes maanden gevangenisstraf krijgen, moeten daartoe wel zeer misdadig en onverantwoordelijk gereden hebben en de gevolgen daarvan moeten wel zeer ernstig zijn geweest, an ders valt de straf wel wat lichter uit. Zwa re mishandelingen, inbraken, berovingen en vele andere misdrijven, die indruisen tegen het moreel oirbare, worden vaak met enkele maanden gestraft, naargelang wan de omstandigheden. Doch het kinderlijk aandoende, speelse en ondeugende clandestiene zenden, waar nooit enig werkelijk kwaad in steekt, wordt gemakkelijk met een zware vrijheidsstraf „beloond" en zelden komt een „piraat" er met een geldboete af. Waarom? Gevangenisstraf is niet iets waar men licht over kan denken. Een qua inborst niet-misdadig man, die niets wer kelijks misdadigs op zijn geweten heeft, wordt met echte misdadigers in een cel gestopt en draagt zijn leven lang het merk teken van de gevangenis, ongeacht nog de gevolgen die de vrijheidsberoving voor zijn karakter hebben kan. Het lijkt ons een onevenredig zware straf, die de Wet voor deze clandestiene radio-amateurs in petto heeft en het lijkt ons eveneens een buitensporige vrijgevig heid van de rechter om dergelijke lieden te meten met de maat, waarmee hij an dere wetsovertreders terecht voor zware straffen in aanmerking doet komen. Geld boeten zouden preventief even krachtig en zeker zuiverder werken, omdat zij de per soon van de overtreder die men in geen geval kan betichten van een immorele daad onaangetast laten. Waarschijnlijk homen vele rechters een gevoel voor de drijfveren van deze wetsovertreding te kort. Het zijn in vele gevallen dezelfde drijfveren, die hen zelf des avonds, als zoonlief naar bed is, met het elektrische treintje doen spelen. Maar dat druist nu toevallig niet in te len een monopolie van de N.S. Advertentie MINNAARS VAN BACH of liefhebbers van rock 'n roll mensen met een ver uiteenlopende smaak. Maar op deze uitersten en op alle smaken, die daartussen liggen zijn onze collecties in UURWERKEN en GOUDEN RINGEN afgestemd. U weet het heeft het De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Telefoon 20049 De Amerikaanse commissie voor atoom energie onderzoekt de mogelijkheid havens 'fi graven door middel van atoomenergie, 'n 1960 zal daartoe waarschijnlijk een po king gedaan worden in N.W.-Alaska, tus- Sen Kaap Seppings en Kaap Thompson, bo- v'en de Poolcirkel. Een haven in dit gebied ®u van groot belang zijn voor de exploi- !atie van de minerale aardlagen en ook voor de visserij. Deze zomer zal een studie commissie het gebied bezoeken. Canada en Rusland zijn van het onderzoek in kennis ?esteld. Deze studie geschiedt in het ka- öer van het „Plan-ploegschaar", dat ge- "cht is op het vreedzaam gebruik van kernonlploffingen. Advertentie Nescafé is niet te evenaren: in de kop geeft Nescafé de lekkerste koffie! Dat bewijzen geur, kleur en bovenal... smaak! ADVERTENTIE Weerdlenst London seint: Het weer zal de komende dagen langzaam verbeteren, maar droge, warme en zonnige periodes zullen waarschijnlijk niet langer dan een twee dagen duren. Een service van de gezamenlijke rouwers van het beste Nederlandse bier. een reis van Win binnen 8 dagen! Schrijf op briefkaart hoeveel mm neerslag en hoeveel uur zonneschijn u voor a.s. zondag verwacht Stuur aan 'Het bier is weer best', Postbus 2200, Amsterdam. Briefkaarten moeten uiterlijk vrijdag gepost zijn Wie het dichtst komt bij meting De Bilt (gemeten te De Bilt) wint 1000 gulden vakantiereis. (Bij meer goede voorspellingen wordt deze prijs gedeeld). Bovendien zijn er 100 troost prijzen (doosjes bierglazen). Vorige zondag: 2.2 uur zon, 2.4 mm neerslag. Prijswinnaar: W. Thijssen. Varenstraat 13. Arnhem. WAT IS IMCOS? Deze International Meteorological Consultant Services worden geleid door de RAF-weerkundigen, die destijds het weer voor de geallieerde operaties voorspelden. VAN ONZE REIZENDE ROELAND Den Haag - Een jong attaché in de Residentie serveert zijn gasten Canadese zalm. Noors 'crisp bread'en Nederlands bier Hij zegt: 'Origineel, exquis en bij elkaar niel duur'. BIER IS BEST VOOR BEIDEN Hij: 'Van jou kan ik alles hebben Zij: 'Ja, maar van mijn glas bier blijf je afI' Op vragen van het tweede kamerlid me juffrouw Ten Broecke Hoekstra (V.V.D.) over het hinderlijk lawaai, veroorzaakt door open knalpotten van bromfietsen, heeft de minister van Verkeer en Water staat geantwoord, dat spoedig in het We genverkeersreglement een bepaling zal worden opgenomen, welke voorschrijft dat van bromfietsen de afgewerkte gassen niet anders mogen worden afgevoerd dan door een inrichting, welke behoorlijk geluid dempend en over de gehele lengte gas- dicht is. De minister merkt op dat het euvel van de geluidshinder van bromfietsen na de in voering van deze bepaling nog niet zal zijn opgelost. De hinderlijkheid van geluid voor het menselijk oor wordt namelijk niet alleen veroorzaakt door de sterkte doch ook door de hoogte van het geluid, zodat het kan voorkomen, dat geluid van betrek kelijk geringe sterkte toch hinderlijk is. Een reeds geruime tijd geleden ingestel de commissie onderzoekt of een norm kan worden gevonden met behulp waarvan niet alleen de geluidssterkte doch ook de ma te van hinderlijkheid van het geluid kan worden bepaald. Aan de hand van het rap port van deze commissie zal de totstand koming van nadere voorschriften ter be strijding van de geluidshinder worden be vorderd. Tweetal te Urk: N. de Jong te Katwijk aan Zee en H. van Leeuwen te Arnhem. Van onze Kamerverslaggever) De Tweede Kamer heeft gisteren algemeen haar instemming betuigd met het voorstel van de regering, het sparen door de jeugd te bevorderen. De jeugd van'1 15 tot en met 19 jaar, die in één jaar tenminste 30 gulden (en ten hoogste 200 gulden) spaart, krijgt na zes jaar (bij huwelijk na drie jaar) een premie van tien percent over het gespaarde bedrag plus de gekweekte rente. Voor het verkrijgen van de premie kan ten hoogste negen jaren worden gespaard. Wie in militaire dienst is geweest, kan een jeugdspaarovereenkomst sluiten zolang hij nog geen 24 jaar is. De overeenkomst eindigt in ieder geval bij het bereiken van de 29-jarige leeftijd. De kosten voor het rijk worden op den duur geraamd op ruim acht miljoen gulden per jaar. De premie blijft buiten de heffing van de inkomstenbelasting. Het premiepercentage van 10 wilde de heer Hazenbosch (A.R.) vastleggen in een wet. Hij diende met dit doel een amen dement in. dat mede was ondertekend door de leden van de K.V.P. en de C.H.U. Het wetsontwerp vermeldt „tenminste 10 per cent". Tegen het vastleggen in de wet van het premiepercentage van 10 had de heer Den U ij 1 (P.v.d.A.) bezwaar, omdat de ont worpen spaarregeling vcor ambtenaren premiepercentages vermeldt van 15 (voor inkomens boven de 7000 gulden per jaar) en van 25 voor inkomens beneden genoemd bedrag. Hij zou in de jeugdspaarwet even tueel willen opnemen „tenminste 10 per cent en ten hoogste 15 percent", opdat de regering een zekere speling krijgt. Hogere leeftijdsgrens Van de zijde van de A.R., K.V.P. en C.H.U. werd er ook voor gepleit in het algemeen voor de jeugd tot 24 jaar (en dus niet alleen voor ex-militairen) de moge lijkheid open te laten, nog een jeugd spaarovereenkomst te sluiten. Zij drongen er ook op aan, de gelegenheid te openen in één jaar tot een zeker bedrag meer dan het maximum van 200 gulden in aanmer king te doen komen voor premie, indien in overige jaren door omstandigheden minder dan het maximum is ingelegd. Het aanmoedigen van de bezitsvorming noemde de heer Hazenbosch dringend nodig voor de handhaving van de onder nemingsgewijze georganiseerde maatschap pij, want er zal in de komende tijd enorm veel moeten worden geïnvesteerd. Wan neer dat noodgedwongen zou moeten wor den overgelaten aan de overheid, zou het met de bestaande economische orde gedaan zijn. Hij klaagde daarom over het trage tempo van de regering met het op gang brengen van de bezitsvorming. Advertentie De heer Koersen (K.V.P.) drong er met grote nadruk op aan, dat het wetsont werp tot uitbreiding van het bouwsparen tot andere spaarfondsen beslist in het begin van het nieuwe parlementaire jaar (sep tember) zal worden ingediend. Evenals de heer Van Dis (S.G.P.), had de heer Van Leeuwen (V.V.D.) geen grote verwachtingen van het jeugdsparen voor de bezitsvorming, maar wegens de opvoedkundige waarde zou hij zijn stem aan de jeugdspaarwet toch wel geven. De bezitsvorming noemde hij een moeilijk onderdeel van de kabinetspolitiek, omdat men zijns inziens niet de socialistische be- lastingpolitiek kan voorstaan en tegelijker tijd werkelijk hart kan hebben voor de particuliere vermogensvorming. De socia listische belastingpolitiek is gericht op her verdeling van het inkomen, maar niet op bezitsvorming, zei hij. „Inderdaad", verklaarde de heer Den U ij 1 (P.v.d.A.), „voor ons is een hervor ming van de bezitsverhoudingen een fun damentele zaak. Wij wensen bezitssprei- ding, die het mogelijk maakt, dat de werk nemers aanspraak krijgen op een deel van het produktief vermogen." Maar met de heer Van Leeuwen was hij het wel eens, dat men de arbeiders niet meer invloed moet geven in een bedrijf via de aandeel- houdersstoel. Dat moet op andere manier gebeuren. Het sparen met een rijkspremie noemde de heer Van Leeuwen slechts een compensatie voor de te hoge belasting vooral voor de ongehuwden. en de te lage rente. Bij een rentevergoeding van vijf percent, rente op rente gerekend, zou men hetzelfde resultaat krijgen als met een premie van 10 percent. Een sterke voor keur sprak de heer Van Leeuwen daarom uit voor een algemene spaarregeling, op gebouwd naar deze trant, waaraan dan nog voor iedereen tot beperkte bedragen be lastingvrijdom over inkomsten uit dat sparen zou moeten worden verbonden „Met het invoeren van steeds meer premie regelingen en subsidies in Nederland wordt het onmogelijk nog te weten wie eigenlijk wie subsidieert", zei hij. Van het sparen door de arbeiders voor produktieve in vesteringen moet men geen grote verwach tingen hebben zolang de arbeider, zonder subsidie, nog niet de huur en de melk kan betalen. Ook de heer Den U ij 1 zag het als een onmogelijkheid, dat een arbeider met vier kinderen en een inkomen van 80 gulden per week. daarvan nog kan sparen. Bij alle subsidies en fiscale tegemoetkomingen ter aanmoediging van de bezitsvorming, zei hij, zullen wij overwegen: Zijn de gelden inderdaad niet effectiever te besteden ten behoeve van de bezitlozen, die geen spaar- capaciteit hebben en dus niet van de voor delen kunnen profiteren? Van het aanmoe digen van het jeugdsparen wordt een extra-besparing verwacht van 20 miljoen gulden, maar doorvoor is nodig een sub sidie van ruim 8 miljoen gulden. De hoge inkomstenbelasting voor onge huwden zou de heer Den U ij 1 op korte termijn willen verlichten tegenover een verzwaring voor andere categorieën. Over de verwachtingen van het aan moedigen van de bezitsvorming in brede kring zijn de meningen in de Kamer nog steeds verdeeld, maar met de jeugdspaar wet gaat men algemeen akkoord. Er zijn zo van die menselijke avonturen waar men moeilijk uit wijs kan worden be levenissen die lijken te zijn samengesteld uit een meng sel van tegenstrijdigheden en noodlottigheden en tragiek. Daaruit blijkt vaak, dat het leven niet eenvoudig is. Men kan er geen rekensom van maken en de uitkomst doen afhangen van de optelling. Het gaat dikwijls zo ongedacht tot complicaties over, die on ontwarbaar en troosteloos ver weven alleen maar nieuwe, onoplosbare problemen schep pen. Bijvoorbeeld: men is een eenzaam man, zonder kind of kraai, zoals dat heet, aange wezen op ongezellige pension kamers en hebberige hospita's, die iedere attentie op de nota zetten en iedere bijdrage tot levensvreugde verrekenen in de toeslag. Wanneer zo'n eenzaam man een Liefderijk en gastvrij tehuis vindt, waar hij op rechte genegenheid en onver sneden aandacht ontmoet, zou men geneigd zijn t^t de con clusie dat alles in orde is ge komen en dat het probleem op zeer eenvoudige wijze zijn oplossing heeft gevonden. Doch dat is een voorbarige conclusie. Want de mens slaagt er al tijd weer in, ook uit de goede en de allerbeste dingen iets naars en verwerpelijks te brouwen. Hij heeft de gave om zelfs de liefde tussen de evennaasten tot iets ondraag lijks en bitters te maken. En het allernaarste daarbij is, dat men daarbij niemand iets verwijten kan, zonder toch weer onredelijk en onrecht vaardig te wezen. Er is mij een geval bekend van zo'n eenzaam vrijgezel, die tot de jaren geklommen was waarop het leven heet te beginnen, doch die toen pas goed de leegheid en isolatie van zijn bestaan begon te voelen. Van het ene pension naar het andere vluchtend, zijn troost zoekend in eigen meubilering van modern al lure en hangplantjes, zelfs in een kanariepietje, had hij be grepen dat met geld geen ge negenheid of liefde te koop is althans niet van het soort dat een eenzaam man behoeft om niet zijn zelfvertrouwen te verliezen. Doch toen hij op zekere dag opnieuw genood zaakt was zijn boel te pakken en naar een ander optrekje te verhuizen, wachtte hem daar de verrassing van zijn leven: oen glimlachend, vertrouwe lijk grijs dametje, dat hem met lichtjes van gastvrijheid in de vriendelijke ogen.wel kom heette en bezorgd om hem heen dribbelde van de eerste minuut dat hij in haar huis verbleef. En des avonds kwam verrassing nummer twee thuis: een gezellig bab belend, vertrouwelijk grijs heertje met een sikje, geheel en al in de wolken over de aankomst van de nieuwe huis genoot en oprecht verheugd over wat hij lachend noemde: nieuw leven in huis. Nieuw leven in huis: in een huis waar nooit nieuw leven had willen komen en waar twee echtelieden grijs gewor den waren in ongestild ver langen naar een kinderstem metje. De eenzaamheid van een huwelijk zonder kinderen was hier tot een duistere muf heid geworden, die men zien en ruiken kon in de scheme rige kamers én de pooien dei- pluchen gordijnen. De vrijgezel kwam hier als de blijde boodschap binnen. Het echtpaar had nooit eerder tot pensiongasten kunnen be sluiten, doch was er op de oude dag toe over gegaan om tenminste nog een glimp van de jeugd te kunnen opvangen voor de avond viel. Er was nooit een beter pen sion in zijn leven geweest. Er was nooit een hospita geweest, die zorgzamer en liefderijker zijn bed opmaakte, zijn schoe nen poetste, zijn kleren bor stelde, zijn eten kookte, zijn ontbijt versierde met bedauw de rozen in een vaasje, zijn kleinste wensen op zijn gezicht las. Er was nooit een ouderloos echtpaar geweest, dat met zo veel vreugde een vreemdeling had opgenomen in een huis dat een halve eeuw om vreemde lingen had geschreeuwd. Er was nooit een pensionbaas ge weest, die de verrichtingen in het dagelijks werk van zijn gast met zoveel oprechte be langstelling had gevolgd, die met zoveel voorkomendheid de kamers in orde hield, de ge breken repareerde, de bloemen verzorgde en de dagelijkse ge beurtenissen onderhoudend be sprak. Er was niets meer, dat de vrijgezel aan zijn eenzaamheid herinnerde er was niets meer, dat het ouderloze echt paar nog deed verlangen naar het onmogelijke. Want het on mogelijke was gebeurd de hemel had hun een zoon ge schonken. En daarmee had het sprook je uit kunnen zijn het had kunnen eindigen met een lang, gelukkig leven, een gezapig geluk van gezellige, liefderijke, voorkomende omgang tussen drie mensen in een huis dat herschapen was tot een bron van levendig vertier. Maar het was heel anders. Alle goede ingrediënten produ ceerden niets anders dan een droevig slot. De eenzame vi'ij gezel werd als zoon des huizes beschouwd. Hij kreeg de mooiste kamer, de lekkerste liflafjes, de liefde rijkste attenties. Als hij uit ging, werd hij door het grijze dametje teruggeroepen omdat zijn sjaal te los zat. Als hij thuiskwam riep het echtpaar uit het bruidsbed door de deur heen, of alles in orde was en of er misschien iets gebeurd was omdat hij zo laat kwam. Als hij gegeten had, vermaan de het dametje hem dat hij te weining gegeten had. Als hij op reis ging, pakte het dametje zijn koffer en holde hem ach terna naar het perron met zijn maagzout. Als hij in de tuin zat, kwam het heertje hem kranten bren gen. Als hij zuchtte, vroeg het heertje of hij zorgen had. Als hij daarop ontkende, zei het heertje dat hij niet zo geslo ten moest wezen, omdat hij zo graag helpen wilde. Als de echtelieden des zon dags uitgingen, vroegen zij of hij werkelijk alles had wat hij nodig dacht te hebben. En vaak bleven zij thuis, omdat zij toch de vrees koesterden dat er iets zou blijken te ont breken. Eindelijk kwam de zondag, die hij gevreesd had. De oud jes pakten zich zorgvuldig in voor een wandeling en vroegen hem aarzelend, of hij wellicht zin had om mee te gaan. Hij zag het verlangen in hun ogen te kunnen wandelen als met een opgeschoten zoon, en hij durfde niet te weigeren. Hij liep tussen hen in, en de oud jes blikten trots en vriendelijk naar hem op. Zij noemden hem al enige tijd Jan. Natuurlijk kwam hij iemand van kantoor tegen. En toen was het einde begonnen. Na enkele dagen werd het oude dametje opgebeld door een drietal onbekenden, die haar met fussenpozen van een kwartier vroegen of Jan buiten mocht komen spelen. Een week daarna is Jan ver trokken naar zijn nieuwe een zaamheid, naar zijn zoveelste hispita met wantrouwend ge zicht en naar de zoveelste grijze, stoffige kamer met wankele meubels en vochtig uitgeslagen behang. En een oud echtpaar bleef treurend, niet begrijpend en gedesillusioneerd achter in een huis, dat nooit meer nieuw leven zou zien binnen zijn ver langende, liefderijke muren. J. L. Snipperdag Zojuist heb ik borden omgewassen en het maakte me treurig. „Is dat nu waar ik op middelbare leeftijd toe gekomen ben?" Het weerspiegelt de langzame draai der maatschappelijke geschiedenis. Vrouwen werken buiten het huis en mannen nemen bordenwasselijke plichten over. Welke technische ontdekkingen er ook gedaan zijn warm water uit kranen, waterver- zachtende chemicaliën, plastieke borden kwasten sedert het Paradijs is huis houden een naar gezeur waar de halve energie van het mensenras in wordt op gevreten. Spreeuwen en meeuwen, beren en oli fanten besteden vrijwel hun hele leven aan eten, voortplanten en sterven. Ze hebben weinig vrije tijd. Ik was borden en het maakt me even treurig als een olifant die een traan uit zijn linkeroog weg wist met zijn slurf om dat hij eigenlijk binnenhuisarchitect had willen worden, 's Ochtends wordt het ar me dier wakker een uur te laat, hij heeft zich verslapen hè, zegt hij, nou ga ik eens een aardig hoektafeltje ont werpen, in gele lak me een glazen op stand. Net wil hij gaan zitten denken en tekenen of hij krijgt honger. Goed, hij gaat grazen, rukt wat blaren van bomen, vindt wat tropisch gewas, slurfl het na denkend in zijn bek. Ja. dat. hoekkastje, hij zal het met zwarte pilaren maken die contrasteren met de schuifdeurtjes. Voordat hij verder kan werken, krijgt hij dorst. Hij wandelt langzaam naar de rivier, maar een tijger is net aan het drinken. Nou, dat betekent wachten. On dertussen kon hij wat aan zijn hoekmeu- beltje werken, denkt hij. Maar nee, hij kan het water maar niet vergeten. De zon brandt door de palmtoppen en zijn tong hangt uit zijn bek. Als eindelijk de tijger weg is en hij xvil gaan drinken, komt de rest, van de kudde er aan. „Morgen, Piet. Morgen, Pa. Morgen, tante, morgen, oom. Heet, niet?" Wèg concentratie, weg hoekmeubeltje. Tot 's middags toe niets dan converseren, beleefd en vriendelijk zijn, lachen om buxirmans .grapjes. Goed, voor het donker wordt zal hij nog gauw wat aan het kastje doen. Maar als de zon daalt begint de hele familie-kudde door het oerwoud te stom pen en wentelt daarna een uur of tvyee in de warme modder. Leuk, gezellig, lekker, maar het levert geen werkstuk op. En dan is het alweer bedtijd en de oli fant zakt moe door zijn knieën zoals hij dat. in het circus heeft geleerd, en voor dat zijn oogjes dichtvallen denkt hij: „Mor gen werk ik aan mijn kastje". Een olifant heeft het nog tamelijk mak kelijk. Hij hoeft geen borden te wassen. Maar ik heb het net gedaan en het stemde mij treurig. H. B. Fortuin Aangezien verscheidene militaire mu ziekkorpsen zullen deelnemen aan de Ne derlanddag op de Expo in Brussel op 20 augustus, heeft men ertoe moeten beslui ten een verandering te brengen in de data, waarop het militair muziekfestival „Tap toe-Delft" wordt gehouden. De uitvoerin gen zouden aanvankelijk plaats hebben in de periode van 22 tot 30 augustus, doch nu wordt de eerste voorstelling gegeven op 23 augustus en de laatste op 2 september. Advertentie teg •- POPLIN vanaf 9 75 Poplin NO-IRON vanaf 10 50 RUITEN zowel als effen. Diverse tinten v.a. 13.75 NO-IRON vanaf 15.25 Wij hebben een grote keus in ZELFBINDERS en SOKKEN De Schiedamse middenstandscentrale heeft een poging gedaan te bemiddelen in het „melkconflict" welke in zoverre is ge slaagd, dat de melkhandelaren zich be reid hebben verklaard bij wijze van proef een week lang hun produkten bij de lift op alle etages in de flatgebouwen af te le veren. De eis van het actiecomité, dat in de flats de melk weer aan de deur be zorgd zou worden is niet ingewilligd. Wat de bezorging in de portiekwoningen be treft wenste het actiecomité voor de be woners van de eerste en tweede etage een bediening aan de deur en voor de overi ge een bezorging op dè overloop tussen tweede en derde verdieping. De melkhan delaren hebben beloofd de mogelijkheid hiervan te onderzoeken. Zij betoogden dat elders in de stad de bewoners van portiek woningen ook aan de straatdeur worden bediend en geen protest hebben laten ho ren. Achtste stuiver uit 1792 in Santpoort gevonden Tijdens bestratingswerkzaamheden te Santpoort heeft de heer A. Ruisschaart een munt gevonden uit 1792 en wel een achtste stuiver van de provincie Utrecht. De werk zaamheden worden verricht op de Hage- lingerweg ter hocgte van de percelen 14 en 16.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5