Horen en zien :r UMPIE IN DE DR00MTUIN J RUSTIGE LANDING Agenda voor Haarlem Jeugd. aankondigingen en NAAIMACHINES ns vervolgverhaal Kort en bondig 5 radio televisie N^ESCHOÜWINGÊN Het Hemelbed" De radio geeft vrijdag O.'fo&arituÏTia Opslagplaats van hout ging in vlammen op Prof. Gustave Cohen in Parijs overleden E.V.C. verklaart: „De E.V.C. 1958 is een schertsorganisatie" Voor 200.000 schade door brand in pas nieuwe fabrieksafdeling Ontsnapte gevangene nog spoorloos Steeds meer televisie Europees parlement stemt op 23 juni over hoofdstad Handelaar „verloor" zestien mille Massale demonstratie tegen kernbewapening in Hannover Natuurlijk Een kaasgerecht! DONDERDAG 12 JUNI 1958 De greep van de V.P.R.O. naar „Het hemelbed" een alleraardigst stukje toneelvariété door Jan de Hartog is in het programma van woensdagavond zeker toereikend gebleken. Het stuk won er bij. Het was veel intiemer, niet in het minst, omdat Kees Brusse en Elisabeth Andersen kans zagen het juist die richting uit te spelen. Op het toneel komt men gauw tot een charge. Het stuk vraagt erom, want het moet door de gisting een beetje uit zetten, anders zouden we ons vervelen. De televisie haalt het vlak voor onze neus. Nu zijn het de nuances, die het begeerde effect van „Ja, zo was het" en „zo is het" moeten opleveren. Die nuances legden Kees Brusse en Elisabeth Andersen er in. Ze deden dat bijzonder bekwaam. Ze maakten er geen burgerlijk drama van, ze trokken de zaak niet. naar de klucht, ze balanceerden en manoeuvreerden behoedzaam tussen de klippen door. Jack Dixon putte zich ook niet uit in vondsten, hij hield gelijke tred en deed heel goede dingen. Hij speelde een bescheiden rol: de juiste, zoals bleek, om dat de alles observerende camera geen ver grootglas diende te worden. De uitzending beviel ons dan ook best. Een heel rustige voorstelling televisietoneel, fijntjes en toch nuchter, echt om met plezier naar te kijken! Vooraf werd er een reportage uit de Rot terdamse schouwburg gegeven van een gedeelte van een galaconcert door het Rot terdams Filharmonisch Orkest ter gelegen heid van zijn veertigjarig bestaan. Kenne lijk had regisseur Joes Odufré de gelegen heid gehad en waargenomen zich veelzijdig voor te bereiden, zodat de uitzending een rustig karakter had en ook door de beeld keuze de muziek tot haar feestelijk recht kon komen. Beeldschermer Advertentie Alle merken, dus ruime Keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 HILVERSUM I 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Hoogmis. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Franse muziek. 10.35 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Omroep koor. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12 30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nederlandse liedjes. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Amus.muziek. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Philharm. ork. 15.00 Schoolradio. 15.30 Me- tropole-ork. en solist. 1G.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17 45 Amus.muz. 18.05 Lichte muz. 18.20 Causerie. 18.30 Lichte muziek. 18.50 Vakantierubriek. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. op het nieuws. 19.15 Rege- ringsuitz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraat je van H. A. van Luyk. 19.25 K.V.P., caus. 19.35 Verz.progr. voor de militarien. 20.05 Pianospel. 20.30 Hoe moet er dan vrede nederdalen, hoorsp. 21.45 Amus.muz. 22.10 Philh.ork. 22.50 Huwelijk en jaloezie, causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Jazzmuziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Thuis, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de wouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Strijkkwartet. 11.40 Hammondorgel. AVRO: 12.00 Hammondor gelspel. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubriekWij bezoeken de tentoonstelling Landbouwmetaal in Appingedam. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en Gram. 13.25 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.30 Litterair progr. 14.50 Cabaretprogr. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16.40 Voor de jeugd. 17.10 Instr. kwintet. 17.25 Vakan- tietips. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de kin deren. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, caus. 19.45 Tien jaar Vrijz. Herv. Vrou wenfederatie in Nederland, report. 20.00 Nieuws. 20.05 De misdaad en de schoonheid, caus. 20.15 Litterair progr. 20.30 Europa één, caus. 20.40 Het atoom, caus. VARA: 21.00 Gram. en voordr. 21.00 Buitenl. weekoverzicht. 22.10 Jazzmuziek. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.40—24.00 Orgelspel. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Sopr. en piano. 17.45 Duitse les. 18.00 Hoor spel. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Symf.-ork., koor en sol. (20.45—20.55 Gram.). 21.30 Israëlitische uitz. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram. 22.55— 2300 Nieuws. Advertentie GESCHENKEN VOOR VADER Vulpenhouders - Telefoonklappers Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 In de afgelopen nacht heeft een brand gewoed in een loods achter de fabriekshal len van het aannemersbedrijf Muys en De Winter aan de Industrieweg te Vlaar- dingen. In de loods waren nieuw hout en bekistingen opgeslagen, gebruikt voor be tonbouw. De vlammenzee nam geweldige afmetin gen aan. De brandweer bestreed het vuur met tien stralen. De loods brandde vrij wel geheel uit. De hallen, waarin zich kostbare machi nes bevinden, konden behouden blijven. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Verzekering dekt de schade. In Parijs is woensdag prof. Gustave Cohen overleden. Hij was een deskundige °P het gebied van de Middeleeuwen en is onder meer hoogleraar in Amsterdam ge weest, waar hij het „Maison Descartes" (bet Franse instituut in Nederland) stichtte. Advertentie ~e„ re„ p„,ode ook een gevoe| heid en 30 °p£ewekt onvernietigbare VP i °pwekkende e„ genschappen van h —»^pepem afUUrPr0dUkl pepermunt jS bereid b* een wel2ljn. 8 ONDER VOORTDURENDE CONTROLE VAN HET LABORATORIUM Dr HAMEL ROOS AMSTERDAM. De oprichting van „De E.V.C. 1958" door aanhangers van Paul de Groot is voor het verbondsbestuur van de Een heidsvakcentrale aanleiding geweest te verklaren dat „de E.V.C.-1958" in geen enkel opzicht ook maar iets te maken heeft met de Eenheidsvakcentrale, waarvan de grondslag in de bezettingsjaren werd ge legd en die in 1945 werd opgericht. De thans opgerichte organisatie voert derhal ve wederrechtelijk de naam van de E.V.C., aldus het E.V.C.-bestuur. „Het be treft hier een van de E.V.C. afgesplinter- de groep, wier enige uitgangspunt is, de E.V.C. te vernietigen, omdat zij er niet in geslaagd is een aantal E.V.C.-bestuur ders, die op een of andere wijze bij de te genstellingen in de C.P.N.-leiding betrok ken zijn, uit de E.V.C. weg te werken. De ze nieuwe „vakcentrale" schaadt het aan zien van de vakbeweging in het algemeen, en vooral van het wereldvakverbond (W.V.V.) door de bewering hierbij aange sloten te zijn. De leugenachtigheid hier van is direct vast te stelten, omdat het hier een nieuwe „organisatie" betreft, en de bestuursinstanties van hét W.V.V. die over wel of niet aansluiting bij het W.V.V. beslissen, niet bijeen zijn geweest." Het verbondsbestuur van de E.V.C. be treurt het ontstaan „van de nieuw opge richte schertsorganisatie, die de verdeeld heid in de vakbeweging nog groter maakt. Woensdagmiddag werd brand ontdekt in de nieuwe chemische afdeling van de coöperatieve strokartonfabriek „De Een dracht" te Appingedam. In deze afdeling was men dezer dagen gereed gekomen met het proefdraaien. De inbedrijfstelling zou donderdagmorgen geschieden. Door het overlopen van een olietank van duizend liter stroomde olie op de daaron der staande verwarmingsketel. Dit was de oorzaak van een felle brand, die werd be streden door de eigen bedrijfsbrandweer en de gemeentelijke brandweer. Na een uur waren de vlammen gedoofd. De schade aan het gebouw en de machi nes wordt geschat op 200.000 gulden. Het bedrijf is verzekerd. De nasporingen naar de 29-jarige M. Ekamps die kans heeft gezien uit te bre ken uit de strafgevangenis te Groningen, zijn tot dusver vruchteloos gebleken. E. heeft waarschijnlijk de voorsprong, die hij heeft gekregen doordat de ontvluch ting pas 's morgens werd ontdekt, ge bruikt, om Groningen te verlaten. De om geving van het gevangenisgebouw en het nabijgelegen Sterrebos is zorgvuldig na gezocht maar zonder resultaat. Men heeft zich nog geen voorstelling kunnen maken van de wijze, waarop hij uit het gevange nisgebouw heeft weten te ontkomen. Op 1 juni bedroeg het aantal aangege ven radiotoestellen 2.417.429 tegen 2.409.544 op 1 mei. In hetzelfde tijdvak steeg het aantal ge registreerde televisie-ontvangers van 300.176 tot 308.126. Het Europese parlement zal zaterdag 21 juni in Straatsburg een debat houden over de vraag waar de zetel der Europese instellingen gevestigd moet worden. De ze kwestie is op de vorige vergadering in mei uitgesteld naar aanleiding van de Ita liaanse en Belgische verkiezingen. Maan dagochtend om 11 uur zulten de 142 afge vaardigden uit de zes landen schriftelijk stemmen over deze kwestie. Elke afge vaardigde zal uit de steden die zich kan didaat hebben gesteld (Brussel, Parijs, het departement Oise, Nice, Straatsburg, Mi laan, Streza, Monza, Luxemburg en Tu rijn), er vijf kiezen in de volgorde waar aan hij de voorkeur geeft. Het resultaat van deze waardering zal zonder commen taar aan de ministerraad worden toege zonden, die de uiteindelijke beslissing moet nemen. In Brussel is men ervan overtuigd, dat de Belgische hoofdstad de beste kans maakt. Luxemburg zou dan, als compen satie voor het verlies van de organen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de zetel van het hof der Europese instellingen of de universiteit kunnen wor den, zo meent men in bevoegde Brusselse kringen. Voor het gerechtshof van de ge meenschappen heeft ook Den Haag zich kandidaat gesteld. Sociale zaken LUXEMBURG (Belga) De commis sie voor sociale zaken van het Europese parlement heeft te Luxemburg onder lei ding van de heer Nederhorst (Nederland) een verslag van het Belgische parlements lid Bertrand over de sociale politiek van de Hoge Autoriteit goedgekeurd. Zonder zich uit te spreken over de wenselijkheid van de oprichting van een vereveningskas voor de financiering der kolenvoorraden van de gemeenschap, is de commissie toch van mening, dat men niet alleen de voordelen moet overwegen, die dit aan de producen ten zal bieden, doch ook rekening moet houden met de gevolgen van de financie ring der voorraden voor het aan het werk blijven van de mijnwerkers. Volgens Ber trand, willen de parlementsleden de stabi liteit van de werkgelegenheid der mijn werkers verzekeren, opdat de gemeen schap zich, als er opnieuw vraag naar ko len is, niet spoedig bedreigd zal zien door schaarste aan deze brandstof. De commissie wenste de Hoge Autoriteit geluk met haar derde programma voor de financiering van arbeiderswoningen tot een bedrag van veertig miljoen dollar. De parlementsleden keurden eveneens het plan goed van de Hoge Autoriteit voor de bouw van proefwoningen voor arbeiders, die zulten worden bestemd voor onge huwde werkkrachten. Tenslotte verzocht de commissie de Hoge Autoriteit nauwkeurig een plan voor har monisering der arbeidsvoorwaarden in dé zes E.G.K.S.-landen te omschrijven en sa men met de uitvoerende comité's der twee nieuwe Europese gemeenschappen een programma voor nauwe samenwerking op sociaal gebied op te stelten. Volgens de rapporteur zou daardoor een harmonise ring van de arbeidsvoorwaarden in de praktijk mogelijk zijn. „Schoot u daarmee mijn ballon kapot?" vroeg Umpie. „Waarom deed u dat?" „Hihihilachte het mannetje met de bolhoed. „Dat doe ik altijdIk kan heel goed schieten met de katapult, en ik schiet alle ballonnetjes kapot, die mijn buurman laat vliegen!!" „O", zei Umpie. „Kijk, daar komen er weer wat aan!" zei de man, legde aan en schoot ze één voor één stuk4041 „Niemand zal uw verhaal geloven. Ik begrijp niet hoe een intelligent man als u een dergelijk onzinnig verweer kan voe ren. U moet zich realiseren wat voor in druk dit maakt op degenen die de beslis sing over uw lot in handen hebben." Dit zei de president van het Haagse gerechts hof tot een 58-jarige handelaar uit Nu- mansdorp, die terechtstond wegens ver duistering en valsheid in geschrifte. Hij was tot tweeeneenhalf jaar gevange nisstraf met aftrek veroordeeld door de rechtbank te Dordrecht, die bewezen achtte dat de verdachte als agent van de Amster damse Centrale Suikermaatschappijen in zijn woonplaats ten nadele van deze maat schappij 16.000 had verduisterd en dat hij kwitanties had vervalst, waarmee hij had trachten aan te tonen dat hij dit be drag had uitbetaald als voorschot aan bie- tentelers. De handelaar gaf alleen de valsheid in geschrifte toe. De verduistering ontkende hij: hij beweerde de zestien mille uit zijn auto te hebben verloren. Naar zijn zeggen had hij een enveloppe met het geld op de zitting van zijn voorbank laten liggen, die hij bij het uitstappen ongemerkt naar bui ten had geschoven. Hij had echter geen aan gifte bij de politie gedaan. Uit het onderzoek was gebleken dat de verdachte zeer veel geld had uitgegeven ten behoeve van een vrouw, voor wie hij zelfs een café had gekocht. De handelaar ontkende dat hij daarvoor het geld van de suikermaatschappij gebruikt had. De procureur-generaal eiste bevestiging van het vonnis van de rechtbank. Het ge rechtshof zal op 25 juni arrest wijzen. —HANNOVER (Reuter) Naar schatting veertigduizend personen hebben woensdag te Hannovér betoogd tegen de voorgeno men uitrusting der Westduitse weermacht met kernwapens. Waldemar von Knörin- gen, vice-voorzitter der sociaal-democrati sche partij, verklaarde bij deze gelegen heid dat zijn partij „even hartstochtelijk tegen een uitrusting der Westduitse strijd krachten met kernwapens zal strijden als in 1933 tegen Hitler. Advertentie 25. breng het er helemaal niet slecht af," zei juf frouw Trent, maar nog een broodje grijpend. „En ik ben er helemaal niet zeker van, dat zij zo verlegen is, als zij er uit ziet." Zij keek met een ondeugende glimlach van Patsy naar de bemanning, waarop Pat sy, die integendeel tweemaal zo verlegen was, als zij er uit zag, voelde, dat zij een kleur kreeg als vuur. En weer keek Prentice even in haar richting. Gedurende de rest van het diner hield Patsy zich zeer stil, zich dankbaar dekkend achter de eindeloze spraakzaamheid van het andere meisje, totdat tot haar grote opluchting het omroepsysteem hun vertrek aankondigde en juffrouw Trent met spijt opmerkte, dat zij weg moesten. Samen liepen zij door de lange, met bruin zeil be legde gangen naar de douane. Toen zij zich van de gebouwen verwijderden had het koude platform in het maanlicht het aanzien van een plaat donker metaal en in de duisternis daarach ter glinsterde hun vliegtuig als zilver. Ver weg in het westen zagen zij een reeks lichten aan de weg, die langs de kust liep, daar waar de donkere Atlantische Oceaan begon. De passagiers kwamen nu ook naai buiten en liepen snel naar de machine. Toen zij eenmaal in de lucht -n boven de Oceaan waren, wenste bijna iedereen zijn zetel achterover te laten zetten. En bijna alten accepteerden, ondanks de verwarming, twee dekens en lieten die om zich heen stoppen. Eén voor één werden de individuele lees lampjes van de passagiers uitgeschakeld, de kleine gordijntjes voor de patrijspoorten getrokken en wel dra ging dit bij toeval bijeen zijnde gezelschap slapen. Alten sliepen behalve die mannen daar in de cock pit en de meisjes in de keuken. „Neem jij de volgen de lading thee en broodjes maar mee naar voren," zei Joanna voor de derde keer sedert hun vertrek uii Londen het blad opladend, „en daarna zullen wij het om de beurt doen om een beetje rust te krijgen." Patsy knikte. Zij bemerkte nu reeds, hoe vermoei end het was om in een vliegtuig zelfs maar lichte be zigheden te verrichten. De hoogte, de luchtdruk in de kabine of het gesnor van de motoren (zij wist niet, wat het eigenlijk wel was) gaven haar het gevoel of zij gedurende een week niet geslapen had. Binnen enkele ogenblikken kwam Joanna met een zuur gezicht uit de cockpit terug. „Stilte des grafs daar voor!" zei ze. „Weet je, zelfs ik zou er voor te rugdeinzen om de conversatie gaande te houden, als ik Prentice naast me had zitten. Die arme Bill May- nard!" Zij gaapte even. „Enfin, hij liever dan ik. En nu zal ik de eerste slaapbeurt nemen. Maak me wak ker, als er iets catastrofaals gebeurt. Maar als het alleen maar eten of drinken is, dan kun jij het wel aan, hè?" Patsy zei, dat ze dat inderdaad wel kon. Desondanks ging de nacht maar langzaam voorbij Verschillende maten hield zij haar horloge tegen haar oor om te luisteren, of het nog wel liep. Alles was zo vreselijk stil. Het was een eigenaardige gewaarwor ding in een vliegtuig in volle vlucht. Natuurlijk brulden de motoren nog wel hun duizen den PK's uit, maar ze had dit nu al zo lang gehoord, dat zij alleen de stilte zou hebben opgemerkt als ze gestopt hadden. Het gaf je een gevoel van eenzaam heid de enige wakende te zijn in een slapende wereld. Daarbuiten was niets anders dan het ledige luchtruim en het wolkendek, dat hen scheidde van de onzicht bare Atlantische Oceaan. En boven dat alles stond, wit en blank, de maan, die een wereld deed zien, die even teeg en stil was als haar eigen gezichtje. Langzamerhand glipte het tijdschrift Patsy uit de hand. Zij liet haar elleboog op de tafel rusten en steun de het hoofd in de hand. En toen was zij weg, in slaap, evenals de rest. Een lichte beweging maakte haar wakker. Zij werd er zich eerst van bewust, dat haar arm verdoofd was. En toen zag zij van opzij, net voor zij haar hoofd omdraaide, een blauwe mouw met gouden strepen. Onmiddellijk was Patsy klaar wakker. „Hier," zei Maynard een tweede kop koffie tappend, „ik geloof, dat jij er ook wel een nodig hebt!" „Het spijt me erg, meneer," zei Patsy. „Het was helemaal niet mijn bedoeling om te gaan slapen. Ik.." „Ik heb die thee van de maatschappij nooit kunnen drinken," zei Maynard, als om zijn tegenwoordigheid daar te verklaren. „Kom, vooruit, drink de jouwe ook op! vóór je weer indut," grinnikte hij. „Ik.." „Drink op, terwijl ze nog warm is," En toen voegde hij er vriendelijk aan toe. „Ik geloof niet, dat er iemand is, die vliegt en nooit geslapen heeft op ogen blikken dat het niet behoorde." „Behalve.." begon Patsy. Zij wilde zeggen: „Pren tice," maar zij slaagde er nog net in, dat in te hou den. En alsof hij in zijn geest de zin voor haar afgemaakt had, werd de glimlach van Maynard een beetje zu\ir. „Misschien," zei hij, maar voegde er toen weer vrien delijk aan toe: „In ieder geval was ik het, die je ge vonden heb." „Ja," zei Patsy. Er viel een gezellige stilte, waarin zij hun koffie dronken. „Biscuit?" Patsy haalde er een paar uit een blik en legde ze netjes op een plastic bordje. Maynard nam er een en at hem langzaam op. „Denk je, dat het je bevallen zal?" vroeg hij, Pat sy ernstig aankijken. „Het is eerst een beetje ver moeiend, hè?" Patsy zei, dat het dat weliswaar was, maar dat het haar toch zeer zeker beviel. „Oh, ja. Wanneer je maar eenmaal van het wer ken onder toezicht of bent, dan gaat het wel." Zijn gezicht betrok voor een ogenblik. Zijn gewoonlijk zo beweeglijke mond werd in een strakke lijn getrokken, alsof hij zich herinnerde, dat ook hij onder toezicht werkte. Plotseling teken Patsy al de kleine moeilijkheden van haar eigen baantje van geen betekenis meer. Ten slotte behoefde zij alleen maar achter Joanna aan te draven, die een vriendelijke persoonlijkheid was. Maar hij moest werken met al de gecompliceerde proble men van zijn vliegtuig en terwijl hij formeel het be vel hierover voerde, werd hij onophoudelijk gadege slagen door een formidabel ogenpaar. „En u moet drie vluchten onder toezicht doorma ken, meneer," mompelde zij verdrietig. „Inderdaad". De bruine ogen van Maynard flikker den, alsof hij de sympathie in haar stem onderken de en er half geamuseerd en half getroffen door was. „Maar niet met dezelfde controle-piloot," zei hij met een zekere nadruk. En toen, alsof hij die nadruk neu traliseren wilde, veranderde hij snel van onderwerp. (Wordt vervolgd) Havens. De drie nieuwe industrie havens van Dordrecht, die de Koningin op 5 september officieel in gebruik zal stel ten, zijn nu met het buitenwater verbon den, doordat de oude dijk is doorgestoken. Er is een nieuwe dijk aangelegd, die de drie nieuwe havens omringt en tevens de verbindingsweg naar het 's-Gravendeelse veer vormt. De oliehaven van het nieuwe complex is reeds op diepte, de twee an dere havens moeten nog uitgediept worden. Advertentie Een dagelijkse puzzle: wat eten we vandaag (een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem 4 eieren, 2 eetlepels room, 100 gram niet te oude kaas, 50 gram roomboter, peper,' zout. Oeufs a la Suisse In een ondiepe vuurvaste schotel de boter laten smelten. De in plakken gesneden kaas erin leg gen, Voorzichtig de eieren bre ken en zonder de dooier te be schadigen in de schotel laten glijden. Wat zout en peper er over strooien en dan alles met de room overgieten. Over de room nog wat geraspte kaas strooien. De schotel 10 minuten in een hete oven zetten, waar door de eieren stollen en het gerecht een mooi goudbruin korstje krijgt. Sla en pommes frites of gebakken aardappelen erbij geven. Doe nog meer met kaas PUBLICATIE VAN HET NED ZÜIVEUURÉAU PUSWIjV DONDERDAG 12 JULI Stadsschouwburg: Uitvoering van teer lingen van muziekschool „Toonkunst", 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN: 't Goede Uur: Tentoonstelling van wer ken van Kees Verwey 1019 uur. Kunst zaal „De Ark": Tentoonstelling van wer ken van Merac, 1022 uur. FILMS: Cinema Palace: „Brigitte, het meisje van Place Pigalle", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Hard tegen hard", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jr., 20 uur. Luxor Theater: „Vijf stappen in het gevaar", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Tos- ca", 14 jr., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Haar eerste liefde", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle Jim en de skelet- mannen", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. VRIJDAG 13 JUNI Stadsschouwburg: Toneelveren. „Her man Heijermans" met „De meid", 20 uur. Openluchttheater: Uitvoering van het Spaanse ensemble Coros y Dansas, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie moderne kunstwerken, 1012.30 en 13.3017 uur. 't Goede Uur: Tentoon stelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. Kunstzaal „De Ark": Tentoon stelling van werken van Merac, 1022 u. Galerie Espace: Tentoonstelling van wer ken van Haber, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „De drie Renaldos", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals- theater: „Hotel Onder verdenking", 18 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar, 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Jakhalzen der onderwereld", 18 jaar, 14. 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Interpol". 18 jaar. 20.15 uur. Rembrandt Theater: .Zeven broers", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Roxy Theater: ..The man from del Rio". 14 jaar. 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „The terd, the lady and the butler", alle leeftijden, 14, 15, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7