Velser tunnel heeft zijn „duizendpoot" van gisteren Amsterdamse Beurs een kantoorbediende (vr.) HERENHUIS Wonderlijke schoonmaakauto binnenkort aan de slag Bal-champêtre ten bate van het Anjerfonds Feest in kleutertuin aan de HILLEGOM Driehonderd bejaarden bezochten Bergen De heer H, J. E, Christoffels hartelijk gehuldigd „Europa-Camping" betaalt niets terug Hoge kosten maken hogere omzet in slagerijen noodzakelijk Financiële regeling voor het voortgezet onderwijs Belgische kabinetsformatie op dood spoor gekomen Plan voor universiteit in Rotterdam DE BEURS Gaat u met vakantie? Vliegretour Amsterdam- Moskou: f 1098,- Scheepvaart Haarlems Dagblad HULPVAKARBEIDER CHAUFFEUR/BEZORGER flinke Typiste-Correspondente BONZO Net meisje gevraagd WOENSDAG 18 JUNI 19 5 8 - -IsSMI Sinds gisteren is het autopark van de Rijkswaterstaat, gestationeerd in Vel- sens brandweergarage, ten gebruike in en om de autotunnel uitgebreid met een Nederlandse primeur: de „duizendpoot" is gearriveerd en zal dezer dagen in dienst gaan als forse manus-van-alles. De tien tallen mogelijkheden van dit apparaat hebben het de bijnaam „duizendpoot" ge geven, hoewel het zakelijkere „spoelwa- gen" ook goed is, maar niet voldoende de nadruk legt op de veelzijdigheid van deze zware, gele Bedford. De wanden van de tunnel borstelen en het wegdek schoonmaken, brandjes blus sen en verlichting „nalopen", inhaalborden demonteren en nog vele andere werkzaam heden meer zijn samengebracht in deze door de Rijks Automobiel Centrale ont worpen en de firma Geesink gebouwde wa gen, die ondanks zijn kostbaarheid (meer dan 200.000,de uitgaaf wel waard is, al is het alleen maar voor de besparing op manuren voor de periodieke tunnelschoon- maak. Rotterdam kuist zijn Maastunnel „met de hand" en dat is tot nog toe ook in Velsen gebeurd, maar de één of twee bedienaren van de nieuwe duizendpoot kunnen hetzelf de werk met de auto veel grondiger en sneller doen: deze auto is dan ook een Ne derlandse en misschien wei een internatio naal novum. Bovenop de carrosserie is een hydrauli sche heftoren bevestigd, die tot 8.60 meter omhoog kan worden gedrukt en dan twee elektriciens de mogelijkheid biedt ook de hoogste verlichtingsarmaturen in en om de tunnel te bereiken. Het platform is draai baar en ingenieus beveiligd en geïsoleerd en aan de rechterkant van de carrosserie is een vijfdelige, draaiende borstelgroep gemonteerd, die met behulp van een was middel uit de tank van de auto en water de tunnelwanden moet afschrobben; een schuimblusapparaat kan ingrijpen bij even tuele autobranden en achteraan de wagen bevinden zich twee inklapbare bordessen, waarmee de „inhaalborden" langs de tun nelmuren kunnen worden gedemonteerd, als er een schoonmaakbeurt moet worden uitgevoerd. Vermoedelijk zal dat eens in de veertien dagen of eens in de maand ge beuren, afhankelijk van de vervuiling van de tunnelbuizen. Vooral na een winterse vorstperiode zal de „duizendpoot" het in het voorjaar druk krijgen. Rijkswaterstaat, die de auto liet uitrus ten met twee blauwe knipperlichten, is het Het Haarlems Anjercomité van het Prins Bernhardfonds houdt op 5 juli een groot bal-champêtre in het park „Groe- nendaal" in Heemstede. Aan deze avond, die om negen uur begint zal onder meer medewerking worden verleend door een ruitervereniging uit de Haarlemmermeer, door de heer Jacques Moolenijzer met een heren-modeshow, door Marijke van der pst met Franse chansons en door enkele 'eden van het Amsterdams studentenca baret. De opbrengst van deze avond komt 'en goede aan het Prins Bernhardfonds. Voor kaarten kan men zich wenden tot het U.V.V., Grote Houtstraat 142 te Haar lem. Ter gelegenheid van de „Vader Klaren- dag" houdt de Speeltuinvereniging „Bui tenrust" op zaterdag 21 juni voor de kin deren van de leden een kinderkermis op de Kleuterspeeltuin aan de Voortingstraat te Haarlem. Daar zullen vele attracties staan opgesteld. Vooraf wordt om halfdrie sen optocht van alle kinderen door de buurt gehouden, waaraan zal medewer ken de Drumband „Haarlem". Nadat daarna de kinderen de kermis kunnen bezoeken tot zes uur, zal van ze ven uur af ook aan de ouderen de gele genheid gegeven worden om zich op de kermis te vermaken. Ongeveer driehonderd bejaarden uit Hillegom hebben dinsdag deelgenomen lan een autotocht, waarvan het doel was bergen aan Zee. Dat was mogelijk dank Jij de medewerking van vele autobezit ters en het plaatselijk comité dat zich bij zonder ingespannen heeft voor de tocht. Om een uur vertrokken van de Passtoors- 'aan te Hillegom honderdvijf auto's en via de tunnel van Velsen werd naar Bergen gereden. Daar werd een pauze gehouden. Onderweg werd een broodmaaltijd ge bruikt en de bejaarden ontvingen con- empties. Om kwart over negen des avonds werd Hillegom bereikt en daar stonden muziekkorpsen gereed die enkele marsen ten gehore brachten. Met vol doening kunnen organisatoren, medewer kers en bejaarden op een geslaagde tocht terugzien. nog niet met zich zelf eens of voor zulk een spoelbeurt in de tunnels het verkeer geheel door één buis moet worden geleid of langs de spoelwagen kan worden ge voerd; dit zal de ervaring moeten leren. In elk geval weet men wel, dat deze nieuwe aanwinst, die de Velser tunnel gaat onderhouden, zelf ook weer een intensief onderhoud vergt: er zijn liefst 71 smeer- punten aan het vehikel nodig geweest! In een sfeer, die tekenend was voor de gevoelens van waardering, vriendschap en erkentelijkheid, welke men hem toedraagt, is de heer H. J. E. Christoffels. hoofd van het district Haarlem van de Rijksgebou wendienst, vanmorgen in de muziekzaal van de Rijkskweekschool aan de Leidse- vaax-t in Haarlem gehuldigd naar aanlei ding van het feit, dat hij heden veertig jaar in rijksdienst is. Onder de vele aan wezigen, die in de met palmen en talrijke bloemstukken versierde receptiezaal van hun belangstelling blijk gaven, bevonden zich ondermeer diverse hoofden van dienst, aannemers en uiteraard ook de eigen mede werkers van de jubilaris. Verscheidene sprekers richtten het woord tot de heer Christoffels, waarbij zij duidelijk lieten uitkomen hoezeer zij in de afgelopen jaren de toegesprokene hebben leren waarderen. Ir. C. Frets, die als hoofd van de directie Noordholland en Utrecht als eerste het woord nam, zei dat het moeilijk was iets verkeerds van de heer Christoffels te zeg gen. Ondanks de nog korte tijd dat hij de jubilaris kent, had spreker niets dan lof voor de wijze waarop deze zijn taak opvat en tot uitvoering brengt. „Voor de manier waarop u uw gaven gebruikt neem ik gaarne mijn hoed af", aldus de heer Frets. Hij liet zich voorts waarderend uit over de aangename geest, die er op het Haar lemse districtsbureau heerst. Spreker dankte de heer Christoffels voo:- de pret tige samenwerking, daarbij de wens uit sprekend dat deze nog lang gecontinueerd zal worden. De heer J. R. Leeflang betrok mevrouw Christoffels in de huldiging van haar man door haar bloemen aan te bieden. Namens het jubileumfonds van de directie Noord holland en Utrecht overhandigde hij de jubilaris een vulpen en vulpotlood. Namens de collega's sprak de heer J. Bok, hoofd van het district Den Haag, die onder andere opmerkte dat de heer Chris toffels zich ook op het voetbalveld als een zeer gewaardeerde kracht heeft ontpopt. Als vertegenwoordiger van het bestuur van de Bond van Technische Ambtenaren, groep Rijksgebouwendienst, schetste de heer J. Mol de heer Christoffels als een goed lid van de organisatie. Mr. C. M. J. de Jongh, oud-griffier bij het Haarlemse Kantongerecht, herinnerde in een geestige toespraak aan zijn prettige ervaringen met de heer Christoffels toen deze met zijn dienst nog in het gebouw van het Kantongerecht aan de Jansstraat gehuisvest was. Vervolgens voerden nog het woord de heer J. C. Cramer, namens het gespreks- centrum van de bouwnijverheid te Haar lem; de heer A. Kuipers, namens collega's en medewerkers en de heer J. van der Meulen, het hoofd van de Rijkskweekschool die zijn dank uitsprak voor de verbeterde inrichting van het schoolgebouw. Het Haagse kampeerbedrijf „Europa- Camping", dat door een slechte financiële organisatie vele vakantiegangers ernstig heeft gedupeerd, weigert ook maar iets te rug te betalen van het geld, dat door velen is gestort om een vakantie in een bungalow in Duitsland of Limburg door te brengen. Die bungalows bleken niet te bestaan of pas in aanbouw te zijn. Gisteravond ontlaadde zich de veront waardiging van een groot aantal Haagse gedupeerden in een protestdemonstratie voor de woning van de directeur van „Eu ropa Camping", de heer V. Deze was pas teruggekomen van zijn mislukte poging om een groot reisbureeau in Den Bosch voor zijn in het honderd gelopen organisatie te interesseren. De directeur van dit reisbu reau had echter na een uitvoerig onder zoek van overneming afgezien. De politie moest er aan te pas komen om de verontwaardigde vakantiegangers naar huis te sturen. Ook vanmorgen kwam er herhaaldelijk bezoek voor V., die echter niet thuis bleek te zijn. De politie neemt nog geen maatregelen tegen V., omdat nog niet gebleken is dat hij de kennelijke bedoeling heeft gehad an deren te bedriegen. Hij heeft waarschijn lijk gedacht met het geld, dat de vakantie gangers hem in vertrouwen lang tevoren betaalden, de huisjes nog wel klaar te kunnen krijgen. Zijn financiële basis was echter zo klein dat de geringste tegenslag dit hem onmogelijk maakte. Vandaag zou V. nog een onderhoud met de politie heb ben, om na te gaan of er nog iets te red den was. Men heeft hem ook al aangera den, zijn faillissement maar aan te vragen. „De omzetten in de slagerijen, vooral in de nieuwe woonwijken, zullen moeten stij gen wegens de zeer hoge huren en exploi tatiekosten. Vóór 1940 was er één slager op 800 inwoners. In de nieuwe wijken zal de verhouding één op 1600 a 2000 moeten zijn, wil men een slagerij met succes kun nen drijven". Dit zei de heer B. van der Eijk, voorzitter van de Algemene Neder landse Slagershond, in zijn openingsrede op de jaarvergadering, die de bond te En schedé hield. De heer Van der Eijk was van mening, dat het afgelopen jaar voor de slagers niet onbevredigend is geweest. Er moet echter rekening worden gehou den met een conjunctuurverandering. Ook zal volgens de bondsvoorzitter agressief opgetreden moeten worden tegen verkoop van vlees, anders dan in slagerijen. In het wetsontwerp tot wijziging van de middelbaar-onderwijswet, de hoger- onderwijswet en de wet van 15 juni 1929, die ten doel heeft, gelijkheid te brengen in de financiële behandeling van rijks-, gemeentelijk en bijzonder voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, komt een regeling voor, waarbij de toekenning van vergoeding aan gemeentelijke en bijzon dere v.h.m.o.-scholen aan de Kroon is voorbehouden. Minister Cals acht deze regeling niet de meest aanvaardbare als definitieve regeling voor de toekomst, zo deelt hij aan de Tweede Kamer mee. Bij de uitgebreide studie van het probleem van de invoering van objectieve vergoe dingsnormen voor het voortgezet onder wijs is men tot de conclusie gekomen, dat wettelijk vastgestelde objectieve getals normen, zoals die voor het lager onderwijs gelden, niet uitvoerbaar zijn voor het voorbereidend hoger en middelbaar on derwijs. De oplossing zal naar de mening van de minister moeten worden gevonden in de combinatie van het opstellen van een plan voor scholenstichting en het stellen van zekere vormen van objectieve normen voor opneming in dat plan. Zeer vele Kamerleden waren van me ning, dat bij de aanwijzing van gemeente lijke inrichtingen van onderwijs de ge meentelijke autonomie gevaar zou lopen. De minister is daarentegen van oordeel, dat bij de voorgestelde regeling de vrij heid der gemeenten tot het stichten van nieuwe scholen geen beperkingen zal on dergaan in vergelijking met de huidige toestand. Ook bij het thans bestaande be trekkelijk geringe rijkssubsidie van f 1125 per klasse gaan de gemeenten vrijwel niet over tot het stichten van scholen, waar voor geen subsidie is toegezegd. Buiten de drie grote gemeenten, die voor het openbaar v.h.m.o. geen rijkssubsidie ont vangen, bestaat hier te lande slechts één niet gesubsidieerde gemeentelijke school, namelijk de gemeentelijke hbs-a te Zwolle. Dat het voor de kostenvergoeding van de gemeentelijke scholen gekozen systeem verschilt van het voor de bijzondere scho len geldende vindt zijn verklaring in het verschil in karakter en in financiële mo gelijkheden tussen een gemeentebestuur en een schoolbestuur. De minister zou aan een gelijk systeem om principiële en prak tische redenen de voorkeur geven, maar geen van de twee nu gekozen systemen zou op bevredigende wijze voor beide ca tegorieën kunnen worden toegepast. De wijziging van de bepalingen, die tot dusver een beletsel vormden voor het in stand houden van een gymnasium door het rijk. houden niet in. dat het in het voornemen ligt in alle gevallen, waarin thans de combinatie gemeentelijk lyceum en rijkshogerehurgerschool bestaat, de ge meentelijke gymnasiale afdeling door het rijk te doen overnemen. De minister is van mening, dat elk geval afzonderlijk - in overleg met de betrokken gemeente - in beschouwing moet worden genomen. In de voorgestelde bepaling mag geen voor keur gelezen worden voor de overneming van stedelijke gymnasia door het rijk bo ven het overdragen van rijkshogerebur gerscholen aan gemeenten. Voorgesteld wordt het uit 1878 dateren de voorschrift, dat goedkeuring van de minister is vereist voor de benoeming van leraren aan gemeentelijke gymnasia, te hoen vervallen. (Van onze correspondent in Brussel) De socialistische en liberale partijbestu ren hebben geweigerd in te gaan op de voorstellen van de heer Eyskens, de rooms-katholieke regeringsformateur. De Belgische regeringscrisis is daarmee op een dood spoor gekomen. Voor de socia listische partijraad zei Max Buset, de voorzitter van de partij, dat het program van Eyskens niets anders is dan het ver- kiezingsprogram van de Christelijke Volkspartij. De socialistische partij kan dit program niet aanvaarden. De libera len werden afgeschrikt door de grotere uitgaven die de uitvoering van het C.V.P.- program zou meebrengen. Men schat die extra-uitgaven op ongeveer 120 miljoen gulden voor grotere subsidies aan het bij zondere onderwijs, 210 miljoen gulden voor subsidies aan de particuliere woning bouw. De verlaging van de militaire dienstplicht tot twaalf maanden maakt de aanwerving noodzakelijk van ongeveer vijftienduizend vrijwilligers. Men vraagt zich af, of de heer Eyskens zijn opdracht aan koning Boudewijn zal teruggeven, te meer omdat er in de C.V.P een sterke stroming heerst ten gunste van de formatie van een homogeen C.V.P.- minderheidskabinet. Deze regering zou in de Senaat een meerderheid halen, echter niet in de Kamer. De aftredende rooms- katholieke regering zou de nieuwe verkie zingen voorbereiden. Het is echter mogelijk dat koning Bou dewijn een beroep doet op een socialisti sche of liberale formateur, of opnieuw een informateur aanwijst. Het is echter uitge sloten, aldus verklaarde de voorzitter van de socialistische partij, dat er een rooms- katholiek-socialistische regering tot stand komt. Vandaag komt het nieuwe parle ment bijeen. De Kamer is als volgt sa mengesteld: 104 C.V.P.-ers, 105 socialisten en liberalen, twee communisten, en een lid van de Vlaamse Volksunie. Ii. de Se naat zitten 91 rooms-katholieken tegen over 84 socialisten en liberalen. (Belga) Eyskens deelde dinsdag avond op een persconferentie mede, dat hij mogelijk woensdag door koning Bou dewijn zal worden ontvangen. Binnenkort zal een Rotterdamse com missie voor hoger onderwijs aan het ge meentebestuur een rapport doen toekomen, waarin wordt geadviseerd in de Maasstad een universiteit met vijf faculteiten te stichten. Genoemd worden faculteiten voor theologie, letteren en wijsbegeerte en wis- en natuurkunde. Verder wil men de Rotter damse stichting voor klinisch hoger onder wijs in een medische faculteit omzetten met dan niet als onderdeel hiervan, een tand artsenopleiding. Volgens het rapport zou de Nederlandse Economische Hogeschool in een economi sche faculteit kunnen worden omgezet. De rijksbelastingacademie zou men ook in het schema willen inpassen. Men wil zoeken naar de mogelijkheid deze instellingen met behoud van eigen autonomie op te nemen in de stichting, die het beheer over de universiteit zal voeren. In deze stichting zou het rijk en de gemeente verenigd moe ten zijn. Het wordt mogelijk geacht, wat de theo logische faculteit betreft, te komen tot een vorm van samenwerking van katholieken en protestanten, zodat deze faculteit uit twee afdelingen zou bestaan, die elk vol gens eigen geestelijke richting zouden ar beiden. AMSTERDAM Na een dagenlange hausse verkeerde de markt in een enigszins vermoeide stem ming. Het publiek bleef grotendeels uit de markt, terwijl de arbitrage alleen in de oliehoek activiteit toonde. Wallstreet kwam weliswaar met de slotkoersen niet onverdienstelijk uit de bus, maar daarte genover stonden de politieke spanningen in het Nabije-Oosten (Cyprus en de Liba non). Deze spanningen lokten verkopen uit in aandelen Kon. Olie voor Zwitserse re kening, waardoor dit fonds op 173,60 ver handeld werd en ongeveer 2 beneden de vorige slotkoers kwam te liggen. De aan delen lagen tevens ruim beneden pariteit New York. Unilever onderging een reac tie op de forse stijging van de vorige da gen en verloor in een kalme markt onge veer 2 punten. AKU opende prijshoudend maar moest in het verdere verloop iets prijsgeven, waardoor een koersverlies van 1 punt geïncasseerd moest worden. Aan delen Philips, die bij de laatste hausse iets waren achtergebleven, ontmoetten nog redelijke vraag, waardoor een koerswinst van ongeveer 2 punten kon worden ge boekt. Aandelen K.L.M. werden iets lager vernomen. 1-Iet bericht dat binnenkort de landingsrechten op Schiphol met 50 per cent verhoogd zullen worden, alsmede een aparte 25 percent voor gebruikmaking van de verplichte landingsbaan bij avondlandin gen was ter beurze en bij het publiek nog niet voldoende bekend, om invloed op de koers van de aandelen K.L.M. te kunnen uitoefenen H.V.A. was op IO8V2 twee pun ten hoger. Scheepvaarten ondergingen een techni sche reactie en waren vrijwel over de ge hele linie 1 punt lager. Het buitenland liet in deze sector verstek gaan, waardoor de handel tot een minimum werd beperkt. Ook de grote koper voor aandelen Amster dam Rubber was afwezig. Het aanbod overheerste hier de geringe vraag en het koersverlies bedroeg ongeveer 2 punten. Ver. Deli was prijshoudend zonder meer. Uitgezonderd de staffellening was de ten dentie voor de staatsobligaties iets gemak kelijker. De introductie en eerste verhandeldag had plaats van certificaten van 10 aande len First America Corporation. De koers werd vastgesteld op 18% dollar of 712,50 per certificaat. De belangstelling voor de ze certificaten was groot, waardoor de in troductie als geslaagd kan worden be schouwd, aldus de emittenten. Prolongatie 3V2 percent. (ANP) NEW YORK De koersen schoten omhoog naar nieuwe jaarhoogtepunten. Du Pont de Nemours was op hoogste dagwaarde zelfs acht dol lar boven de vorige slotkoers. De indus triewaarden waren op het beste dagniveau gemiddeld vier dollar hoger. Dit niveau zakte tegen beurseinde wat in maar er was geen verkoopdruk en de koersen ble ven toch vrij vast. De omzet van 2.950.000 aandelen was iets geringer dan de vorige dag (2.870.000) maar toch nog betrekkelijk omvangrijk. Allie chemiewaarden sloten hoger. De koperwaarden behielden stij gingen van meer dan e n dollar. De staal- föndsen waren vast, evenals de spoor wegen en de openbare nutsbedrijven. In individuele fondsen werden stijgingen van meer dan 5 dollar genoteerd. Het industriegemiddelde kwam van 476.56 op 478,97; dat voor spoorwegen van 119.57 op 119,35 en dat voor openbare nuts bedrijven van 78.95 op 79,14. Van de 1197 verhandelde fondsen sloten er 493 hoger en 435 lager. (UP). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-334% Nederl. '47 913 ia 91 3% Nedl. 1962/64 9434 94 A.K.U 18934 190 Calvé Delft 308 308 Van Gelder Zonen 184 184 K. N. Hoogovens 307 308 Nederl. Ford 185 34 190 N. Kabelfabriek. 264 265 gew.Philips Gloeil. 29534 300 Pref.PhilipsGloeil. 158% 158% Unilever 363 195 359 194 Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. 730 732 Kon. Petroleum.. f 173,80 173,80 Billiton 199 199 A'dam Rubber 6834 68% K.L.M f 102.80 104 Holl. Amer. Lijn 142 142 K.N.S.M 138'4 140 N Scheepv. Unie 12034 121% v. Nievelt Goudr. 13334 132 Phs. v. Ommeren 230 229 H.V.A 109 '4 109% Verg. Deli Mij en. 9334 95 Amsterd. Bank.. 226 226 Nat. Handelsbank 86 exdiv. 86 Ned. Handel Mij 169 169 Rotterd. Bank 18234 182% Twentsche Bank. 167 167 Anaconda Copper 4913/ie 49% Bethlehem Steel.. 4234 42% U. S. Steel 6634 66 ex General Motors.. 39% 39% 73-3-4 24% 73% 24% en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE De tarieven die op de nieuwe luchtlijn Amsterdam-Moskou zullen gelden, zijn thans vastgesteld. De vertegenwoordigers van de K.L.M. zijn vandaag met de Rus sische delegatie overeengekomen dat in de eerste klasse een enkele reis Amster dam-Moskou 718 zal kosten en een retour 1293. In de toeristenklasse betaalt men 610 voor een enkele reis en 1098 voor een retour. De tarieven moeten nog door de Internationale Organisatie van Lucht vaartmaatschappijen, de I.A.T.A., worden goedgekeurd. De Russische delegatie vertrekt vanavond met het lijntoestel van de K.L.M. naar Parijs, waar zal worden gesproken over het openen van een lucht lijn Moskou-Parijs. Amedfjk, 17 te Rotterdam. Albireo, 17 voor anker rede Kuwait. Annenkerk, 17 450 m. z.w. Minicoy n. Aden. Alderamin, 17 5 m. z. St. Vincent n. Hamburg. Alwaki, 17 voor anker Chiltagong. Aegis, 17 v. Houston n. New Orleans. Agamemnon, 13 te New York. Alcyone, 18 te Montevideo. Angolakust, 17 te Antwerpen. Algol, 18 te Antwerpen. Almdijk, 17 v. Havana n. Le Havre. Astrid Naess, 18 te Aruba. Ameland, 17 200 m. n.o. Fayal n. Curacao. Ampenan, 17 400 m. n.o. Azoren n. Houston. Amstelbrug, 17 180 m. w.n.w. Kreta n. Port Said. Amsteldijk, 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Amsteldiep, 18 te Lor. Marques verw. v. Karachi. Arendskerk, 17 te Pt. Said verw. n. Amsterdam. Amstelveen, 17 v. Vancouver n. Yokohama. Angolakust, 17 te Antwerpen. Alhena, 17 v. Bahia n. Las Palmas. Arendsdijk, 20 te Rotterdam verwacht. Amstelland, 17 410 m. z.w. Las Palmas n. A'dam. Attis. 18 te Rotterdam. Aagtedijk, 18 te Genua. Bali, pass. 17 Cochin n. Rangoon. Bintang, 17 v. Antwerpen n. Londen. Bloemfontein, 13 te Kaapstad. Banggai. 18 te Singapore v. Penang. Banda. 18 te Galveston. Bintang, 18 te Londen. Boissevain, 18 te Moji. Bonita, pass. 17 Bougie n. Piraeus. Borneo, 17 120 m. z, Azoren n. Halifax. Bvklef.iel, pass. 17 Belle Isle n. Le Havre. Beninkust. 18 te Pt. Said verw. v. Le Havre. Bennekom. 16 100 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Bawean, 17 v. New York n. Alexandrië. Blitar, 17 te Dieddah verwacht. Bililton. 19 te Karachi verwacht. Calt. Rotterdam, pass. 17 The Brothers n. R'dam. Caltex The Hague, pass. 17 Aden n. Bahrein. Camerounkust. 17 te Amsterdam. Cistula. 17 v. Biak n. Sorong. Coolsingel, 17 v. Morrisville n. Hampton Roads. Caltex Leiden, 17 65 m. n.n.w. Ras Al Had naar Bahrein. Caltex Nederland. 17 120 m. o.n.o. Massua naar Hamburg. C alt. Utrecht, 17 154 m. z. K. Palmas n. Bordeaux. Casamance, 17 190 pi. z.z.w. L. Palmas na Nantes. Cleodora. 17 80 m. z. Sydney n. Geelong. Calt. Arnhem, 17 160 m. n.w. Alexandr n. P. Said. Caniitia, 17 730 m. n.o. Barbados n. Curasao. Charis, 16 200 m. n.o. Azoren n. Rotterdam. Carrillo, 17 te Bahrios. Camitia. 21 te Curacao verwacht. Cinulia, 9/7 te Brisbane verwacht. Castor, 16 710 m. w.z.w. Landsend n. Emden. Crania, 17 170 m. n.o. Madeira n. Curasao. De Eerens, 18 te Bahrein. Dongedijk, 18 te Rotterdam. Dorestad, 16 540 m. n.o. Guadeloupe n. Londen. Diemerdijk, 17 v. Cristobal n. Antwerpen. Drente. 17 v. Surabaja n. Tacloban. Esso Amsterdam. 17 v. Pta. Cardon n. Santos. Ena, 17 v. Punta Cardon n Curacao. Eos, 18 te Rotterdam. Etrema, 17 v. Malta n. Berre. Esso Nederl., 17 23 m. n n o. Cherbourg n. Pt. Said. Farmsum, 17 360 m. w.z.w. Sh'hai n. Chinwangtao Fravizo, 17 te Las Palmas verw. v. Liverpool. Friesland SSM, 17 40 m. n. Villano n. Setubal. Giessenkerk, 17 60 m. n. Terschelling n. Londen. Graveland. 17 150 m. z.z.w. St. Vincent n. Recife. Gaasterkerk. 17 170 in z.o. K. Padaran n. Manilla. Gordias, 17 370 m. w. Ouessant n. Bachaquero. Helder, 17 te Bremen. Hestia, 18 te Madeira. Holendrecht. 18 te Rotterdam. Hathor. 18 te Tanger. Hoogkerk, 17 te Port Said v. Genua. Hydra. 16 240 m. z.w. Flores n. San Juan. Hector, 17 13 m. n.w. Villano n. Algiers. Tvoorkust, 17 te Lagos verwacht v. Calabar. Jason, 17 te Aruba. Jupiter, 17 75 m. z.w. Finisterre n. Lissabon. Johan van OldenbarneveK. 17 430 m. n.w. Flores naar New York. Koratia. 18 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kelletia. 17 210 m. o.n.o. Pt. Elisabeth n. Durban. Kreeft. 17 180 m. n.o. Madeira n. Rotterdam. Kylix, verm. 19 v. Rouaan n. Wilmington. Koningswaard, 17 te Curasao verwacht. Karimun, 17 te Bahrein n. Karachi. Krebsia, 17 te Boston. Kerkedijk, 17 v. New York n. Boston. Kopionella, 18 te Curasao. Kellia, 17 80 m. w. Manilla n. Miri. Korenia, 17 te Rotterdam. Kosicia, pass. 17 Montserrat eil„ 28 te R'dam verw. Lekkerkerk, 17 te Bandar Shapur. Limburg, verm. 17 v. Belavvan n. Aden. I.oosdrecht, 17 te Port Said v. Londen. Lawak, 17 v. New York n. Cristobal. Lemsterkerk, 17 te Rastanura. Lindekerk, 18 te Bremen. Leopoldskerk, 17 180 m. n.o. Ras Fartak n. Suez. Laurenskerk, 17 155 m. n.w. Djeddah n. Akaba. Liberty Bell, 17 500 m. w. Gibraltar n. Mena. Mississippilloyd, 17 v. Semarang n. Singapore. Montferland, 17 te Bremen. Munttoren, 17 v. Suez n. Mena Al Ahmadl. Mitra, 17 v. Amsterdam n. Curasao. Maetsuycker, 17 210 m. n.n.w. Fremantle. Mentor^ 16 190 m. o.z.o. Key West n. Mobile. Musilloyd, 17 te Port Sudan v. Aden. Mataram, 17 te Kuwait v. Mena Al Ahmadi. Mariekerk, pass. 17 Espichel n. Duinkerken. Nanusa, pass. 17 Palermo n. Casablanca. Noordwijk, 17 dw. Ouessant n. Monrovia. Nieuw Amsterdam, 18 te Le Havre n. New York. Naess Lion, 17 660 m. z.o. Suez n. Houston. Ommenkerk, 18 te Shanghai. Ossendrecht, 17 v. Genua n. Savona. Ondina, 17 320 m. z.w. Manilla n. Yokohama. Oranje Nassau, 17 te Trinidad. Osiris, 17 te Carupano. Oldekerk, 18 te Suez. Ouwerkerk, 17 rede Manilla v. Shanghai. Orion, 17 50 m. o. Malta n. Alexandrië. Pr. der Nederl., 17 90 m. z.w. Flores n. Plymouth. Pr. Will. v. Oranje, pass. 20 Belle Isle n. Montreal. Perna. 17 40 m. n. Muscat n. Cochin. Peperkust. 16 v. Freetown n. Monrovia. Polydorus, 17 v. Liverpool n. Port Said. Prins Alexander, 18 te New York. Parkhaven, 17 75 m. z.w. Oporto n. Antwerpen. Prins Willem II, 17 v. Antwerpen n. Bremen. P. G. Thulin, 17 te Philadelphia verwacht. Polyphemus, 17 te Philadelphia. Purmerend. 17 te Pta. Cardon v. Havana. Provenierssingel, 17 80 m. w.z.w. Bishoprocks naar Rotterdam. Pendrecht, 17 177 m. z.z.o. K. Amber n. Mombassa. Raki. 17 te Amsterdam. Rondo, 18 v. Masawa n. Suez. Rijnkerk, pass. 18 Ouessant n. Duinkerken. Rijnkerk, 17 40 m. w.z.w. Finist. n. Duinkerken. Roggeveen, 18 v. Lyttleton n. Dunedin. Rita, 18 te Pladju verwacht v. Fulubukom. Roepat. 18 te Belawan verwacht. Stad Arnhem, 17 v. Lulea n. Emden. Stad Utrecht, 17 te Antwerpen. Stad Vlaardingen, 18 v. Monrovia n. Emden. Stanvac Djirak. 17 90 m. z.z.o. Singap. n. Saigon. Statensingel. 17 600 m. z.o. K. Race n. Galveston. Sumatra. 17 120 m. n.w. Geelvinkbaai n. Hollandia. Seven Seas, 17 v. Le Havre n. Montreal. Stentor, 16 200 m. n.w. Trinidad n. Georgetown. Straat Johore, 17 dw. eil. Linga n. Brisbane. Schie. 17 te Alexandrië verwacht v. Piraeus. Sirrah, 18 te Aden verwacht v. Rastanura. Sibajak, 16 400 m. z. Cook Island n. Wellington. Stad Rotterd., 17 180 m. n.n.o. L. Palmas n. Pepel. Stad Utrecht, 17 te Antwerpen. Straat Madura, 17 260 m. z.w. Kangaroo eil. naar Melbourne. Sommelsdijk, 17 te Baltimore verwacht. Statue of Liberty, 16 600 m. o.z.o. Bermuda naar Philadelphia. Schedpwijk. pass. 17 Azoren n. Le Havre. Sloterdijk, 17 v. Moreheadcity n. New York. Statendam. 18 te New York. Solon, 16 400 m. w. Ouessant n. San Juan. Steven. 17 v. Montreal, n. Lissabon. Straat Singapore, 17 v. Durban n. Lor. Marques. Saidja, 17 te Brekom verwacht. Saloum, 17 17 m. n. Kaap Villano n. Dakar. Slamat. 18 te Tjilatjap verwacht. Stad Haarlem, 17 125 m. w. Scillys n. Rotterdam. Senegalkust. 17 100 m. z.z.w. Finist. n. Freetown. Talisse, 18 te Tandjong Mani. Tarakan, 18 te Surabaja. Tegelberg, 18 te Lorenco Marques. Teiresias, 17 v. Singapore n. Bangkok. Tjibodas, 17 210 m. o.z.o. Hainan n. Tandj. Priok. Teucer, 17 te Alexandrië. Triton, 17 v. Curacao n. Oranjestad. Tiba, pass. 17 Ouessant n. Bremen. Tankhaven III. 17 op Musivivier n. Sungeigerong. Tjimenteng, 18 te Kobe verwacht v. Yokohama. Tjiluwah. 17 v. Hongkong n. Singapore. Tawali, 17 180 m. z.o. Guardafui n. Aden. Taria, 17 te Abadan verwacht. Trajanus. 16 645 m. w.z.w. Landsend n. Trujillo. Trompenberg, 17 350 m. w. Fayal n. G. v. Mexico. Taria. 18 v. Abadan n. Singapore. Towa. 18 te Buenos Aires verwacht, v. Neck. 17 270 m. z.o. Halmaheira n. Singapore. Vivipara, 17 dw. Pantellaria n. Thameshaven. Vasum,.17 425 m. w.n.w. Bombay n. Bombay. Van Noort. 18 te Lyttleton. Willem Ruys, 17 370 m. n.n.o. Fayal n. Bermuda. W. Alton Jones, 17 100 m. o. Malta n. Mena. Wieldrecht, 17 12 m. w. Kreta n. Rotterdam. Zuiderkerk. pass. 17 Kp. Palos n. Antwerpen. Zuiderkruis, pass. 17 Startpoint n. New York. Zeeland, 17 388 m. o. Dondrahead n. Djibouti. KLEINE VAART »Atlas, 17 10 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Draco, 16 v. Alicante n. Malaga. Elsa. 16 te Zaandam v. Geffle. Heerengracht, 16 te Stettin. Inspect. Mellema, 17 25 m. z. Scillys n. Liverpool. Joost, 16 et Zaandam v. Mantyluoto. Kaap Falga. 16 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 15 te Middelburg v. Skutskaer. Lucas Bols II. pass. 17 JE-4 v. Karlsvik n. A'dam. Manto, 17 dw. Lyndesness n. Bergen. Notos. 16 v. Alexandrië n. Tunis. Plato. 16 v. Savona n. Genua. Ponza. 15 Kiel gepass. n. Ostrand. Strabo. 18 v. Oran te Rotterdam verwacht. Thaletas, 16 v. Messina n. Catania. Westerdok, pass. 17 Borkumrif n. Alexandrië. SLEEPVAART Barentsz Zee, 15 te Dover. Cycloop. 12 v. Las Palmas n. ÏJmuiden. Friesland. 18 te Manilla verwacht. Gele Zee, 18 et Colombo. Hudson. 18 v. Maracaibo n. Curacao. Humber. 16 40 m. z. Fern. Noronha n. Montevideo. Maas, 18 v. Karlskrona n. Harlingen, Noordholland, 18 440 m. n. St. Vine. n. Barbados. Oostzee, 18 v. Bronborough n. Lissabon. Poolzee. 18 v. New Orleans n. Maracaibo. Tvne, 18 50 m. n. Algiers n. Southampton. Zeeland, 17 170 m. n.w. Key West n. Terneuzen. 7warte Zee. 18 v. Gibraltar n. Turkije. In het technisch bedrijf van OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT is plaats voor een voor het verrichten van werk zaamheden op de zetterij. Schriftelijke sollicitaties Grote Hout straat 93, Haarlem. ALBERT HEIJN vraagt een Hij moet voldoen aan de volgeóde eisen: -leeftijd tussen 24 en 30 jaar (gehuwd geen bezwaar» beschaafd in optreden zijn goed met klanten kunnen omgaan vlot kunnen afrekenen 9 in bezit zijn van rijbewijs B-E Kennis van het kruideniersvak strekt tot aanbeve ling, doch is niet vereist. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aar de afdeling Personeelszaken. Westzijde 30. Zaandam WERKERS, KI. Houtweg 41, Haarlem, is plaats voor een (tevens assistente van de bureauchef) Vereisten: Goede schoolopleiding, initiatief en orga nisatorisch inzicht. Schr. sollicitaties, met uitvoerige inlichtingen, te zenden aan het Bureau van de Stichting. Voor kassa en administratie is een plaats vacant voor Voorkeur U.L.O. en kantoorervaring. Reeds bespro ken vakantie kan geregeld worden. Sollicitaties schriftelijk of na afspraak per telef. 18626. BEDDENSPECIAALZAAK WASSENAAR, JANSSTRAAT 17 t/o het station Haarlem. FELIX het gezonde voer voor elke kat Altijd vers1 40 ct per pak BONZO voor uw hond In één pak i 70 cl. de voeding». waarde van 2 kg vlee» tooi touten ui teieloniseh opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden De Administratie TE KOOP: een onder architectuur so lide gebouwd met voortuin en grote ach tertuin gelegen te Haarlem op prima stand. Binnen kor te tijd vrij te aanvaarden. Inlichtingen verschaft Fa. J W. VAN SANTÉ, Nieuwe Gracht 118 te Haarlem. voor hulp i. d. huishouding van 9-12 uur. Nassaustraat 22 Nummerbrieven. die volgens ons oordeel niet bona öde reageren op de Inhoud van brieven worden na 14 dagen vernietigd. Niet-afgehaalde nummer- advertenties, worden niet doorgezonden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11