Het is ver en! Een rijwiel telt mee Huwende ambtenares in Heemstede zal niet worden ontslagen ARGHsrZn. Cream Crackers A. de Groot - vijftig jaar arts te Santpoort - in Assen overleden Afscheid van de P.T.T. Na vakantie geen schoolmelk meer in Heemstede Meerderheidsvoorstel van B. en W. verworpen 60 cent per groot pak Kwart eeuw bij de Hema Werkkampen Wees wijs met water VRIJDAG 27 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 OVERVEEN TEL. 55558 zijn en blijven de enige echte! Kort nieuws A. J. Franken gouverneur van district 158 van Rotary International In de donderdagmiddag gehouden vergadering heeft de Heemsteedse gemeenteraad een meerderheidsvoorstel van B. en W. besproken, waarbij werd voorgesteld de artikelen betreffende de huwende ambtenares niet uit het ambtenaren- en werklieden reglement te schrappen. Volgens dit voorstel zou het ontslag van de huwende amb tenares gehandhaafd blyvcn. Voor de raad zou dan de mogelijkheid bestaan in bepaalde gevallen van deze regeling af te wijken. Reeds bij voorgaande gelegenheden hadden de raadsleden hun mening over dit punt reeds kenbaar gemaakt. Men bleek niet van mening veranderd. Het meerderheidsvoorstel van B. en W. kwam nauwelijks aan de orde, daar spoedig mr. Zeelenberg (V.V.D.) een tegenvoorstel indiende om de bepalingen betreffende de huwende ambtenares te schrappen. Dit voorstel werd tenslotte met tien tegen acht stemmen aangenomen. Vóór stemden de V.V.D., P.v.d.A., alsmede mr. dr. Van Bruggen (Prot.Chr.) en de heer Verhoeven (K.V.P.). De langdurige gedachtenwisseling die hier nogmaals aan vooraf ging, werd in geleid door mr. Zeelenberg (VVD). Spreker herinnerde eraan, dat het voor stel van B. en W. als uitgangspunt heeft de huwende ambtenares te ontslaan, ter wijl dit toch een zaak is, die alleen het betreffende echtpaar aangaat. De over heid is in deze niet bevoegd een beslis sing te nemen. Vandaar dat hij aan het slot van zijn betoog voorstelde de omstre den artikelen uit het ambtenaren- en werkliedenreglement te schrappen. Zijn woorden vonden warme instem ming bij mevrouw Van der Meule n Houwer (Arbeid), die zich onder meer afvroeg in welke tijd wij leven, dat een dergelijk voorstel nog in behandeling moet worden genomen. Verder herinnerde spreekster eraan, dat ook door katholieke en protestantse scholen wel gaarne een beroep wordt gedaan op de gehuwde on derwijzeres. Waarom moet dan voor een ambtenares een uitzondering worden ge maakt? De heer Zegwaart (KVP) liet op zijn beurt een geheel ander geluid horen door vast te stellen, dat een ambtenares door haar huwelijk een bewuste keuze maakt, zodat het voor haar niet aangaat te trach ten „van twee walletjes te eten". Spreker achtte het onmogelijk, dat zij dan met de zelfde overgave haar ambtelijke functie blijft vervullen; vooral niet wanneer er eenmaal kinderen zijn gekomen. En heeft men wel eens bedacht welk een kostbare geschiedenis het voor de gemeente wordt, wanneer de gehuwde vrouw soms lang durig haar dienst moet onderbreken. In de K.V.P.-fractie bleken overigens de meningen verdeeld. De heer Verhoe ven CTaf te kennen geen bezwaar te heb ben et voorstel van mr. Zeelenberg te ondersteunen. De heer Weijers voelde echter meer voor het standpunt van het college, waardoor elk geval individueel zal worden bekeken en men dus „alle kanten uit kan". De heer Kooymans (Prot. Chr.) wees op de mogelijke onrechtvaardigheid in tijden van werkloosheid, wanneer het ene gezin door de werkende vrouw een dubbel inkomen geniet, terwijl haar taak kan worden vervuld door een man, die een familie moet onderhouden en hiervoor door omstandigheden niet in de gelegen heid is. Wethouder Van W ij k (Prot. Chr.), die het voorstel namens de meerderheid van het college verdedigde, vroeg hierbij voor de overheid dezelfde vrijheid, die men aan de huwende ambtenares wil toeken nen. Men wil de gehuwde ambtenares aan alle kanten beschermen, terwijl voor de overheid als werkgeefster geen enkele be slissingsmogelijkheid overblijft. Zo is het toch in het particuliere bedrijfsleven even min! Het ligt niet in de bedoeling van het college te stellen: „Gehuwd, dus weg!". Het college wenst alleen de be voegdheid haar te ontslaan, wanneer dit noodzakelijk blijkt. Dus indien de gehuw de ambtenares teveel aan de dienst wordt onttrokken en de gemeente een salaris moet doorbetalen, waar dan meestal geen enkele prestatie tegenoverstaat. Dit betoog had nog enige korte replie ken ten gevolge. Van de heer Reijnders (Arb.), die een dergelijke houding conse quent noemde, omdat de vrouwen van concierges en badmeesters haar echtgeno ten zo nodig wel moeten vervangen en van mevrouw Van der Meule n Houwer, welke spreekster opmerkte dat het tenslotte toch van de mogelijkheden van een ambtenares afhangt, of zij ge handhaafd kan blijven of niet. Waarop de heer Kooymans haar nog onder de aandacht bracht, dat het tegenwoordig niet meer zo eenvoudig is iemand te ont slaan, alleen omdat deze niet voldoet. De voorzitter maakte ten slotte aan ver dere debatten een einde. Hij bracht daar- daarom het voorstel van mr. Zeelenberg in stemming, welke de reeds eerder ver melde uitslag als resultaat verkreeg. Nieuw hoofd Dreef school Ter voorziening in de vakature van hoofd voor de Dreefschool, ontstaan we gens het eervol ontslag aan de heer D. Kikkert, had het college bij de raad een voordracht ingediend, met als nummer één de heer W. Dijksma, hoofd van de openbare school in Drachten en als num mer drie de heer J. G. A. J. Oldenhave, onderwijzer aan de Dreefschool. Alvorens deze voordracht in behandeling werd ge nomen deelde de burgemeester mee, dat zowel van de oudercommissie als van de leerkrachten van de Dreefschool een schriftelijk verzoek was ontvangen, in deze functie de heer Oldenhave te benoe men. De stemming door de raad leverde echter een afwijzende beslissing op. De heer Dijksma behaalde namelijk tien stemmen en de heer Oldenhave acht. Met spanning volgde een deel van de ouder commissie van de Dreefschool de stem ming. Bij het voorstel tot verkoop van grond van het terreincomplex „Meer en Berg", meldde de heer Reijnders (Arb.) zich met enige bezwaren. In de eerste plaats betreurde hij het, dat de speelruimte hier zodanig tussen enige garages is geprojec teerd, dat hij deze voor de toekomst zag gedegradeerd tot „rommelhoek". Ook was hem na informatie gebleken, dat wan neer het terrein niet zou worden ver kocht, de bestemming een recreatieoord zou zijn; „een verrukkelijke plaats met verrukkelijke zitjes", aan welke laatste bestemming spreker verre de voorkeur gaf. Ten slotte achtte de heer Reijnders de verkoopprijs te laag daar hoge kosten moeten worden gemaakt voor dienstlei dingen. Wat het eerste betreft antwoordde wet houder VanLent (KVP), dat de bestem ming is vastgesteld in het uitbreidings plan, waar zoals gewoonlijk bezwaren te gen kunnen worden ingediend. Het stuk ligt immers ter visie op het raadhuis. Wethouder Van W ij k (Prot. Chr.) gaf te kennen, dat voor gemeentebedrijven geen onrendabele gebieden mogen be staan. Men heeft toch in Heemstede meer afgelegen huizen die eveneens van dienst leidingen moeten worden voorzien, zodat het hoogst onbillijk zou zijn hiervoor spe ciale voorwaarden te bedingen. Het voor stel werd ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen; mevrouw Van der MeulenHouwer en de heer Reijnders (beiden Arb.) stemden tegen. Levensgevaarlijk Bij de rondvraag werd door enkele le den de aandacht gevestigd op diverse za ken, die naar hun mening dringend voor verbetering in aanmerking komen. De heer Hopstaken (KVP) noemde de steenhopen bij het station Heemstede- Aerdenhout voor voetgangers levensge vaarlijk, omdat deze een veilige passage vrijwel volkomen verhinderen. Wethou der Van Lent erkende dit volledig en hoewel hij geheel met deze gevaarlijke situatie op de hoogte is, kon hij toch niet eerder een verbetering toezeggen dan voor het einde van deze zomer. Zijn dienst moet namelijk met voorzieningen wachten tot het station geheel zal zijn voltooid. Wethouder Van W ij k antwoordde op een vraag van de heer D ij k s t r a (Prot. Chr.), dat de klok van de school aan de Advertentie RALEIGH en LOCOMOTIEF RIJWIELEN voor TOUD en SPORT in de nieuwste kleuren. Heemsteedse Dreef binnen veertien da gen weer geheel zal zijn hersteld. De vergadei'ing begon op formele wijze, doordat eerst een commissie werd geko zen, die zou worden belast met het onder zoek naar de geloofsbrieven van de leden voor de nieuwe raad. Alle papieren bleken in orde. Geen opdracht Vervolgens las de burgemeester een aantal ingekomen stukken voor, waar onder een adres van de bewoners van de wijk De Glip, waarin werd verzocht zo spoedig mogelijk te voorzien in de behoef te aan een openbare lagere school en een openbare kleuterschool. Naar aanleiding van dit verzoek, bracht de heer Kooy mans (Prot. Chr.) het verslag ter sprake, dat in ons blad van 15 juni werd opge nomen over een ouderavond. Hierin stond vermeld, dat een der spre kers mededelingen had verstrekt over een schetsontwerp, dat het bedryf van Open bare Werken zou hebben gemaakt voor een nieuwe lagere school aan de Laan van Insulinde, welke eerlang de Voorweg school zou moeten vervangen. De heer Kooymans toonde zich over deze mede deling lichtelijk verbaasd en hij verzocht hierover dan ook nader te worden ge ïnformeerd. De voorzitter verklaarde dat hem deze uitlating eveneens was opgevallen, waarover hij niet minder verwonderd is geweest. Een dergelijke opdracht is name lijk van alle werkelijkheid ontbloot. Ad i-prt entie PATRI A Al zo vaak is geprobeerd cream crackers te maken zoals Patria dat doet. Maar iedereen die Patria Cream Crackers goed heeft geproefd, weet dat dit nog nooit is gelukt. Patria Cream Cracker? In Assen is overleden de geneesheer in ruste A. de Groot, die van 19021953 arts te Santpoort is geweest. De crematie heeft hedenmorgen in stilte plaats gehad te Drie huis-Westerveld. De heer A. de Groot deed 15 februari 1902 te Amsterdam artsexamen, met goed gevolg. Anderhalve maand later nadat hij enige weken een praktijk in Friesland had waargenomen volgde hij de „plat- lelandicus" Lalau in Santpoort op, die in feite een plattelandsvroedmeester was, niet in het bezit van het artsdiploma. Maar tegelijkertijd met arts De Groot sloeg een andere echte geneesheer zijn tenten in Santpoort op; deze vertrok echter na zes maanden. Een andere arts bleef tot 1906 in Santpoort. Arts De Groot moest het daarna weer alleen opknappen. Aanvanke lijk ging het huisbezoek per fiets, daarna per tilbury (waarbij mevrouw vaak dienst deed als koetsier), later per motorrijwiel en ten slotte met de auto ofop de fiets, want sommige huizen waren eenvoudig niet te bereiken met de automobiel. Het aantal inwoners van Santpoort werd steeds groter en arts De Groot kreeg er bovendien de armenpraktijk in Schoten bij. Het werd te bar: soms werd de dokter drie keer per nacht uit zijn bed gehaald om verloskun dige hulp te verlenen. In 1914 haalde hij ter De Groot op 1 april 1927 25 jaar arts te Santpoort was, werd hij op grootse wijze gehuldigd. Nog grootser was de huldiging van arts De Groot, nestor der Kennemer artsen, 25 jaar later. Het was een uiting van dank baarheid recht uit het hart der Santpoorte naren. Een stroom van cadeaus, een zee van bloemen, muziek en zang, een mars door de vlaggende Hoofdstraat. Niet slechts Santpoort gaf blijk van grote waardering, de gemeente Velsen benoemde hem tot ere burger. Het was de loco-burgemeester, wethouder W. F. Visser, die de jubilaris de gouden legpenning der gemeente over handigde, met de woorden: „We hebben uit de krant kunnen lezen, dat u zo'n vierdui zend kinderen op de wereld hebt geholpen en u heeft aldus meegewerkt aan de snelle groei van de gemeente Velsen". Arts De Groot was erevoorzitter van het Santpoortse fanfarekorps „Wilhelmina" en in de even met regen beslagen avond aan het eind van een zonnige dag heeft „Wil helmina", met het koor „Vox Humana" en „Soli Deo Gloria" uit Driehuis, op die eer ste april 1952 laten horen welk een diepe vreugde het „bezit" van dokter De Groot voor Santpoort wel was. Arts De Groot verliet Santpoort in 1953, om in Assen te gaan wonen. Pensioenfonds confectieindustrie. Te Amsterdam is ten overstaan van notaris mr. A. J. Dragt de oprichtingsacte verle den van de stichting Algemeen Pensioen fonds voor de confectieindustrie. Verwacht wordt dat de voor alle werknemers in deze industrie geldende pensioenregeling per 1 juli in werking zal treden. Op 19 juni was het vijfen twintig jaar geleden, dat de heer J. de Kovel, wonend aan de Muiderslotweg 241 in Haarlem in dienst trad van de n.v. H.E.M.A. in Den Haag. In augustus 1947 volg de zijn benoeming tot maga zijnchef in Haarlem, een functie, die hij dus nu al weer bijna 11 jaar bekleedt. Maandag 30 juni wordt de heer De Kovel door de H.E.M.A.-directie feestelijk ontvangen in hotel „De Leeu werik" in de Kruisstraat in Haarlem, waar behalve het personeel waarschijnlijk ook vele trouwe klanten de ju bilaris even de hand zullen komen schudden. De Stichting Internationale Werkkampen houdt van 29 juni tot 12 juli wederom een internationaal werkkamp in de Kennemerduinen. Ver moedelijk zullen vele Franse jongeren met het oog op de toestand in Frankrijk ver stek laten gaan, waardoor het werkkamp onderbevolkt dreigt te worden. Nederlandse jongeren van 18 jaar af, die interesse heb ben voor deelneming aan dit kamp, waarin ook Noorse, Duitse en Engelse jongeren meewerken, wordt verzocht contact op te nemen met het secretariaat van de S.I.W., Rapenburg 6, Leiden, tele foon K 1710—32722. „Het is een ieder, tenzij daartoe gerechtigd, verboden op de openbare weg te leu nen tegen of zich te bevinden op brugleuningen, hekken, schuttingen of percelen". Zo luidt lid A van artikel 35 van de Algemene Politie Ver ordening van Haarlem. Men behoeft overigens slechts om zich heen te kijken om te zien hoe vaak dit artikel overtreden wordt. Vooral bij mooi weer wanneer een vriendelijk hekje noodt om even plaats te nemen. Dage lijks zitten er kinderen en oude mannejes op hekjes en dagelijks ook ziet men men- Van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noord holland ontvingen wij, even als vrijwel allé Haarlem mers, een aardig zomerfol- dertje, dat enige tijd geleden huis aan huis verspreid is en waarin opnieuw een beroep gedaan wordt op de mede werking van de afnemers om het leidingwater niet alleen bij normaal huishoudelijk verbruik maar ook bij even tuele tuinbesproeiing met overleg uit de kraan te laten komen. Daarin wordt men voorts verzocht zo weinig mogelijk water te verspillen, hetgeen vooral in droge en warme perioden van bijzonder grote betekenis kan zijn. Eventuele lekkages moet men direct laten repareren door een er kend waterfitter. terwijl voorts de besproeiing van de tuin alleen toegestaan is als men een tuinabonnement heeft afgesloten en ook dan dient men nog met overleg te sproeien, dat wil zeggen in plaats van dagelijks een of twee keer per week en dan buiten de spitsuren en bij voorkeur des morgens voor of des avonds na acht uur. In de zomermaanden, aldus de schrijver van het PWN-foldertje, heeft ieder een namelijk graag de be schikking over voldoende leidingwater. Door verspil ling te vermijden, dient men de gemeenschap. Wees wijs met water.- sen, die eventjes niets te doen hebben uitrusten op een of ander lief bruggetje om te genieten van het voorbij gaand scheepvaartverkeer, om eens te kijken naar het zachtjes kabbelend water of, zoals op deze foto, om de vele fraaie geveltjes, dié meestal wel in de buurt zijn te be wonderen. Dat mag echter niet, hoewel geen enkele agent er bezwaar tegen zal maken mits u het verkeer maar niet in gevaar brengt. Trouwens wij zouden dan wel eens willen weten waar voor brugleuningen eigenlijk wél dienen als men er beslist niet tegen leunen mag. WIST U OVERIGENS, dat het verboden is „voertuigen, kruiwagens en dergelijke lichte voertuigen daaronder begrepen, niet behoorlijk tegen wegnemen of wegvoe ren beveiligd onbeheerd op de openbare weg te laten staan of te hebben." (Arti kel 60). Op maandag 30 juni zal er een uitvoerige huldiging plaats hebben in het gebouw van de P.T.T. aan de Leidse- vaart in Haarlem omdat dan twee P.T.T.-ers afscheid ne men van hun werk én en vooral dat is zo belangrijk van hun vrienden, die zij in de loop der jaren verworven hebben. Die twee P.T.T.- mannen zijn hoofdopzichter K. J. Preusterink en chef vakman K. Riekwel. En vooral voor de eerste zal het een bijzondere gewaarwor ding zijn om „voor het front van de troep" afscheid te nemen wegens het bereiken Nog maar al te vaak ziet men automobilisten op een zeer slordige en onverantwoordelijke wijze op een kruispunt de bocht naar rechts nemen, waarbij in het geheel geen rekening wordt gehouden met de fietser, die rechtuit blijft rijden. Deze laatste wordt dan de „pas" af gesneden met alle ver velende gevolgen van dien. De oorzaak ligt dan geheel en al bij de automobilist, die door zijn gedrag demon streert, dat hij - op dit moment althans - be wust of onbewust on voldoende rekening houdt met zijn mede weggebruiker. Boven dien is het wettelijk verboden om op deze wijze naar rechts af te slaan. De wet schrijft in dit opzicht voor, dat a. tij dig en duidelijk het voornemen tot afslaan kenbaar moet worden gemaakt; b de doorgang voor het verkeer direct naast of achter zich moet worden vrijgelaten; c. geen gevaar voor een botsing mag ontstaan. Juist op kruispunten geldt in dubbel opzicht: wees oplettend en wees duidelijk in uw gedrag! van de pensioengerechtigde leeftijd, want jarenlang heeft de heer Preusterink als voor zitter van het zo actieve ju bileumfonds anderen bij de een of andere gelegenheid gehuldigd en tientallen keren heeft hij gepensioneerden toegesproken. Nu is hij ech ter zelf aan de beurt, na een loopbaan, die op 1 november 1919 begon in Zutfen, waar de heer Preusterink een functie als aspirant-lijnwer- ker aanvaardde. In 1932 werd hij monteur in Zaandam en in 1940 volgde zijn aanstel ling tot ploegleider van de afdeling huistelefoon in Haarlem. Daarna doorliep hij de rangen van monteur I, chefmonteur, opzichter en opzichter I en in oktober 1957 werd hij benoemd tot dienst leider van de zelfstandige dienstkring huistelefoon. Tenslotte werd de heer Preusterink op 1 april, bij het scheiden van de markt dus, bevorderd tot hoofdop zichter. Voor zijn grote ver diensten voor de P.T.T. ont ving de heer Preusterink op 30 april van het vorig jaar de eremedaille in goud verbon den aan de orde van Oranje Nassau. „We hadden geen betere chef kunnen hebben", zeg gen de mensen, die onder leiding van de heer Preus terink er voor gezorgd heb ben, dat overal in de stad de huistelefoontoestellen naar behoren dienst deden en ook vele buurtbewoners zullen de heer Preusterink graag nog eens de hand willen drukken, vooral ook omdat de scheidende P.T.T.-man verleden jaar" in het nieuws" kwam door onvervaard in een kanaal te springen en een klein kind het leven te redden. Er volgde die avond een spontane huldiging en we hebben er zo'n vermoe den van dat er dit keer na de officiële plechtigheid nog wel een klein feestje gegeven zal worden. De heer Riekwel begon zijn loopbaan als aspirant-werk man op 2 april 1918 in Haar lem. Daarna volgde zijn aan stelling als vakman, vakman I en tenslotte in 1954 als chef-vakman, waarbij hij verbonden was aan de sto ringsdienst. Lange tijd ver vulde hij zijn plichten aan de meettafel, waaronder de bij alle bezitters van tele foontoestellen zo bekende nummers K06 en K07 vallen. Steeds was hij bereid te hel pen, zonder morren of tegen stribbelen en ook met hem gaat een uitstekende kracht voor de Haarlemse telefoon centrale weg. Na de zomervakantie zal op de openba re scholen in Heemstede geen schoolmelk meer worden verstrekt. Met elf tegen ze ven stemmen heeft de Heemsteedse ge meenteraad donderdagmiddag een desbe treffend voorstel van B. en W. aangeno men. Er werd thans weer uitvoerig over de noodzakelijkheid van de schoolmelk- verstrekking gesproken, waarbij me vrouw Van der Meule n-H o u w e r (Arb.) een warm pleidooi voor het hand haven van de schoolmelk leverde. Haar voorstel om een beslissing over de kwestie aan te houden om de raadsleden gelegen heid te geven zich in deze nog eens te oriënteren en bij deskundigen te rade te gaan. werd echter met elf tegen zeven stemmen verworpen. Tegen de stopzetting van de schoolmelk- verstrekking waren: de volledige fractie van de Partij van de Arbeid, de heren Hopstaken Van der Linden, Zegwaart (K.V.P.) en K. J. Dijkstra (Prot. Chr.) Mevrouw Van der Meulen zei de ver strekking van schoolmelk van groot be lang te achten. Zij noemde een aantal uit spraken van deskundigen, ondermeer schoolartsen en andere medici, die voor stander van de schoolmelkverstrekking zijn. Het drinken van schoolmelk is niet alleen noodzakelijk voor kinderen, die thuis onvoldoende voeding zouden krij gen. Juist het tijdstip, waarop de melk wordt verstrekt, is van groot belang als een gewenste onderbreking van de les uren, waarin de kinderen nieuwe energie kunnen opdoen. De raad zou er goed aan doen zich nader omtrent de mening van de vele deskundigen te oriënteren. Me vrouw Van der Meulen stelde daarom voor een beslissing in deze uit te stellen. Het voorstel werd gesteund door de heren Ver- spoor(Arb.), Zegwaart, Van der Linden, Hopstaken (K.V.P.) en Dijkstra (Prot. Chr.) De heer Zegwaart noemde het voor stel van B. en W. teleurstellend. Hij wees erop, dat het melkverbruik de laatste tijd is teruggelopen. Hij betreurde, dat de bijzondere scho len de verstrekking van de schoolmelk hebben stopgezec. Mogelijk kan hiernaar worden geïnformeerd. De heer Ver hoeven (K.V.P.) vond dit niet nodig. „Als de besturen van de bijzondere scho len besloten hebben geen schoolmelk te verstrekken zullen zij dit wel met overleg hebben gedaan". De heer Zegwaart: „Ja, maar dan zonder de ouders hierin te ken nen". De heer Verhoeven wees er nog op, dat met de melk wordt „gekliederd". Voorts zouden steeds veel halve flesjes blijven overstaan. Mr. dr. Van Brug gen (Prot. Chr.): „Het verstrekken van schoolmelk behoort niet tot de taak van de school. We mogen trouwens het onder wijzend personeel niet meer belasten dan nodig is". Toen gesproken werd over de weinige animo van de ouders voor de schoolmelk verstrekking wees mevr. Van der Meulen De heer Albertus J. Franken, directeur van de beleggingsmaatschappij Franken n.v. en van Franken's broodfabrieken n.v. te Haarlem, is gekozen tot gouverneur van district 158 van Rotary International. Dit district, dat een groot gedeelte van noordelijk Nederland beslaat, omvat 54 Rotary clubs met in totaal ongeveer 1900 leden. Het is de taak van de gouverneur, de activiteiten van die clubs te coördine ren. De heer Franken zal zijn gouverneurs- functie op 1 juli aanvaarden. Hij is oud voorzitter van de club Haarlem, waar van hij sedert 1946 lid is. op de onvoldoende propaganda. „Je kunt iets stimuleren of doodzwijgen". De voorzitter, burgemeester mr. A. G. A. ridder van Rappard, betwijfelde of de gezondheid van de kinderen door het drin ken van melk op school zo zeer wordt be vorderd. Men moet het melkdrinken thuis maar bevorderen. Hij wees erop, dat het uitdelen van de flesjes zeer storend werkt. Tot mevrouw Van der Meulen zei hij: „Ik begrijp niet, dat iemand, die zichzelf graag onderwijs-specialiste noemt, hier geen oog voor heeft". Mevrouw Van der Meulen nam hem deze opmerking zeer kwalijk: „Ik betreur uw onvriendelijke kwalificatie. Ik heb mij nooit onderwijs- specialiste genoemd". Tenslotte werd over de voorstellen gestemd met als gevolg, dat de schoolmelkvoorziening op de openbare scholen na de zomervakantie niet wordt hervat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9