Atletiek-prestaties over alle linies aanmerkelijk beter dan voorheen Hatitiie Bloemhof was bar snel op de 100 en 200 meter Tsjechische arts Kantorek werd winnaar marathon in Zaandam Matige prestaties tijdens zwem selectiewedstrijden in Leiden Slecht battend verloor ook Rood en Wit van HDVS 1 I J Nationale kampioenschappen in Rotterdam Bleeker Nederlands kampioen Haarlem boekte eindelijk weer een overwinning Nederlandse afvaardiging naar Stockholm DE CRICKETCOMPETITIE C Verrassingen in Grote Prijs van België Indeling tennistoernooi om de Galea-beker !i MAANDAG 7 JULI 1958 De Nederlandse atletiekkampioenschappen 1958, tevens de laatste selectiewedstrijden voor het samenstellen van een Nederlandse ploeg voor de Europese atletiekkampioen schappen, die van 19 tot en met 24 augustus in Stockholm worden gehouden, is voor een talrijk publiek op de Nenyto sintelbaan in Rotterdam een kampioenschap geweest, zoals in de laatste jaren er niet meer is geweest. Over alle linies waren de prestaties aanzienlijk beter dan in het verleden en dat geeft met Stockholm In het verschiet toch wel reden tot enige verwachtingen, ofschoon de atleten in andere landen intussen ook niet hebben stilgezeten. Natuurlijk is men hoopvol gestemd na de verrichtingen van de kandidaten voor de Nederlandse ploeg op deze kampioen schappen, maar ons inziens zullen de vertegenwoordigers uit ons land slechts een bescheiden rol kunnen spelen In de strijd om de zo begeerde medailles, want wanneer op 19 augustus in Stockholm ongeveer 800 dames en heren atleten binnen zullen marcheren, bevinden zich daar atleten onder die zich na de Olympische Spelen van 1956 in Melbourne, dermate hebben ontwikkeld en van zulk een grote klasse zijn, dat het kleine Nederlandse contingent hard, heel hard zal moeten vechten om tenminste een eervol resultaat te kunnen behalen. Het is daarom onze mening dat wij deze Europese kampioenschappen met een gematigd optimisme tegemoet moeten zien, daar staat echter tegenover en dat hebben de Nederlandse kampioenschappen wel bewezen dat het atletiekpeii in ons land gestadig omhoog gaat. Daarom is Stock holm 1958 een tussenstation voor de Olympische Spelen 1960 in Rome, alwaar wy, als de „groeiperiode" blijft voortduren, zeker weer die plaats tussen de andere atletiek, landen kunnen innemen, zoals in het verleden is geweest. Want dat Nederland goed materiaal heeft, is een ding dat zeker is. Naast deze zeer goede prestaties zijn er voor verschillende atleten verrassingen en teleurstellingen geweest. Öm bij de verrassingen te blijven, noemen wij eerst het bijzonder goede hink-stap-springen van de Amsterdamse student Albert Hof stede. Onder kundige leiding van coach Bram Leeuwenhoek is deze stevige knaap uitgegroeid tot een springer van formaat. We wisten het reeds, de laconie ke Hofstede zou onze beste man op dit nummer worden. Hij sprong reed 14.63 met.ermaar toen hij ons voor de wed strijd toevertrouwde over de 15 meter te willen springen, trokken wij toch een be denkelijk gezicht. Maar, wij zeiden het reeds, de Amster dammer is laconiek. Hij had vijftien me ter in zijn hoofd en het zou vijftien meter worden. Het werd vijftien meter veer tien centimeter meer 34 centimeter minder dan het 31 jaar oude record van Wim Peters, ruim voldoende voor een kwalificatiesprong van 14.60 meter, die op de Europese kampioenschappen vereist is. Hij werd tweede bij het vèrspringen met 7.17 meter, achter Henk Visser die met één sprong (7.21 meter) eerste werd en zijn zinnen had gezet op de titel op de korte sprint. 10.5 sec. liep Visser in de finale en zag deze tijd bekroond met.een hoogste plaats op het ere-schavotje, waar hij de kampioensmedaille uit handen van oud sprinter Marinus van der Berghe ontving. Een donker gezicht trok Jan Smit, die zich in de voorgaande wedstrijden de snelste had getoond. Een valse start bracht hém uit zijn concentratie in de serie en hij werd vijfde, uitgeschakeld dus. Op de 200 meter echter revancheerde hij zich op voortref felijke wijze. 21.3 sec. voor de zwartharige V en L-er, 21.4 sec. voor Nuyters van Avon. Teleurstellingen Teleurstellingen ondervonden Jan Ro- mani, die zijn titel van 1957 bij het kogel slingeren af moest staan aan zijn clubge noot met de toepasselijke naam Hamer. Corrie van den Bosch werd onttroond bij het kogelstoten door Dini Hobers met een worp van 13.45 meter, maar zorgde voor een verrassing bij het discuswerpen door 45.19 meter te werpen, hetgeen ruim vol doende was voor een eerste plaats voor de Rotterdamse Corrie Huygen, die al twee seizoenen lang bijna iedere wedstrijd verloor zij van Ina Kok - steeds met de tweede plaats genoegen moet nemen. De 22-jarige Cees Koch, twee dagen geleden met groot verlof uit de militaire dienst ontslagen, vierde dit feit met twee kampioenstitels. Bij het discuswerpen met 50.58 meter, iedere week komt er twintig centimeter bij, en bij het kogel stoten met 15.45 meter, waarmee hij op zes centimeter het record van Aad de Bruyn benaderde. Hoop niet bevestigd Henk Haus startte op de 800 meter en won, maar niet in de tijd waar hij op ge hoopt had, namelijk beneden de 1.50 sec. Verleden week wegens een te snelle eerste ronde (52.5 sec.) nu om dat de eerste vier honderd meter twee seconden te langzaam gingen en hij alleen niet genoeg kracht kon opbrengen deze opgave tot een goed einde te brengen. De grootste teleurstelling was echter voor de Hagenaar Mijndert Blankenstein. Harry Janssen van AAC uit Amsterdam was er verantwoordelijk voor. Geprepa reerd kwam Blankenstein aan de start, nam resoluut de kop, kwam in de eerste ronde tot 58 sec. Op de hielen gevolgd door Janssen en de leraar in de lichamelijke op voeding, Spierenburg. 800 meter in 2.02, 1200 meter in 3.05 lie ten een goede tijd verwachten. Honderd meter voor de finish gebeurde het. De felle Harry Janssen gebrand op de zege ver sloeg Blankenstein op zijn specialiteit, de eindsprint, en wel in enkele fracties van een seconde. Als een wervelwind storm de Janssen langs de Trekvogelman, die even verbaasd, toch goed terug vocht. Vijftig meter voor de finish wist hij zich geslagen, liet de strijd de strijd en verge noegde zich met een tweede plaats. Een Nederlands record is er gevestigd bij de dames op de 400 meter. Corrie Bek- ker van het Bredase Sprint liep na een hard gevecht in 58.3 sec. door de finish. En was dit nu wel niet een tijd van inter nationaal gehalte, de andere prestaties waren dat zeker wel. Allereerst op de sprintnummers bij de dames. Hannie Bloemhof won de 100 meter in 11.7 sec., een tijd die zij slechts eenmaal eerder dit jaar had gelopen. Nóg sneller ging het op de 200 meter. De Arnhemse Hannie Bloem hof „draaide", zoals zij zelf zei, nog nooit zo goed. Het werd 24.- sec., dat is slechts 0,1 sec. boven het Nederlands record van Fanny Blankers-Koen en dat wil toch wel wat zeggen. Ria van Kuik verbeterde haar beste persoonlijke prestatie tot 24,2 sec., evenals Nannie Haase (24.4) en Ine Spijk (24,5), die tegen doktersadvies in toch aan de wedstrijden deelnam om haar kansen op een plaats in het team te verdedigen. En daar bleef het niet bij. Nog een. record van -Fanny Blankers-Koen, dal op de 80 meter horden, kon zich slechts met een verschil van eentiende seconde handhaven. De 21-jarige dokters-assisten te uit Vlissingen Willy Bakker-Cysouw was er de oorzaak van. Zij won op indruk wekkende wijze haar serie in 11,1 sec. en benadrukte in de finale, in smette loos gelopen stijl, haar goede vorm in 11,2 sec. Bij de heren was tienkamper Eef Ka merbeek bijzonder op dreef. In de serie 110 meter horden werd hij na 'n hevig ge vecht, dat op de streep werd beslist, eer ste in 14,7 een tijd overigens die ook door Peter Nederhand werd bereikt. Maar in de finale liet Eef Kamerbeek geen twijfel, wie de meeste aanspraken op de titel maakte. Het werd 14.4 sec., een evenaring van zijn eigen Nederlands record, dat hij op de Olympische Dag in Amsterdam vestig de. Hoe snel het ging bleek wel uit de tijd van Peter Nederhand, die met 14,5 sec. tweede werd. evenals de 14.8 van Ed Boe- re die even tevoren de 400 meter hor den in 54,5 sec. won en hun beider beste prestaties leverde. Hein Cujé verbeterde het Nederlands record op 6 mijl. Cujé, de man die verle den week zaterdag het 5000 meter record van Wim Slijkhuis met 0.2 sec. terug bracht, was de grote animator op de 10.000 meter. Na 5000 meter, die in 14 min. 51 sec. werd gelopen, liepen vier atleten op kop, namelijk Hein Cujé, Frans Kunen, Wim Roovers en Henk Viset. Sneller ging het, steeds sneller, zodat eerst «Kunen en later ook Roovers werden afgeslagen. Alleen de taaie vechtjas Henk Viset bleef nog bij Hein Cujé. De rondentijden schommelden tussen de 70 en 72 seconden en met de chronome ters in de hand tuurden de insiders met verheugde gezichten naar het wijzertje dat de seconden snel wegtikte. Na 6 mijl (9654 Het bestuur van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie heeft zondagavond in een vergadering met de nationaal techni sche commissie de ploeg samengesteld welke Nederland zal vertegenwoordigen op de Europese kampioenschappen in Stockholm. De afvaardiging bestaat uit de volgende atleten: Dames: 100 meter: Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Joke Bijleveld. 200 meter: Han nie Bloemhof, Ria van Kuik en Nannie Haase. De estafetteploeg wordt samengesteld uit de dames Hannie Bloemhof, Joke Bijleveld, Ria van Kuik, Ine Spijk en Nannie Haase. 80 meter horden: Willy Bakker-Cysouw. Vijfkamp: Dini Hobers en Corrie van den Bosch. Heren: 800 meter: Henk Haus. 5000 en 10.000 meter: Hein Cujé. Marathon: Piet Bleeker. 110 meter horden: Eef Kamerbeek en Peter Nederhand. Verspringen: Henk Visser. Hink-stap-sprong: Albert Hofstede. Discuswerpen: Cees Koch. Tienkamp: Eef Kamerbeek. De KNAU-leiding besloot voorts, dat indien in de nog volgende wedstrijden tot en met de landenontmoeting Nederland- Duitsland op 27 juli in Nijmegen Neder landse atleten uitzonderlijke prestaties zullen verrichten, die alsnog deelneming aan de Europese kampioenschappen recht vaardigen, hun uitzending alsnog in over weging zal worden genomen. De dames vertrekken op woensdag 13 augustus, eerst voor de landen wedstrijd Zweden-Nederland op 15 augustus in Trelleborg en gaan dan vervolgens door naar Stockholm. De heren vertrekken op zaterdag 16 augustus. meter) was een nieuw Nederlands .record gebroken. Hein Cujé, die ook Viset had ge lost, noteerde 28 min. 55.2 sec., dat is 39.8 sec. onder het oude record van Frans Kunen, die deze prestatie twee jaar ge leden, eveneens in Rotterdam, leverde. Nu ging het er nog maar om of hij ook het record van Kunen op de 10.000 meter (29.47.2) zou verbeteren. Verbeten vocht de alleen lopende Cujé door en zijn eindsprint was wonderbaarlijk. Maar de dappere Zeeuw kwam toch twee volle se conden tekort. De Tsjechische loper Dr. Pavel Kanto- rek. heeft zaterdagmiddag de internatio nale marathon van Zaandam gewonnen. Kantorek, die by de Olympische Spelen in Melbourne nog volkomen onbekend was, hy eindigde daar als 17de, maar nadien naar voren kwam hy won dit, jaar de loop dwars door Berlijn be vestigde hiermee zyn goede vorm van het ogenblik. Ongetwijfeld mag men de Jonge Tsjech als een der favorieten voor de marathon op de Europese kampioenschap pen beschouwen. Er was echter nog een atleet, die de aandacht van de toeschouwers op zich vestigde, de Nederlander Bleeker, die na een keurig gelopen race als tweede fi nishte en daarmee de derde achtereenvol gende maal het Nederlands kampioen schap marathon behaalde. De tijd van Bleeker was 2 uur 29 minuten en 39 sec. Daarmee bleef hij slechts 19.8 sec. boven het nationale record van Van der Zande. Ruim zestig lopers gingen van start om elkaar op de afstand van 42.195 km te be strijden. De buitenlanders de overwinning in de internationale marathon, en onze landgenoten daarenboven nog het Neder lands kampioenschap. Opvallend groot was de Duitse vertegenwoordiging in deze race. Bleeker, die met Kantorek als de grote favoriet gold nam resoluut de lei ding, met de Tsjech en de Duitser Ganss ier op zijn hielen. Na enkele kilometers had Bleeker een voorsprong van 10 seconden op Kantorek en Ganssier, waarna op een halve minuut een groepje volgde met onder meer Arians (Duitsland), Smits uit Alphen a/d Rijn en Frederiks uit Deventer, die vorig jaar de Zaanse marathon won. Halverwege de wedstrijd had Kantorek zich inmiddels los gemaakt van Ganssier en zette hij de aanval in op Bleeker, die hij tussen Wor- merveer en Knollendam passeerde. Lange tijd leek het er nog op, dat Bleeker zou proberen bij te komen, doch de Praagse arts gaf hem geen kans, liep steeds meer uit en finishte tenslotte met drie minu ten voorsprong. De uitslag was: Kantorek (Tsjechoslo- wakije) 2.26.17,4; 2. Bleeker (Krommenie) 2.29.39; 3. Ganssier (Duitsland) 2.31.18,2; 4. Arians (Duitsland) 2.36.07; 5. Blumensaat (Duitsland 2.38.34,4, Voor het toernooi om de Galea-beker een soort Davis Cuptoernooi voor junioren hebben zich zestien landen gemeld. Voor de eerste maal nemen Rusland en Polen aan dit jaarlijkse evenement deel. De lan den zijn als volgt ingedeeld: Duitse zone: Tsjechoslowakije, België, Luxemburg en Duitsland. Oostenrijkse zone: Joegoslavië, Oostenrijk, Polen en Spanje. Italiaanse zone: Rusland, Nederland, Monaco en Italië. Roemeense zone: Zwitserland, Roemenië, Hongarije en Frankrijk. De wedstrijden van de Duitse zone zullen in Garmisch-Partenkirchen worden ge speeld, die van de Oostenrijkse zone in Portschach en die van de Roemeense zone in Boekarest. Waar de wedstrijden van de Italiaanse zone zullen plaats hebben is nog niet bekend. Van elke zone klasseert een land zich voor de finale-poule, waarvan de wedstrijden van 31' juli tot 4 augustus in Vichy worden gehouden. De wedstrij den van de eerste ronde dus in de ver schillende zones moeten voor 27 juli zijn gespeeld. De selectiewedstrijden in Den Haag de tweede in de serie van vijf voor de Europese zwemkampioenschappen die van 31 augustus tot 6 september in Boe dapest worden gehouden, hebben wel ver rassingen en spanning opgeleverd, maar weinig goede tijden. Slechts de 100 meter vrije slag van Cocky Gastelaars (1.05.3 en de 200 meter vrije slag heren van Ver- burgt waren van formaat. Recordtijden konden in het Zuiderparkbad in Den Haag ook niet verwacht worden. De zwemmers en zwemsters hadden last van de golfslag en een stang aan het einde van de baan verhinderde het maken van „Kiever-keer- punten". In totaal bleven zes meisjes en een heer (Verburgt) onder de door de KNZB gestelde limiettijden, die tenminste eenmaal bereikt moeten worden, wil men voor afvaardiging in aanmerking komen. Deze meisjes waren Cocky Gastelaars (100 meter vrije slag), Tineke Lagerberg Het falen van de eerste batsmen van R. en W. was er wederom de oorzaak van dat de Haarlemse club met ruim verschil verloor. Zij trof de Engelsman Bailey in uitstekende vorm aan (8 voor 46 runs en 51 runs), maar werkte zelf in niet gerin ge mate mee aan dit succes. Op een totaal van 30 zaten reeds vijf Rood en Witters aan de kant. Alleen Mo- lijn U0) bereikte de dubbele cijfers. Ter Haar echter had er goed het oog in en voerde samen met captain De Nijs het to taal aardig omhoog voordat hij voor 17 runs gevangen werd. Ook Wijkhuizen bat te goed en het was daarom dubbel jam mer dat De Nijs vlak voor de lunch het zoveelste slachtoffer werd van een slap slagje. Na de lunch kreeg Wijkhuizen on voldoende steun van de laatste batsmen en bleef met een uitstekende 17 not out. Bailey had uitstekend gevarieerd, maar vijf batsmen werden van boogballetjes voor het wicket gevangen. Totaal Rood en Wit 104. HDVS had niet veel moeite met het to taal. Stolk werd na een goede 19 door On- stein aan de boundary gevangen op het bowlen van Wijkhuizen, doch Van der En- de (47) en Bailey voerden hun club in be houden haven, waarop laatstgenoemde onmiddellijk door de goed bowlende On- stein gecleand werd. Tot 4 uur werd nog doorgespeeld waar bij vooral Tettelaar onder enthousiast ge juich van het publiek zich liet gelden. Hij sloeg 5 zessen in zijn innings van 48. Bow- lingcijfers R. en W.: Bijleveld: 0-39, On- stein-1-38, Wijkhuizen: 1-35, J. P. de Ruig: 3-38. Haarlem wint In een wedstrijd, die vooral gekenmerkt werd door zorgvuldig bowlen en goed wicketkeepcn, heeft Haarlem eindelijk de depressie doorbroken doqr met 39 runs van Excelsior te winnen, na op 136 voor 8 te hebben gesloten. De bezoekers wonnen de toss en ver kozen fielden, vermoedelijk op spoediger opklaring rekenend dan in feite geschied de. Zo togen Van Buchem en Voogd naar de wickets. Na drie kwartier werden zij gescheiden toen de eerste door de altijd stug bowlende veteraan Koos Oosterholt werd gebowled en Voogd (14) run out ging. Het waren daarna vooral de gebroeders Maas, die met degelijk batten de grond slag legden voor het totaal; zij voerden de stand van 40 voor 3 naar 104 voor 4, Paul met 41 juist boven Max (37) blijvend. Daarna wist Honnebier nog 14 runs te scoren. Daar op het langzaam lopende veld de score niet snel tot stand had kunnen komen, moesten be latere wickets wat for ceren. Niettemin moest Voogd reeds op 136 sluiten, teneinde de bezoekers nog een kans te geven. Het zag er in het begin weinig naar uit dat zij die zouden grijpen; op 43 waren reeds 5 wickets down. Het was opnieuw Koos Oosterholt, die zijn grote ervaring benutte. Met fors, maar niet onvoorzichtig spel bracht hij de score boven de 80. Toen werd hij het slachtoffer van een „kicker" van Max Maas, echter niet dan na 42 uit stekende runs te hebben bijgedragen. Hoe wel Bruning met 19 nog een lofwaardige poging deed de overwinning in de wacht te slepen, en Bakker hardnekkig zijn wicket in stand hield, konden de anderen het bowlen van Max Maas niet meer baas. Zo kwam op 97 het einde. Het keepen van Bierhuizen en Honne bier was zeer te loven; de eerste moet trachten nog wat meer rust in zijn keepen te brengen. De wickettakers bij Excelsior waren: G. Oosterholt 1-27, H. Bruning 2-39, J. Ooster holt 3-32 en A. Oosterholt 1-11. Bij Haarlem had Max Maas ditmaal het meeste succes: 5-31 in 20 overs; Paul 3-30 en Van Dok 1-17. De strijd was voortdurend levendig, om dat Excelsior steeds voor de runs bleef gaan en het waardige cricket speelde dat wij van de sympathieke Schiedammers gewend zijn. Eerste klasse A HCC IVRA: Gewonnen door HCC I met 4 wickets. VRA was all out voor 101 runs, HCC I scoorde 102 runs voor het verlies van 6 wickets. Battingcijfers VRA: Fischer 15, Jansen Schoonhoven 34, Mulder 12, Kummer 10. Bowlingcijfers HCC I: Van Staay 3 voor 28, Bakker 1 voor 16, De Villeneuve 6 voor 35. Vriens 0 voor 17. Battingcijfers HCC: Gallois 22, De Ville neuve 36 n.o., Vriens 17 n.o. Bowlingcijfers VRA: Klink 0 voor 17, Raayen 3 voor 39, Peereboom 2 voor 26, Fischer 1 voor 13. DVSRood en Wit: Gewonnen door Hermes DVS met 85 runs en 5 wickets. Rood en Wit scoorde 104 runs, Hermes DVS vergaarde 189 runs voor het verlies van 5 wickets. Battingcijfers Rood en Wit: Molijn 10, Ter Haar 17, De Nijs 29, Wijkhuizen 1.7 n.o. Bowlingcijfers Hermes DVS: Bailey 8 'Voor 46, Van Meurs 2 voor 29, Baris 0 vóór 18, Tettelaar 0 voor 5. Battingc-'fers Hermes DVS: Bailey 51 Stolk 19, Van der Ende 47, Van der Sloot 15, Tettelaar 48. Bowlingcijfers Rood en Wit: Bijlevelc 0 voor 39, Onstein 1 voor 38, Wijkhuizen 1 vo r 35, J. de Ruig 2 voor 38, C. de Ruig 0 voor 36. ACCVOC: Gewonnen door ACC met 97 runs. ACC 201 voor 6, VOC 104 all out. Battingcijfers ACC: De Baare 55, Breg- man 75, Bosch 35 en Feldmann 12. Bowlingcijfers VOC: Madsen 1 voor 41, Terwiel 2 voor 49, W. van Weelde 0 voor 32, Huising 1 voor 28 en Lochman van Bennekom 2 voor 43. Battingcijfers VOC: Grijsseels 15, J. B. van Weelde 11, Huising 25, Terwiel 14 not out en Wiener 19. Bowlingcijfers ACC: Disselkoen 0 voor 15, H. J. van Weelde 3 voor 37, H. L. Schooneveld 3 voor 10, Feldmann 4 voor 29 en Bregman 0 voor 12. Eerste klasse B VVV—Quick (Den Haag): Gewonnen door Quick et 4 wickets. VVV 84, Quick 85 voor 6. Battingcijfers VVV: De Roos 15, De Rui ter 20 en Alders 13. Bowlingcijfers Quick: Bosman 7 voor 26 en Marseille 3 voor 21. Battingcijfers Quick: Endlich 12, Van Herwaarden 21, Rijnders 13 en Marseille 15. Bowlingcijfers VVV: Griebling 2 voor 28, Alders 1 voor 15 en Grootmeyer 3 voor 10. SpartaPW: Draw. Sparta sloot op 246 voor 6, PW kwam tot 131 voor 4 (tijd). Battingcijfers Sparta: A. H. van der Linde 91, Borrani 70 n.o., De Bruyn 47, H. A. van der Linde 20. Bowlingcijfers PW: Guthrie 3 voor 68, Leeftink 3 voor 64. Battingcijfers PW: Van Riemsdijk 29, Stroink 27 n.o.y Guthrie 25, Leeftink 21 n.O;, Dukker 20. ebbl isri m Bowlingcijfers' Sparta: A. H. van dei- Linde 2 voor 37, Borrani 2 voor 39. HBSPW: Gewonnen door PW met 80 runs. PW scoorde 173 runs, HBS 93. Battingcijfers PW: Elkink 56, Van Riemsdijk 36, Dukker 16, Leeftink 11, Noordbeck 10. Bowlingcijfers HBS: Hageman 1 voor 47, Rugers 1 voor 28, Stead 3 voor 27, Rish- worth 5 voor 40. Battingcijfers HBS: Van der Vegt 30, Hageman 20, Van Dijk 18, Rishworth 12. Bowlingcijfers PW: Leeftink 3 voor 6, Scheffer 1 voor 13, Guthrie 2 voor 26, Stroink 4 voor 37. Tweede klasse In de tweede klasse A verspeelde het lei dende Rood en Wit II een punt aan SCHC, dat na ferm verdedigen een draw bewerk stelligde. Rood en Wit begon de innings om één uur was' het pas droog goed met Kramer (16) en J. Molenaar (22), maar toen deze twee wickets vrij kort na elkaar vie len, kwamen de Haarlemmers geruime tijd „in de tang". Dit was vooral te danken aan het accurate en goed gevarieerde bowlen van Van der Bijl en Gravendaal. Meijers en Koning bleven evenwel geduldig wach ten op betere tijden en konden de score van 43 voor 2 opvoeren tot 90 toen Meijers voor 29 runs aan de boundary op bijzonder fraaie wijze door Zwier werd gevangen. Nadat Koning voor 28 runs in de slips was gevangen, joeg vooral Van Zeeland (16 not out) na de thee de score nog even om hoog (134 voor 6). SCHC restte bijna twee uur, maar be paalde zich na het vallen van de eerste twee wickets (9-2) tot verdedigen en kwam tot een totaal van 42 voor het verlies van vier wickets. Op die stand was het tijd en waren er door de aanval van Rood en Wit 40 overs gebowld, waarvan 28 mai densDe wickets werden genomen door Van Zeeland (1 voor 14), De Wijs (1-6) en Venker (1-18). VCCACC II eindigde ook al in een draw. VCC 139, ACC II 129 voor 8 (tijd). Quick (H)HCC III werd door Quick gewonnen met 65 runs. Quick 149 runs, HCC 84 runs. In de tweede klasse B verloor Rood en Wit III ruim van CCG. CCG 201 voor 5 (Bromberg 92, Steffelaar 3-51, Slendebroek 1-29 en Molenschot 1-20), Rood en Wit 103 (Molenschot, Giltay Veth en G. Molenaar allen 17, Veltema 16). Union won voorts van VOC II: VOC 60, Union 116. Hilversum bleef Cric de baas: Hilversum 204 voor 9, Cric 63. In de tweede klasse E behaalde Rood en Wit IV een uiterst verrassende overwin ning op BMHC. BMHC 62 en Rood en Wit 64 voor 1. Het was de eerste nederlaag voor BMHC en gelijk de eerste overwin ning voor Rood en Wit. De scores waren: BMHC 62 (W. Elias 14, Sluiter 14, Pot 3-8, Van Son 2-6, Beets 2-17, Van Baasbank 1-9 en Van Doorninck 1-18), Rood en Wit 64 voor 1 (P. van Zeeland 32 n.o., Van Schouwenburg 13, P. Elias 13 n.o., W. Elias 1-18). Ajax (L) won van Excelsior II met 11 runs. Excelsior 64, Ajax 75. CVHW verloor voorts van LCC: LCC 110, CVHW 75. Haarlem II won in dezelfde klasse van Groen Geel. Haarlem 83 (Boeree 22) en Groen Geel 79 (Thoden van Velzen 7-25 na zeer accuraat en verstandig bowlen, Ledeboer 1-17 en Van de Hoek 1-9). In de derde klasse won Rood en Wit V ruim van VRA III. VRA 68 (C. van Buchem 6-13 en 2'7'overs), Rood en Wit 140 (Kruyff 65, De Wijn 48). (100 meter vlinderslag), Ria van Velze; (100 meter rugslag), Corrie Schimm?; Jans Koster en Mary Kok (allen 400 me. ter vrije slag). Ook de vorige week ware; zij allen reeds onder de limiettijden geble" ven. De zusjes De Nijs, die in Leiden hut kandidatuur stelden, waren niet in goed; vorm. Judith bleef op de 400 meter vrij; slag 13 seconden boven de tijd van de eer ste selectiewedstrijden en Leny zegevier, de weliswaar in haar serie op de 100 me. ter rugslag, maar haar tijd (1.15.7) ver boven die van Ria van Velzen, de wij e" nares van de andere serie. Jans Koster! tot die de eerste selectiewedstrijd op prach! ejn tige wijze had gewonnen, werd nu op d; 400 meter vrije slag verrassend versla gen door haar clubgenote Corrie Schimmel Drie zwemsters bleven onder de limiet- tijd. Jans Koster, onregelmatig zwemmend maar met een enorm sterke beensla Fe leidde het grootste deel van de wedstrij; Op de laatste 50 meter werd ze echter ge. passeerd door Corrie Schimmel, die me een fantastische eindspurt als eerste a tikte in de goede tijd van 5.07.4. Op de 100 meter vrije slag blijkt Cocb Gastelaars onvermoeibaar te zijn. Ee week geleden zwom ze in Leiden 1.05. zaterdag was ze in Alblasserdam presen: met een tijd van 1.06.0 en zondag wert het in Den Haag 1.05.3. De Schiedams; bleef ook nu haar concurrenten weer ruin voor. Corrie Schimmel, die op het laats moment nog ingeschreven had, werd twee- de in de hoopgevende tijd van 1.07.0. Jopi; Troost en Astrid Sanderson met respet tievelijk 1.07.2 en 1.08.0 dienden zich aat als kandidaten voor de 4x100 meter vri slag estafette dames. Aty Voorby verscheen wegens een voe blessure niet aan de start van de 100 me ter vlinderslag. Het nummer werd een ge makkelijke zege voor Tineke Lagerber Zij miste echter voldoende tegenstand o tot een goede tijd te komen. Voor het eerst sinds weken zwom Ad den Haan weer. De wereldrecordhou ster, die door een gescheurde polsband niet! had kunnen trainen won vrij gemakkeli de 200 meter schoolslag. Ze kwam echt hetgeen begrijpelijk is nog niet onde: de limiettijd. Sp£ ,at' Du ree sta stri Be ker Verburgt bleef bij de heren als eers onder de door de KNZB gestelde limiel-l tijden. Op de 200 meter vrije slag noteer-l de hij een tijd van 2.13.4 en bleef daar mee 0.3 sec. onder de voor dit nummei vastgestelde 2.13.7. Voor de Eindhove- naar is het echter jammer dat de 200 me ter vrije slag alleen van belang is voor rins de samenstelling van een eventuele esta fetteploeg. De estafetteploeg zal een tij f>en van 8.54.8 moeten zwemmen om voor uit zending naar Boedapest in aanmerking t; komen. brn If De Door een misverstand kwamen de LZ0- c.;ëi zwemmers, Coos en Jaap de Jong zater- ei dag te laat in Den Haag aan om nog op d; jtch 200 meter vrije slag te kunnen starten Zij zwommen dit nummer een dag later ajnd Het familie-duel werd gewonnen door erk Jaap in 2.17.1. Over het algemeen vielen de tijden van de heren wat tegen. Was de 58.5 van Hoog veld op de 100 meter vrije slag in Leidet slechts 0.1 sec. boven de limiet, nu zwiffl. hij 59.3. Vooral het tempo op de eerste vijftig meter lag te laag om tot een goéde tijd te komen. Op de 200 meter schoolslag nam Menso- nedes revanche voor de nederlaag tegen Kroonenburg. In de eerste selectiewed strijd. De Hagenaar finishte na een ster ke eindspurt met duidelijk verschil all eerste in 2.46.7. Jaap de Jong eindigde op de 100 mete: rugslag weer als eerste: in de matige tijd van 1.08.2, Sitters was verreweg de sterk- ar(j ste op de 200 meter vlinderslag. Zijn tijd je(e (2.48.5) ven. biedt echter weinig perspectie- Bij motorrenners ?ba< kl ete» kl; I i ire npi Zondag zijn op het circuit van Francor champs de races om de Grote Prijzen vil België motorsport, meetellend voor de competitie om het wereldkampioenschap renners en merken gehouden. Reeds de eerste wedstrijd, die van de 125-cc klasse, leverde een grote verrassing op. Niet een MV werd hier als winnende motor afge- vlagd, doch de Ducati van de Italiaan Gandossi. In de vierde ronde nam Gan- dossi de leiding, rondenlang leverde hij een felle strijd met zijn stalgenoot Ferri en de MV-rijder Provini. Pas in de laat ste fase van de strijd slaagde Gandossi er in zijn voorsprong tot enkele seconden U vergroten. d le an ui F iun or n nd, igel or De uitslag werd: 1. Gandossi (It.) me: Ducati, de 112,8 km in 42 min. 52.4 sec (gem. 157,860 km/u); 2. Ferri (It.) met Du cati, 42.57,4 (gem. 157.572 km/u); 3. Provini (It.) met MV, 43.00,8 (gem. 157,346 km/u); 4. Chadwick (G.B.) met Ducati, 43.28,5 (gem. 155,675 km/u). Ook in de Francorchamps zijn de BMWs in de zijspanklasse oppermachtig geble ken. De Duitsers Schneider en Strauss die verleden week in Assen de eerste plaats in de rangschikking voor het wereldkam pioenschap verspeelden hebben ditmaal de BMW van de Zwitsers Camathias en Cecco achter zich gelaten. De uitslag werd: 1 SchneiderStrauss (Did.) met BMW, de 112 km 8 ronden in 40 min. 48,5 sec. (gem 165.848 km/u); 2. CamathiasCecco (Zwitsl met BMW 40.50.1 (gem. 165.740 km/u); 3. j" Fath—Rudolf (Did.) met BMW 42.33,8 (gem. 159,010 km/u). Surtees, de Britse MV-rijder, liet zich niet verrassen. In de race van de 350 cc- klasse behaalde hij een gemakkelijke zege Evenals een week geleden in Assen werd 'c zijn landgenoot Hartle tweede en de Australiër Campbell derde. De uitsla? werd: 1. Surtees (G.B.) met MV, de 155 km (in rnden) in 52 min. 20,3 sec. (gem. 177.801 km/u); 2. Hartle (G.B.) met MV 52.34,1 (gem. 177.009 km/u); 3. Campbell (Austr.) met Norton 53.43,8 (gem. 173,199 km/u). Ook de race in de 500 cc-klasse heeft ee.: overwinning voor de Britse MV-rijder Surtees opgeleverd. Al in het begin var de wedstrijd nam de Brit de leiding. Hi; vergrootte zijn voorsprong en won met ruim verschil. De uitslag luidde: 1. Sur tees (G.B.) met MV, de 210 km (15 ronden! in 1 uur 8 min. 22,6 sec. (gem. 185,580 km/u); 2. Campbell (Austr.) met Norton, 1.09.08,5 (gem. 183.540 km/u); 3. Hartle (G.B.) met MV, 1.09.24,2 (gem. 182,844 km/u). SI rel .50. S! D Fanny Blankers-Koe.i. wenst Hannie Bloemhof geluk met haar overwin ningen. De uitslagen Kogelslingeren heren: 1. Hamer (V. en L.) 47.58. 2. Romani (V. en L.) 46.50. 3. Kamerbeek (PSV) 45.82, 4. De Groot (Suomi) 45.63. 400 m. horden heren: 1. Boere (Minerva) 54.5. 2. Thissen (AAC) 56.1, 3. Timme (MIN), 56.9 Speerwerpen dames. 1. Van ZeLm (ADAT42.83, 2. Montfoort (OSS-VOLO) 38.62, 3. Kok (Holl.) 37.J0 5. .Duyn (DEM) 35.60.. Hoogspringen dames: 1. Zwier (Olym) 1.62, 2. Hobers (DOL) 1.52, 3. Maathuis (DEM) 1.47. Hink-stap-sprong. heren: 1 Hofstede (AAC) 15.14, 2. De Jong 13.90 3. Oosterhage (Cialfo) 13.73 1500 m., heren: 1. Jansen (AAC) 3.52—, 2. Blankenstein (Trekv.) 3.53. 3. Veldhoven (Metro) 3.56.9. 1. Hobers (DOL) 13.43. 2. v. d. Bosch, (Tax) 13.07. 3. Haasdonk, (ADA) 12.97. 6. Van Wijk (DEM) 2.12. Discuswerpen, heren. 1. Koch (PP) 50.58, 2. Fikkert (AAC) 43.64. 3. Timme (Kimbria) 3000 m. hindernislopen, heren. 1. Jonkers (Spring) 9.24.4, 2. Koster (Trekv.) 9.29.8, 3. Ver geer (AV 47) 9.43.8. Finale 100 m., dames 1. Bloemhof (Plath) 11.7, 2. Bijleveld (CEL) 11.7, 3. v. Kuyk 11.7. Finale 100 m., heren. 1. Visser (AAC) 10.5. 2. Hardeveld (V. en L.) 10 6, 3. Ruyters, (Avon) 10.7 Verspringen, heren. 1. Visser (AAC) 7.21. 2. Hof stede (AAC) 7.17. 3. Kamerheek (PSV) 6.95. 110 m. horden, heren. 1. Kamerbeek (PSV) 14.4. 2. Nederhand (ALO) 14.5. 3. Boere, (Minerva) 14.8 4. Joachims (Haarl.) 15.2. 400 m. dames 1. Bekker (Sprint) 58.3 (nieuw Nederlands record) 2 Rijpstra, (Marath) 59.1, 3. Merison (Amstel) 60.5, Kogelstoten, heren. 1. Koch (PP) 15.45. 2. v. d. Wees (AAC) 14.86. 3. Doornbosch (Haarl.) 13.80. Finale 400 m. heren. 1. Yska (AAC) 48.9, 2. Karenbeld (Pegasus) 49.1, 3. Moerman (PP) 49.3. 5000 m., heren. 1. Delnoye (Kimbr.) 14.38.6, 2. Keesom (AV *23) 14.58. 3. bekkers (PP) 15.07. 5. Meester (Suomi) 15 31.8 800 m. dames. 1. Poissonnier (Marath) 2.20.5. 2. Adriaanse (Sprint) 2.20.6, 3. Scharleman (Vict) 2.21.6, 5. Beentjes (DEM) 2.22.6. 200 m. dames. 1. Bloemhof (Palth) 24.2. v. Kuyk 24.2. 3. Haase, (Lda) 24,4. Finale 800 m. heren. 1. Haus (PSV) 1.52—, 2. Heida (AV '23) 1.53.6. 3. v. Dorst (PSV) 1.54.3. Discuswerken, dames. 1. v. d. Bosch (Tax) 45,19 2. Huygen (Holl.) 43.65. 3. Kok.(Holl.) 42.20. Verspringen, dames. 1 Spierenburg-Scholt- meier (Memph) 5.65, 2. Hobers (DOL) 5.65, 3. Schenk (Olym) 5.62. Finale 10.000 m. heren. 1. Cujé (EMM) 29.49.2, 2. Viset (Cialfo) 30.13.6, 3. Roovers (Thor) 30.32.4. Hoogspringen, heren. 1. Nummerdor. (IPP) 1.84. 2. Kleeff (DOS) 1 84. 3. Niehorster (PP) 1.74. Finale 200 m., heren. 1. Smit (V. en L.) 21.3 2. Ruyters (Avon) 21.4, 3. Otten (AAC) 21.6. Finale 80 m. horden, dames. 1. Bakker-Cvsouw (Marathon) 11.2. 2. v d. Bosch (TAX) 11.3, 3. Westra (Marath) 11.8. 6. v. d. Ploeg Suomi) 12.4. Polsstokhoogspringen. 1. Wijsen (Kimbria) 3.60 2. v. Es (Holl.) 3.50. 3. Gelens (K. en K.) 3.40. Speerwerpen, heren. 1. Fikkert (AAC) 65.62, 2. Kamerbeek (PSV) 63 66. 3. v. d Heyden (AAC) 61.03. 6. Doornbosch (Haarlem 50.66. en rc sen Hi< >pe: icnc m ?rst leu et erd Zoi M( me ït I it s [Ze' k< m\ Uia oeg )e lak' gn ni irw er inu: ie ver F: V Cas ed F 'ia )u -6. V S! as; jpp

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 8