Vreemde methoden bij het onderzoek tegen Goldfine Oppositie legt nieuwe „praeses" het vuur na aan de schenen Nylon-wit Garantie enige flinke meisjes Kort en bondig De zaak Adams Geheime microfoons en diefstal van documenten uit hotelkamers Dr. Franz Meyers Rijnlands premier Typiste Aankomende kantoorbediende gevraagd ENKELE MEISJES le en 2e kapster colporteur-besteller DRIETEX HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Weer moeilijkheden rond Renate Leonhardt99 Vier Haarlemmers werden verdacht van mishandeling HUISHOUDSCHOOL HIELD SPORTDAG Moordende kamparts van Buchenwald gezocht Vreemde laksheid van Beierse justitie Rel op Expo spitste zich toe na politie-optreden Hongaarse schilder Illés overleden Schilder zou twaalf inbraken gepleegd hebben Commissie voor wapen- produktie van W.E.U. Binnenlandse Zaken kent hem al als „het pistool" Examens Nasser wil „neutralistische" topconferentie Groepvaardigheidsdiploma voor Zandvoortse blokploeg Vierde opvoering van „Oud Zandvoort herleeft" Scheepvaart PAKKISTEN gevraagd Se^jLEES^PECIALIST KUNSTGEBITTEN REPARATIES WASSERIJ N.V. PEEPERKORN administratieve kracht (vrl.) DINSDAG 8 JULI 1958 Vier aandeelhouders van de coöperatie ve bergingsvereniging „Renate Leon hardt", te weten de heren G. H. Hassink te Lochem, J. Kuyl jr. te Gorinchem, C. Lof te Barneveld en P. S. Peeman te Schiedam hebben aan de aandeelhouders, die deelnamen voor meer dan 200 gulden, een circulaire gezonden, waarin zij uit eenzetten dat zij de thans gevolgde gang van zaken niet juist achten. Zij zijn van mening, dat de nieuwe voorzitter, de heer Schelvis op 27 juni de schijn op zich heeft geladen de partij van de heer Visser te kiezen. Volgens hen heeft hij het mogelijk ge maakt, dat op onwettige wijze en tegen de wens van de meerderheid der aandeel houders in, drie kandidaten in het bestuur werden benoemd, die daarin niet gewenst werden. Liquidatie der bergingsvereni ging achten zij onjuist omdat een derge lijke liquidatie een onderzoek naar de fei ten zoal niet onmogelijk dan toch zeer moeilijk zou maken. Voorts achten zij een onderzoek met ge bruik van explosieven uit den boze. Zij blijven de voorkeur geven aan een onder zoek met een duik toren. In de circulaire wordt gezegd, dat de nieuwe voorzitter het vertrouwen der aandeelhouders zal kunnen herwinnen als hij in het bestuur tenminste diegenen accepteert, die met hem op 12 juni gekozen werden en op een bestuursfunctie prijs blijken te stellen. Verder worden voorstellen gedaan die De Haarlemse politierechter, mr. N. Smits, heeft maandag vier gevallen van mishandeling te berechten gekregen. Een zesendertigjarige bakker had van een klant nog geld tegoed. Deze was inmid dels verhuisd en had de bakker toegezegd op een bepaalde tijd een groot gedeelte te zullen betalen. Toen de bakker weer kwam, verscheen het dochtertje aan de deur met een gulden. De bakker, gedachtig aan de belofte meer te zullen krijgen, wei gerde echter te vertrekken en vroeg moe der te spreken. Deze zou daarop nogal op gewonden naar voren gekomen zijn, uit roepend: „Ik heb geen geld meer". De bakker gaf de vrouw naar hij beweer de uit zelfverdediging een stomp tegen de borst. Zij viel tegen een betonnen muur en kreeg een lichte hersenschudding. Nadat ook het dochtertje gehoord was, verscheen de patroon van de verdachte voor het hekje. Weliswaar had hij het in cident niet gezien, doch hij kon zich niet voorstellend dat de bakker, die reeds zes tien jaar bij hem in dienst was, de vrouw met opzet had mishandeld. Bovendien had de bakker zelf geopperd het nog maar eens met deze klant te proberen. De rechter drong er bij de getuige op aan de bakker nu eens wat vluger af te betalen. Getuige: „Ik heb geen spaarpotje bij de gemeente", met welke opmerking zij mo gelijk op de betrekking doelde, die haar man bij de gemeente vervult. Politierechter: „Dit -hoert -meer thuis, bfj de begrotingsdebatten, lijkt mij". De officier achtte de. opzet tot mishan deling niet bewezen en vroeg vrijspraak waarbij mr. Smits zich aansloot. De zaak tegen de 24-jarige magazijnbe diende, die betrokken was bij een vecht partij op de Grote Markt in Haarlem, werd voor onbepaalde tijd aangehouden, daar het slachtoffer, als getuige opgeroe pen, niet was verschenen. Wel was er een verklaring van hem dat hij geslagen was, maar niet wist door wie. Nu, geslagen was hij inderdaad, want hij had een kaak- fractuur opgelopen en kreeg zes weken lang alleen vloeibaar eten. De verdachte hield vol het slachtoffer helemaal niet ge raakt te hebben. Dat had iemand anders gedaan, maar die was nooit gevonden, al dus verdachte's lezing. Ook de zaak tegen de 24-jarige metselaar die op de Gedempte Oude Gracht in Haar lem een automobilist had mishandeld, werd aangehouden voor het horen van een niet verschenen getuige. Op een avond waren enkele opgeschoten jongens ondanks het geven van signaal door de automobilist uitdagend voor diens wagen blijven lopen. De man was uit de auto gekomen, waarop verdachte hem een klap op de kaak gaf. Nu had deze de schijn wel erg tegen, daar hij als een berucht straatvechter bekend staat en reeds drie maal wegens mishandeling ver oordeeld is. Hij liep zelfs nog in een proef tijd van een voorwaardelijke straf. De vierde mishandelingszaak had de wo ningnood tot achtergrond. Het was een verhaal van zich ergeren en treiteren, schelden, met deuren slaan en zich niet meer kunnen beheersen. De 48-jarige uit voerder, die tenslotte (mis-)handelend was opgetreden, hoorde 40.- boete of 12 dagen hechtenis tegen zich eisen. Hij werd conform deze eis veroordeeld, doch hij ging niet met deze gang van zaken akkoord en kondigde aan in hoger beroep te gaan. Vrolijke muziek schalde dinsdag over het gemeentelijk sportterrein aan de Schalkwijkerweg, waar de Haarlemse Huishoudschool voor het derde jaar haar sportdag hield. In haar openingswoord be treurde de directrice, mej. J. C. v. d. Kuy, het, dat tengevolge van de zalennood slechts twee dagen per week voor de hele school beschikbaar zijn voor gymnastiek en dat er slechts één sportdag per jaar kan worden gehouden. Ongeveer tweehonderd meisjes van twaalf tot achttien jaar (eerste primairen, tweede primairen en de zogenaamde bo venbouw) bonden de strijd aan op de num mers vèrspringen, 80 meter hardlopen, grote bal werpen, kleine bal werpen en estafette. Eerst verzamelden de ongeveer tweeëntwintig klassen zich voor de mas sale opmars met de vlag voorop. De wedstrijden waren voorbereid door een commissie uit de leraressen, bestaande uit de dames D. Franken-Van Dillewijn, M. A. N. C. Henning en A. Pannekoek. De technische leiding berustte bij mevrouw H. G. Mossel-Verveen. Deze genoeglijke sportdag werd besloten met een dolkomische hinderniswedstrijd. Uiteraard verwekten de minder of wat meer geslaagde pogingen om een bal op een lepel te vervoeren, door een fietsband heen te kruipen om maar enkele van de capriolen te noemen onder de toe kijkende klassegenootjes grote hilariteit. een duidelijke scheiding van rechten en plichten beogen van de vennootschap van de heer Visser, van de coöperatieve ber gingsvereniging, en van de financierings combinatie, die de berging alsnog wil on dernemen, een en ander onder vermel ding van percentages nettowinst, (resp drie, 75 en 22 percent). De ondertekenaars zeggen alleen indien op deze voorstellen wordt ingegaan te kun nen overwegen of zij hun klacht, inge diend bij de officieren van Justitie te Haar lem en Alkmaar, zullen intrekken, en af te zien van „onthullingen over de gehei me bronnen van de heer Visser". (Van onze correspondent in Parijs) Men spreekt te München van een enor me blunder van de Beierse justitie, die de S.S.-arts van Buchenwald, dr. Eisele rus tig heeft laten ontvluchten. Op Eisele is thans een jacht geopend, waarbij de inter nationale politie, Interpol, eindelijk ook is ingeschakeld. De Beierse justitie heeft inmiddels bekend gemaakt, dat Eisele be schuldigd wordt van moord op diverse ge vangenen van het concentratiekamp Bu chenwald. Pas op 28 juni werd een arrestatiebevel te München tegen de arts uitgevaardigd, hoewel op het proces-Sommer reeds da gen van tevoren beschuldigingen tegen Eisele naar voren waren gebracht en ja ren voor dit proces de justitie bekend was waarvan Eisèle werd verdacht. Eisele had evenwel juist op 27 juni zijn woning ver laten. Vermoedelijk is hij naar het buiten land gevlucht. Inmiddels gaat de bloeiende praktijk van dr. Eisele, die normaal ingeschakeld was bij het ziekenfondswezen te München, gewoon verder via een plaatsvervanger. Volgens een plaatselijk blad had Eisele „nog nooit zoveel patiënten gehad" als sedert de tegen hem ingebrachte beschul digingen in het proces-Sommer. Of het hier nieuwsgierigheid dan wel politieke be langstelling voor de S.S.-arts betrof, weet men nog niet. Vast staat in ieder geval, dat justitie en politie te München nogal laks tegenover de man zijn opgetreden, waardoor hij gemakkelijk heeft kunnen vluchten. Gedenazificeerd Eisele wordt beschuldigd van moord via giftige injecties op honderden, misschien wel duizenden gevangenen van het con centratiekamp Buchenwald. Deze voorma lige S.S.-obersturmbannführer en lid van de nazi-partij heeft niet slechts in Buchen wald, maar ook in het kamp van Dachau „gewerkt". -Voor daar gepleegde misda den veroordeelden de Amerikanen hem ter dood. Hij werd echter begenadigd, eerst tot levenslang, later tot tien jaar ver oordeeld en in 1952 na zeven jaar uit de gevangenis van Lands.be.rg .qntjsl^gep, ,D& Westduitse justitie liet hem daarna met rust, hoewel vast stond dat Eisele ook moorden had gepleegd op vele Duitse ge vangenen. Eisele kreeg zelfs een bewijs van denazificering, waardoor hij zijn oude artsenberoep weer kon beginnen. Hij kreeg hiervoor zelfs een krediet van D.M. 27.000 van de Beierse verzekeringskamer. Eisele's praktijk bloeide de laatste jaren voortreffelijk. Tijdens het proces-Sommer hebben diverse getuigen Eisele beschul digd van honderden moorden. De Duitse getuige Jellinek zei, dat Eisele in één week meer mensen had gedood dan de beul van Buchenwald, Sommer, in vele maanden. In Jellineks bijzijn alleen al zou Eisele twee honderd gevangenen met injecties hebben vermoord. (Van onze correspondent in Brussel) De incidenten, welke na de „Vlaamse dag" op de Wereldtentoonstelling door Vlaamse studenten voor het Franse pavil joen werden veroorzaakt, hadden verme den kunnen worden, aldus vernamen wij gisteren in kringen van het commissari aat-generaal van de Expo. De protesten der Vlaamse studenten werden immers in de eerste plaats gericht tegen het feit dat de autoriteiten van het Franse paviljoen geen Nederlandse opschriften en informa ties in het paviljoen hebben aangebracht. De commissaris-generaal, baron Moens de Fernig, heeft voor de opening aan alle commissarissen-generaal ge vraagd om in de paviljoens, gezien het feit, dat het bezoek grotendeels uit Belgen bestaat, de beide landstalen te respecte ren. Enkele paviljoens hebben "hieraan echter geen gevolg gegeven, ondermeer het Franse paviljoen, dat van Argentinië en enkele andere. Daarentegen zijn alle grote paviljoens tweetalig, Frans en Ne derlands. Ook de Brusselse politie blijkt nogal tactloos te zijn opgetreden. Toen de op gehitste studenten een tegenbetoger, die hen voor „Boche" (het scheldwoord voor Duitser) had uitgemaakt, aan de politie wilden overleveren, kregen zij zelf een pak slaag. De Brusselse politie-commis- saris, die een Vlaming is, de heer Degrij- se, was ook verantwoordelijk voor het pro tocol gedurende het bezoek van Koningin Juliana dat aanleiding gaf tot de inciden ten met de persfotografen. Het „gevecht om de eer" tussen de Vlaamse en Franse kranten in Brussel maakt de zaak eerder erger dan het eigen lijk is geweest. Immers, twee uren na de manifestatie voor het Franse paviljoen werden de twaalf gearresteerde Vlaamse studenten weer naar huis gestuurd. De Vlaamse dag verliep overigens rus tig. De redevoeringen van de gouverneur van de provincie Antwerpen, mr. Richard Declercq, en mgr. Van Waeienbergh, rec tor van de katholieke universiteit van Leu ven, onderstreepten de wil van de Vlamin gen om hun plaats in een vreedzaam Europa te hebben. „Le Soir" vraagt zich af: wat gaan de vreemdelingen van ons denken? Het incident vond immers plaats kort voor de aankomst te Brussel van pre sident Coty en gedurende het bezoek van de oud-president van de Verenigde Sta ten, Herbert Hoover. De socialistische kranten schrijven, dat de incidenten het gevolg zijn van de opvoeding op de ka tholieke scholen en van het anti-Franse gestook van de Vlaamse pastoors. Geen vuurbol. Talrijke Rotterdam mers hebben zaterdagmiddag in het zuide lijke stadsdeel een grote vuurbol gezien. De politie heeft nu ontdekt dat van het voormalige Britse s.s. „Caymont", dat bij een sloperij te Rotterdam-Zuid ligt, met een luchtpistool een lichtkogel is afge vuurd. Twintig mille. De Dordtse politie heeft een 42-jarige boekhouder gearresteeerd, die ervan verdacht wordt twintig mille te heb ben verduisterd ten nadele van een classi- ficeerbedrijf in Dubbeldam. Nieuwe veeziekten. Bij Koninklijk Be sluit is atrofische rhinitis, een voor ons land nieuwe besmettelijke ziekte bij var kens, onder de werking van de Veewet ge bracht. Hierdoor is het het Veeartsenijkun- dig Staatstoezicht mogelijk maatregelen tot wering en bestrijding te treffen indien het optreden van de ziekte in ons land dat noodzakelijk mocht maken. Hetzelfde geldt voor een viertal andere besmettelijke dier ziekten, t.w. de Teschnerziekte bij varkens, de brucellosis melimentis en de brucellosis suis bij alle vee en de infectueuze anemie bij eenhoevigen. Propaganda-actie. Uit een op de be groting 1958 van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voorgestelde wijziging blijkt, dat de propaganda-actie voor het onderwijzers- en leraarsambt via de radio, door advertenties en brochures f 96.000 heeft gekost. Nieuw raadhuis. Bussum zal binnen kort een nieuw raadhuis gaan bouwen. Het zal mogelijk zijn nog voor 1 oktober met de bouw van het administratieve gedeelte te beginnen. Minister Witte heeft zich bereid verklaard, toestemming te verlenen, voor namelijk omdat de situatie op de bouw markt in dit gedeelte van het land het wenselijk maakt een groot bouwwerk uit te voeren. Afscheid prof. G. J. Sirks. In een op 4 oktober te houden buitengewone alge mene vergadering van de Remonstrantse Broederschap zal prof. G. J. Sirks, hoog leraar aan het seminarium van de broeder schap te Leiden, zijn hoogleraarschap over dragen aan zijn opvolger, dr. G. J. Hoen- derdaal, remonstrants predikant te Am sterdam. Een der meest vooraanstaande schilders van Hongarije, Edvi Aladar Illés, is op achtentachtigjarige leeftijd te Boedapest overleden. Illés was een der belangrijk ste figuren van zijn generatie. Het weer geven van de Hongaarse poeszta had zijn liefde. Ook was hij een zeer bekwaam die- renschilder. Verleden jaar in juni kwam Illés nog naar Haarlem en velen zullen zich wel de tentoonstelling herinneren, welke op initiatief van „Kunst zij ons Doel" van zijn grafisch werk en schilde rijen in het Waaggebouw "werd gehouden. Een 28-jarige schilder uit Haarlem, die verleden week door de politie in Velsen was aangehouden onder verdenking van diefstal van een portemonnaie uit het natuurbad Velserend heeft tegenover de Haarlemse recherche bekend twaalf in braken in Haarlem te hebben gepleegd. Hij koos daarvoor meestal verlaten kan toren en kantines uit. De buit bedroeg bijna duizend gulden. PARIJS (A.N.P.) De Assemblee van de Westeuropese Unie heeft zaterdag morgen in aansluiting op het rapport van de commissie voor defensievraagstukken en bewapening een resolutie goedgekeurd waarbij voor de duur van één jaar een uit vijf leden bestaande commissie van on derzoek wordt ingesteld, die de commis sie voor defensievraagstukken en ontwa pening zal moeten inlichten over de voor uitgang en de moeilijkheden op het stuk van de gemeenschappelijke wapenproduk- tie. In de motivering wordt gewezen op het mislukken van alle pogingen om tot een inhoudsvolle overeenkomst te geraken be treffende de gemeenschappelijke wapen- produktie. Hoewel de ledenstaten het eens zijn over de voordelen, die schuilen in een gemeenschappelijke produktie, zo heet het verder, hebben zij herhaaldelijk ge faald in hun pogingen concurrerende na tionale belangen op dit gebied met elkaar te verzoenen. WASHINGTON (UPI) - Geheime mikrofoons en particuliere detectives hebben hun entiee gemaakt in het on derzoek dat de Amerikaanse subcommis sie van onderzoek uit het Congres instelt naar;de''gulle "vriendschap -van -miljonair Goldfine voor Eisenhowers adviseur Adams. Gisternacht werdén twee man nen met een mikrofoon ontdekt voor de deur van Goldfine's perschef. Jack Lotto, die een kamer heeft genomen in het She raton Carlton-hotel in Washington, waar ook Goldfine zelf verblijft tijdens de zit ting van de onderzoekcommissie De twee mannen waren Baron Shacklet- te, hoofd-detective in dienst van de onder zoekcommissie, en Jack Anderson, een as sistent van de bekende krantencommen tator Drew Pearson. Shacklette vertelde, dat hij van de voorzitter der commissie op dracht had gekregen na te gaan, of er ook telefoonlijnen van commissieleden werden afgetapt. „Wij hadden voldoende inlichtin gen voor de veronderstelling, dat er geor ganiseerde pogingen werden gedaan om gegevens te verzamelen over de commis sieleden",. zei hij, „en van Anderson kreeg ik een tip, wie daar achter stak. Het spoor leidde naar het hotel van Goldfine. De voorzitter van de onderzoekcommissie, Harris, was niet op de hoogte van deze speurtocht, zo zei Shacklette verder. Hij had een kamer genomen in het Sheraton Carlton-hotel en een eigen „hifi"-mikro- foon bevestigd aan de deur van Lotto's ka mer. Perschef Lotto belde onmiddellijk com missievoorzitter Harris op en deze vertel de hem, geen opdracht te hebben gegeven voor „zulk een inbreuk op het privé-le- ven". Hij beloofde verder de commissie in speciale zittingen bijeen te roepen voor een bespreking van het geval. Ook miljonair Goldfine verscheen in de gang van het hotel tijdens het relletje bij de kamer van Lotto. Hij was gehuld in een kamerjas van zijden brokaat en verklaar de, poserend voor fotografen, geen woor den te kunnen vinden voor zulk een schaamteloos optreden van een officiële vertegenwoordiger van een Congrescom missie. „Naar mijn mening is dit erger dan Rusland en erger dan de Gestapo", zei hij. Gouverneurs kregen kleren De leden van de subcommissie hebben naar aanleiding van deze zaak het ontslag van „hoofdonderzoeker" Shacklette aan vaard. Inmiddels heeft Goldfine's advokaat meegedeeld, dat voor publikatie een aan tal brieven vrijgegeven zullen worden van gouverneurs die Goldfine schriftelijke bedankjes voor hun geschonken kleren stuurden. WASHINGTON. Maandag zijn uit de hotelkamer van Mildren Paperman, de se cretaresse van Goldfine, de documenten gestolen die werden gebruikt toen Goldfi ne vorige week kwam getuigen voor een subcommissie van het Huis van Afgevaar digden. De politie is op de- hoogte gesteld van deze diefstal. De documenten werden ontvreemd uit een kast in de kamer van Mildren Paper man. Zij waren hierin geplaatst voordat Goldfine voor het weekeinde met zijn ge zin en de leden van zijn staf naar Boston terugkeerde. „Ik ben een eenvoudige miljonair" Bijgestaan door drie bijzonder dure en slimme advocaten heeft de miljonair Gold fine zich van den domme gehouden, toen hij verschijnen moest voor de sub-com missie in Washington, zo meldt onze cor respondent in Washington. Goldfine's lange verklaring, bij het be gin van zijn verhoor, was een vermake lijk mengsel van zakenreklame, sentimen taliteit en juridische kennis. Het juridische deel zo zei Goldfine ronduit kwam van zijn advocaten. Zelf was hij „een eenvoudig man, die alleen maar verstand had van.„textiel!'. Het stuk, dat Goldfine voorlas, was 25 bladzijden lang: Met opzet hadden de op stellers de „éénvoudige rnah" grammati cale fouten laten oplezen en sommige on juiste citaten waren humoristisch be doeld. Ook Goldfine's verhoor was eerder ko misch dan tragisch. Op de tweede dag van het verhoor echter heeft de miljonair zich herhaaldelijk flink kwaad gemaakt vooral toen hem werd verweten dat hij zijn klanten bedrogen had door op de la bels van zijn textielprodukten onjuiste ge gevens af te drukken. Dat waren allemaal vergissingen geweest zo betoogde hij. Eenmaal kwaad ge maakt, bleek Goldfine veel minder sim pel dan hij de eerste dag had willen schij nen. (Van onze correspondent in Bonn) De 49-jarige vroegere minister van Bin nenlandse Zaken van Noordrijn-Westfa- len, dr. Franz Meyers, zal door de C.D.U. worden voorgesteld voor het ambt van minister-president van dit Westduitse Land, waar zij zondag een duidelijke ver kiezingszege boekte. Meyers herkiezing staat vast daar zijn partij 104 van de 200 Landdagzetels te Dusseldorp bezit. Hij volgt de S.P.D.-minister-president Stein- hoff op. Meyers is een advocaat uit Mönchen- Gladbach. Hij is sedert september lid van de Bondsdag te Bonn. Meyers geldt als een trouwe aanhanger van Bondskanse lier Adenauer, voor wie hij in september een bijzonder gewaardeerde kracht was bij de verkiezingsstrijd. Hij heeft enige tijd geleden enige naam gemaakt als „pistool-Meyers", toen hij als minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn- Westfalen opdracht gaf direkt te schieten op de autobandieten, die toen de wegen van zijn land onveilig maakten. In de Bonds dag toonde hij zich een fervent bestrijder van bureaucratische uitwassen. Men schrijft hem politieke handigheid en een gevoel voor verhoudingen toe. Van een coalitie-regering in Noordrijn- Westfalen zal geen sprake zijn, nu de C.D.U. de absolute meerderheid heeft ver overd. Wel schijnt men zich in de kringen van de F.D.P. nog enige illusies te maken om ook ditmaal, ondanks de verpletteren de nederlaag, mee te mogen doen. Maar de kans daarop is uitgesloten. Amsterdam (V.U.) Kandidaatsexamen recht ten: G. W. Galle, Zwolle, J. B. Meiresonne, Dor drecht,, G. D. Smith, Haarlem, J. G. Tamboer, Amsterdam, C. G. J. Teerink, Amersfoort mej. G. S. Westerink Leiden, mej. F. L. Zwaan, Am sterdam. Kandidaatsexamen economie: M. J. Valk, Bloemendaal en J. H. de Boer, Eindhoven. Amsterdam (gem. un.) Doctoraal examen rech ten: A. F. Cocheret de la Morinière en W. H. Vliegen, Amsterdam: voor het doctoraal examen Engels: F. A. A. van Dinter, Amsterdam. Roterdam. Bevorderd tot accountant D. Bok, Rijswijk. CAIRO (UPI) Volgens het in Cairo verschijnende weekblad „Rose el Yous- sef" zal president Nasser in de nabije toe komst besprekingen voeren met een groot aantal „neutralistische" staatslieden. De ze besprekingen zullen wellicht hun be kroning vinden in een „neutralistische top conferentie". Binnen een maand na zijn terugkeer uit Joegoslavië zou Nasser een onderhoud hebben met president Soekarno. In dit ver band wordt de mogelijkheid van een con ferentie tussen Nasser, Tito, Soekarno, Nehroe en de premier van Ghana, Kwa- me Nkrumah geopperd. Volgens „Rose el Youssef" zal Nasser de ze herfst ook bezoeken brengen aan Span je en Italië. ZAGREB (Reuter) De Griekse minis ter van Buitenlandse Zaken, Averoff, is in Zagreb aangekomen. Op het eiland Brio- ni zal hij vandaag bijeenkomen met zijn ambtgenoten, president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek en presi dent Tito van Joegoslavië. De Griekse minister verklaarde dat er geen agenda is vastgesteld. Er zou van gedachten worden gewisseld over de han gende internationale problemen. In Athene is verklaard dat Averoffs be zoek moet worden uitgelegd als een koersverandering der Griekse buitenland se politiek. Griekenlands trouw aan de NAVO blijft de grondregel voor het bui tenlandse beleid, aldus deze verklaring. Het Franse persbureau AFP voegt hier nog aan toe, dat volgens hetzelfde blad Nasser en Soekarno in augustus in Cairo zullen bijeenkomen. Deze ontmoeting zal in september worden gevolgd door een conferentie tussen Nasser en Nehroe. Een blokploeg van de „Bescherming Be volking" in Zandvoort, onder leiding van de heren F. J. H. Kappelhof en C. Appel, respectievelijk blokhoofd en plaatsvervan gend blokhoofd, behaalde te Hoofddorp, na het afleggen van de door de Minister van Binnenlandse Zaken voorgeschreven groepvaardigheidsproeven, het diploma: „groepsvaardigheid". Door het grote succes behaald bij de drie vorige opvoeringen, heeft de Zand voortse buurt- en folklorevereniging „De Wurf" besloten, een vierde opvoering te geven van de revue: „Oud Zandvoort her leeft". Dit zal geschieden op dinsdag 22 juli in restaurant „Zomerlust". Annenkerk, 7 150 m zw Ouesant Arandskerk 560 m. west van Adealaide. Aagtekerk, 9 te Melbourne verw. Aardijk, 8 te Liverpool Adonis, 8 te Amsterdam Arendskerk, 9 te Adelaide verw. Andijk, 8 v. R'dam n. Savannah Abbekerk, pass. 7 Gibraltar Ariadne, 8 v. R'dam n. Hamburg Alamak, 7 v. Buenos Aires n. Antwerpen Aigenib, 8 te Buenos Aires Alphard, 7 v. Rio de Janeiro n. Ilheos Amerskerk, 7 v. Genua n. Marseille Ampenan, 7 v. New Orleans n. Philadelphia Amsteldijk, 7 v. Havana n. Vera Cruz Amstelkroon, 8 te Matanzas. Amstelsluis, 7 te Kobe Amstelveen, 8 te Yokohama Balong, 7 verw. Port Sudan Benkalis, 7 83 m zw Ushant Blitar, 7 v. Singapore n. Pandjang. Busum (t.) 1 dw. Bone. Baarn, 8 te Willemstad Bawean, 8 v. Djeddah n. Aden Boschkerk (KRL), pass. 8 Str. Soenda Borneo, 8 te Houston Caltex Delft, 7 260 m nw Cape Leeuwin Caltex Leiden, 7 100 m zw Gavdo Caltex Nederland, 7 verw. Hamburg Caltex Pernis, 7 50 m n Villano Caltex Rotterdam, 7 90 m zw Kreta Caltex The Hague, 7 85 m zw Kreta Casamance, 7 100 m zw Ouessant Cradle of Liberty (t) 7, 150 m. ono Mozambique n. Philadelphia. Caltex Utrecht (t.), 8 te Port Said Carrillo. 7 te New York Castor, 7 dw. Ouessant n. Madeira Colytto, 8 te Houston Drente 7 v. Balik Papan n. Semarang. Dorestad, 8 te Amsterdam Delfland, 7 v. Las Palmas n. Buenos Aires Doris, 8 te New York Eos, 8 aank. Tunis van Brest Etrema, 7 168 m nw Cape Bon Elizabeth-B, 8 te Houston Esso A'dam (t.) 7 v. Rio Grande Do Sul n. Vitorl Farmsum, 7 180 m nw Singapore Fravizo, 7 te Liverpool Friesland (SSM), 7 v. Vlaardingen n. Setubal Grootekerk, 7 20 m. o. Formosa n. Hongkong. Hecuba, 7 Wight, gepass. n. San Juan. Holendrecht, 7 420 m. zo. Kp. Race n. Rotterdan Hector. 7 v. Volos n. Algiers Hera, pass. 7 Lizard Head n. R'dam Haarlem, 8 te Rotterdam Hermes. 8 te R'dam Hersilia, 7 v. Puerto Ordaz n. A'dam Hispania, pass. 7 Ouessant n. Bilbao Johan van Oldenbarnevelt, 7 te A'dam Joseph Frering, 7 v. R'dam n. Monrovia Japara, 6 v. Zanzibar n. Singapore Kr.vptos (t.) 7 v. Bachaquero n. Buenos Aires Kara (t.), 8 te Thameshaven Kieldrecht, 7 vertr. Cochin n. Colombo Kisicia, 7 400 m w Finisterre Kabylia (t) 7 180 m. otz Kp. Hatteras n. Curasai Kreeft, 7 470 m. ono Kp. Race n. Rotterdam. Karimata, 7 v. Khorramshar n. Bandar Shapur Kloosterdijk, 8 te New York Laertes, 7 80 m. ztw Djeddah n. Suez. Lindekerk, pass. 7 de Gata n. Port Said. Lekkerkerk, p. 7 Straat Ormoesz n. Suez. Louis Lantz, 7 110 m. o. Giblraltar n. Algiers. Limburg 7 te Genua van Napels. Lissekerk, 8 te Rotterdam Lsagkerk, 7 v. Kuwait n. Suez Lecpoldskerk, 8 te R'dam Lekhaven, 7 v. Santos n. Las Palmas Maaskerk, 7 540 m. o. Guardafui n. Colombo. Maas, 7 110 m zw Ouessant Mapia, 7 250 m zzo Colombo Meerkerk, 7 pass. Algiers Moordracht, 7 430 m nw Cocos eil. Modjokerto, 8 te Aden Mameland, 7 van Natal Cardon n. Buenos Aire Modjokerto, 8 verw. te Aden. Maasland. 7 v. Buenos Aires n. Montevideo Macoma t.8 v. Adelaide n. Geelong Meliskerk, 8 v. Aden n. Suez Markelo, 7 v. R'dam n. Barcelona Munttoren t7 v. Port Said n. Landsend Nias, 8 v. Colombo n. Djibouti Omala (tl), 7 v. Recife n. Baliia Oostkerk, pass. 7 Ouessant n. Kaapstad Oranje Nassau, 8 te Trinidad Oranjestad, 8 te Plymouth Orion, 7 v. Iskenderun n. Rhodos Overijsel. 7 v. Marseille n. Genua Prins Willem IV, 7 te Toronto Peperkust, 7 v. Lagos n. Takkoradi Purmerend (t.9 te Port Harcourt verw. Prins Wilem III, 8 te Quebec Pygmalion, 7 v. A'dam n. Bremen Rotti, 7 te Colombo Rempang, 7 v. Eastlondon n. Durban Scherpendrrfcht, 7 vertr. êi3.1k2v.l...m tèiawr. Scherpend recht,, 7 25 m n Algiers Sinabang, 6 vertrek Labuan Stad Vlaardingen, 7 40 m w Stavanger Straat Cook, 7 850 m w Fremantle Straat Soenda, 8 te Durban Saidja, 8 verw. Pladju. Stentor, 7 180 m. w Ouessant n. Amsterdam. Sarpedon, 8 te Puerto Cabello Sliedrecht (t.7 v. "Suez n. Mena al Ahmadi Seven Seas, 7 te R'dam Sommelsdijk, 8 te R'dam Stad Rotterdam, pass. 8 Finisterre n. IJmuiden Soestdijk, 8 te New York Stad Gouda. 8 te Norfolk Statendam, 7 v. Helsinki n. Visby Steenwijk, pass. 7 Flores (Azoren) n. Norfolk Steven, 8 te Genua Tslisse, 8 aan Surabaia van Semarang. Tappanzee, 7 275 m wzw Durban Tibia, 7 260 m zo Rasailhadd Tomocyclus, 7 vertr. Curagao Talisse, 8 te Semarang Tarakan, 7 v. Singapore n. Penang Vanderhagen, 7 130 m o Koapstad Van Waerwijck, 7 370 m. zoto Diego Garcia D Lorenzo Marques. Vivipara, 8 v. Suez n. Mena al Ahmadi Waterman, 7 v. Suez n. Aden Wonosari, 8 te Sungei Gerong Westertoren, 7 323 m w Melbourne Willemstad, 7 v. Guadeloupe n. Martinique Wonogiri, pass. 6 Hawaii n. Legaspi Zuiderkruis, 7 v. R'dam n. A'dam. Zuiderkruis, 7 te Amsterdam Zeeland (KRL), pass. 7 Gibraltar n. Hallfax KLEINE VAAR! Bab-T, 4 van Ostrand naar Walkom vertrokkev Elsa. 4 Brusbutel gepasseerd van Hudiksval c. Zaandam. Kaap Falga, 4 van Rundvik naar Amsterdam. Pavo, 4 van Waya naar Zaandam. Ponza; van Amsterdam naar Kristinehamn. Tilly, 5 van IJmuiden naar Ostrand. Alcetas, 7 Noordhinder v. Taro-Rotterdam. Flev'o, 7 160 m. zzw Ouèsant Algiers-Antwerpa SLEEPVAARI Barendszee, 8 60 m zw Scyllies Blankenburg, 6 te Bary Cycloop, 7 nm te Imuiden verw. Clyde, 8 van Maassluis'naar Bristol Hudson, 5 v. Orange n. Maracaibo Humber, 8 te Montevideo Loire, 7 te Maassluis Maas, 5 te Maassluis Noordzee, 6 te Barry Oceaan, 6 260 m zo Jamaica Oostzee, 8 180 m w van Gibraltar naar Ravenm Rode Zee, 8 te Barry Titan, 5 Maracaibo en 5 te Punta Cardon vent Witte Zee, 8 120 m n van Kaap Finisterre Zeeland. 8 370 m w ten z Ouessant te IJmuidc verwacht. Zwarte Zee, 5 te Golcuk Wij hebben regelmatig be hoefte aan gebruikte maar nog goede pakkisten. Maten v.a. 65 bij 75 bij 75 tot 100 bij 125 bij 150 cm. Voor onmid dellijk vragen wij 10 stuks. Luxe cartonnage industrie „Haarlem", Gasthuisstr. 18rd. Tel. 13330. te Haarlem direot voor tij delijk gevraagd. Gehuwd g. bezwaar. Soil, telef. 01710 no. 30225. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. op Makelaars- en Assuran tiekantoor. Brieven no. 8543. WOENSDAG GEHAKTDAG 1 pond Gehakt98 ct. Vi pond Vet 25 ct. pond Rookworst 'stukje) 59 ct. Kruisstraat 20 naast Automatiek DUINOORDSTRAAT 36 Tel. 57817 Wij hebben v.a. 12 juli plaats voor als VAKANTIEHULPEN. Bleekersvaartweg 43, Heemstede. GEVRAAGD Vereiste: diploma typen. Mondelinge of schriftelijke sollicitatie bij EXPEDITIE Gé VAN DEN BOSCH, Smedestr. 37. Haarlem. Er is nog plaats voor voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanmelden: Eerste Haarlemse Stoomwasserij N.V., KAMPERSINGEL 56 AUKEMA HAUTE COIFFURE, Tramstraat 11, Zandvoort, vraagt voor zo spoedig mogelijk Sollicitaties na 7 uur: Herfstlaan 14, Heemstede. N.V. ZWITSERSCHE zoekt voor haar filiaal Barrevoetestraat 23 een actieve Aanmelden aan bovengenoemd filiaal. Uw charmantste lingerie nu gegarandeerd BLIJVEND WIT Lees maar eens wat de A.K.U (fabrikante van Enkalon) odi over DR1ETEX schrijft: "Wij kunnen DR1ETEX zowi uit een oogpunt van waswerkiM als wat het behoud van witte tint betreft, met vertrouwt aanbevelen." Ook reeds geel geworden Nyfo wordt geleidelijk weer wit gekleurde Nylon blijft evfl fleurig als nieuw. Speciaal voor de wasmachine maar ook onmisbaar voor nylon

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4