Tour-karavaan spaarde zich maandag voor de zware Pyreneeën-etappes Belg Van Geneugden won in de sprint in stadion van Dax Frankrijk en Spanje uitgeschakeld in het Europees honkbaltoernooi Zelfs geen premie voor strijdlustigste renner Spanjaard Cornelias sloeg homerun E TOUR IN CIJFERS Honkbal in cijfers Strijd om tennistitels van Haarlem begonnen Woensdagavond-koersen op baan Duindigt Aanvulling transferlijst 9 Wicky Hofman en Rinus Dreyer (HPC) kampioen op de 1500 meter Damesteam van DWT boekte het eerste winstpunt Milton scoorde century in eerste testmatch Dii.-UAÜ 8 JULI 1958 Goddet's legioen, gesloopt door de hoge moyennes van de vorige week, wenste maandag duidelijk rust. Rust voor de grote aanval op de Pyreneeën, op de 1710 meter hoge Aubisque, die vandaag begint en het karakter van de stryd volkomen zal Wijzigen. De relatief korte etappe van Bordeaux naar Dax (161 km) is dan ook de meest eentonige, de meest saaie rit van de Ronde geworden. De renners bleven byna 116 km achtereen gezellig keuvelend en grapjesmakend bijeen in het grote peloton, men had slechts één zorg: zich zo goed mogelijk te beschutten tegen de regen, die in dikke vlagen op de bosrijke streek van Les Landes neerdaalde. Slechts éénmaal, en dan nog voor korte tijd, werd het wandeltempo van nauwelijks 38,5 km per uur bijna tien percent lager dan het moyenne van de elfde rit even verhoogd. Kort na de ravitaillering in Morcenx, een plaatsje dat men pas na veel moeite op de landkaart kan vinden, sprongen namelijk vijf, zes renners weg. Maar daarmee was in feite ook alles gezegd, want de kopmannen hadden al snel begrepen dat er onder de vluchtelingen geen directe concurrenten waren en zij stonden dan ook de kleine kopgroep zonder gewetenswroeging een marge van 3 minuten toe. De Belg Martin van Geneugden tenslotte bevocht al slippende op de doorweekte sintelbrij van het nieuwe stadion in Dax, dat met deze aankomst officieel in gebruik werd genomen, zijn tweede etappe-overwinning in deze ronde. De enige voldoening voor Nederland was de vierde plaats voor Piet van Est. Dax heeft dus geen herhaling beleefd van de Nederlandse triomf in 1951, toen Wim van Est, op het hoogtepunt van zijn rrière, niet alleen winnaar werd. maar k, als eerste Nederlander, in het bezit wam van de gele trui. Het tricot waarmee hij reeds de dag daarop van de Aubisque een tientallen meters diep ravijn gleed Die herhaling was ook niet mogelijk, jenvoudig niet omdat de eerzuchtige en ittente Darrigade, geboren en opgegroeid Les Landes, ploegleider Marcel Bidot andagmorgen nog had bezworen zijn -tricot tot aan de voet van hel gebergte zullen verdedigen. En Darrigadq heeft t gedaan. Enkele Belgen probeerden al 4 km te demarreren, Darrigade sprong middellijk met hen mee. Enkele tiental kilometers verder slipte Van den Borg „het was maar een grapje", zei hij zelf aankomst even uit de hoofdmacht en opnieuw spurtte de Franse natio- al vinnig naar het wiel. Toen had het loton het wel begrepen: de tricolores nsten geen verrassingen. En alle renners derwierpen zich, bijna met gretigheid, n het ijzeren regime van Marcel Bidot. De renners geloofden het wel, zij hadden fs geen aandacht voor de moeilijkheden, armee Charlie Gaui favoriet nummer worstelde. De Luxemburger had een nkement aan zijn fiets en moest ten- tte twee maal met Ernzer van rijwiel rwisselen. Galdeano hoopte dicht bij eigen land r de eerste Spaanse zege te kunnen zor- :en. De Spanjaard was al een paar keer eel nerveus op de pedalen gaan staan, n renners ontsnapten. En steeds weer ;am er een bevrijdende glimlach op zijn icht als de hoofdmacht de orde her- 1de. Tenslotte besloot hij zelf maar de oop door te hakken en hij kreeg onmid- lijk de steun van Piet van Est. Het tal reed zo hard, dat Darrigade, op- w naar voren gesprongen, zijn achter- ging moest staken. André liet zich te- rgesteld terugvallen en was zo gedepri- rd, dat hij geen aandacht meer schonk een tegenaanval van de Belgen Hoe- naers en Van Geneugden en van de re- nalen Gainche en Anglade. Dat ge- hiedde alles na 125 km. Galdeano heeft in de slotfase nog van es geprobeerd om de triomf te reali- ren: 100 meter oor het stadion van Dax rceerde hij zelfs een voorsprong van enkele tientallen meters op zijn metgezel len. De Spanjaard had daarmee echter te veel van zijn krachten gevergd en Van Geneugden had op de doorweekte baan dan ook geen moeite om hem te passeren. De beste typering voor deze laatste vlakke rit? Vandaag werd de prijs voor de meest- strijdlustigste renner niet toegekend Klimmers voor Het rennersleger staat met zijn mobile colonne aan de voet van de Pyreneeën. Dax is bereikt. De grote slag van de klimspecia- listen gaat beginnen. Voor vandaag staat de 230 km lange etappe naar Pau op het programma en de lange aanloop naar de top van de ruim 1700 meter hoge Ausbique, de vervaarlijke col van de eerste categorie, 8JUU-13eET 230KM waarmee de strijd om de grote bergprijs wordt geopend. Evenals vorig jaar wordt deze berg van de „gemakkelijke" kant be naderd, maar de weersvoorspelling zwaarbewolkt en dus zeer waarschijnlijk mist in de bergen belooft desondanks een zware en moeilijke rit. Twaalf etappes, precies de helft dus en in kilometers iets meer dan de helft van de totale afstand, zijn achter de rug en in de volgerskaravaan wordt de vraag wie de favorieten zijn, druk en met aanvoering van vele argumenten besproken. Gaul favoriet Met alle charmante hoffelijkheid die hem eigen is, heeft Jacques Goddet in Bordeaux, nadat hij zijn redactie een hoofdartikel vol lof over de strijdlust en de homogeniteit in de Nelux-ploeg had doorgebeld, voor een veertigtal buitenlandse journalisten een diner aangericht. Tijdens deze bijeen komst heeft hij de aanwezigen gevraagd de zes renners op te schrijven, die naar hun mening de hoogstgeplaatsten in het eind klassement zullen zijn. Op de 39 briefjes die werden ingevuld, werden slechts 18 renners in totaal ge noemd en van die 18 waren er zeven namen meer dan tien keer genoteerd. Daarbij bleek Charlie Gaul de grote favoriet te zijn. De Luxemburger kreeg 38 „stemmen". Daarna kwam Nencini met 33, Géminiani en Brankart met ieder 32, Anquetil, de winnaar van het vorige jaar, met 24, Loui- son Bobet 20 en Jean Adriaenssens met 14. „Gem" het hoogst Wanneer men de zeven hoogstgeplaatste in de door de heer Goddet georganiseerde „tourpool" in het algemeen klassement be schouwt, blijkt, dat Géminiani als zesde met 1 min. 47 sec. achterstand op de ken nelijk kansloos geachte huidige gele-trui- drager Darrigade, staat genoteerd, na hem volgt oog steeds dus van de favorieten uit de enquete Jacques Anquetil op 8 min. en 19 sec. van de humoristische „Gem", vervolgens Adriaenssens op 9.26, Gaul 9.44, Bobet op 10.25, Brankart op 11.01 en Nencini op 11.04. Nu de 105 renners die nog in de strijd zijn, het afmattende gevecht in de bergen gaan beginnen, staan de kansen voor de 33-jarige Géminiani er ogenschijnlijk dus het beste voor. Zijn grote concurrenten hebben allen tenminste 8 minuten achter stand. Zal Charlie Gaul, die 9 min. 44 sec.. kunnen overbruggen? Zullen Brankart en Nencini het verschil van ruim 11 minuten kunnen wegwerken? Zijn het inderdaad wel die door de wielcrjournalisten getipte renners, die de hoofdrol gaan spelen in de bergen? Het zijn allen vragen, waarop men slechts met veronderstellingen kan antwoorden, doch die pas onder het oog van de scherp rechters, zoals de Aubisque, de Aspin, de Ventoux, de Vars, de nog steeds wegens sneeuw gesloten Izoard, de Lautaret en hoe al die grimmige reuzen ook mogen heten, het juiste antwoord zullen krijgen. Op de derde dag van de Europese honkbalkampioenschappen zijn de eerste beslis singen gevallen. Frankrijk en Spanje zijn uitgeschakeld. Dat Frankrijk het niet ver zou brengen, stond na de eerste dag al vast. De tien Franse spelers, waarvan er enkelen op gymschoenen speelden, werden maandag door België verslagen met 17-2. Italië speelde de derde wedstrijd in drie dagen en versloeg Spanje met 14-3. Vandaag is een rustdag voor de Europese tophonkballers en woensdagmorgen gaan Italië en België uitmaken, wie de Fransen en Spanjaarden naar huis volgen. Woensdagavond wordt de wedstrijd tussen Nederland en Duitsland, beide nog ongeslagen, gespeeld. Dat de uitslag van de wedstrijd Frank rijkBelgië 172 werd, is te danken aan de Technische Commissie van de FEB, die zondagavond besloot, dat wanneer het ver schil in punten na zeven innings meer dan veertien bedraagt, de wedstrijd is afgelo pen. Welnu, de Belgen hebben daar ge bruik van gemaakt. Na twee uur en een kwartier waren er acht innings gespeeld en was de Franse werper al elf keer kansloos geslagen. Bovendien moest Michelucci toe zien, dat zijn velders twaalf keer misgre pen en door dit ge brek aan steun gooi de hij bovendien nog 10 maal 4 wijd. Dit leverde zeventien punten op, waar vooral Stuyts een zeer groot aandeel in had. Van de zes keer dat. hij aan slag kwam, gaf hij vier keer een honkslag. De winning-pitcher was V. Trichtveld (10-2-3), die een foutloos veld achter zich had. De sympathieke Spaanse ploeg heeft het niet kunnen redden. Geen enkele werper kon zich op de Spaanse plaat handhaven en bovendien hadden de hitters te veel moeite met de worpen van Pesce. Pas in de vijfde innings drong er een Spanjaard tot de honken door. Die Spanjaard was Amez- cua, die een honkslag gaf in het midveld. De stand was toen al 30 in het voordeel van de wederom zeer sterk spelende Ita lianen, die in Pesce een werper van for maat hebben. In de tweede helft van de tweede in nings raakten de honken vol en de 4 wijd- ballen, die all-rounder Cornelias toen gooide, betekende 10. In de vierde in nings gaf een Pesce een honkslag, De Pas- quale werd geraakt door een worp van de pitcher en volgde op de honken. Faraone sloeg de bal in het rechtsveld, wat 2—0 be tekende. Een fout van de Spaanse catcher had de derde Italiaanse run tot gevolg. Aquayo kwam op de plaat, maar ook hij kon de Italiaanse slagploeg niet bedwingen. In de zesde innings gaf Marriggio een tweehonk- slag en de stand was 50. Ook in de ze vende innings scoorden de Italianen, nu door Morelli, die profiteeerde van een veldfout. De Spanjaarden kwamen aan slag en Barrio werd aangekondigd als Spaanse slagman. Er kwam een Spanjaard in het slagperk, maar bij de stand 2 slag en 2 Frankrijk: 0-0-0-2-0-0-0-0 2 België: 1-1-0-4-0-5-4-2 17 Werpersresultaten: V. Trichtveld (België): 10-2-3; Michelucci (Frankrijk): 8-10-11. Veldersresultaten: België: 0 fouten; Frankrijk: 12 fouten. Slagprestaties: België: Bats: 250, Brouwer: 333, Van Looy: 167, Maerten: 500, Stuyts: 800, De Brauwer: 200, V. Trichtveld: 333. Frankrijk: Tuffreaud: 500, Malangon: 333, Michelucci: 333. Italië: 0-1-0-,2-0-2-1-8-x 14 Spanje: 0-0-0-0-0-0-0-2-1 3 Werpersresultaten:- Pesce Xïtalië):' 11-3-6; Cornelia (Spanje): 0-6-3; Aquayo (Spanje): 2-3-4; Escoda (Spanje): 1-2-1. Veldersresultaten: Italië: 3 fouten, Spanje: 8 fouten. Slagprestaties: Italië: Faraone: 400, Luzi: 250, Gandini: 250. Mariggio: 250, Morelli: 333, Glorioso: 200, Cerea: 250, Pesce: 250. Spanje: Valenti: 400, Pueyo III: 250, Amezcua: 333, Cornelia: 667. wijd, begon de Spaanse journalist, die naast ons zat, plotseling hard te schreeu wen tegen een van de Spaanse spelers. Deze verzocht zijn coach om time-out en toen bleek, dat de man in het slagperk niet Barrio, maar Amezcua was! Homerun In de achtste innings slaagden de Span jaarden erin tegen te scoren. Cornelias, met veel hoera's in Amsterdam binnengehaald en geroemd om zijn fenomenaal slagwerk, liet voor de eerste keer in dit toernooi zien, tot welke grootse dingen hij in staat is. Met een forse zwaai sloeg hij de bal zo hard in het midveld. dat het witte ding 120(!) meter verder weer op de grond kwam. De tweede homerun in dit toernooi. Ook Detrell, de beste korte stop van het toernooi, haalde fors uit en de stand was 62. Maar de Italianen lieten geen twijfel bestaan over de uitslag. De elf slag mensen, die in de gelijkmakende slagbeurt de knuppel hanteerden, zorgden voor acht punten, daarbij gesteund door de Spaanse velders die vele fouten maakten. HUMEZ. Dezer dagen heeft de Fransman Charles Humez, kampioen van Europa middengewicht boksen, door op geven in de zevende ronde gewonnen van Kid Tuzo Portuguez uit Costa Rica. In de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem werd maandagavond gestreden om het kampioenschap 1500 meter vrije slag van de kring Haarlem. Bij de dames won Wicky Hofman (HPC) en by de heren Rinus Dreyer. Bij de dames ging de strijd om de leiding in de eerste honderd meter tussen Wicky Hofman en Hennie Vlaanderen. Nadat bi de 200 meter gelijk gekeerd was, nam Wicky Hofman de leiding en ze had bij de zeshonderd meter 7 sec. voorsprong. Me 26 sec. voorsprong op Hennie Vlaanderen begon Wicky Hofman aan de laatste vijf honderd meter. Hennie Vlaanderen staakte na twaalfhonderd meter de strijd en Wicky Hofman bleef tegen de klok zwemmen en won met 22 min. 17,5 sec. In de eerste serie heren die gezwommen werd, nam Jan Bontekoe (HPC) de leiding en stond deze niet meer af. Hierna werd in de tweede serie een spannende strijd ge leverd om de leiding, waar Dreijer al spoe dig Prins en v. d. Eijnde achter zich wist te laten om zijn voorsprong geleidelijk aan te vergroten. Van den Eijnde, Kobes en Prins streden om de tweede plaats. Prins zakte spoedig aan af en Bood (DWR) kwam opzetten om met Kobes de strijd om de derde plaats te voeren. De VZV'er legde daarop beslag. De uitslagen zijn: dames: 1. W. Hofman (HPC) 22 min. 17,5 sec.: 2. L. Remer (HPC 23 min.. 21,2 sec.; 3. M. Sint (DWR) 23 min. 58,2 sec. Heren: 1. R. Dreijer (HPC) 20 min. 45,2 sec. 2. F. v. d. Eijnde (HPC) 21 min. 16,3 sec. 3.*J. Kobes (VZV) 21 min. 23;6 sec. Gisteravond is op de banen van „Ein- denhout" aan de Wagenweg in Haarlem een aanvang gemaakt met de strijd om de vijftien tennistitels van het district Haarlem. Tot donderdag zullen voorna melijk de B- en C-partijen de aandacht vragen, waarna donderdag dc sterk ste spelers en speelsters van het district hun krachten zullen gaan meten. In de B-afdeling versloeg mej. T. Schou ten in het enkelspel mej. G. Knuyt met tweemaal 6-2 en klopte mej. W. v. d. Broek haar tegenstandster mej. H. Cobe- lens met twee maal 6-1. Mej. J. Schaap en W. v. Swaay versloegen in het gemengd- dubbel mej. Kolkman en F. Hassink 6-3, 4-6 en 6-4, mevr. J. Ocenacek en J. Ver spoor bleven met 6-4, 6-8 en 6-1 mej. Jan sen en C. Gaus de baas en mevr. H. Schoo- ne en H. de Vilder klopten mevr. W. Vee- nekamp en E. Schmidt met 3-6, 7-5 en 6-2. In de C-afdeling luidden de uitslagen: H.E.: C. Krienen sl. F. Roozekrans 3-6, 10-8 en 7-5, N. Troll sl. F. Doodeheefver 6-3 en 6-1, A. Schmautziguer sl. S. Tijm- stra 6-1 en 6-3, M. Wettendorff sl. F. Dei- bel 6-1 en 6-1, W. Hei Jr. s. J. Dijkstra 6-0 en 6-0, J. Perry sl. P. Koopmans 6-2 1-6 en 6-3, H. Rinkema sl. R. v. Rooden 6-3 en 6-2, L. v. Schagen s. P. Brinkman 6-2 en 6-1, C. Binsbergen sl. J. v. d. Berg 6-4 en 7-5, P. Groenland sl. B. v. Uittert 6-0 en 6-4 en J. Groot sl. J. Hoff Scholte 6-2 en 6-1. (2de ronde) J. F. de Haan sl. A. de Vries 6-3 en 6-3. D.E.: mej. A. Krouwels sl. mej. W. Ub- bens 6-0 en 6-4, mej. C. v. d. Broek sl. mevr. L. Hei 6-1 en 6-1, mej. E. Snoek Henke- mans sl. mej. W. Teer 6-1 en 10-8, mej. M. v. Wijk sl. mevr. M. v. Oort-v. d. Berg 6-2 en 6-3, mevr. Vetter sl. mej. A. de Jong 6-1 en 10-8 en mevr. J. de Groot sl. mej. G. Comans 6-1 en 6-0. G.D.: mevr. en dhr. Vas-Visser sl. mej. A. de Jong en J. Dijkstra 7-5 en 6-3. Nadat het afgelopen weekeinde de twee jarige cracks aan de start zijn verschenen komen woensdagmiddag op Duindigt hun nog niet zo succesvolle jaargenoten in de baan. Op grond van zijn laatste prestatie verdient Xelinotte de voorkeur, doch daar het eigenlijk nog de speelsheid zelve is, zijn verrassingen in dit milieu zeker niet uitgesloten. En deze kunnen Xylophoon en X Pluto leveren. Blijkens haar overwinning op Mereveld heert Wordly Hanover thans de goede vorm te pakken, zodat zij zelfs, ondanks de daardoor verkregen handicap, opnieuw als de favoriet mag worden aangeduid. Vir ginia, Un Gamin en Us Erebus zijn de andere kanspaarden. De klasse der driejarigen is zo goed, dat de oudere paarden met dezelfde gewonnen bedragen er niet tegen opgewassen zijn. Zo zullen Willy's Lieveling, Willy Bond en Wise Guy he: op een match a trois laten uitdraaien, daar zij waarschijnlijk niet te benaderen ziin. Wise Guy wordt de beste van het trio geacht. De schimmel Tabor krijgt in het internationale wel een zware, maar geen onmogelijke taak. Hij zal ech ter tot zijn persoonliik record moeten ko men om Rina Gay en Rose Marie te klop pen, maar zijn vorm is zo groot, dat hij dit kan doen. Met zeventien paarden in de Lucky Saintprijs hebben de het zwaarst gehandi capte paarden een onmogelijke taak. De verwachting is dat Umber, die uit een zeer gunstige nositie start, zijn voorgift tot het einde toe kan behouden. Stal De Graaf (Torero, Royal Heny) heeft met bei de paarden twee goede ijzers in het vuur. De na maanden op de ziekenstal geweest zijnde Quartus Spencer zou kunnen ver rassen. Het leerlingennummer is van weinig be tekenis door het geringe aantal paarden, maar desondanks moeilijk te voorspellen. Indien één van Geersens leerlingen goed met Victor Hanover kan onschieten, mag hij als de favoriet worden aangeduid, met de goede, maar zeer wisselvallige Ukas als outsider. Drie aantrekkelijke rennen vullen het drafprogramma aan, ondere andere één voor amatrices en amateurs. De oude Ko- ridon moet dit kunnen winnen, vóór Dream Star en Heraut. In de Sir Luciferprijs kan Wurftaube een zege boeken, vóór Avallon. In het slotnummer geniet Felix het meeste vertrouwen, voor Sans Valeur en Mangala. km/u). Op de aanvullende transferlijst van de K.N.V.B., die onder de officiële mededelin gen van de bond in „De Sportkroniek" is opgenomen, komen de volgende spelers voor: Ajax: W. Schmidt, P. v. d. Kuil. Blauw Wit: K. N. Diehl, H. Plemper, J. W. F. Bommels. B. V. V.: M. van Beurden. D. O. S.: J. van Capelle, H. v. d. Heyden, T. Verdaasdonk, P. P. Wolf. D. W. S.: H. G. Koot, F. W. J. Boshuizen, R. Zurburg. Excelsior: L. J. Corpeleijn. De Graafschap: E. Jansen, K. J. Weynand. Hermes D.V.S.: N. Boot, F. F. Mijnsber- gen, C. Rijke, B. Willems, C. de Zwart. M. V. V.: G. van Wissen, G. Hecht, V. Grotaers, G. Reynders.. N. A. C.: J. van Helden, L. Canjels, Jac. de Moor, F. I. Goedhart. S. H. S.: P. G. Dekker, W. Landman, A. de Wit. Stormvogels: H. M. Janssen. De wat er polocompetitie Nadat de dames van DWT zich aan het eind van de vorige week tegen Robben een gelijk spel moesten laten ontnemen, hebben ze maandagavond in de zwem inrichting aan de Houtvaart in Haarlem het eerste winstpunt in de eerste klasse dames binnengehaald. De strijd ging tegen Het Gooi. Door Do "urkenburg verkreeg DWT de leiding, nadat Jans Koster (Het Gooi) het water was uitgezonden. Met vol tallige ploegen weer in de strijd boekte Annie Metzelaar daarna succes. In de tweede helft van de strijd kreeg DWT geen kans meer om met succes door de Gooi- verdediging heen te komen. Jans Koster scoorde daarna twee goals (22). Waterpolouitslagen: Competitie Konink lijke Nederlandse Zwembond. Dames eer ste klasse: RobbenDWT 32. Reserve eerste klasse: DWT 2Robben 4 04. Re serve tweede klasse B: DWT 4—HDZ 2 14. Reserve tweede klasse C: DWT 3 GZC 3 82. Derde klasse A: Waterlelie VZV 0—3. Heren. Tweede klasse A: GooiVZV 34. Reserve derde klasse A: DWT 2 IJ 3 6—3; Nereus 4—DWT 2 0—5. Reserve derde klasse B: DWT 3—Neptunus 3 24. Competitie Kring Haarlem KNZB. Afde ling AM II: HVGB—DWT b 7—0. Afdeling AJ I: HVGB—HPC a 0—6. Afdeling AJ II: DWT—HZV 5—1. Tegen Nieuw Zeeland Arthur Milton heeft in zijn eerste match nog wel geschiedenis gemaakt. )e openingsbatsman van Gloucestershire ïeeft op de vierde dag van de derde test match tussen Engeland en Nieuw Zeeland meteen al zijn eerste century in test cricket gescoord. In een kansloze innings scoorde hij 104 runs. Dankzij die 104 van Milton en goed werk van Peter May met 113 runs not out konden de Engelsen de eerste innings kort na de thee sluiten op 267 voor 2. Dit als antwoord op 't schamele Nieuw- zeelandse totaal van 67. Ook in hun tweede innings waren de Nieuwzeelandse batsmen niet bijzonder succesrijk. Aan het eind van de vierde dag hadden zij 32 runs gescoord voor het verlies van 3 wickets. De Nieuwzeelanders zullen nu op de laatste dag van deze wed strijd tenminste nog 168 runs moeten ver garen om een innings-nederlaag te ont gaan. PANCHO SEGURA. De Ecuadoriaan, de tennisser Pancho Segura, heeft een be drag van 3.000 dollars verdiend met een overwinning in het enkelspel op de Au stralische speler Ken Rosewall. In Los Angeles werd door de tennisprofs een toer nooi volgens de directe eliminatie gespeeld, het zogenaamde „15.000 dollar master" toernooi. In de laatste wedstrijd won Segura van Rosewall met 63, 63. De uitslag van de twaalfde etappe van Bordeaux naar Dax (161 km): I. Van Geneugden (België) 4 uur 11 min. 19 sec. (met bon. 4.10.19); 2. Gainche (WZW) z.t. (met bon. 4.10.49); 3. Hoevenaers (België); 4. Piet van Eest (Nelux), 5. Galdeano (Sp.), 6. Anglade (Centr. Z. Fr.), allen 4.11.19; 7. Del- berghe (Parijs N.O.j 4.13.19; 8. Padovan (It.) z.t.; 9. Darrigade (Fr.) 4.14.45; 10. Graczyk Centr. Z. Fr.); 11. Bauvin (Fr.); 12. Baffi It.); 13. Wim van Est (Nelux); 14. ex aequo het grote peloton, waarin zich alle overige eden van de Neluxploeg bevonden (Damen, )e Jongh, Kersten, Voorting, Van den Borgh, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz), verder o.a. de Fransen Anquetil, Bobet en Mahé. de Ita- iaan Nencini en de Belgen Adriaenssens en Irankart. Voor de groep werd dezelfde tijd genoteerd als Darrigade (4.14.45). Algemeen klassement: 1. Darrigade (Fr.) 4.31.02; 2. Favero (It.) 54.31.25; 3. Voorting Nelux) 54.31.40; 4. Mahé (Fr.) 54.31.43; 5. Graczyk (Centr. Z. Fr.) 54.31.48; 6. Geminiani Centr. Z. Fr.) 54.32.49: 7. Elliot (Int. ploeg) M.33.45;' 8. Gilbert Desmet (Belg.) 54.34.06; 9. lauvin (Fr.) 54.37.25; 10. Botella (Sp.) 54.37.35; II. Plankaert (Belg.) 54.38.02; 12. Morvan (W. Z. W.) 54.39.21; 13. Van den Borgh (Nelux) 54.39.46; 14. Gainche (W.Z.W.) 54.40.18; 15 An quetil (Fr.) 54.41.08; 16. Van Geneugden (Belg), 54.41.27; 17. Barone (Parijs N.O.) 54.41.31; 18. Adriaenssens (Belg.) 54.42.15; 19. Gaul (Nelux) 54.42.33; 20. Robinson (Intern. Ploeg) 54.42.53: 22. Bobet (Fr.) 54.43.14; 24. Brankart (Belg.) 54.43.50; 25. Nencini (It.) 54.43.53 31. Ernzer (Nelux) 54.46.32; 38. Wim van Est (Nelux) 54.49.55; 39. Piet van Est (Ne lux) 54.50.04; 43. De Jongh (Nelux) 54.51.22; 45- Bolzan (Nelux) 54.53.54; 50. Kersten (Ne lux) 54.56.02; 61. Damen (Nelux) 54.59.05; 74. Schmitz (Nelux) 55.03.51. Dagploegenklassement: 1. België (Van Ge- teugden, Hoevenaers, Adriaenssens) 12.36.28; West-Zuid-West 12.40.19; 3. ex aequo: Nelux Plet en Wim van Est en Damen), Spanje en Jentr. Z. Frankrijk 12.40.49; 6. ex aequo rankrtyk, Zwitserland-Duitsland en Interna tionale ploeg 12.44.15. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk Darrigade, Mahé en Bauvin) 163.40.10; 2. •entr. Zuid Frankrijk 163.48.55; 3. België 163.53.35; 4. Nelux (Voorting, Van den Borgh n Gaul) 163.53.59; 5. Internationale ploeg 64 00.13; 6. Italië 164.02.27; 7. West Zuid West 04.07.16; 8. Parijs Noord Oost 164.23.36; 9. Spanje 164.33.00; 10. Zwitserland-Duitsland 164.44.37. Puntenklassement: 1. Graczyk (Centr. Z. 7;) 134 p.; 2. Darrigade (Fr.) 158 p.; 3. Baffi It.) 188 p.; 4. Gainche (W.Z.W.) 209 p.; 5. ianckaert (Belg.) 222 p.; 6. Wim van Est Nelux) 237 p.; 7. Bauvin (Fr.) 244 p.; 8. G. Gesmet (Belg.) 259 p.; 9. Barone (Parijs N.O.) 0' p.: 10. ex aequo Bover (Sp.) en Robinson fnt. ploeg) beiden 309 p.; 12. Delberghe (Pa- f'Js N.O.) 320 p.: 13. Hoevenaers (Belg.) 322 P- 14. Voorting (Nelux) 323 p.; 15. Van den iiorgh (Nelux) 350 p.; 16. Plet van Est (Ne- ux) 356 p.; 17. Christian (Intern, ploeg) 377 P-: 18. Le Menn (W.Z.W.) 381 p.; 19. Anquetil 397 p.; 20. Thomin (W.Z.W.) 410 p. Cerami kreeg de prijs voor de onfortuin- OKste renner. he prijs voor de strijdlustigste renner werd voor deze etappe niet toegekend. Kersten (links) en u. dBorgh (midden) kopen een kaart voor thuis: een bezig heid, die met minstens evenveel se rieuze aandacht werd verricht als een ontsnappingspoging. „Help!" kreet professor Randou die aan zijn horloge ketting met fiets en al naar boven werd gesjord. „Stop, commissaris! Stop! Laat je toch van je fiets vallen, suf ferd! Ik stijg, steeds hoger!" „Dat kan ik niet!" schreeuw de de commièsaris. En ieder die dit leest, zal zich dat misschien kunnen voorstellen: als je eenmaal kunt fiet sen, valt het niet mee, opzettelijk van zo'n voertuig te vallen. Breken met gewoonten is moeilijk. „Schop dat motortje dan kapot!" Dat deed de commissaris. Met een forse trap deed hij het vernuftige instrument sneuvelen. En waarlijk - hij verminderde vaart en kwam tot stilstand, net als trou wens de professor die nu precies boven zijn hoofd zweef de. „Ga een beetje opzij", riep de detective. „Al kan ik dan niet omlaag, ik zie niet in waarom ik die verdraaide fiets bij mij zou moeten houden!" De commissaris haastte zich weg, bleef plotseling weer staan en riep: „Niet doen!" „Daar hebben wij nou al die instrumenten voor ge monteerd", zei de commissaris spijtig terwijl hij de ruïne bekeek. „Heb je nou je zin?" riep hij naar boven. „Ben je er wat mee opgeschoten dat je de boel hebt laten stuk vallen?" „Ik daal!" riep Randou. En inderdaad, hij begon lang zaam te zakken. „Ohsiste hij toen hij nog maar twee meter van de grond af was. „Als ik weer kan staan, als ik weer kan lopen, dan zal ik mij verschrikkelijk wreken". „Als je de kans krijgt. Als ik deze rommel zie liggen ziet het er niet naar uit, dat wij veel wijzer zijn ge worden Je hebt de boel een beetje bedorven, vriend". De voeten van Randou raakten de grond. „Kan me niet schelen", gromde hij„Ik moet een auto hebben. Ik heb een appeltje te schillen met iemand in Lyon". ,Ja maar", begon de commissaris te protesteren. Doch de professor hoorde hem niet meer. Hij holde de weg af, op zoek naar een lift. Wat de professor de rest van die dag deed, is voor de oplossing van het raadsel van deze Tour (die oplos sing komt heus!) werkelijk niet belangrijk. De eerste uren vergat hij dat mysterie trouwens totaal. Hij huur de de eerste de beste auto en stuurde in blinde drift naar Lyon. Hij haastte zich daar niet naar zijn woning, niet naar zijn laboratorium, niet naar een officiële in stantie. Nee, hij joeg zijn wagen naar de oude binnen stad, waar hij voor een tamelijk deftige winkel stopte alsof hij tegen een muur opbotste. Hij sprong uit de wagen, rende de stoep op, rukte de winkeldeur open en zag de eigenaar daarvan achter de toonbank staan. „Oplichter!" riep hij op hem toelopend. „Fielt!" Hij greep de verbouwereerde man bij zijn keel en schudde hem door elkaar. „Boef! Oplichter! IJzeren kettingen vergulden, hè, dunnetjes vergulden zodat een magneet ze nog kan aantrekken. En ze dan mij voor goud ver kopen! Vooruit! Mijn centen terug!"

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9