de lekkerste halS zware shag EXAMEN Steenbergen van HAV Haarlem won „In memoriam Hil v. d. Mey-beker" Felle gevechten in centrum van Beiroet 13 tooo Mijl-race Italië 1958 GARAGE DEN HOUT Haarlemse tennistitels Titelhouder Van Berckel versloeg Steffelaar Joep Delnoye verbeterde Nederlands record 5000 m. Van Houwelingen won stayerswedstrijd Atletiek wedstrijden voor jeugdige gymnasten Nieuw wereldrecord op de drie mijl Ontvluchte krankzinnige misdadiger gevat V.S. lanceren Thorraket met muis als passagier Sjamoen hielp zelf zijn paleis verdedigen Eyskens haalde de streep ook in de Senaat „Binnen vijf dagen gooien we die atoombom" Explosie bij bouw van kerncentrale in Schotland Communiqué uit Brioni: Vriendschapsbanden tussen Belgrado, Athene en Cairo verstevigd Nasser bekeerd tot Tito's neutralisme Canadees-Amerikaanse inspectie van poolgebied Toespraak van Eisenhower tot Canadees parlement Kort nieuws DONDERDAG 10 JULI 19 5 8 Onder uitstekende weersomstandighe den hield de H.A.V. „Haarlem" gister- aVond de „In memoriam Hil v. d. Mey- «edsirijden", waarvoor ruim 120 inschrij vingen waren binnengekomen. Van deze atleten leverde Bob Steenbergen van Haarlem" veruit de beste prestatie, door bij het verspringen een afstand van 6.85 nl- ie halen, waarmede hij zich voor dit seizoen aan de top van de junioren-ver springers in Nederland schaarde. Het was ongetwijfeld de verrichting, die ver boven de andere prestaties uitstak, al js de 1 min. 56.2 sec. van Harry Jansen van A AC op de 800 m. zeer zeker het ver melden waard. We zagen een prima 100 m. van de jeugdige Mok van AAC die hij won in 11-2 sec., doch ook de 100 m. van Duits (Haarlem) op de 100 m. B was uit stekend tc noemen. Weet deze atleet ook de laatste vijftien meter goed soepel te blij ven lopen, dan kan er uit hem een klasse sprinter groeien. Duits won die 100 m. in 11.3 sec. Joacim (Haarlem) won de 110 m. horden in 15.4 sec. voor Van Boven (Zaanland) en Hoog land (Haarlem), die resp. tot 15.5 en 15.6 sec. kwamen. De 3000 m. was voor Lam van VIF uit Hilversum, die 8 min. 54.5 sec. noteerde. Oosterman (Suomi) deed er ruim twee seconden langer over en liet 8 min. 56.3 sec. afdrukken. De 4 x 100 m was voor een gemengde ploeg die 45.5 sec. liet afdrukken. De „Haar lem" juniorenploeg, waarin vooral Steen bergen ditmaal opviel, werd tweede in 46.2 sec. Bij de dames won mej. Alkema (Zaan land) in 12.8 sec. de 80 rn. horden, ter wijl mej. Ort van Atmodes de 100 m. won jn 12.7 sec. De 1500 m. junioren B lever de een ruime overwinning op voor Kiewit [Haarlem) die na 4 min. 19 sec. over de Advertentie Klasse 1000 c.c. Tourisme 5 eerste plaatsen: RENAULT DAUPHINE Klasse 750 c.c. Tourisme Nummer 1: RENAULT „VIER" In het toernooi om de tennistitels van het district Haarlem behoort het voorgevecht n de B- en C-afdeling tot het verleden, 'anavond vervolgt men op „Eindenhout" met de tweede ronde van het B- en C- oernoci en staan tien wedstrijden van het A-toernooi op het programma. Voor het heren-enkelspel schreven in M. t. Berckel (titelhouder), II. Steffelaar, A. r. d. Hof, J. Nijboer, E. Schmidt, N. v. d. lorst, L. Verhoef, F. Titulaer, J. v. d. Hoff, 5. H. Okker en H. v. d. Stadt. De A-afdeling bij de dames wordt ge- ormd door de dames K. Okker (titelhoud- iler), L. Pierlot, A. Vink, J. v. d. Duim, R. imids, T. Schouten en J. Verwaal. M. v. Berckel deed reeds de eerste stap op de goede weg door Hans Steffelaar met 1-6, 86 en 62 uit te schakelen. Afdeling B, H.E. (Ie ronde): J. Bolleman si. W. v. Swaay 64 en 62, J. Brandse sl. R. Bromelow 60 en 61, H. Schreuder sl. J. Moore 62, 26 en 61, R. Eilers sl. F Deibei 62 en 63, M. Wettendorf sl. R. de Groot 61 en 62, J. P. Greiner sl. 4. v. Leuven 6—4 en 62, P. Zonderland sl. J. Vink 62 en 97 en F. Muschter sl. E. Schmidt 79, 86 en 75. (2de ronde) P. Moolenburgh sl. J. Bolle man 6—3 en 75, R. Eilers sl. G. Hartman -6, 7—5 en 60 en R. Heringa sl. J. P. Greiner 6—3, 2—6 en 6—2. D.E. (Ie ronde); mej. R. Smids sl. mevr. W. v. d. Werf 63 en 62, mej. M. Jan sen sl. mej. J. Verwaal 63 en 63. (2de ronde): mej. J. Schaap sl. mej. A. Vervaart 61, 16 en 63, mej. W. v. d. Broek sl. mevr. J. de Groot 60 en 60, mevr. W. Veenekamp sl. mej. M. Kloet 64 en 6-A, mej. T. Schouten sl. mevr. H. Schoone 6—3 en 75, mevr. P. Westra v. d. Zouwe sl. mej. I. Taverne 62 en 61 en mej. R. Smids sl. mej. M. Rossberg 62 en 6-2. H.D. (Ie ronde): W. v. Duinen en K. Ver schuur sl. J. P. Greiner en N. de Hartog 6—3 en 64 en H. Eilers en R. Bromelow Wentholt en A. Strumphler 64 en G.D. (Ie ronde): mej. Knuyt en F. Neelis sen sl. mevr. Apol en J. Eizema 64 en 6—4 en mej. I. en J. Groot sl. mevr. J. Oei ;cn M. Wettendorff 6—8, 9—7 en 6—4. Afdeling C, H.E. (Ie ronde); D. v. d. Geest si. H. de Groot 3—6, 6—2 en 6—2, R. v. Schagen sl. E. Vas Visser 62, 36 en f-2, N. Kors sl. C. Kroskinsky 63 en 6—3 en W. Kruyer sl. F. Bakhuis 63, 4—6 en 64. (2de ronde): J. F. de Haan sl. A. de Vries 6—3 en 6—3, N. Troll sl. H. Revers 63, 2-6 en 6—3, W. Hei Jr. sl. E. Vas Visser 6-0 en 6—0, R. Heringa sl. L. v. Schagen 6-0 en 6—0 en C. Binsbergen sl. F. v. Coe- 'erden 6—1 en 6—0. D.E. (Ie ronde): mej. T. Broersen sl. mej. Stut 6—0 en 60 en mevr. J. Oei sl. mej. Stollenga 6—1 en 6—1. (2de ronde): mej. C. v. d. Broek sl. mej. Hage 60 en 61, mej. H. Cobelens sl. meJ- E. Snoek Henkemans 63 en 61 en ™ej. N. Dingemans sl. mevr. G. Perry 6-0 en 6—1. H.D. (ie ronde): C. Gaus en D. v. Vliet j*- A. de Vries en A. v. Milligen 64 en 6—0, L. v. d. Weiden en H. Revers sl. W. en v Troll 62 en 61 en J. Hoffscholte en bosman sl. H. Garvelink en H. Struy- i-kenkamp 6—1 en 11—9. (2de ronde): F. Deibei en T. Okker sl. P. nam en H. Schmoutziguer 64 en 64 en de Haan en P. Koopman sl. T. Rot en P. npaandermunt 6—0 en 6—1. oD-D. (Ie ronde): Mevr. A. Moore en mevr. Blok sl. mevr. P. de Groot en mevr. C. jjs 6—3, 6—8 en 6—3. GD. (ie ronde): mej. N. Dingemans en Haan sl. mej. W. Ubbens en D. v. ;'"ingen 46, 61 en 60, mevr. en de „Genr Perry sl. mevr. en de heer Venniker 0 en 6—2, mevr. en de heer Vas Visser "aej. A. de Jong en J. Dijkstra 75 en sl. J--3 en mej. T. Broersen en W. Hei Sr. sl. C. Ocenacek en C. Krienen 4—6, 6—3 en 6—4. finishlijn kwam. Veertien seconden later passeerde Verkade (AAV '34) deze lijn als tweede aankomende op dit nummer. Het hoogspringen was voor Van Kleef van DOS met een sprong van 1.80 m. Zijn groot ste rivaal Krans (Haarlem) stelde met 1.75 m. wel enigszins teleur. Na afloop van de wedstrijden was het de oud-kampioen van Nederland en nog steeds recordhouder op het nummer pols stokhoogspringen, Cor Lamoree, die de „In memorian Hil v. d. Mey-beker" aan Steenbergen uitreikte. De Nederlander Joep Delnoye heeft tij dens internationale atletiekwedstrijden in Keulen het Nederlands record op de 5000 meter verbeterd. Hij kwam tot de fantas tische tijd van 14 min. 11 sec., dat is maar liefst 2.8 sec. sneller dan het record van de Zeeuw Hein Cujé, die op 28 juni van dit jaar op de nieuwe sintelbaan in Mid delburg met een tijd van 14 min. 13.8 sec. het twaalf jaar oude record van Wim Slijkhuis scherper stelde. Denkend aan het Nederlandse record van Cujé (14.13.) en de wedstrijd van zon dag in Rotterdam toen hij op de 5000 me ter het Nederlands kampioenschap be haalde in de overigens matige tijd van 14 min. 38.6 sec., is de Nederlander van start gegaan. Tussen de Pool Ozog en de Duit sers Konrad en Muller liep Delnoye met zijn kleine pas in derde positie. Tweedui zend meter waren afgelegd toen Stanis- lav Ozog even wegsprintte. Alleen Del noye bleef volgen. Konrad en Muller vie len terug. Ozog en Delnoye gingen voorop, de 3000 meter draaien in 8 min. 25.4 sec. Zo bleef het tot de voorlaatste ronde. Natuurlijk kon de Wever uit Vaals zijn rivaal niet verslaan. Ozog, die dit jaar de 10.000 me ter met een tijd van 29.07.6 op de vierde plaats van de ranglijst staat, is daarvoor een man van te grote klasse, en hij won dan ook in de beste 5000 meter tijd van dit jaar, namelijk 14 min. 03.6 sec... wel een bewijs hoe snel het was gegaan. Del noye werd tweede in 14 min. 11. sec. en bleef 2.8 seconde onder het nog zo verse Nederlandse record van Cujé. De Arn hemmer Henk Viset werd in dit selecte gezelschap Konrad en Muller eindig den ver achter Delnoye als derde en vier de op de vijfde plaats in 14 min. 24.2 sec. De heer J. van der Lee, voorzitter van de technische commissie en tevens een der leden van de keuzecommissie, zei desgevraagd, dat door deze prestatie Del noye alsnog een ernstige kandidaat wordt voor de Nederlandse ploeg en dat na de wedstrijd NederlandDuitsland, op 27 ju li in een vergadering de mogelijkheid tot: uitzending naar Stockholm onder de loupe zal worden genomen. De stayerswedstrijd achter grote moto ren, die woensdagavond in het program ma van de „populaires" op de Amster damse Stadionbaan werd gehouden, is op fraaie wijze gewonnen door de Sassenhei- mer Arie van Houwelingen. Onbedreigd door zijn concurrenten snelde hij achter gangmaker Van Roey als een sterk en verdiend winnaar over de streep. Zelfs de Vijfhuizer stayer Henk Buis die het zon der zijn vertrouwde gangmaker De Graaf moest stellen en nu achter Pelser reed kon het Van Houwelingen ditmaal niet lastig maken. Buis werd ook nog van de tweede plaats weerhouden door de pas be ginnende Amsterdamse stayer Janissen. Winnaar Van Houwelingen, die ook de prestatieprijs kreeg, reed de 40 km. in 30 min. 24,4 sec. Een wedstrijd achter klei ne motoren over 15 km. werd gewonnen door de Amsterdammer Moolenijzer in een tijd van 13 min. 56,8 sec. Tweede werd zijn stadgenoot Broekhoff, derde de Utrechter Van Leur en vierde de jonge Sassenheimer Piet. v. d. Lans. De grote sprintfinale voor amateurs werd een prooi voor de nationale kam pioen Captein (12,4 sec.), terwijl de klei ne finale door wegsprinter Reyngoud (Cu- lemborg) met een tijd van 12,6 sec. in zijn voordeel werd beslist. Bij de nieuwelingen toonde de Hagenaar Van der Touw (13 sec.) zich de snelste sprinter. Een premie wedstrijd over 8 km. voor amateurs en nieuwelingen werd eveneens gewonnen door de Amsterdammer Captein vóór de Utrechter Alen, Van Rossum (Amster dam), de Leidse nieuweling Riethoven en Ballangee (Amsterdam). Na een onderbreking van enkele jaren wegens te geringe belangstelling, heeft het technisch bestuur van de Kennemer Turn kring dit jaar weer een poging gedaan om atletiek-driekampen uit te schrijven voor de aspiranten junioren van de bij de Ken- nemer Turnkring aangesloten verenigin gen. Deze poging is met succes bekroond, daar circa 350 gymnasten/atleten zich voor deelneming hebben aangemeld. Vooral in de leeftijdsgroepen 12-15 jaar is de deel neming groot, zodat een sportieve strijd verwacht kan worden. De wedstrijden worden zaterdag gehou den op het sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem en beginnen om kwart over twee. De te verwerken onderdelen bestaan uit kastiebalwerpen en vèrspringen voor alle aspiranten in de leeftijdsgroepen 12-15 jaar met 60 en 80 meter hardlopen voor resp. de meisjes en de jongens. De leeftijdsgroepen 15-17 jaar hebben hoogspringen en handbalwerpen en ver der 80 meter en 100 meter hardlopen resp. voor meisjes en jongens. De Australër Albert Thomas, een der atleten die zijn land op de Britse Spelen zal vertegenwoordigen, heeft tijdens wed strijden in Dublin het wereldrecord op de drie mijl (4827 meter) dat met 13 min. 14,2 sec. sedert 23 oktober 1955 (Boeda pest) op naam stond van de Hongaar San- dor Iharos, met 3,4 sec. verbeterd. Hij kwam tot 14 min. 10,8 sec. Frank Mitchell, de 28-jarige krankzinni ge misdadiger die losgebroken was uit de inrichting voor geesteszieken Broadmoor is gistermiddag gepakt in een bus van Bournemouth naar Londen op 12 kilome ter van Broadmoor. Er was sinds uren ijverig jacht op hem gemaakt. De politie riep dadelijk de hulp in van troepen. Eerst werden 200 militai ren in actie gebracht, daarna 400 en ten slotte werd het aantal tot 1000 man opge voerd. Een gebied van 25 vierkante mijl werd systematisch uitgekamd, waarbij een helicopter van de Britse marine hulp verleende. Duizenden hectaren struikge was en bosland werd doorzocht. Elke groep was vergezeld van een politiehond. Spe ciale controle werd uitgeoefend langs de spoorlijnen en de hoofdweg van Ports mouth naar Londen. Elk voertuig werd aangehouden en doorzocht. Op elk kruis punt stonden controleposten. De bagage ruimte van elke auto werd geïnspecteerd. Men hield rekening met de veronderstel ling, dat de voortvluchtige de bestuurders zou hebben gedwongen een bluffende hou ding tegenover de politie aan te nemen. CAPE CANAVERAL (AFP) Op de Amerikaanse proefbasis te Cape Canaveral in Florida is woensdagavond een 24 meter hoge intercontinentale Thor-raket gelan ceerd, met een levende muis in de neus- kegel. Een dergelijke proef, op 23 april gedaan, is mislukt. Ook toen bevatte de kop van de raket een levende muis. Men hoopt nu meer succes te hebben en de raketneus met de muis terug te vinden als deze op de aarde terugvalt. Om de raket de meer dan intercontinen tale afstand van 9600 km te laten afleg gen, had men de gewone Thor-raket voor zien van een gewijzigde Vanguard-raket, die dienst deed als tweede trap. De lan cering verliep vlot en volgens plan. Bij een vroegere proef met een Jupiter- raket is men er in geslaagd, de neuskegel, vervaardigd van een speciale alliage, naar d~: aarde te laten terugkeren zonder dat hij bij de terugkeer in de dampkring door de grote wrijving verbrandde. Dit is ook het voornaamste doel van deze proef. Men hoopt echter tevens ervaringen op te doen voor het lanceren van een maanraket. In de neuskegel bevindt zich een radio zender die het opsporen van de kegel na de landing in de Atlantische Oceaan in de buurt van het eiland Asuncion moge lijk moet maken. Advertentie SAMSON BEIROET (UPI) Het paleis van pre sident Sjamoen in Beiroet en installaties van de Iraakse petroleummaatschappij in Tripoli zijn woensdag blootgesteld ge weest aan hevige aanvallen van de Liba nese rebellen. Geweerschoten en ontplof fingen van granaten werden gehoord over al langs de acht kilometer lange grenslijn die opstandelingen en regeringstroepen in Beiroet scheidt. President Sjamoen nam zelf deel aan de verdediging. Naar ver luidt hebben de rebellen in Beiroet ook een politiepost op de weg naar het vlieg veld onder vuur genomen. Aanval op pijpleiding In Tripoli moesten de regeringstroepen tanks en vliegtuigen gebruiken om de ge concentreerde aanval op het eindpunt van de Iraakse pijpleiding af te slaan. Volgens functionarissen van de oliemaatschappij was het de zwaarste aanval die ooit op de installaties gedaan werd. Verder de den de rebellen in Tripoli een aanval op een brug in de weg naar Beiroet. De aan val werd na twee uur van strijd afgesla gen. Opstandelingen hebben in de afgelopen nacht de woning van de oudste zoon van president Sjamoen in Beiroet beschoten. In het vuurgevecht dat daaruit ontstond werden vier of vijf van de aanvallers ge dood, terwijl drie militairen van de rege ringstroepen die de woning beschermden werden gewond. Sjamoen jr. bleef onge deerd. Advertentie Haarlem. Voor het eindexamen hbs b aan het Christelijk Lyceum ..Marnix van Sint Aldegonde" te Haarlem zijn geslaagd de heren: L. Boonstra, D. B. Faber, P. D. J. Jager, P. C. Jongens, J. Kooyman van Guldener, G. Parlevliet, R. A. P. J. Schulze, A. L. Smid, W. M. A. Smit, R. Struik mans, C. van der Toorn, B. G. Vonck, J. A. Zwaan; en de dames: A. C. Heule en S. J. C. B. Pape. Haarlem. In het gebouw van de Haarlemse Kegelbond zijn geslaagd voor het mulo-diploma a. J. M. Pletting, R. A. Siebenlist, C. E. van dei- Steen, G. C. Brandt, C. Heisterkamp, C. van der Kolk, D. Meuldijk, allen te Beverwijk, F, B. An drea G. Bax.Velsen-Noord, W. F. van Daalen, T. Iels H. Reins, J. Segerius van de Kruisweg, P. Srnink, A. J. der Exter, C. Hoogendijk, F. van Weert, A, J. H. Wielart, K. Toering, R. Koning, J. Kooman P. C. van der Mark, allen Haarlem, W. Ooms, G. A. Gijzenberg, Nieuw-Vennep, M. de Graaf, J. Jacobs. A. Collet. K. Dijkstra S. P. Dijkstra. S. J. Fornitos, R. de Haas, Aerdenhout, G. W. Kranendonk, Heemskerk, G. Ende, Zwa nenburg N. de Graaf, Lisse, W. Opdam, Velsen, If. Koolbaas, Rijk, A. L. van de Koppel Hoofd dorp R. M. Visser, Driehuis, W. T. M. Vlaming, Santpoort, N. Vromans Bloemendaal, A. Collet, Heemstede. Haarlem. Voor het officiële vakdiploma „modi- nette" der V.O.C. zijn geslaagd de dames: G. Horeman. H. Jansen, R. Koek, A. de Nieuwe, R. Westerman, S. Zahradnik, A. de Boer C. Burg- greave, P. Kolenbrander, P. W. Meulblok, H. Riemsdijk, L. Schaagen, M. Stutvoer en R, de Vreugd. AMSTERDAM. Aan de Gemeente Universi teit zijn bevorderd tot arts: mej. A. M. J. H. Wolfs en de beren H. H. Souwerbren, S. Bou- ma, S. H. Thio, R. D. Gelber, G. van Eelen, S. Franken, allen te Amsterdam: H. A. Wijne- kus, Bloemendaal. Artsexamen le gedeelte: mej. K. C. Hollander, mej. I. H. de Jong, mej. T. Wind en de heren Lie Giok Thwan, H. C. Hemker, J. R. van Dijk, W. A. M. Vet, J. M. M. Bijvoet, J. Wijngaarden, J. W. van Waveren Hogervorst, R. L. A. Leunissen en R. J. L. Tulp, allen te Amsterdam. AMSTERDAM. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurk. aan de Gemeente Univer siteit: mej. J. M. H. Levelt. wetenschappelijk ambtenaar op het Van der Waalslaboratorium te Amsterdam, op een proefschrift getiteld ..Measurements of the compressibility of argon in the gaseous and liquid phase". Even latei- promoveerde aan dezelfde universiteit, eveneens tot doctor in de wis- en natuurkunde, de heer N. C. de Troye uit Amsterdam op een proef schrift getiteld „Classification and minimization of switching functions". AMSTERDAM. Aan de Vrije Universiteit zijn geslaagd voor het doctoraalexamen scheikunde: D. J. Blaauboer, Wieldrecht; P. A. Roukema, Amsterdam. Doctoraalexamen wiskunde: W. Kuyk, Amsterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: M. Rodenburg, Nieuwkoop; W. Leih, Huizen (NH); mej. M. C. Coppoolse, Am sterdam; mej. E. M. Hangelbroek, Den Haag; C. J. J. Richter, Bussum. Doctoraalexamen psy chologie: W. Hofer, Leeuwarden. Doctoraal examen Nederlands: mej. M. Knape, Schiedam. Kandidaatsexamen Nederlands: mej. H. N. van Neuren, Amsterdam; J. Andriessen, Utrecht (cum lande); H. J. Brinkman, Zwolle; J. C. Meyer, Vlissingen. Kandidaatsexamen klassieke taal- en letterkunde: C. A. Bos, Emmeloord; P. v. d. Weyden, Amsterdam. AMSTERDAM. Gemeente Universiteit. G. H. J. Broers, medewerker van het centraal-tech- nlsch Instituut T.N.O. te 's-Gravenhage, Is cum laude gepromoveerd op het proefschrift: „High temperature galvanic fuel cells". Amsterdam (gem. un.). Gepromoveerd tot doc tor in de wis-en naturkunde G. H. J. Broers te Amsterdam, op een proefschrift over de moge lijkheid tot het verkrijgen van elektriciteit recht streeks uit verbrandingsenergie. Kandidaatsexamen geneeskunde: -i. P. Ro denburg. Vinkeveen. B. Boerema. Groningen, mej. N. H. v. d. Horst, Willemstad, C. Korthals Altes (cum laude), Amsterdam, A. O. de Leeuw, Amsterdam, R. de Leeuw, Amsterdam, mej. L. E. Persijn, Ambon, C. v. d. Peijl, Terneuzen R. Pool, Amsterdam, H. Th. M. Zwartkruis, Am sterdam, H. A. van Dijk, Haarlemmermeer, G. Hooiveld, Amsterdam, Bevorderd (met lof) tot doctor in de wis- en natuurkunde G. H. J, Broers, Alkmaar: bevor derd tol apotheker mevr. G. H. Kruysse-Agema, Amsterdam; kandidaatsexamen rechten mej. B. E. Maarsen, mej. A. Pot, J. W. A. Hattink en P. J. N. van Os, Amsterdam; doctoxaal examen scheikunde B. L. Schram. Amsterdam en (met lof) C. Dijkgraaf, Amsterdam; kandidaatsexamen wis- en natuurkunde B. M. Mossel, Laren; docto raal examen Nederlands mej. R. E. Veenstra, Amsterdam; kandidaatsexamen Nederlands O. Veltman, A. G. H. Laureijssen en J. de Haan, Am sterdam; kandidaatsexamen Engels P. S. A. v. d. Vorst, Amsterdam en Th. A. Jepkens, Amster dam: kandidaatsexamen Spaans mej. W. Ch. Pie- terse, Amsterdam. Kandidaatsexamen Engels G. H. M. van Lent, Amsterdam; doctoraal examen Duits A. J. M. Buchner, Rijswijk; doctoraal examen economie (met lof) J. M. Acket, Amsterdam; kandidaats examen economie J. G. J. Smit, Amsterdam; kandidaatsexamen psychologie mej. H. C. Freud en mej. H. de Graaff. Amsterdam; kandidaats examen economie E. J. A. van Reede, G. J. van Dorth, S. Bergsma, J. J. A. Peeperkorn. F. A. Gotschalk, G. V. A. Witteveen en C. R, Rog, Am sterdam. UTRECHT. De heer C. C. Oosterlee uit Wa- gening is gepromoveerd tot doctor in de dieren- geneeskunde. Utrecht. Doctoraal examen diergeneeskunde: J. Akkerman. Terhorne, P. Eenhoorn, Utrecht, R. J. Feddema, Ferwerd, J. A. G. Jansen, Kaatsheuvel, H. v. d. Knoop, Utrecht, H. A. M. Verhey, Maas tricht, M. J. M. Driessen, Heythuysen; kandi daatsexamen diergeneeskunde: F. X. M. M. Cre- mers, Sittard, F. E. de Groot, Arnhem, M. P. Smit, Borgercompagnie, J. Staal, Utrecht mej. T. S. J. Teunissen van Manen. Utrecht: doctoraal examen geneeskunde: E. O. v. d. Bergh. Amers foort. W. Bouw, Slikkerveer, K. Jiskoot, Breda. J. Menges, Zeist, T. Oudkerk. Bennekom, J. W. A. Paardenkoper, Utrecht, S. Rijpma, Amers foort, J. W. Scheele. Arnhem, mej. M. M. Schoonhoven, Utrecht, H. F. C. M. van Osch, Den Dungen, mej. C. E. v. Ravesteyn, Utrecht, mej. M. van Roon, Arnhem, me.i. M. C. A. v. d. Werf, Utrecht, E. Werlemann, Voorburg; doctoraal examen rechtsgeleerdheidJ. J. L. M. van Elk. Findhoven, J. W. Swinkels, Eindhoven, J. G. Hoogenraad, Voorburg. P. C. Poot, Delft, F. F. A. Q. M, Smits Den Bosch, mej. A. Weries, Den Dolder, mej. L. J. van Kalker, Ede, J. E. Bron, Utrecht, mej. M. P. A. Pot, Eidderkerk: kandi daatsexamen tandheelkunde: C. C. A. Beumer. Rheden (Gld.), J. K. de Boer, Sneek, R. Brons, Den Haag, A. G. Dijkman, Hilversum, mej. A. M. S. Th. Hendrix Boxmeer, H. W. Janssen, Utrecht, H. Kalsbeek, Katwijk aan de Rijn, M. C. J. Klerk. Haarlem, P. L. Krommenhoek, Utrecht, E. W. Linn, Den Haag, H. J, F. M. Mommers, Tilburg, A. C. M. v. d. Poel, Deventer, Ph. Pop- pink, Delft, J. Postma, Scheveningen, A. J. de Ruiter Brielle, mej. S. M. Tan, Utrecht, J. Visser (cum laude), Hilversum, G. J. O. Vos, Utrecht, mej. M. J. Visser, Nijmegen; doctoraal examen theologie: ds. A. D. H. Roscam Abbing, Bigge- kerke; doctoraal examen Indo-Iraanse letteren: mevr. Th. Heesterman-Visser, Utrecht; kandi daatsexamen sociologie; mej. M. W. Schat, Mar- rum (Fr.), J. J. M. Heymerink, Utrecht, J. E. Schumacher, Heerlen, P. Statema, Utrecht. Rotterdam. Kandidaatsexamen economie A. J. Dieleman, Roterdam, J. Buitendijk, Zwijndrecht, P. J. Meijer. Den Haag, C. van der Vlies, Rotter dam, W. M. van Dijk, Rotterdam, C. J. M. Meershoek. Den Haag. B. van Leeuwen, Scheve ningen en J. C. W. van der Velden, Haarlem. Groningen. Kandidaatsexamen economie Th. IJ. H. Heijn, Wormerveer, J. W. Hoeksema. Zwolle: doctoraal examen economie H. H. Meijer, A. F. Willems en H. T. H. IJtsma, allen te Gro ningen. De leider van de opstand in Zuid-Liba- non Ahmed Asad heeft volgens Syrische persberichten verklaard, dat sedert het begin van de opstand, twee maanden ge leden, naar schatting 10.000 opstandelin gen en leden van de regeringsstrijdkrach ten zijn gesneuveld. Asad zei tevens, dat de regering in de bergen nabij Beiroet door 1.200 Iraakse militairen wordt gehol pen. Ook in andere sectoren treden Iraak se militairen tegen de opstandelingen op, aldus Asad. (Van onze correspondent in Brussel) De regering-Eyskens kreeg gisteren, ge lijk kon worden verwacht, het vertrou\yen van de Senaat en wel met 90 tegen 83 stem men. Alle liberale en socialistische sena toren stemden tegen. De woordvoerder van de socialistische fractie, de heer Hen ri Rolin, die indertijd advocaat was van Mossadeq, verklaarde waarom de socia listen niet met de regering Eyskens in een socialistisch-katholieke regering kunnen samenwerken. De heer Eyskens heeft be weerd, dat hij liever een tweeledige re gering zou hebben gevormd, maar dat hij van de andere partijen geen tegenvoor stellen heeft gekregen. Het was echter aan de eerste minister om aanvaardbare voorstellen te doen, zo zei hij. De socialis tische fractie is het er over eens, dat men in Bqlgië de schoolkwestie aan politieke invloeden moet onttrekken. „De moeilijk heid is", aldus de heer Rolin, „dat wij over de schoolkwestie niet moeten onder handelen met de politici van de C.V.P., maar dat «e kardinaal van Mechelen de grote baas is van het vrije katholieke on derwijs." De voorzitter van de liberale fractie vroeg zich af of de beloften van de rege ring-Eyskens zullen kunnen worden gere aliseerd zonder nieuwe belastingen. De heer Eyskens kwam. luid toegejuicht door zijn fractie, op de tribune en deed nogmaals een beroep op de socialistische en liberale partij om een kabinet op bre dere basis te formeren. Wanneer echter dezo partijen weigeren mee te werken, al dus de premier, dan zullen wij ons pro gram alleen moeten aanpakken. Binnenkort zullen de wetsontwerpen worden ingediend met betrekking tot het verhoogde pensioen, de oprichting van een vrijwilligerskorps van 10.000 a 15.000 man, de aanpassing van het aantal zetels bij de gestegen bevolking, de onderwijs vraagstukken en diverse andere punten van het regeringsprogramma. „Ik wil het parlementaire spel spelen zonder de min ste dubbelzinnigheid", aldus Eyskens. De Tweede Kamer en de Senaat zullen volgende week worden bijeengeroepen om die wetsontwerpen te bespreken, „maar bij elke stemming sta ik," aldus Eyskens, „althans in de Tweede Kamer, voor de afgrond". LONDEN (Reuter) De Russische ambassade te Londen heeft woensdag het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken fotocopieën van nog twee anonieme brie ven doen toekomen, die zogenaamd door bemanningsleden van een Amerikaanse bommenwerper zijn geschreven en waar in wordt gezegd, dat binnenkort een atoombom boven de Noordzee zal worden uitgeworpen. Eén van de brieven was, evenals de eer ste, vorige week gepubliceerde brief, ge tekend met „W". Volgens het poststempel was de brief op 6 juli te Great Yarmouth gepost. In deze brief zegt „W", dat hij van plan is de bom „in de eerstkomende vijf dagen" te laten vallen. De tweede brief was op 5 juli te Ipswich afgestempeld en ondertekend met „A". Hierin zegt „A", dat ook hij deel uitmaakt van de bemanning van de bommenwerper die de bom zal werpen. De vlucht moest worden uitgesteld, omdat er een controle is ingesteld. De schrijver is echter van oordeel, dat het niet bijzonder moeilijk zal zijn met de atoombom aan boord op te stij gen. De bom zal zover van bewoonde ge bieden worden geworpen, dat er „maar een paar honderd mensen zullen sterven". „Amerika", aldus „A", „brengt een grote luchtmacht bijeen voor één doel, een greep naar de wereldheerschappij. Wij hopen, dat wij een einde kunnen maken aan dit krankzinnige plan". Een woordvoerder van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken zei, dat het ministerie geneigd is aan te nemen, dat de brieven niet door personeel van Ameri kaanse vliegtuigen zijn geschreven. Iemand van de Amerikaanse ambassade noemde de brieven falsificaties. „Indien wij door onze eigen F 100-d's zul len worden neergeschoten, hetgeen moge lijk is, zullen wij gelukkig sterven. Er zijn anderen die onze taak later zullen kun nen volbrengen", aldus de tweede brief schrijver, die zich verontschuldigt de pen niet zo vlot te kunnen hanteren als „W." HUNTERSTON, SCHOTLAND (UPI) Woensdag heeft zich bij de in aanbouw zijnde kerncentrale nabij West Kilbride, in het Schotse graafschap Ayrshire, een explosie voorgedaan, naar verluidt tijdens het verbranden van afval. De politie heeft de gehele omgeving van het bouwwerk dat in 1963 gereed moet zijn afgezet en alle telefoonlijnen erheen geblokkeerd. (De kernreactor van West Kilbride zal gebruikt worden voor militaire zowel als civiele doeleinden). BELGRADO, (UPI, Reuter) De be sprekingen van de ministers van Buiten landse Zaken van Joegoslavië, Grieken land en de Verenigde Arabische Repu bliek, die dinsdagavond op het Joegosla vische eiland Brioni begonnen, zijn woens dag besloten met het uitgeven van een com muniqué. Daarin wordt onder meer ge zegd, dat de vriendschappelijke betrekkin gen die tussen de drie landen bestaan en die van grote betekenis zijn voor een sta bilisering van de toestand in dit gebied, opnieuw bekrachtigd zijn. De ministers hebben de wens te kennen gegeven, hun persoonlijk contact in de toekomst te her nieuwen. Men gelooft, dat Griekenland onofficieel steun voor zijn standpunt ten aanzien van Cyprus heeft gevonden, maar het feit, dat over Cyprus niet wordt gerept in het com muniqué, is te verklaren uit de wens van Joeslavië en de Verenigde Arabische Re publiek, hun betrekkingen met andere lan den niet te schaden. Inmiddels zetten Nasser en Tito hun be sprekingen, die 2 juli begonnen zijn nog voort „in een sfeer van grote vriendschap en hartelijkheid", aldus het officiële Joe goslavische persbureau Tanjoeg. Officieel is van de besprekingen die de twee staatslieden elke dag voeren, nog niets meegedeeld. Diplomatieke waarnemers verwachten ook geen verklaring uit Brio ni tot na de redevoeringen die premier Kroesjtsjev zal houden op het Oostduitse partijcongres, dat vandaag begint. Volgens waarnemers zouden de twee staatshoofden een gemeenschappelijke verklaring voorbereiden, waarin zij uiting geven aan hun bezorgdheid over de toe nemende internationale spanning en aan dringen op het wegnemen van de toestan den die gevaar voor de vrede kunnen ople veren. In welingelichte kringen zei men, dat de Joegoslaven er verheugd over zijn, dat Nasser de Titoïstische opvatting deelt, dat de verdeling van de wereld in blokken de oorzaak is van alle bestaande moeilijkhe den. De Joegoslaven zouden dit beschou wen als een grote overwinning voor hun onafhankelijke neutralistische politiek. OTTAWA (AFP-Reuter) President Eisenhower en de Canadese premier, Die- fenbaker, hebben tijdens hun besprekin gen in Ottawa besloten samen te werken bij het zoeken van methoden voor inspec tie van het Noordpoolgebied ter verhin dering van verrassingsaanvallen door de lucht. Zij zullen een aantal Amerikaanse en Canadese deskundigen opdracht geven in van andere belanghebbende vrije landen de kwestie te bestuderen, zo is woensdag officieel in Ottawa bekendgemaakt. Eisenhowers perschef, Hagerty, deelde nog mede, dat dit Amerikaans-Canadese initiatief een aanvulling is op het overleg binnen de NAVO over een antwoord op de recente brief van Kroesjtsjev, waarin de Sovjet-premier een conferentie van tech nici over middelen voor het verhinderen van verrassingsaanvallen voorstelde. Ondanks bepaalde onaanvaardbare pun ten van deze brief zijn Eisenhower en Die- fenbaker toch „bemoedigd" door „zekere tegemoetkomende elementen" ervan, zo wordt in de bekendmaking voorts gezegd. Eisenhower en Diefenbaker hebben voorts overeenstemming bereikt over de kwestie van de handel met communistisch China. De Canadese premier schijnt er in geslaagd te zijn Amerikaanse concessies op dit punt te verkrijgen, doch bij de in terpretatie van de bereikte overeenstem ming bleek woensdagavond reeds verschil te bestaan tussen wat Hagerty verklaarde en wat de Canadese woordvoerder, Nel son, bekendmaakte. OTTAWA President Eisenhower heeft woensdag op een gemeenschappe lijke vergadering van het Canadese par lement verklaard, dat er meningsverschil len tussen de V.S. en Canada bestaan, maar dat men hierdoor nooit het overwe gende belang van de samenwerking tus sen de landen van de vrije wereld uit het oog moet verliezen. Deze samenwerking is nodig om de strijd tegen het communisti sche imperialisme met zijn agressieve oogmerken te winnen, aldus de president, die van mening was dat er met goede wil, begrip en gezond verstand aanvaardbare oplossingen voor alle problemen, die in de Amerikaans-Canadese betrekkingen be staan of nog ontstaan, kunnen worden ge vonden. Betonyzer ontvreemd. Sinds mei van dit jaar is op een bouwwerk in de Wip- polder te Delft van de Zaandamse Bouw maatschappij te Zaandam een hoeveelheid van plus minus negen ton betonijzer ont vreemd. De directie heeft de politie van deze diefstallen in kennis gesteld. De waarde van de buit bedraagt omstreeks 4500.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13