Volgende week beginnen eerste bloembollenveilingen weer Gemeentebestuur, leraren en leerlingen huldigen dr. Van Dis Verwachtingen over verloop van de handel zijn onzeker „Weest zuinig op de mooie speelpleinen Üeek ^Brieuen aan de redactie SLOT DEFECT? R&dio Moors Burgerlijke Stand van Haarlem Bloemendaalse politie zoekt bestuurder van auto Broeders gaan komend jaar Jacobaschool verlaten Ernstig verkeersongeluk op Westelijke Randweg W. Siewertsz van Reesema te Bloemendaal overleden MMMMMWm UIT STAD EN STREEK „School voor misdaad Inspecteur-generaal Lange hete zomer Silk stockings AFSCHEID RECTOR COORNHERTLYCEUM Opleiding Schoonheidsspecialiste Schooljaar met twee reisjes besloten Bij de kannibalen Mannen zonder wet Kindermeisje voor papa Kasteel in Tirol Journaal Koninklijke onderscheiding jhr. mr. C. C. van Valkenburg Badmode gedemonstreerd op Zandvoorts watertoren ZATERDAG 12 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Terwijl cartoonisten en grappenmaken- cle meneren nieuwe moppen verzinnen of oude oppoetsen over de paar dagen mooi weer, liggen duizenden bloembollenkwe kers, hun familieleden en arbeiders in het hete zand in de gloeiende zon bollen te rooien. Hun vrouwen en kinderen, familie leden en kennissen zitten in de schuren de gerooide bollen te pellen. De grote kwe kers bezoeken vele malen per dag de tui nen om te zien of alles goed gaat, contro leren de schuren en het overal bezige per soneel. Men is tevreden met het weer, want de bollen komen schoon uit het dro ge zand. Het scheelt weer veel werk, om dat de resten van de oude bollen zich ge makkelijk laten verwijderen en de nieuwe huid mooi glanzend te voorschijn komt. Maar niet alle kwekers zijn even blij, want er is nogal wat verschil in de groei te zien. Velen vragen zich bezorgd af of de prijzen straks op de veiling wel vol doende zullen zijn om de soms geringere oogst rendabel te maken. Over een week weten ze echter meer over de prijzen want dan beginnen alle veilingen de eer ste bollen te veilen. Eerst „Westfriesland" in Bovenkarspel waar de kleibollen uit het wijde Westfrie- se land onder de klok komen. Donderdag morgen begint de veiling in 's Gravenzan- de haar kortstondige bestaan, 's Middags zitten alle inkopers gespannen de gang van de wijzer op de veilingklok van Hol land's Bloembollenhuis in Lisse te volgen. Vrijdag komt de klok van Holland's Bloembollengenootschap in Lisse in actie. Er valt na deze eerste veilingen nog wei nig te zeggen van de handel, maar men kan aan de snelheid waarmede de par tijen worden gekocht wel merken, of de exporteurs haast willen maken met de in koop of niet. Het eerste is natuurlijk aan- Wethouder Geluk verzoekt: Vandaag zijn in Haarlem drie vrije speelgelegenheden voor kleuters en oude re jeugd gereed gekomen. Ze zijn gelegen op het Pretoriaplein, het Leidseplein en aan de Hendrik Roozenlaan. Daarmee wordt nog juist voor het begin van de gro te vakantie in deze buurten enige moge lijkheid geschapen voor het spel van de kinderen, waarvoor bij het toenemende verkeer vrijwel nergens meer een veilige gelegenheid bestaat. Het gemeentebestuur heeft voor de aan leg van deze speelplaatsen vele tiendui zenden guldens moeten uitgeven. Ik meen dat we in verband daarmee een beroep mogen doen op de bevolking er aan mee te werken, dat deze pleinen door de jeugd goed wórden gebruikt en niet worden ver nield. Daarom doe ik in de eerste plaats een beroep op de ouders van de kinderen, al hun invloed aan te wenden om bescha diging te voorkomen. Op deze wijze kan de buurt zijn waardering tot uiting bren gen voor datgene wat tot stand is gekomen. De wethouder van onderwijs, sport en jeugdzaken D. J. A. GELUK Advertentie DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u* ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers Haarlem, 11 juli 1958 BEVALLEN van een zoon: 10 juli: L. A. Schoonevelt-Bosch; C. M- Kuntz-Span. BEVALLEN van een dochter: 10 juli: J- P. Bruneel-Stolvoort; J. M. van Veen- Wambach; P. Wernik-Feenstra; A. M. Wol- kowiski-Mandemakers, 2 d. OVERLEDEN: 9 juli? D. H. W. Laeijen- decker, 85 j., Schotersingel; B- A. Copini, 53 j., Pijnboomstraat; J. C. L. Mol, 73 j., Reggestraat; A. G. W. M. Langemeijer, 36 j,. Kamperlaan; 10 juli: J. T. Bruin, 2 m., Hazepaterslaan; J. Sanberg, 82 j., P. C. Boutensstraat. ONDERTROUWD: 11 juli J. C. Lank- huijzen en H. H. Hanvijne. GEHUWD: 11 juli: P. Stijnman en M. W. M. Wolfsen; W. J. Boon en O. Herrmann. Leny Quant uit Leiden gaat als iul- penkoningin de Nederlandse bloer.ic len propageren tijdens een reis door de Verenigde Staten. Half september :al zij naar Amerika vertrekken. Natuur lijk moet zij daar over de bloembol len vertellen en nu en dan vragen be antwoorden. Leng mag daarom niet geheel ondeskundig in bollenzaken naar Amerika vertrekken. Zij stelt zich thans dan ook op de hoogte van de bloembollenhandel. De foto laat zien, hoe zij zich door enkele bollenhande- laren laat instrueren. genaam, want dat betekent, dat zij in ieder geval veel bollen nodig zullen heb ben voor verzending naar Amerika of nog zoveel te kopen hebben, dat zij hun voor raad spoedig in de schuren willen zien. Zijn de eerste veilingen traag, dan heb ben deze inkopers instructies om voor zichtig aan te doen. Men weet bijzonder weinig over de oogst en de handel aan het begin van dit seizoen. De oogst lijkt wisselvallig. En over de verkoop hoort men ook geen on verdeeld enthousiaste verhalen. Dit jaar blijkt weer eens hoe gevaarlijk eenzijdig de bloembollenexport is. Duitsland, de Verenigde Staten, Engeland, Zweden en Frankrijk nemen meer dan driekwart van de gehele oogst af. Het grote vraagpunt Iedere terugslag in een van deze Janden is bepalend voor de gehele handel. Frank rijk is nu meer dan óóit hét grote vraag punt. Koopt het bollen? En zo ja, hoeveel? De opvattingen van generaal De Gaulle zijn dus wel heel belangrijk voor de klei ne bollenkweker. De ervaring heeft de kweker geleerd niet te mogen hopen op enorme stijgingen van de verkoop in an dere landen. Er zijn tekenen, die er op wijzen dat de import van bloembollen in Frankrijk dit jaar mogelijk niet zo sterk zal worden besnoeid. De Franse minister Pinay heeft namelijk besloten de door zijn voorganger ontworpen besnoeiingen van vijftig tot honderd miljoen Franse francs op de im port in het tweede halfjaar van 1958 onge daan te maken. De Verenigde Staten alleen vangen de achteruitgang van de export naar Frank rijk niet op, Engeland houdt star vast aan de limiet van drie miljoen pond, Duits land biedt wel mogelijkheden voor afzet, maar in Zweden zijn de importeurs slechts met moeite te bewerken geweest. Men krijgt de orders vandaar wel binnen, maar enthousiast in het kopen is men er niet. Sterke wijzigingen in de import zul len zich in de kleine afnemerslanden wel niet voordoen. Voor zeer vele kwekers vormen de vei lingen het sluitstuk van hun verkoop. Meestal hebben ze een gedeelte van hun opbrengst reeds dit voorjaar verkocht, hoewel de handel niet vlot is geweest. Stij gen de prijzen op de veilingen dan kun nen zij een extra-winstje maken; dalen ze, dan zullen wat voorgenomen verbouwin gen of verbetering in huis of bedrijf maar weer een jaartje moeten worden uitge steld. De volgende weken zullen de kwekers met meer interesse dan gewoonlijk hun vakbladen openslaan. Hun eerste blik zal gaan naar de prijzenpagin's. Dan zullen zij besluiten te verkopen of nog even te wachten. Nu zwoegen zij nog door. Iedere dag vijfentwintig bed tulpen rooien is het gemiddelde. Zullen zij de oogst kunnen verkopen? Misschien wel, als generaal De Gaulle voldoende geld beschikbaar stelt om zijn land het aanstaande voorjaar op te fleuren met de produkten uit „Euro pa's bloementuin". En als al die andere factoren, die bepalend voor een succesvol seizoen niet te ongunstig zijn. Vrijdagmorgen om tien minuten voor zeven heeft zich op de Zandvoorterweg bij de viersprong een aanrijding voorgedaan tussen een blauw Volkswagenbusje en een bromfietser. Deze laatste, een 55-jarige Zandvoorter, moest met een hersenschud ding in het Marinehospitaal opgenomen worden. De politie van Bloemendaal ver zoekt de bestuurder van het busje zich te melden voor het verstrekken van na dere inlichtingen. De broeders, die op de r.-k. Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan in Heemstede les geven, zullen deze school volgend jaar ver laten. Met ingang van september 1959 zul len er leke-leerkrachten op deze oplei dingsschool worden aangesteld. Het ver trek van de broeders, die behoren tot de Congi-egatie van Jean Baptiste de la Salie, houdt verband met de uitzending van broeders naar de missie. Aan de andere r.-k.scholen in Heemstede zullen wel broeders les blijven geven. Op de Westelijke Randweg bij het kruis punt met de Leidsevaart in Haarlem heeft zich vrijdagavond omstreeks half tien een vrij ernstig verkeersongeluk voorgedaan. Een trekker met oplegger reed over de Westelijke Randweg in de richting van de Wagenweg en kwam in botsing met een personenauto, die op de Leidsevaart in de richting van Haarlem reed en waarvan de bestuurder geen voorrang verleende. De personenauto werd zeer ernstig bescha digd. De bestuurder, een 37-jarige loods uit Velsen, kreeg een hersenschudding en een aantal schaafwonden aan gezicht en han den evenals zijn echtgenote, die naast hem zat. Een vierjarig zoontje kwam met de schrik vrij. Het echtpaar moest in het Grote Gasthuis ter verpleging worden op genomen. Te Bloemendaal is in de leeftijd van negenenzeventig jaar overleden de heer W. Siewertsz van Reesema, die directeur is geweest der Rubber Cultuurmaatschap pij „Amsterdam". Hij is op 3 maart 1879 in Brits-Indië geboren, waar zijn vader koffieplanter was. In Rotterdam bezocht hij de Handelsschool en daarna was hij in diverse functies werkzaam, onder meer in de koffie en de tabakshandel. In' 1899 vertrok de heer Siewertsz van Reesema naar Nederlands-Indië, waar hij aanvan kelijk als assistent in dienst der Deli-maat- schappij trad. Later werd hij hoofdadmi nistrateur bij de Nederlandse Rubbermaat schappij op Sumatra. Nadat deze maat schappij in 1923 was overgenomen door de Rubber Cultuurmaatschappij „Amster dam" werd de thans overledene eerst in specteur en twee jaar later hoofdadmini strateur bij deze maatschappij. Na een werkzaamheid van dertig jaar in Indië repatrieerde hij in 1929 naar Nederland en enkele jaren later werd hij directeur van de Rubber Cultuurmaatschappij ..Amster dam'. Verder was hij commissaris van enkele maatschappijen en ook was hij vroeger secretaris-penningmeester van de voormalige Middelbare Meisjesschool ,,'t Kopje" te Bloemendaal en lid van de com missie van toezicht op de Middelbare Kolo niale Landbouwschool. Vandaag is zijn stoffelijk overschot in stilte teraardebesteld. Nieuws in het kort L i d oDeze Arthur Rankfilm con fronteert ons opnieuw met het probleem van de „ongrijpbare' 'jeugd, hier vertegen woordigd door een groepje opgeschoten jongelui uit de sloppen van een grote in dustriestad, die met hun kruimeldiefstal len en kleine misdaden de gehele stad ter roriseren. Leider van de „gang" is een ont spoorde nozem, die zijn vreemde com plexen tracht af te reageren door brand stichtingen, die zo geraffineerd opgezet zijn, dat de politie voor een raadsel staat. Op een kwade dag echter maakt een van zijn helpers een fout, die de detectives op het spoor van de gevaarlijke pyromaan brengt. In _een waarlijk adembenemende climax, die wij u terwille van de span ning- niet vertellen 'willen, ziet men dan hoe. deze wanhopige, in het nauw gedreven zonderling tenslotte capituleert voor zijn geweten, nadat hij eerst, verschanst in een schoolgebouw vol kinderen en gewapend met een stengun, de gehele politiemacht getrotseerd heeft. Een rauwe, ontstellende film met prachtig camerawerk, waarin al leen de zoetsappige romance tussen de weekhartige politiesergeant en het deugd zame achterbuurtmeisje danig detoneert. (Studio) De zotte kapriolen van Dan ny Kaye maken de reprise van een van zijn films nooit tot een riskante aangelegen heid. Al is de „inspecteur-generaal"niet het niveau van een „Walter Mitty", men zal er zich toch mee vermaken. Daar zorgt Danny dan voor. (Rembrandt) Op Pag. 4 vindt de lezer een uitvoerige bespreking van de ze film. (Minerva) Alleen al door het feit, dat Wim Sonneveld met de groten uit het amu sementsleven van Hollywood meespeelt is deze film niet alledaags. Ze is een soort musical-bewerking ,van „Ninotchka". De Dr. L. M. van Dis, die met ingang van 1 september benoemd is tot inspecteur bjj het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs, is vrijdagmiddag in de grote zaal van het Concertgebouw te Haarlem hulde en dank gebracht namens het ge meentebestuur, leraren, leerlingen, oud- Ieerlingen en ouders voor zijn arbeid ge durende elf jaar als rector van. het Coorn hertlyceum te HaarTém. In dë toespraken kwamen tot uiting zijn grote belangstelling voor de jeugd, zijn hartelijkheid en> zijn vriendschap voor velen. Nadat het schoollied was gezongen, richt te wethouder D. J. A. Geluk zich namens het gemeentebestuur tot de scheidende rector. Hij herinnerde aan de stichting van het Coornhertlyceum in 1947 en de bij zondere opdracht die dr. Van Dis gegeven werd. Deze moest een programma samen stellen en men vroeg zich af of het experi ment zou slagen. Dr. Van Dis heeft het eerste eindexamen met spanning afgewacht en mag tevreden zijn met de tot en met dit jaar bereikte resultaten. Van de 121 kandidaten voor het eindexamen gymna sium werd geen enkele afgewezen; van de 109 leerlingen voor het eindexamen h.b.s. a zakten er drie en van de 185 leerlingen voor het eindexamen h.b.s. b twintig. Wethouder Geluk zeide, dat dr. Van Dis geslaagd is in zijn taak als rector, waarbij deze een uitnemend organisator was en een vader voor zijn leerlingen. Het gemeente bestuur neemt met droefheid in het hart afscheid omdat dr. Van Dis zijn opdracht op bijzondere wijze heeft vervuld. Een periode wordt afgesloten die van groot belang is geweest voor het lyceum en voor de opbouw van het openbaar onderwijs in Haarlem. Daaronf is het verlies zo groot. Binnenkort begint een nieuwe taak bij het rijk en mogelijk komt dr. Van Dis dan nog in contact met de gemeente. Spreker hoop te, dat de nieuwe functie de scheidende rector veel voldoening zal schenken en dat zijn keus hem niet zal berouwen. Als blijk van waardering bood de wethouder een sigarendoos aan. Dr. J. W. Kamerlingh dankte dr. Van Dis namens het curatorium voor de prettige wijze waarop de rector in het college de belangen van het Coornhertlyceum heeft behartigd en memoreerde de moeilijkheden tijdens de bouw van de school ontstaan. Sportief heeft hij de slagen geïncasseerd. Advertentie voor officieel diploma A en B MANICURE - PEDICURE Instituut Helena H. Begemann Gevestigd sinds 1938 Mhldcnlaan 9 - Tel. 34857 - Haarlcm-Z. (Verkort weergegeven) Westeljjke randweg. In drie dagen tijd hebben zich op het kruispunt van de Westelijke Randweg en de Leidsevaart twee aanrijdingen voorgedaan, waarvan het laatste zeer ernstig! Het nieuwe voor schrift, dat de Leidsevaart op dit nieuwe knooppunt geen voorrangsweg meer is geeft juist aanleiding tot vergissingen. Naar mijn mening moet de Leidsevaart weer geheel voorrangsweg worden. Nog liever zag ik dit nieuwe kruispunt voor zien van lichtsignalen! MEVR. VAN B. Namens de Plaatselijke commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs zeide rhr. J. W. Groesbeek, die een vergelijking trok tussen „Haarlem als orgelstad" en het afscheid, dat in Haarlem en omgeving het thans klinkt: „er is spijt omdat dr. Van Dis afscheid neemt." De conrector van het Coornhertlyceum dr. A. Meesters, merkte op, dat bij de: opening van het lyceum al gesproken werd van de „school van dr. Van Dis" en in latere jaren, toen zijn ideeën meer en meer doordrongen, werd dit algemeen gezegd. Dat is te begrijpen, want dr. Van Dis werk te met aandacht, toewijding en zorg voor school en leerlingen. Dikwijls sprak hij met leerlingen en dit kon als een .„pastoraal contact" beschouwd worden. Een diepe te leurstelling moet het voor de rector ge weest zijn dat het gebouw niet voltooid is. Namens de leraren(essen) en het verdere personeel overhandigde dr. Meesters dr. Van Dis een vulpen en mevrouw Van Dis ontving een geschenk. De voorzitter van de Oudervereniging van het lyceum, dr. A. A. Thiadens, zeide dat geen mens onmisbaar of onvervang baar is, maar het zal voor de opvolger van dr. Van Dis moeilijk zijn deze in de kring van leraren, leerlingen en ouders te doen vergeten. Daarvoor heeft hij een te be langrijke plaats ingenomen. De taak van de rector was veelomvattend en die werd op een zodanige wijze vervuld, dat een ieder zijn vertrek betreurt. Spreker bracht dank voor hetgeen dr. Van Dis voor de leerlin gen heeft gedaan en bood zes banden van het woordenboek „Nederlandsche taal" aan. Drs. E. van Meir, rector van het Kenne- met Lyceum, bracht dr. Van Dis namens de kring van rectoren en directeuren bij het'v.h. en m.o. uit Haarlem en omgeving dank voor de wijze, waarop deze na het vertrek van dr. C. Spoel der als voorzit ter van de kring is opgetreden. Ook de leerlingen en oud-leerlingen lie ten zich bij het afscheid niet onbetuigd. Op geestige wijze brachten enige jongens en meisjes als leden van een koor in een lied hulde aan de rector en de voorzitster van de leerlingenvereniging en een vertegen woordiger van oud-leerlingen schetsten de plaats die dr. Van Dis op school heeft in genomen. Als aandenken aan het afscheid werd een glas-in-loodraam aangeboden ter plaatsing in het lyceum: dr. Van Dis ont ving twaalf nieuwe banden van hef woor denboek en mevrouw Van Dis bloemen. In zijn dankwoord haalde dr. Van Dis herinneringen op uit zijn ambtelijke loop baan en uit zijn rectoraat en besloot met te spreken over de toekomst. Hij zeide, dat de inspectie hem lokt omdat hij ten bate van het onderwijs kan werken en gelegen heid krijgt zich bezig te houden met zijn vakgebied: de Nederlandse taal. De leerlingen van de St. Jozefschool in Vogelenzang zijn tot besluit van het schooljaar donderdag de gehele dag uit geweest. De eerste, tweede en derde klas sen vertrokken in twee grote autobussen 's morgens naar Egmond. Daar zochten de kinderen het strand op, waar zij enke le uren speelden, 's Middags zochten de kinderen in de speeltuin hun vertier. Keu rig op tijd en in de beste stemming kwam het gezelschap weer in Vogelenzang aan. De kinderen van de vierde, vijfde, zes de en zevende klassen gingen eveneens met twee grote autobussen uit, maar zij zochten het veel verder, namelijk in Kaatsheuvel. Hier was het doel de Efte- ling. Via de Rotterdamse tunnel ging het in één ruk door naar Kaatsheuvel. Daar genoot men van de sprookjestuin, de speeltuin en niet minder van het zwem bad. De terugreis ging via 's Hertogen bosch waar de beroemde kerk van St. Jan werd bezichtigd. Precies op tijd, 's avonds om half negen, kwamen ook deze kinde ren in de allerbeste stemming in Vogelen zang aan. nadruk ligt op de dans, de muziek en de grapjes. Tot maandag kan men er zich mee ontspannen en in de matinees George Formby nog eens gadeslaan in „Geef 'm de ruimte", maandag volgt een reprise van „Bonjour tristesse", dinsdag en woensdag schittert de ster van Greta Garbo in „Mar quérite Gautier". (L u x o r) Ook in dit theater heerst de luchtige zomerse atmosfeer, welke een film als „Abbott en Costello bij de kanni balen" tot een niet te verwaarlozen diver tissement maakt. Alleen al om de kleine dikke gaat men zo'n film zien en is er wat mee in zijn schik. Van maandag af draait des ochtends de Nederlandse jeugdfilm „Trouwe kameraden". (R o x y) Ook ditmaal kunnen we in dit theater de altijd boeiende strijd mee maken tussen recht en onrecht, wet en willekeur. Dat geschiedt dan in de film „Mannen zonder wet", die toch iedere keer weer moeten ervaren, dat men niet straffeloos kan beschikken over leven en eigendom van anderen. Eenzelfde thema vinden we in „De weg der vergelding", waarin een voor de galg bestemd man zijn naam komt zuiveren en zijn eer boven al les stelt. Van maandag af worden we daarmee geconfronteerd. (Frans Hals) In een fiks tempo ma ken wij kennis met twee welgestelde broers, die wel veel geld, maar niet talent voor de liefde gemeen hebben. De in dat opzicht het minst begenadigdé neemt zijn broer in de arm om het meisje te verove ren, dat zijn hart heeft gestolen. Het meis je treedt bij de broers in dienst als gouver nante van een ijlings gecharterde „zoon". Dan beginnen meteen de verwikkelingen. Ze geven aanleiding tot verwarde en grap pige situaties, waarmee men zich kan amuseren op de genoeglijke wijze van verstrooiing, die de vakantie kenmerkt. Het is allemaal niet bijster origineel, maai de film pretendeert ook geen wonderwerk te zijn. Voor de lachlustigen. (Cinema Palace) Het kasteel, waar het in deze amusante film om gaat, staat op de nominatie om met de antieke inven taris door de schuldeisers van de over leden kasteelheer verkocht te worden. Maar als de deurwaarder al bezig is mei de voorbereiding van de veiling, arriveert een jongmens met een door hem gecon strueerde helikopter, die het imposante bouwwerk voor een paar dagen huurt, om er een schatrijke Amerikaan te ontvangen, die zijn uitvinding misschien zal financie ren. Een charmant dienstmeisje moet zo lang zowel als slot vrouwe en verloofde fungeren. Maar hef loopt allëmaal hee! anders dan de jeugdige technicus heeft ge hoopt. De schatrijke Amerikaan blijkt zich hoegenaamd niet voor de helikopter te in teresseren en het dienstmeisje ontpopt zich als eigenaresse van het kasteel. Bovendien ontstaan er allerlei romantische verwikke lingen en verschijnt opnieuw de deurwaar der ten tonele. Maar op het laatste nipper tje komt de oplossing, die iedereen tevre den stelt, ook de toeschouwer, die zich een uur lang amuseert met deze financiële er. amoureuze perikelen van Karl Heinz Böhm en Erika Remberg en die bovendien de schoonheid van Tirol van een helikoopter uit kan bewonderen. De atletiekkampioenschappen, het vlieg- feest op Soesterberg en het bezoek van de „Tupolev" boden de cameralieden van Polygoon ditmaal de gelegenheid fraaie momenten van menselijke en machinale snelheid vast te leggen. De verkiezingen in Suriname geven ons het gezicht op een stukje verre folklore. De Spiegel van Nederland geeft onder meer flitsen van het NAVO-vliegfeest op Soesterberg en - wat uitvoeriger - van de honkbalwedstrijden om het Europese kampioenschap in Amsterdam. Advertentie „DE SLEUTELSPECIALIST** LANGE VEERS TRA AT 10 - TEL 11493 Drie mannequins op de uitkijktoren van Zandv'oort. Israelavond. Maandag wordt in ge bouw „Bethel" aan de Voorhelmstraat te Haarlem een bijeenkomst gehouden, gewijd aan Israel. Spreker is dr. A. U. Michelson, voormalig Joods advocaat in Duitsland. De laatste dertig jaar is hij prediker van het evangelie in Amerika, waar hij de leider is van een door hem opgericht zendings werk onder het Joodse volk. In alle we relddelen zijn medewerkers van dit werk cn in Amsterdam en Rotterdam zijn zende lingen werkzaam. Avondstilte. In de vakantietijd van woensdag 16 juli tot en met 27 augustus zullen op woensdagavonden van acht uur af in de Grote Kerk te Haarlem „avond stilten" gehouden worden onder leiding van de Bavocommissie in het bijzonder kerkewerk der Hervormde gemeentè te Haarlem. Woensdagavond zal dr. G. Snij ders het woord voeren, Tine van Raalte (sopraan) zingen en Hendrik Lasschuit op het orgel spelen. Botsing. Op het kruispunt Zaanen- laan en Middenweg in Haarlem-Noord heeft zich een aanrijding voorgedaan tus sen een bestelauto en een personenauto, doordat de bestuurder van de bestelwa gen geen voorrang verleende. Er ontstond alleen materiële schade. Advertentie van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Philips-reparateur KRUISSTRAAT 38 - HAARLEM Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau jhr. mr. C. C. van Valkenburg, penningmeester van het Koninklijk Nederlands Genoot schap voor Geslacht- en Wapenkunde te 's Gravenhage, wonende te Bloemendaal. De onderscheiding is jhr. Van Valkenburg vanmiddag in het Prinsenhof te Delft uit gereikt door de chef van de afdeling Oud heidkunde en Natuurbescherming van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. F. J. Th. Rohling. I-Iot was een pracht idee van Bettina Couture te Zandvoort om een badkleding- show in de Uitkijktoren te geven. Met het gezicht op de zee en de wriemelende men senmassa daar op het strand kwamen we al meteen in een zonnige vakantiestem ming, die nodig is om alle nouveautés op badkledinggebied te kunnen appreciëren, hoewel het moeilijk is om alles even en thousiast toe te juichen. Er waren badpak ken uit Amerika, Italië, Israel, Duiteland, Frankrijk en Nederland, goedkoop, duur en héél duur. dit laatste vooral voor die genen die prijs stellen op een perfecte pas vorm en mooie kwaliteit. Vooral de las- tex badpakken weten eventuele schoon heidsfoutjes op een mooie manier te ca moufleren. We' zien ze in allerlei uitvoerin gen, strak van lijn en effen, met als eni ge garnering een gekleurde bies of een corsage in dezelfde tint, of in een fan tasie-dessin zoals wit met nopjes en zelfs grijs met aardbeien bedrukt en van boven en onder met rood raffia afgezet. Wel erg opvallend en gewaagd! De badpakken uit Israel vielen op door hun aardige verwerking en orginele de tails: een framboise lastex met van vo ren een rond vallend geplisseerd rokje en een ander met ingenieus verwerkte plooi tjes, die de indruk wekten een rokje te vor men. Veel van de strandkleding werd ge completeerd met een -kt jasje, soms van hetzelfde materiaal als het, in dit geval katoenen badpakje, of van een mooier materiaal, waardoor het ook als luchtig sportjasje gedragen kon worden. De ensembles bestaande uit doorknoop- rok, broekje, plastron en eventueel een wijdvallend jasje bieden een ruime moge lijkheid tot variëren. We zagen ze in fris se kleurencombinaties en fleurige aparte dessins. Ook in shorts en driekwart pantalons waren mooie modellen te vinden, vooral in de streepdessins. Zo'n aardige geel-wit gestreepte short zal een jeugdig en slank meisje veel plezier geven. Speciaal voor haar dienen ook de bonte katoenen bad pakjes gereserveerd te blijven. De collectie werd in een vlot tempo en met alle eenvoud gebracht door tien leer lingen van de mannequinschool „Gerlin- de" die thans 5 weken bezig zijn om het moeilijke vak van mannequin onder de knie (en andere ledematen) te krijgen. Katij

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5