SÉI jjjlfg. ifik SS Scopusberg bij nog altijd een Jeruzalem is gevarenzone Nieuw issnS) n.v. Sectiebestuur betaald voetbal ontwierp promotie degradatieregeling Eminent vluchteling wordt in Beieren niet geaccepteerd Binnen twee jaar achttien clubs per afdeling in eerste divisie 480 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED Explosief geschil over oud akkoord met wijlen koning Abdoellah 3 extra zware stukken Badzeep 85 mot ex MAANDAG 14 JULI 1958 H.AARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Joy-rider in arrest na aanrijding Onderzoek naar verdwenen documenten van Goldfine Sinds 1 'januari LOOP HAAKS OM KRUISPUNTEN HEEN Noord-Korea eist terug trekking der UNO-troepen Nazi's hoopten in 1945 op samenspel met Russen Scheepvaart Vteeshouwerij Ziflstraat 60 YACANTIEWERK JONGELUI 1. een ijverige jongeman 2. twee polisopmakers, m. of vr. actieve colporteur-besteller HAARLEM Chemisch reinigen van meubelen, tapijten, gordijnen, dekens etc. Met het verven van bovenstaande artikelen heb ben wij pracht resultaten. Snel, goed en niet duur. Osborn Campagne ADVERTEERT IN DIT BLAD en nog veel meer in de seizoen-opruiming bij Het sectiebestuur betaald voetbal van de K.N.V.B. heeft het volgende besluit ge nomen: De eerste divisie zal in twee jaar worden aangevuld tot 18 elftallen per afdeling, met dien verstande dat per jaar tenminste twee elftallen uit de tweede divisie zullen promoveren totdat het gewenste aantal van 18 elftallen is verkregen. De 2e divisie wordt geleidelijk (in twee jaar) terugge bracht tot één afdeling van 18 elftallen. In verband hiermede is de volgende pro motie- en degradatieregeling ontworpen Seizoen 19581959: De nummers laatst en voorlaatst van de eredivisie degraderen naar de 1ste divisie De nummers één van de 1ste divisie A en B promoveren naar de eredivisie. De nummers laatst van de 1ste divisie A en B degraderen naar de 2de divisie. De nummers één en twee van de 2de divisie A en B promoveren automatisch naar de 1ste divisie. De nummers laatst en voorlaatst van de 2de divisie A en B komen in aanmerking voor teruggang naar het amateurvoetbal, met dien verstande dat zij met de nummers laatst en voorlaatst van het seizoen 1959 1960 op een nader door het sectiebestuur voor de aanvang van de competitie 1959 '60 vast te stellen wijze een gehele of halve competitie zullen spelen om het aantal plaatsen dat aan het eind van het seizoen 195960 nodig is om te komen tot één afdeling van 18 elftallen voor de 2de divi sie, daarbij rekening houdende met de elf tallen die krachtens de thans geldende bepalingen overkomen van het amateur voetbal. Seizoen 19591960 De nummers laatst en voorlaatst van de eredivisie degraderen naar de 1ste divisie. De nummers één van de 1ste divisie A en B promoveren naar de eredivisie. De nummers laatst van de 1ste divisie A en B degraderen automatisch naar de 2de divisie. De nummers één, twee en drie van de 2de divisie A en B promoveren automa tisch naar de le divisie. De nummers laatst en voorlaatst van de 2de divisie komen in aanmerking voor te ruggang naar het amateurvoetbal met dien verstande, dat zij met de nummers laatst Op de hoek van de Akerendamlaan en de Vondellaan in Beverwijk is zondagmiddag een aanrijding gebeurd tussen de perso nenauto van de heer J. V., die vermoede lijk geen voorrang verleende en de auto van de heer H. de K. uit Amsterdam. Laatstgenoemde auto werd zwaar bescha digd en moest worden weggesleept- De bestuurder had enkele lichte wonden op gelopen. Een arts, die hem hulp zou ver lenen parkeerde zijn auto langs de kant van de weg. Deze auto werd aangereden door een autobus. De bestuurder van de bus, de Beverwijker J. C. werd verdacht van joy-riding ingesloten. WAT WEETIJ VAN DE AARDE Degrootsteoceaan is de Stille Oceaan die ca. 18x groter is dan Het warmste zeewa ter heeft de Perzisch? Golf met een gem.tem- perahjurvan 32°C. De grootste staat is de Sovjet-Unie met cali 6 %v.h. landoppervlak der aarde De kleinste staat is Vaticaanstad meteen oppervlakte van ca Uha Het hoogstgelegen (and Is de Zuidpool meteen gemiddelde hoogte van2200m. Het laagst gelegen lanc is een gebied rond de Dode Zee in Israel met 39£m onder de zeespie- plaatsing heeft de Ama- zone-riv. met gemidd. 120.000m3persec. Het eenzaamste eiland isTnstandaCunha dat opca3500km.vanhet fthftgjzy* vaste- WASHINGTON (UPI) Een federale „grand jury" zal deze week misschien worden belast met de behandeling van de verdwijning van documenten uit de hotel kamer van Goldfine's secretaresse in Washington. Deze documenten hebben be trekking op de „zaak-Adams". De officier van justitie te Washington, Oliver Gash, vertelde aan United Press, dat hij na voltooiing van het vooronder zoek definitief zal besluiten of de zaak voor een grand jury zal worden gebracht. Hij zei dat er meer verdachten zijn dan één. Vier mensen die zich in het hotel be vonden toen de diefstal werd ontdekt, is gevraagd zich te onderwerpen aan een on derzoek met een leugen-detector. Twee le den van het gevolg van Goldfine, de pers chef Jack Lotto en de secretaresse miss Paperman, hebben toegestemd in dit on derzoek. De assistent van de kroniekschrij ver Drew Pearson, Jack Anderson, en ba ron Shacklette, de ontslagen onderzoeker van de subcommissie die de zaak-Gold- fine behandelt, niet. en voorlaatst van het seizoen 1958/'59 een gehele of halve promotiecompetitie spelen om het benodigde aantal plaatsen in de 2de divisie op de wijze als aangegeven in de promotieregeling voor het seizoen 1958/'59. Indien een of meer clubs die in verband met de promotie- en degradatie regeling voor het seizoen 1958/'59 in aan merking komen voor teruggang naar het amateurvoetbal, in het seizoen 1959/'60 een plaats bezetten die recht geeft op promotie, zullen deze verenigingen niet behoeven deel te nemen aan de competitie voor het behoud van hun plaats in de 2de divisie. Als gevolg van de fusie tussen enkele verenigingen en de eventuele overgang van amateur naar betaald voetbal zal de competitie van het betaald voetbal er voor het seizoen 1958/'59 vermoedelijk als volgt uitzien: 1 afdeling eredivisie met 16 elftallen. 2 afdelingen eerste divisie met ieder 15 elftallen. 2 afdelingen tweede divisie met- respectie velijk 15 en 14 elftallen. In de afgelopen week zijn in Haarlem drieentwintig verkeersongelukken ge beurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt. Daardoor is het aantal verkeersonge vallen dat in de periode van 1 januari tot heden in het Haarlemse verkeers gebied gebeurde, gestegen tot vierhon derdtachtig. Bovendien waren er negen dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveüigheia een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door gro te voorzichtigheid en verantwoordelijk weggebruik (Van onze correspondente in Jervzalem) WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE „De toestand is zeer ernstig", verze kerde ons de woordvoerder van de UNO in Israel, toen wij hem voorzien van ex tra pasjes in zijn hoofdkwartier bezoch ten. Van dit op een berg in de neutrale zone gelegen witte gebouw af keken wij tot diep in Jordaans en Israëlisch gebied. Wij stonden daar enkele dagen, nadat de voorzitter der wapenstilstandscommissie voor het Nabije Oosten, kolonel Flint, en vier Israëlische politiemannen, in een vuurgevecht op de Scopusberg waren ge dood. Het uitzicht is er beklemmend mooi. Be klemmend, omdat men zich realiseert hoe onnatuurlijk die stilte aandoet. De in pas torale rust gehulde Arabische en Joodse dorpjes, de vele kerken en hoge moskeeën en heel het indrukwekkende Bijbelse land schap, schenen toen in een geladen stilte op de hervatting van een in dit gebied steeds weer weerkerende strijd te wach ten. Sedert ons gesprek is de spanning om de Scopusberg niet minder ernstig geworden. Door de jongste gebeurtenissen in Liba non zijn de in dit geschil betrokken par tijen Jordanië en Israel, wel iets minder fel in hun reacties, maar de koppigheid aan weerskanten van de grens houdt aan. Bekend is dat de secretaris der UNO, Dag Hammarskjoeld, naar Amman cn Jeruza lem moest komen, omdat zijn vertegen woordiger Cordier voordien geen stap in zijn besprekingen met beide partijen was vooruit gekomen. Ook Hammarskjoeld schijnt weinig bereikt te hebben. In Israel wacht men af, of de regering in Libanon zich tegen de opstandelingen kan handhaven. Een overwinning der uit Syrië afkomstige en in Egypte getrainde opstandelingen, betekent een onmiddellijk gevaar voor alle landen, die niet bij het Egyptisch-Syrische blok zijn aangesloten. Jordanië heeft gebrek aan petroleum en benzine sinds zijn tankschepen de haven van Beiroet niet kunnen verlaten. Zijn territoriale veiligheid staat op het spel, wanneer de stootkracht van zijn tegen standers zich na Libanon tegen koning Hoessein zal richten. De strijd in en om Libanon is een machtsstrijd tussen de twee Arabische kampen. Israels vertegenwoordigers trachten de westerse landen ervan te overtuigen, dat iedere spanning in het Na bije Oosten deze onderlinge rivaliteit als uitgangspunt en oorzaak heeft. De aggres- siviteit der Arabische landen tegenover Israel is volgens de Israëlische regering vaak de enige bindende factor tussen de onderling verdeelde Arabische landen. Vaak echter is zij ook een uiting van hun wens als voorvechter van het Arabische nationalisme beschouwd te worden. Sfeer veranderd In dit licht zien de Israëliërs de, volgens hen, door Jordanië uitgelokte incidenten rondom de Scopusberg. Men neemt het hier de leden van de wapenstilstandscom missie kwalijk, dat zij onderhandelen over technische aangelegenheden en geschil punten. Deze zijn volgens de Israëlische zienswijze niet de oorzaak, maar het pro- dukt van Jordanië's weigering het wapen stilstandsverdrag van 1949 tussen Jorda nië en Israel na te leven. In dit, op het eiland Rhodes getekende verdrag, werd vastgelegd, dat de Israë liërs gebruik mogen maken van de op de Scopusberg gelegen Hebreeuwse univer siteit en het universitaire ziekenhuis. Bo vendien werd vrije toegang gegarandeerd naar de voor de joden heilige plaatsen, zoals de Olijfberg en de Klaagmuur. Toen tertijd werden de besprekingen tussen ko ning Abdoellah en de Israëlische verte genwoordigers in een sfeer van wederzijds respect en begrip gevoerd. Beide partijen beschouwden deze op lang niet alle pun ten ideale overeenkomst, als de eerste stap naar een vredesverdrag. Twintig juli 1951 werd koning Abdoellah op de drempel van de Omar-moskee door Arabische nationa listen vermoord. Sindsdien heeft geen Ara bische heerser ooit meer over een afzon derlijke vrede met Israel durven spreken. Tien jaar lang heeft de UNO getracht PANMOENJON (UPI) Tijdens een bijeenkomst van de Koreaanse wapenstil standscommissie heeft de Noordkoreaanse afgevaardigde generaal-majoor Kang Sang Ho terugtrekking geëist van alle troepen van de UNO en van alle atoom- en raket wapens uit Zuid-Korea. De UNO-afgevaardigde, generaal-ma joor Albert T. Wilson, antwoordde daarop, dat nieuwe wapens naar Zuid-Korea ge bracht zijn om het militaire machtseven wicht te herstellen, dat door de commu nisten verstoord was. gewapende conflicten te vermijden en de status quo te handhaven. Tien jaar lang bleef de Israëlische regering op haar rech ten wijzen. Zij ging akkoord met de rege ling, dat twee maal per maand een dooi de UNO geïnspecteerd konvooi met 120 politiemannen voor de bewaking der ge bouwen langs Jordaans grondgebied naar de Scopusberg zou reizen. Wie de Scopus berg beheerst, beheerst het oude, in Jor danië gelegen Jeruzalem. Zolang er geen vredesuitzichten zijn, blijft het voor ko ning Hoessein gevaarlijk de wapenstil standsovereenkomst met Israel na te ko men. De Israëliërs komen nu met onver zoenlijke hardnekkigheid op deze overeen komst terug. Bevolkingsaanwas Binnen de Israëlische enclave op de Sco pusberg ligt een Arabisch dorpje, waar het inwonertal de 150 volgens door beide partijen getekende overeenkomst niet mag overschrijden. Vanuit dit, inmiddels in zielen vertienvoudigde dorpje, werden de kogels op kolonel Flint en de Israëlische politie-agenten afgevuurd. „Het is moei lijk na te gaan, in hoeverre deze bevol kingsaanwas uit burgers of getrainde mi litairen bestaat", gaf de woordvoerder der UNO in Jeruzalem ons toe. Eén der zeven wegen van dit dorp naar oud-Jeru- zalem leidt langs het universitaire zieken huis. Uit veiligheidsoverwegingen besloot de Israëlische regering deze weg niet de gehele dag voor de dorpelingen open te stellen. Zij weigert aan de pressie van Jordanië en de UNO betreffende de open stelling van deze weg, toe te geven. De demarcatielijn van de Israëlische en clave op de Scopusberg is tevens een der blijvende en gevaarlijke twistpunten. Is rael tracht bij de westerse mogendheden begrip te vinden voor zijn argument, dat de gespannen internationale politieke toe stand de achtergrond vormt voor het con flict om de Scopusberg. „Voor het verkrijgen van twee meter be twiste grond is men in het Nabije Oosten in staat een oorlog te ontketenen", gaf een hoge officier van de UNO als ant woord op onze vraag, waarom de toestand ernstig bleef. Inderdaad blijven emotio nele argumenten in dit gebied nooit uit- blusbare vonken, die gemakkelijk een oorlog kunnen doen ontvlammen. De hou ding van Jordanië en Israel is die van afwachtende terughoudendheid en koppige hardnekkigheid. De nog onbesliste strijd in Libanon maant tot voorzichtigheid. Zo lang echter een vredesverdrag tussen Jor danië en Israel uitblijft, zal het gevaar van een gewapend conflict over de Sco pusberg blijven bestaan. (Van onze correspondent in Bonn) In augustus 1957 baarde de vlucht naar West-Berlijn van de Oostduitse professor Kantorowicz, voormalig directeur van het germanistische instituut van de Oostber- lijnse Humboldt-universiteit, zowel in het Oosten als in het Westen veel opzien. De Oostduitse communistische leiders noem den Kantorowicz direct een verrader Tenslotte was hij niet de eerste de beste., maar toen de professor in Beieren vroeg om een officiële vluchtelingenkaart, werd hem dit geweigerd, omdat hij in Oost- Duitsland niet ip gevaar had verkeerd, omdat hij een voormalige communist was en „alles aan zichzelf te wijten had". Het geval-Kantorowicz heeft in West- Duitsland veel stof doen opwaaien. De thans 58-jarige schrijver was reeds in 1931 lid van de Duitse communistische partij. In 1933 vluchtte hij voor de nazi's naar Frankrijk, vervolgens vocht hii in Spanje tegen Franco, kwam in 1940 in een Frans concentratiekamp terecht, vluchtte daar uit naar Amerika en keerde in 1947 naar Duitsland terug. Hij stichtte in Oost-Ber- lijn het tijdschrift „Ost und West", dat na de stichting van de communistische Oost duitse volksrepubliek verboden werd. Kantorowicz was en is vermoedelijk op zijn manier nog altijd communist. Ver moedelijk een van het type-Nagy, want hij was in 1957 de enige vooraanstaande Oostduitse schrijver, die weigerde een manifest van de vereniging van Oostduit se schrijvers tegen de Hongaarse vrij heidsstrijd te ondertekenen. In augustus 1957 werd Kantorowicz de grond te heet onder de voeten en hij vluchtte. Uiteraard werd zijn vlucht in West-Duitsland uitge buit. Kantorowicz heeft in Oost-Duitsland in de periode 1947-1957 geen officiële par tijfunctie bekleed. Hij kreeg geen orden, eretitels of gelegenheid in commissies zit ting te nemen. Van hem staat vast dat hij al die jaren een soort passieve tegenstand tegen het regime in de Oostzone heeft ge leverd. Hij heeft ongetwijfeld op het lijst je gestaan van Oostduitsers, die door de communistische politie opgepakt moesten worden. Na zijn vlucht werd hij door de Berlijnse burgemeester Brandt en dooi de Westberlijnse minister voor Eenheids zaken Lemmer met de woorden „harte lijk welkom in de bondsrepubliek" ont vangen De Beierse minister van Sociale Zaken Stain van de partij der vluchtelingen wei gert thans Kantorowicz evenwel een vluch- telingenpas te verstrekken. Men heeft LONDEN (Reuter) Kort voor de in eenstorting van Duitsland in 1945 heeft een aantal hoge Duitse officieren samen met fabrikanten op een conferentie in de Harz de Duitse strategie bepaald voor de periode tussen de overgave en een derde wereld. Het doel van dit plan is onderwer ping van de gehele wereld door Duitsland in samenwerking met de Sovjet-Unie. Dit heeft wijlen prof. Ernst Heinkel in 1952 verklaard na een overvloedige lunch met de Britse vice-luchtmaarschalk Donald Bennett. In een zojuist gepubliceerd boek, ge titeld „pathfinder", verklaart Bennett,' dat Heinkel na de lunch in een vertrou welijke stemming kwam en hem zei: „De' derde keer zullen we niet verslagen wor den". Heinkel vertelde Bennett van de conferentie in 1945, toen deze hem vroeg' waarom aan het einde van de oorlog zo veel Duitse vliegtuigbouwers liever naar Rusland gingen dan zich door de Ameri kanen of Britten gevangen te laten ne men. Heinkel zei, dat dit een onderdeel was van het plan, dat op de conferentie in de Harz was opgesteld. Volgens dit plan zou Duitsland direct na de oorlog met de geallieerden samen werken, om zo snel mogelijk de schade in het land te herstellen en weer een eigen leger en luchtmacht te kunnen opbouwen. Daarna moest Duitsland onenigheid ver oorzaken tussen Engeland en Amerika, een overheersende positie in Europa ver werven en dan een Pact met de Sovjet- Unie sluiten, dat het grootste industriële en militaire bondgenootschap ter wereld zou worden. Daarom moesten ook aan het eind van de oorlog veel vooraanstaande Duitsers naar de Sovjet-Unie gaan om daar vooraanstaande posities te verwer ven. De Russen zouden dan op den duur moeten doen wat de Duitsers wensten, al dus dit relaas van Heinkel volgens vice- luchtmaarschalk Bennett. Stain direct voor de voeten geworpen dat de laatste jaren talrijke ex-nazi's weer een heel eind hebben kunnen klimmen op de maatschappelijke ladder en dat zij zelfs de politiek hebben kunnen binnen treden. Stains partij, de B.H.E. staat er overigens voor bekend, dat zij in het bij zonder aanhangers heeft onder de oud nazi's. Stain wil Kantorowicz nu voor de deur laten staan. De professor liet bij zijn vlucht naar het Westen zijn hele hebben en-houden achter: zijn fraaie villa, zijn nog fraaiere auto, zijn waardevolle boe ken en manuscripten. Hij had genoeg van het Oostduitse regime. En toen hij voor de radio te West-Berlijn verklaarde, waar om hij er genoeg van had was dat meer dan een slag in het gezicht van de Oost duitse regeerders, het was een complete nederlaag. Kantorowicz werd door de Westduitse regering voortreffelijk ver zorgd. Hij mocht op krachten komen in een vakantieoord en ging tenslotte te München wonen, waar hij werkt aan een boek. Hij hield in de tussentijd nog voor drachten voor de B.B.C. te Londen en voor Westduitse universiteiten. Maar in Beieren dreigen de bureaucratische en po litieke molens hem fijn te malen, ten eer ste omdat Kantorowicz met een vluchte- lingenpas aanspraak mag maken op en kele tienduizenden Marken schadevergoe ding voor geleden ellende door het nazi regime. Ten tweede omdat hij communist was of misschien in zijn hart nog wel op zijn manier is. En ex-communisten wil men klaarblijkelijk in Beieren geen cent geven. In Beieren ziet men kennelijk niet in welk een grote propagandistische waarde de vlucht van een geleerde en schrijver als Kantorowicz heeft in de strijd tegen het communisme. Abbedijk, 13 te Rotterdam. Alderamin: pass. 13 Bindings n. Marseille. Algol. 13 145 m. n.n.o. Kp. Finisterre n. L. Palmas. Alhena, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Allies, 13 te Victoria. Alkmaar, 13 v. Amsterdam n. Curacao. Alpherat, 13 te New York. Ampenan, 12 v. Philadelphia n. New York. Amsteldiep, 13 972 m. z.w. Sabang n. Singapore. Amstedstad, 12 v. Port Louis n. Kaapstad. Andijk, 13 480 m. w.n.w. Flores n. Havana. Angolakust, 12 v. Monrovia n. Takoradi. Annenkerk, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Antonia, 13 te Penang. Appingedijk, 13 et San Jose. Ariadne, 13 te Amsterdam. Arkeldiik, 13 v. Tripoli n. Port Said. Attis, li 100 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Averdijk, 15 te Le Havre. Bali, 13 510 m. n.n.w. Penang n. Singapore. Balong. 13 v. Muskat n. Ummsaid. Banggai. 14 te San Francisco. Batu. 13 te Beyrouth. Bengkalis, 13 v. Bona n. Port Said. Bennekoni, 13 v. Amsterdam n. West-Indië. Beninkust, 13 te Ouessant n. Freetown. Billiton, 13 v. Bombay te Kuwait. Boissevain, 14 te Kobe verwacht v. Nagoya. Borneo. 12 v. Houston n. New Orleans. Boschkerk, 13 v. Aden n. Karachi. Calt. Arnhem, 13 75 m. n.n.o. K.Villano n. Pernis. Caltex Delft, 14 te Botany Bay verwacht. Caltex Pernis. 13 v. Antwerpen n. Perzische Golf. Caltex Rotterdam, 13 60 m. n.o. Bone n. Pernis. Calt. Th eHague, pass. 13 K. Finist. n. Avonmouth. Caltex Utrecht, pass. 13 Aden n. Bahrein. Camerounkust, 11 nog ten anker op River Bonny. Camitia, 13 te Rotterdam. Carrillo, 13 v. Libertador n. Charleston. Cartago, 13 te Rotterdam. Celebes. 13 v. Port Said n. Djeddah. Ceronia, 14 te Bombay. Cinulia. 15 te Melbourne verwacht. Clavella. 14 te Rotterdam. Congokust, 14 te Abidjan. Crania. 13 te Rotterdam. Dalerdijk, 13 v. Los Angeles n. San Francisco. De Eerens, 14 te Ummsaid. Delft, 12 v. Amsterdam n. Bremen. Dinteldijk, pass. 12 Acapulco n. Panama. Drente. 14 te Singapore. Duivendijk, 14 te Rotterdam verwacht v. Londen Eemdijk. 14 te New Orleans verwacht. Elizabeth B, 12 v. Texas City n. Cristobal. Eos, 13 130 m.' w.n.w. Alexandrië n. Alexandrië Elrema. 14 te Larnaca. Farmsum. 13 290 m. o. Kp. Dondra n. Rejeka.. Friesland KRL, 13 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Gabonkust, 14 te Duala. Garoet. 13 v. Mostagenem n. Piraeus. Giessenkerk, 13 te Hamburg. Gooiland, 13 v. Las Palmas n. Amsterdam Graveland. 13 v. Itajai n. Paranagua. Grootekerk, 13 200 m. z.o. Saigon n. Aden. Guineekust. pass. 13 Las Palmas n. Le Havre. Hatlior, 12 v. Rotterdam n. Piraeus. Hector. 13 16 m. n. Alboran n. Ceuta. Heemskerk, 13 te Aden. Helicon. 12 40 m. o. Kp. Halteras n. Philadelphia Hei-mes, 13 op Wcser n. Bremen. Hestia, 13 te Amsterdam. Hilversum, 13 te Tripoli. Holendrecht, 14 te Rotterdam. Ilos, 14 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Ivoorkust, 12 te Rotterdam. Jacob Verolme, 14 v. Cristobal n. Baltimore. Japara KRL, 12 te Bangkok. Jason, 11 v. Amsterdam n. Breinen. Java. 13 400 m. o.z.o. Minicoy n. Djibouti. Jos. Frering, 13 55 m. n.n.o. L. Palm. n. Monrovia. Jupiter. 11 v. Lissabon n. Amsterdam. Kaap Hoorn, 13 te Pt. de Bouc. Kabylia, 13 v. Pta. Cardon n. Curagao. Kalvdon, 13 v..Buenos Aires n. Bahia. Karachi, 13 v. Houston n. New Orleans. Karsik, 13 200 m. w. Sabang n. Mombassa. Katel.vsia, pass. 13 Bonaire n. Buenos Aires. Kelletia. 15 te Mena Al Ahmadi. Kenia, 13 440 m. z.w. Santos n. Curagao. Kieldrecht, 13 te Colombo. Kinderdijk, 14 te New York. Koningswaard, 12 v. Thnmcshaven n. Amsterdam Korcnia. 13 te Ornskoldsvik. Kosicia, 13 450 m. n.o. Antiqua n. Curagao. Kota Gede, 12 te Port Said. Krebsia, pass. 13 Beachyhead n. Hamburg. Kreeft, 13 te Rotterdam. Laarderkerk. 12 te Antwerpen. Larenberg, 12 v. Rotterdam n. Swansea. Lekkerkerk, 13 260 m. o.n.o. Aden n. Suez. Leopoldskerk, 13 te Hamburg verwacht. Leuvekerk, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Lieve Vrouwekcrk, 13 135 m. z.z.w. Ras Al Hadj naar Muscat. Loenerkerk, 13 v. Basrah n. Abadan. Maasland, 14 rede Ilheos. Macoma, 13 130 m. z.o. Melbourne n. Kaapstad. Malea. 13 100 m. w.n.w. Manilla v. Niigata. Mariekerk, 12 v. Amsterdam n. Oost-Afrika. Maron, 14 te Georgetown. Matina, 14 te Colombo verwacht. Meerkerk, pass. 13 Port Sudan n. Aden. Mentor. 14 te Jacksonville. Merwede. 13 te Amsterdam. Merwelloyd, 13 v. Cristobal n. New Orleans. Mississippilloyd, 15 te Aden. Modjokerto, 13 t.a. Suez. Molenkerk, 13 v. Lorenco Marques n. Durban, Montferland, 12 te Buenos Aires. Moordrecht, 13 162 m. n.w. Fremantle n. Kwinam Munttoren, pass. 14 Kp. St. Vincent n. Turku. Naess Tiger, 13 te Teneriffe. Nieuw Holland, 14 v. Melbourne n. Sydney, Noordzee, 14 te New York. Oberon, 13 te Wilmington. Oidekerk, 13 te Bremen v. Rotterdam. Ondina. 13 520 m. n.o. Singapore n. Singapore. Oranje, 13 te Southampton. Oranjefontein, 14 te Kaapstad. Orestes, 14 te Barranquila v. Cartagena. Osiris, 13 te Antwerpen v. Trujillo. Ossendrecht, 13 700 m. w. Landsend n. Antw, Ovula, 14 te Singapore. Ouwerkerk, 13 190 m. z. Kp. Guardafui n. Ade-, Fendrecht, 13 240 m. n.n.w. Seychellen n. Accn Peperkust, 13 50 m. z.w. Freetown n. Freetown. Perna, 14 te Pladju. Pietcr S, 13 te Rotterdam. Polydorus, 14 v. Singapore n. Brisbane. Poseidon, 13 1290 m. z.z.w. Azoren n. Amsterdam Prins Alexander, 14 te Houston v. Maracaibo. Prins Johan Willem Friso. 13 te Cartagena venv, Prins Willem II. 12 te Monttreal. Pr Willem V, 13 535 m. w.n.w. Landsend n. Quebac. Prins Willem George Fredcrik, 14 te Chicago. Prins Willem van Oranje, 13 te Rotterdam. Pygmalion, 13 v. Antwerpen n. Amsterdam. Radja, 13 12 m. o.z.o. Startpoint n. Cardiff. Rempang, 12 v. Durban n. Lorenco Morques. Ridderkerk. 14 te Chittagong. Riouw, 14 v. Aden n. Suez. Rita, 13 te Penang. Roggeveen. 13 v. Melbourne n. Durban. Rondo. 12 v. New York n. Cristobal. Saloum, 13 65 m. z.z.w. Ushant n. Rouen. Sarpedon. 14 te Miragoane. Scherpend recht, pass. 12 Ouessant n. Brunsbtittel Schie, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Schouten. 13 v. Singapore n. Hongkong. Sibajak, 13 v. Surabapa n. Priok. Sloterdijk, pass. 13 Startpoint n. New York. Soestdijk, 13 te Philadelphia verwacht. Stad Alkmaar, 13 te Lulea. Stad Haarlem. 13 v. Baltimore n. Rotterdam, Stad Leiden, 13 450 m. n.w. Azoren n. Engeland. Stad Schiedam. 15 te Savona. Stad Utrecht, 13 190 m. w. Kp. St. Vine. n. Itallè Stad Vlaardingen, 13 7 m. n.n.o. Stadtlandet naar Amsterdam. Stanvac Lirik, 13 v. Surabaja n. Sungeigerong. Stanvac Talangakar, 14 te Buatan. Statendam. 14 te Queensferry. Statue of Liberty. 13 37 m. o.z.o. Cape Blank n Philadelphia. Stentor, 13 te Hamburg. Straat Cook, 15 te Adelaide verwacht. Straat Johore, 13 te Sydney verwacht. Straat Malakka. 14 te Singapore. Straat Soenda. 13 140 m. z.w. zuidp. Madagascar v. Durban n. Penang. Tabian, 13 v. Port Said n. Napels. Tamo, pass. 15 Fernn. de Noronha n. Rio de Jan. Tankhaven III, 14 te Tandjong Uban verwacht Tawali, 13 v. Hamburg n. Bremen. Tegelberg. 14 v. Montevideo te Buenos Aires. Themis, 12 v. Willemstad n. Maragaibo. Tiberius, 12 te San Juan. Tibia, 13 v. A.badan n. Bahrein. 1 jitjalengka, 15 tc Mauritius. Van Neck, 13 165 m. iv. Thursday ïsl. n. Auckland, Van Spilbergen. 12 v. Rotterdam n. Mombasa. Vasum, 13 110 m. n.n.o. Pt. Sudan n. Montreal. W. Alt. Jones, 13 430 m. n.w. K'stad n. Ph.delphil Waterland. 13 20 m. w. Casquets n. Las Palmas. Willem Ruys. 14 te Bergen v. Rotterdam-. Willemstad, 13 v. Port of Spain n. Paramaribo, Witmarsum, 12 te Brownsville. Wonosari. 14 te Bangkok. Wonosobo, 13 te Manilla. Zaankerk, 13 v. Port Said n. Djibouti. Zuiderkerk. 14 te Antwerpen. Zuiderzee, 13 dw. Sunk n. Esbjerg. KLEINE VAARÏ Atlas. 11 te Bilbao n. Santander. Bab T, 11 v. Walkom n. Amsterdam. Bloemgracht, 11 op Thames v. Londen n. IJmuid. F'.lsa, 11 Kiel gepass. n. Karskaer. Ilias, 11 40 m. z. Kp. Palos n. Rotterdam. Joost, 10 v. IJmuiden n. Karskaer. Julia Mary. 12 15 m. n. Kp. Roca n. Oporto. Kaap Falga. 11 te IJmuiden v. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 10 Kiel gepass. n. Karskaer. Liinbaansgracht. 13 te Wasbay n. Boston. Marianne, pass. 13 JE 5 v. Halmstad n. Antwerp. Midas, 11 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Nero, 12 te Amsterdam n. Rotterdam. Phidias, 11 te Bremen n. Hamburg. Plato, 12 v. Aarhus n. Amsterdam. Strabo, 11 te Amsterdam n. Rotterdam. haletas, 11 v. Rotterdam n. Palermo. Tilly, 11 te Alholmen v. Ostrand. Twee Gebroeders, 13 30 m. o. Algiers n. Piraeus. SLEEPVAARI Barentsz Zee, 11 160 m. z.w. Lissabon n. Burutu, Blankenburgh, 11 v. Maassluis n. Barry. Clyde, 9 te Barry. Gele Zee, 14 230 m. z. Bombay n. Bombay. Hudson, 11 50 m. n.w. K. S. Antonio n. Maracaibo. Loire, 11 te Den Helder. Maas, 14 v. Schiedam weer te Rotterdam. Noordzee, 11 te Rotterdam. Oostzee. 11 90 m. n.o. Algiers n. Ravenna. Tasmanzee, 14 te Maassluis. Witte Zee, 14 160 m. o.n.o. Madeira n. Burutu. Zeeland, 11 te Terneuzen. ,E e 1 t j e s' maakt TOMATENSCHIJVEN. Een heerlijke combinatie van vlees, kruiden en tomaten. Pittig en fris van smaak envlug klaar 8 minuten in de pan en klaar bent u. 38 ct. per stuk. Morgen, ter introductie, 3 voor een gulden. Voor een uitgebreide keus in panklare heerlijk heden gaat men naar 17 jaar) kunnen JONGENS en MEISJES (alleen boven zich nu melden voor vacantiewerk. Gebrs. VAN ZYVERDEN N.V., Weerlaan 9. Hillegom. Op Amsterdamsch Assurantie-Makelaarskantoor GEVRAAGD voor directe indiensttreding (of anders per 1 september 1958) (leeftijd tot 27 jaar) VOOR DE SCHADE-AFDELING (leeftijd tot 35 jaar) VOOR DE BRANDMAKELAARDIJ-AFDELING, goed kunnende typen. Mulo-diploma en assurantiekennis strekken tot aanbeveling. Vacantie kan in nader overleg worden geregeld. Goede vooruitzichten. Brieven met opg. v. leeft., werkkr. onder no. 8565 aan het bureau van dit blad. Voor HAARLEM en HEEMSTEDE zoeken wij een SERIEUZE JONGEMAN in het bezit rijbewijs C en D met uitgesproken verkoop kwaliteiten voor het verkopen en afl. van bekend merk artikel in de levensm-branche. Voor harde werker met bovengen, kwaliteiten aantr. condities. Zonder prima ref. onnodig' te soil. Br. no. 8570 bur. v. d. blad. N.V. DE ZWITSERSCHE zoekt voor haar filiaal BARREVOETESTRAAT 23 een Aanmelden aan bovengenoemd filiaal. HAARLEM (Bl'daal) - Kleverlaan 71 -Tel. 52007 Halen, brengen en verzekering gratis. Schrijf of telefoneer ons en wij komen U gj&rne afle gewenste inlichtingen geven zonder verdere verplichting. OPROEP aan ernstige Kinderen Gods voor een BIDSTOND op dinsdag 15 juli a.s„ 8 uur in de Broederkerk, Parklaan 32 te Haarlem. Mod. 77. Opankette uit soepel leder in di verse modieuze kleu rencombinaties. 35-42... \A&S HJr is een Bata- filiaal vla.ltt)ij

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4