Japanse compromis-resolutie kansloos in Veiligheidsraad OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Rusland tegen uitbreiding van UNO-waarnemerskorps HET WEER «ORRIS before f/ocfé^/ Eisenhowers afgezant Murphy sprak met Libanese oppositie Westelijke erkenning van het nieuwe Irak een strijdvraag Libië heeft niet om troepen gevraagd Foot laat de Cyprioten 48 uur binnenblijven Straaljagers strooien minzame pamfletten Premier: „Syrië zal nu onze olie laten vloeien" Koning Hoessein confereert 73e JAARGANG No 10 DINSDAG 22 JULI 1958 303 e JAARGANG No 163 De „Kollibrie" is te klein voor de luchtmacht Westelijk antwoord aan Kroesjtsjev nog niet gereed Veranderlijk Spoetnik III en haar raket weer te zien Wat wil Dulles? Koeweit en Irak bij Arabische Republiek? Amerika verloor in 5 jaar 19.000 vliegtuigen AVONDSTILTE GR^MAIUKT^ Het woord is aan... Regering van Laos dient haar ontslag in A pplaus voor Tour-ploeg GAAT U VERHUIZEN? Leden van genootschap in Kenia gearresteerd Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 ~jj 1 PI 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. gHHMJBHH I ff É^^F I Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- I I i J f j| f 1 j| f j| C Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Ai J" Ji Ai fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman De Nederlandse helikopter „Kolibrie" met straalmotoren aan de uiteinden der rotorbladen is in zijn huidige uitvoering niet geschikt voor de Nederlandse lucht macht. De luchtmacht heeft vóór en na het vlieg- feest op 5 juli te Soesterberg enige dagen gelegenheid gehad de toen daar aanwe zige „Kolibrie" te beproeven. Een aantal vliegers heeft er mee gevlogen. Zonder uit zondering waren allen enthousiast over de vliegeigenschappen, de wendbaarheid en de betrouwbaarheid van- het Nederlandse produkt. Maar zij waren het er ook over eens dat het toestel voor militaire doel einden, zoals het vervoeren van gewonden of vracht of voor het verrichten van koe riersdiensten niet geschikt is. De actiera dius en het hefvermogen zijn daarvoor te gering. De Nederlandse Helikopter-Industrie, waarvan de fabriek op het vliegveld Zes tienhoven bij Rotterdam staat, heeft de „Kolibrie" echter niet ontworpen als mi litair toestel. Het is voor civiele behoeften gemaakt en voldoet als zodanig ook uit stekend. De luchtmacht zou pas belang stelling krijgen voor de „Kolibrie", als deze twee keer zo groot zou zijn en ook het vliegbereik verdubbeld zou worden. De „Kolibrie" kan één uur in de lucht blijven en in die tijd een afstand van ruim honderd kilometer afleggen. TRIPOLI (AFP) De Libische regering heeft ontkend de Britse regering te hebben verzocht om troepen naar Libië te zenden, aldus is maandag van betrouwbare züde te Tripoli vernomen. In Libië heerste orde en rust en de re gering behoeft geen beroep te doen op strijdkrachten, aldus is het oordeel van de Libische regering. NICOSIA, (Reuter) De gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, heeft maan dagavond met het oog op de voortdurende ongeregeldheden met ingang van dinsdag een uitgaansverbod uitgevaardigd, dat ge durende 48 uur op het gehele eiland van kracht zal zijn. Alleen veiligheidstroepen in uniform zullen zich naar buiten mogen begeven, alsmede houders van speciale passen. Het wegverkeer op het gehele eiland is hierdoor stilgelegd. Gouverneur Foot heeft verklaard dat de maatregelen zijn genomen omdat de op roepen om een einde aan het bloedvergie ten te maken, zijn genegeerd. De afgelopen week is wat geweldda den betreft de ernstigste tot op heden ge weest. Bij elkaar zijn 29 mensen om het le ven gekomen en 23 gewond. Hiermee is het totaal aantal doden in deze maand geste gen tot 59. De laatste slachtoffers in dit weekeinde waren twee Grieken die in de Turkse wijk van Nicosia zijn neergescho ten, een Turkse politieman, die in Kainak- li, een voorstad van Nicosia, is vermoord en twee Turkse politiemannen die gewond werden toen hun auto bij Zylophagou, in het zuidoosten van Cyprus op een mijn reed. (Van onze correspondent in Washington) De opstelling van het antwoord aan Kroesjtsjev vergt meer tijd dan eerst werd verwacht. Het lijkt dat Washington bij nader inzien beducht is geworden voor een al te volmondig ja-woord op het Russische aanzoek. Vandaar dat men maandag niet is toegekomen aan de verzending van een antwoord over de top conferentie en bovendien in de Veiligheidsraad niet meer overging tot een stemming over de Japanse resolutie. Japan had voorgesteld de groep UNO- waarnemers in Libanon zodanig uit te breiden dat daardoor terugtrekking van de Amerikaanse troepen mogelijk zou worden. Het debat hierover toonde aan dat alleen de Russen ertegen zijn, doch dit is genoeg om de resolutie door een veto te torpederen. De Russische oppositie was verwacht. Sobolev insinueerde dat de resolutie de taak van de UNO-waarnemers zo zou uitbreiden, dat zij de Amerikanen zouden kunnen bijstaan in wat hij kenschetste als „vuil werk". Óver het geheel was Sobolevs rede echter vrij gematigd. De regering in Libanon is beducht dat de Japanse resolutie' voor de Amerikaanse mariniers de eerste stap terug kan beteke nen op de loopplank naar de transport schepen. Malik, de Libanese minister van Buitenlandse Zaken, heeft minister Dulles maandagmiddag te Washington bezworen de Verenigde Staten niet voor de Japanse resolutie te laten stemmen. Toen na het debat va de Veiligheidsraad de stemming kon beginnen, verzocht de Libanese bij zitter om verdaging. De Libanees, die slechts gast is, heeft daartoe geen recht, doch de Amerikaan Lodge nam dit ver zoek over en dit had tot gevolg dat het debat tot dinsdagochtend werd verdaagd. Dit uitstel gaf alle partijen nog even tijd de verdere stappen te overwegen. De keus moest worden gemaakt tussen een top conferentie over deze kwestie of een be handeling van de zaak in een speciale UNO-assemblee. Sobolev zei dat het nog niet te laat is de vrede te redden. Hij her haalde Kroesjtsjevs voorstel tot een top conferentie, welke aanbevelingen zou kun nen doen aan de Veiligheidsraad, die deze aanbev lingen vervolgens zou moeten be studeren in overleg met de Arabische landen. In Washington verwachten velen een voorstel aan Kroesjtsjev de bespreking van de situatie in het Nabije Oosten voort te zet'.-n i~ de Veiligheidsraad met Eisen hower, KroesitsieV, Macmillan, De Gaulle enzovoort aan de befaamde hoefijzertafel. Men vergat of verdoezelde daarbij dat zulk een arrangement niet hetzelfde zou zijn als Kroesjtsjevs voorstel: Nehroe zou in de Veiligheidsraad geen stemrecht heb- „Amerikaans leger verlaat Libanon" staat op een van de spandoeken die de ze demonstranten in Peking meedra gen in een massale betoging tegen de landingen van Amerikaanse mariniers in Libanon. De demonstratie, waaraan een half miljoen mensen deelnam was tevens een aanhankelijkheidsbetuiging met de revolutionairen in Irak. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL. 717162- STURKA SHORTS - PANTALONS Verwachting tot morgenavond: Koel weer met enkele buien maar ook opklaringen. Matige tot krachtige wind tussen west en zuidwest. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT; UIT TIEN PAGINA'S. Volgens mededelingen van de Utrechtse Sterrenwacht zal de derde Russische kunstmaan te zien zijn om 2.24 uur in het noordoosten op een hoogte van 40 graden. Zij beweegt zich van noord naar oost. De raket van de kunstmaan is tweemaal te zien, eerst om 1.39 uur in het noordoosten op een hoogte van dertig graden, zich ver plaatsend van noord naar oost, daarna om 3.25 uur in het zuidwesten op een hoogte van 70 graden zich verplaatsend van west naar zuid. Op 24 juli zal de derde Russische kunst maan te zien zijn om 2.57 uur in het noord oosten op een hoogte van 80 graden. Zij beweegt zich van noord naar oost. De raket van de kunstmaan is dan weer tweemaal te zien. Eerst om 1.43 uur in het noord-oosten op een hoogte van 35 graden, zich bewegende van noord naar oost, ver volgens om 3.28 uur in het zuid-westen op een hoogte van 60 graden, zich bewegende van west naar zuid. ben en bovendien is het moeilijk denkbaar dat Kroesjtsjev zou plaatsnemen aan een tafel met Tsjang Kai Tsjek. Indien Kroesjtsjev evenwel naar New York zou worden uitgenodigd voor een topconferen tie, zoals hijzelf heeft voorgesteld, dan, zo zeggen de Russen, kan men verwachten dat hij komt. De vraag die zich maandagavond nog opdrong was, zal Dulles, die zich zolang schrap heeft gezet tegen een onvoorbereide topconferentie, ermee akkoord gaan de Russen zonder voorbehoud uit te nodigen, zij het dan voor een topconferentie met een ietwat beperkte agenda? Terwille van de wereldopinie, alsmede om de Britse oppositiepartij te ontzien, heeft men Kroesjtsjevs voorstel niet abrupt willen afwijzen. Doch het is niets voor Dulles een dergelijk voorstel overhaast te aan vaarden. (Reuter) In Washington verluidt, dat de Verenigde Staten maandagavond nog overleg pleegden met Londen en Parijs over het westelijke antwoord aan Kroesjts jev. James Hagerty, de woordvoerder van president Eisenhower, trok 's avonds een verklaring in waarin hij eerder op de dag had gezegd, dat het ontwerp van het Amerikaanse antwoord reeds aan de NAVO-bondgenoten wos gezonden ter be spreking in de permanente NAVO-raad, die maandagmiddag te Parijs bijeen is ge weest. Die'verklaring was voorbarig ge weest, zei hij. Het Amerikaanse ontwerp zal pas verzonden worden als het overleg met Groot-Brittannië en Frankrijk vol tooid is. Minister Dulles heeft maandag nog met president Eisenhower gesproken en daarna ovorleg gepleegd met de Franse ambassadeur in Washington, Hervé Al phand. Volgens AFP waren de meningen tijdens de besprekingen van Kroesjtsjevs voorstel in de NAVO-raad verdeeld, evenals de vorige week ten aanzien van de Britse en Amerikaanse inmenging in Jordanië en Libanon. Sommige landen wilden op Kroesjtsjevs voorstel ingaan, anderen wil den er bepaalde voorwaarden aan binden en een aantal meende dat een topconferen tie nog wat moet wachten. MOSKOU (AFP) Radio-Moskou uitte maandagavond de klacht dat het Westen vermoedelijk bezig is een negatief ant-o woord op te stellen. De Russische voor stellen sluiten volstrekt niet uit dat de internationale vraagstukken in UNO-ver- band tot oplossing gebracht worden, zo schrijft het Russische regeringsblad „Izvestia" volgens Tass. Het blad verwijt de westelijke mogendheden dat zij het Sovjetvoorstel verwerpen onder het voor wendsel dat deze vraagstukken door de UNO opgelost moeten worden. In feite zoeken de Verenigde Staten en Groot- Brittannië een formule, aan de hand waar van zij de Russische voorstellen kunnen afwijzen zonder zich daarbij te compromit teren voor het forum van de wereld, aldus het blad. WASHINGTON (Reuter) Lincoln White, woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken, heeft verklaard, dat de Verenigde Staten met hun bondgenoten overleg zullen plegen over de kwestie van een vriend schapsverdrag tussen Oost en West, die de Sovjet-Unie de vorige week in nota's aan westelijke landen heeft opgeworpen. Hij voegde hier aan toe, dat de nota slechts oude voorstellen bevat. DAMASCUS (Reuter) In bevoegde kringen te Damascus is dinsdag de ver wachting uitgesproken, dat de Iraakse re publiek en het sjeikdom Koeweit zich bij de verenigde Arabische staten Egypte. Syrië en Jemen zullen aansluiten. De besprekingen tussen president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek, de nieuwe Iraakse machthebbers en prins Ab- doellah Salem el Sabah van Koeweit te Dasmascus werden in de bevoegde kringen in verband gebracht met de bovengenoem de verwachting. Prins Abdoellah Salem el Sabah, wiens onder Brits protectoraat staand vorsten dom de helft van de oliebehoefte in Groot- Brittannië dekt, is erover verheugd, dat er in Irak nieuwe mensen aan de macht zijn, zo zei men. NEW YORK, (AFP) Volgens het Ame rikaanse tijdschrift „Look'' hebben de Ver enigde Staten in de afgelopen vijf jaar negentien maal zoveel vliegtuigen ten gevolge van ongelukken verloren als de UNO in drie jaar tijdens de oorlog in Ko rea. In de laatste vijf jaar gingen negen tienduizend vliegtuigen verloren, of onge veer tien per dag. Ondanks de voorzorgs maatregelen welke het vorige jaar werden genomen, is dit gemiddelde thans nog ruim acht per dag. Ten gevolge van de ongeluk ken werden 6300 personen gedood en bijna 12.000 gewond. (Het merendeel der veron gelukte toestellen behoren tot de Ameri kaanse strijdkrachten. Red.) Advertentie Voor stadgenoot en vreemdeling Spreker: Ds. J. v. d. BERG Organist: Hendrik Lasschuit Cello: Arnold Koning H e g e 1 Als men het over vrijheid heeft, moet men terdege oppassen dat men niet het behoud van zijn privé belangen bedoelt. VIENTIANE (AFP) Prins Soevanna Phoema, premier van Laos, heeft vandaag het ontslag van zijn regering ingediend. Vijfentwintigduizend toeschouwers hebben maandagavond de Nederlands- Luxemburgse wielerploeg uit de Ronde van Frankrijk een grootse ontvangst bereid in het Olympisch stadion in Amsterdam. Op de foto ziet men de ploeg tijdens de ereronde. BEIROET (UPI) Drie Amerikaanse straaljagers hebben maandag meer dan,een miljoen pamfletten boven Libanon uitge worpen. In deze pamfletten wordt de be volking medegedeeld, dat de Amerikaanse troepen er zijn om de onafhankelijkheid van het land te helpen waarborgen. De tekst was in het Ara'bisch gesteld en op de pamfletten was tevens een portret van president Eisenhower afgedrukt. De actie werd met de goedkeuring en samenwer king van de Libanese regering ondernomen. Robert Murphy, de speciale afgezant van president Eisenhower, heeft maandag in Beiroet zijn besprekingen voortgezet. Hij ontving een aantal leiders van de oppositie in Libanon tegen president Sjamoen, onder wie de voormalige minister van Buiten landse Zaken, Henri Pharaon. Murphy was daartoe op bedekte wijze uitgenodigd door het opstandelingenblad „Telegraaf", dat maandagmorgen schreef, dat de oppositie elke ontmoeting met iemand die naar haar standpunt wil luisteren, op prijs stelt, maar dat Murphy daartoe persoonlijk het initia tief zou moeten nemen. Pharaon is een verbitterde tegenstander van president Sjamoen. Hij behoorde tot de onderteke naars van de oproep tot de landelijke staking en heeft sindsdien steeds aan de zijde der rebellen gestaan, hoewel hij of ficieel tegenstander is van het gebruik van geweld en niet, zoals de andere opstande lingen-leiders, militaire eenheden tot zijn beschikking heeft. Kort voor zijn ontmoeting met Murphy ontplofte een kleine bom op nog geen 75 meter van de Amerikaanse ambassade. WASHINGTON (UPI) Het Ameri kaanse departement van Defensie heeft een verklaring uitgegeven, waarin wordt ge zegd, dat geen omstandigheden kunnen worden voorzien, waarbij in de Libanon gebruik zal moeten worden gemaakt van kernwapens. De verklaring werd uitge geven nadat was gemeld, dat de Ameri kaanse strijdkrachten in het Nabije Oosten over atomaire vuurkracht beschikken. BEIROET (UPI) Onder de Ameri kaanse mariniers in Libanon is maandag het eerste bloéd gevloeid. Volgens een woordvoerder van het korps heeft een der mariniers twee vingers en een duim ver loren en verwondingen aan het gelaat op gelopen, toen hij aan het koken was. For nuis en pan waren uit elkaar gesprongen, vermoedelijk doordat er patronen in de pan geworpen waren. Volgens onbevestigde be richten is voorts een marinier door „eigen vuur" omgekomen toen hij naar de stellin gen bij het vliegveld terugkeerde. HAMBURG (UPI) De patriarch van de Libanese maronieten, Paul Meoesji, heeft tegenover een verslaggever van het West- duitse blad „Der Spiegel" verklaard dat „de Arabische christenen dermate gering in aantal zijn, dat zij zich niet de luxe kunnen veroorloven president Nasser, het internationale communisme, de Sovjet- Unie of iets anders de oorlog te verklaren". Hij zei dit naar aanleiding van berichten, als zou de christenbevolking van de Liba non ongeveer 52 percent van het totaal een „religieuze oorlog" willen ontkete nen. Meoesji zeide, dat de consequenties van een dergelijke oorlog met name voor de tweeëneenhalf miljoen christenen in Egypte niet te overzien zouden zijn. De maronietenkei-k heeft slechts aanhan gers in Libanon of gebieden waar Libane- zen woonachtig zijn. Krachtens een ver drag van 1943 moet de president van Liba non maroniet zijn. Sjamoen is een maroniet doch de patriarch verklaarde „weinig ver trouwen te hebben in zijn geloof". Meoesji stelt Sjamoen bovendien ver antwoordelijk voor het uitlokken van de burgeroorlog in Libanon. Ten aanzien van de Amerikaanse interventie merkte hij op: „De Amerikanen moeten tenslotte begrij pen, dat elke Libanese regering de Ameri kaanse belangen wil en moet verdedigen, omdat dat in het belang van Libanon is. Echter, de Amerikanen konden hun belan gen in Libanon beter doen verdedigen dan door de thans nog aan de macht zijnde, reeds bankroete regering". CAïRO (Reuter-AFP). - Het Egyptische persbureau voor het Nabije Oosten meldt uit Bagdad, dat de Iraakse legerleiding maandagavond de legerpatrouilles uit de straten van Bagdad heeft teruggetroken. Het leven in de stad is weer normaal, aldus dit bericht. Het Iraakse kabinet is vrijwel zonder onderbreking in vergadering bijeen. De autoriteiten ondervragen de politieke en militaire gevangenen, ter voorbereiding van processen. De oud-minister van Bui tenlandse Zaken Fadel el Djanali zal het eerst terechtstaan, beschuldigd van „ver duistering van staatsgelden en transacties met buitenlandse zakenlieden ten nadele van het Iraakse volk". Djanali is ook de oud-gedelegeerde van Irak bij de UNO, van wie de Amerikaanse gedelegeerde, Cabot Lodge, dinsdag in de Veiligheidsraad mededeelde, dat hij door het volk was ver moord. De chef van de Jordaanse luchtmacht, generaal Osman, wordt in Bagdad vastge houden. Hij arriveerde daar aan de voor avond van de staatsgreep. Radio-Bagdad meldde maandag, dat de particuliere secretaris van de Jordaanse ambassadeur, El Sjawi, politiek asiel heeft gevraagd. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken deelde maandag in Washington mede, dat hij niets wist van Amerikaanse plannen om de nieuwe Iraakse regering te erkennen. Het feit, dat de Amerikaanse ambassade be sprekingen met de nieuwe autoriteiten voert over bescherming van de Ameri kaanse onderdanen en eigendommen in Irak betekent nog geen erkenning de facto van het régime, 2ei hij. Een aantal Ameri kaanse burgers is maandag per vliegtuig uit Irak in Rome aangekomen. "De nieuwe Iraakse premier, Abdel Kerim Kassem, heeft maandag in een gesprek met een correspondent van het Egyptische dag blad „Al Massaa" verklaard: „De nieuwe Iraakse regering is beter in staat de be langen der oliemaatschappijen te beharti gen, dan haar voze voorgangsters. De in Irak werkende oliemaatschappijen Koning Hoessein van Jordanië is in deze spannende dagen gedwongen ge- xveest opnieuw Britse bescherming in te roepen. Deze foto werd gemaakt tijdens een onderhoud van de jonge vqrst met de Britse ambassadeur John stone en een opperofficier van de Royal Air Force. zijn nooit geheel gerust geweest over de afvoer van de in Irak gewonnen olie via de buisleiding in Syrië. En Syrië wilde hierover niet onderhandelen, omdat het terecht het onwaardige vorige Iraakse be wind niet vertrouwde. Doch nu, na de Iraakse revolutie, heeft president Nasser ondubbelzinnig verklaard dat een ongestoorde afvoer van de Iraakse olie via de Syrische buisleidingen zal wor den gewaarborgd", aldus de nieuwe Iraak se premier Abdel Kassem. Hij besloot: „Wij beseffen het belang van de olie voor de nationale en de inter nationale ontwikkeling en wij hebben daaraan uiting gegeven. En de voorzitter van de „Iraq Petroleum Company" heeft onze verklaring verwelkomd". (Reuter). - Het luchtverkeer tussen Lon den en Bagdad is maandagavond hervat. Uit Londen is een Viscount van de Iraakse Luchtvaartmaatschappij naar Bagdad ver trokken met 16 Iraakse passagiers aan boord. Deze maatschappij is een zuster onderneming van de B.O.A.C. (UPI). - In Iraakse kringen in Washing ton, die kennelijk volgens instructies van hun regering in Bagdad spraken, is de na druk erop gelegd, dat de revolutionaire re gering in Bagdad goede betrekkingen met het Westen wil onderhouden. Deze kringen verklaarden met enige nadruk, dat het Westen „niet de fout van drie jaar geleden" moet herhalen, „toen men Nasser in de armen van Rusland dreef" door hem wa penleveringen te weigeren. Ook Irak, aldus1 deze kringen, kan ge dwongen worden zich tot de Sovjet-Unie te wenden, indien bijvoorbeeld de Verenig de Staten weigeren het nieuwe regime wa pens te verschaffen. De nieuwe regering, aldus onze Iraakse zegslieden, wenst uiterst ongaarne de banden met het Westen te verbreken. Irak wil het Bagdadpact niet verlaten en zal de oliebelangen niet natio naliseren. LONDEN (UPI) Naar verluidt voeren Engeland en de Verenigde Staten op het ogenblik dringend overleg over de vraag of het nieuwe Iraakse bewind al of niet dient te worden erkend. Er zijn twee par tijen bij de beantwoording van deze vraag: de eerste partij wil een spoedige erkenning. Op deze wijze, zo zeggen zij, kan worden voorkomen, dat het nieuwe bewind besluit tot een nauw samengaan met de republiek van Nasser. De andere partij zegt, dat van een erkenning op korte termijn geen spra ke kan zijn, omdat dit een aanfluiting zou betekenen tegenover de pogingen om de toestand in Jordanië en Libanon te stabili seren. Advertentie Wij garanderen u een goede verhuizing, uitgevoerd door vakkundig personeel. Vraag eens inlichtingen F. D A M I A A N S EN ZN. Zijlvest 41 - Haarlem - Tel. 12456-14155-52514 NAIROBI (Reuter) De politie van Kenia heeft 36 leden van het geheime Kikoejoe-genootschap Kiama Kia Moein- gi in verzekerde bewaring gesteld, aldus is te Nairobi bekendgemaakt. Deze orga nisatie was in januari van dit jaar ver boden, omdat zij zich schuldig maakte aan activiteit in de geest van die van de Mau Mau. De politie heeft nu in totaal vierhonderd leden van het genootschap gearresteerd, van wie de meesten nog in hechtenis worden gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1