Opening Prinsenbrug luidt nieuw tijdperk in voor Haarlemse industrie Haarlemmer gearresteerd, verdacht van oplichting Verdere ontsluiting Waarderpolder voor ondernemingen en bewoners *"2dieven aan de redactie 5 REMBRANDT SCAMPOLO Burgerlijke Stand van Haarlem HAARLEM VÈHKLA &\ÜG Examens IWM Twee Heemstedenaren voor verduistering aangehouden Haarlemse raad aanvaardt voorzieningen voor nieuwe lyceum Nationale uitzending van missionarissen Poppentheater komt in augustus terug Jongen onder zand UIT STAD EN STREEK Wielrijder aangereden op Westelijke Randweg Fietsende meisjes gewond bij verkeersongelukken Scooterrijder slipte en liep heupfractuur op Heemsteedse jongen toerde op gestolen bromfietsen HVGB en DWR speelden gelijk in eerste klasse WOENSDAG 23 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Maandag 28 juli zal brugwachter H. S. van Straten op de nieuwe Prinsenbrug in Haarlem dienst doen. Hij zal in het bedieningshuisje een hendel overhalen en onder het lichte gezoem van machines zullen de sluitbomen omhoog gaan om voor de eerste maal het verkeer door te laten. Daarmee zal hij, waarschijnlijk zonder het zelf te veten, een nieuw tijdperk in de geschiedenis van Haarlem als handels- en industrie stad hebben ingeluid. De openstelling van de Prinsenbrug voor het rijverkeer betekent namelijk het invoegen van een belangrijke schakel' in de keten, welke het stadscentrum met de Waarderpolder en de Veerpolder verbindt. Echter niet alleen voor de reeds op de overzijde van het Noorder Buiten Spaarne gevestigde bedrijven is dan een goede en tijdbesparende verbinding met de stad tot stand gebracht. Ook de bewoners van de Thorbeckewijk, de Waarderpolder, de woonschepenhaven en het Waarderveld, alsmede Van de in die omgeving gelegen boerderijen zullen de ingebruikneming van de prinsenbrug met veel instemming begroeten. Voorts en dat is voor de verdere ontwikkeling van de industrie in Haarlem misschien wel van het grootste belang jal de opening van de brug zonder twijfel de aantrekkingskracht van de terreinen rondom de Industriehaven in gunstige zin kunnen beïnvloeden. Voor hen namelijk, die naar een geschikte gelegenheid tot uitbreiding van hun bestaande of de vestiging van een nieuwe onderneming uitzien. Want ook Haarlem zal zich niet aan de nood zaak van meer industrialisering kunnen onttrekken. In de binnenstad zijn de moge lijkheden daartoe volledig uitgeput. De percelen, die de gemeente in de Waarderpolder ter beschikking heeft, bieden daarentegen ruime en, gezien de ligging der terreinen, ook zeer gunstige perspectieven. Gestadige groei De ontwikkeling van de industrie in de Waarderpolder zet zich gestadig voort. Reeds hebben verscheidene grote onder nemingen er zich blijvend gevestigd. Met andere bedrijven zijn onderhandelingen gaande om tot een overeenkomst te komen. Öp het ogenblik is een zestal bedrijven in aanbouw, t.w. een glasmagazijn van de verf- en glasindustrie C. J. Krug c.v., een werkplaats van de n.v. Verhuur- en Ex ploitatie Mij. „Amsterdam", een rijksauto- mobielcentrale van de P.T.T., een construc- liewerkplaats van H. A. v. d. Water, kan toren en magazijnen van het Technisch Bureau Wilbert en van de n.v. Handel Mij. Baenstede. Binnen zeer afzienbare tijd zul len hieraan nog verscheidene andere indu strieën worden toegevoegd. „Over de brug" De ingebruikneming van de Prinsenbrug zal ongetwijfeld voor nog meer geïnteres seerden een extra prikkel zijn eens en dan in de dubbele betekenis van het woord - „over de brug" te komen. De stichting tot ontwikkeling van de industrie te Haar lem is te allen tijde bereid vrijblijvend in lichtingen te verstrekken, waarbij men zijn verlangens kenbaar kan maken met be trekking tot kleine of grotere percelen. Een ander belangrijk feit, dat. met het. verkeer over de Prinr brug samenhangt, is de verbetering van le Oude Weg, die de verkeersader van de industrieterreinen kan worden genoemd. De uitvoering van dit werk zal maandag 28 juli worden aanbesteed, waarna met de werkzaamheden ongeveer een half jaar gemoeid zal zijn. Zoals wij al eerder berichtten hoopt men de verbeterde Oude Weg in februari ran het volgend jaar tegelijk met cje officiële opening van de Prinsenbrug in gebruik te kunnen nemen. Nieuwe Oude Weg Het verkeer zal hoegenaamd niet door de werkzaamheden aan de weg gestremd wor den. Er wordt namelijk eerst een nieuwe rijbaan naast het bestaande weggedeelte aangelegd. Na de verbetering van de tegen woordige rijweg zullen beide weggedeelten tot één ruime verkeersweg worden samen gevoegd, die, met inbegrip van de trottoirs een breedte van twintig meter zal hebben. De rijbaan zelf wordt dertien meter breed. Nieuwe buslijn en veerdienst Een grote stap op de weg naar betere verbindingen tussen de beide Spaarne- oevers zal de busdienst zijn, welke de N.Z.H. op zondag 28 september tussen Haarlem-station en de industrieterreinen gaat openen. De route is als volgt: Station- Prinsen Bolwerk-Prinsenbrug-Oude Weg- Nijverheidsweg-Waarderweg-boerderij ..Schoteroog" v.v. De eerste bus vertrekt 'smorgens om half zeven van het Haar lemse station en verder om het halfuur. Op dezelfde dag, waarop de openstelling van de Prinsenbrug geschiedt, wordt de gemeentelijke veerdienst over het Noorder Buiten Spaarne tussen de Spaarndamseweg en de kade bij de fabriek van Droste op geheven. De ponten zullen echter enkele honderden meters noordelijker een koste loze dienst onderhouden tussen de Spaarn damseweg nabij de Transvaalstraat en de Waarderhaven. Daarmede zal een eind zijn gekomen aan de vele klachten van de bewoners van de hier liggende woonsche pen over de gebrekkige verbinding met het overige deel van Haarlem. De nieuwe veerdienst is eveneens van groot belang voor de verdere ontsluiting van de Waarderpolder. Werknemers, die zich vroeger voor het aanvaarden van een werkkring bij een der in deze polder ge legen bedrijven lieten weerhouden met het oog op de ongunstige verbinding, zullen mogelijk voortaan meer geneigd zijn bij werkgevers aan de overkant van het Spaarne in dienst te treden. Naast bovenvermelde feiten zijn er ook nog diverse plannen, die reeds geruime tijd op hun uitvoering wachten. In dit ver band noemen wij het zogenaamde via- dukten-plan, dat voorziet in de aanleg van Advertentie VRIJDAG A.S. ROMY SCHNEIDER in haar nieuwste film Plaatsbewijzen 2 dagen van tevoren a. d. cassa vanaf 10 uur. Telef. uitsluitend voor dezelfde dag. BEVALLEN van een zoon: 18 juli: G. J. Glas-Heuvelman; C. E. Thorborg-Thoo- len; 19 juli: J. E. Mijnders-Weijers; 20 juli: N. Maarssen-Kempenaar; 21 juli: F. G. Bönker-van der Meer 2 z.; E. M. J. van der Niet-Berkhout 2 z.; 22 juli: P. M. van der Poll-Diender; C. Heijman-Swolfs; C. Hooglugt-Overdam 2 z: BEVALLEN van een dochter: 19 juli: G. de Cleir-Burger; 21 juli T. C. R. Kop- pelman-Alders; W. B. A. M. Zwaneveld- Hooij22 uli: E. P. van Athuis-van Riet. OVERLEDEN: 20 juli: M. van Tol, 75 j., Spaarne; 21 juli: H- A. de Zwart, 2 j., Du- venvoordestraat; J. Kuiper, 17 j., Hazepa- terslaan; C. J. Weijers, 79 j., Maerten van Heemskerkstraat. ONDERTROUWD: 22 juli: J. B. Lubbers en E. Lex; A. Weggelaar en A. Vlietstra; M. Kriebel en E. G. Vroom. GEHUWD: 22 juli: E. A. M. Muschter en L. T- Hardesmeets; N. P. M. Roozen en A, van Leeuwen; G. J. Schriever en W. P. Goezinnen; P. Morée en M. Poots; A. H. A. Bom en M. P. W. Koster. STRUCTUURSCHEMA VAN S POOIiLUM, PAAft. NE. RIE TBïUtelH. R E $T AA N O E WoötJ #U KEN. PROJECTEERDE MW'JK ER ft o mendao ZandvooT 9 'iera Zandvoc 4*3 km ■zso Soo rsa lor» Deze tekening geeft een duidelijk beeld van de gunstige ligging der industrie terreinen in de Waarderpolder ten op zichte van het centrum van Haarlem en de omringende gemeenten en grote steden. Haarlem. Bij de hoofdakte-examens zijn ge slaagd voor de gehele akte: D. v. d. Giessen, Den Burg; J. Stuyt, Castricum; H. de Leeuw, Bever wijk; W. Rood, Opmeer; J. F. Scheer, Oudorp; J. R. de Groot. Amsterdam; A. v. Cooten, Bad hoevedorp; A. E. Ott, Castricum. Voor gedeel te A: mej. A. Franken. Beverwijk; H. Evers, Heemstede; D. Swartsenburg, Amstelveen. Voor geicelte B: G. Vet-Klapmuts, Landsmeer; C. H. Arnaud de Calavon, Amsterdam; F. Brassem, Am sterdam; H. E. Meyer, Egmond a. Zee; P. A. W. Teeuwissen, Haarlem; W. Gras, Amsterdam; P. Groot. Zaandam; G. A. Rijks, Hloorn; J. Hapoen, Beverwijk. Haarlem. Voor het middenstandsexamen zijn te Haarlem geslaagd: I. B. Deen. J. B. Dekker, J. J. Delchambre, J. A. Dillen, J. B. Dinkla, J. Dobbe, P. L. P. H. Zandbergen. N. A. van Dongen. J. Drijfhout. C. J. Dijkstra. K. P. Dijkstra, A. Eel- man, L. M. Eerdhuyzen, H. Egbers, J. A. Enkelen- boom, A. van El, J. Engelenberg, M. J. P. van Eijk, R. Flietstra. M. J. Flinkevleugel, T. L. J. Wilms Floet, L. van Gaaien, B. Gansner, J. Geers, W. A. Gchrels, H. van Gooi, H. de Graaff. E. P. Greven-Emmers, L. Grpenendaal, J. T. de Groot. P. Gijswijt, J. de Haan, H. A. M. de Haas-Gerrit- sen. C. H. van Haaster. C. B. Dutry van Haeften, G. W. A. Hanekamp, C. D. Hannenberg, L. Han sen. L. Harrewijne, C. Har ting; G. Hazenberg, G. H. van Heezik. G. v. d. Herberg. T. P. Heijmans P. J. A. van Hilten, F. W. Holtkamp. J. E. van Honschoten. M. A. W, v. d. Ho.ogen, P. J. W. Huiberts, J. J. v. d. Hulst, W. C. Huybreghs, M. Iskes-Bouwman, R. T. Jansen. W. Jansen, A. S. de Jong, C. S. de Jong, P. Mi Ramhout. G. L. v. d. Kamp. N. Kaspers, H. C. ten Kate, R. Kees man, W. C. J. van Kempen. E. H. Kerkman-Kerk- man. 23 kandidaten zijn afgewezen. een verbindingsweg, lopende van de Oude Weg, langs de strafgevangenis en Singel gracht naar de Amsterdamse Vaart. De verwerkelijking van deze plannen zal ech ter nog wel verscheidene jaren op zich laten wachten. Evenals dit. het geval is met de stichting van het nieuwe veiling gebouw voor de groente- en fruitmarkt, welke men zich in dezelfde omgeving heeft gedacht. „Haarlem kan met vertrouwen de toe komst van de Waarderpolder als handels- en industrieterrein tegemoet zien", aldus de mening van de heer J. F. Metz, de ad ministrateur van de stichting tot ontwik keling van de industrie te Haarlem, met wie wij dezer dagen naar aanleiding van de opening van de Prinsenbrug een ge sprek hadden. „De vestiging van een be drijf in deze polder biedt vele en belang rijke voordelen. De ligging ten opzichte van de omringende grote steden is bij zonder gunstig te noemen. Voor het ver voer per as en per schip zijn de mogelijk heden eveneens in ruime mate aanwezig. Er is een zijspoor van het G.E.B. waarvan ook door bedrijven gebruik kan worden gemaakt voor het lossen en ten vervoer aanbieden van goederen. Verder heeft de Industriehaven een openbare loswal, die door een ieder kosteloos kan worden ge bruikt. Het feit. dat het verkeer in de omgeving van de Industriehaven in 1957 opvallend is toegenomen, is wel het be wijs, dat de Waarderpolder als industrie centrum in betekenis groeit. Het aantal nieuwe vestigingen van industrieën aan de ir. Lelyweg en de Nijverheidsweg zal, ondanks de volgens velen minder gun stige tijdsomstandigheden, daarom naar ik verwacht in de nabije toekomst zeker met verscheidene worden uitgebreid. Dat kan uiteraard onze stad alleen maar ten goede komen". fr «Mi In de schaduw van de kolossale ce- mentsilo's van de betonmortelfabriek Haarlemaan de ir. Lelyweg graast vredig een geil. Zij zal er zich wel niet van bewust zijn, dat de groei van de industrie in de Waarderpolder het voortbestaan van haar grasveldje in gevaar brengt. Een kijkje op de Nijverheidsweg ter hoogte van de medisch-pharmaceu- tische industrie Merck Sharp en Doh- me Nederland n.v. Ook aan deze brede iveg hebben zich de laatste tijd ver scheidene nieuwe bedrijven gevestigd. In Haarlem is een 35-jarige Haarlemse elektro-technicus gearresteerd, die ervan wordt verdacht twee Larense radiohan delaren voor een draagbaar radiotoestel te hebben opgelicht. In één geval was de man zelf een oud- sanatoriumpatiënt reeds in mei bij een handelaar in Laren in de winkel gekomen en had 'n toestel op zicht weten te. krijgen zogenaamd voor patiënten van één der sa natoria. Dezer dagen bleek, dat de elektro technicus nog een ander slachtoffer had gemaakt. Hij vertelde de handelaar bij wie hij op bezoek kwam, dat hij handelde namens de patiënten van een sanatorium die bezig waren geld in te zamelen vöor een draagbare radio, die zij aan een reeds langdurig verpleegde mede-patiënt wilden aanbieden. De Haarlemmer slaag de erin een toestel op zicht te krijgen. De volgende dag had hij het apparaat terug gebracht met de mededeling, dat het be nodigde geld (ruim ƒ300,—) waarschijnlijk niet bij elkaar zou komen. Kort daarop kwam hij het toestel echter weer halen, omdat, naar hij zei, de inzamelingsactie toch zou slagen. Toen de handelaar één de zer dagen bij het opgegeven sanatorium de rekening kwam aanbieden, wist men daar van niets. De recherche heeft aan de hand van een verstrekt, signalement een omvangrijk onderzoek ingesteld bij een groot aantal oud-patiënten van sanatoria. Als resultaat hiervan kon de man in Haar lem worden gearresteerd. Beide toestel len, die hij had verkocht, zijn in Amster dam teruggevonden en in beslaggenomen. Geld vergokt aan speeltafel Op verzoek van de Heemsteedse poli tie is aan de Belgische grens aangehou den een 54-jarige directeur van een vloe renbedrijf in Heemstede. Hij wordt ervan verdacht ongeveer zesduizend gulden ten nadele van zijn bedrijf te hebben verduis terd. Het geld zou hij tijdens zijn vakan tie aan speeltafels in België hebben ver gokt. De aanhouding is geschied op ver zoek van de mede-firmant. Voorts is aangehouden een zestigjarige Heemsteedse vertegenwoordiger wegens verduistering ten nadele van een bloem- bollenbedrijf. De man zou in België 18.500 francs hebben geïnd en niet heb ben afgedragen. Het geld zou hij aan de roulette hebben verspeeld. Beide mannen zijn voor de officier van justitie in Haar lem geleid. Na een korte discussie heeft de Haar lemse gemeenteraad dinsdagmiddag een krediet van 18.140 vertrekt voor de aan schaffing van meubelen, leermiddelen en administratiebenodigdheden voor het nieu we Karei van Manderlyceum aan de Oos- terhoutlaan. Mejuffrouw Bolsius (KVP) vond de detailposten van de begroting voor het nieuwe lyceum aan de hoge kant en ver geleek deze met de stringente bezuinigin gen, die volgens haar aan sommige bijzon dere scholen zouden werden opgelegd. Mevrouw Van der Wal 1-D uyven- dak (Arb.) was daarentegen van mening, dat van een overdaad ten opzichte van het Karei van Manderlyceum geen sprake was en vond, dal bezwaren tegen beknottingen op het bijzonder onderwijs te berde ge bracht moeten worden in de betreffende commissies. Ook de voorzitter, burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers, die bij afwezigheid van de wethouder van Onderwijs het voor stel verdedigde, was van mening dat het gevraagde krediet zeker niet overdreven was. „Er is geschrapt wat geschrapt moest worden". Overigens stelde de voorzitter, dat de wethouder van Onderwijs bepaald geen tendens vertoont om het bijzonder onderwijs ten achter te stellen. Mejuffrouw Bolsius interrumpeerde hierop: „Dat heb ik ook niet beweerd", waarna de raad het voorstel aannam met de aantekening, dat mejuffrouw Bolsius en haar fractievoorzit ter, de heer Schippers, geacht wilden wor den te hebben tegengestemd. Om een einde te maken aan het geschil met de n.v. Nemavo over de teruggave van de grond, die deze vennootschap in Sinne- velt had gekocht, wilden B. en W. behalve een rentevergoeding (zoals het voorstel luidde) bovendien de kosten van over dracht voor rekening van de gemeente doen nemen. Dit deelde wethouder Happé mee, voordat het voorstel in stemming werd gebracht. Mevrouw Scheltema- C o n r a d i (VVD) meende, dat het als een paal boven water staat, dat de gemeente boete kan vorderen van Nemavo. Om een einde aan het geschil te maken wilde zij B. en W. wel volgen, maar zij vroeg tevens om maatregelen teneinde dergelijke situa ties in de toekomst te vermijden. Wethou der Happé zegde toe te overwegen, of een wijziging van toekomstige overeenkomsten aanbeveling zou verdienen. Hierna kon de raad zich met het voorstel verenigen. Zondagmiddag geschiedt in de Kathe drale basiliek St. Bavo in Haarlem de na tionale uitzending van missionarissen. De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers verricht deze plechtigheid. De bisschop zal de missionarissen toespreken en hun de missiekruisen uitreiken. Na afloop van de plechtigheid komen de missionarissen in het Krelagehuis bijeen. Van maandag 4 tot zaterdag 30 augustus zal het poppentheater „Het kleine wereld toneel" onder leiding van Jan Nelissen nogmaals voorstellingen geven in de Vlees hal in Haarlem. Het programma vermeldt de opera „Bastien en Bastienne" van Mozart, „Kaffeecantate" van Bach en „L'heure Espagnol" van Maurice Ravel. Voor de jeugd werd een speciaal reper toire samengesteld, dat voornamelijk uit voorstellingen van bekende sprookjes zal bestaan. Op 6 december 1946 werd het poppen theater „Het kleine wereldtoneel" opge.- richt. De eerste voorstellingen hadden plaats in de Poesjenellenkelder in Maas tricht. Sindsdien reist het poppentheater van Jan Nelissen door heel Nederland. Hoogtepunten in het bestaan van „Het kleine wereldtoneel" zijn opvoeringen op de E 55 in Rotterdam en op „Het atoom" in Amsterdam. Het bekende poppentheater is bekend om zijn prachtige poppen, kostuums en decors. Op het terrein van de n.v. Sesam aan de haven te Enschede, waar momenteel het uit het Twentekanaal afkomstige zand wordt afgegraven, is dinsdagmiddag om streeks drie uur de 12-jarige K. van Remeker uit Enschede onder zand bedol ven en gestikt. De jongen speelde met een paar vriend jes bij de gemeentelijke zandafgravingen. Zij hadden in de zandhopen een hol ge bouwd, een meter of drie hoog. Karei van Remeker zat in dit hol, toen het zand plot seling begon te schuiven en hem bedolf. Twee neefjes probeerden hem te bevrij den, maar toen dit niet gelukte, waar schuwden zij arbeiders, die in de buurt aan het werk waren. Na ongeveer tien minuten slaagden zij erin de jongen onder het zand vandaan te halen. Hij was bewusteloos. De Pullmotor van de brandweer werd ge bruikt, maar de jongen kwam niet bij be wustzijn en is kort daarna overleden. Nieuws in het kort Getuigen gevraagd. Dinsdagmorgen kwam op de hoek' BronsteewegLanck- horstlaan in Heemstede een personenauto in botsing met een scooter. De bestuurder van de personenauto verleende voorrang aan een over de Bronsteeweg rijdende bus. Achter de bus reed een scooter. De be stuurder van de auto heeft deze te laat op gemerkt. De scooterrijder, een 24-jarige Heemsteedse kruidenier, liep verwondin gen aan een arm en de benen op. De Heem steedse politie verzoekt getuigen zich te melden. Lunapark. Het jaarlijkse Lunapark op het terrein aan de Herenstraat in Zand- voort zal zaterdagmiddag om twee uur worden geopend en worden gehouden tot en met 3 augustus. Vele kermis-attracties zullen aanwezig zijn. (Verkort weergegeven Gevaarlijk speelterrein. Met ontstel tenis las ik het bericht in uw editie van zaterdag, dat een klein meisje spelender wijs in een sloot bij de Pijlslaan is ver dronken. Op het betreffende stuk braak liggende terrein spelen echter vaak kin deren, hetgeen volkomen logisch is, daai het terrein aan de openbare straat (Pijls laan) geen enkele afscheiding heeft, en een ideale speelgelegenheid voor kinderen is Hoe gevaarlijk het hier voor kinderen echter is, is thans gebleken, temeer daar er ter plaatse nog enkele sloten zijn, die met een groene laag bedekt, in het hoog- opschietende gras praktisch niet zijn te zien. Aangezien de bestaande toestand waarschijnlijk nog geruime tijd bestendigd zal blijven, is het m.i. noodzakelijk, dat door de betreffende instantie (gemeente Haarlem of Nederlandse Spoorwegen) het' bewuste terrein van de openbare straat wordt afgesloten, voordat er nog meer verschrikkelijke ongelukken kunnen ge beuren. Op de Westelijke Randweg te Haarlem is dinsdagavond om halfzeven een achtenzestigjarige ingenieur, die de weg met zijn fiets wilde oversteken, aangere den door een motor, komende uit zuidelij ke richting. De fietser heeft zich in de snelheid van de motor vergist en meende nog te kunnen oversteken. Hij liep een hoofdwond op. De motor werd bestuurd door een achttienjarige scheepswerktuig- kundige uit Alkmaar, die wonden kreeg aan zijn hoofd en scheenbeen. Hij is in het Sint Elisabeths Gasthuis verbonden waar na hij naar huis kon keren. Op de duo zat de echtgenote van de Alkmaarder; zij kwam met de schrik vrij. Dinsdagmiddag zijn in Haarlem enkele verkeersongelukken gebeurd, waarbij meisjes wonden opliepen. Tegen twee uur fietste een bijna zevenjarig meisje in de Nagtzaamstraat in Haarlem-Oost en het wilde links af de Potgieterstraat inrijden. Achter het naderde een vrachtauto met aanhangwagen die het meisje aanreed. Het kwam onder de auto en liep lichte wonden op. Om drie uur fietste een negenjarig meis je op het Zuider Buiten Spaarne met een vriendinnetje op de bagagedrager. Dit sprong van de fiets, waardoor het andere meisje de macht over het stuur verloor en tegen een auto botste. Het meisje liep schaafwonden op. Op de Jansweg fietste een achtjarig meisje in de richting van het station. Het had een tas met boodschappen aan het stuur en die raakte verward, waardoor het meisje de macht over het stuur ver loor en viel. Het kreeg enige schaafwon den. Dinsdagmiddag omstreeks vijf uur slipte op de Schenkkade bij de Laan van Nieuw Oost-Indië in Den Haag toen hij linksaf wilde rijden de scooter van een 68-jarige Bloemendaler. De man kwam te vallen en werd met een heupfractuur naar het zie kenhuis aan het Westeinde vervoerd. Na aldaar behandeld te zijn werd hij in het Marinehospitaal in Bloemendaal opgeno men. Wegens joyriding en diefstal van brom fietsen is een vijftienjarige jongen in Heemstede aangehouden. De jongen zou de bromfietsen hebben gestolen om daar mee pleziertochtjes, bijvoorbeeld naar Zandvoort, te maken. Hij zou de bromfiet sen in bosjes hebben verstopt om deze weer voor een volgend plezierritje te ge bruiken. De wat er polocompetitie DWR en HVGB speelden dinsdagavond voor de eerste klasse A van de zomercom petitie een goede wedstrijd. Er werd vlot gespeeld en er waren aan beide kanten goede doelverdedigers. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op. Met een boogbal nam HVGB door Dick Meulenberg de leiding. Kort hierna kreeg dezelfde spe ler een strafworp te nemen maar die stop te doelman Spaans. Bij een duel tussen de DWR-midvoor Kollerie en de HVGB-mid- achter Meijer stuurde de scheidsrechter beide spelers het water uit, tot Dick Meu lenberg in de tweede helft voor HVGB scoorde. Dekker maakte er daarna 3-0 van en Jan Sint 3-1. Een overtreding van Jan Sint (DWR) bezorgde HVGB een spelers meerderheid. HVGB-midvoor Hogeland kwam geheel vrij liggend voor het DWR- doel, maar het schot werd goed gestopt. Kort daarna scoorde Meulenberg weer voor HVGB. De stand werd twee-vier door Kollerie. DWR werd toen overmoedig en trok alles in de aanval waardoor Boon (HVGB) geheel vrijliggend de bal kreeg toegespeeld (5-2). Tenslotte bracht Jan Sint de eindstand op 5-3. In de eerste klasse B zijn de kansen van HPC wat gestegen doordat zij in de wedstrijd tegen AZ '70 de punten deelde (2-2). Het lot van de HPC'ers is nu in han den van UZSC. UZSC moet nog tegen RZC spelen en HPC krijgt donderdag 31 juli de Utrechtenaren in de zwemvijver op bezoek. DAW kampioen In de tweede klasse A heeft DAW met nog één wedstrijd te spelen beslag op de kampioenstitel gelegd. Dinsdagavond kwa men de Alkmaarders bij VZV op bezoek. Met een doorslagbal van Swier nam VZV de leiding. Daarna maakte Kobus het tweede doelpunt. Na een ver schot van Broeke was de VZV-voorsprong verkleind, waarna Taco Riet de ruststand op 2-2 bracht. In de tweede helft wilde het bij de Vel- senaren niet meer vlotten; Ekkel, Van Bekkum (2), Valk en Riet brachten de DAW-overwinning op zeven-twee. Ook de zevende wedstrijd, die DWT 3 speelde voor de reserve tweede klasse C dames, eindigde in een zege, waarmede het kampioenschap werd behaald. De strijd ging tegen ZIAN 3, dat met 4-1 verslagen werd.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5