kregen weer Vierdaagse-wandelaars verdiende loon: goed in Nederland nu f 1.- World famous ^raWQünt DE TOUR DIE VERDWEEN Cricketclub Haarlem won haar tweede toermatch in Duitsland Australische Anna Pazero vestigde nieuw wereldrecord speerwerpen Vandaag is de triomfale intocht in Nijmegen De derde eindigde in een draw 11 ^Sarettes Honkbalprognoses EHS-ploeg ontmoet fel Sparta Vierdaagse Apeldoorn Nederlandse voetbalploeg Deelneemster na „lift" gediskwalificeerd naar Curasao vertrokken NederlandIsrael op 17 september in Amsterdam MacGibbon behoedde zijn team voor laag totaal Italiaanse tennisploeg leidt tegen Nederland king size and normal size Loting toernooi Europese volleybaltitels Cricket in de HCB Sport in het kort VRIJDAG 2 5 JULI 1958 lAAnr^J? AMERlcAN AmERICAN ruchte „laatste loodje", de lange Zeven- heuvelenweg. Inmiddels was de zon schuil gegaan achter de wolken en enkele keren moesten de wandelaars een regenbuitje trotseren. De duizenden hebben dat moe dig, luid zingend nog wel, gedaan. Voor dat de langdurige buien losbarstten waren de meesten gelukkig al in Nijmegen. Maar, zoals gezegd, de laatkomers heb ben toch nog op de laatste kilometers van dit geaccidenteerde parkoers meer regen gekregen dan hen lief was. Het enthousias me verminderde echter nauwelijks, zij hebben zich in hun lot geschikt, en zelfs die laatste groepen kwamen via de Berg en Dalseweg zingend „thuis". Natuurlijk wa ren ze vermoeid, maar de meesten waren zeker niet afgemat. Meer dan twaalfduizend om precies te zijn 12.720 wandelaars zijn dus nog in de „strijd". En vandaag krijgen zij hun triomftocht. Vanaf Mook zullen dan de toeschouwers weer ryen dik staan en kwis tig bloemen uitdelen aan de dapperen. In de kilometers lange St. Annastraat zullen tienduizenden Nymegenarcn urenlang voor ovaties zorgen. En bij de „Vereeni- ging" volgt dan tenslotte weer het traditio nele défilé voor majoor Breunese en zijn hoge gasten. Vanmorgen zjjn voor de vierde en tevens laatste mars van de Vierdaagse 12.703 wan delaars vertrokken. 17 deelnemers lieten verstek gaan. Het weer was prachtig. De zon scheen en het was niet te warm. De tocht gaat over Grave en Cuyk. Advertentie EHS ontmoet voor de honkbalcompetitie zaterdagmiddag op het EDO-terrein Sparta, waarvan de eerste wedstrijd in Rotterdam met groot verschil werd gewonnen. Toch moeten de EHS'ers de Rotterdamse ploeg niet onderschatten, want deze speelt zeer fel en kan af en toe verrassend sterk voor •ie dag komen. Toch zien we hier wel een Haarlemse overwinning. EDO moet tegen De Volewjjckers kunnen winnen, al geldt nok hier, dat de Amsterdammers niet on derschat moeten worden. In de eerste klasse spelen alle Haarlem se ploegen een uitwedstrijd. Kënnemerland moet bij leider Ajax op bezoek en zou wel heel erg verrassen als zij een gelijkspel behaalde. TYBB moet de verre reis naar Utrecht, maken om UW te ontmoeten. We zien geen enkele winstkans voor de ploeg van Buschman. HCK gaat naar Blauw Wit «n heeft een redelijke kans op de over winning. Zondag staat er voor de hoofdklasse een zeer aantrekkelijke wedstrijd op het pro gramma. HHC speelt n.l. in het stadion aan de Kruislaan tegen OVVO en kan EDO en EHS een grote dienst bewijzen door de OVVO'ers te verslaan. Of dit zal lukken hangt af van de vorm van Hannie Urba- nus. Het programma voor het weekeinde luidt: Zaterdag 26 juli: Hoofdklasse: EHS Sparta (16 uur); VolewijckersEDO (16 u.). Eerste klasse: ABC—WVHEDW; Ajax— Kennemerland (16 uur); Blauw WitHCK "6 uur); UW—TYBB (16 uur). Overgangs klasse A: RCHSC Haarlem. Overgangs klasse B: DEC—The Catchers; MFC Haar lem— TIW; OVVO 2—Schoten 2. Tweede klasse A: Shell—VGA 2; De Spartaan 2— Quick; TIW 3—DSS. Tweede klasse B: Kennemerland 2THB. Rayon Haarlem: v'erde klasse A: SC Haarlem 4Bloemen dal 2; DSS 3—VI. Vogels; Halfweg 2— HHC 3. Vierde klasse C: Rooswijk 3Scho len 5. Vierde klasse D: Kennemerland 3 HCK 5. Zondag 27 juli: Hoofdklasse: OVVO HHC. Overgangsklasse A: RFCSparta 2; Thor—De Spartaan; TIW 2Rooswijk. Overgangsklasse B: SVVNeptunus. Twee de klasse A: ABC 2Animo. Tweede klas se B: BloemendaalHCK 2; SC Haarlem 2 -HHC 2; Rood Wit—EDO 2. Rayon Haar- 'em: Derde klasse A: TYBB 2—EDO 3; RCH 2—Halfweg; EHS 2—DSB. Derde klasse B: HCK 3—Schoten 3; DIO—SC Haarlem 3; TerrasvogelsRCH 3. Vierde klasse C: VI. Vogels 2—HCK 4; TYBB 3— Heel Wit. Vierde klasse D: VelsenEDO 4. Iandwedstrjjd spelen tegen Israel. De wed strijd wordt gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de staat Israel. Voor de oranjeploeg wordt dit duel het laatste voor de uitwedstrijd tegen België, op zondag 28 september. De wedstrijd in het Olympisch stadion wordt bij kunst licht gespeeld. Wantrouwig blikte professor Randou in de donkere gang en niet zonder schroom zette hij er een voet in. Meteen floepte er in onzichtbare lampen aan. Bij iedere pas zult u licht hebben", zei de robot„Ga mee", baste de commissaris „wij samen gaan voorop. En geen grap pen!" De vreemde stoet zette zich in beweging. „Com missaris", zei professor Randou gedempt, in het Engels daar hij hoopte dat de Robot hem niet zou verstaan. „Commissaris, ik ben bang dat we terug moeten. Ik be denk mij ineens, dat wij aan de binnenkant van de cirkel naar binnen zijn gegaan". „Goed opgemerkt, pro fessor", prees de robot. „Maar wees niet ongerust, het maakt geen verschil. Zo komen we toch waar we roe zen. W\j weten niet hoeveel de robot woog, maak zeker vijfhonderd kilo. Toen hij zijn voet op de tenen van de commissaris zette, slaakte die een verschrikkelijke gil en hief zijn armen ten hemel. De robot had de macht weer in handen. Professor en commissaris deinsden terug, maar één vingerbeweging van de robot maakte hen machteloos. „Wees nou toch niet zo bang", verzocht hij. „U hoeft zich echt niet ongerust te maken. Ik mag u jammer ge noeg niet alles uitleggen. Dat u in de gang txissen die fietsen bent opgesloten, was niet de bedoeling. Die twee jonge robots waren iets aan de weet gekomen wat ze niets aanging. Zij zijn toen stiekum uit de klas weg gelopen en hebben een kwajongensstreek met u uit gehaald. Maar ze zouden u geen werkelijk kwaad heb ben gedaan. Nee, meer mag ik u niet zeggenKomt u maar mee. Nee? Nou dan moet ik u toch een handje helpen. Wacht, ik zal het u eens gemakkelijk maken. „Zo", hij m.aakte een handgebaar en professor Randou en de commissaris zweefden door de gang. De deur welke zij na verloop van enkele minuten tegenkwamen, ging schijnbaar vanzelf openHij gaf toegang tot de grootste verrassing die beide heren in hun toch aan verrassingen overvolle leven hadden ge kregen. „Ik mag het heen en weer krijgen", sprak de commissaris. En de professor greep om zich heen als zocht hij ondanks zijn zwevende toestand, steun ten einde niet te vallen. De oxide heer in de diepe leunstoel bij de haard, was allesbehalve slecht. Het zilveren haar omlijnde een hoog, intelligent voorhoofd, zijn xieus was aristocratisch en wilskrachtig, zijn mond vriende lijk, zijn ooghoeken verrieden zin voor humor en in iedere lijn lag wijsheid en levenservaring. Wie zijn leef tijd moest schatten, zou kunnen aarzelen tussen tachtig en tweehonderd, bedacht professor Randou die zich plotseling piepjong en nogal onbelangrijk voelde. Ze hebben eindelijk de zon gezien, de 12,795 wandelaars die donderdag zijn ge stort voor de derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse. Ja, eindelijk was het goed weer, er stond minder wind dan de voor gaande dagen en het was ook niet zo koud. Maar Nederland zou Nederland niet zijn, wanneer het tenminste niet even geregend had. En ook op deze derde dag is dat ge beurd. Die pech trof vooral de laatkomers, degenen die na vieren in Nijmegen terug keerden. Maar over het algemeen kon den de deelnemers wel toch tevreden zijn ever het weer. En daaraan zal het dan ook voor een groot deel gelegen hebben dat op deze derde dag de Vierdaagse voor slechts 15 wandelaars een vroegtijdig einde kreeg. Maar niet slechts het weer was mooi, ook het parkoers dat leidde door het Rijk van Nijmegen, via Alverna, Nederasselt, Heunen, Cuyk en Milsbeek naar het in feesttooi gestoken Groesbeek, was prach tig. De duizenden hebben op hun lange, en zeker niet gemakkelijke tocht, genoten van de prachtige omgeving. Ze hebben 't Inde overtuiging dat het nu toch eindelijk wel eens goed weer zou blijven maar wat kalmer aan gedaan dan de voorgaan de dagen. Langer werden de rusttijden en lager het tempo. Pas na één uur in de mid dag keerden de eersten in Nijmegen terug. £en lange, in een blauw trainingspak ge stoken Noor uit Oslo was de allereerste. De 21 Luxemburgers, die onder leiding van luitenant Milin aan deze 42ste Vier daagse deelnemen, waren bijzonder opge wekt. Dit parkoers, de „Gelderse Arden nen" met zijn hoogteverschillen tot 80 me ier, lag hen wel. Zonder uitvallers en ge heel fris kwamen zij in de Keizer Karei- stad terug. Studenten Fit waren ook die Leidse studenten, die tussen Mook en de Maasbrug, midden op de weg, nog even aan lichaamsoefeningen gingen doen. Alsof die 55 km. per dag nog niet genoeg zijn.. In Groesbeek, waar de muziekkorpsen weer vrolijk speelden en duizenden langs de wegen stonden, ontving „Vierdaagse- pastoor" Pijnenburg natuurlijk weer de pers. Voor de tiende keer, een jubileum, dat gevierd is met vriendelijke woorden en goede wensen. Ook luitenant-kolonel Tennissen sloeg hier het doorkomen van de vele groepen gade. Hij was tevreden, de garnizoenscommandant van Nijmegen en organisator van de „operatie cen traal". En overste Teunissen had daar al le reden voor, want de voorziening van de vele duizenden militairen loopt op rolletjes en groot zijn de voordelen van deze actie. Zo zijn er thans voor het vervoer van de militairen slechts 120 wagens nodig, in dien de verzorging niet was gecoördineerd zou een wagenpark van 800 auto's nauwe lijks aan de behoeften kunnen voldoen. Laatste loodje En na Groesbeek volgde dan, als het be- Advertentie miMIlllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllP PETER POST. De Nederlander Peter Post werd in een wegwedstrijd voor profs over 168 km. in de omgeving van Beere- veld derde op een lengte van de Belg Michel van Aerde, die in 4 uur 30 min. zegevierde. Jan Westdorp Hoewel de derde dag van de Vierdaagse afstandmarsen van de Nederlandse wan delsportbond altijd als de zwaarste wordt beschouwd, hebben ook donderdag alle wandelaars de tocht volbracht. Toch zal er vrijdag één deelneemster niet mogen starten. Zij werd namelijk gediskwalifi ceerd aangezien zij 7 km. bij een brom fietser had „gelift". En dat kunnen zelfs de welwillende officials van de NWB niet toestaan. De tocht naar de Loenense Sprengen, het Vcluws Eiland en Hoenderlo was ver re van gemakkelijk. Maar toch kwamen de meesten fit binnen. Opvallend monter kwam de heer Zethof uit Aalsmeer in Apeldoorn terug. Zo vreemd is dat ove rigens niet, want de heer Zethof heeft zelfs de bijna 100 kilometers, die Aals meer van Apeldoorn scheiden, te voet afgelegd. Donderdag heeft deze wande laar de officials toestemming gevraagd zich vrijdag direct na zijn terugkomst te mogen afmelden, aangezien hij diezelfde middag nog de reis naar huis wil aanvaar den. Te voet uiteraard.... Het zag er goed uit in de vroege mor genuren, maar toch heeft het ook don derdag weer geregend. In de middag pak ten donkere wolken zich samen en kort daarop barstte de bui los. De derde dag van de Vierdaagse is altijd de moeilijkste zegt men. En als dan ook de blaren branden en de knieën van moeheid knikken, is het een verademing als je wat sxeun kunt krijgen vaxi de xiooit vermoeid lijkende militairen. Met ruim een uur vertraging is donder dagavond het gezelschap Nederlandse voetballers (beneden 23 jaar), dat op Cura gao twee wedstrijden en in Suriname één ontmoeting gaat spelen, met de KLM- superconstellation „Electron" van Schip hol vertrokken. Behalve door de zestien spelers wordt de reis meegemaakt door bondsvoorzitter A. L. M. Schroder, de vice- voorzitters A. H. Martens en J. J. Egberts, secretaris-penningmeester L. Brunt, de heer L. Steinvoorte, lid van de t.c., bonds coach Elek Schwartz, scheidsrechter Leo Horn en de radio-reporter Dick van Rijn. Allen waren uniform gekleed in keurige blauwe zomercolberts met het embleem van de KNVB en donkergrijze pantalons. De heer J. E. Lioni, consul van de Cura gaose Voetbalbond, deed het gezelschap op de luchthaven uitgeleide. De Nederlandse ploeg speelt op zondag 27 juli tegen Curagao, op woensdag 30 juli tegen Suriname en tenslotte op zondag 3 augustus weer tegen Curagao. Op 7 augustus keert de ploeg terug in Neder land. Een van de wedstrijden tegen Curagao zal onder leiding staan van Leo Horn, die tevens in de West een scheidsrechterscurr sus met demonstraties in de praktijk zal geven. Voor bondscoach Elek Schwartz zal het uitstapje een verlengstuk krijgen. Hij zal namelijk op uitnodiging van de Curagaose voetbalbond en met toestemming van de KNVB nog twee a drie weken in de West blijven om trainingsmethoden te demon streren en voor de Curagaose trainers een cursus te geven. Het Nederlands voetbalelftal zal op woensdag 17 september in het Olympisch Stadion in Amsterdam een officiële inter- De vierde testmatch Tony MacGibbon, de Nieuwzcelandse „all- rounder", heeft zyn team donderdag voor een catastrofe behoed. Op de eerste dag van de vierde testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland, die donderdag in Man chester is begonnen, hadden de gasten al voor de lunch vier top-wickets verloren voor slechts 66 runs. Toen kwam de bijna twee meter lange MacGibbon aan bat. Elke fout van de Engelse bowlers werd daarna afgestraft. Binnen twee uur scoorde de Nieuw Zeelan der zijn halve centry de eerste ,.50", die een van de Nieuw Zeelanders in deze rub ber bijeensloegen dank zij zijn werk werd het alleszins draaglijke totaal van 220 voor zes bereikt. Ook al een „hoogte punt" voor de Nieuw Zeelanders, die alle drie wedstrijden van deze serie met groot verschil hebben verloren. MacGibbon scoorde 66 runs. De scores waren: Nieuw Zeeland, eerste innings: Sutcliffe, bowled Statham 41 Darcy, l.b.w., bowled Trueman 1 Harford, l.b.w., bowled Statham2 Reid, c. Trueman, bowled Lock 14 Playle, l.b.w., bowled Illingworth 15 MacGibbon, c. Evans, bowled Statham 66 Sparling, not out 45 Petrie, not out 32 Extra's 4 Totaal voor 6 wickets220 HOW LIANG TAN. Tijdens de Spelen van het Britse Rijk, heeft How Liang Tan uit Singapore het wereldrecord stoten in de lichtgewichtklasse verbeterd tot 157,5 kg. Het oude record stond sedert 7 april van dit jaar met 155,- kg. op naam van Huang Chiang-Huin (China). Na de twee enkelspelen leidt Italië met 2-0 tegen Nederland in het internationale tennistoernooi om de Galeabeker. De Ita liaan Bonfiglio versloeg in het eerste en kelspel de Nederlander Maris in twee sets 7-5 en 6-2. De Italiaan Tacchini versloeg de Nederlander Huypers met 6-2 en 6-3. Het dubbelspel werd afgebroken i.v.m. de invallende duisternis toen Maris en Biesheuvel tegen de Italianen Bonfiglio en Tacchini gelijk stonden na vier sets. De cijfers waren 6-2, 2-6, 3-6 en 6-3. Ook de tweede wedstrijd van de cricket club Haarlem tegen een Royal Air Force- team, ditmaal in Ahlhorn, is in een over winning geëindigd. De Engelsen sloten hun innings op 145 voor 7, waarna Haar lem juist vijf minuten voor het verstrijken van de tijd, de 146 haalde voor het verlies van 6 wickets. In het begin kon het Haarlem-elftal in het veld, dat zeer ongelijk en nat was en dreunde van de vliegtuigen, het niet erg vinden, en een openingsstand van 66 (Wright 26) was er het gevolg van. Toen, door een snelle vang van Max, Paul Maas deze stand had gebroken, vielen de wickets plotseling sneller, waarbij het vangen grote steun verleende. Van Buchem en H. Schlatman deden ieder een moeilijke hoge catch, terwijl Voogd achter het wicket drie slachtoffers maakte. Van de gevallen wickets had Max Maas er 1 voor 38, Paul 4-55 en Van Dok 1-37. Elias had ditmaal met zijn felle sprinters geen succes (08). Hoewel het wicket van Koningsveld op 19 viel, was het uitzicht voor de bezoekers kort daarna veel beter, daar Van Buchem en Elias voortreffelijk batten; zij voerden de score tot 87 op, alvorens Elias voor een fraaie 53 (6 x 4) werd gevangen. Het leek erop of dit een turning-point zou worden, daar toen kort na elkaar vier wickets vielen, waaronder Van Buchem voor 26. Op een totaal van 112 voor 6 kwamen Honnebier en Voogd samen, met nog 25 minuten te spelen. Voornamelijk door snel runnen wisten zij, met enig ge waagd spel, de score juist vóór tijd boven de 145 te brengen, Honnebier met 18, Voogd met 14 beide not out blijvend. Een spannend slot van een zeer prettige wed strijd! De wicketnemers bij het RAF-team waren Haymer 1-29, Braithwaite 2-37 en Anderson 2-11. Draw in laatste wedstrijd De derde en laatste match van Haarlem in haar toer langs RAF-kampen in Duits land was tegen de 101 Unit in Jever. Na gewonnen toss ging Haarlem batten en tussen plasregens, die het spel telkens onderbraken, door, werd in bijna 2 uur een totaal van .91 gescoord. Vooral door toedoen van Elias, die als gast meeging en die wederom goed batte met 29 runs, was het begin voorspoedig; toen hij echter gebow- led werd, zette even een collapse in, die door H. Schlatmann en Honnebier (14) werd gestuit. Op 73 kwamen voor het laatste wicket Koningsveld en Voogd (11 not out) in, die in tien minuten nog 18 runs wisten toe te voegen. Clews bowlde zeer constant en had in 21 overs-5-47; Collins nam 2-24 en Hughes 2-13. Het Jeverse team had l'/j uur voor de runs, maar slaagde er door zeer zorgvuldig bowlen en scherp fielden (o.a. goede van gen van Koningsveld en Van Buchem) niet in het totaal te overschrijden. Slechts Col lins en Ritchie bereikten met resp. 12 en 16 de dubbele cijfers. Op 44 voor 7 was de tijd verstreken. Vooral Honnebier (in 6 overs 2 voor 3!) bleek als bowler een succes te zijn. De inswinger waarmede hij Clews bowlde was bepaald een heel fraaie 4. Paul Maas was wederom moeilijk weg te krijgen (3-20 in 12 overs), terwijl Max Maas (2-12) twee batsmen op ouderwetse wijze de stumps velde. guara"W c°<< <°?bined Tobacco^- In Praag werd donderdag de loting ver richt voor het. vijfde toernooi om de Europese volleybaltitels, dat van 30 augus tus-tot 10 september in Tsjechoslowakije wordt gehouden. Het Nederlandse herenteam werd inge deeld bij Roemenië, Hongarije, België en Italië. De damesploeg bij Polen en Hon garije. De verschillende groepen werden als volgt samengesteld: Heren: groep A: Tsjechoslowakije, Frank rijk, Oost-Duitsland, West-Duitsland en Tunis. Groep B: Roemenië, Hongarije, België, Nederland en Italië. Groep C: Bulgarije, Polen, Denemarken, de Arabische Unie en Finland. Groep D: Rusland, Joegoslavië, Albanië, Oostenrijk en Turkije. Dames: groep A: Tsjechoslowakije, Frankrijk en Oost-Duitsland. Groep B: Rusland, Joegoslavië en West- Duitsland. Groep C: Polen, Hongarije en Nederland. Groep D: Roemenië, Bulgarije, Finland en Oostenrijk. In de competitie van de HCB wordt zaterdag wederom een drietal wedstrijden afgewerkt. Haarlem 3 ontvangt aan de Donkerelaan te Bloemendaal BMHC 2. In het Heemsteedse Sportpark ontmoeten CVHW 2 en R. en W. a elkaar, terwijl aan de Spanjaardslaan wederom een onder linge wedstrijd plaats vindt tussen R. en W. c en R. en W. d. ZWEDEN WON. Zweden heeft de lan- denwedstrijd atletiek tegen Noorwegen met 118 tegen 94 punten gewonnen. AFGELAST. De selectiewedstrijden voor profs' en amateurs achter grote motoren, die op 31 juli in het Olympisch stadion in Amsterdam zouden worden verreden, gaan niet door omdat er kwestie is ontstaan tussen de KNWU en de gangmakers en renners, voornamelijk over de betaling. KANDAHAR. Het Nederlandse paard „Kandahar" zal zondag 27 juli in Düssel- dorf starten in de „Preis der Landes- hauptstad", een internationale handicap voor 3-jarigen en ouder over 1600 meter, die werd gedoteerd met 10.000 DM. Het Australische meisje Anna Pazero heeft in Cardiff tijdens de Spelen van het Britse Rijk het wereldrecord speerwerpen verbeterd met een worp van 57.39 meter, dat is niet minder dan 1.66 meter verder dan het oude, nog niet officiële, record van de Tsjechische Dana Zatopkova, die op 1 juli van dit jaar tot 55.73 meter kwam. Het officiële record staat nog steeds op naam van Nadeshda Koniajeva (Rusland) met 55.48 meter (Kiev 6 augustus 1954). Bewezen de Australische dames-atleten bij de Olympische Spelen te Melbourne hun superioriteit op de sprintafstanden en slaagden zij in de jaren daarna erin, met de estafettes meegerekend, acht wereld records op hun naam te schrijven, tijdens de Spelen van het Britse Rijk in Cardiff veroverde een Australische, zij het van Poolse origine, het wereldkampioenschap op een technisch nummer. Anna Pazero-Wo.itastzek, die twee jaar geleden naar Australië emigreerde, wierp de speer 57.30 meter en dat betekende een verbetering van 1.66 meter van net oude, nog niet officiële record, dat met 55.73 meter sinds 1 juli 1958 op naam stond van de Tsjechische Dana Zatopkova. Officieel is het record nog steeds Russisch bezit, namelijk van Nadeshda Koniajeva met een worp van 55.48 meter. Mariene Willard-Matthews, de Austra lische vrouw die tijdens de spelen van 1956 op de 100 en 200 meter achter Betty Cuth-' bert en Christa Stubnick tweemaal het brons won, is geheel uit de schaduw van de blonde Cuthbert gekomen. In maart van dit jaar verbeterde de 23-jarige Mariene tijdens de Australische kampioenschappen in Sydney twee wereldrecords (110 yards tot 10.3 sec. en 220 yards tot 23.4 sec.) In Cardiff won zij de 220 yards in 23.6 sec. (evenaring van net officiële wereldrecord van Maria Itkina, Rusland) en bleef ook op de 100 yards in 10.6 sec. voor Betty Cuth bert. Zenuwen kwjjt De oorzaak van mijn prestatieverbete ringen, zegt zij zelf, ligt in het feit dat ik mijn zenuwen kwijt ben. Hoe het komt dat ik geen zenuwen meer heb? Ik ben ge trouwd en dat geeft een vrouw rust en zekerheid. Tom Robinson van de Bahama- eilanden, won de 220 yards in 21 sec. en Keith Gardner (Jamaica) won een gouden medaille op de 120 yards horden in 14 sec. De Australiër Dave Power, die vijf dagen geleden op de zes mijl zegevierde, toonde zijn kracht door eveneens de marathon te winnen. Hij liep de klassieke afstand (42.195 meter) in 2 uur 22 min. 45 sec. atamount

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11