uniek aanbod Gillette HET IS VERBODEN! Levend ganzenbordspel met zevenhonderd deelnemers Afscheid van Beijnes (StótoSüi PORCELLUX P.H. PLASTICLAC ANDERE NAAM STEM UIT JAPAN ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM DROEVIG RECORD VRIJDAG 25 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 HAARLEMSE VAKANTIESPELEN Gevangenis en put waren gezellige verblijfplaatsen Burgerlijke Stand van Haarlem QHHB mm Hans van Duin leider in prestatieklassement Zes jongens blijken veel op kerfstok te hebben s Avonds om 7 uur... Examens Haarlemse rechtbank Diefstal en heling van bloembollen Veertig jaar in dienst van Twentsche Bank DE VAKANTIECOMMISSIE van het Haarlems Speeltuin Verbond moet een grote vaardigheid bezitten in het uitdenken van attracties, waarmee zij de Haarlemse jeugd tijdens de vakantie uren achtereen kan boeien. Dat is gisteren op het sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem weer eens bewezen. Ruim zevenhonderd kinderen hebben, verdeeld in een „ochtend"- en een „middagploeg", een enorm plezier beleefd aan het „levende" ganzenbordspel, dat de heer J. Martens, de voorzitter van de vakantiecommissie, met zijn onvermoeide medewerkers ditkeer als onderdeel van de vakantiespelen voor hen had uitgedokterd. Een zee van kleurige vlaggetjes zorgde voor een vrolijke afbakening van het speelveld een rij van tweeëndertig vakken, waarin behalve de bekende put en de gevangenis zich tal van hinderpalen bevonden, die ge op het ganzenbord uit uw kinderjaren vergeefs zou zoeken. Voeg daarbij de bijna onafgebroken stroom van opgewekte deuntjes, die uit verscheidene luidsprekers over het veld werd uitgestort en ge kunt u voorstellen dat de uren voor de kinderen omvlogen, 's Morgens hadden de kinderen van negen speeltuinen uit het centrum, het oosten en het westen van Haarlem het spel gespeeld, in de middaguren was het de beurt aan de zeven in Haarlem-Noord gelegen tuinen. Het weer werkte niet erg mee, maar de kinderen hebben zich van de straffe westenwind en het zo nu en dan vallende regenbuitje weinig aangetrokken. Daarvoor gingen zij te veel m het spel op. Tjonge, wat hebben ze een pret gehad. En het meest wanneer ze in de gevangenis terecht kwamen. „Ze zijn gewoon gek om in de petoet te zitten", lachte een van de leidsters, die als cipier fungeerde. Zij had zich terwille van de stijl in een ruim zittende uniform jas „gehangen", en een politiepet op de haren gezet. Nu, die criminele aantrek kingskracht was niet zo vreemd. In deze gevangenis kon je namelijk lekker mutsen plakken. Een blond-gekruld meisje keek even van haar werk op toen wij bij het vrolijke groepje bleven staan. Voldaan bekeek ze het resultaat van haar arbeid en vroeg toen plots „Meneer, heb u kleine kinderen?" Wij zeiden van ja en wezen met de hand hoe klein. „Dan mag u die muts van me heb ben", zei het kleine ding en wèg was ze, omdat een ander groepje haar en haar kornuitjes kwam verlossen. Bij het begin van het ganzenbord staat tante Nel van de speeltuin „V.Z.O.D." (Leidsters in het speeltuinwerk zijn alle maal „tantes" als ge het nog niet wist). Ze zwaait de scepter over de dobbelstenen- als-kinderhoofdjes, waarmee gegooid moet worden. Daar komt een groepje aanstormen, op de gezichten staat de voorpret te lezen. „Oei, wat een grote dobbelsteen", zegt er een. „Hier jöh, pak aan, omdat jij 'm zo groot vindt mag je de eerste zijn die gooit," beslist tante Nel resoluut. Ze weet uit. er varing dat er soms minuten overheen gaan alvorens uitgemaakt is wie de eerste worp mag doen. De jongen neemt de dobbel steen als een voetbal in zijn beide handen en rolt het ding over het gras. „Drie", klinkt het in koor, maar dat is te weinig. ,,Je moet eerst een zes gooien voordat je mag beginnen," legt tante Nel uit. „Hier meid, probeer jij het maar eens." Na nog enkele pogingen gilt het hele stel „zes!" alsof ze het aan de andere kant van het veld moeten horen. Luidkeels tellen Weg hollen ze, langs de vakken en dan maar luidkeels tellen. Bij het vak aange- iand doen ze wat volgens de spelregels is voorgeschreven. Doelgooien met een „leren knikker" of touwtrekken. Met de gezichten rood van inspanning sjorren ze aan het touw. „Jon gens, we laten ons door die grieten niet op de kop zitten, hoor," snoeft een potige knaap van tien-elf jaar. Maar de „grie ten" blijken heel wat „mans" te zijn en het duurt niet lang of ze trekken met recht aan het langste eind. Beteuterd staan de jongens er even van te kijken totdat de branie van zoëven iets mompelt over het natte gras en „wij hebben geen gympen aan, zij wel". Enkele vakken verderop is het postkan toor. Op banken en aan een lange tafel Advertentie per volwaardig k.gf 3.65 YERFIND. „C O V E LI NE" GED. OUDEGRACHT 95 BEVALLEN van een zoon: 22 juli: A. M. Rooijersvan Galen; 23 juli: M. A. Bala te Paske; 24 juli: A. C. J. Moisonvan der Landen, H. W. van EsterikSchildmeijer; van een dochter: 22 juli: W. KootPeere boom; 23 juli: P. P. InekeJanus. OVERLEDEN: 21 juli: H. W. G. Snijders, 53 j., Spaandamseweg; 22 juli: E. E. Schie- ring, 76 j., Hasselaersplein. J. Salman, 70 j., Zwaardstraat. A. J. de Zwaan, 78 j., Houtplein; 23 juli: A. C. van Bennekum Diependaal, 85 j., Schouwtjeslaan, C. van HoofKlooster, 67 j., Badelochstraat, G. KaasenbroodEsser, 62 j., Marnixplein, C. J. Roodt., 64 j., Timorstraat, A. Blanken steen, 79 j., Leidsestraat.H. Goudkade, 62 j., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: 24 juli: P. M. de Jong en C. M. Soff. GEHUWD: 24 juli: J. J. Koning en E. van Loon. G. H. Born en M. de Rie. F. Been en H. de Haas. A. de Rover en E. I. de Geus. J. Ausma en J. C. van de Stadt. Advertentie Met bent u „safe"! Wielemieuws De IJiuuider wielrenner Hans van Duin heeft zijn streekgenoot Coen Visser uil Santpoort van de leiding verdrongen in het prestatieklassement van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen". Van Duin heeft een voorsprong van tien minuten op Vis ser. De stand bij de amateurs luidt momen teel: 1. H. van Duin 94 punt. (IJmuiden); 2. C, Visser 84 pnt. (Santpoort); 3. A. Rutte 44 pnt.; 4. L. Vaars 28 pnt.: 5. H. van Wee- ren 24 pnt.; (allen Haarlem); 6. A. Reekers 20 pnt.. (Nieuw Vennep): 7. H. Oldenburg 17 pnt. (IJmuiden); 8. A. Straver 8 pnt. (Haarlem). Bij de nieuwelingen heeft Cees Piers nog steeds de leiding: 1. C. Piers 16 pnt.; 2. E. Riethoff 14 pnt.; 3. E. Sminia 7 pnt.; 4. A. Bogaard 6 pnt.; 5. C. Jansen 4 pnt. (allen Haarlem). In afwachting van de aankomst der ieelnemertjes aan de Haarlemse „Muggen- ronde" zullen zaterdag 9 augustus de ren ners van „De Kampioen" een wedstrijd rijden op het parcours aan de Rich. Hol- kade in Haarlem-Oost. Vanaf vrijdag 25 juli tot en met maan dag 4 augustus zullen elke morgen in het Rembrandttheater de home-trainers „da veren" en die zullen nu eens niet door wiel renners, doch door schoolkinderen worden bereden. Het plan is om na de finales op 4 augustus de prijzen te doen uitreiken door de in Roosendaal wonende Haarlem se Tour de France-renner Gerrit Voorting. De home-trainers zijn voor dit doel be schikbaar gesteld door „De Kampioen". In de put zitten hoeft niet altijd ver velend te zijn. Dat ondervond een groepje deelnemers, dat in dit obsta kel van het ganzenbord terecht was gekomenVerdiept in gezellige tijd schriften wachten zij Op hitn verlossing zitten de deelnemertjes een briefkaart naar' huis, tante of oma te schrijven. De post zegel krijgen ze er gratis bij. Aan de ene kant van de briefkaart is een grappige tekening met de mededeling „We zijn aan het ganzenborden". Met grote hanepoten en tongen uit de mond worden de adressen geschreven. Er is ook een „heuse" brieven bus waar je je kaart zelf mag posten. Na tuurlijk zijn niet alle vakken even leuk. Op sommige staat „drie vakken terug" en dan kan je opnieuw beginnen. Zo erg is het ook weer niet want dan heb je weer een kans dat je een briefkaartje mag schrijven. Bij het verlaten van een vak krijgen de kin deren van de leidster of leider een hand tekening in hun deelnemersboekje. Wie de meeste handtekeningen heeft verzameld is winnaar van de pot. Put in trek Wigt u dat in de put zitten zo'n gezellige bezigheid kan zijn? Bij het ganzenbordspel, dat gisteren werd gespeeld, was dé put tenminste bijzonder in trek. Geen wonder ook als op de bodem van die gezellige tijd schriften liggen. Maar eer ze een paar bladzijden hebben omgeslagen moeten ze eruit omdat er alweer een nieuw ploegje komt aandraven. In vak 18 moeten de kinderen zaklopen en even verder loopt een meisje geblind doekt en wijdbeens door een aantal recht opstaande flessen te stappen waarvan ze er geen een mag omgooien. Zeer opvallend was de doorlopende drukte bij vak 23, waar de deelnemers, eveneens met een blinddoek voor, in aan touwtjes bengelende hompen ontbijtkoek moesten happen. Sommigen staan als hon gerige spreeuwen in de richting te happen waar ze ergens het lekkers vermoeden. Maar het mag niet te lang duren want er staan meer liefhebbers te trappelen van ongeduld. Het vak staat propvol snoeplustige jon gens en meisjes als de heer Martens, ge kleed in een dikke blauwe trui („omdat het zo'n zachte winter is"), deze ongewenste stremming in het ganzenverkeer met er varen hand opheft. „Allemaal er uit, dat is zo niet te doen," klinkt zijn stem boven die van Willy Al- berti uit de luidsprekers uit. „Zeg, Jan, dat geldt ook voor jou! Allemaal buiten de vakken. Iedereen krijgt een beurt. Er is nog volop koek." Respect Wij hebben een diep respect voor de ma nier. waarop de heer Martens nu al jaren achtereen aan de touwtjes van de vakan tiespelen trekt. Tienduizenden kinderen heeft hij in de loop der jaren gedurende de grote vakantie van de straat weten te hou den. Natuurlijk doet hij dit werk, dat elk jaar weer een enorme voorbereiding en een groot organisatievermogen vergt, niet alleen. Reeds jaar en dag heeft hij in de heer J. Heugens en mevrouw Gaartman- Mulder een paar trouwe secondanten. En dan zijn er ook de tientallen dames en heren van de leiding zonder wie de vakan tiespelen niet denkbaar zouden zijn. Maar niemand zal zich tekort gedaan voelen als wij de heer Martens toch wel de grote mo tor van de vakantiespelen van het Haar lems Speeltuin Verbond noemen. Wie hem gadeslaat als hij over het veld beent om nu eens hier en dan daar zijn medewerkers met raad en daad terzijde te staan beseft, dat daar een man loopt, die niet alleen een on betwist gevoel voor organisatie heeft, maar die bovenal bezield is met een grote liefde voor het kind. En daar trekken ook dit jaar weer duizenden Haarlemse kinderen profijt van. In het politiebureau in Zandvoort zijn momenteel ingesloten vier jongelieden uit Haarlem en een uit Bloemendaal, respec tievelijk 15, 16, 19, 21 en 22 jaar oud. De Zandvoortse politie heeft hen zondag op heterdaad betrapt bij pogingen om een op de Noordboulevard geparkeerde auto te ontvreemden. Twee van hen waren in het bezit van een paar rubberlaarzen, die zij in de Karei Doormanstraat uit een direc tiekeet hadden weggenomen. De jongens bekenden van plan te zijn geweest met de auto ervan door te gaan. De politie bleek 'n goede vangst te heb ben gedaan, want in de loop van het on derzoek kwam vast te staan, dat het vijf tal ook debet was aan diefstal van een motorfiets, die in Heilo in beslag werd ge nomen. Voorts bleken zij een fiets in Cas- tricum te hebben gestolen, die in Zand voort werd verkocht. Tenslotte werd later nog een zesde Haarlemse jongen aange houden, die heeft bekend eveneens een fiets te hebben gestolen. Na sluiting van het onderzoek, dat wel licht nog andere delicten zal openbaren, zullen de jongens voor de officier van jus titie in Haarlem worden geleid. Vele lezers zullen vandaag enige moeite gehad hebben dit hun zo bekende rubriekje terug te vinden. „Zeven da gen Haarlem" heeft plaats moeten maken voor „Van mensen en dingen" en het oude „Van mensen en dingen onder de Damiaatjes" is „Ze ven dagen in en om Haarlem' geworden. Deze op het eerste gezicht futiele en onnodige wijziging heeft toch een diepere oor zaak. Was het vroeger zo dat slechts Haarlem aan bod kwam in onze rubriek, in de toekomst willen wij hierin ook nu en dan artikelen over „mensen en dingen" wijder aan de omgeving van Haar lem. Vandaar de toevoeging „in en om". Wij hopen, dat de lezers van de rubriek deze uitbreiding zullen waarderen en „Van mensen en dingen" even vriendelijk tegemoet willen treden, als zü het des tijds „Zeven dagen Haarlem" hebben gedaan. Setsu Ishii is een Japans meisje van zestien jaar, dat vurig verlangt haar bijdrage te leveren tot een betere in ternationale verstandhou ding en deswege in contact wil treden met leeftijdsge noten in Nederland, om door middel van correspondentie een band van vriendschap en begrip te smeden. Zij heeft een brief in het Engels aan onze redactie geschre ven, met het verzoek haar daarbij te willen helpen. „Wij, de jonge generatie, verlangen ernstig naar vriendschap met de mensen in andere landen", schrijft zij, „en de reden daarvan is, dat wij hopen op een beter begrip tussen de mensen en daardoor tussen de volken. Wanneer men elkander beter begrijpt vindt men beter een weg naar de wereldvrede. Denkt u ook niet?" Wij denken dat ook en daarom geven wij het vol ledige adres van Setsu hier onder, opdat de Haarlemse jongeren die evenals zij ver langen naar betere verstand houding met andere landen en zich een ernstig ideaal gesteld hebben in de bevor dering daarvan, met haar kunnen corresponderen. Setsu Ishii woont: 3671 Suibara - Machi Kita - Kanbara - Gun Niigata - Ken, JAPAN. „Het is verboden zich op de openbare weg te bevinden met een zeis, sikkel, snoeimes, hooivork of dergelijk puntig of scherp voorwerp, tenzjj de punten of scherpe kanten daarvan zodanig zijn bedekt, dat daardoor geen gevaar of nadeel aan personen of goederen kan worden toegebracht". v «gs v t Dit staat in artikel 50 van de Algemene Politie Ver ordening van Haarlem en de man op de foto is volgens dit artikel dan ook duidelijk in overtreding. Men zal moeilijk kunnen volhouden, dat de punten van zijn hooi vork „zodanig zijn bedekt, daten wat verder in het artikel staat. Toch is een verschijning als deze niet ongewoon, hoewel zij meer op het platteland zal voor komen. Hoe de politiever ordeningen daar luiden is ons niet bekend, maar als de politie in de kleinere ge meenten van ons land be keuringen zou uitdelen aan iedere boer of landbouwers knecht, die een zeis, sikkel, snoeimes of hooivork met onbedekte punten of scherpe kanten met zich mee draagt op de openbare weg, dan zou zij daar ongetwijfeld een mooie dag taak aan hebben. Het komt ons daarom voor, dat ook de Haarlemse politie wel een oogje zal dichtknijpen in de schaarse gevallen, dat iets dergelijks in de stad gebeurt. Weinig personen of goederen zullen er hinder of schade van hebben, zolang de pun ten van de hooivork (zoals op de foto) naar omhoog wijzen. WIST U OVERIGENS dat het bij artikel 39 c van de A.P.V. verboden is „zonder schriftelijke toestemming van de hoofdcommissaris van politie enig vuurwerk van een handelaar te be trekken?" In 1957 heeft Haarlem weer eens een record gebro ken. Hoewel daar onmiddel lijk aan toe moet worden ge voegd, dat het dit keer wel een bijzonder droevig record is: in het afgelopen jaar.werd voor niet minder dan der- tieneneenhalf duizend gulden in parken en plantsoenen vernield. De zo sobere en soms zelfs wel enigszins dorre cijfers van het jaar verslag van de gemeentelijke dienst van Hout en Plant soenen liegen er niet om: voor het jaarsalaris van twee gemiddelde gezinnen werden er in Haarlems natuurschoon verwoestingen aangericht, die niet één twee drie zijn te herstellen. Wel zegt het jaarverslag, dat in 109 gevallen van beschadi ging schriftelijke rapporten werden uitgebracht en dat in vele gevallen de daders konden worden achterhaald, zodat de herstelkosten kon den worden opgeëist. Daar mee valt echter niet te ont kennen, dat de vernielzucht dit keer toch wel een erg grote vlucht heeft genomen. En met betaling van de kos ten is men er echt nog niet: het duurt tenminste een jaar voordat nieuwe groei het vernielde doet vergeten. Deze sombere cijfers waren nodig in een rapport, dat voor de rest zoveel prettige geluiden kon doen horen. Het is wel een uiterst schrale troost voor de harde wer kers van Hout en Plantsoe nen, dat in enige andere ge meenten van ons land nóg somberder geluiden werden gehoord. Laten de Haarlem mers en vooral ook de jongeren onder hen af spreken hun parken dit jaar en alle andere komende jaren te ontzien, zodat in de volgende jaarverslagen van Hout en Plantsoenen alleen nog maar prettige dingen zullen zijn te lezen! Achter de vele vierkante meters schutting verandert het Haarlemse Stationsplein van aanblik en allure. Niet dat het er op het ogenblik al zoveel fraaier op wordt, maar men zegt wel eens dat het slechter moet worden om beter te kunnen gaan. Onder de verwoestende mokerslagen van de werkers van de n.v. Nelis uit IJmuiden en de firma De Hond uit Amster dam verdwijnen de muren van de twee gebouwen die zo lang de gelaatstrekken van het Stationsplein hebben ge vormd. Zelfs aan lelijke din gen kan men gehecht, raken: dat ervaren vele Haarlem mers in deze dagen nu zij nog moeten wennen aan de leegten die straks met par kerende auto's gevuld zullen worden in afwachting van het nog steeds met grote ge heimzinnigheid omringde re organisatieplan. Van hotel „Royal" is al bijna niets meer over dan de modernistenclub „Xeno", die tenminste voor een fleurige en originele ver siering van de omheining heeft zorg gedragen. Over veertien dagen heeft Nelis het karwei daar achter de rug. De Hond heeft aan Beij nes nog twee maanden de handen vol. De eerste slo- pingsfase is met behulp van springstof voltrokken. Over twee weken komt er een dertig meter hoge kraan om de dakspanten te verwijde ren, waartussen men nu de grijze lucht al kan zien. Daar. onder lijkt de enorme fa briekshal, waar eens spoor wegrijtuigen voor alle wind streken voor het eerst op de rails reden welke men nu nog in het midden van de vloer kan terugvinden, nog groter, nog holler en ongezel liger dan hij al was. Alleen wat achtergebleven affiches verlenen nog wat kleur aan een tikje morbide omgeving. Wat ons betreft, kan het Sta tionsplein er straks niet on gezellig genoeg uitzien. Want dat is de beste stimulans om de toekomstige bebouwing spoedig te doen beginnen. Advertentie Het nieuwste Gillette precisie scheerapparaat met twee Blauwe Gillette mesjes verpakt in een fleurige plastic sigarettenkoker voor maar weet U of U zich 's morgens om 8 uur goed geschoren hebt. U voelt zich dan nog fris en schoon als U de dag begonnen bent met water, zeep en Blauwe Gillette. de enige manier om U goed te scheren en... voor het beste resultaat: Gillette scheercrème Haarlem. Bij de in Haarlem gehouden midden standsexamens zijn geslaagd: C. B. Pluis, J. C. Pol, M. Pompert, W. Poort, H. Pranger. R. G. v.d. Putten, J. Pijnacker, M. van Riessen. M. Ree- meijer, J. J. v. d. Reep, L. A. B. v. d. Rest. E. M. A. Reurings, P. W. Ridder, H. P. M. Rieck-Van Osch, J. van Riessen, L. J. Romijn. L. M. F. de Roy. D. M. Ruurda, A. C. Ruygrok, W. J. de Ruy- ter, T. M. Rijper. A. P. S. Samson, J. Schaapman. A. G. Scliellevis, S. M. .T, Schilder. B. Schipper, W. Schoneveld, P. J. Schoone-Wammes, F. H Schouten, T. P. Schouten. G. C. M. Schreurs, M. Schreurs, M. J. Schrijvers, W. Schulting, G. van Selm, H. Seijerlin, H. J. J. M. Sicking, P. E. M. Sintenie, J. M. Slaman, H. J. Smit-Kuypers, P. P. T. Smits. P. Smits, H. Snaterse, K. Snijder, A. H. J. Spaan, J. C. van Spelde, G. v. d. Staaij, J. L. E. v. d. Staav-Van Putten, P. M. Stam, W. F. Sieenkist. H. G. Stokman, L. H. Stolwijk. C. M. Stroet-v. d. Vlugt, L. Strijland. J. J. M. Suidman, A. P. Sutherland, J. F. W. van Tetering, J. N. Treffers. B. Tuyn, C. N. Uitendaal, H. Uitendaal. V. A. Uitendaal, J. H. Uitendaal-Van Kempen, M. Vanhaelen. J. D. Plantinga. Den Haag. Geslaagd voor de schoolakte Duits M.O.-A: S. Wilk. 's-Gravenhage: G. van der Hoe ven. Amsterdam: H! J. W. Heemels. Maastricht; L. Knol. Norg; A. de Vries. Dedemsvaart; A. H. van Straten, Groningen, mej. I. Schindler, Noord wij kerhout. Acht maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden onvoorwaardelijk met aftrek eiste de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman donderdag voor de Haarlemse rechtbank tegen een 31-jarige chauffeur uit Lisse, verdacht van diefstal in vereniging van bloembollen. Deze diefstal had hij op verschillende tijdstippen in 1956 en 1957 gepleegd samen met zijn chef en ten nadele van een bloem bollen veiling in Lisse. Voor zijn aandeel had hij 1150 gekregen. Het was een triest verhaal, dat de ver dachte over zijn misstap vertelde. Zijn directie had hem voor de keus gesteld: verhuizen van Noord wijk - waar hij een prettig huis bewoonde - naar Lisse óf ont slag. Hij was getrouwd en had twee kinde ren, alsmede een bescheiden salaris. Zijn directie zou hem tegemoet komen in de hogere huur maar was deze belofte niet nagekomen, waardoor verdachte financieel volkomen aan de grond was geraakt. Ook de officier sprak van verzachtende omstandigheden. Verdachte had het geld niet over de balk gesmeten. De eis luidde acht maanden gevangenisstraf, waarvan vijf voorwaardelijk met aftrek en een proeftijd van drie jaar. De raadsman, mr. E. G. Sprey uit Lei den, schilderde zijn cliënt als de uitvoerder van de boze plannen van zijn chef en mede verdachte. Steeds wilde hij bekennen, doch de invloed van zijn chef was sterker. Plei ter wees op de tragische gezinsomstandig heden van verdachte. Vlak voor de arres tatie van de jongeman moest zijn vrouw twee zware operaties ondergaan. De raads man drong aan op een straf waarvan het onvoorwaardelijk gedeelte gelijk zou zijn aan de preventieve hechtenis. Uitspraak 7 augustus. De chef en medeverdachte van de chauf feur, die eveneens in het Huis van Bewa ring verblijft, verscheen niet wegens ziek te. De officier van Justitie wilde evenwel de dagvaarding niet intrekken en vroeg verstek. Na overleg in raadkamer weigerde de rechtbahkdit. Zij eiste' medébrenging van verdachte op 21 augustus. Hierna stond een 53-jarige bloemist uit Sassenheim terecht, die van heling der ge stolen bloembollen werd verdacht. In deze zaak zou de chef en medeplich- Op 1 augustus hoopt de heer G. J. Wiel- ders, Hoofmanstraat 42 in Haarlem het feit te herdenken, dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad bij de Twentsche Bank n.v. (voorheen Haarlemse Bankvereniging). De jubilaris is werkzaam bij het kantoor Haarlem in de Zijlstraat. Hij was vele jaren lid van het vrijwillige brandweerkorps. In de oorlogsjaren had hij een actief aandeel in de luchtbescher mingsdienst. Advertentie Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed tige van de vorige verdachte als getuige optreden. Daar deze niet verschenen was liet de rechtbank de chauffeur uit de vo rige zaak in de getuigenbank plaats ne men. De bloemist had verscheidene keren bloembollen van de boze genius in deze zaken, de loodschef, gekocht. De chauffeur zorgde voor het transport en rekende ook wel eens af. Het ging om partijen van dui zenden en tienduizenden stuks. Verdachte heild voor de rechtbank zijn onschuld staande. Hij beweerde niet de herkomst van de bloembollen geweten te hebben. Onder pressie van de loodschef had hij aanvankelijk tegenover de politie een valse verklaring afgelegd. In totaal had hij voor 1400 bollen gekocht. Tenslotte had hij, naar hij zei, argwaan gekregen en een maal had hij gezegd: „Haal die bollen bij mij terug". De getuigeverklaring van de chauffeur bracht de zaak niet veel verder. Hij had slechts opdracht gekregen de bollen naar de bloemist te brengen. Hij wist niets van een afspraak tussen de bloemist en de loodschef. De rechtbank achtte het raadzaam toch de niet als verdachte en getuige versche nen loodschef te horen en hield de zaak aan tot 21 augustus.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5