Gerrit Voorting won tweede rit om het nationaal wegkampioenschap Rangschikking van de jury lang en fel gecritiseerd N.L.VAN SCHAGEN en ZOOK Leden van „circus" Kramer gaven demonstratie van uitstekend tennis Lasilang verdedigde zijn beker met succes in Groenendaal-toernooi Michel Stolker leidt nu in klassement Hoad versloeg Segara op eerste dag Spelpeil op zeer behoorlijk niveau 5 LOCOSiv iüf «j JAN v. d. MEER Selectiewedstrijden voor wielrenners op 31 juli Hopman winnaar van Ronde van de Markthallen Favero winnaar van omnium in Parijs Elliott liep de mijl weer binnen de vier minuten Wegstrijd in cijfers Koersen op Mereveld Recordprijs der 4-jarigen was voor Valencia Australiër Cooper werd Zwitsers tenniskampioen OP METZ-BANEN IN SCHEVENINGEN Nederlandse dames tennis- ploeg verloor van Frankrijk Zandvoorter Ebben derde in concours te Breda MAANDAG 2 8 JULI 195 8 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De chaos was groot, zondagmiddag na afloop van de pveede rit om het nationaal wielerkampioenschap op de weg voor professionals en onafhankelijken, groter dan wellicht ooit tevoren bij een nationale titelwedstrijd. gn hij duurde welgeteld één uur en vijftig minuten, de ,jjd, die een onmachtige jury nodig had om na confron tatie met enkele renners het resultaat van een niet verwachte massale eindsprint op enigzins dragelijke wijze in een uitslag samen te vatten. Maar zelfs de rangschikking, die toen uit de bus kwam, werd fel door enkele woedende coureurs gccritiseerd. En er zullen in de de komende week dan ook ongetwijfeld enkele pro testen met krachtige argumenten naar het bondsbureau van de KNWU Worden gestuurd De oorzaak van alle moeilijkheden was een gebrek aan routine van de aankomstrechters. Vier renners de eerste vier konden zij nog vlot klasseren. En dus bestond over de zege van Gerrit Voorting de tweede plaats van Piet Maas en vervolgens de plaatsen van Peter Post (derde) en Michel Stolker (vierde) geen twijfel. Maar toen begon de tragedie. Piet de Jongh werd toegegevenhet was de eerste impuls als vijfde ge plaatst. Maar juist toen dit triomfantelijk werd omge roepen liep de coureur uit Made met een bebloede arm en benen naar het jury-platform (recht tegenover de scheef op de weg getrokken finishlijn) toe. Hij was 200 meter voor de eindstreep gevallen. Snel volgde een rectificatie: eerst werd de naam van Gerard Keulers genoemd, maar ook dat was foutief, tenslotte kreeg de Delftenaar Bram Kool, want hij was de man, die als vijfde over de streep was geflitst, tóch de plaats waarop hij recht had.... Nog enkele plaatsen werden vlot toegewezen, daarna was er weer een lancune In het herinneringsvermogen. De jury koos toen maar de verstandigste weg en trok zich terug in een café. Zonder er overigens de rust te vinden, die zï wenste. Want voort durend drongen fel protesterende renners (Sjef Lahaye, Piet van Est, Piet van den Brekel, Jo de Roo en Hein van Breenen) de afgesloten /-uimte binnen, anderen trommelden ongeduldig op deuren en weer anderen werden angstvallig naar binnen geloodst om toe te lichten hoe zij over de finish waren gegaan. De wedstrijdleiding had tenslotte een politieagent nodig om de coureurs uit het vergaderlokaal te ver wijderen. Pas geruime tyd daarna kwam de uitslag. De K.N.W.U. doet er verstandig aan in de toekomst een vast „team" met de arbitrage te belasten. De chaos na afloop was overigens het enige opwindende, dat deze wielerdag ge noden heeft. Want de strijd tussen de 78 coureurs heeft de weinige toeschouwers nauwelijks kunnen boeien. Het parcours was daarvoor in feite te licht en de afstand (181,9 km) te kort voor de renners, die de schaarse moeilijkheden op het traject enkele heuvels met lange afdalingen met hun modern versnel- lingsapparatuur gemakkelijk aan konden. Het tempo was daardoor veelal hoog en onder die omstandigheden werden uitloop pogingen riskante ondernemingen, waaraan de meesten zich niet waagden. Een massale aankomst van 46 renners de overigen waren door valpartijen of lekke banden uit de strijd geworpen was tenslotte het gevolg. Een eindsprint op een traag-oplopende helling, die de organisatoren een selectieve invloed hadden toegedacht.... helaas, het was een mis rekening. Flink met de ellebogen werkend drong de meute naar voren. Sjef Lahaye werd 300 meter voor de eindstreep tegen de afzetting geduwd, Piet de Jongh slipte in het grind en sleepte enkele anderen ir( zijn val mee en uiteindelijk stormde Gerrit Voorting met duidelijk waarneem baar verschil als eerste over de finish. Dat was onbetwistbaar, al hebben La haye en Piet van Est 's avonds laat nog een scherp protest tegen de Roosendaler ingediend. Zij verwijten hem namelijk, dat hij zich een tweehonderdtal meters vóór de finish op de gebroeders Van Est heeft afgezet. De glimlach van Voorting om zijn triomf was er overigens niet minder om. Met Michel Stolker nu eerste in het algemeen (punten-)klassement heeft hij immers zijn kansen op de nationale titel aanmerkelijk verbeterd. Weinig gebeurd Voor de rest zijn weinig dingen ge schied, die in de herinnering bewaard zul len blijven. Reeds in de eerste ronde kwam er enige selectie. Niet door kwaliteitsver schil, maar door een onvoorzichtige mo toragent, die het peloton op de smalle weg bij Wijier op een steenworp van Advertentie -PR RIJWIELEN VOOR SPORT v .ie o 5 v> O IIHIÜ c 2 ZEOT G. VOORTING C de winnende fiets! g GEMONTEERD MET VREDESTEIN BANDEN •faiHon idoon daiiowoo0 Advertentie Poortstraat 5—7 - Haarlem-O. - Tel. 12488 De volledige serie LOCOMOTIEF MODELLEN 1958 bij GEN CRONJÉSTRAAT no. 1, op de hoek - Tel. 55429 De selectiewedstrijden voor het wereld kampioenschap wielrennen, die op 31 ju li in het Olympisch stadion in Amsterdam gehouden zouden worden, maar enige da gen geleden afgelast werden gaan nu toch door. Zij worden nu verreden op dezelf de dag in het stadion te Utrecht. Aan de stayerwedstrijd nemen deel: Wagt mans, Wierstra, Koch, Vreeswijk, Smits, Stakenburg en Pronk. Bij de sprinters "omt de „school" van Arie van Vliet in - baan. de Duitse grens wilde passeren, in een zandhoop belandde en een massale tuimel- partij veroorzaakte. Voor Daan de Groot, Piet Haan, Arend van 't Hof, Sonnemans en de Brabander De Bruyn was de wed strijd toen al afgelopen. In de eerste van de zeventien ronden.... Ook de gebroeders Kuipers uit Den Haag hadden toen geen illusies meer. „Flink samenwerkend" hadden zij na de eerste tien kilometer al een achterstand van circa drie minuten en het verschil groeide daar na tot bijna drie kwartier. Hetgeen voor beide toeristen overigens geen bezwaar was om dapper langs het honende publiek te blijven fietsen. Zij zijn in de categorie der professionals beslist de enige ama teursware liefhebbers van de wieler sport Slechts weinig renners hebben daarna geprobeerd de strijd te karakteriseren. Sjef Lahaye bleef daarvoor te trouw aan de kop van het peloton, om zijn winst, die hij in de eerste rit op de Cauberg had be haald, te verdedigen. Alleen Ab Gelder mans, Leo van der Pluym, Schalk Verhoef en de bijzonder strijdluchtige Gerard Keu lers mochten in de vierde ronde ontsnap pen, maar het avontuur duurde slechts kort. Vervolgens probeerde de onstuimige Arie van Wetten een solo-actie (zij duurde slechts één ronde) 'en later sprongen ook Wout'Wagtmans, Geurt Pos en Jö de Roo met Lahaye aan hun wielen uit de hoofdmacht weg. Maar met de sterke wind op kop bleven de verschillen toch te ge ring. Inmiddels waren talrijke renners, onder wie Plantaz, Mik Snijders en Nop- pie Koch, al lang uit het strijdtoneel ver dwenen, sommigen door pech, anderen door blessures. De laatste aanval van betekenis werd na 125 km door Piet van Est en Piet Steen voorden ingezet. Het duo kreeg zelfs een voorsprong van 40 seconden de grootste, vandaag toen viel Steenvoorden terug en staakte ook Piet van Est zyn poging. De strijd was gestreden. Hopman uit Egmond aan de Hoef is winnaar geworden van de Ronde van de Markthallen, welke zondagmiddag in Am sterdam door „Olympia" werd gehouden. Met een volle ronde voorsprong op het peloton alleen de Santpoorter Coen Visser en Gerry Spaans uit Amsterdam hadden de schade tot een kwart ronde kunnen beperken ging Hopman als een sterk winnaar over de streep. De voor wedstrijd voor nieuwelingen werd gewon nen door de jonge Haarlemmer Sminia. Hij zegevierde in de sprint van een klein groepje, dat zich in de laatste ronde van het peloton had gedistancieerd. Sminia, die pas nieuweling is, behaalde daarmee zyn eerste overwinning. In de wedstrijd voor amateurs over honderd ronden hield sprinter Captein alle demarrages onder controle. Geen en kele renner slaagde er zodoende in om een ontsnapping met succes te bekronen. Het gelid bleef gesloten en daarvan profi teerde Captein zelf het meeste, want in de vele premiesprints toonde hij zich gere geld de snelste. Maar toen er nog twintig ronden gefietst moesten worden, werd fa voriet Captein toch nog verrast door een aanval van Hopman. Deze demarrant bleek ook voor hem niet te houden en kort voordat Hopman het peloton een ronde achterstand zou bezorgen, konden Visser en Spaans nog ontsnappen. Zij konden Hopman evenwel niet meer be dreigen, doch stelden er wel de overige ereplaatsen mee veilig. Want Captein won natuurlijk zonder veel moeite de sprint van het. peloton. De uitslagen waren: Amateurs: 1. J. Hopman, Egmond aan de Hoef, de 80 kilo meter in 1 uur 56 min. en 5 sec.; 2. C. Visser, Santpoort; 3. G. Spaans; 4. J. Cap tein, beiden Amsterdam; 5. A. Sluis, Bad hoevedorp; 6. A. de Vries, Amsterdam; 7. E. Balk, Badhoevedorp; 8. J. Jonker; 9. L. Hartman: 10. R. de Jong. Amsterdam. Nieuwelingen: 1. E. Sminia, Haarlem, de 45 kilometer in 1 uur 9 min. en 58 sec.; 2. G. Wesseling, Halfweg; 3. Janssen, Nootdorp; 4. Van Doorn, Aartswoud; 5. Van Smirren, Amsterdam; 6. Lute, 's-Gra- veland; 7. Piers, Haarlem; 11. H. v. d. Geest, Haarlem; 12. C. Jansen, Haarlem. In het Pare des Princes in Parijs heeft de Italiaan Favero zondagmiddag een ..omnium voor de eerste drie van de Tour de France" gewonnen, voor de Luxem burger Gaul en de Fransman Geminiani. Hij won de sprint en de achtervolging; de puntenrace was voor Gaul. Ondanks de koude en de slechte toe stand van de baan het had de gehele voorgaande nacht geregend werden ook zaterdag, de laatste dag van het toer nooi, op de Spelen van het Britse Rijk te Cardiff, weer enkele voortreffelijke atle- tiekprestaties verricht. Het luidste applaus van de 5000 toe schouwers gold vanzelfsprekend de ver betering van het wereldrecord 4 x 110 yards estafette door de Engelse dames- ploeg. Maar dit was niet de enige bijzon dere prestatie. De Australiër Herbert El liott liep namelijk de mijl weer eens bin nen de vier minuten (3.59.0) hij werd winnaar voor Mervyn Lincoln (4.01.9) en Albert Thomas (4.02.7) en bovendien werden vier records van de spelen en het Britse gemenebest scherper gesteld. „TABOUN". Het paard van prins Ali Khan „Taboun" heeft zondag op de baan van Maisons-Lafitte een ren voor twee jarigen over 1000 meter, gedoteerd met een bedrag van acht miljoen Franse francs (ongeveer 75.000 gulden) gewonnen. De tweede rit van het kampioenschap van Nederland op de weg voor profs en onafhankelijken is dus gewonnen door Gerrit Voorting uit Roosendaal. Hij won de sprint van het peloton. De uitslag was: 1. Gerrit Voorting (Roosendaal) de 181,9 km (17 ronden van 10,7 km) in 4 uur 34 min. 25 sec., 2. Maas (Pindorp), 3. Peter Post (Amsterdam), 4. Michel Stolker (Zuilen), 5. Kool (Delft), 6. De Roo (Schore), 7. Lahaye (Bunde), 8. Wagtmans (St. Willebrord), 9. Vergoossens (Pey-Echt), 10 Van den Brekel (Echt), 11. Van der Brand (Schijndel), 12. Van Wetten (Sassen- heimj, 13 Kersten (Siebengewald), 14. Hinsen (België), 15. Damen (Lieshout), 16. Van der Pluym (Made), 17. Van der Putten (Den Haag), 18. Wim van Est (St. Willebrord), 19 Bergmans (Aalst), 20. Bruggenkamp (Goes), allen in de zelfde _tijd alg Voorting. Na twee van de drie ritten de laatste rit wordt op zondag 10 augustus op het circuit van Zandvoort gehouden is de stand in de strijd om het weg kampioenschap: 1. Michel Stolker, 35 punten, 2./3. Sjef Lahaye en Jo de Roo, beiden 34 punten, 4. Gerrit Voorting 33 punten, 5. Wout Wagtmans 27 punten, 6. Piet van den Brekel 26 punten, 7. Jaap Kersten 24 pnt., 8. Piet Maas, 22 pnt, 9. Tonnie Bergmans 19 pnt., 10. Peter Post 18 pnt, 11. Kool 16 pnt, 12. Van der Pluim 14 pnt, 13. Vergoossen 13 pnt, 14. Donker 12 pnt, 15./16. Van der Sluis en Hinsen, beiden 11 pnt, 17./18. Piet van Est en Van der Brand, beiden 10 pnt, 19./20. Wim van Est en Van Wetten, beiden 9 pnt, 21./22. Ehlen en Damen beiden 8 pnt, 23. Vranken 7 pnt, 24. Adrie Voorting 5 pnt, 25. Van der Putten 4 pnt, 26. Bruggenkamp 1 pnt. De uitslagen van de zondag op Mereveld ge houden draverijen luiden: 't Bildtprlis (2240 m.). Ie afd.: 1. Wanita van Barke 1.33.6; 2. Erebus; 3. Verdi. Winn. 7.30; pl. 3.30, 2.80, 2.70; gek. 14.30: cov. 6.60. Dantnmadeelprijs (2200 m.): 1. Wiebeline Wip 1.25.7: 2. Willv Bon: 3. The Lee. Winn. 3.00; pl. 1.40, 2.70, 2.00; gek. 6.30; cov. 7.80. Franekerprijs (1220 m.): 1. Xenia Scott P 1.32.3; 2. Xina S; 3. Xltta Erebus. Winn. 4.00; pl. 1.50, 1.40. 2.90: gek. 8.20: cov. 5.60. Recordprijs der 4-jarigen (1610 m.): 1. Valencia 1.25.8; 2. Victory Queen; 3. Victrix V. Winn. 5.00; pl. 1.70. 2.10. 2.10; gek. 8.40; cov. 6.60. Haskerlandprljs (2700 m.j: 1. Unworthy 1.25.8: 2. Traviata; 3. Roval Star. Winn. 2.60: pl. 1.60, 2.00, 7.90; gek. 6.60; cov. 4.90. Kollumerlandprljs (2180 m.): 1. Ria Kitty 1.23.6; 2. Martini Spencer: 3. Sunny Boy. Winn. 8.00: pl. 1.90. 2.00. 3.60; gek. 16.30; cov. 5.60. Leeuwardenprijs (2240 m.): 1. Theo Messidor 1.23.9; 2. Forges; 3. Quicksilver S. Winn. 1.40; pl. 1.10, 1.10; gek. 3.00: cov. 2.80. Menaldumadeel (2200 m.): 1. Tourterelle 1.24.-; 2. Rosa Signal: 3. Rentinus. Winn. 6.70; pl. 1.90. 2.80, 2.00; gek. 7.40; cov. 6.60. Oostdongeradeelprijs (2200 m.): 1. The Flving Dutchman 1.26.2: 2. Rene M; 3. Ukas. Winn. 3.70; pl. 1.50, 2.00, 1.60; gek. 8.40; cov. 7.40. 't Bildtprijs (2240 m.l, 2e afd.: 1. William Ha nover K 1.35.8; 2. Walewska Contessa; 3. Willy's Lieveling. Winn. 3.50; pl. 2.20, 3.40; gek. 17.10; cov. 6.90. Totale omzet 177.065.50. De finale van het dames-enkelspel van de internationale tenniskampioenschap pen, welke in Gstaad zijn gehouden, is ge wonnen door de Australische speelster Lorraine Coghlan. Zij versloeg de Mexi caanse Yolanda Ramirez met 36, 62, 6—0. In de eindstrijd van het dames dubbel spel zegevierden Yolanda Ramirez en Rose Marie Reyes (Mex) met 97, 64 over Thelma Long en Mary Hawthorn (Austr.). Asley Cooper (Austr.) won de titel in het heren enkelspel. In de finale won hij met 26, 36, 75, 64, 63 over zijn landgenoot Neale Fraser. In de eindstrijd heren dubbelspel won nen de Italianen Pietrangeli en Sirola met 61, 63, 63 van de Australiërs Laver en Mark. De Mexicaanse Rose Mi-' yes ver overde samen met de Am Stewart de titel in het gemengd dubbelspel. De sprintfinale, waarover zo veel ru moer ontstond. Gerrit Voorting (links) werd dxddelijk winnaar. Vier leden van het beroemde „tennis- circus" van Jack Kramer hebben in Sche- veningen een zeer groot aantal toeschou wers van hun spel laten genieten. Dreigen de regenwolken boven het centrecourt van de METZbanen werden vergeten en ook de krachtige wind was geen storend ele ment. Zo hielden Ken Rosewall, Tony Tra- bert, Pancho Segura en Lewis Hoad het publiek in hun ban. De vreugde over een overwinning cn de spanning, die zo vaak aan een wedstrijd van een tennistoernooi verbonden zyn, ontbraken, doch daarte genover stond de techniek, de snelheid en het briljante spel. Soms wordt er wel eens smalend gesproken over „tennisrobots" maar ook ditmaal bleek duidelijk, dat men niet met „machines" te maken had. De menselijke reactie op een „misser" ontbreekt ook bij deze beroepsspelers niet. En evenmin kan men beweren, dat het slechts demonstratiepartyen gelden, waar in niet wordt gestreden. In de eerste partij tussen Rosewall en Trabert kwam dit duidelijk tot uiting. Na dat Rosewall de eerste set met 6-1 had ge wonnen en Trabert na een 5-2 achterstand in de tweede set inliep mompelden de toe schouwers op de tribunes: Rosewall geeft deze set cadeau om de demonstratie te „verkopen". Rosewall gaf echter niets ca deau. Tot 5-4 werd hij door de lange blon de tegenstander benaderd, maar daarna was het afgelopen. De kleine donkere Australiër met zijn uiterst gevaarlijke backhand vond de openingen en met 6-4 won hij de tweede set en de partij. Last met volley Het zag er overigens reeds in het be gin van het duel naar uit, dat Rosewall zou gaan winnen. Trabert was aanvanke lijk niet op dreef. Hij had veel last met zijn volley, die steeds weer in het net be landde en ook zijn spreiding was te wijd. Pas in de vierde game van de eerste set scoorde hij zijn eerste tegenpunt, dank zij zijn uitstekende service. Wij telden drie Evenals vorig jaar is het „wedstryd- comité-Groenendaal" er ook ditmaal in geslaagd om voor het „Groenendaaltennis- loernooi" dat zeven dagen lang in Heem stede de aandacht vroeg een aantal sterke spelers en speelsters uit de hoofd stad aan te trekken. Dit bracht de zo no dige variatie in de deelnemerslijst en had uiteraard tot gevolg dat ook het spelpeil van behoorlijk niveau was. Bij de heren domineerden de gasten, die in de halve finales met drie spelers, te weten Lalisang, Witteman en De Jong, in het enkelspel vertegenwoordigd waren en in het herendubbel in de halve finales de Haarlemse concurrenten uitschakelden. Bij de dames was het succes aan de Haarlemse zijde, want hier versloeg de jeugdkampioene Kca Okker de Amster damse mej. L. v. Beest en werd het dames- dubbel een zege voor de dames Scherpen- zeel en v. d. Broek, die het Amsterdamse duo Hughan/Apking naar de tweede plaats verwees. Het gemenddubbel tenslotte werd gewonnen door mej. v. Beest en C. Nie- land, die Kca Okker en Van Berckel de baas bleven. De Indonesiër Lalisang verdedigde met succes zijn beker, doch heeft dit zeker niet gemakkelijk kunnen volbrengen. In de halve finale ontmoette hij de Haarlemse kampioen M. v. Berckel, die hij met 63 en 64 terugwees en in de finale versloeg hij in drie sets zijn stadgenoot De Jong 62, 57 en 62), die in de halve finale P. Witteman had uitgeschakeld. Het herendubbel Lalisang/Witteman had in de finale weinig werk om Putters en Goudsmit naar het tweede plan te verwij zen 62 en 63). Bij de dames won Kea Okker, die ook in het gemenddubbel met Van Berckel de eindstrijd bereikte, met 75 en 62 van mej. L. v. Beest het enkelspel. In de finale gemengddubbel moest zij met Van Berckel echter de eer aan het duo Van Beest/Nie- land laten na een aantrekkelijke tweede set: 60 en 86. Het Brederode-dubbel Scherpenzeel/v. d. Broek won het damesdubbelspel door in de finale de dames Hughan/Apking met 36, 64 en 1311 te kloppen. In de B-afdeling werden de singles ge wonnen door M. Wettendorff en Ria Smids, het herendubbel door v. d. Maesen en Schlatman, het damesdubbel door mevr. Van Duinen en mej. Verheek en het ge mengddubbel door mevr. Schoone en Van Haastert. In de C-afdeling leverde de veertien jarige Haarlemse jeugdkampioen Tom Okker een uitstekende prestatie door, na een groot aantal partijen in het enkelspel, zowel de single als het dubbel, met zijn jeugdige partner Doodeneefver, te winnen. Het damesenkelspel werd hier een zege voor mej. H. Cobelens, terwijl het dames- dubbel door mevr. Hei en mej. Broersen werd gewonnen na drie sets met het resul taat 97. Het gemengddubbel werd een zege voor mevr. en dhr Knuyt. De prijzen werden uitgereikt door de heer Ten Houte de Langej die er zijn leed wezen over uitsprak dat de heer Plak, reeds vijfentwintig jaar de animator van hetGróèhendaal-toernooi, door ernstige ziekte niet aanwezig kon zijn. De Franse damesploeg heeft de tennnis- wedstrijd tegen het Nederlandse team te Egmond aan Zee met 8-5 gewonnen. De kleine 4-3 voorsprong, welke de Ne derlandse speelsters op de eerste dag had den genomen, werd zondag snel wegge werkt. Alleen mevr. Thung is erin geslaagd een punt voor het Nederlandse team te be machtigen. Zij versloeg na een spannend duel mevr. Fritz met 9-7, 5-7, 6-2. De ove rige partijen eindigden allen in een Franse zege. Enkelspel: Fredy Marinkelle (N.) verl. van mej. Kermina (F.) 2-6, 2-6; Fenny de Soet-ten Bosch (N.) verl. van mej. De la Courtie (F.) 1-6. 4-6; Francine Ferir (N.) verl. van mej. Nenot (Fr.) 2-6, 1-6; mevr. Thung (N.) versl. mevr. Fritz (Fr.) 9-7, 5-7, 6-2. Dubbelspel: Fenny de Soet-ten Bosch en Fredy Marinkelle verl. van mevr. Dubois en mej. De la Courtie 2-6, 2-6; mevr. Pe ters en mevr. Thung verl. van mej. Ker mina en mej. Nenot 4-6, 6-1, 4-6. De uitslagen van de eerste dag waren:' Enkelspel: Fredy Marinkelle verl. van mej. De la Courtie 5-7, 5-7; mevr. Thung verl. van mej. Nenot 8-6, 5-7, 2-6; mevr. De Soet-ten Bosch won van mej. Kermina 7-5, 5-7, 6-4; mevr. Peters verl. van mej. Huve 1-6, 2-6; Francine Ferir versl. mej. Fritz 4-6, 6-4, 6-3. Dubbelspel: mevr. Peters en mevr. Thung versl. mevr. Dubois en mej. De la Courtie 6-3. 7-5; mevr. De Soet-ten Bosch en Fredy Marinkelle versl. mej. Kermina en mej. Nenot 6-3, 6-3. Het tennistoernooi van Groenendaal werd gisteren bij de heren een Amster- se zege. A. Lalisang (rechts op de foto) prolongeerde zijn titel in het enkel spel en won bovendien met zijn part ner P. Witteman (links) het dxibbelspel. aces. Maar ook daarna wisselde hij sterk met zwak spel af en Rosewall kreeg alle gelegenheid om zich na fouten te herstel len. Het werd 5-1 voor Rosewall en na een lange rally in de zevende game verraste hij Trabert met een schuin over het net gespeelde dropshot. Ook in de tweede set was Rosewall nauwelijks te passeren. Lobs achter in het veld werden door hem, zij het soms met moeite, geretourneerd en de direct daarop volgende dropshots le verden de kleine Australiër geen moei lijkheden op. Met 6-4 won hij de set en de partij. Ander beeld De partij tussen Lewis Hoad en Pancho Segura gaf een heel ander beeld. De snel voetige Equadoriaan drong zijn tegen stander een hoog tempo op. En in de eer ste set heeft hij daarmee succes gehad. Met zijn tweehandige forehand retour neerde hij op uitstekende wijze de enorm harde service van Hoad, liep daarna snel op naar het net, plaatste een dropshot en scoorde een purrt. Hoad werd er bijna door gedeprimeerd. Maar dit duurde slechts kort. In de tweede en de derde set domineer de Hoad met zijn dynamisch spel; de rol len waren omgedraaid. Alle fouten van Segura werden afgestraft en met precies op maat gesneden diepe drivers passeer de hij de kleine donkere man uit Zuid- Amerika vele malen. Met 6-2, 6-3 won Hoad de laatste twee sets. Het dubbelspel tussen de combinaties heeft voor de vrolijke noot gezorgd. De profs hadden kennelijk plezier in het spel en zij lieten er de toeschouwers van mee genieten. Maar niet alleen de grappige zij de werd gewaardeerd, ook de uitnemende techniek, die bij de vele volleyduels aan het net te bewonderen was. Rosewall en Segura zegevierden. De cijfers waren 9-7, 6-3. Veel beter Het tweede optreden van de leden van het „tenniscircus" van Jack Kramer was belangrijk beter dan het eerste. Dat was echter geen wonder. Toen de spelers za terdag op de baan verschenen hadden zij een vermoeiende reis achter de rug, die de gehele nacht van vrijdag op zaterdag in beslag had genomen. Vrijdagnacht om kwart voor twaalf werd in New-Castle de laatste bal van een demonstratie gesla gen en daarna moesten de vier spelers snel naar Scheveningen. Dat zij dus zater dag twee uur na aankomst, niet geheel fit op de baan verschenen, was begrijpelijk. Aan de toeschouwers viel ook te merken, dat het spelpeil op de tweede dag veel ho ger lag. In het begin van de partij Tra bert—Segura verstomden de gesprekken op de tribunes, die niet minder dan 4000 toeschouwers herbergden. Vooral Trabert heeft in deze partij veel fraais laten zien. Zijn spel was niet alleen stijlvol, doch bovendien effectief. Segura won weliswaar de eerste set met 6-2, doch daarna beging hij een fout, die zijn neder laag zou betekenen. Vrijwel voortdurend speelde hij op de sterke backhand van zijn tegenstander. De lange Amerikaan dankte evenwel niet alleen hieraan zijn overwinning. Zijn spel was sterk en de controle op zijn slagen was beter dan de vorige dag. Met 6-4 won hij de tweede set. Na een 4-2 voorsprong voor Trabert in de laatste set heeft het er even naar uitge zien, dat de Amerikaan korte metten met zijn opponent zou maken. Segura kwam evenwel terug. En via 4-4 werd het 5-4 voor Trabert. Het was de beurt aan Se gura om te serveren. Trabert kwam op 40-30 en toen sloeg Segura een double fault, die tevens een einde aan de partij maakte. Geen herhaling Vele toeschouwers waren gekomen voor de ontmoeting HoadRosewall. Het vorig jaar de wedstrijd ging toen om the best of five hadden deze spelers een gevecht geleverd, dat bij het invallen van de duis ternis na vijf sets pas was geëindigd. Hoad verliet de baan toen als winnaar. Voor ve len, die op een herhaling hadden gehoopt, moet de strijd tussen deze twee Austra liërs een teleurstelling zijn geweest. Rosewall was bijzonder goed op dreef. Zijn spel was sterk vooruit gegaan, voor al zijn service. De sterk gehandicapte Hoad was echter niet in staat zich goed te verweren. Een flinke bloeduitstorting in zijn dijbeen, die hij in New-Castle bij een val had opgelopen, hinderde hem in zijn bewegingen. Het snelle verplaatsen bij een zeer goed geplaatste bal van Rose wall ging hem niet goed af. Zijn spel was hierdoor dan ook minder aantrekkelijk. Met twee sets (6-3, 6-2) voor Rosewall was het duel afgelopen. Daarna volgde nog een dubbelspel tussen de partij Trabert— Segura en HoadRosewall. Eerstgenoem- den wonnen met 7-4, 4-6. 6-4. Zesduizend toeschouwers zyn zondag in Breda getuige geweest van een interessant nationaal concours hippique waaraan door de sterkste Nederlandse ruiters en ama zones werd deelgenomen. De meeste be langstelling ging uit naar het zware springconcours (700 meter, 14 hindernis sen met een dubbel en een driesprong, 1.40 m hoog, in 120 seconden) met als inzet het bronzen paard van Breda. Dertig com binaties schreven hiervoor in. In de eerste ronde bleven zes combinaties foutloos en ook over de verhoogde hindernissen in de barrage van 1.50 m vielen geen slachtof- fers. De tweede barrage bracht de beslis sing. Winnaar werd tenslotte ritmeester b.d. J. J. Gruppelaar uit Ede die met „d'Ar- tagnan" ook de derde maal zonder hape ringen rondkwam. De verdere uitslagen luidden: 2. J. van Tiel (Garderen) met „Ferner" 4 str.pnt.; 3. A. Ebben (Zand voort) met „Harmonieuse" 8 str.pnt.; 4. T. Timmer (Oosterbeek) met „Master" 8V2 str.pnt. Dressurproef: 1. P. C. Otjens (Den Bosch) met „Blawatt" 223'/2 pnt.; 2. S. Siem (Bilt- hoven) met „Akteur" 210 pnt. Damesspringconcours: 1. Mady Koster (Bussum) met „Axel" 61.8 sec. Jachtspringconcours: B. M. Rob Kouwen- berg (Bergen op Zoom) met „Harro" en „Quotdiano" respectievelijk 93.2 en 94.4 sec.; 1. G. van der Kar (Hoogerheide) met .Ilone" 101.4 sec. Risicospringconcours: 1. C. van de Pol (Eindhoven) met „Abendglanz" 61 pnt.; 1. A. Ebben (Zandvoort) met „Veracruzano" 61 pnt.; 3. A. Ebben (Zandvoort) met ..Tarahumara" 67.3 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5