Elf dames bleven onder limiettijden, maar bij heren „slaagde" niemand Brit Draper zegevierde in Grote Prijs van Nederland motocross Verhagen haalde in Flying Dutchman klasse verrassende zege op Kraan DE TOUR DIE VERDWEEN Omstandigheden waren verre van best .7 SELECTIEWEDSTRIJDEN IN WAALWIJK Jeugdige waterpoloërs speelden in Duitsland In Cardiff Engelse dames verbeterden twee wereldrecords Nederlandse kanoploeg voor Praag samengesteld DE NIEUW LOOSDRECHT-WEEK Nederlands jeugdteam won in Willemstad Na rast had Curacao geducht overwicht Baroti gehandhaafd bij Hongaarse topvoetbal Fenny Heemskerk tegen haar dochter in finale Billy Wright getrouwd Faas Wilkes speelt niet meer voor VVV Twee overwinningen voor Duke op Norton in Zweden M AANOAG 2 8 JULI 1958 De derde selectiewedstrijd voor de die zaterdag en zondag in Waalwijk werd gehouden, heeft wel duidelijk het verschil ;n kwaliteit tussen onze zwemsters en zwemmers laten zien. Van de dames ble ven er niet minder dan 11 onder de diver se limiettijden, maar bij de heren slaagde niemand er in om aan de eisen voor uit zending naar Boedapest te voldoen. Bij de elf „geslaagde" meisjes bevond zich dit maal niet de Europese recordhoudster op de 100 meter vrije slag Cockie Gastelaars, die het ditmaal wat kalmer aan deed. De eIf waren: Jans Koster, Corrie Schimmel en Mary Kok, allen op de 400 meter vrije slag. Ria van Velsen, Lenie de Nijs, Rini Dobber en Jopie Troost allen op de 100 meter rugslag, Aty Voorbij, Tineke Lager- berg en Willy Lamboer allen op de 100 me ter vlinderslag en Ada Den Haan op de 200 meter schoolslag. Ook Mary Kol zwom een prima wedstrijd. Haar tijd van 5 min. 8,9 wijst op een dui delijke vormverbetering. De tijden op de 100 meter vrije slag da mes vielen niet mee. Greet je Kraan, ge prikkeld omdat zij niet was opgenomen in de 4 x 100 meter vrije slag estafetteploeg tegen Duitsland, maakte nu een tijd van 1.07.4. Met Cockie Gastelaars (1.05.3), Cor rie Schimmel (1.07.0), en Jopie Troost (1.07.2) komt men thans tot een totaaltijd Een Nederlands waterpolo-team, samen gesteld uit jeugdige spelers, heeft zaterdag avond een wedstrijd gespeeld in Frönden- berg (W.Dld.). Tegenstander van dit ze vental was een westduitse jeugdcombina- tie. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel, 9-9. Bij de rust leidden de Nederlan ders met 5-3. Voor Nederland scoorden Aalbarts (5 x), Vriend (2 x), Fred van der Zwan en Joop Buys. Zondag werd de tweede wedstrijd met 64 door onze landgenoten gewonnen, na dat de rust met 33 was ingegaan. Voor het Nederlandse team scoorden Vriend (3x), Buys (2x) en Van der Zwaan (2x). Greetje Kraan van 4.26.9, precies 0,3 sec. onder de limiet, gesteld voor de 4 x 100 meter vrije slag. In de series van de 100 meter rugslag ging het bijzonder snel. Vier meisjes bleven onder de limiettijd. De prestaties van de heren vielen tegen. Inplaats van de 200 meter werd ditmaal de 100 meter vlinderslag gezwommen. Dit in verband met de samenstelling van een eventuele wisselslag estafetteploeg. Her man Willemse, gestimuleerd door een juist behaalde hoofdakte, won zowel de 100 meter als de 400 meter vrije slag. De omstandigheden, waaronder in Waalwijk moest worden gezwommen, wa ren niet gunstig. De stevige wind veroor zaakte een golfslag en het water was vrij koud. Toch hebben de ruim 2000 toeschou wers van spannende races kunnen genie ten. Vooral bij de 400 meter vrije slag da mes leefde het publiek mee. Jans Kosten wist na twee achtereenvolgende nederla gen haar clubgenote Corrie Schimmel weer eens achter zich te houden. Maar het kostte haar heel wat moeite. Pas op de laatste baan raakte Corrie iets achter. Het heeft er om gespannen. Bijna had Albert Dirks zjjn eerste zege in een wed strijd voor de wereldtitel behaald. Bijna, want de Nederlander bleek na veel ge reken net iets minder snel te zijn ge weest dan de kleine Draper. Zodoende ging de overwinning in de Grote Prijs van Nederland (motocross), die zondag te St. Anthonis op het fraaie circuit „De Hoef" werd gehouden, naar de 29-jarige farmer uit Cheltenham. Beide rijders vergaarden in de twee manches 48 punten en toen moest dus de totale tijd over beide manches de beslis sing brengen. Het verschil was klein, heel klein zelfs. Draper bleek de 80 km juist iets sneller te hebben afgelegd dan de Nederlander. Slechts 16 seconden bedroeg het verschil. Zoals gezegd, het is een spannende strijd geworden. Want niet alleen Draper en Al- bert Dirks behaalden 48 punten, ook de Belg Baeten derde in de eerste manche en winnaar van de tweede kwam tot dit aantal. Hij was echter bijna een halve minuut minder snel dan de Brit. Direct al in de eerste manche hebben de 50.000 toeschouwers die, mede dank zij het prachtige weer, naar het circuit waren getrokken, kunnen genieten van een fel en langdurig duel tussen wereldkampioen Nilsson en Baeten. De eerste drie i-onden voerde Baeten het rennersvéïd aan, daar na nam Nilsson de kop tot de tiende ronde over. Toen schoot de Belg zijn rivaal voor bij. De F.N. van de Belg raakte helaas even het spatbord van de motor van Nilsson. Beiden kwamen hierdoor ten val. Voor Nilsson betekende dit het einde van de wedstrijd. Baeten zette met achterstand uiteraard de strijd voort. Draper en Albert Dirks hadden intussen van de gelegenheid geprofiteerd en de Belg moest met een derde plaats, achter de Brit en de Nederlander genoegen nemen. Direct na de start van de tweede manche nam Draper de leiding, na twee ronden moest hij echter Baeten al laten passeren. En toen kwam Dirks naar voren. Onder stormachtige bijval van het publiek ge lukte het hem Baeten voorbij te gaan. Rondenlane bleef de Belg daarna onze landgenoot aanvallen. Tot teleurstelling vam-de 'tienduizenden z'ag Böéterï'kahs dé Tïed'érlander in de laatste"rohdèc;toch' nóg' achter zich te laten. Draper had inmiddels een aanzienlijke achterstand opgelopen. Hij zette een eind sprint in en daaraan heeft hij naar achter af bleek, zijn krappe zege te danken gehad. Een Engels dames estafetteteam, sa mengesteld uit Madeleine Weston, Doro thy Hyman, June Paul en Heather Armi- 'age-Young, heeft zaterdag in Cardiff op de Spelen van het Britse Rijk het wereld record op de 4 x 110 yards estafette ver beterd en gebracht op 45,3 seconde. Het oude record stond met een tijd van 45,6 seconde sedert 5 december 1956 op naam van de Australische dames Shirley Strick- 'and. Norma Croker, Fleur Mellor en Bet h' Cuthbert. Het werd in Sydney geves tigd. De prestatie betekende uiteraard ook een verbetering van het Europese record °P deze afstand. Recordhoudster met een tijd van 45,7 seconde was een andere Brit se ploeg, waarvan June Paul en Heather Armitage ook deel uitmaakten. Australië is zaterdag nog een damesat- letiek wereldrecord kwijt geraakt. Tij dens wedstrijden in Leipzig liep namelijk de Oostduitse ploeg de 4 x 220 yards esta fette in 1 minuut 36,0 seconde. Zij verbe terde daarmee het oude record, dat sedert 0 december 1956 (Sydney) met 1.36,3 op nacm staat van Mariene Matthews, Nor- ma Croker, Fleur Mellor en Betty Cuth bert, met 0,3 seconde. Het Europese re cord op dit nummer (1.36,4 was reeds se dert 29 juli 1956 in het bezit van Oost- Duitsland. De Oostduitse ploeg was samengesteld u't de loopsters Sadau, Gisela Birke- meyer, Barbel Mayer en Christa Stub- n|ck. De beide laatsten maakten ook deel bit van het team, dat in 1956 het Europees record verbeterde. De wissel tussen June Paule en Hea ther Young tijdens de 110 yards esta fette dames in Cardiff, die een verbe tering van het wereldrecord opleverde. De beide andere dames waren Made leine Weston en Dorothy Hyman Voor Clynk verliep de strijd niet al te gelukkig, in de eerste manche moest de man uit Helmond de strijd wegens een machinedefect staken. In de wedstrijd van de kwart liters, geldend voor de competitie om de „Coupe d'Europe", hebben de 31- jarige Tsjech Cizek en de jonge Zweed Tibblin langdurig geduelleerd. De eerste manche was voor Tibblin; de tweede voor Cizek, zodat ook hier de totale tijd beslis send was. De eindoverwinning ging naar de Tsjech, die in het klassement om de Europabeker al bijna niet meer in te halen is. Simon Schram was de beste Neder lander. Hij werd vierde in het eindklasse ment. Het eindklassement luidt: 1. Draper (G.B.) met B.S.A., 48 pnt., totale tijd 89.31.8; 2. Albert Dirks (Ned.) met B.S.A., 48 pnt., totale tijd 89.47.6; 3. Baeten (Belg.) met F.N., 48 pnt., totale tijd 90.00.5; 4. Lun- din (Zweden) met Monark, 42 pnt.; 5. Jef- fry Smith (G.B.) met B.S.A., 39 pnt. De uitslag van de beide manches luidt: Eerste manche: (16 ronden van 2,5 km): 1. Draper 43.44.9; 2. Albert Dirks 44.33.4; 3. Baeten 44.51.2; 4. Van den Oever (Ned.) met B.S.A. 45.23.8; 5. Lundin 45.27.3. Tweede manche: (16 ronden van 2,5 km): 1. Baeten 45.09.3; 2. Albert Dirks 45.14.2; 3. Draper 45.46.9; 4. Smith 46.16.6; 5. Lun din 46.37.3. De wedstrijd in de 250 cc-klasse, geldend voor de „Coupe d'Europe", eindigde in een overwinning voor de Tsjech Jaromir Ci zek. Ook hier moest de totale tijd over de twee manches de beslissing brengen. Het eindklassement luidde: 1. Jaromir Cizek (Ts.Sl.) met Jawa, 49 pnt., totale tijd 69.01.6; 2. Rolf Tibblin (Zweden) met Husqvarna, 49 pnt., totale tijd 69.05.2; 3. Klaus Kam- ner (Did.) met Maico, 45 pnt., totale tijd 69.42.1; 4. Simon Schram (Ned.l met Maico, 45 pnt., totale tijd 69.53.4; 5. Jan van der Mey (Ned.) met Adler, 40 punten. Uitslag eerste manche (12 ronden van 2,5 km): 1. Tibblin 43.03.8; 2. Cizek 34.15.5; 3. Schram 34.15.5; 4. Kamper 34.16.2; 5. Van der Mey 34.17.4. Tweede manche (12 ronden van 2,5 km): 1. Cizek 34.46.2; 2. Tibblin 35.01.4; 3. Kam per 35.25.9; 4. Schram 35.37.9; 5. Manfred Whiter (Did.) met Maico 36.29.1'. Na de wedstrijd om de Grote Prijs van Nederland luidt het klassement in de com petitie om het wereldkampioenschap moto cross: 1. Baeten (België) 30 punten; 2. Nils son (Zweden) 26 pnt.; 3. Draper (G.B.) 20 pnt.; 4. Scaillet (België) 19 pnt.; 5. Lundin (Zweden) 15 pnt; 6. Smith (G.B.) 12 pnt.; 7. en 8. Albert Dirks en Gustafsson (Zwe den) beiden 8 punten. In het klassement van de „Coupe d'Euro pe" heeft de Tsjech Cizek onbedreigd de leiding; hij vergaarde in de tot nu toe ge reden acht wedstrijd 46 punten. De Nederlandse kanoploeg die aan de wereldkampioenschappen in Praag, op 15, 16 en 17 augustus deelneemt, is ais volgt samengesteld: (alleen heren) K 1 10.000 meter: Klingers en Huisman (beiden Geuzen, Zaandam). K 2 10.000 meter: Geurt.s en De Nier 'beiden Gennepermolen, Eindhoven) en Lagrand en Kracht (beiden Geuzen, Zaan dam). K 1 500 meter: Knuppe (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) en Beunder (De Zwet- plassers, Wormer). K 2 500 meter: Lagrand en Kracht (bei den De Geuzen, Zaandam) en Knuppe (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) en Beunder (De Zwetplassers, Wormer). K 1 1000 meter: Klingers (Geuzen, Zaandam) en Geurts (Gennepermolen, Eindhoven). K 2 1000 meter: Lagrand en Kracht en Klingers en Huisman (allen Geuzen, Zaandam). K 1 4X500 meter estafette: De ploeg wordt in Praag uit bovenstaande ka- noërs samengesteld. Als ploegleider maakt Prins (Zaandam) de reis naar Tsjechoslowakije mee. De zeilers hebben het beslist niet ge makkelijk gehad op dc eerste dag van de Nieuw Loosdrechlweek, die voor de 17de maal werd georganiseerd door de watersportvereniging „Het Witte Huis". Zaterdagmorgen viel de regen bij stromen neer. Later wakkerde de zuidwestenwind aan, zodat bij momenten zelfs van een halve orkaan gesproken kon worden. Dat gaf bij de start reeds, doch vooral tijdens de race veel moeilijkheden. Een aantal boten liep averij op. Bij de Flying Dutchman werd G. Ster- kenburg van de Zeilvereniging Dordt en omstreken reeds voor de start uitge schakeld en hetzelfde overkwam E. Vos van „Het Witte Huis", die door een ge broken mast van „Lapper II" gedupeerd werd. „Thunderholt" van II. J. Hendriks van het Nieuwediep moest reeds spoedig aan de start met averij terugkeren. De havenmeester moest voorts nog te hulp worden geroepen om twee omgeslagen pluisjes van de jeugdklasse assistentie te verlenen. Het aantal ingediende protesten, vier in totaal, viel, gezien het ongunstige weer, nogal mee. Zij gaven de commissie I bovendien betrekkelijk weinig hoofdbre kens. Jac. Kraan uit Oude Wetering, die in de Flying Dutchmanklasse van het begin af het veld aanvoerde, vergrootte steeds zijn voorsprong en finishte tenslotte een „straatlengte" voor Verhagen (Aegir) en Bierman (De Schinkel), die respectievelijk tweede en derde werden. Daarna streden Hoekstra en Van der Linden jr., beiden van de organiserende vereniging, om de eerste plaats. Hoekstra zegevierde uitein delijk. Ook bij de Valken was het een lid van Het Witte Huis, namelijk Staartjes die als eerste voor de Fries H. Wester door de aankomst ging. Het was trouwens helemaal een succesdag voor de zeilers van Het Witte Huis, want bij de Vrij heid j es zag voorts De Haas jr. kans het eerst de finishlijn te passeren. Op de tweede dag van deze zeilwed strijden was het weer de deelnemers al bijzonder gunstig gezind. Een stralende zon en een flinke bries, ook nu uit het zuidwesten. In verschillende klassen werd zeer fel om de zege gevochten, hetgeen on der andere tot uiting kwam in de vele in gediende protesten: in de morgenraces zes en des middags liefst tien, zodat er in eni ge klassen nog wijziging in de stand kan komen. In de Flying Dutchmanklasse gaat het er naar uitzien, dat Verhagen de hoofd prijs gaat winnen. Na zijn tweede plaats op de eerste dag, werd hij zondag twee maal eerste. In de ochtendrace had hij daarvoor een fel gevecht te leveren met Jaques Kraan en E. R. Freeh. Met Kraan wisselde hij enige malen van plaats om tenslotte met een neuslengte te winnen. In de middagwedstrijd was de Aegir-man bijzonder op dreef. Hij nam aanstonds de leiding om deze steeds meer te vergroten. Hij finishte tenslotte vier minuten voor Schipper en Kraan. Bij de sharpies kon Bert Kraan ditmaal zonder averij varend,- gemakkelijk zege-, vieren in beide races. Bij de Valken ver speelde in de ochteridrace de Fries Wes ter zijn eerste plaats door diskwalificatie. Nu werd Staartjes weer eerste voor Rolt v. d. Baumen en Raadé. Des middags nam Wester echter revanche. Hij bezette nu de eerste plaats voor De Wilde en Rolf v. d. Baumen. De uitslagen luiden: Int, Flying Dutchmanklasse: 1. Mustang. Jac. Kraan, Braassemermeer: 2. Daisy. B. Verhagen, Aegir: 3. Fontessa. G. Bierman. Schinkel. Int. 12 m2 klasse A: 1. Typhoon,D. Hoekstra. HWH; 2. Mack the Knife. D. G. v. d. Linden jr., HWH; 3. Brak. A. J. Peirs, HWH. Valkenklasse A: 1. Bocntoet, B. Staartjes. HWH: 2. De Polle. A. Wester, KZV Sneek: 3. Jaxeur, J. Prins. HWH. 16 m2 Streepklasse: 1. 't Poortje. R. Siebrand, De Kaag: 2. Jel For Bel-air. J. C. Schiet, HWH; 3. Taas, A. A. Taselaar. IJsselmonde. Int. Finnklasse: 1. Pierlala, R. Scheffer, KWVL. Int. Olympiajollen klasse A: 1. Jaxita, H. Prins, HWH; 2. Mustang. W. H. Stellingwerf. HWH; 3. Windveer, B. Tournier, Aegir. Vrijheidsklasse A: 1. Speediest, C. de Haas jr.. HWH; 2. Yar. S. de Jong, HWH; 3. Tjitjak, J. R. Tepe, Gouda. Pampusklasse: 1. Stormvogel, C. Saur. HWH; 2. Hinde, J. B. Reeder of W. Zegers; 3. Woelwater, M. Blok, HWH. Int, 12 voets Jollenklasse: 1. Drie-Ster. T. Mun- tinga, De Eem; 2. Pusitron, J. Boelhouwer, On- dine: 3. Wallaby. C. ter Kuile, KWVL. 16 m2 Puntklasse: 1. Ideaal, J. H. Lagendijk. IJsselmonde. Sternklasse: 1. Crazy, P. v. d. Winden. Aals meer, 2. Plakglas, H. Coops, KWVL; 3. NN, D. Dudok van Heel, KWVL. Int. Flying Dutchmanklasse. ochtendrace: 1. Daisy, B. Verhagen. Aegir; 2. Mustang. Jacques Kraan. Braassemermeer; 3. Dj inn, E. R. Frech, De Kaag. Middagrace: 1. Daisy, B. Verhagen, Aegir; 2. Lichte Angst. H. J. Schipper, HWH; 3. Mustang, Jacques Kraan, Braasemermeer. Int. 12 m2 klasse A, ochtendracc: 1. Meteor. B. Kraan, Braassemermeer; 2. Piasjager, T. Vlek, HDN; 3. Typhoon, D. Hoekstra, HWH. Middag race: 1. Meteor, B. Kraan, Braassemermeer; 2. Mack the Knife, D. G. v. d. Linden jr., HWH; 3. Foca, H. van Dalfsen. HWH. Valkenklasse A, ochtendrace: 1. Bocntoet, Staartjes. HWH; 2. Bounty II. Rolf v. d. Baumen, De Kaag; 3. Piraat, A. Raave, HWH. Middagcace: 1. De Polle. A. Wester, KZV Sneek; 2. Maaike, J. H. de Wilde, Elfhoeven; 3. Bounty II, Rolf v. d. Baumen, De Kaag. 16 m2 Streepklasse, ochtendrace: 1. Ingrid, J. N. Bodegraven, NZ; 2. Taas, A. A. Taselaar, IJssel monde; 3. Jel For Bel-Air, J. C. Schiet, HWH. Middagrace: 1. Taas, A. A. Taselaar, IJsselmonde; 2. Dak. J. van Rietschoten, IJsselmonde; 3. Ingrid J. N. Bodegraven, NZ. Int. Finnklasse, ochtendrace: 1. Planeetje, B Maas, KWVL. Middagrace: 1. Onding, H. Wil- lems. De Schinkel. Int. Olympiajollen klasse A, ochtendrace: 1 Mustang, W. H. Stellingwerf, HWH; 2. Swiftsure J. S. C. Hinnen, HWH;3. Taifoen, K. J. Husslage ZO. Middagrace: 1. Mustang, W. H. Stellingwerf HWH: 2. Jaxita, H. Prins, HWH; 3. Taifoen, K. J Husslage. ZO. Vrijheidsklasse, ochtendrace: 1. Naatje, J. R. de Vries, De Kaag; 2. Yar, S. de Jong. HWH; 3. Ver geet Het Maar, J. H. Aarts, HWH. Middagrace: 1. Yar, S. de Jong. HWH; 2. Annemarie II, H. J Roose, HWH; 3. Beata, F. Kesting. HWH. Pampusklasse, ochtendrace: 1. Bries. W. Blok HWH: 2. Woelwater, M. Blok. HWH; 3. nog niet uitgemaakt. Middagrace: 1. Woelwater, M. Blok HWH: 2. Stormvogel, G. Timmer, Aegir; 3. Puts H. Jonker. KWVL. Int. 12 voets Jollenklasse, ochtendrace: 1. Pusi tron, J. Boelhouwer. Ondine: 2. Drie-Ster. T Muntinga, De Eem; 3. Twinkle, mej. M. Bootz KWVL. Middagrace: 1. Pusitron, J. Boelhouwer Ondine: 2. Drie-Ster. T. Muntinga, De Eem; 3 Electron. J. Boelhouwer, Ondine. 16 m2 Puntklasse, ochtendrace: 1. Pourquoi-Pas H. Wolfswinkel, HWH. Middagrace: 1. Clupea, D van Gerner, De Vrijbuiter. Sternklasse, ochtendrace: 1. Plakglas, H. Coops KWVL: 2. Crazy, P. v. d. Winden. Aalsmeer; 3 N.N., D. Dudok van Heel, KWVL. Middagrace: I. Crazy, P. v. d. Winden, Aalsmeer; 2. Plakglas H. Coops, KWVL; 3. N.N., D. Dudok van Heel KWVL. De voetbalwedstrijd tussen de teams van Curacao en Nederland (onder 23 jaar), die zondagavond in Willem stad werd gespeeld, is geëindigd in een 31 zege voor de oranjeploeg Bij de rust was de stand 30 in het voordeel van de Nederlandse jeugd De wedstrijd werd bijgewoond door 6000 toeschouwers. De strijd tussen beide jeugdt.eams in het uitverkochte Rif-stadion is vaak bijzonder aantrekkelijk geweest. Misschien moet de uitslag enigszins geflatteerd heten voor de bezoekers, aangezien Curacao na de rust profiterend van de vrij sterke passaat in de rug. het beste van het spel had. De Neder landse ploeg had kennelijl? enige moeite zich aan te passen aan het keiharde veld waardoor de bal telkens hoog opsprong terwijl de passaat, die in de lengte over het veld stond en als het ware meespeelde grillige en onverwachte effecten aan de bal gaf. Ook hadden de Nederlanders last van de ongewoon hoge temperatuur, waardoor zij sneller vermoeid raakten. De eerste helft eindigde nochtans met een 3-0 voorsprong, dank zij beter samen spel en een superieure techniek. De doel punten werden gescoord door rechtsbinnen Rutten (8ste minuut), middenvoor Jansen (19de minuut) en opnieuw Rutten (34ste rmrruut). - - Na-de.-rust--had de Curaqaose ploeg alle schroom en bevangenheid van zich afge schud en toen kreeg de, mede door de wind. in de verdediging gedrongen Neder landse ploeg het zwaar te verduren. Het overwicht van Curapao kwam echter in de score onvoldoende tot uiting door ge brek aan schotvaardigheid en zwak samen spel. Het verdiende tegenpunt werd in de 24ste minuut gescoord door linksbuiten Gumbs. De opstelling van Nederland was: doel Van Dijk: achter: Kraay en Van der Lee midden: Kruiver (Althoff). Schilder en Fransen: voor: Den Engelse (Coenen), Rut ten. Jansen (Kruiver), De Groot en Mou- lijn (Eosselaar). De tussen haakjes vermelde spelers wer den na rust op de genoemde plaatsen opgesteld. Na de teleurstellende verrichtingen van de Hongaarse voetbalploeg in het eind- toernooi om het wereldkampioenschap liepen geruchten als zou Lajos Baroti als enige samensteller van het elftal vervan gen worden door Gustav Sebes of door Csanadi. De publieke opinie rekende hier eigenlijk op, omdat het Hongaarse voet bal, wil het de huidige morele crisis te bo ven komen, een man van onmiskenbaar gezag nodig heeft die het vertrouwen van allen geniet. Een officieel communiqué, dat zaterdag is uitgegeven, heeft echter de volgende in houd: het Ministerie van Sport en Licha melijke opvoeding, na kennis genomen te hebben van het rapport inzake de verrich tingen van de Hongaarse ploeg in Zweden en dit rapport te hebben goedgekeurd, heeft de heer Lajos Baroti in zijn functie van enig samensteller van de nationale ploeg bevestigd. Het communiqué heeft in voetbalkrin gen noga] verbazing gewekt. Tijdens de wedstrijden om het Neder landse damesschaakkampioenschap, die van 4 tot 9 augustus in Dordrecht worden gehouden in het kader van de nationale KNSB-bondswedstrijden, zal zich het merkwaardige feit voordoen, dat een moe der en een dochter elkaar zullen bekam pen op het bord met de 64 velden. Fenny „Om u hier te krijgen", vervolgde de zonderlinge grijs aard, „heb ik om de berg die u ging beklimmen een wolk gelegd. Ik heb mijn schotel boven op de berg laten lan den en hem zo laten draaien dat een der ingangen in de ommegang precies in het verlengde van de weg kivam te liggen. U bent hier toen niets vermoedend binnen ko men rijdenIk maak mij sterk, dat u aanvankelijk hebt vermoed, dat er plotseling een tunnel in die berg was ont staan. Of niet?" „Ja! En dat vermoeden wij nog steeds. Dacht u nu werkelijk dat wij die smoesjes over vliegende schotels geloofden? Nee, meneer, u bent een Rus die hier ondergrondse sabotage pleegt!" „Ik zal u laten zien wat er met u is gebeurd. U begrijpt wel, dat ik de wolk nu weg laat, anders zoudt u nu weer niets zien. Alstublieftdaar gaat u! Kunt u nu nog twij felen?" De kleine menselijke nieuwsgierigheid is als het jonge poesje dat in de slag bij Waterloo tussen de strijdenden op een muis jaagde. Na lange stilte vroeg commissaris Bizet: Heehoe doet u dat?" Professor Randou echter hield zich aan de de grote lijn. „Het kan natuurlijk hyp nose zijn", merkte op „En dat gevecht in de gang, was dat ook hypnose?" schamperde commissaris Bizet. „Gevecht?" vroeg de grijsaard verbaasd. De robot kuchte. „Doordat u was gaan rusten", zei hij eerbiedig, „kreeg ik geen nieuwe bevelen en kon ik dus niets doen. Twee jonge robotten hebben toen van de ge legenheid misbruik gemaakt om de heren lastig te val len". „Schande! Zij zullen gestraft worden. Maar eerst heb ben onze gasten recht op een verklaring. Luister: ik ben bewoner van de ster Wostronia, vele miljoenen licht jaren hier vandaan „Onze beschaving is oneindig veel hoger dan de uwe. In tijd uitgedrukt zou je kunnen zeggen, dat wij u veertig tot zestigduizend jaren vóór zijn. Voor het splitsen en samenvoegen van atomen hebben wij geen apparaten meer nodig; gerichte geestkracht is voldoende. Daardoor heb ik hier stoelen, filmdoek en projectie-apparaat schijnbaar uit het niets kunnen scheppenDe gewel dige energie, welke bij dergelijke handelingen vrij komt, beheersen wij volledig. U twijfelt nog? Wacht, ik zal u nog een voorbeeld geven". Hij maakte een handgebaar en - daar zat plotseling op een vierde stoel het even beeld van professor Randou! „Het enige verschil met u is, dat hij niet leeft", zei de oude man. Fenny Heemskerk Heemskerk jr. de dochter van onze nationale schaakkampioene mevrouw Heemskerk, heeft zich nl. van een plaats in de finale verzekerd door een der 3 voorronden te winnen. Fenny Heemskerk jr. versloeg in haar groep mevrouw Van Aalst, mevrouw Van Loo en zij speelde remise tegen mej. Graafland. De dames zullen in Dordrecht twee par tijen per dag spelen. Dit is vooral voor moeder en dochter Heemskerk een vrij zware opgave, omdat beiden nog hinder ondervinden van de gevolgen van een auto-ongeluk, waarbij zij enige tijd gele den betrokken waren. Daarom heeft de schaakbond er in toegestemd, dat de par tij tussen Fenny sr. en Fenny ,jr. vooraf te Amersfoort gespeeld zal worden. Aan de eindstrijd nemen acht dames deel. behalve de nationale kampioene wa ren ook de dames Roodzant en Van Veen reeds automatisch geplaatst. Het „geheime" huwelijk van Billy Wright, aanvoerder van het Engelse voet balelftal, en de Music-hall ster Joy Bever ley heeft zoveel mensen op de been ge bracht, dat het verkeer in de buurt van het bureau van de burgerlijke stand in Poole bij Bournemouth urenlang volkomen stil werd gelegd. Bruid en bruidegom bleven slechts kort bijeen. Toen vertrok Billy naar zijn huis in Wolverhampton om koffers te pakken voor een trip naar Zweden en Joy zou de volgende dag als gewoonlijk in haar mu zikale show optreden. De wittebroodsweken werden voor on bepaalde tijd uitgesteld. Het V.V.V.-bestuur heeft de contracten met alle spelers van het vorige seizoen, met uitzondering van Faas Wilkes en Piet Janse, verlengd. Piet Janse keert terug naar zijn vroegere amateurclub V.C.H. te Blerick. Faas Wilkes staat op de transferlijst en men verwacht, dat in de komende dagen een transfer hem betreffende tot stand zal komen. Wilkes zelf heeft te kennen gegeven nog wel voor V.V.V. te willen spelen, doch de eisen welke hij stelt zijn naar het oordeel van het V.V.V. bestuur zo hoog, dat het er niet aan denkt hierop in te gaan. Zaterdag en zondag zijn op het circuit van Hedemora de wedstrijd gehouden om de Grote Prijzen van Zweden (motorsport), die meetellen voor de competitie om het wereldkampioenschap renners en merken. De eerste race was die van de 125 cc- klasse, over 15 ronden van 7 km. De uit slag was: 1. Gandossi (It.) met Ducati, de 105 km in 44 min. 40,7 sec., gemiddelde snelheid 147 km per uur: 2. Taveri (Zwits.) met Ducati 44.40.9: 3. Ubbiali (It.) met MV-Augusta 44.43,9; 4. Provini (It.) met MV-Augusta 45.01,1. De stand in de competitie om het we reldkampioenschap luidt thans: 1. Ubbiali (It.) 28 pnt.; 2. Gandossi (It.) 19 pnt.; 3. Provini (It.) 17 pnt. De Duitser Fügner won zondag op een MZ de race in de 250 cc-klasse. Hij legde de 19 ronden (133 km) af in 51 min. 45,4 sec. De uitslag was verder: 2. Hailwood (G.B.) met NSU 53,16,7; 3. Monty (G.B.) met NSU 54,27,2. De stand in de competitie om de we reldtitel luidt: 1. Provini (It.) 24 pnt.; 2. Fügner (Did.) 14 pnt.; 3. Hailwood (G.B.) 13 pnt. De Brit Duke heeft met een Norton de race in de 350 cc-klasse gewonnen. Hij legde de 25 km af in 1 uur 9 min. 49,1 sec. De uitslag was verder: 2. Andersson (G R.) met Norton 1.09.49.6; 3. Hailwood (G.B.) met Norton 1.10.51.8; 4. Trow (G.B.) met Norton. De stand in de competitie om het we reldkampioenschap luidt thans: 1. Surtees (G.B.) 32 ont. (reeds wereldkampioen); 2. Hartle (G.B.) 18 pnt.; 3. Chadwick (G.B.) 11 pnt.; 4. Duke (G.B.) 10 pnt. Oud-wereldkampioen Duke behaalde niet alleen de zege in de 350 cc-klasse maar ook een overwinning in de halve- litersklasse. De uitslag van de 500 cc- klasse luidde: 1. Duke (Eng.) met Norton in 1 uur 19 min. 4.3 sec. (gem. snelheid 165.381 km per uur): 2. Dale (Eng.) met Norton 1.19.04.7 (gem. snelheid 165.2 km per uur); Shepperd (Eng.) met Norton 1.20.08.0. De snelste ronde werd gemaakt door Duke in 2 min. 34.8 sec. CORRIE GROSVELD. Onze landgenote Corrie Grosveld heeft te Deauville de fi nale van het dames enkelspel van een in ternationaal tennistoernooi bereikt. Daar werd zij verslagen door Suzanne le Des- nerais (Fr.) met 62, 61.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7