Pyromaan trok vurig spoor langs Hollandse IJssel Sjehab kandidaat voor het presidentschap van Libanon Kremlin wijst een organiserende Veiligheidsraadzitting af Libanese premier aan dood ontsnapt HET WEER Kroesjtsjev's nota verrast de V.S. Vijf boerderijen en vele hooibergen gingen in vlammen op Explorer IV toont grote straling boven 1000 km. Propaganda en diplomatie Landmijn verwoestte auto vóór hem Minder wind Vijf doden in het verkeer Het woord is aan... De vergiftigingszaak in de Leeuwarder gevangenis Overstromingen in stad en provincie Buenos Aires 73e JAARGANG No 16 DINSDAG 29 JULI 1958 303 e JAARGANG No 169 Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 B 1 II I Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. MBranJi 'W1^ [f I B I Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- B i 11 Ik Jl li I i i 1 J& «T Jffk li ft. 3 Jj Jf Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 \^s^m iJL JL JL Ji i&siP Ja fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman In de afgelopen nacht zyn vyf boerderijen tussen Gouda en Montfoort totaal af gebrand, drie zyn er ternauwernood gered en 21 mensen zyn dakloos geworden nadat een pyromaan uit Gouda, een 35-jarige fabrieksarbeider, tussen half één en drie uur zyn werk had gedaan. De man reed dronken op een bromfiets over de provinciale weg en wierp langs een zestien kilometer lange route brandende lucifers in hooi bergen totdat hy geen lucifers meer had. De brandweren uit de streek rond Gouda, die de steeds weer nieuwe branden te bestrijden kregen, en de politie, die de zich snel verplaatsende dader achtervolgde, stonden voor een byna hopeloze taak. Einde lijk werd de man tussen Gouda en Gouderak gegrepen. Hy werd overgebracht naar Montfoort, waar hy alles bekende. MOSKOU, (Reuter) Premier Kroesjtsjev van de Sovjet-Unie zegt in zijn ant woorden op de jongste westerse nota's- over een topconferentie, dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië een „debat over het Nabije-Oosten voor het forum der wereldopinie" willen vermijden. Hij beschuldigde Groot-Brittannië ervan onder Ame rikaanse druk te zijn teruggekomen van zijn eigen voorstel, om in de Veiligheids raad een topconferentie te doen houden. Hij verklaarde voorts, om de gang van zaken te bespoedigen, mee te zullen instemmen, indien besloten werd te Genève, Parijs Wenen of Moskou bijeen te komen. Kroesjtsjev verklaart in zijn nota's aan president Eisen hower, premier Macmillan en minister-president De Gaulle, dat een westerse „ver tragingstactiek" ernstige gevolgen zal hebben voor hen, die haar toepassen. Kroesjt sjev spreekt niet over deelneming door Arabische staten aan een topconferentie. Hij uit opnieuw de beschuldiging, dat de Verenigde Staterf en Groot-Brittannië uitbrei ding aan het conflict in het Nabije Oosten willen geven en dat zij de wereld voor een voldongen feit willen stellen. BEIROET (UPI en Reuter) Vanoch tend is de auto, .waarmee de Libanese pre mier Sami es Solh van zijn landhuis bui ten de stad onderweg was naar Beiroet, in een hinderlaag gereden. De premier heeft de aanslag overleefd. Hij kreeg ech ter een lichte zenuwschok en enkele kneu zingen door de plotselinge zwenking, die zijn auto moest maken. De bom werd langs elektrische weg tot ontploffing ge bracht. In de weg, waarover de auto van de premier en het gewapend geleide naar Beiroet kwamen, was een landmijn ge legd. Deze kwam echter tot ontploffing toen er een particuliere auto met zes inzittenden overheenreed, die op kor te afstand vóór de groep auto's reed. De ze wagen werd van de weg af geslingerd en de inzittenden kwamen om het leven. De soldaten, die de Libanese premier begeleidden gingen, door de explosie op de weg voor hen opmerkzaam gemaakt, in stelling. Uit een hinderlaag werden zij on der vuur genomen. De auto van de pre mier werd verschillende malen geraakt, maar Sami es Solh bleef ongedeerd. Een lid van het escorte werd gewond. Na een betrekkelijk kort vuurgevecht slaagden de soldaten van het escorte erin de aanval lers te verdrijven. Sami es Solh vervolgde toen zijn weg. De hinderlaag was op on geveer 16 kilometer van Beiroet gelegd, op de bochtige bergweg van Broumana, waar de villa van de premier staat, naar Beiroet. Vijf weken geleden hebben rebellen het landgoed van Sami es Solh aangeval len. De Libanese premier, op wie de re bellen felle critiek hebben uitgeoefend we gens zijn pro-Westerse houding, heeft zich tot nog toe weinig van zijn tegenstanders aangetrokken. Hij vertoonde zich, in te genstelling tot de in zijn paleis kamperen de president Sjamoen, veel in het open baar en rookte iedere dag in zijn stamca fé zijn waterpijp. Sarpi es Solh is een mo hammedaan. De overval was door de rebellen goed voorbereid en zou zeker gelukt zijn wan neer de stoet niet toevallig door deze an dere auto vooraf was gegaan. De brandweren van Gouda, Montfoort, Haastrecht, Gouderak, Oudewater en Ber- kenwoude waren vanmorgen nog bezig met het blussingswerk. Doordat de hooibergen in deze streek meestal dicht bij de woningen staan wer den de bewoners van de boerderijen ge lukkig bijtijds wakker. Met huilende kin deren op de arm konden zij zich allen in veiligheid stellen. Overal waar de maniak geopereerd had stond door de straffe wind alles in een ommezien in vuur en vlam. De eerste hooiberg, die de maniak in brand stak, lag in Willeskop. De brand stichter bleef even naar de resultaten van zijn werk staan kijken, waarna hij de be woners van de aan deze hooiberg grenzen de boerderij hielp met het weghalen van de inventaris. Daarna stapte hij op zijn bromfiets om zijn weg naar Haastrecht te vervolgen. Even later zag de Montfoortse politie een rode gloed in deze richting. Drie politiemannen zetten per motor de achtervolging in, maar de brandstichter was hun echter steeds te vlug af. In Haas trecht stond plotseling een boerderij in brand en terwijl de Montfoortse politie met haar Haastrechtse collega's overlegde Advertentie ;BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 •FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 STURKA SPORTKLEDING Verwachting tot morgenavond: Op de meeste plaatsen droog weer en perioden met zonne schijn. Matige, tijdelijk zwakke wind tussen west en zuid. Enige stijging van temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S. wat er verder te doen stond, zagen de mannen een nieuwe gloed aan de hemel. Slechts enkele kilometers verder stond een hooiberg in lichterlaaie. Het einde was echter nog steeds niet in zicht, want op nieuw ontwaarde de Montfoortse politie een felle gloed. Opnieuw ging een boerde rij in vlammen op, waarbij een gezin van negen personen dakloos werd. De politie bleef de dader volgen. Op het verkeersplein in Stohvijkersluis bij Gouda, waar vier wegen op uitkomen, zou zij het spoor wellicht kwijt zijn geraakt, indien zij niet weer een rode gloed had ontdekt, ditmaal in de richting Gouderak. Ook daar stond een boerderij in brand. Toen de po litiemannen de dijk naar Gouderak op reden, naderde een bromfietser. Zij her kenden in hem de man die behulpzaam was geweest bij de eerste brand in Willes- kop. Na een korte worsteling werd hij overmeesterd. Per auto werd hij naar het politiebureau te Montfoort overgebracht. Hier bleek dat men te doen had met een ongehuwde Goudse fabrieksarbeider, de 34-jarige A. de M., die op de dag voor zijn 35ste ver jaardag een vlammend spoor langs de Hol landse IJsel had getrokken. Hij is een boerenzoon uit de Krimpenerwaard, die al jaren niet meer thuis woonde omdat er met hem geen huis te houden viel en met wie de politie al heel wat te stellen heeft ge had. Als hij onder drankinvloed is, veroor zaakt hij de grootste moeilijkheden. Hij bekende grif alle brandstichtingen en vertelde er nog bij dat hij op diverse andere plaatsen ook nog had geprobeerd de hooibergen in brand te steken, maar dat dit niet overal gelukt was. In Gouderak had hij zijn laatste lucifers verbruikt. Voor de streek is het een angstige nacht geweest. Het was een opluchting toen be kend werd dat de dader was gegrepen. IOWA CITY (UPI) Uit de gegevens, die Explorer IV naar de aarde zendt, kan worden vastgesteld dat boven de 1000 km. een intensieve straling heerst, aldus heeft dr. James van Allen, hoofd van de afde ling natuurkunde van de universiteit van Iowa medegedeeld. Alle 32 radiostations, die signalen van de satelliet ontvangen zenden deze voor decodering en verdere uitwerking naar de afdelingen natuurkunde van de universi teit van Iowa. In zijn antwoord aan Macmillan zegt Kroesjtsjev: „De Sovjet-regering meent, dat u van uw eigen voorstel terug wilt komen en dat u besprekingen over pro cedurezaken gebruikt, om de Britse agres sie in het Nabije Oosten te verdoezelen". (Macmillan heeft voorgesteld, dat de UNO- vertegenwoordigers der betrokken grote mogendheden inleidende besprekingen zul len houden, om een topconferentie in de Veiligheidsraad voor te bereiden). In de nota aan Eisenhower verklaart de Sovjet-premier: „Aangezien de door ons voorgestelde aanvangsdatum voor een top conferentie van 28 juli voor de Ameri kaanse regering te vroeg uitvalt, zullen wij gaarne zo spoedig mogelijk vernemen, welke datum u dan wel geschikt zou ach ten". Kroesjtsjev doet verder uitkomen dat het voor de regeringen van Groot-Brit tannië en de Verenigde Staten moeilijk zal zijn zijn voorstel voor het houden van een vijfmogendhedentopconferentie in Europa te verwerpen, „daar dit gebaseerd is op het jongste plan van generaal De Gaulle". Hij meent ook dat een dergelijke bijeen komst „op korte termijn kan worden ge organiseerd, daar hierover niet door alle elf leden van de Veiligheidsraad behoeft te worden gestemd". In zijn brief aan president Eisenhower merkt Kroesjtsjev nog op: „De Sovjet regering is nog steeds van mening, dat het een gebiedende noodzaak is, onverwijld, met deelneming van secretaris-generaal Hammarskjoeld, een vijfmogendheden topconferentie te houden". De Sovjet-pre mier zegt verder, dat zijn regering Indi sche deelneming belangrijk acht. Kroesjtsjev beschuldigt koning Hoessein van Jordanië, „die het vertrouwen van zijn volk heeft verloren en thans op buiten- Op het kruispunt DeventerstraatSta tionsstraat te A p e 1 d o o r n is de 42-jarige mevrouw J. M. DaalmanVan Eijk uit Schiedam, toen zij met haar bromfiets linksaf sloeg juist voor een haar tegemoet komende auto, door deze auto aangereden. Zij werd tegen het wegdek geslingerd en zwaar gewond. Het twaalfjarig zoontje, dat achterop de bromfiets zat, werd eveneens zwaar gewond. Beide slachtoffers werden naar het Julianaziekenhuis overgebracht, waar het kind later is overleden. Op de Van Ewijcksvaartweg te Anna Paulowna is de 36-jarige mevrouw G. SpeurVan der Tuin bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Door het sprin gen van een band slipte de motor, op de duo waarvan zij zat, en zij kwam zo onge lukkig ten val, dat zij ter plaatse overleed. Haar man, die de motor bestuurde, kreeg geen letsel. De 56-jarige bromfietser H. Streun uit de Anemonenstraat te Eindhoven is op de splitsing AalsterwegLeenderweg, door dat hij geen voorrang verleende, tegen de aanhangwagen van een tankauto gebotst. Hij viel onder de wagen, werd overreden en was op slag dood. Het slachtoffer was vader van vier kinderen. Op de Gronausestraat te Enschede is de 76-jarige voetganger W. Heinen bij het oversteken van de weg door een auto aan gereden. De man, die aan een oor doof was, werd ernstig gewond. Hij is vrijwel op slag overleden. De 48-jarige Nederlandse wijnhandelaar J. de Haas uit Vught, die met zijn vrouw, zijn dochter en mevrouw A. Heintjes in zijn auto onderweg was naar Ettel- fa rück in Luxemburg is, toen zijn wagen in een haarspeldbocht in botsing kwam met een slippende Luxemburgse auto, ern stig gewond. Hij is een uur na het ongeval overleden. De overige inzittenden werden allen min of meer ernstig gewond. BEIROET, (UPI). Naar ver- luidt heeft de stafchef van het Liba nese leger, generaal Foead Sjehab, zich bereid verklaard kandidaat te staan voor de presidentsverkiezingen, die op 31 juli worden gehouden. Ge neraal Sjehab is een der weinige kandidaten, die voor zowel opstan delingen als aanhangers van de re gering aanvaardbaar is en zijn ver- Sami el Solh, de man die vanmorgen op weg van zijn landhuis naar Beiroet aan een bijzonder gevaarlijke hinder laag ontsnapte, is de pro-Westerse premier van Libanon. Men ziet hem hier gefotografeerd tussen twee ver tegenwoordigers van Saoedi-Arabië op de Afro-Aziatische conferentie in 1955 te Bandung. landse troepen vertrouwt", ervan een mars naar Bagdad voor te bereiden. Een overeenkomstige beschuldiging wordt aan het adres van Turkije gericht. De bespre kingen te Londen van leiders der staten, die aangesloten zijn bij de Bagdadse ver dragsorganisatie, wekken volgens Kroesjt sjev „de indruk van een samenzwering tegen de Arabische staten en het voorbe reiden van nieuwe aanvalsplannen". De Sovjet-premier merkt tenslotte op dat, „wanneer het gaat om het verzekeren van de veiligheid van de deelnemers aan een topconferentie, de Sovjet-Unie gaarne bereid is te Moskou bijeen te komen en de verantwoordelijkheid te dragen voor de veiligheid der deelnemende staatslieden". kiezing zou de weg kunnen vrijmaken voor oplossing van het huidige ge schil en terugtrekking van de Ameri kaanse troepen. Een officiële verklaring met betrekking tot de kandidatuur wordt in de loop van de dag verwacht. President Sjamoen ver klaarde maandag na een onderhoud met de Amerikaanse bemiddelaar Charles Mur phy van oordeel te zijn dat „een der voor naamste militairen een serieuze kandidaat voor hef presidentschap zou zijn", gesteld dat hij zich kandidaat wilde stellen. Sja moen zeide tevens te hopen, na de verkie zing van zijn opvolger in Libanon te kun nen blijven. Sjehab (56), die zijn opleiding in het Franse leger kreeg, staat sinds 1956 aan het hoofd van de Libanese strijdkrachten. Hij is een maronitisch christen - zoals be kend behoort de president van Libanon krachtens de grondwet een maroniet te zijn - en is geparenteerd aan de families, die Libanon gedurende de Turkse over heersing bestuurden. Hij is gehuwd met een Franse vrouw. Inmiddels blijkt de leider van de op standelingen in Basta, Saeb Salam, zijn standpunt in zoverre te hebben herzien, dat hij niet meer het vertrek van de Ameri kaanse troepen vóór de presidentsverkie zingen eist. Wanneer de kandidaat ver klaart onmiddellijk na de aanvaarding van zijn ambt het vertrek der Amerikanen te zullen eisen zouden de opstandelingen be reid zijn hem als kandidaat te accepteren. Aangenomen wordt, dat Salam de kandi daatstelling van Sjehab maandagavond met andere opstandelingenleiders heeft bespro ken. De strijd, die deze week in de Jordaan wordt uitgevochten, is heel wat vreed zamer van aard dan die welke rond de Jordaan de gemoederen bezig houdt. De mededingers naar de hoog ste prijzen in het centrum van Amster dam lopen dan ook op rolletjes. De foto werd gemaakt tijdens de ook daar aan de gang zijnde vakantiefeesten. Erasmus Schoonheid is niet iets op zichzelf staan de, doch ligt in de subjectieve waar neming van ieder mens apart. Wie schoonheid meent waar te nemen, schept haar op datzelfde moment. Diplomatie en propaganda zijn twee heel verschillende dingen, die eigenlijk streng van elkaar gescheiden behoren te blijven. Maar in onze tijd van vrijwel onbeperkte communicatiemiddelen schijnt daar geen sprake van te kunnen zijn. Men maakt allerwegen propaganda ten behoeve van de diplomatie en de laatste tijd zijn we zelfs zo ver gekomen dat er diplomatie wordt bedreven ten behoeve van de propa ganda. Een staaltje van de verwarring, die hier door wordt veroorzaakt, zien we nu voor ons vertonen in verband met de plannen voor (en tegen) een topconferentie. De di plomatie en de propaganda zijn druk bezig, elkaar daarbij zodanig in de wielen te rijden dat men moet beginnen te vrezen voor resultaten, die zowel tegen de doel einden van de diplomatie als tegen die van de propaganda indruisen. Toen de Amerikaanse regering op Kroesjtsjevs aandringen op een topconfe rentie waarvoor ook de publieke opinie in het westen steeds meer begon te voelen onlangs reageerde met het wonderlijke voorstel, dat die topconferentie dan maar „in de Veiligheidsraad" moest plaats hebben, heeft alleen premier De Gaulle hardop durven zeggen, dat dit onzin was. Een topconferentie en een zitting van de Veiligheidsraad zijn volkomen ongelijk waardige grootheden, die niet dezelfde taken kunnen vervullen, ook al zou het einddoel hetzelfde zijn. In het Handvest van de UNO staat ond meer letterlijk, dat de Veiligheidsraad „namens" de leden van de Verenigde Naties handelt en van een topconferentie kan dat moeilijk worden beweerd. Maar zelfs dit verhinderde Kroesjtsjev niet, het Amerikaanse voorstel aan te nemen en het westen daarmee in een bijzonder lastig parket te brengen. De Amerikaanse regering heeft gepro beerd, zich uit dat parket te bevrijden door de procedure-kwestie van het bijeen roepen der vreemdsoortige Veiligheids raad-topconferentie zo ingewikkeld mo gelijk te maken. Als dit diplomatie was, was het slechte diplomatie. Als het propa ganda was (en daar leek het méér op), was die propaganda voornamelijk bestemd om Amerika's prestige te redden en de bijeen komst tóch niet te laten doorgaan. Dat dit Kroesjtsjev heeft geïrriteerd, spreekt van zelf. Men zou haast kunnen zeggen: dat was ook de bedoeling. En het is danook onhandige propaganda en helemaal geen diplomatie om nu te beweren dat door dit alles wel duidelijk is gebleken, dat de Russen in feite geen topconferentie willen. Noch diplomatiek, noch propagandistisch snijdt het hout, Moskou ervan te beschul digen dat het poogt, de westerse eenheid (Van onze correspondent in Washington) Het antwoord van Kroesjtsjev was voor Washington een verrassing. Men had ver wacht dat hij zou fulmineren over de Westerse vertragingstactiek, doch men nam niettemin aan dat hy de tydrovende procedure voor lief zou nemen, omdat deze hem op den duur de toegang tot New York zou verschaffen alsmede een on gekende propagandakans zou geven. Kroesjtsjevs weigering om akkoord te gaan met de tussenfase van een normale zitting van de Veiligheidsraad heeft de onderhandelingen over een topconferentie op dood spoor gebracht. Na ontvangst van de Russische nota en na tweemaal met Dulles in Londen te heb ben getelefoneerd, liet Eisenhower bekend maken dat Washington vasthoudt aan de eis, dat een topconferentie in de Veilig heidsraad moet worden gehouden. De plaats van samenkomst is minder belang rijk. Zolang Londen en Washington vol houden dat de gewone Veiligheidsraad een speciale topzitting moet organiseren en zo lang de Sovjet-Unie weigert mede te wer ken aan deze tussenfase, zal men niet verder komen. Het is niet te verwachten dat de overigens reisgrage Dulles erg zijn best zal doen uit het slop te geraken, de impasse moet hem wel een oase toe schijnen. Indien Eisenhowers speciale afgezant Murphy erin slaagt een compromis te be reiken tussen de partijen in Libanon en indien de verkiezingen aldaar donderdag een aanvaardbare president opleveren, dan zou een begin kunnen worden gemaakt met de terugtrekking van de Amerikaanse troepen. Dit zou de diplomatieke positie van Amerika bij een eventuele topconfe rentie, of speciale UNO-assemblee stellig versterken. Belachelijk WASHINGTON (Reuter) Eisenhowers perschef James Hagerty heeft opmer kingen in de pers dat de president mis schien niet gezond genoeg is om een even tuele topconferentie bij te wonen of zich hierop volledig te geven „belachelijk" ge noemd. Zoals de officier van Justitie te Leeuwar den, mr. M. H. Geelinck, destijds in zijn eerste persconferentie over de vergifti gingszaak in de Leeuwarder strafgevange nis meedeelde, werden er op de dag nadat de gedetineerde A. Lodder uit Gouda was overleden, briefjes gevonden die er op zouden wijzen dat de heer Lodder zelf moord had gepleegd. Deze briefjes waren volgens de officier geschreven in het hand schrift van de gedetineerde Lodder, maar hij wenste hierover zekerheid te hebben en heeft een rapport gevraagd van een schriftkundige, de Haagse hoofdinspecteur van politie J. M. Waltman. In dit rapport, dat een dezer dagen aan de officier van Justitie is overhandigd, wordt bevestigd dat Lodder de schrijver is van de briefjes. Intussen is echter ook gebleken dat het speeksel, waarmee de enveloppe om een der briefjes was dicht geplakt, niet van Lodder afkomstig kan zyn, maar mogelijk wel van dr. O., „de Berkelse arts". Mr. H. M. Huygens te Den Haag, diens raadsman, heeft verklaard dat dr. O. over deze merkwaardige feiten aan de justitie niets zal willen zeggen zolang mr. Huygens geen inzage heeft gekregen van het vol ledige dossier. Voorts heeft mr. Huygens er op aangedrongen een psychiatrisch rap port over dr. O. uit te brengen omdat hij meent dat er thans een sterke achteruit gang van diens geestvermogens valt waar te nemen. BUENOS AIRES (AFP/UPI) Volgens het Argentijnse blad Critica zyn reeds 60 mensen verdronken en worden er nog 300 vermist in de 50.000 inwoners tellende stad Quilmes in de provincie Buenos Aires, die geteisterd wordt door een grote overstro ming van de rivier La Plata. Leger, marine en ander militair perso neel zijn gemobiliseerd om mensen van daken en bovenverdiepingen der over stroomde huizen te halen. te verstoren door op de suggesties van De Gaulle in te gaan. Als die westerse eenheid verstoord is, is ze dat door de sug gesties van De Gaulle zelf. Zou de wes terse eenheid misschien niet verstoord zijn, als Kroesjtsjev had geantwoord, dat hij met het Amerikaanse voorstel akkoord ging en dat De Gaulle zich onbehoorlijk had gedragen door er een afwijkende mening op na te houden? Men kan de Sovjetregering helaas, en met het volste recht, van heel veel af schuwelijke dingen beschuldigen. Laten we haar daarom niet nog willen be schuldigen van dingen, die het gevolg zijn van onze eigen fouten, van onze eigen on handige diplomatie en van onze eigen doorzichtige propaganda. Hoe doorzichtig die propaganda in dit geval was, is zelfs door sommige van de meest verantwoordelijke Amerikaanse persorganen geconstateerd. Zo schrijft de Washington Post vandaag onomwonden, dat „Kroesjtsjev heeft begrepen, dat Eisen hower en Dulles hem in werkelijkheid niet in New York willen zien". Maar het blad vraagt zich ook af, wèt Amerika (en, zo mogen wij er wel bijvoegen, het gehele westen) daar nu mee gewonnen heeft. Het heeft Kroesjtsjev de mogelijkheid toege speeld, er nogmaals over te klagen dat Amerika en Engeland met betrekking tot het Nabije Oosten een vertragingstaktiek toepassen, generaal De Gaulle een pluim op de hoed te steken, en tenslotte nog reclame te maken voor de ,,veiligheid"(!) van Moskou Als dit de resultaten zijn van een westerse poging om diplomatie met pro paganda te vermengen, is het misschien toch wel gewenst dat we het de volgende keer eens ènders proberen. Simon Koster

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1